Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Chosen válasza AaronBass (#145) üzenetére


Chosen
addikt

Ez jó hír. :) Ha később kiegészíteném sztereóra, azt a terhelést is bírná?

(#152) AaronBass válasza Chosen (#151) üzenetére


AaronBass
tag

Persze hogy bírná!
Ha az 1ik oldal kielégíti,a másikkal sem lesz gond! :R

(#153) AaronBass válasza mmdms (#150) üzenetére


AaronBass
tag

Ha nincs agyonszakadva a perem, akkor szilikonnal átmehetsz rajta, belül, kívül!
Fekete szilikonnal, nem is nézne ki annyira gázosan! Ha ezt választod, előtte takard le a membránt, hogy ne ragaszd össze! :R

(#154) mmdms válasza AaronBass (#153) üzenetére


mmdms
addikt

A perem mint olyan nem létezik már, szivacsos perem volt és semmi sincs már belőle. :DDD

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#155) AaronBass válasza mmdms (#154) üzenetére


AaronBass
tag

Jól szétszáradhatott!
Nah, félsiker! Megtaláltam a sal peremeket, régebbi katalógusomba, és nem is drágult! :DD
[link]
[link]
Remélem tudtam segíteni! :R

(#156) mmdms válasza AaronBass (#155) üzenetére


mmdms
addikt

Ohh köszi. nagy segítség!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#157) sihu


sihu
tag

Sziasztok!

Egy nem túl nagy szobába szeretnék valami komolyabb rendszert. Kinéztem egy Sony SS-B1000 hangfalpárt egy Sony TA-F170 -el meghajtva. Mi erről a véleményetek? Az erősítő megfelelő a hangfalakhoz?? Van tapasztalatotok a hangfalakról??

(#158) AaronBass válasza sihu (#157) üzenetére


AaronBass
tag

Csáó!
Jól válogattad össze, mivel a hangfal több mint 15% többet bír mint az erősítő! Tapasztalatom nincs ezekkel a típusokkal kapcsolatban, de az erősítő Japán, ami jó választás, de a hangfalnál nem találom a gyártási helyet! Ha Kínai akkor keress másikat! Meg szerintem nem árt ha legalább a mély közép 16cm átmérőjű! Lehet, hogy alacsonyra kéne tenned a hangfalak, a megfelelő mély hatás érdekében! Ha van rá lehetőség, vedd meg az erősítőt, mert abba van még anyag, azt megbánni nem fogod, és akkor esetleg elvinnéd magaddal a hangfalak kipróbálásához, hogy tudd jók lennének-e! :R

(#159) sihu válasza AaronBass (#158) üzenetére


sihu
tag

esetleg milyen hangfalat tudnátok ajánlani, ami olyan 20k körül van. ( használt is szóba jöhet, sőt.. :P )

(#160) AaronBass válasza sihu (#159) üzenetére


AaronBass
tag

Ezek jónak tűnnek! Hecon Wharfedale Quadral Canton! ezek régebbi típusok, amiben van még anyag, és minőség bőven! :R

(#161) csoky21


csoky21
csendes tag

Sziasztok

Van egy Sony STR-gx 315-ös erősítőm és 2 db Jamo Studio 180-as hangfalat hajt meg, szeretnék emellé egy aktív mélyládát (Jamo-ban gondolkozom) is használni, ezen az erősítőn csak olyan kimenetek vannak a jack-en kívül amik a hangerőtől függetlenül csak egy erősségü jelet tudnak leadni, így a mélyláda hagereje úgymond nem szabályozható. Azok az eszközök amik rá vannak kötve az rősítőre, nem rendelkeznek SUB kimenettel, pont emiatt is kérdezősködök itt, hogy milyen megoldást tudnátok ajánlani erre a problémára.
(A jack kimenetet nem szeretném használni mert nem túl esztétikus, ha az erősítő előlapjából kilóg egy vezeték)

Ami fontos lenne, hogy ne keljen megbontanom az erősítőt és, hogy vezérehető legyen a hangereje a mélyládának.

