Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) zsoika válasza trippla (#499) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Neked is csak azt tudom mondani ,hogy akkor a hangkártya szedi össze a zavart...ez esetben egy külső hangkártya megoldaná a problémát.

alfa20: Miért szeretnél abból a Sony-ból aktívat csinálni? Miért nem veszel egy gyári aktíva,t vagy ha ragaszkodsz ehhez, akkor egy olyan erősítőt amire passzív SUB -ot is lehet kötni. Pl. Onkyo HTR sorozat.

(#502) zsoika válasza trippla (#499) üzenetére


zsoika
addikt

Jobban elolvasva amit írtál az jutott az eszembe ,hogy miért analóg kábellel kötöd össze ? Van HDMI a gépeden! Legyen PC-AVR(HK355)-TV vagy monitor az összekötési sorrend ....természetesen HDMI-vel.

[ Szerkesztve ]

(#503) trippla válasza zsoika (#502) üzenetére


trippla
tag

Igen, közben én is rájöttem, hogy ez megoldás lehet. A videókártyán van ilyen kimenet. Még szereznem kell egy HDMI-miniHDMi átalakítót. Az alaplapi kimeneten sajnos nincs digitális kimenet, csak az alaplapon van rá lehetőség, de hol találok, hozzá hátfal csatit?

(#504) zsoika válasza trippla (#503) üzenetére


zsoika
addikt

Lehet kapni olyan alaplapra bővítő csatit , de miknek? Ahogy néztem az alaplapod típusát, van ott is HDMI kimenet és akkor már meg is van a digitális kimeneted. ;)

(#505) alfa20 válasza zsoika (#501) üzenetére


alfa20
senior tag

Szia!

Van egy Panasonic SA-HE70-es erősítőm, amire szeretném rákötni, régen lehetett kapni a somogyinak beépíthető erősítőt, de már nem elérhető.
Gondoltam egy gyári aktívre, gondoltam hátha van beépíthető erősítő olcsóbban. :)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#506) zsoika válasza alfa20 (#505) üzenetére


zsoika
addikt

Itt van egy olcsó szett ,de véleményem szerint az a pana erősítő sokkal jobb. Tudod a mély hangok sok energiát vessznek ki az erősítőből és ez a hangminőség rovására megy. Ezért is szokták a sub-ot külön erősítőről hajtani (aktív subewoofer) ,hogy legyen "ereje" az erősítőnek a minőségi hangra. Szóval szerintem sokkal jobban járnál ,ha maradbna a pana és vennél egy 5.1 szettet.
Filmre max 20m2 és zenére (mp3, youtube tehát semmi komolyzene) ajánlom a szatelit sugárzós szetteket is pl. az én általam hírdetett Sony Pascal szettet...ha már sony.
Egy ilyen szettet kb.50eFt ból megvehetsz és 1000x jobb. Gondolj bele az a 5.1 szett új korában több mint 200eFt volt + az erősítő.....ezek a passzív sub-os szettek meg 80-100eFt újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#507) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Van egy Akai AM-47 erősítőm. Kérdésem: Sony ss-zx10 hangfalpárral van összekötve, rendbe van ez így?
Pc-n Használom.

Kérdésem arra irányul, hogy egyik IC-m elszállt és lehet-e a hangfalak végett, vagy csak símán adta meg magát? Most van szerelés alatt.

(#508) Mikisys válasza betyar1974 (#507) üzenetére


Mikisys
őstag

Lehet a hangsugárzó hibája is, hogy egyik IC elszállt az erősítőben, de lehet más belső alkatrész hiba is.
Milyen IC?
Melyik IC?
Mikor szállt el?
Melegedett az erősítő?
A hangszórók nem recsegnek, nem torzítanak?
Kezelési hiba miatt is elromolhatott, túlzott mély-magas emelés, vagy túlvezérlés, torzítás, hangsugárzók túlterhelése, kapcsolási zajok, érintkezési hibák.
Azt neked kellene tudnod, hogy jó-e a hangsugárzó az erősítődhöz, egyszerűen nézd meg mit írnak erről, illetve arról, ha a kettő stimmel, akkor illeszkednek.

