Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1381) Jótzsi222


Jótzsi222
újonc

Üdv,sziasztok,

Hol találo.a hiedetőt?

https://hardverapro.hu/apro/tannoy_dali_dynaudio_elac_rega_mb_quart_gale_alr_c/hsz_1-50.html

(#1382) Jótzsi222 válasza Psychopeti (#1353) üzenetére


Jótzsi222
újonc

Megtudtad már?

(#1383) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali!

Van egy Kanto Audio Yu4 + Sub8 rendszerem és egy AUDIO-TECHNICA AT-LP2X
lemezlejátszóm és szeretném ha kicsit hangossabb lenne a lemezlejátszóm.
Fullra tekerve sincs valami nagy hangja, de pc-n meg üt mint egy bontó kalapács. A két eszköz közé tudnék valami erősítőt bekötni, hogy egy kicsit nagyobb hang jöjjön ki a hangfalakból?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1384) ozzy711 válasza Sub-ZeRo (#1383) üzenetére


ozzy711
őstag

A lemezjátszón elvileg van egy kapcsoló, a phono állásnál aktiválja a belső előerősítőt, ekkor vonalszintű kimenetet ad, mint pl. egy dac. A másik állásnál kell hozzá még külön előerősítő.

(#1385) Sub-ZeRo válasza ozzy711 (#1384) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van, Line állásban meg sem szólal, Phono álllásban meg van hang de halknak érződik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1386) ozzy711 válasza Sub-ZeRo (#1385) üzenetére


ozzy711
őstag

Megnéztem a gyári adatokat:
Output Level

Pre-amp “PHONO”: 1.5-3.6 mV nominal at 1 kHz, 5 cm/sec

Pre-amp “LINE”
129-313 mV nominal at 1 kHz, 5 cm/sec

A Line elvileg a magasabb, de az is kevés az átlag 2 volthoz méretezett erősítőkhöz. Valóban kellene egy előerősítő hozzá.

Itt pl. válogathatsz különböző érkategóriákban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1387) Sub-ZeRo válasza ozzy711 (#1386) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Vélemény róla? Nagy High-end cuccot nem akarok, mert egyik komponensem sem az.
Ez meg belépő szint, pont illyen mindegyik cuccom. Szerintem jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1388) ozzy711 válasza Sub-ZeRo (#1387) üzenetére


ozzy711
őstag

Szerintem teljesen jó, de nem tudom biztosra, hogy a hangszedőd mm vagy mc, erre figyelni kell.

(#1389) Sub-ZeRo válasza ozzy711 (#1388) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Akkor inkább ez? Mert én sem tudom melyik van. :F
Azt sem tudtam hogy van ilyen. :DDD

Megrendeltem. Mi baj lehet?! :D

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1390) etele1.0


etele1.0
tag

üdv
nem tudom jó helyen de kérdeznék
adva van két hangváltó az egyiket megheckelték átkötötték de jobban szól mint a gyári
aki ért hozzá az mit gondol erről?






[ Szerkesztve ]

fullHDultra

(#1391) ozzy711 válasza Sub-ZeRo (#1389) üzenetére


ozzy711
őstag

Én sem ismerem részletesen a két fajtát, de kb. a lényeg, hogy különbözik a feszültség kimenetük, így az egyiknek nagyobb erősítésre van szüksége mint a másiknak. Lényeg, hogy ha nem megfelelő az erősítő túlvezérlődhet a előerősítő kimenete, ami torzításként jelentkezhet, de ezt úgy is meg fogod hallani.

Amit linkeltél a legjobb megoldás, a fentiek figyelembe véve, meg fogod hallani melyik ( az mm/mc ) a jó választás!

[ Szerkesztve ]

(#1392) Sub-ZeRo válasza ozzy711 (#1391) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:R

Köszönöm mégegyszer!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1393) ozzy711 válasza etele1.0 (#1390) üzenetére


ozzy711
őstag

A hekkelt változatban egy polarizát elkó van ( jelölve van a "- " pólus ) ? Ha igen, sürgősen ki kell venni, az nem való hangváltóba. Azt, hogy jobban szól, nagyon szubjektív, meg kell mérni, anélkül csak vaktában lövöldöznék ( sajnos ).
Milyen típusú a hangdoboz?

(#1394) etele1.0 válasza ozzy711 (#1393) üzenetére


etele1.0
tag


uher compakt 1200 vagy mi ahogy utánanéztem talán egy music centeré volt
de az a valami nem is ugyanoda van visszakötve mint ahogy az a kék valami van
bal + jobb -

[ Szerkesztve ]

fullHDultra

(#1395) Sub-ZeRo válasza ozzy711 (#1391) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Megjött a cucc de mocskosul búg meg torzít. :F Ha nincs bekötve nincs baj, ha be van kötve búg nem jó. Egy régi rca kábelt találtam, azzal kötöttem össze. Az lehet baj?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1396) ozzy711 válasza Sub-ZeRo (#1395) üzenetére


ozzy711
őstag

Mindenféle állítást ( a lemezjátszón és az erősítőn is ) kipróbáltál gondolom.
Itt vannak a gyári adatok, ennél többet nem tudok tenni! :(

Műszaki adatok Meghajtás: szíjhajtás
Típus: teljesen automatikus
Motor: Nagy nyomatékú DC motor
Sebességek: 33-1/3 RPM, 45 RPM
Lemeztányér: alumínium öntvény
Nyávogás: <0.25% WRMS (33 RPM)
Jel/Zaj viszony: >50 dB
Hangszedő: AT91R Kimeneti jelszint: 1.5-3,6 mV névleges (1 kHz, 5 cm/sec)
Közvetlen kimeneti jelszint (kikapcsolt phono erősítő): 129-313 mV nominal at 1 kHz, 5 cm/sec Tápellátás: 230V AC, 50 Hz
Teljesítmény felvétel: 4.3 W
Tömeg: 5.2 kg
Gyári csomagban mellékelt tartozékok:
AT91R Dual MM hangszedő (cserélhető tűvel) 1/2″ headshell Tápkábel 45 RPM adapter Porvédő 4mm filc alátét

(#1397) Sub-ZeRo válasza ozzy711 (#1396) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Erősítőn egy gomb van. MM/MC gomb.
Kipróbáltam mindent de semmi.
Azért köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1398) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#1397) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem próbálltam ki mindent! :W
Az útmutatóban van a megoldás, csak elsiklottam felette!
Amikor be van kötve a phono erősítő, akkor már a hangfalon nem phono módban kell állnia, hanem LINE módban! :C
Na így már frankón szól!! Uh és jól is szól! :Y

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1399) ozzy711 válasza Sub-ZeRo (#1398) üzenetére


ozzy711
őstag

:C

(#1400) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

A DENON PMA-500AE erősítőmön elromlott az input selector kapcsoló, össze vissza ugrál időnként, a távkapcsolója meg már vásárálás után 2-3 évvel kakukkolt, ami vagy 17 éve volt.

Javítás helyett elgondolkodtam, hogy inkább veszek egy jó árú használt erősítőt. Már nagyon hallgatok rajta zenét, de filmhez használom a hangfalakt illetve egy rádió is jó lenne, mert a Denon tuneremen elment az RDS.

Találtam bagóért egy Harman/Kardon HK 3390-es erősítőt, szerintetek megéri azt megvenni, vagy inkább javíttassam meg a denont? Félek, hogy utóbbi gazdasági totálkár lenne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.