Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) b0077 válasza Kernel (#199) üzenetére


b0077
tag

Még annyit h magnat monitor 990, jamo e3 és jamo s506 szettekről valami tapasztalat?
Jelenleg ezekben gondolkozok.

[ Szerkesztve ]

(#202) Kernel válasza b0077 (#201) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én elektronikában vagyok otthon, illetve régebben építettem erősítőket is stb., de amúgy nem követem ezeket a dolgokat, hogy mik vannak manapság.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#203) b0077 válasza Kernel (#202) üzenetére


b0077
tag

Rendben,azért köszönöm :)
üdv

(#204) D!esel


D!esel
csendes tag

Hello!

az lenne a kérdésem hogy, vettem egy Logitech x 530-as 5.1 es hangfal szettet, 1 év garanciával, és az lenne a gondom hogy ha hangosabban hallgatom, max basszuson meg negyedig feltekerve a hangot, akkor a mélynyomóba 1 kis zizzenés van benne mindig amikor dübög. mi lehet a baj? valami elszakadt? garancián cserélik?

köszönöm a válaszokat!

(#205) Kernel válasza D!esel (#204) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hangszórónál előfordul ilyen mechanikus hiba, lengőtekercs sérülése, ragasztások elengedhetnek, meglazulhat rajta pár menet, akár gyártási hiba, vagy túlterhelés miatt is. Ez végeredményben a hangszóró bontásával bizonyítható, hogy például megégett-e a tekercs, vagy csak a gyári ragasztás volt gyenge, de ennek inkább az erősítő nélkül árusított hangszóróknál van jelentősége, mert ott adott a lehetőség, hogy valaki nagyobb erősítőt kössön rá, mint szabadna. Vagyis szakszerűtlenül túlterhelje.

Aktív hangdoboznál kicsit más a helyzet, mert ott a gyártó feladata az optimális méretezés, hogy az erősítő ne tudja károsítani a hangszórót. Mivel egységet alkot, nem is tudnád másik erősítővel használni.

Tehát így elméleti alapon jogos lenne a garanciaigény, szerintem. A gyakorlatot majd megmondja a szerviz. Elképzelhetők ugyan egyéb rezonanciák is, ha mégsem maga a hangszóró lenne hibás, de ha egyértelműen abból jön a hang, akkor valószínű.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#206) D!esel válasza Kernel (#205) üzenetére


D!esel
csendes tag

aha, köszönöm a válaszod!

(#207) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Elméleti kérdésem lenne az Urakhoz.

Ehhez a hangkártyához milyen erősítőt és 7.1-es hangfalszettet ajánlanátok ha az ár nem számít? :R

Live-Die-Respawn

(#208) Wollf


Wollf
tag

sziasztok!

Légyen szives valaki erre nekem választ adni mert sűrgős!

Ezt a hangfalat---> ((((((( http://www.fenyhangdekor.hu/index.php/webaruhaz/hangtechnika/hangfal/hazibuli-hangfalak/11037705-omnitronic-bx-1250-melysugarzo-600w.html )))))) meghajtaná ez---> (((((( http://www.electronic-star.hu/HiFi-5-utas-surround-er-sit-Auna-radi-ad-vev-vel-hazimozi_i3031.htm )))))) vagy ez---> (((((((( http://www.electronic-star.hu/5-1-surround-er-sit-Skytronic-receiver-600W_i2168.htm )))))) az erősítő?
Sürgős lenne!! A válaszaitokat előre is megköszönöm

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#209) Kernel válasza Wollf (#208) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezek az erősítők 5 db végfokot tartalmaznak, illetve azok kimeneteit láthatod rajta (bal-jobb, első-hátsó, center). A 6. kimenet (SW, subwoofer) csak előerősítő-kimenet (RCA), oda egy aktív mélysugárzó csatlakoztatható, vagy külön végerősítő szükséges hozzá.

Az viszont csak egy passzív mélyhangszóró, végfok nélkül, így nem fog menni. A centerkimenetre szélessávú hangsugárzó való, nem a basszus, illetve azon a kimeneten leadott teljesítmény is kevés lenne hozzá.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#210) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!

Van egy JVC AX-R5 erősítőm, és az a problémám hogy mostanában kihagy a hang.
Ilyenkor az erősítőn lévő kis led a source selector alatt elkezd villogni, pedig nem kellene.
Mitől lehet ez?
Alaplap, a jack átalakító, vagy az erősítő?

Köszi előre is! :R

(#211) bitovi válasza menjapipaba (#210) üzenetére


bitovi
tag

Azért villog, mert elmegy a hang.
Ahogy leírtad, sorban nézd át a vezetékeket.
Nálam csak akkor csinálja mindezt, amikor DVD lemezt nézek és karcos vagy koszos.
Ilyenkor üvegtisztítóval letörlöm és minden oké.