Üdv!

(#509) betyar1974 válasza Mikisys (#508) üzenetére


betyar1974
senior tag

Elsőre a szerelő végfokra(ic) gondol, persze bontatlanul. Azt ígérte, jövő hétre kész lesz.
Melegedés nem hiszem, nem volt poros és jó szellős helyen is tartom.
Hangerő max. 50%-nál soha nem volt feljebb, igazából nekem nem a hangerő végett kell, hanem nagyon minőségi ami szól rajta keresztül, hangfalak tisztán szólnak.
Az erősítőre 8-16ohm van írva, a hangszórókra 8ohm.
Mindegy majd meglátjuk, hogy mit szól a szerelő, majd akkor írok.
Köszi! Üdv.

(#510) Mikisys válasza betyar1974 (#509) üzenetére


Mikisys
őstag

Értem.
Akkor passzolnak egymáshoz az erősítő meg a hangsugárzók.
Érintkezési hiba viszont lehetséges, hibás forrasztás, kimelegedett alkatrész-láb, hasonlók.
Nézz rá a szerelőre, ne vigye túlzásba a "szerelést".
:)

Üdv!

(#511) 1nf4m0us


1nf4m0us
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy PS4 Pro otthon, illetve egy FullHD tv.
A tv-t most akarom majd lecserélni egy 4k tv-re, de nem is ez a lényeg.
Egy olyan 2.1-et (vagy 2.0-át erősítővel) szeretnék, ami mind film nézésre, mind játékra alkalmas lenne. Szeretném, hogy minél szebben szóljon és valami minőségibb terméket szeretnék.
A 2.1-et optikai audio kábellel szeretném a PS-hez kötni, jack dugóval szeretném a tv-hez kötni (hogy amikor csak simán tv-zek, vagy a filmet nézek, akkor is a 2.1-ből jöjjön a hang és szeretnék még egy jack-et, ami csak lógna a vak világban, ha esetleg telefonról, vagy tabletről szeretnénk zenét hallgatni.
A sony-nak ezt a shake szériáját is nézegettem, bár az egy kicsit más árkategória, de másik fórumokon eléggé lehúzták, hogy nem annyira jó, de végképp nem éri meg az árát.
Nagyjából ilyen 60-120e Ft-ig gondoltam és az lenne a kérdésem, hogy esetleg mit ajánlotok, vagy van-e bármi észrevétel ezzel az egésszel kapcsolatban?
Előre is köszi!

(#512) zsoika válasza 1nf4m0us (#511) üzenetére


zsoika
addikt

Miért analóg "jack" vezetékkel akarod összekötni, miért nem digitálissal(pl. optikával )?
Ha komolyzenét nem hallgatsz akkor miért nem veszel egy soundbar-t?
Miért kell a plusz rca vagy jack vezeték.....telóról, tabletről mehetne dlna-n is vagy bluetooth.

(#513) sazo


sazo
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem.

Adott egy Panasonic 58DX750E televízió, egy Yamaha RX-V681 erősítő és egy frissen vásárolt Xbox One X konzol. A probléma, hogy az erősítőn keresztül a HDR tartalmak csak a filmek esetében jelennek meg, a játékok esetében nem. Az Xbox jelzi, hogy ha box és a TV között erősítő van, az befolyásolhatja az eredményeket. Erősítő nélküli összekapcsolva minden OK.

Tanácstalan vagyok.

Mit kellene tennem, hogy a rendszer az erősítővel együtt rendben működjön.

Üdv:

Z

[ Szerkesztve ]

(#514) Elmör


Elmör
senior tag

Helló Mindenkinek! :R

Bocsánat ha ismét topikot tévesztettem, de már rohadtul nem tudom hol kérdezzek ezzel kapcsolatban:

Amatőr vagyok, de magamnak beállítottam eddig mindent, viszont most egy barátomnál megakadtam akinek telepítettem, bővítettem a gépét, szeretnék segítséget kérni.

