Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Psychopeti válasza Degeczi (#798) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Ó elnézést igen!
2 pár hangfal van :U
Az egyik a Videoton a másik a Fisher.
A balance középállásban eltérő hangerővel szólnak a hangfalak(2 pár). Az erősítőn is látható power level meter is nagyon eltérő. A LEFT- oldalon alig van aktivitás, a Right oldalon rendesen normálisan mutatja a teljesítményt.
A Balancot teljesen balra tekerve tompán szól, de jobbra tekerve normál hangerőn szól.
Ha meg pont beállítom hogy mindkét oldalon egyformán mutassa a kimenő teljesítményt akkor tompábban szólnak már a hangfalak(Videoton).

Egy rövid videó: [link]

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#802) Zoluska válasza zsoika (#795) üzenetére


Zoluska
tag

Happy end lett a dolog vége. Időhiány miatt három hét után tudtam visszavinni az erősítőt, de beszámították. Hoztam helyette egy Yamaha A-S501-et. Most ismerkedünk, de elsőre elég meggyőző.

(#803) zsoika válasza Zoluska (#802) üzenetére


zsoika
addikt

Legalább volt időd tesztelni.
Yamahában nehéz csalódni bár alsóbb szériái gyengébbek.
Örülök hogy végül "megérkeztél".

(#804) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Szeretnék kérni segítséget egy erősítő terén.

Jelenleg egy Pioneer HTP-072 erősítőt+hangfalakat használok és úgy tűnik el járt felette az idő.
Vettem most egy 4K TV-t, de sajnos egyik konzolom sem enged 4K felbontásra váltani (HDR-t említeni sem merem) az erősítőn keresztül, viszont TV-re kötve közvetlen nincs gond.

Kérdésem, hogy ez a probléma megoldható lenne-e ha a jelenlegi hangfalak mellett a Pioneer erősítőt lecserélném erre: Sony STR-DH590 ?

Vagy olcsóbban is orvosolni lehet?

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#805) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#804) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mindegy, berendeltem a Sony-t :)

A hangfalakat megtartom, az erősítőt eladom. Mennyit lenne reális kérni egy pioneer vsx-324 erősítőért? Gari már nincs, de teljesen hibátlan (mind külsőleg, mind belsőleg) és soha nem járt szervízben.

(#806) Mikisys válasza Darth_Revan (#804) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem.

Üdv!

(#807) draco31


draco31
veterán

Hello!
Bocsi ha nem ide való, írtam már a hifi-s topicba 2 napja, de nem kaptam választ.
Hozzám került egy ilyen, ér-e ez valamit, vagy bonthatom szét alkatrésznek?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#808) Mikisys válasza draco31 (#807) üzenetére


Mikisys
őstag

Talán szemből szebb lenne, akkor már jobban tudnánk értékelni, hogy ez egy equalizer, vagyis, soksávos hangszínszabályozó.
Többet szeretnénk tudni róla: Sztereó, monó, 10-15-20-frekvencián dolgozik? csatornánként állítható, vagy közösen állít, ha sztereó?

Üdv!

(#809) draco31 válasza Mikisys (#808) üzenetére


draco31
veterán

Itt egy kép szemből.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#810) Mikisys válasza draco31 (#809) üzenetére


Mikisys
őstag

Így már szebb. Jól néz ki.
Tehát sztereo, 10-sávos equalizer, csatornánként független állítási lehetőséggel.
Ki-be iktatható a rendszerbe, ez jó.
Zenekar, zenész, kis studiós tudná igazán kihasználni, különféle trükkös hangzáshoz, elszínezett hangok előállításához.
Így, egyben add el, ha nincs rá szükséged.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#811) draco31 válasza Mikisys (#810) üzenetére


draco31
veterán

Köszi!
Meghirdetem akkor pár helyen, bár nem ártana legalább bedugni konnektorba, hogy bekapcsol-e.
Illetve valami régi csatlakozója van, az lehet esetleg gond. Kör alakú és 5 pines, bár aki ilyennel foglalkozik annak van hozzá átalakítója. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#812) Degeczi válasza draco31 (#811) üzenetére


Degeczi
nagyúr

DIN tuchel csatlakozó, pár évtizede még az volt az EU szabvány, de szép lassan fölváltotta az RCA itt is.
Ettől még továbbra is lehet kapni olyan csatlakozókat bármelyik elektronikai alkatrész boltban.

(#813) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Egy klipsch rb 51 (nem a II) mennyire vallalhato hangfal egy yamaha stereo erositovel zenere es filmre?

