Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) viktor82


viktor82
őstag

Üdv,hangfal szettet szeretnék vásárolni viszont nagyon nem vagyok képben ezen a téren azt már kideritettem,hogy az erösitőm 8ohm-os igy ezen a téren nézelődtem ,van is kettő kiszemelt véleményteket szeretném kerdezni róluk ,de más ajánlatokat is meghallgatok max 90ezer környékén gondolkodom!
Pure acoustics
magnat Monitorsupremem

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#302) HoyHoy2


HoyHoy2
tag

Segítség kellene, 5.1-es több éves hangfalszettem elkezdett sisteregni (Genius 5005). A gépből kihúzva továbbra is produkálja, majd a hangfalakat egyesével kiköttem az erősítőből is úgy ,hogy a PCre közben nem csalakoztam, a probléma nem szűnik meg. Valkinek erős tippje, hogy mi lehet a baj, és mennyire javítható? A hangerő nővelésével a frekvencia nem változik, viszont hangosabb lesz a "zaj".

[ Szerkesztve ]

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#303) Zorrolaci válasza atyca (#256) üzenetére


Zorrolaci
csendes tag

Hello! Érdeklődnék,meg van még esetleg a Yamaha nsp-60 rendszered?
Sos-ben szükségem voolnaa ráá!!
Eladó??
üdv:Laci 30.6263773!!

(#304) Tomacko válasza Zorrolaci (#303) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Keresd meg privátban. Nem sok esélye van 2 év távlatából, hogy egyáltalán figyeli ezt az amúgy is pangó fórumot. Hát még arra milyen kevés az esély, hogy meg legyen neki az a Yamaha cucc.

Sok sikert.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#305) Zorrolaci válasza Tomacko (#304) üzenetére


Zorrolaci
csendes tag

ok,kösz!

(#306) Kékes525


Kékes525
félisten

Ha valakit érdekel ez a téma, egy új topikot nyitottam: Okos eszközök

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#307) HoyHoy2 válasza Matthisa (#50) üzenetére


HoyHoy2
tag

ha tudod, a helyedben mindenképp kipróbálnám egy másik konnektorból, ami nem ugyanazon a körön van. hülyeségnek hangzik de egy próbát megér (tapasztalat)

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#308) Bocaa


Bocaa
senior tag

lehet nem a legjobb topikba érdeklődöm de 5cm alatti hangszórókat 'nagyobb választékban' hol lehet beszerezni? illetve ezekről valakinek taoasztalat :F

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#309) Zorrolaci


Zorrolaci
csendes tag

Sziasztok!
Egy különleges problémával,de nem ritka dologról lenne szó! Ha valaki tud valami okosságot arra,hogy mit lehet csinálni 1reflexnyilással,hogy ne "szercsegjen" pl.: ha szivaccsal kitömöm,akkor meg csillapodik a mély hangossága,de nem biztos hogy ez a szercsegő hang megszünik...
Ha van valakinek valami tanácsa,akkor kérem irjon...
Köszönöm! :)

(#310) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sziasztok szakik!

Pioneer SA-510 erősítőm van, nagyon szeretem, szerintem remekül szól. Egyszerű Jamo Studio 180 hangfalak voltak rajra. Ezeket szeretném lecserélni, érdeklődnék, hogy milyen hangfalpárt érdemes venni hozzá, ami biztosan jobban szól mint a fent említettek. Nem szükséges, hogy ezek is 1m magasak legyenek.
Előre is köszönöm!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#311) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#310) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tudom, hogy nem pörög a topik, de azért na :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#312) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Kaptam a főnökömtől egy Pioneer SA-508 as erősítőt, amit jelenleg két Sanyo hangfallal használok. A cucc nagyon szépen szól, viszont van 1-2 probléma ami elő jött. Ha a potikat tekergetem, recsegnek a hangfalak, ha a hangot akarom állítani akkor van hogy elnémul a jobb hangszóró, és ha szól is mind a kettő a jobb akkor is halkabban szól a kijelző szerint. Ahogy néztem az erősítő elég poros belülről. Egy takarítás, kontaktspray kezelés helyre tenné a cuccot? Vagy mit kéne tennem hogy normálisan működjön? Előre is köszönöm a válaszokat.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#313) barany35 válasza Anaren91 (#312) üzenetére


barany35
csendes tag

Szerintem a hangerő potmétert próbáld meg szétszedni és megtisztítani, illetve ha nem segít akkor kicserélni. De ha kikapcsolt állapotban a 2 végállás között megtekergeted jó párszor az is segíthet(rövidtávon)

(#314) sider24


sider24
tag

Sziasztok. Skytec PRO-1000 Végfokról mi a véleményetek? Mit gondoltok jó választás lenne?

