Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Beni2360 válasza SunMount3r (#350) üzenetére


Beni2360
félisten

Mint írod: Hangafalból kijövő apa Jack-et kötném....
Nahát az a jackba menő vezeték valahonnan kijön. Tehát oda forrasztanák egy plusz kimenetet ennek a Hangfal csatlakozó 55mm-nak . Aztán hangfalhoz való kábellel össze kötném. Nincs ebbe semmi misztikus. Már régen eladtam a hangfalakat így nem tudok képet küldeni. Vagy lehet RCA anya befogadást is hátra építeni. Nem tudni mekkora és milyen hangfalakhoz kellene.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#352) SunMount3r válasza Beni2360 (#351) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy ilyen hangfalról lenne szó. De amúgy nem nagyon értek, mert nincs tapasztalatom sok az ilyen elektronikai mókolással, a forrasztással meg pláne. Azt se tudom mit hova kéne és, de még azt sem (még mindig), hogy az általad belinkelt csatlakozó hogyan oldaná meg ezt a problémát (bár lehet már 1 kicsit fáradt vagyok hozzá). Nem lehet, hogy mégis félre érted a kérdésemet?

Azt akarod mondani, hogy építsek még 2 plusz kimenetet a hangfalra és így egyszerre lehetne rákötve 2 jelforrás?

[ Szerkesztve ]

(#353) Beni2360 válasza SunMount3r (#352) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem értettelek félre hanem te írtad rosszul. - Idézem. Hangafalból kijövő apa Jack-et - ez nem apa hanem anya bemenet és így már egészen más hogy látom a képet. Most már csak a média lejátszóról kellene kép vagy valami, hogy tudjam miről beszélsz. Mert a mostani tv boxokon található kimenet nem csak hangot hanem elvileg képet is kiad ha kiad. tehát oda nem sztereó jack kell hanem speciális rca jack összekötő kábel. és hátul bedugni, semmi egyéb. Méretet meg keresel ezek támpontja után.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#354) SunMount3r válasza Beni2360 (#353) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehet, hogy rosszul írtam, de nekem eddig azt tűnt kézen fekvőnek, hogy a Jack apa az ami az anya pedig a az ami (remélem ezt most jól elmagyaráztam :D ), vizuálisan elképzelve, így tűnt logikusnak.

2. Mivel felváltva használnám a hangfalat PC-vel, ezért nem olyan 1x-rű a dolog, mivel nem akarom a hangfal hátuljában cserélgetni folyton a kábelek. Erre kerestem a legjobb megoldást.

3. Erről a média játékosról van szó (Himedia Q10 Pro). Szerintem tök 1-értelmű, hogy L és R jelölésű RCA-ból csak hang jöhet ki és ez az összekötés nem igényli a harmadik (sárga) csatlakozót. De ha te másként tudod, és ez így nem működne valamiért, akkor csupa fül vagyok. :F

3. Végül úgy néz ki ez lesz a legmegfelelőbb: Kábelnek ezt veszem, ami a media player-re lesz kötve közvetlenül, majd egy ilyen közösítővel fogom összekötni azzal a másik ilyen kábellel, ami a hangfalból kijön. Hogy kábel cserénél elég legyen csak a közösítőből kihúzni a hangfal kábelt és mehet a PC-ből kijövő jack hosszabbítóba. -(Pl. e kábel kapcsán: én úgy képzeltem, hogy a "kilógós" csatlakozó az apa, amelyikbe pedig "bele kell dugni" az az anya. Már elnézést, de szemléletesebben nem tudtam leírni. :U )

(#355) SunMount3r válasza SunMount3r (#354) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köben a média játékos topic-ban szóltak, hogy ez az elképzelésem így nem fog működni :( , mert a Q10 Pro RCA kimeneteire nem lehet közvetlenül hangfalakat kötni... Pedig többször is tájékozódtam ott ebben a kérdésben és nekem eddig igenlő válaszokat adtak...

Ennek a megoldására nincs valami ötlet esetleg? :F

Köszi!

(#356) SunMount3r válasza SunMount3r (#355) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most meg azt írják, hogy mégis analóg hang kimenetek és aktív hangfalakat nyugodtan lehet rájuk kötni...