(#814) bukics


bukics
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni a következő problémára: van egy Jamo Cornet 175 hangfalpárom, ami a gyártó szerint 3 utas, és 300/3000 hz-nél van vágva. Ha ráküldök mondjuk egy 20 hz-es hangot, akkor a mély hangszóró is és a közép is ugyanolyan mértékben mozog. Lehet, hogy tévedek, de véleményem szerint 300 hz-ig csak a mélynek kellene megszólalnia. Lehet, hogy nem működik megfelelően a hangváltó, vagy nem is 3 utas?
Illetve ha kicserélem benne a sárga bipoláris kondikat ugyanolyan értékű fóliakondikra, lesz-e valami változás hang terén, egyáltalán szabad-e ezeket cserélni?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#815) Mikisys válasza bukics (#814) üzenetére


Mikisys
őstag

Szemmel láthatóan a mélysugárzók egy légtérben vannak, így ha az egyiknek mozog a membránja, annak a rezonanciáját részben átveszi a másik hangszóró is, csak nem ugyanakkora hangerővel. Másrészt a hangváltó nem vált annyira meredeken, hogy két nagyjából azonos hangszórónál csak az egyik dolgozzon teljes teljesítménnyel, míg a másik elvileg nem kap jelet, - kap jelet, csak kevesebbet.
A hangváltó kondenzátorainak cseréje jobb minőségűre, nem mindig ad egyértelműen jobb hangzást.
A cserét inkább az indokolná, hogy az ELKO, bipoláris, vagy unipoláris ELKO helyett - MKT, MKP, MKS kondenzátor kerülne beépítésre, ami eleve jobb minőségű és ez inkább a pontosabb szűrésben, valamint a stabilabb, megbízhatóbb működésben valósul meg. Javul az eredő hang minősége is, de nem feltétlenül lesz jobb, inkább csak más, ami precízebb, hosszú távon hallgathatóbb, kevésbé torz hangot ad.

Kellemes ünnepeket és BUÉK!

[ Szerkesztve ]

(#816) bukics válasza Mikisys (#815) üzenetére


bukics
csendes tag

Köszönöm szépen, Neked is kellemes ünnepeket kívánok! Mindegyik hangszóró egy légtérben van, ráadásul a mély és a mélyközép teljesen azonos. Véleményem szerint ezért nincs értelme a háromutas hangváltónak, hiszen a két hangszóró ugyanolyan frekvencia átvitellel rendelkezik. A kondikat azért cserélném, mert ezek elvileg idővel kiszáradnak, és már közelítenek a 20 évhez. Viszont ugyanolyan paraméterrel rendelkezőket nem igazán találtam. Ha a 6,8 µF 50V helyett 6,8 µF 100V-t raknék, nem lenne gond, ha jól sejtem. Nem a jobb hang lenne elsődlegesen a cél, hanem a további hosszú élettartam. Ha pedig még a hang is változna jó irányba, az csak hab lenne a tortán.

(#817) nyepi


nyepi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a nálam szakavatottabbaktól :)
Álló hangfal párt szeretnék venni a kb. 100-120 k-s kategóriában! Nézelődtem, de sajnos csak adatok alapján nagyon nehéz választani. A felhasználás egyelőre főként sztereó zenehallgatás lenne, néha filmezéssel. Később 5.1-re való bővítéssel. Jelenleg van egy régi Onkyo TX-SV373 házimozi erősítőm, de ezt is szeretném lecserélni.
Ajánljatok légyszíves valami hangfalat kb. ebben a kategóriában, esetleg erősítőt.
Én ezeket néztem:

[link]

[link]

Előre is köszönöm a segítséget!

(#818) Mikisys válasza nyepi (#817) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez két teljesen eltérő hangú hangsugárzó. Nekem egyik sem kellene.
Meg kell ezeket, meg másokat is előbb valahol hallgatni és nem az árcédulája meg a kinézete alapján dönteni, hogy melyiket vedd meg. Itthon sokféle és sok városban akad üzlet, ahol valamelyiket, vagy még többféle mást is meg lehet nézni, hallgatni és csak azután szabad dönteni.

Üdv!

(#819) Mikisys válasza bukics (#816) üzenetére


Mikisys
őstag

Persze a 100V-os kondenzátor még jobb, érdemes cserélni.

Üdv!

(#820) bukics válasza Mikisys (#819) üzenetére


bukics
csendes tag

Rendben, köszi szépen!