Attól félek hogy "be fürdök vele"...

Ha minden igaz akkor.. ..

Műszaki adatok:
- Gyári MAX teljesítmény: 2x800w/4ohm, 2x600w/8ohm
- Gyári RMS teljesítmény: 2x500w/4ohm, 2x375w/8ohm
- Teljesítmény felvétel: 1000w
- Trafó típusa: Toroid
- Eredeti TOSHIBA tranzisztorok
- Bemenetek: RCA, JACK
- Kimenetek: Banán (tekerős), Speakon, Jack
- Aktív ventilátoros hűtés
- Teljes körű védelem
- Túlhajtás esetén kikapcsol
- Méretek: 482 x 380 x 132 mm
- Tömeg: 11 kg
- Rack-be építhető, 3U magas
- 2x8 kék LED kivezérlésjelző

Vagy inkább ebben gondolkodjak? "Technics SU-VX 700"

[ Szerkesztve ]

(#315) sider24


sider24
tag

Monacor Pab 122-es hangfalpár-rol tud valaki valamilyen véleményt írni? :U

fontos lenne, érdemes lenne "belenyúlni"? vagy inkább keressek más kategóriát?

[ Szerkesztve ]

(#316) SchumiBácsi

Üdv all/újra itt vagyok :D

Új erősítőt tervezek venni, de előtte valaki segítsen már az aktuális erősítőm tényleges teljesítményét velem megértetni, mert el vagyok akadva.
Yamaha AX-490 manual szerint a minimum RMS (ez nem a maximum akar lenni egyébként?):
8 ohms, 20 Hz to 20 kHz, 0.019% THD...85W+85W

A dinamikus teljesítmény csatornánként pedig:
8/6/4/2 ohms.................130/150/185/220W

Ezekkel addig nincs gond míg nincs meg a fogyasztás mely a leírás szerint:
AX-490 [U.K., Europe, Australia and General models]...210W

Hogyan lesz akkor 130watt zenei csatornánként ha két hangfal van rajta? Vagy ez csak egyetlen használatban levő csatornára érvényes, de két hangfalnál már megoszlik és így sztereóban kijön 2×65RMS?

Ha fejlesztésre kerül a sor ez az erősítő, mennyire előrelépés az AX-490 modellhez képest? Előköszi!

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#317) Tomacko válasza SchumiBácsi (#316) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Én csak akkor váltanám le a régiséget, ha bőségesen jobb hangot hoz az integrált cucc. Mert ahogy nézem szolgáltatásban sem tud többet és csatlakozási lehetőségekben sem az új. Nekem AX-470 van szolgálatban, véletlenül sem gondoltam rá, hogy lecseréljem egy integrált újabbra. Szóval én erre biztosan nem cserélném, le csak ha a 490 már haldoklik, vagy az integráltnak annyival jobb hangja van (az utóbbi ami számomra elég kétséges lehet). Szóval vidd haza, teszteld le, és csak utána dönts.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#318) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Sziasztok!

Van a témában beárazós topic? Első keresésre nem találtam. A következő darabok értékére lennék kiváncsi (amennyiért el is lehetne adni):

Erősítő:
- Yamaha RX-V361
- Technics SU570

Deck:
- Technics RS-BX727 + Technics SH-GE70 equalizer

Hangfalak:

- 1 pár Videoton DC3010a
- 1 pár Videoton DC2021a

Köszi a segítséget!