PC-re van csatlakoztatva jack-en keresztül egy Logitech pc-s asztali 2.1-es kis cucc és szintén jack-es megoldással egy komolyabb erősítős, nagyhangfalas rendszer. Az alap egy Giga GA-H55-UD3H, ennek a csatlakozóira van rákötve minden, tehát nincs külön hangkártya.

Ami a gond, hogy eddig szólt a Logitechről a netről zene, most pedig csak akkor ha be van kapcsolva a másik rendszer is. A winchesterről simán szól a zene, de youtube-ról nem tudtam megoldani.

A beállítást a Realtek szoftverében úgy állítottam be, hogy kvadrofon rendszernek lássa, mert csak így szólalt meg a Logitech, igaz kicsit rosszabb a hangja, mint a másik rendszeren (nem úgy értve, hogy nem verheti kenterbe a kis hangszóró a komolyabb nagyot), mert a 2 hátsónak látja, ha megcserélem a jack-eket, akkor pedig természetesen ott jobb a hang.

Van erre valami egyszerű megoldás, hogy megmaradjon a jelenlegi bedugott pozíció és mégis szóljon neki a youtube-ról a kis Logitechen is ha nem kapcsolja be a nagyot?

Win10 pro 64bit az oprendszer :U

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#515) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Sziasztok!

YAMAHA HTR 4071 5.1 házimozi erősítővel szemezek már egy ideje. Az erősítő elvileg 5.1-es, de a hátulján nem látom, hogy hová tudom kötni a mélynyomót, a csatlakozóját nem találom.
Hová tudom kötni ezen a mélysugárzót?

Köszönöm a választ

Üdv!

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#516) zsoika válasza Usgyi (#515) üzenetére


zsoika
addikt

Hogyhogy nem látod? RCA csatlakozós és rá van írva ,hogy subwoofer pre out....vagyis előerősített kinenet. Csak aktív sub köthető rá (ami külön erősítőt tartalmaz)pl.ez

A képen láthatod, hogy a sub hátuljába be van építve egy külön erősítő ami csak a legalsó tartományra van ....hogy tehermentesítse a HTR erősítőt. Így az sokkal szebb, jobb minőségű hangot tud kiadni,mert nem kell küzdenie a mély hangokkal.
Ha neked passzív sub-od van (tehát vezeték lóg ki a hátuljából ) akkor ez a típus nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#517) Quent1n


Quent1n
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Pioneer VSX-529 es erősítő ami érdekes hibát produkál. USB eszköznél, illetve internet rádiónál nem enged navigálni a menüben. Nem fagy ki mert a hosszú mappaneveket animálva kijelzi de ennyi, nem reagál olyan gombokra amikkel navigálni lehetne. Valakinek bármi ötlet?

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#518) Mikisys válasza Quent1n (#517) üzenetére


Mikisys
őstag

Elképzelhető, hogy formátum, vagy a szoftver nem tetszik neki.
Tanulmányozni kellene a leírását, hogy mit tud kezelni, milyen formátumban, milyen hosszú névvel, sorszámmal, mekkora file-t tud beolvasni, stb.

Üdv!

(#519) Quent1n válasza Mikisys (#518) üzenetére


Quent1n
senior tag

A pontos hiba az, hogy bármelyik network módba vagyok (USB, netrádio, hálozat) nem enged navigálni. Na most kiderült, hogy a távirányítóval is van baj mert utángyártott és egy csomó gomb nem csinál semmit rajta. Úton az új. :) Viszont az erősítő gombjaival se enged léptetni.. Gondoltam rá, hogy firmware update kéne de az csak a vsx-528-hoz van.. kérdés rámegy e erre vajon? Többen is írtak hasonló gondról Pio erősítőkkel sajna :S

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#520) Mikisys válasza Quent1n (#519) üzenetére


Mikisys
őstag

A márkaszervizt megkérdezném, hogy mit javasolnak, a firmware-frissítést, mennyiért javítható a hibája és ha elfogadható az összeg, akkor velük megcsináltatnom a célszerű, pláne, hogy vállalnak az elvégzett munka után garanciát is.

Üdv!