Akkor továbbra is áll az elképzelésem...

Kérdés: szerinted/szerintetek, a fentébb vázolt módon működni (szólni) fog az összeköttetés?

(#357) Beni2360 válasza SunMount3r (#354) üzenetére


Beni2360
félisten

Na végre össze jött ez a megoldás a jü: 3. Végül úgy néz ki ez lesz a legmegfelelőbb...
amelyikbe pedig "bele kell dugni" az az anya. -igen tehát a hangfalon ANYA csati van lyukas és az APA középen pöckös. :DD Aktív hangfalnak meg mennie kell mivel van benne erősítő ha jól értelmezem és láttam a kibontott képeken.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#358) SunMount3r válasza Beni2360 (#357) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mivel aktív hangfal így van benne erősítő. :K

Akkor az elején értetted félre a dolgot: az ilyen hangfalakból mind Jack APA csatlakozó szokott kijönni (a "pöckös"). Mivel ez szolgál arra, hogy csatlakoztatni lehessen alap hangforrásokhoz: PC hangkártya, TV stb...

Ennek a hangfalnak is továbbra is Jack APA csatlakozója van, amit én jól is írtam a kezdettől fogva, te nézhettél félre valamit, nem tudom miből gondoltad az ellenkezőjét, hogy sorry...

Most már kapizsgálom: te a hangfalakon lévő RCA kimenetekre értetted, hogy ANYA. Ez eddig oké, de én végig, a hangfalból kijövő kábelről beszéltem, ami egy Jack APA csatiban végződik. Ez lehet a félreértés, ha jól sejtem...

[ Szerkesztve ]

(#359) Beni2360 válasza SunMount3r (#358) üzenetére


Beni2360
félisten

de én végig, a hangfalból kijövő kábelről beszéltem, Az a kép amit beraktam arrol van szó?
Ott honnan jön ki a jack kábel? A bal oldaliból jön ki egy kábel de a képen nem látom, hogy mi van a végin de gondolom azt kell bedugni a jobb oldalon levő SPK-L csatiba.

te a hangfalakon lévő RCA kimenetekre értetted - azok bemenetek, INPUT

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#360) SunMount3r válasza Beni2360 (#359) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Természetesen az RCA kimenetekre kötött (és egyébként az ilyen hangfalakhoz gyárilag adott, ugyan ilyen típusú) kábelre gondoltam, ami rendszerint Jack Apa csatlakozóban végződik.

(#361) Beni2360 válasza SunMount3r (#358) üzenetére


Beni2360
félisten

Lassan körvonalazódnak a dolgok, Ha az elején pontosan írtad volna már régen el is felejtettük volna "félpénzen".

itt találta róla leírást szuper kis cucc, Genius SP-HF1250B Másik.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#362) SunMount3r válasza SunMount3r (#360) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Közben eszembe jutott ez: [link] -egy ilyennel nem oldható meg a feladat, hogy a dugdosás helyett, a lejátszóból és a PC-ből kijövő kábeleket is ezzel kötném rá egyszerre a hangfalra? Ezeknek az anya Jack-jébe mehetnek a forrás kábelek apa végei, és már csak egy ilyen átalakító kell amivel a hangfalból kijövő kábelt kötöm össze. Így rendesen fog szólni, sztereóban mind a két forrásból hang (természetesen nem egyszerre)? :F

Ajánlottak már ilyen switch-et is hozzá, de ilyet csak RCA csatlakozósat találtam és elég drága, amihez jönne még plusz a két RCA-RCA kábel ára, abból meg már 10K körül lennék és ennek az olcsósított verziója lenne az ötletem szerint amit a fentebb írtam. Kérdés csak az, hogy működne e?!

A válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#363) Tomacko válasza SunMount3r (#362) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ufff.