Üdv,
Remi

PSN ID: RemiFungus

(#319) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Videoton DB 2002 A hangfalpárhoz milyen típusú erősítőt és kábelt javasoltok?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#320) Zorrolaci


Zorrolaci
csendes tag

Hello mindenki!
Kinek mi a véleménye,tapasztalata Yamaha YST SW 315 Szubládáról?
Hasonlitva YST SW 515-el,állitólag szinte semmi,de az árban,mégis az 515 viszi a pálmát!!

[ Szerkesztve ]

(#321) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

hali !
venni akarok hangfalat, 2.0 vagy 2.1 a jobb?
mély hang lenne a fontos

(#322) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok! Sajnos nem találtam megfelelő topicot ezért ide írok.

Laptophoz, mobiltelefonhoz szeretnék speakert venni. A bluetooth-os lenne a legjobb de felőlem lehet vezetékes is csak ne hálózatról szedje az áramot.

Milyen javasolnátok nekem? Nem gondolkozok nagyon komolyban, nem várok el tőle sokat, hisz egy kis doboz. :D Olyan 5-10 ezret áldoznék rá.

Milyen típusokat ajánlatok, mire figyeljek oda? Amazonról vehetek, vagy onnan inkább ne? Ha igen milyen márkákat? No name-eket nem érdemes megvenni ugye?

Ilyesmiket nézegettem eddig.
[link]
[link]

(#323) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Bocs hogy ide írok, talán egy kicsit off, de nem találtam
rá illő topicot. Tudnál benne segíteni? Előre is köszi szépen!!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#324) rovalac


rovalac
csendes tag

SZIASZTOK !

Szeretnék vásárolni aktív hangfalpárt találtam is !! de nekem gyanúsan olcsó .

a neve : Skytec SPB-12 ha valakinek van tapasztalata kérem írjon ........ érdemes-e megvenni ? otthoni
használatra!!

előre is köszi

(#325) Zorrolaci válasza rovalac (#324) üzenetére


Zorrolaci
csendes tag

Sajnos erre mondják azt,hogy olcsó húsnak híg eleve,olcsó max garázsba,de szobába nem való hangzása van doboz hangja van,vagy inkább fazék!
Yamaha,Denon,Onkyo stb tipusokban gondolkodj szerintem!

(#326) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Keresek kicsi hangfalpárt a gépemhez, monitorok mellé.
Jelenleg úgy hallgatok zenét, hogy az ASUS DS hangkártyámat összekötöttem egy Technics sa-ex120-as erősítővel, és ennek jack kimenetén van a fejhallgatóm. Néha azonban hallgatnék zenét úgy is, hogy nem fejhallgatón,hanem hangfalakon keresztül. Ehhez keresek valami használható, de praktikus hangfalakat.
Ilyesmikre gondolok: Onkyo D-055, vagy Yamaha NS-BP101. Ilyen árkategóriában is kb. Nem az a cél,hogy széjjelszedjem a szobát, ilyen árban és méretben nem is lehet, de azért szóljon szépen /szebben, mint a jelenleg erre a célra használt Dell soundbar AX510 cincogi.

(#327) DBC


DBC
tag

Sziasztok!

Van egy istenien szépen szóló Sony F310R típusú erősítőm. Nincs túlhajtva, kis lakás, szomszédok.
Utóbbi időben a következőt csinálja: az egyik oldal egyszerűen 'kikapcsol', nem szól, megmozgatom az erősítőt, szól újra.
- hangszóró kábelcsere volt
- 5 féle, új rca kábellel ugyanez, nem kábelhiba
- más csatornára (tape, aux, tuner) átdugva ugyanezt csinálja
- megmozgatom a csatlakozónál, helyreáll, viszont az előbbiből kiindulva nem a dugó a hibás. illetve mindig ugyanaz az oldal produkálja a jelenséget.