Előre is köszi, Üdv

(#162) KMT válasza csoky21 (#161) üzenetére


KMT
addikt

Olyan szubot keress akkor, amit nagy jelszinten (az erősítő hangfal-kimeneteiről) is meg tudsz hajtani.

(#163) csoky21 válasza KMT (#162) üzenetére


csoky21
csendes tag

Gondolom egy passzív szub-ra gondolsz, ezt már próbáltam és az volt a gáz, hogy az erősítő vagy simán 2 hangfalat tud hajtani vagy 4-et és a szubot, ha rákötöm akkor az nem jó.
hídba nem tudom kötni mert az erősítőben az elektronika egyből letilt.
Akkor marad a jack-es megoldás :S

Köszi

(#164) KMT válasza csoky21 (#163) üzenetére


KMT
addikt

Nem, több aktív szubon van ilyen bemenet, ezek nem terhelik az erősítőt.

(#165) csyo


csyo
senior tag

sziasztok!

Szeretnék bulit rendezni szabadtéren, sörsátorban.
kb 30-50 főre tervezek jelenleg, lehet késobb tobben is leszunk idovel.
Egyelore egy olyan hangcucc kellene, ami 30-100 főig megfelel
szabadtéren, erdoben tisztáson.

Milyen erositot ajánlanátok?
Mekkora hangfalakat?
Kell-e végfok?
(ha igen milyen, ha nem miért nem)

Eddig ezeket találtam a neten...
(nem Magyarorszagon élek, ezért angol ebay oldalon keresgelek)

Melyik johet szóba?

omnitronic

ez kicsinek tunik, de lehet hogy megfelelne?

konig

ekho 10"

ekho 10" masik

BLUE LED disco speakers 400W

2x10" 800W

ekho 2x12"

ekho 4x8"

BLUE LED disco speakers 800W

BLUE LED disco speakers 1000W

4x10" ekho

800W ekho 2x10" + fules + mixer

BLUE LED disco 600W

ekho 2x15"

ekho (4db) 1000W

ekho 4db-os 1000W (masik féle)

2x400W

pro PA 1000W

ekho SM15

:R :R :R :R :R :R :R :R :R

Legyen szép a napod!

(#166) csyo


csyo
senior tag

nem valami aktiv ez a topic:-(

Legyen szép a napod!

(#167) KveZ válasza csyo (#165) üzenetére


KveZ
tag

Szerbusz!

100 fős kertipartira nem kell a KILOwatokkal dobálózni, gondolom nem szeretnéd, hogy a részt vevők fele megsüketüljön.
Kertipartira omnitrinik háát... egy alkalommal megfelel, de ha komolyan gondolod és nem ez az egy eset lesz akkor nem ajánlom. Kegyetlen hangja van, könnyen tönkre megy, a doboza sem a legmasszívabb anyag a világon. Így a linkekbe belenézve, watt watt watt csak ezt látom. Ezek a hangfalak nem valami minőségiek, de egy alkalommal tökéletessen ellátja a szerepét. Szerintem 1 kertipartira keress az interneten ezzel foglalkozó maszek embert és bérelj. Sokkal olcsobban meg lehet úszni. Lehet csak 2x400 Wattot hoz, de az annyit ér mint ebből 2000. Ezt tudom ajánlani, ha nem késő :)
Üdv

(#168) KveZ válasza KveZ (#167) üzenetére


KveZ
tag

Még annyival kiegészíteném, hogy érdemesebb a használt piacot átfilézni.
Ebben az árban kapni Reflex + Siva kombinációt. ppa-600 + r-400.

(#169) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Tanácsot szeretnék kérni, melyik erőlködő a jobb minőségűbb (audiofilebb), melyiket vegyem?