(#521) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Sziasztok! Szeretném kikérni a véleményeteket! Mi az álláspontotok azzal kapcsolatban, hogy melyik hangfalkábel csatlakozás a leghatékonyabb/legjobb? Banán dugó vagy a csíptető megoldás? Ha csíptető, akkor forrasszam a vezeték végét, vagy érvéghüvelyt tegyek rá, vagy pont hogy natúr a legjobb? Az erősítőm csatlakozása mind a kettőt tudja.
Másik kérdés, hogy milyen hangfalkábelt használjak egy Denon DHT1311XP erősítő/hangfal szetthez? Úgy érzem a gyári vezeték nagyon szűk keresztmetszetű, de nyilván nem egy nagy cuccról van szó. Elég egy 2x0.75-ös vagy 2x1,5 vezetéket használjak? A gyári ezektől még vékonyabb!
Előre is köszi a segítséget!

(#522) zsoika válasza MeSKA (#521) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Egyértelműen a natúr csatlakozás a lejobb ha nem húzogatod, kötözgeted ki-be ! A banándugónál már van egy kis veszteség, de kényelmi szempontok miatt sokan azt bevállalják. Szerintem felesleges pénzkidobás a banándugó....azt a pénzt inkább jobb ,minőségibb réz hangszóró kábelra költeném.
Forrasztani nem szabad, csak össze kell pödörni a blankolt szálakat és natúron becsiptetni illetve a danándugós aljzatot kitekerve alátenni...majd rácsavarni.
Én 2x1,5 mm2 es OFC réz vezetéket ajánlok...500ft/m körül vannak.
Kácsa, Inakustik, Klotz, Sommer, Van Dame, Proson, Qed...stb

[ Szerkesztve ]

(#523) zsoika válasza zsoika (#522) üzenetére


zsoika
addikt

A kácsa saját oldala.

(#524) salapp


salapp
addikt

Lehet, bénán kerestem, de nem találtam erősítő hibákkal foglalkozó topikot, hát itt kérdezem meg, ha nem gond.
Találkozott már valaki olyannal, hogy standby-ból magától bekapcsol az erősítő?
Ez egy 17 éves HM erősítő, első tulaj vagyok, semmi mozgatási, egyéb előzménye nem volt a dolognak.
Nincs rajta hdmi (ARC-aktiválás miatt említem), nincs benne bekapcsolva rádiótuner önaktiváló parancs (pl. hírekre).
Mi szállhatott el benne?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#525) zsoika válasza salapp (#524) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Olyat már láttam, hogy bekapcsolás után ki-be kapcsolgat ,de hogy magától bekapcsol?! :Y
Nincs azonos infra frekvencián valami másik távi ? Vagy csak úgy a semmitől az éjszaka közepén bekapcsol ? Frászt hozná rám .....csak horrorfilmben láttam ilyet. :))
Szóval.....legvalószínűbb, hogy az elektrolit kondenzátorok kiszáradtak és azok miatt elmászott a munkapont. Kondikat kéne cserélni a tápáramkörben és szerintem rendbe jönne.
Elvinni szakihoz nem hiszem hogy megérné, de ha tudsz forrasztani és van hozzá pákád, ónszívó, nagyító, ónkendő, stb akkor megoldható. Lehet kicsit káromkodni fogsz,de meg lehet csinálni.

Szerk: Táviból vedd ki az elemet mert az is lehet kontaktos/koszos és ha úgy is csinálja akkor még az erősítő bekapcsológombja is lehet kontaktos/ koszos, de gondolom ezeket már megnézted.

[ Szerkesztve ]

(#526) salapp válasza zsoika (#525) üzenetére


salapp
addikt

Bakker. Baromi rég nem használtam a távját, a nappaliban a kis asztal lapja alatt van egy kihúzható távos fiók, na, abban gubbasztott. Előszedem, és látom, hogy villog az lcd kejelzőjén a lemerülést jelző ikon.
Kiszedtem az elemeket, már vagy tíz perce, de még nem indult újra.
Kösz a tippet. Mivel annyira nem használom a távot, eszembe sem jutott. Lehet, ő meg így akarta kierőszakolni, hogy etessem a távját.
Illetve betojt a notim, gondoltam, a baj nem jár egyedül... De talán mégis.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#527) zsoika válasza salapp (#526) üzenetére


zsoika
addikt

:C Örülök, hogy sikerült a tipp és nincs nagyobb baj. :C

szerk: notihoz nem értek! :N

[ Szerkesztve ]