Tervezem szerelőhöz vinni, csak bízom benne valaki ügyes és tud jó tanácsot adni előtte :)

(#328) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Tudtok esetleg ajanlani android 4.4.2, pantech smartphone keszulekhez jo kis kulso jack-es csatlakozasu hangeroszabalyzo gombos hangszorot?(kb. max. 2-3k)

(#329) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Lehet nem jó helyre írom. Olyan hangfalat keresek amit optikai kábellel lehet rákötni a tv-re. Elég lenne igazából egy 2.1 -es is. Tudnillik a tv-m nem tudja lekeverni az 5.1 -es filmeket és a beszéd az halk a zene meg túl hangos.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#330) Tomacko válasza DBC (#327) üzenetére


Tomacko
senior tag

Akár még az is lehet, hogy a bement választónál van kontakt hiba. Találkoztam már ilyennel, pontosan ezekkel a tünetekkel, hogy már cserélve lett minden kábelből több is, miden át kötve mindenhova és mindig ugyanaz a hiba tünet ugyanazon oldalon ráadásul teljesen random módon jött mindig. Hogy miért lett megnézve a bemenetválasztó kapcsoló ne kérdezd, de avval volt a baj.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#331) kovi831


kovi831
aktív tag

Sziasztok.

Kompakt erősítőt keresek. Tudtok nekem mondani bármiféle infót a Skytronic márkáról?(megbízhatóság tapasztalat?)
[link]

Az baj, hogy nem tudom beszerezni az US BLASTER 5.1(UA000130 házimozi erősítőjét se használtan, sem újonnan. Igazából a hangszórók nem számítanak. Azért keresem ezt a tipust mert már valamikor 2007 ben :D hallottam szólni és nagyon meggyőző volt a hangja ahhoz képest amekkora hangszórói voltak. És dizájnos is volt...

Na meg nem volna elhanyagolható ha 5.1-ből át tudnám kapcsolni 2.1-re vagy vissza. Második rendszernek kellene.

Hirdetésem:[link]

(#332) kovi831 válasza kovi831 (#331) üzenetére


kovi831
aktív tag

Ezt keresem:

[ Szerkesztve ]

(#333) ii77


ii77
tag

Sziasztok!
Szépen komótosan építem fel a "házi-mozim", Sony KDL-50W829B-s televízióm köré. Én is szeretném a tévén látottakat jobb hangminőségben élvezni, mint amit a beépített hangszórók nyújtanak. Gondolkodtam soundbarban, de: Egyrészt van itthon egy pár KRK VXT6-os aktív, közeltéri stúdiómonitorom. És az Édesapámtól megörökölt hifitorony, hangfalakkal. A KRK-nak imádom a hangját, sub nélkül is jó a mélye, de azok a keverőpultnál teljesítenek szolgálatot, nem akarom állandóan átrakosgatni az épp' aktuális felhasználás miatt. Erősítő: Technics SU-V570 Rádió Tuner: Technics ST-GT350 CD-lejátszó: SL-PG300 Kazettás Deck: JVC KD-V44 Hangfalak: JAMO D165
"3-way bass reflex with tweeter protection long term power:100W short term power:165W
frequency range:55-20.000Hz Impedance:4-8ohm Dimensions- 600h x 310w x 270d Made in Denmark."
Ezekből az erősítőt, a tunert és a hangfalakat használom. Sajnos az erőlködő több potija is gyengélkedik.
Arra jutottam, hogy a meglévő eszközökből építkeznék. És ekkor futottam bele e videóba: Z Review - THE Soundbar Alternative Video Benne: SMSL Q5 Amplifer és Amazonon. Valami ilyesmi volna nekem ideális, mert kompakt, több bemenettel is rendelkezik(Optical, Coaxial, Analog, Computer USB Output) és tán még az árát is megéri. Már rég foglalkoztam a témával, hogy pl. képes-e kihajtani a Jamo-kat?
A segítségetek előre is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

VESTAX QFO

(#334) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. A főnökömtől kaptam egy pioneer sa-508 as erősítőt amit jelenleg 2 Sanyo márkájú 100 wattos (elvileg) hangszóróval használok. Elég jól szólnak de kicsit leharcolt állapotban vannak már és elgondolkodtam rajta hogy le cserélem őket. Tudnátok ajánlani valami sztereó hangszóró szettet 100 euró környékén? Én így elsőre ezt néztem ki de tesztet nem nagyon találtam róla : http://www.amazon.de/Magnat-Monitor-Supreme-Regallautsprecher-schwarz/dp/B001GNC0JY

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#335) Mamus


Mamus
csendes tag

Sziasztok!