Rotel RA 840-BX4
Marantz PM17 Mk2
MARANTZ PM-66 SE

:R

(#170) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni...
Egy olyan kis elosztó adapterre lenne szukségem hogy bele legyen dugva egyszerre az 5.1 es fülhallgatóm és az 1 jack dugós hifi csatlakozóm és egy kapcsolóval áttudjam váltani az egyik röl a másikra filmnézés közbe. Mert elég kényelmetlen a gep mögé mászni mindig ki be dugdosni öket. :DD

Előre is köszönöm a segítséget!

(#171) _XXXXX_


_XXXXX_
tag

Szevasztok!

Talán ide jobban illik a kérdésem vagy a távgyógyítás úgyse menne és felejtsem el?
[link] azért thx ha valakinek van ötlete!

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#172) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok!
Van nekem egy SP-1800A-s hangfalszettem. A magas gangsugárzó felületét véletlenül benyomtam a kezemmel :W Vissza lehet valamilyen módszerrel pattintani az eredeti állásba?

[ Szerkesztve ]

(#173) mercenaire válasza VaMik (#172) üzenetére


mercenaire
tag

Szia. Elvileg porszívóval óvatosan ha megszívod, akkor kipattan. Én nem, de egy ismerősöm csinálta már és neki bevált. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#174) AaronBass válasza mercenaire (#173) üzenetére


AaronBass
tag

Jól mondja Mercenaire! :R

(#175) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy az 5.1es neosonic hangfalam laptophoz kötve elégé recseg, meg a hangarő össze vissza változik. De pl az android telefonomhoz kötve semmi ilyen probléma nincs.
Mi lehet a gond?
Esetleg milyen 5.1es vagy 2.1es hangfalat ajánlanátok zenehallgatáshoz? (max 20e Ft-ig)

[ Szerkesztve ]

(#176) SLC09


SLC09
tag

Sziasztok,

van egy Philips hangfalam, de elrohadt a mélyből a gumi membrán, új hangfalat szeretnék vásárolni hozzá, megérné, illetve működne a hifivel egy Videoton DCR 2020 A hangfal. (8 ezer Ft) Köszönöm a segítséget!

(#177) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy mi az a jelenség amikor a telefont a hangfal vagy erősítő közelébe helyezve pittyegő hangokat ad ki?
Mit lehet ellene tenni? Egy erősítő van az asztalomon, és az egész asztalsíkba ha lehelyezem a telefonom, nagyon sűrűn "pittyeg"!

Egyáltalán az erősítővel (házimozi) vagy magukkal a hangfalakkal van probléma?! :F

(#178) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Lassacskán elkészül a csöves végfokom, csatornánként 40W-al.
Két hangfal került a látótérbe amire be tudok ruházni.
A kettő közül ár érték, hang alapján Ti mit javasoltok, zenei stílusban mindenevő vagyok.(kivéve talán a technó tuc-tuctot) :-)

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#179) b0077


b0077
tag

Sziasztok!
Tudom h nem 100%osan ebbe a topicba való a kérdés de azért annyira nem áll távol tőle.
Van egy JBL GTO17T magassugárzóm autóba való. Ahogy néztem neten gyárilag hangváltóval adják, sajnos ez a hangváltó nekem nincs meg.
Az lenne a kérdésem h mit érdemes ezzel kezdeni? Elég lenne rárakni egy kondenzátort ahogy az olcsóbb kategóriás magasokra? Esetleg venni hozzá egy hangváltót (mondjuk egy SAL-t találtam is olcsón), nem tudom hozzá való gyári hangváltót lehet-e magában kapni és elfogadható áron-e.
Hozzáértők vmi javaslat, lehetőségek?

Én ennyi adatot találtam róla:
- Power Handling, RMS 50W*
- Power Handling, Peak 150W*
- Sensitivity (2.83V/1m) 92dB
- Frequency Response 2.5kHz – 21kHz
- Impedance 2 Ohms
- Mounting Depth 3/4" (19mm)
- Cutout Diameter 1-7/8" (48mm)

Előre is köszönöm!

(#180) Dj.Mike


Dj.Mike
senior tag

Hello. A laptopok fülesének a csatijába bele lehet dugni sztereó erősítőket is hangfalakkal?

