Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Darth_Revan válasza zsoika (#900) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ez a mélyláda: [link]

Most biztos hülyeséget fogok kérdezni, de ennél a mélyládánál milyen érezhető különbséget tud hozni pl ez: [link] a kábel egy egyszerű RCA kábelhez képest? Árnyékolás részét meg is érteném, de nincs semmi háttérzaj. Hangosabb lesz tőle? "Élethűbb" lesz a mély hang? :D

Bocsi a hülye kérdésekért, de egy egyszerű passzív mélyládám volt csak eddig :R

[ Szerkesztve ]

(#902) zsoika válasza Darth_Revan (#901) üzenetére


zsoika
addikt

Én nagyon szerettem az I prémium hangját, de átrendeztem a szobát és a 3m csak tekergett a szekrény mögött ....ezért lecseréltem egy 1 méteres Oehlbach nf214 -re.
Szóval a lehető legrövidebb legyen a kábel.
Neked ahhoz a ládához elég egy olcsóbb Proson , vagy Real [link]....de maradhatsz az Inakustiknál is ,mert jobb de kicsit drágább. Esetleg használtan féláron (nincs mi elromoljon benne) ha veszel , akkor ki tudod próbálni bukó nélkül.
Szerintem megérdemel minden láda min. egy alap kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#903) kkp900 válasza zsoika (#897) üzenetére


kkp900
senior tag

Szia!Köszi szépen a választ.És ha 300-ra kerekítem akkor már tudsz ajánlani valamit.Megmondom őszintén nem szeretnék használt cuccot venni! :N

https://digitalszalon.hu/mcr611-dali-zensor-3-szett-fekete ehhez a szetthez mit szólsz??
Mostani zenéket hallgatok semmi Jazz Komoly zene meg ilyenek nem fognak menni rajta..Könnyű zene mostani elektronikus sláger zenékhez kell plusz persze a TV hangja meg a Filmek 4K hangzásban.Gondolom ehhez a szetthez még kellene egy Sub is majd .Abból a Polk http://www.netdepo.hu/hangfal-hangfalszett/aktiv-melynyomo/polk-audio-hts-10-aktiv-melynyomo?erkezett=arukereso.hu ezt néztem ki pld.. vagy ez már sok lenne egy 20 nm -es lakásba?Azt mondjátok Sub-ból sosincs sok. :Y

Tegnap sikerült egy házimozi szettet is meghallgatni nagyon tetszett pedig zenével próbáltuk.
http://www.netdepo.hu/hangfal-hangfalszett/hangfalszett-51/monitor-audio-mass-5.1-hazmozi-hangfalszett?erkezett=arukereso.hu
http://www.netdepo.hu/hazimozi/hazimozi-radioerosito/yamaha-rx-v485-5.1-hdr-musiccast---titan-uhd-hazimozi-radioerosito?erkezett=arukereso.hu
ezzel volt összekötve ,ezt a szettet ajánlották,hogyha ekkora a keretem akkor ez jó lesz ,és persze a hálozati meg a HDMI dolgokat is tudja.És tényleg jól szólt az üzletben is ami azért sokkal nagyobb mint a szoba ahova kerülne majd.

UI:Nekem a kis Denon 41-es szett is tetszene ahhoz egy Magnat Subot javasoltak amit itt fentebb vett a srác.Csak azt nem tudom elég lenne a Magnat hozzá a 202a-as?Meg ezzel a szettel mi a bibi?Q Acustics hangfal nem rossz nem 3020-as.Vagy kevés hozzá a Denon?

(#904) zsoika válasza kkp900 (#903) üzenetére


zsoika
addikt

Szia.
Én a MA MAS-t választanám yamahával.
Esetleg nézz rá a Yamaha Htr-4072 re mert olcsóbb és tök ua.....nemrég akciós volt 100eFt ingyen szállítással.

[ Szerkesztve ]

(#905) kkp900 válasza zsoika (#904) üzenetére


kkp900
senior tag

Néztem néztem gyorsan de már csak 119 ért találtam ..Esetleg megnéznéd ,hogy hol láttad 100-ért.Mert közben felemelték a Mass árát is.Szóval nehéz ügy ez 3 hete nézegetem mi lenne a legjobb.Sztereo plus Sub vagy Házimozi 2.0 hangszoró plusz Sub!És ,hogy árban js megfeleljen.Ahoz képest ,hogy Soundbarból indultam ki de valamiért nem bízok bennük ,hogy mindenre jók lennének majd.