Jól értelmezem a kálváriádat, hogy több eszközről szeretnéd eteni az aktív dobozokat anélkül, hogy ki-be kéne dugdosni, meg kapcsolgatni bármit is ? Ha igen akkor nem nagyon kéne mindenféle csodákra várni, hanem venni valami ilyesmi elosztót. Ezekből létezik aranyozott meg hiperdrága és létezik belőle a kicsi olcsó is, kinek mi az igénye, elvárása ár kerete stb. stb. Na de ezek már a részlet kérdések csupán.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#364) SunMount3r válasza Tomacko (#363) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Épp ilyet linkeltem az előbb, csak full Jack-es változatban, mert a forrásokból kijövő kábelek Jack apa csatiban végződnek majd.

Akkor ez rendesen sztereó->sztereó fogja továbbadni a jelet és működőképes úgy, ahogy én gondolom?

(#365) Tomacko válasza SunMount3r (#364) üzenetére


Tomacko
senior tag

Én ilyet használok, csak épp fordított célra. Nálam a cél az volt, hogy a DAC-ból a jelet el osszam a dobozok és a fejeserősítő felé. Ergo nálad is pont meg fog feleni a célra amire szánod. Összekötő kábelt is olyat veszel hozzá amilyet akarsz. Létezik milió féle és ár 3,5 jack to 2xRCA kábel is, csak rá kell keresni, a google jó barátod lehet hozzá :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#366) Beni2360 válasza SunMount3r (#364) üzenetére


Beni2360
félisten

Na utoljára.
A hangfalhoz kapott kábel megy a média boxhoz, a számitó gépből jön egy jack apa-apa, veszed a kis elosztót és keresel a hangfalak bemenetelére egy ilyet megfelelő hosszúságban : rca to jack apa átalakító- kép. aztán annyi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#367) Satariaaa


Satariaaa
tag

Sziasztok!

Melóhelyen belefutottam két Videoton 2050e hangfalba. Főnök azt mondta, ha kell vigyem el, mert kihajítja, így hazahoztam. A hangszórókat védő keret hamar leesett, mert a 4 tartójából 2-2 letört mindkét hangfalon. Akkor láttam, hogy a mélynyomó pereme el van öregedve és néhol lukas is, így nem sok reményt fűztem a cucchoz. Van egy JVC hifim, arra rákötöttem. Betoltam egy Queen kazettát, pont az volt kéznél hirtelen. Hát én nem tudom, de én komolyan magam alá tojtam majdnem, annyira iszonyat jól szól. Engem kilóra megvett. Igazából sosem volt komolyabb hangfalam, csak ilyen 10-15 ezer forintos Logitech fosok a gépnél és annyi. Jah meg ez a legalább 10 éves JVC hifi. Olyan dolgokat hallottam a zenébe, ami eddig is ott volt, de nem sikerült észrevenni. Noh mindegy, nem is ez a lényeg. Utánanéztem, védőkeretet lehet hozzá kapni, az nem nagy cucc, a mélynyomó peremezését is meg lehet csinálni, az is pipa. Rááldozok pár ezer forintot és, gyakorlatilag, annyiért van két fasza hangfalam, mert nem került semmibe ugye :D
Viszont én ezt a számítógépre szeretném rákötni, amiben egy Asus Xonar Essence ST PCIe hangkártya dolgozik. Ezt így, ahogy van rá is dobom, AUX-ot tud a hifi, csak kábelem nincs hirtelen, valahova el sikerült pakolnom :)
A nyomorom annyi, hogy én nem akarom, hogy a hifi itt legyen. Minden zene a gépen van, kazetta, cd nincs nekem, ráadásul helyem sincs, ahova azt a hodály JVC szart tegyem, tehát kellene nekem egy erősítő. Most nézegettem neten, 50-70-140 ezrekért, ilyen, meg olyan... Ok.
Nem értek hozzá és nem is akarok belemerülni és olyan cuccot sem akarok venni, ami értelmetlenül drága.
Milyen erősítőt tudnátok ajánlani, amivel ez normálisan, szépen szólna?
Sztereóba menne a dolog, tehát csak ez a kettő hangfal lenne rákötve és semmiképp sem ablakrepesztő üvöltetésre kellene. Tehát nekem nem kell, hogy tudja az erősítő sem az 5.1-et, sem 7.1. Nem kell tudnia 4ezer W teljesítményt sem, meg semmi, de nyilván nem valami vágott szemű, műanyag hulladékot keresek 5forintért. Kb szerintem értitek mit akarok mondani.
Vélemények, ajánlatok, tippek?
Előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#368) Zorrolaci válasza Satariaaa (#367) üzenetére