(#181) b0077 válasza Dj.Mike (#180) üzenetére


b0077
tag

Szia!
Persze erősítőket be lehet. A lényeg h legyen erősítő, ne csak hangfalakat köss rá.

(#182) dex02


dex02
tag

Hali!
Van egy genius 2020 (60W rms) hangfalpárom, aminek szétment az erősítője. Ezt az erősítőt szeretném pótolni.
pl ilyen mehetne? http://tiny.cc/ljttlw
Tudnátok ajánlani hozzá erősítőt amivel jól szólna?

(#183) Tatukg


Tatukg
csendes tag

Sziasztok!
Kérném a segítségeteket. Van két darab hangfalam, jellemzőik:
névleges terhelhetőség 50 W
zenei terhelhetőség 80 W
frekvencia-átvitel 40-21.000 Hz
érzékenység 87 dB
impedancia 8 Ω

Ezekhez keresnék egy egyszerű erősítőt, ezalatt értsd:
nem kell távirányító, nem kell bele equalizer, elég lenne 1 csatornás,de max 2 csatornát kötnék csak rá (pc / tv). Amennyire utána néztem egy 60-70W hangfalankénti teljesítményű bőven elég lenne. Apróhirdetésekben ezidáig nem találtam szimpatikusat, erősítők árulásával foglalkozó üzleteket nem ismerek - de nem is mérvadó, hogy új legyen, használt is megfelel! Maximum 20.000Ft-ot szánnék a dologra. :U

Köszi, üdv.

(#184) Onadiar


Onadiar
csendes tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az Orion HS 280-hoz egy Orion HT 550-es 5.1-es szetthez ha hozzákötöm mint első hangszórók akkor nem e kell félnem, hogy leég az erősítő benne? Esetleg valami olcsó erősítő is érdekel hozzá amit PC-re rá tudok kötni!

Ennek a lapnak a beépített hangvezérlése vinné az erősítőt

Amiben tudok segítek! Csak kérdezz bátran!

(#185) Invisibe


Invisibe
csendes tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok, szükségem lenne egy kis segítségre.
Adott egy Genius SP-HF 2000A 2.0 hangszóró. ([link]) A problémám az volna, hogy az egyik oldala minden szempontból rosszabbul szól, mint a másik, amelyen a szabályzók is vannak. Ez mitől lehet? Érdemes szervizbe vinnem? Esetleg házilag is orvosolni tudom a problémát?
Előre is köszi! :)

(#186) Onadiar válasza Onadiar (#184) üzenetére


Onadiar
csendes tag

Tudna valaki segíteni? :-) Mert válasz nem jött még... :(

Amiben tudok segítek! Csak kérdezz bátran!

(#187) Tatukg válasza Tatukg (#183) üzenetére


Tatukg
csendes tag

Ha esetleg valaki dolgozna vagy akarna foglalkozni a kérdésemmel már ne tegye, megoldottam. ;)
Köszönöm.

(#188) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Van nekem egy Creative MegaWorks 250D 2.1 hangfalszettem. Van egy kis problémám vele. Rádugom a a két hangszórót. A mély és a bal szól. A jobb nem! Ha felcserélem őket akkor is csak a bal szól a jobb nem. De mind a két hangszóró szól ha csak a bal kimenetbe vannak bedugva. Bármelyiket bedugom a jobb-ba akkor nem szól. Külön külön a baloson mindegyik szépen szól .Új a kábel , RCA..stb... vajon mi lehet a probléma??

(#189) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy ilyen Sony hangszórót szeretnék megszólaltatni PC-n, 3,5-es Jack-en keresztül. Csak önmagában van, így olyan erősítőre lenne szükségem, ami az érkező stereo jelet egy hangszórón tudja megszólaltatni, ergo ne csak a jobb vagy bal oldalként tudjon működni. Mit tudnátok ajánlani ehhez? Ebay is szóba jöhet. Nem kell tudnia semmi mást, árban lehető legolcsóbb legyen, de még annyira minőségi amennyire kell.