(#821) zazenke


zazenke
őstag

Kedves Hozzá értő urak . szeretnék hangfalakat cserélni most egy wharfedale sapphire sp-85-ös hangfallal rendelkezem. Szeretnék alacsony hangerőnél is testesebb jobb mélyeket. . A kérdésem az volna mennyire kell komolyan vennem ezügyben a gyári adatlapokon megadott alsó frekvencia értéket. a mostaninak 47hz. Azért nem értem én ezt az egészet mert látok4-5 százezerért is hangfalat melynek ugyanez az értéke és látok olcsóbban is pl 250 ezerért aminek ez az értéke jobb egészen 20 hz ig is lemennek az adatok? Kell erre alapoznom ? hallgattam polkaudió rti7 es modellt mely nekem túl drága de annak tényleg szebb mélyei voltak 20 hz az alsó határértéke. tehát ezt az adatot vegyem komolyan vagy nem igazán számít ? Azt is látom hogy minél kisebb egy doboz annál kevésbé képes lemenni az adatlapja szerint.

(#822) Degeczi válasza zazenke (#821) üzenetére


Degeczi
nagyúr

6.5" mélyközép hangszórókkal szerelt típustól nem is várhatsz reálisan többet (és igen, a doboz űrtartalma is befolyásolja ezt). Az említett Polkaudióban 2x7" mélynyomó van, persze, h mélyebbre megy.

(#823) zazenke válasza Degeczi (#822) üzenetére


zazenke
őstag

200 ezer/pár forintig tudnék szerinted szintet ugrani ezügyben , vagy inkább használtan nézelődjek ,

(#824) vieri2000


vieri2000
tag

Üdv! Szeretném megkérdezni ha Denon AVR-X1400H 5.2 HD erősítőt vásárolnék akkor a heos hangfalak milyen minőségűek? Valaki használ már ilyet? van értelme Heos rendszert venni a dts:x -hez vagy atmoshoz?

(#825) nyepi válasza Mikisys (#818) üzenetére


nyepi
tag

Köszönöm szépen! Megfogadom a tanácsod, inkább kicsit utazgatok, ha kell, de meghallgatom őket mindenképp élőben!

(#826) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Adott egy Sony Str-dh590, ehez tudnátok ajánlani egy olcsó melynomot?

Van most mélynyomó de az erősítőn RCA kimenet van hozzá, a melynyomo meg hagyományos 2 drótos kabellel lenne hozzá köthető :W

Tudnátok ajánlani egy melynyomot ami RCA csatlakozást használ és működik is ezzel az erősítővel ?

Próbáltam rakotni egy RCA csatlakozót a mostani melynomo kabelere de meg sem mukkan vele az erősítő :W

[ Szerkesztve ]

(#827) Degeczi válasza Darth_Revan (#826) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Autóba való mélynyomót néztél, csak azok passzívak, ott használnak külön erősítőt hozzájuk.
Otthonra, házimozihoz tervezett típusok mindegyikén van RCA csatlakozás.

(#828) Darth_Revan válasza Degeczi (#827) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Panasonic hazimozihoz adtak a melynyomot és nincs rajta.
RCA csatlakozót rákotottem a kabelere de meg sem mukkan vele akármilyen irányba kötöttem (remélem nem azert mert a kimenetet is kinyirtam az erositon :U )

Akkor vehetek új melynomyot is...faxa :W

Tudna valaki ajánlani egy megfizethető aru melynyomot hozzá ?

[ Szerkesztve ]

(#829) Degeczi válasza Darth_Revan (#828) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja, az egyedi rendszerek is szintén használhatnak olyan megoldást - de azt persze, h nem tudod egy szabványos házimozi erősítőhöz kötni.

A hangszóróidtól (főként a frontok) függ: ha azok jók, egyáltalán nem létszükséglet a mélynyomó! Zenéhez pl. inkább zavaró, csak a filmek dübörgő effektjeinél van némi haszna.

Úgy keresned viszont semmiképp nincs értelme, h olcsó legyen, az csak pénzkidobás. Ezek eleve nem olcsóak, hiszen nem csak egy masszív ládába épített méretes hangszórót veszel, hanem beleépítve nagy teljesítményű erősítőt is.
Inkább használt piacon keresgélj.

(#830) dukola


dukola
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Tölcséres hangsugárzót szeretnék egy 55-60 m²-es helyiség hangosítására, állandó jelleggel. Találtam két egyforma üres dobozt egy hirdetésben. Mérőszalaggal megmértem, amilyen pontosan tudtam. Készítettem egy kézi skiccet. 15"os hangszóró fér bele. Szeretném megtudni, hogy ez a tölcséres kialakítás jónak tekinthető-e. A linken lévő hangszórót gondoltam bele. Hornresp-pel számolgattam, de a kanyarokban kicsit zavaros a dolog (keresztmetszeti méretek).
A hangfalakat egymás mellé (fölé?) a sarokba helyezném.