Zorrolaci
csendes tag

Szia!
Ez neked szerintem teljesen tottálisan megfelelne! ;)
Árban is,minőségben is,nekem Yamaha cuccom van.és a természetes hangzás az az igazán jól hallható hangokat tudja..
[link]

[ Szerkesztve ]

(#369) Satariaaa válasza Zorrolaci (#368) üzenetére


Satariaaa
tag

Szia! Köszi a tippet, ilyesmibe gondolkodnék kb, bár most máson is agyalok! Kipróbáltam most a géppel, hozzákötöttem RCA kábellel a hifit a hangkarihoz, Auxra váltottam a hangfalakat meg be a hifibe! Közel és távol nem szólt úgy, ahogy áradoztam róla az előző hszben, konkrétan egy nagy kalap szar volt az egész! Nyilván a 600forintos, gané kábel sem segített sokat! Amit a hangkarihoz adtak az pl aranyozott, de az az RCA-t 3.5re alakítja tehát azzal nem tudtam próbálkozni! Ez az Asus viszont rendelkezik műveleti és fejhallgató erősítővel, amit igen csak elfelejtettem, emiatt gondoltam, hogy mi lenne akkor, ha direktbe rátolnám a hangfalakat? Szerintetek? Csak azt nem tudom hogyan! Ugye mindkét hangfalnak van két két kábele, de semmilyen csatoló nincs rajta. Az ugye két hangfalnál összesen négy kábelt jelent! A hifibe van ugye ilyen nyitható cucc, amibe betolom a pucér kábelt, visszapattintom és kész! A hangkarin RCA, két 6.3-as egy aux és egy digitális kimenet van! Nah ez hogyan tudna összeállni?

(#370) SchumiBácsi válasza Satariaaa (#369) üzenetére

Sztem sehogyan se szólna, vagy nagyon halkan. Hangkártyára közvetlenül csak aktív hangfalat lehet kötni vagy esetedben erősítőn át úgy hogy szóljon is.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#371) Mikisys válasza Satariaaa (#369) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha van RCA kimenet a hangkártyán, akkor onnan lehet egy RCA-RCA(Sztereo) kábellel a HIFI-erősítőbe csatlakoztatni. Lehet, hogy 6.000.-Ft-os kábellel sem lesz jobb, előbb be kell állítani a hangkártya-menüben több mindent.
A hangszórókat érdemes lenne mielőbb megjavíttatni, keresd meg ez ügyben "shalafi" -barátunkat a Hangsugárzók házi építése oldalon.

Üdv!

(#372) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kisebb erősítőre, egy Genius 1250-es, már erősen búgó aktív részét helyettesíteném vele, illetve fejhallgató erősítőként szolgálna.

Erről mik a vélemények?

...Szeretem leracsniztatni...

(#373) kovasky


kovasky
újonc

Üdv! Egy olyan kérdésem lenne hogy:
Van egy 260w os 5.1 re tervezett yamaha erősítőm és 2db 90/130w os magnát hangfalam(koros). A "szett" össze van rakva és működik is, de újabban elkezdtem kisebb házibulikba hordani és féltem hogy valaki az erősítőn a hangerőszabályzót "csutkára" tekeri, itt mondanom kell hogy én csak félig merem felhajtani mert féltem a hangfalakat, és a kérdés az lenne hogy ezzel az erősítővel tönkre lehet e tenni? a hangfalakat a teljesítmény 2 hangfalra hogy alakul át? illetve bárki tud e valami egyéb megoldást a problémámra.
u.i. 4 ohmosak a hangfalak, és van e okom az erősítőt félteni?

válaszokat előre is köszönöm!

(#374) SchumiBácsi válasza kovasky (#373) üzenetére

Van okod félteni, mert nálam a jóval kisebb 4ohmos hangfal simán főzte a 8ohmos erősítőt. Sztem a tiéd 6ohmos lehet, mert a Yamaha házimozi erősítői amikor néztem úgy mentek. Egyébként a 260watt ilyenkor 5csatornán osztozik ha jól tudom, így elvileg nem lehet a 2db 130wattos hangfalat kiütni, meg túlterhelés esetén illik lekapcsolnia a hangváltónak az erősítőt - bár ebben nem vagyok biztos de mintha emlékeznék ilyen feature-re.