(#212) malisonX


malisonX
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Technics SU-V2X típusú sztereó erősítőm, melynek a bal oldali hangfalkimenete torzít és halkabban is szól mint a másik. A jobb oldali kimenete működik tökéletesen. Ez végfok IC hiba lesz valószínűleg? Köszönöm!

(#213) malisonX válasza malisonX (#212) üzenetére


malisonX
aktív tag

Probléma megoldva, balance potméter volt kontaktos. WD40 helyrehozta :)

(#214) Mate154


Mate154
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írom-e....
Van egy JVC digitális erősítőm ablak mellé volt rakva szólt rajta a zene és ki lett rá nyitva az ablak... Elhallgatott. Azóta nem tudom bekapcsolni több mint 48 óra elteltével sem... Piros led világít rajta (ami jelzi hogy ki van kapcsolva) ha bekapcsolom nem csinál semmit és kb. 20 másodperc múlva kikapcsol. Mi lehet vele? Digitális panellel lehet valami?

(#215) D4v3


D4v3
őstag

Sziasztok!
Van egy YAMADA 5.1 hangfalrendszerem és tönkremenet a mélynyomója. Szervízben nem tudnak vele mit kezdeni, így szeretnék venni egy újat. Milyen típust ajánlanátok 5-10 ezres kategóriában? Laptopra dugva használnám. Köszi előre is!

(#216) bitovi válasza Mate154 (#214) üzenetére


bitovi
tag

Ha 0 fok felett volt a hőmérséklet, akkkor csak véletlen egybeesés.
Ha pedig tartós minusz volt, akkor bármi tönkre mehetett benne.
Ha ismersz egy jó műszerészt vidd el hozá mutasd meg neki. Ha szerencséd van, akkor lehet javítani.

(#217) Mate154 válasza bitovi (#216) üzenetére


Mate154
csendes tag

0 fok alatt volt kint...De rögtön elhalgatott ahogy ki lett nyitva az ablak.
Néztem a biztosíték kiégett így valószínű ez okozza a problémát.

(#218) janikiraly


janikiraly
csendes tag

Sziasztok!

Ma egy JAMO BX200-as hangfalszettet próbáltunk ki egy kb 2x25W-ra képes AIWA NSX-SZ500 HIFI-vel. Egy hangfallal bekötve rendesen működött, de a másikat rákötve recsegett a második egy bizonyos hangerő után. Sajnos a másodikat magában bekötve is recsegett nagy hangerőn. Kérdésem, hogy elképzelhető-e, hogy amiatt recsegett csak, mert az erősítő (HIFI) csak kb. a hangfal max. teljesítményének a tizedét tudja leadni? Szakértői válaszokat várom, mert meg szeretném vásárolni, de így nem adok érte pénzt, ki tudja mennyiért lehetne beszerezni egy másik mélyet, vagy esetleg párban...

(#219) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Van egy régi crative 5.1 -es rendszerem. Csak 2.1-ben használom. Lecseréltem a gyári aprócska hangfalakat rendes hangfalakra (soundart, nem került pénzbe) Így viszont nem tudom őket rendesen kihasználni. Levágtam a hangfalakat a kábelről és így dugtam be a őket. Nem értek hozzá, de úgy tűnik most az egyik ér föld a másik a jel. Jó hangfalak de szeretem, hogy külön van a mély amit szabályozhatok mert ugyan nagyon tisztán szólnak nekem nem mindíg elég a mélye. Hallottam őket rendes erősítőre is dugva. Van olyan erősítő amire rá tudom dugni őket + még egy akár a mostani aktív redszeres mélynyomót?

(#220) béke


béke
aktív tag

Sziasztok az volna a kérdésem hogy van egy Philips 5.1 mms460-as rendszerem és ha beizzítom kb. 5perc múlva el kezd a basszus és a többi hangszóró rezonálni vagy ilyen recsegést adni majd sistereg az egész ha a hangerőt állítgatom és ki be kapcsolom a kis hangszórót ami egyben a vezérlő is akkor megint jó kb. 10mp.-ig majd sistergés recsegés basszus rezonálás. Ez mitől lehet szerintetek javítható? köszi.

Mint amikor elmegy a TV-adás :D

[ Szerkesztve ]

Alá írás :)

(#221) Teclis1993


Teclis1993
tag

Halli

Nah minden viccet félretéve én találtam egy itthon egy régi szovjet RMIF AB-2-60 kis dobozt amit szeretnék az asztali PC-mhez csatlakoztatni erre van valamilyen mód ?