Három erősítőt néztem ki, kérném véleményeteket ezekről, illetve igazából azt sem tudom, hogy a célnak megfelelnek-e:
Yamaha R-N301
Yamaha R-N500
Onkyo TX8050

A lényeg hogy a szeretett régi Technics tornyom megadta magát. Most már nem igazán veszek cd-ket (de azért sok régi van), így inkább hálózatos megoldás érdekel, hozzá max. egy DVD lejátszót használnék (nem film nézésre!) - és esetleg a számítógépen lévő zenéket hallgatnám..

Köszi a véleményeket

(#336) bazsi345


bazsi345
csendes tag

Sziasztok!
vettem egy erősítőt meg egy pár hangszórót, van egy keverőm az lenne a problémám, h lejátszókról keverőn keresztül masterról szól mind a két hangszóró, de ha az erősítő a géppel van összekötve csak az egyik hangszóró szól, vagy éppen a másik már az is előfordult, azt h nem tudom, de csak az egyik szól, ha keverő géppel van össze kötve ugyan ez a helyzet, illetve csak egyik chanel-t érzékeli, ha valaki tudna segíteni ebben megköszönném, vagy h mi lehet egyáltalán a probléma! Rca, jack-re átalakítóval van csatlakoztatva géphez egyértelműen!
Előre is köszönöm :)

(#337) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Ezzel az erősítővel van valakinek tapasztalata?
Esetleg mire érdemes odafigyelnem vásárlás után?

Onkyo A-9030

2.1-ben szeretném használni számítógépre kötve, játékhoz, zenéhez, filmhez és minden egyébhez.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#338) Tomacko válasza Puma K (#337) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szerintem bevállhat mindegyikre, Lévén alapból sztereó (én így használnám csak zenehallgatáshoz). Filmhez játékhoz meg jól jöhet a plusz 1 lehetőség a sub rákötéshez.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#339) Puma K válasza Tomacko (#338) üzenetére


Puma K
veterán

Köszönöm a megerősítést!

Minőség-típushiba gondok sem nagyon merülhetnek fel ennél a gyártónál?
Azért kérdem, mert leginkább Panasonic, Pioneer, Sony, Kenwood és Orion-Videoton erősítőkkel volt eddig tapasztalatom és ismerősöknek is aztán közelebbről nem nagyon találkoztam még Onkyo cuccal.

Esetleg tudnál egy másik sztereó erősítőt javasolni amin ugyan így van sub kimenet?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#340) Tomacko válasza Puma K (#339) üzenetére


Tomacko
senior tag

Minden vásárlásnál lehet peches az ember és kifighat gy rossz darabot, márkától függetlenül. Szóval én ilyenben nem fogok olyan tanácsot adni, hogy ezt vedd meg mert ez tuti megbízható.... Mindenkinek más az izlése is, így ebben se fogok olyat mondani, hogy valamelyikkel is jobban jársz mert "jobb" a hangja. Elmész valahova, kipróbálod, ha tetszik megveszed. Ha neten rendeled akkor meg van rá 14 napod hogy visszaküldd ha nem tetszik.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#341) Puma K válasza Tomacko (#340) üzenetére


Puma K
veterán

Köszönöm!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#342) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Üdv!
Kondizáshoz keresnék hangfalszett, ami elfogadhatóan szól. A lényeg az lenne, hogy olyan hangfalakat keresnék, amit meg lehet szólaltatni pendriveról (USB-s). Akinek kellene ez a hangfalszett, ő csak pendrive-ről tudja lejátszani a zenéket. (máshoz nem ért, de megtaníthatom neki még a telefonról lejátszást) Tudnátok nekem ilyet ajánlani? Rendes hangfalakat amik USB-vel rendelkeztek, szinte sehol nem találtam. Köszönöm!

(#343) Meghivott


Meghivott
addikt

Tv mellé keresnék erősítőt és álló hangfalpárt, esetleg vezeték nélküli többpontegyet...
Keret összesen 150.000 lenne.
Alapvetően újat, de használt garis is érdekel.
Miket nézegessek?
Köszi

(#344) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Sony STR-D565 erősítőm van, amelyet szeretnék lecserélni...
A következő típusokat nézegettem (használtan):

- Yamaha RX-430 34.000,-
- Yamaha RX-V440 34.000,-
- Yamaha RX-V540 31.000,-
- Harman Kardon AVR 25II 27.000,-

Szerintetek melyiket érné meg megvenni? Valakinek tapasztalat bármely típussal? Esetleg eladó saját cucc, vagy hasonló eladó cucc, amit ajánlanátok?