Most abból következtetek erre hogy amikor egy szar rádiót rákötöttünk a sztereóra és egyszer sikerült úgy lenyomni a play gombot pukkant volna akkorát de teljesen kikapcsolt ezalatt a kis hangfalakkal az erősítő. Nagyokkal ilyet azóta se értem el, igaz nincs rádió de időnként azért meghajtom őket :D

Ha PC a jelforrás akkor állítsd be úgy a hangerőt hogy a maxra tekert erősítő se tudjon kárt okozni, de ezt nem tudni jó e neki hogy valaki csutkára tekerte, de közben mégsem az mert annyira gyenge a bejövő jel ilyenkor.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#375) Mikisys válasza kovasky (#373) üzenetére


Mikisys
őstag

Ezek a cuccok nem arra valók, hogy hurcolásszuk és döngetünk vele, ezek házi, szobai használatra valók, fix helyen működtetve. Így a legkisebb a meghibásodás esélye, mert egy házibulin, akármi történhet a készülékekkel.
Egyébként a Tied, tehát azt teszel velük, amit akarsz.

Üdv!

(#376) Satariaaa válasza Mikisys (#371) üzenetére


Satariaaa
tag

Hali!

Nem nagyon voltam most, ám a hely problémát szuperül megoldottam a hétvégén és így a hifi lesz az erősítő és teljesen rendben van minden! Újrablankoltam a hangfalak kábeleit, másik RCA kábellel raktam össze és már is perfekt a géppel is. Ám nem hajtom, mert mindenképp meg akarom csináltatni, ez nem kérdés. Én őket (http://www.hangszorojavitas.eu/) találtam neten, nem tudom kinek mi a véleménye róluk, nekem szimpik és faterom sűrűn jár feléjük, tudná is vinni/hozni a cuccot. Persze, ha az illető is korrektül rendbe hozza, akit ajánlottál, megkeresem s beszélek vele. Én azt mondom rászánok pénzt szívesen, mivel teljesen ingyen voltak a hangfalak, így nem garasoskodom, nekem az a lényeg, hogy nagyon fasza legyen.

[ Szerkesztve ]

(#377) Mikisys válasza Satariaaa (#376) üzenetére


Mikisys
őstag

Ők is jól dolgoznak, csak mennyiért ez a kérdés?
Akit ajánlottam (shalafi), az egészen biztosan érti a dolgát, csak ilyen hangszórók felújításával foglalkozik.

Üdv!

(#378) Sinisi


Sinisi
senior tag

Sziasztok!
Gondolkozok már egy ideje, hogy lecseréljem az erősítőmet (Pioneer a656 mark ii). Kettő külön szobába szóló kettő hangfalpárt hajt meg. Egy Jamo Classic 8, és egy JBL LX44g-t. A kérdésem az lenne, hogy milyen erősítőt lenne ezekhez érdemes beszereznem olyat ami minél több hangzásképpel boldogul, illetve az sem árt ha távirányítós, esetleg rádió tuneres. Szóval előrelépés szempontjából gondolkozok.

(#379) Sinisi


Sinisi
senior tag

Illetve mennyiért lehet a jelenlegi erősítőt elpasszolni?

(#380) Sinisi


Sinisi
senior tag

A kereten még nem gondolkoztam. Nem tudom, hogy egyáltalán milyen típusok jöhetnek szóba. Akár használt is szóba jöhet (sőt).

(#381) Sinisi


Sinisi
senior tag

Az ugyan felmerült bennem ,hogy egyáltalán érdemes-e váltani, de a jobb hangzás amit ezekből a hangfalakból ki lehet csalogatni a persze érdekel!... filmeket nézünk(ha van rá lehetőség számít a minőség), ezek hangjaihoz, illetve általában pop zenét szólaltat meg, de előfordul a rock, elektronikus zene is.