Mit lehet ettől várni? Mennyire mehet mélyre? Van értelme egy ilyen szerkezetnek a fent említett helyiségben? Érdemes megvenni ezt a ládát? Tulajdonképpen anyagárban adják.

[link]

Előre is köszönöm
dukola

(#831) Darth_Revan válasza Degeczi (#829) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az a baj már hozzászoktam a mélynyomóhoz :B

Hirtelen ezt néztem ki: [link]
Ez megér 60k-t, illetve jó lenne a Sony erositomhoz ? :F

(#832) zsoika válasza Darth_Revan (#831) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Mélynyomót nem az erősítőhöz választunk hiszen abban aktív esetén van saját erősítő. A helyiség mérete (m3) a meghatározó és a felhasználás jellege(zene vagy film)...illetve az egyéni ízlés, hangban és kinézetben sokat nyom a latban.

(#833) zsoika válasza zsoika (#832) üzenetére


zsoika
addikt

A legolcsóbb új és valamit érő SUB szerintem a TAGA TSW90 ,120

(#834) Mikisys válasza dukola (#830) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem érdemes.
Építsd meg a Klinger könyvben, a 190-191.-oldalon látható található kistölcsért, ami kb. 270-290literesnek van írva, az jó. Jó hangszóróval lemegy 30Hz-körülire az alsó határfrekvenciája és jó a hangja, mivel szimmetrikus a felépítése és nem torz, mint amit belinkeltél. Minden olyan hasonlóan torz-amorf formájú doboznak-tölcsérnek magas a torzítása és megépíteni sem könnyű, meg egyébként is az nem megy 50Hz alá, ami mélynyomónak gyenge.

Üdv! BUÉK!

(#835) janek2


janek2
tag

Sziasztok!

5.1 hazimozim van de szeretném cserélni stereora.140 környékén valami értelmeset lehet kapni akár használtan?
Jelenleg yamaha rx v475 erosito és jamo s426 hangfal van és egy jamo 1008 sub.

janek

(#836) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Melylada téren mennyire fontos az hogy hány ohm-os ?
Sony STR-DH590 erositomhoz kellene mélyláda és többet is néztem, de pl méretben ez jó lenne: [link]

Az erosito viszont 6 Ohm+ a mélyláda viszont 4 ohm-os.

Ez okozhat problémát azaz nézzék inkább 6 ohm-os melyladat?

[ Szerkesztve ]

(#837) zsoika válasza Darth_Revan (#836) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Semennyire. Az a sub aktív láda, tehát külön erősítő van benne.
Nem tudom mekkora a szoba de min 20cm -es mélynyomóval szerelt ládát nézz, de inkább 25.
Ajánlom figyelmedbe 100eft alatt a Taga TSW 90 -v3(vagy újabb) vagy 120.

[ Szerkesztve ]

(#838) Degeczi válasza Darth_Revan (#836) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez egy vicc, nem mélyláda... pénzkidobás ilyen vackot venni.

(#839) zsoika válasza Degeczi (#838) üzenetére


zsoika
addikt

+1

(#840) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok !

Jelenleg egy sztereó szettem van erősítő egy Dual CV1600 és egy pár Tangent SR-500 Az erősítőm már néha szórakozik hogy csak az egyik oldal szól, valószínűleg a hangfal kimenet választó kapcsolója amikből az 1-es már nem is működik, jelenleg a 2-est használom, megnyomkodom utána pár napig megint jó :O

30 ezer környékén van olyan lehetőség amire érdemes cserélnem vagy keressek egy szakit aki felújítja/kicseréli a szükséges alkatrészeket :F

Köszönöm előre is a tanácsokat ! :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#841) Zoluska válasza ThodEE (#840) üzenetére


Zoluska
tag

Ennyiért újan nagyon az alja jön ki, pl. ez:
https://www.conrad.hu/hu/sztereo-erosito-bluetooth-usb-renkforce-t21-1534231.html
Viszont kétlem, hogy ez meghajt rendesen két ekkora hangfalat.
Esetleg ebayről tudsz kínait rendelni. Ez állítólag egész jó, és ha igaz a 2*80W, akkor talán elég is:
https://www.ebay.com/itm/SMSL-AD18-80W2-Bluetooth-4-2-HIFI-USB-DSP-Digital-Decoding-Power-Amplifier/263271592549?hash=item3d4c35b265:g:EEQAAOSwXetZTMr1:rk:1:pf:0
Ebben annyi a rizikó, hogy problémás a garanciális ügyintézés, ha esetleg szükség lenne rá.
A javítás is egy járható út, vagy használtan bő kínálat van már ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#842) ThodEE válasza Zoluska (#841) üzenetére