(#190) Onadiar


Onadiar
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy nem igazán tudom, hogy autó erősítő beszerelhető e szobába.

A következő lenne:

Orion HS-280 hangfalpár ezt szeretném meghajtani egy Sal RFX 7230-as autó erősítővel. nálam a probélmát csak a táp jelenti mert nem tudom, hogy mivel adjak neki megfelelő áramot. Gondoltam, hogy esetleg egy Régi 250W-os PC táp megteszi de nem tudom. Inkább szeretném hálózatba dugni és úgy mennyen, de ahhoz pedig adapteres kellene de milyen?

Ez lenne itt a gond, hogy hogyan is lehetne ezt megoldani pl: hálózatról vagy máshogy, Esetleg PC tápomról.

Várom a segítségeteket!

Előre is köszönöm!

Amiben tudok segítek! Csak kérdezz bátran!

(#191) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Van a gépemben 3 hangkimenet. Hátul,elől és a monitoron(HDMI). Van egy 2.0-ás hangszóróm és egy fejhallgatóm. Ha ezek egyszerre vannak csatlakoztatva(mindegy hogyan) és bekapcsolok valamilyen zenét(vagy filmet,mindegy)akkor csak az egyikből szól(ami hátul van bedugva). A vezérlőpultban ha kipróbálom akkor mindkettő működik. Hogy csinálhatnám meg azt,hogy ha mondjuk játszok a fejesen és át akarok váltani a hangszóróra(mert mondjuk meg akarok valamit mutatni valakinek és nem akarok ki-be huzigálni)?

(#192) ennevem válasza Onadiar (#190) üzenetére


ennevem
csendes tag

Pc táppal se bonyolult össze kötni csak az nem olyan szép mint egy adapter,
Youtube-on rengeteg videó van az összeszerelésről
[link]

(#193) jani00


jani00
tag

Sziasztok!

Nem nagyon találtam erősítőkkel foglalkozó topit ezért itt szeretnék segítséget kérni.

Van nekem egy Telefunken hr650 tipusú erősítőm ,de azon kívül ,hogy 8 ohmos nem tudok semmit róla,

Kerestem leírást a neten ,de semmi mindenhol mást írnak. Németül nem értek ,de volt ahol 2x80 at írtak volt ahol 2x35wattott...

Lényeg: Mekkora teljesítményű hangfalat tehetek rá?
Illetve ezt is kerestem ,de nem találtam.. Mi van ,ha 8 ohmos az erősító ,de a hangfal csak 4ohm?

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." (Petőfi Sándor)

(#194) Kernel válasza jani00 (#193) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem mindegy, hogy szinuszos, vagy zenei teljesítményről beszélünk, de az a készülék ránézésre (Google) nem lehet több 2x35 W szinusznál. 80 W lehet esetleg a zenei.

Árulkodó lehet a hálózati teljesítményfelvétel is, ha fel van tüntetve a hátán.

Egy 8 ohmos erősítő számára a 4 ohm már dupla terhelés, amitől túlmelegedhet, torzítás szempontjából sem előnyös, mert a kisebb áramra tervezett végfok másképp viselkedik nagyobb terhelésen.

De az se mindegy, mennyire hajtjuk ki, mert normál szobai hangerőn még ezek is elbírják épp a 4 ohmot is. Jobban meghajtva jöhetnek a gondok, túlterhelődés, melegedés, torzítás. Szokott lenni ugyanakkor védelem a túlterhelés ellen, de attól még elszállhat a végfok.

4 ohm egyébként 2 db 8 ohmos hangszóró párhuzamos kapcsolásával egyenértékű. Vagyis ha oldalanként 4 ohm, ez olyan, mintha összesen 4 db (2x2) 8 ohmos hangfallal terhelnéd az erősítőt.