(#382) Mikisys válasza Sinisi (#381) üzenetére


Mikisys
őstag

Add el azokat a hangsugárzókat és vegyél valami jobbat helyettük.
Például: Régebbi gyártásból a Zsolt Audio Standart1, S2, K1, K2, JPW-Sonata, vagy JPW-AP2, vagy a Wharfedale Diamond-sorozatból. Újabbakból a Klipsch, JMLab, Dali.
Persze fontos, hogy mennyit szánsz rá és nem az erősítőt kell elsőnek lecserélni.

Üdv!

(#383) scofield657


scofield657
csendes tag

Sziasztok

A mai nap vasaroltam egy DENON 2300-as erositot. A rendszert aprankent szeretnem osszerakni. Az elso hamgfalaknal a KLIPSCH 280f tipusra gondltam.. a kistesojat a Klipsch 28at hallottam mar. Mi a velemenyetek rola? Melynyomoba hallgattam mar meg parat de egyik se hozta meg azt amit en akarok. Szeretem a nagyon eroteljes mely hangokat. mit javasoltok? jbl es250et hallottam es hasonlo meretu es parameretu jamot is.. illetve klipsch melynyomoit is... nagy csalodas volt.
koszi elore is

(#384) SchumiBácsi válasza scofield657 (#383) üzenetére

Lehetetlen vállalkozás, de nem ártana hazavinned és ott hallgatni...

Egyik mélynyomóm 50wattjával 16centis sugárzóval havernál majdnem hozta azt a szintet, amit most egy 90wattos 30centis itthon. Kisebb a szobája, stb. Ha lehet próbáld ki otthon.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#385) scofield657 válasza SchumiBácsi (#384) üzenetére


scofield657
csendes tag

Sajnos eselyem sincs otthon meghallgatni. Egy masik forum temaba a Klipschet nem javasoltak. Szerinted?

(#386) SchumiBácsi válasza scofield657 (#385) üzenetére

Nem tudom, amikor az első PC stereo fejlesztés volt esedékes a Klipsch a felső kategóriában mozgott - mondjuk ennek már vagy 15éve :D

Az is igaz hogy az ilyesmi tesztek végeredménye függ a tesztelő hallásától is, lévén annak idején PC-s újságban mértem fel az ilyesmiket. Műszeres mérések meg azért értelmetlen, mert hiába teljesít jól pölö 22kHz-en valami ha egyszer 18kHz körül vége szinte minden fülnek és ugyanez 20Hz-re is igaz. Aztán bonyolódik a felhasználási területtel, tömörítők, dekóderek, bitráták, stb...

Galád módszer de ha megveszed és nem válik be visszaküldöd...

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#387) FRayal


FRayal
csendes tag

Sziasztok!
Két kérdésem is lenne felétek, hozzáértők felé : Vettem egy nagyon kis teljesítményű ( 23 watt) 5.1-es rendszert, csak nem tudom igazán hova rakni a mélynyomómat. A legjobb hely ahova tudnám rakni egy kis fa láda ( oldalainál kb 15 centi lenne szabadon[elöl nincs fala], felfele meg kétszer akkora hely van még mint maga a mélynyomó ládája) , csak félek hogy esetleg nagyon visszaküldi a hangot és szétveri saját magát. Erre szeretnék először is valami megnyugtatást vagy figyelmeztetést kérni ; illetve : A hátsó hangszóró kábelei nem érnek el a falig, csak ha keresztbe húzom az egész szobán. Nézegettem hosszabbítót, erről is szeretném ha írna valaki nekem pár gondolatot róluk. Köszönöm szépen!

maga a kábel

összekötő micsoda

(#388) SchumiBácsi

Na újra itt vagyok és egy újabb kísérlet a Yamaha AX-490 lecserélésére :DDD

Mindennapos használatra kellene egy sztereó erősítő. Ez a Pioneer méltó utódja lehet? Vagy ha nem mi állhat legközelebb hozzá ezen a listán?

Most mindenféleképp kell valamit venni mert szert tettem 2db vaskosabb hangfalra, ami ha bebizonyosodik hogy üzemképes akkor kellene valami ami hajtja.