(#528) salapp válasza zsoika (#527) üzenetére


salapp
addikt

Ja, tuti az volt a gond. Én is megkönnyebbültem. Még mindig tökéletes gépecske, ha nem hiányzik a hdmi és az Atmos, stb.
Köszi még egyszer!
Egyébként meg valóban a frászt hozta rám, és éppen az éjszaka közepén kezdte el. Tipikusan így: -Bakker, ez mitől kapcsolt be?! (kikapcsolja. Épp visszafeküdt, lehunyta a szemét, erre daing, újra bekapcsolt) -Úristen, mmmiez?. (és így tovább, amíg már alanyunk leszarta és aludt tovább.)
Hozzáteszem, hogy negyven évesen, úgy, hogy semmilyen okkult dolgokkal soha nem foglalkoztam, egy hónapon belül két vérfagyasztós jelenéses élményem is volt - ugyanabban a szobában, ugyanúgy éjjel, mint most az erősítővel, szóval már azt hittem, így akar valaki/mi kommunikálni. Örülök, hogy nem AZ az entitás tért vissza, mert köszi nem kérem a kapcsolatfelvételt.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#529) zsoika válasza salapp (#528) üzenetére


zsoika
addikt

:DDD :DDD Jót nevettem! :DD :DD Elég lazán kezelted a helyzetet! Én már rég kiugrottam volna (egy szál pöcsben) az ablakon...vagy a zárt ajtón tokostól. Egy barátomat volt hogy megátkozták és akkor történtek vele érdekes dolgok. Hála istennek velem csak egy ilyen éjszakai megmagyarázhatatlan dolog történt..... egy függöny libbenésnek köszönhetően ....amire nem találtam választ. Filmnézés közben egyszer csak gyorsan föllibbent a függöny (majdnem mennyezetig) és szépen lassan visszaereszkedett. Szerinted mekkorát ugrottam és mennyi idő alatt? Nem is tudtam hogy tudok ekkorát és a mp tört része alatt. Szörnyű volt. :((( Természetesen minden csukva volt és +redőny lehúzva. :Y
Na elég az off-ból és a rémtörténetekből.
Szia!

[ Szerkesztve ]

(#530) salapp válasza zsoika (#529) üzenetére


salapp
addikt

Off, az biztos, de azért leírom neked .-)
Az elsőnél éjjel van, tök sötét (fényzáró roletták lehúzva), kinyitom a szemem, mert mintha meglöktek volna... Ahogy kinyitom, egy szürkésfehér fej-torzó teljes sebességgel nekemront. Felugranék, de moccanni sem tudok, a szívem úgy kalapál, hogy azt hiszem, kijön a mellkasomból, iszonyatosan fázom, minden egyes szőrszál, ami van rajtam, égnek mered. Mivel konstatálom, hogy nem tudok úgysem moccanni, még párszor kinyitom a szemem és "keresem" a jelenséget. Majd nagy nehezen elalszom.
Persze reggel igyekeztem meggyőzni magamat, hogy álmodtam az egészet.
Két héttel később megint éjjel, nem tudom, mi visz rá, de felébredek, kinyitom a szemem, látom, hogy előttem legfeljebb másfél méterre egy szürkésfehér torzó elsuhan. Na, itt meg tudtam moccanni... Gyakorlatilag felpattantam, fejpárna a kézbe, és fogalmam sincs, miért, felé suhintottam -Hagyj békén! felkiáltással. A következő pillanatban már a konyhában pihegek. Megint gondolkodom: -Hátha csak álmodtam. A konyha asztalon ott a fejpárnám.
Iszom egy pohár vizet, várok kicsit, majd vissza az ágyba, de a tévé mögötti ledsorral és ki-kitekintgetve a szemhéjam mögül, míg végre elnyom az álom. A legijesztőbb, hogy egyáltalán nem azt éreztem, hogy "humán-entitás" volt, ami nálam kavart.
Na, erre jött az erősítő bekapcs jó egy hónappal később. Gondolhatod...
Bocs az offért, de hátha másnak is van ilyen.
Megnézem, van-e "megmagyarázhatatlan" topik a PH-n.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#531) zsoika válasza salapp (#530) üzenetére