THX mindenkinek

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#345) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Sziasztok.
Össze hozható 2Xorion mambo hs9(30 watt, 8 ohm) és 2x sony SS-H650(???,6 ohm) egy erősítőre ?
Ha igen akkor milyen paraméterekkel kell bírnia, esetleg van e konkrét ajánlat(olcsó kategória érdekel). Zenére kell meg filmekhez, nem szoktam nagy hangerőn hallgatni ha igen akkor is max 2 órát megy.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#346) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Van egy Panasonic SC AK 28 hifim.
A hangfalak jók, az egység tud FM tunert, 3 lemezes CD-váltót és kétkazettás decket. Ugye, a kazetta ma már nem érték, a CD-olvasó elhunyt, olvasófejet kéne cserélni benne, a rádió meg ma már kiváltható telefonnal, tablettal, vagy akár az erősítővel.

A kérdés az, hogy milyen erősítőt vegyek, hogy rá tudjak kötni a hifi hangfalait. Kétutas hangfal elvileg 140 W mély és 60 W magas teljesítménnyel, hifi erősítője 2×160 W-os (120 W + 40 W).
A hangfalak fel vannak rakva a nappali hosszú falára kb 2 méter magasra, a falban megy vezeték hozzájuk, 2,5 mm2 keresztmetszettel. A bal oldali kb 10 méter vezetéket kapott, a jobboldali kb 6 métert.

Amit szeretnék megszólaltatni róla: PC HDMI és/vagy 3,5 mm Jack (falba behúzott kábellel együtt kb 12 méter), TV sztereó 3,5 mm Jack (falba behúzott kábellel együtt kb 5 méter), tablet/telefon 3,5 mm Jack.

Új, használt, fekete, szürke előlap is jöhet. CD nem feltétel, tuner, USB mp3 előny, de nem feltétel, divx, avi, mpeg, mp4 megint hasznos, de a TV is tudja.

Nem ismerem ezt a termékkört, nem tudom, milyen boltban érdemes nézelődni, stb...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#347) winhate


winhate
őstag

Sziasztok

Jvc ex 330 erositomet szeretnem megfixalni.
(kondicsere + atnezes )
Ha tudtok valakit irjatok legyszives.

Kapcs rajzot mar talaltam.

Koszonom a segitseget! :R

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#348) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sorry az OFF-ér, de a hangfalas topic-ban nem igazán érkezett használható válasz:

Ilyen 2X RCA papa -> 1X Jack anya kábelt keresek, legalább 1,5m-es változatban, de lehetőleg valami jobb minőségűt, mint a linken található. A gugliba már mindenféle képen beírtam, de alig talál egy párat, azok is mind ilyen pár száz forintosak... Nem kell top-csúcs több 10K-sra gondolni, csak mondjuk egy olyan Speaka vagy Bespeco minőség azért legyen meg...

Tudnátok egy webshop-ot linkelni, ahol kapható esetleg, itt azért csak akadhat olyan akinek volt már ilyen?! :F

Vagy szerintetek a linkelt kábel is eléggé megfelelő minőségű lehet már? Hangafalból kijövő apa Jack-et kötném ezzel rá egy asztali média lejátszó RCA kimeneteire...

A válaszokért köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#349) Beni2360 válasza SunMount3r (#348) üzenetére


Beni2360
félisten

Elvileg elégnek kell lennie.
Én anno a hangfalnál hátul beépítettem hagyományos rugós piros és fekete kapcsot amit bent rákötöttem a bemenetre és oda tudod vezetni az erősítőből a kábeleket hozzá való kábellel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#350) SunMount3r válasza Beni2360 (#349) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát a leírásod nekem eléggé misztikus, hogy mit, hogyan és milyen alkatrészekkel is csináltál a hangfalnál. Tudnád pontosítani, vagy linked hozzá? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.