Választ előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#389) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv, a véleményetek kérdezném: szeretnék otthonra egy mini rendszert, olcsón de jót. Néha zenehallgatás, ritkán TVre kötés... Szóval, hangfal: veszek valami használt polc hangszórópárt, B&W,Mission (40E max)
Erőlködő: SMSL Q5 Pro

(#390) Meghivott


Meghivott
addikt

Tv-erősítő-hangfalpár, többször előfordul, hogy bekapcsoláskor csak az egyik hangfal szól, majd kábelt kihúzom a tv-ből majd vissza és jó minden. Hol keressem a hibát? Köszi

(#391) Mikisys válasza Meghivott (#390) üzenetére


Mikisys
őstag

Ott.

Időnként nem árt kihuzigálni és visszadugni a csatlakozókat, mert oxidálódhatnak, koszolódhatnak és ez érintkezési hibához vezethet.

Üdv!

(#392) Meghivott válasza Mikisys (#391) üzenetére


Meghivott
addikt

A tv gyakorlatilag új (1 éves) az erősítő-tv kábel is (fél éves)... Majd minden bekapcsoláskor jelentkezik. Lehet valami jobb minőségű kábel kellene?

(#393) Mikisys válasza Meghivott (#392) üzenetére


Mikisys
őstag

Előbb meg kell szüntetni a jelenséget, majd utána, ha szükséges, akkor kell jobb kábelt venni.
(addig minek?!)
Próbáld meg valamelyik készülék hálózati dugóját fordítva bedugni a konnektorba, hátha ez segít.
Esetleg a bekapcsolási sorrend nem jó, előbb a TV-t kell bekapcsolni, majd az erősítőt, Én legalábbis mindig így csinálom és soha semmi gond nem volt.
Szóval előbb meg kell szüntetni az esetleges zavar-hatásokat.

Üdv!

(#394) Meghivott válasza Mikisys (#393) üzenetére


Meghivott
addikt

Köszönöm, próbálom.

(#395) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Nem tudom ,hogy jó helyre írok de nem találtam erre értelmes topikot.

Megoldható ,hogy egy laptopot Audio In-ként használjam ,mikrofon helyére beledugom a 3,5 jack et és szóljon a laptop hangfalain a zene...?

:R

(#396) Mikisys válasza TechN7ne (#395) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem.
A LAPTOP nem arra való és probléma lehet a jelszint, valamint az illesztés és esetleges fantom-feszültség a mikrofon bemeneten.

Üdv!

(#397) TechN7ne válasza Mikisys (#396) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:R

(#398) campers


campers
tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? 150eFt/pár megéri érte?

[Db technologies opera 512dx]

(#399) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Egy betegeskedő Creative s750-es hangfalrendszer tulaja vagyok. Alapvetően az utóbbi időben 5.1 beállítással használtam filmhez is és játékhoz is, de a hátsók nem voltak bekötve., csak a két első, a mélynyomó, illetve a közép volt használatban. Szeretem, a hangja is szép, erőteljes, dinamikus, meg ami kell, de korábban meghalt benne az egyik hátsó, és most a napokban a bal első kimenet is elcsendesedett. Nem vezeték és nem hangfal, cserélgetve mindegyik szatellit működik. Feltételezem, hogy magának az erőlködőnek az adott kimenetei tértek örök nyugovóra.
Érdemes lehet ezt még szerintetek javíttatni (foglalkozik ilyennel bárki?), vagy belezzem ki a mélynyomóból az összes elektronikát és tartsam meg azt is és a szatelliteket is normál hangfalnak, és vagyek mellé egy önálló erősítőt?

:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#400) PetGer


PetGer
újonc

A képen látható hangfalhoz nem tudna valaki kapcsolási rajzot küldeni vagy elérési utat adni. A szerkezet nem szólal meg a szerelő akihez vittem megtalálta a hibát (az egyik IC kiment) a gond csak az, hogy ezt már nem gyártyák és nem tudja beszerezni a cseréhez. Ennek kellene mai megfelelője, vagy egy használtból működő régi IC. Tudnátok segíteni? Kölcsön kértem, nekem romlott el és vissza kellene adnom működőképesen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.