zsoika
addikt

"Megnézem, van-e "megmagyarázhatatlan" topik a PH-n." :DDD Iszonyat jófej vagy!
Az írásod meg hátborzongató! Unokatesómnak volt ilyen, hogy nem tudott megmozdulni és Ő azt mondta hogy egy törpe ült a mellkasán.....mondom MI!? Ő így írta le.
Ha megvan a "megmagyarázhatatlan" topik írj egy privátot megyek olvasni.

(#532) szzimo53


szzimo53
tag

Üdv, itthonra szeretnék valami belépő szintű hangrendszert. 2.1-be gondolkozom, szeretném hogy jó kis mély legyen.

Kérdés érdemesebb venni egy 2.1 erősítőt és arra rákötni a 2 hangszorót + 1 mélyet

vagy venni egy aktív mélynyomót ami ugye erősítőként is funkcionál és arra rákötni 2 hangfalat.

Mi a pro és kontra?
Köszi

(#533) Tombi válasza zsoika (#531) üzenetére


Tombi
senior tag

mik vannak, velem miért nem történnek ilyesmik? küld át a törpét hozzám :D

(#534) salapp válasza Tombi (#533) üzenetére


salapp
addikt

Hidd el, ha átéltél volna ilyesmit, nem várnád azt a "törpét". Szerencsére azóta nem jött hozzám váratlan látogató az ismeretlenből.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#535) giorgiosixx


giorgiosixx
tag

Sziasztok,

van egy 20 éves Sony STR-DE305 típusú sztereó rádiós erősítőm aminek a jobb oldala elnémult. Mivel 4 hangfalat lehet rákötni, de csak 2-vel használom, ezért kipróbáltam a második 2 hangfal helyén is, de ott sem szól a jobb oldal. A hangfalakat is felcseréltem, azok tuti jók. Több forrást és a rádiót is próbáltam, balance-ot is tekergettem, de mindennel ugyanaz a helyzet. Ha megütögetem, akkor néha visszajön a hang, rövidebb-hosszabb időre.
Hozzá nem értőként kérdezem, hogy mi lehet a gond?
Tudnátok ajánlani olyan szakit, műszerészt Budapesten aki az erősítő értékének megfelelő áron vállalná a javítást?
Akár szervízbe is bevinném, ha tudtok olyat mondani ahol korrektek.

Előre is köszönöm!
György

(#536) Neilontero


Neilontero
csendes tag

Sziasztok!

Cambridge Audio CXA 60, vagy Marantz PM7005? :))

PC-re kötném, a CA-t optikaival, a PM-et USB-vel (vagy optikaival? majd meggyőztök) és Monitor Audio Bronze 2-ket kellene meghajtaniuk. Az erősítőkben lévő DAC-t használnám mindenképpen.

(#537) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Üdv

jelenleg hangfalat keresek a gépemhez, kb 14 ezer forint maximum értékben. Jelenleg a Genius márkájú SW-HF2.1 1205 -ös 32 wattos hangfalrendszer között és a (szintúgy Genius márkájú) SP-HF1250B 40 wattos két oldalas hifi fa hangszórók között tanakodok

Főleg játékra/filmnézésre kellene, nem is annyira az a célom hogy maxra tekerjem a hangerőt semmint a jó hangminőség/jó hangszín.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#538) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Szevasztok!
Alábbi hangfalaknak szeretném kábelét meghosszabbítani. Jelenleg 3m és 10m szeretnék. Van tippetek h mivel tudnám kinyitni, és h tudnátok linkelni valami kábel ami jó hozzá(budapesti bolt ) ?