(#906) zsoika válasza kkp900 (#905) üzenetére


zsoika
addikt

Sajnos már nem elérhető annyiért :(
Sztereó rendszerekkel nincs nagy tapasztalatom...házimozis vagyok.
A jó sztereóhoz nem kell sub ...viszont a kicsi 13cm és az alatti a mély/középpel rendelkező hangfalakat meg kell támogatni. Ha sztereóban gondolkozol akkor úgy tudsz spórolni (és javítani a hangon) ha nem veszel subot és kellően nagy hangszóró készletű hangfalat veszel és hozzá egy erős sztereó erősítőt.
Házimozinál 80Hz -en szokás vágni az 5.0 csatornát ... ezért nem szükségesek nagy mély/középpel rendelkező hangfalak, elég a 13cm is. A sub itt köztelező és a 80Hz alattiakat átveszi a sub.

[ Szerkesztve ]

(#907) kkp900 válasza zsoika (#906) üzenetére


kkp900
senior tag

Akkor azt mondod,hogy nem is kellene a Sub ha pld ezt a szettet veszem ennek 18 cm-es a mélyhangszórója ha jól olvastam.

https://www.audiomekka.hu/cikk/586/Marantz-MCR611-+-DALI-Zensor-3-szett/

Nem gondoltam ,hogy ennyire nehéz lesz majd,ez a vásárlás.Persze ha Pesten van az ember akkor könnyebb mert ki vannak rakva meg lehet hallgatni.De itt pld Kméten annak is örülhettem,hogy azt a Yamaha Monitor Mass 5.1 et megmutatták.3 hangszoró volt bekötve a rendszerbe kettő oldalsó egy közép meg a Sub.Jól szólt az biztos de 304 ezer meg a kábel is hozzá pluszba.Ezért ha házimozis vagy ahogy írtad és csak első hangszórók kellenének plusz az erősítő meg gondolom oda kell sub is hozzá akkor mit ajánlanál?Esetleg?SAjnos az a Yamaha is visszament árban amit ajánlottál,pedig az jó lett volna mondjuk nem tudom így elolvasás után sem jöttem r ,hogy mi a különbség a 485-höz képest. :)

(#908) zsoika válasza kkp900 (#907) üzenetére


zsoika
addikt

Igen, jól érted. Én nem vennék ahhoz a szetthez. Sztereónál ha lemegy 40Hz ig az már jó...persze jobb volna 25-ig ,de azt csak az igazán jó rendszerek tudják.
A Marantz ,Dali páros jó választás hangkarakterben, plusz a Dali 6 Ohm-os és nagy az érzékenysége....így könnyen hajtható.

"mi a különbség a 485-höz képest." Nincs különbség, ua. A htr eket a nem hivatalos yamaha boltok kapják.

[ Szerkesztve ]

(#909) Zoluska válasza kkp900 (#907) üzenetére


Zoluska
tag

Kicsit belekotnyeleskedek én is. A sub igénye attól függ, hogy mit vársz a rendszertől. A polcsugárzók a megadott adattól függetlenül 50-60 Hz körül már eléggé halkulnak. A fizikát nem lehet meghazudtolni. Ha jól látom, viszonylag kis helyre keresel, így az álló sugárzókat nem ajánlanám.
A kinézett szett szerintem nem rossz, de ha nincs igényed extra funkciókra, akkor jobb lehet egy integrált erősítő. A belépő kategóriából van sub kimenet pl. a Yamaha A-S301-en és az Onkyo A-9030-on.
Én azt mondanám, hogy elsőre ne vegyél subot, és ha hiányolod, még mindig meg tudod venni utólag. Mozinál sok filmnél kihasználják, és zenénél sem szól azért rosszul egy jó sub. A gond az, hogy a jó sub drága, és akusztikailag is okoz bonyodalmakat. Bár modern, elektronikus zenénél nem biztos, hogy bántó lesz egy kicsit pontatlanabb mély. Ismerek olyat aki egy 30ezres soundbar mélynyomójának hangjával teljesen elégedett. A 2.1 egyik hátránya, hogy akusztikailag megnehezíti a rendszer belövését. Én is ezt az utat választottam, és bár vannak hátrányai, nem bántam meg. A múltkor áthelyeztem a frontokat, kicsit igazítottam a subon, és eltűnt a mély. Órákig játszottam, mire megint meglett az összhang.
Egyébként a Daliknak jó híre van, de ez nagyon szubjektív. Nekem túl visszafogott ez a dán hangzásvilág, még ha állítólag közelebb is áll a valósághoz. Nálam az Oberon 1 és a Dynaudio Emit M20-nál is jobban tetszik a Monitor Audio Bronze 2 szériája. Egyszerűen sokkal jobban élvezem rajta a zenéket, csak szinte kötelező mellé a sub, annyira nincs mélye az én szobámban. Igaz, hetekig elégedetlen voltam vele, mire megtaláltam a helyét, ahol nem búgnak be a középmélyei.
Audio Mekkában nem tudod meghallgatni őket? Ott van Q Acoustics is, amit szintén favorit a kategóriában.