(#222) BluEyes válasza Teclis1993 (#221) üzenetére


BluEyes
őstag

Ilyen-e?
Hehe :) Ez egy litván származású kis gitárerősítő. Éppen rádughatsz egy szgépet, de nem biztos, hogy lesz is benne köszönet. Kell egy kisjack-nagyjack kábel, oszt haddszóljon.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#223) béke válasza béke (#220) üzenetére


béke
aktív tag

megoldódott semmi baja :)

Alá írás :)

(#224) Teclis1993 válasza BluEyes (#222) üzenetére


Teclis1993
tag

Pont ilyen de mért nem lenne köszönet és amúgy lehet én vagyok a vak de nem látok 5.5 ös jakcet :D És kösz a gyors választ.

[ Szerkesztve ]

(#225) pentium4


pentium4
senior tag

hali

ebbe lenne valakinek valami ötlete: [link]
köszi

P4

(#226) BluEyes válasza Teclis1993 (#224) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát akkor ahova a gitárt dugnád, oda lehet dugni a hangkártyából érkező kábelt, és szólni fog. Ezen nem jack bemenet van?
A gitárhangszórók frekvenciamenete speciálisan a gitárokhoz van hangolva, kb. 5khz fölött meredeken esik az átvitel, tehát egy viszonylag tompa hangzás lesz az eredmény. Persze mihez képest tompa :) Egy próbát mindenképp megér.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#227) Teclis1993 válasza BluEyes (#226) üzenetére


Teclis1993
tag

Nincsen rajta sima jack csak a régi. azt át lehet alakítani 3.5-re ? ilyen ezt át lehet alakítani 3.5mm-re ?
Meg amúgy ez ramaty minőség vagy jó minőségű és hangzású erősítő ?

(#228) BluEyes válasza Teclis1993 (#227) üzenetére


BluEyes
őstag

Bármit át lehet alakítani bármire. A legegyszerűbb a kábel végére egy megfelelő dugót forrasztani. Eggyel bonyolultabb az erősítőbe másik aljzatot szerelni.
Minőségileg nem tudom, mint gitárcucc nem rengette meg a világot, de ez semmit nem jelent. A pc nem gitár ugyi :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#229) Teclis1993 válasza BluEyes (#228) üzenetére


Teclis1993
tag

Hát nem nah akkor majd egy boltban meg nézem hátha van pont ilyen kis mütyürjük már a kíváncsiság mait is ki próbálom . És nagyon köszi a segítséget. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#230) BluEyes válasza Teclis1993 (#229) üzenetére


BluEyes
őstag

Igazából nem nagyon látszik, miféle dugó kellhet ebbe a cuccba. Tudnál eseleg csinálni arról a feléről egy jobb minőségű képet, amin jobban látszanak az aljzatok meg a feliratok? A neten mind elmosódott.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#231) beefjeez


beefjeez
senior tag

Üdv
Van egy 5.1 hangfalam, ami egy 9es minidin csatlakozóban végződik.
Hogy tudom gépen működésre bírni? Valami átalakító?

(#232) Joker88


Joker88
őstag

van egy kis gond..
átrendeztem a szobámat..
és ezután nemsokkal találkoztam ezen jelenséggel :
Videóóó
vagyis, nemtudom, de mintha rádió szólna :D de idegen nyelven :D valami ötlet hogy miért van ez,és hogyan lehet megszüntetni ??? mert néha éjjel is ,lekapcsolt gép mellett is szól a rádió.. (persze,az 5.1-es szett be van kapcsolva mindig.. )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#233) Teclis1993 válasza BluEyes (#230) üzenetére


Teclis1993
tag

Már sikerült megoldani volt itthon ilyen cucc és megyeget nem is olyan rossz csak gondolom sokat zabál zért inkább dísz és köszi a segítséget. :D

(#234) BluEyes válasza Teclis1993 (#233) üzenetére


BluEyes
őstag

Szívesen! Vegyél hozzá egy gitárt, aztán rokenróll :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#235) Teclis1993 válasza BluEyes (#234) üzenetére


Teclis1993
tag

Akartam csak erősítővel picit borsos volt. és most már elég csábító csak egy közepes tanuló gitár nem tudom menybe kerülne majd szét nézek ha ahhoz is van ötleted szívesen várom :D

(#236) BluEyes válasza Teclis1993 (#235) üzenetére


BluEyes
őstag

[Squire Bullet HSS] Ennél olcsóbb új gitár nincs, ami használható is.
[video] Itt két Bullet szól, az erősítő egy kis Line6 Spider 15.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#237) Teclis1993 válasza BluEyes (#236) üzenetére


Teclis1993
tag

Köszi lehet így nyár végén be újítok egyet :D

(#238) 8th


8th
addikt

Kérdés. Jól gondolom, hogy egy erősítő + hangfal párosból a hangfal impedanciájának kell magasabbnak lennie? Vagy pont fordítva? 6ohm-os hangfalakhoz vennék erősítőt de nem tudom milyet vegyek, 4ohm vagy 8ohm? :F

(#239) bitovi válasza 8th (#238) üzenetére


bitovi
tag

Ez így van.