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#539) zsoika válasza BorsóKorsodi (#538) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. A mély hsz körüli gyűrűt nem tudod lepattintani? Csak azért mert alatta vannak a csavarok és a nagy hsz-t jivéve tudsz eljutni a hangváltóig(ha egyáltalán van benne és nem csak egy elkó kondit találsz benne).
Link

(#540) BorsóKorsodi válasza zsoika (#539) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

Nem tom, ki pattintani :( Ha csak simán hozzá forrasztok még 7 métert ? vagy ahhoz vékony ?

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#541) zsoika válasza BorsóKorsodi (#540) üzenetére


zsoika
addikt

Jó....akkor a hátuljából a tömszelencét (dugót ahol a kábel kijön) egy csavarhúzóval pattintsd ki.

(#542) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Lenne egy Denon rcd-m41-es Hifi, ehhez szeretnék egy aktív mélynyomót.
Yamaha yst-sw012 néztem ki, de olyan véleményt találtam miszerint, kisebb hangerőnél szinte be sem kapcsol, nagyobb hangerőnél pedig már torzít.
Esetleg ezt valaki megtudja erősíteni vagy cáfolni?
Ha tudtok más aktív mélyet ajánlani azt is szívesen fogadom!
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#543) zsoika válasza ZrogNV (#542) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Zenére nem szoktak sub-ot használni...oda csak nagy álló hangfalak kellenek és az erősítőn meg pure direkt.
Ha mindenképpen szeretnél akkor ne bass reflex rendszerűt mert az nem pontos, így zenére alkalmatlan....és akkor a portzajról még nem is beszéltem.
Szóval oda zárt kell és az nem olcsó. A legolcsóbb (használtan 25-30eft) a hk hkts 200sub, vagy a 210sub/230 ,de ezek is "csak" 40Hz -től dolgoznak. Szóval jobb volna egy 25Hz-től induló ,de az 100eFt körüli összeg.

(#544) ZrogNV válasza zsoika (#543) üzenetére


ZrogNV
tag

Köszönöm a gyors válaszod!
Elkezdtem keresgetni a zárt subokat kíváncsiság képen.
Vagy én vagyok a béna vagy ezekből tényleg nincsen sok.
Talán ez volt a legolcsóbb Dali Fazon Sub 1 120ért,
de már ez is vetekszik a kis Denon árával,
így ezért tényleg kérdéses hogy van e értelme az egésznek.
Minden esetre köszönöm a felvilágosítást!

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#545) Santa87


Santa87
újonc

Sziasztok !

Szeretnék kérni egy kis segítséget az alábbi Best of EVM top ládákat szerintetek mennyiért lehetne eladni?
Sajnos nem nagyon értek hozzá, hogy mennyit érhet.
Egyébként teljesen gyári.

Előre is köszi!

(#546) zsoika válasza Santa87 (#545) üzenetére


zsoika
addikt

(#547) Santa87


Santa87
újonc

Rendben köszi !

(#548) robi12ster


robi12ster
tag

Sziasztok. Van egy házimozi erősítőm, nagyon régi Elta. Eddig számitógépen használtam, minden rendben volt. Most építettem hozzá új hangfalakat, minden ok, csak egy gondal nem tudok megbírkózni. A tv re, s egy pendrive s lejátszóra van rákötve, de ha halkabb a film, vagy pont egy olyan rész van ahol semmi sem történik, kapcsolgat az erősítő, nem kap elég erős jelet. Létezik olyan megoldás ami az alap jelet egy kicsit felerősíti?

(#549) hommeros


hommeros
őstag

Hello!

Kinéztem egy Yamaha RX-V683 erősítőt. Yamaha YAS-207 kis soundbart kötnék rá.
Ami nem világos:
- az erősítő képes lesz erősíteni a fejhallgatót is?
- vajon tudni a Virtual-t sztereó fejhallgatóra is?
- A Sound bart mivel érdemes ráközni? Jack - RCA? Jack - Jack? mert optika kimenet nincs az erősítőn.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#550) zsoika válasza hommeros (#549) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Minek a hm erősítő ha van egy yas-207-esed és fordítva?
Mit szeretnél elérni ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.