Más a helyzet, amikor 4 ohm terhelésre méretezett erősítőre 8 ohmos hangszórót teszünk, azzal nyilván nem lehet túlterhelni, legfeljebb nem tudjuk kihozni belőle a maximális teljesítményt. De szobai alkalmazásnál ez általában fel sem tűnik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#195) jani00 válasza Kernel (#194) üzenetére


jani00
tag

köszönöm ,minden tiszta:)

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." (Petőfi Sándor)

(#196) b0077


b0077
tag

Sziasztok!

Magnat Monitor 990 szettről mit lehet tudni? Valakinek tapasztalata vele esetleg?
Egy Thomson DPL660 erősítőhöz szeretnék vmi hangfalszettet. Csak az a problémám, h az erősítő 8 ohm-os, ugye kisebb impedanciájú hangfalakat nem köthetek rá elvileg.
A 4-8 ohm azt 6 ohmot jelent, 6 ohm is túl kicsi már a 8ohm-os erősítőhöz?
Vagy pedig egy jamo e350-es szettben gondolkodtam még szintén ehhez az erősítőhöz, az erősítő gyenge esetleg ehhez a szetthez, kihasználná rendesen?
Előre is köszi!

üdv

(#197) Kernel válasza b0077 (#196) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha 4-8 ohm van specifikálva egy erősítőre, akkor arra 4 vagy 8 ohmos terhelést is lehet kötni.

6 ohmot is lehetne, de az egyébként nem is szabványérték, vagy legalábbis én nagyon régen láttam 6 ohmos hangszórót, manapság meg figyeltem, hogy mik vannak.

Hangszóró viszont nem lehet 4-8 ohmos, mert annak egy adott értéke van. Attól eltekintve persze, hogy a hangszórók impedanciája nem egy hajszálpontos érték (enyhén szólva), illetve a frekvencia függvényében sem állandó.

De attól még van egy névleges érték, ami vagy 4, vagy 8 ohm, a hétköznapi gyakorlatban legalábbis.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#198) b0077 válasza Kernel (#197) üzenetére


b0077
tag

Az erősítőre vonatkozóan értem, köszi.
Viszont akkor, ha a magnat szett 4-8ohm-os a gyári leírás szerint, akkor most az hány ohmos lehet ténylegesen? Legjobb lenne megmérni? Vagy mi a megoldás erre, szeretném megtudni h ráköthetem-e a 8ohmos erősítőmre nyugodtan, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#199) Kernel válasza b0077 (#198) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha nem arról van szó, hogy gyártják kétféle változatban is, akkor jelentheti azt is, hogy az impedanciamenet 4-8 ohm között változik, de ez egyébként természetes. Mondjuk legyen mélyhangoknál 8 ohm környékén, magasnál 4 ohm, de ilyen jelleggörbék egyébként görbülnek mindenfelé, vagyis nem egy szabályos grafikont kell elképzelni.

Simán van olyan, hogy veszel egy 8 ohmos hangfalat, és valójában az is 4-6-8 ohm impedanciájú, frekvencia függvényében, csak nem úgy írták rá. De ilyenkor meghatározó például a beépített 8 ohmos mélysugárzó, tehát valószínű, ha szétszednéd, konkrétan egy 8 ohmos basszust találnál a 4-8 ohmos hangfalban.

Másik fórumon találtam ezt a képet például:

Multiméterrel mérni csak a DC-ellenállást lehet, ami általában kisebb érték, mint a váltakozóáramú impedancia.

Végeredményben az erősítő melegedését lehet / kell figyelni, ha nagyon melegszik (főleg a végfok hűtőbordája), inkább lejjebb venni a hangerőt, és akkor még egy 8 ohmos erősítőt is lehet 4 ohm terheléssel járatni, vagyis odafigyeléssel. De itt jön a képbe, hogy az erősítőt gyakran úgysem hajtjuk ki a névleges teljesítményére (átlagos mozi, TV-nézés stb.). Más kérdés persze, amikor kimondottan "odalépünk" az élvezetnek és jól megtoljuk a cuccot, akkor ilyesmire nem árt figyelni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#200) b0077 válasza Kernel (#199) üzenetére


b0077
tag

Így már világos, köszönöm :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.