(#240) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Üdv!
Adott 2db régi RFT típusú 25W-os hangfal, és hozzá való erősítő. Nagyszülők tíz évente egyszer bekapcsolják, és klasszikus zenét hallgatnak vele. Namost náluk voltam, és hallgattam egy kis hip hop-ot. Előszor be***tam, mert hihetetlenül jól szólt a mély. :K
Aztán fél óra után kicsit feljebb csavartam, ami azt jelenti, hogy nem maxra, mert tudom, hogy ezek nem mai darabok, nem bírják a nyúzást. Erre az egyik hangfal kattant egyet és a mély elhalkult, és dorombolás helyett elkezdett állatira kopogni. :F
Mit lehet ezzel kezdeni? Mi történhetett?

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#241) Mr.Peter válasza Mr.Peter (#240) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Utánaolvasgattam, és valószínűleg a lengőtekercs adta meg magát. :F

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#242) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !
Szeretnék segítséget kérni sajnos nem vagyok még jártas a hangcuccok terén.Tehát vettem egy ilyen hangkártyát : [link]
ehhez vettem egy ilyen hangfalcuccot : [link]
A kérdésem az lenne hogyan állítsam be a hangkártyát hogy a hangfalhoz alkalmazkodjon ? elég egyszerű a kezelő felülete nem is ez jelentett gondot viszont van a subwoofer amiről eddig nem is hallatom eléggé megdobja az erősségét mindennek viszont ha benyomom torzul a hangzás és égett szagot lehet érezni a mély láda közelében. Nem kellet sok ész hozzá hogy ezt nem bírja de én szeretném a subwoofert is kihasználni.Nem igazán tudom hol a hiba ahogy olvasgattam ez a hangkártya 2tonnászor többet tud mint a jelenlegi hangcuccom és talán a túlhúzás okozhatja a gondot.Szóval szívesen fogadnék egy konfigurációt milyen paraméterekkel lenne tökéletes vagy javaslatokat :)

Előre is köszönöm a segítséget :C

(#243) bitovi válasza Rick3D (#242) üzenetére


bitovi
tag

[link]

Itt tedd fel a kérdésed!

[ Szerkesztve ]

(#244) Rick3D válasza bitovi (#243) üzenetére


Rick3D
senior tag

köszönöm ! :C

(#245) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !
Remélem jó helyre írok ;] Segítséget szeretnék kérni miszerint otthoni használatra főleg bulik tartására szeretnék nagyon nagy teljesiményű hangfalakat beszerezni medencés bulikhoz stb... elég nagy a terület.Egyáltalán nem vagyok jártas a hangcuccok terén szóval ha valaki tudna segíteni milyen honnan és miért azt nagyon hálás lennék :R :R

(#246) robi12ster


robi12ster
tag

Szaiasztok.Segitséget kérek. Van egy Bush pro 251 típusu házimozim. Elvileg volt hozá táviránító, de eltünt, és nem kapok hozzá. Így nem tudom hangosítani. Be lehet valahogy egy ilyen erősítőbe egy potmétert vajon? Hogy legalább hangosabb legyen az alaphangerő.

(#247) bitovi válasza robi12ster (#246) üzenetére


bitovi
tag

Itt nézzél szét, illetve keresd őket hátha tudnak segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#248) Meghivott


Meghivott
addikt

Sziasztok, szeretnék kérni egy gyors valaszt:
Pioneer A105 14K-ért vagy Marantz SR-50L 22K-ert?
Lemezjatszohoz, tv-hez átlagos nappaliba.

(#249) Meghivott


Meghivott
addikt

Aki - írásos formában - tud és segítene is nekem erősítő lemezjátszó hi-fi összekötésében,
keressen már privátban. Köszönöm

(#250) bitovi válasza Meghivott (#249) üzenetére


bitovi
tag

Marantz!

Látni kell, mennyire volt használva:
Kopásokból, karcokból következtetni lehet az előéletére.
Ha nagyon kopottas inkább ne vedd meg egyiket sem, várj még vele.
Ha hozzáteszel 15-20 ezret, már tudsz venni 5.1-et. Inkább Denon, Yamaha.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.