ThodEE
őstag

:R :R :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#843) ThodEE válasza Zoluska (#841) üzenetére


ThodEE
őstag

Ez teljesen vállalhatatlan? :R
König AMP2400
Max kimenő teljesítmény (1 kHz; THD < 1%): 2x 120 W @ 4 ohm 2x 80 W @ 8 ohm
Névleges kimenő teljesítmény (20 Hz-20 kHz; THD < 0.5%): 2x 60 W@ 4 ohm 2x 40 W @ 8 ohm
Frekvencia tartomány (20 Hz-20 kHz @ 8 ohm): ± 0.5 dB
Jel / zaj viszony (A-súlyozott): > 90 dB
Harmonikus torzítás (THD): < 0.3%
Áthallás (1 kHz): > 90 dB
Bemeneti ellenállás : 10k ohms
Bemeneti érzékenység : 0 dB
Bemeneti csatlakozók: RCA, Jack
Kimeneti csatlakozók: hangszóró
Hűtés: ventillátor, hő pajzs
Energia igény: 230V ~ 50/60 Hz
Méretek: (W x H x D): 483 x 88 x 242 mm
19' szekrény méret: 2 RU
Tömeg: 5.5 kg

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#844) Zoluska válasza ThodEE (#843) üzenetére


Zoluska
tag

Ez inkább hangosítási célokat szolgál. Puszta előítélet, de szerintem sokkal rosszabb hangja lehet.
Azzal azért kiegészítem a leírtakat, hogy egyik készüléket sem hallottam. Ebben a kategóriában szűk a választék. A legjobb minőséget valószínűleg egy használt erősítővel fogod elérni. Csak gyorsan bekukkantva hardverapróra, van Sony, Yamaha, Denon ilyen árban.
A korábban linkelt típusok úgynevezett D osztályú erősítők. Nekem nem vált be, de van aki boldogan használja. Igaz, nekem torzítás bajom volt egy ezektől eltérő típussal. Ez alapján ajánlani nem merem, de ennyiért ez van.
Én használtat vennék.

(#845) ThodEE válasza Zoluska (#844) üzenetére


ThodEE
őstag

Pécsre megpróbálom eljuttatni az öreghez aki már javította máskor is az erősítőmet, megnézetem aztán kiderül. Én is végül nekiálltam lapozni a használtakat van több lehetőség is, teljesítményben nem szívesen adnám alább, a mostani 80W volt hogy kevésnek tűnt, már 12 éve van nálam az erősítő már úgy a szívemhez nőtt :DDD Most új helyre költöztem és a szomszédokra való tekintettel nem használom ki a rendszert :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#846) Mikisys válasza ThodEE (#843) üzenetére


Mikisys
őstag

Jó az a Kőnig végfok, de az csak egy sztereó végfok. Kell hozzá keverő, vagy előerősítő, amire a készülékek rá vannak csatlakoztatva és az előerősítő, vagy keverő kimenetéről van vezérelve ez a végfok.
Roppant olcsó, ennyiért még Én sem készítek sztereó végfokot, csak az anyag többe kerül hozzá és még szalonképes is, jól néz ki, nem deszkamodell.

Üdv!

(#847) ThodEE válasza Mikisys (#846) üzenetére


ThodEE
őstag

Csak a számítógéphez van kötve a mostani is :R
Köszi az infót :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#848) fero02


fero02
veterán

Sziasztok!

Esetleg valaki ismeri a Technics Su 7700k erősítő és St 7300k tuner kombót? Bár inkább az erősítő érdekelne, hogy minőségben mit képvisel. Kaptam egy számomra kedvezőnek tűnő ajánlatot egy ilyen, szép állapotban lévő párosra, de előtte tájékozódom természetesen.

Köszi! :R

(#849) Degeczi válasza fero02 (#848) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Inkább ne: min. 40 éves példányról beszélünk, ebből adódóan bármilyen nyűgje lehet (kondenzátorok, potméterek, kapcsolók) de hibátlan állapotban sem dicsérik a hangját, döglött középtartomány, rossz térhatás miatt

(#850) fero02 válasza Degeczi (#849) üzenetére


fero02
veterán

Köszi! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.