(#910) zsoika válasza Zoluska (#909) üzenetére


zsoika
addikt

Nyugodtan! Csupa jó dolgokat írtál....mindenben egyetértek veled. Amit ajánlottam hk 3770 azon is van sub kimenet. Pont azért ajánlottam hogyha mégis hiányolná akkor legyen, de egy jó sub megdrágítja a rendszert.

(#911) kkp900 válasza Zoluska (#909) üzenetére


kkp900
senior tag

Köszi a segítséget,de amiket ajánlottál erősítőt azokkal sajnos nem tudok mit kezdeni szó szerint.A TVn nincsen csak Digitális kimenet meg HDMI.Így ne tudom RCA-val összekötni.Plusz semmit se tudok lejátszani se vele.Most nem CD-re gondoltam de mivel nem netes cucc vagy legalább BT lenne benne,így ezek kiesnek 100 ezerért.Hozzá egy hangfal pár újabb 100 ezer ,és még rá se tudom kötni a tv-re se meg egy számot se tudok rajta meghallgatni.Ebből a szempontból sokkal jobb lenne a Marantz.Az Audio Mekkás tulaj is el van magától szálva ,mert aki nem kb aki nem hagy nála minimum 1 millát az kb nem is ember...Neki teljesen mindegy volt mikor segítséget kértem tőle.Bose Soundbart ajánlott 300 ért utánna meg az Akciós legolcsóbb Denon házimozi erősítőt Q Acusticsal ennyi semmi ,hogy na ezt bekötjük hallgasd meg vagy valami az biztos ,hogy ha tőlük veszem akkor webshopból ,és ha nem tetszik visszaviszem...

(#912) zsoika válasza kkp900 (#911) üzenetére


zsoika
addikt

A Yamahán van digitális bemenet (ha jól látom) ,de Én még mindig a HK 3770-est ajánlanám használtan (de garanciával )....a hálózati funkciók miatt. Mondjuk azt ki tudod váltani a TV vel , vagy egyéb média player-rel Pl. Amlogic S905x TV okosító.
Ha nincs kedved várni egy használtra akkor vedd azt a "malacot" nem lehet rossz és webes vásárlásnál még mindig elállhatsz.

(#913) kkp900


kkp900
senior tag

És akkor mi van ha veszek egy ilyet pld: ZENSOR 1 AX aktív hangfal persze egy párat.És van Sub kimente is ,meg BT is van benne.Ergo ha kevésnek hiszem akkor még vehetek hozzá egy Sub-ot is.Bár arra kíváncsi lennék,hogy tudja meghajtani a Subot?Azt írják 2"50 watt RMS az erősítő része.Most az AVX-n akadtam rá a 200 helyett 100 ért árulja valaki az egy párat.

https://digitalszalon.hu/zensor-1-ax-white-aktiv-polcra-allvanyra-helyezheto-hangsugarzo-9015

És egy Polk Subot hozzá ha kevés lenne magában majd a méllye.

http://www.netdepo.hu/hangfal-hangfalszett/aktiv-melynyomo/polk-audio-hts-10-aktiv-melynyomo?erkezett=arukereso.hu vagy amit ajánlotok esetleg az se baj ha olcsóbb de azért tud ennyire szólni.

Így nem kellene erősítőt is venni külön.És van rajta Digitláis bemenet is a tvhez.

[ Szerkesztve ]

(#914) zsoika válasza kkp900 (#913) üzenetére


zsoika
addikt

Az is egy alternatíva ,de Én jobban szeretem ha külön vannak a komponensek.
Véleményem szerint ha sztereó akkor jobb ha nincs sub, mert abból zárt kell(pontos, feszes) .....min. olyan kell mint nekem van és az nem 100eFt.
Ha vennéd 100eFt -ért azt a Dalit akkor a 13cm-es mély/közép miatt kis hiányérzeted lenne. Nem szól rosszul, de azt érzed (én legalábbis így érzek ha nem megy a sub) hogy jó ,de hiányzik az alja. A Zensor 3 már 50Hz ig is le tud menni ami már majdnem jó. Esetleg aktív zensor 3-ban nincs?

(#915) kkp900 válasza zsoika (#914) üzenetére


kkp900
senior tag

Nincsen sajnos..Most néztem csak az állóba van Zensor 5 300-ért. :(

Milyen az ,hogy ZÁRT Sub?Elmagyaráznád nekem?

[ Szerkesztve ]

(#916) zsoika válasza kkp900 (#915) üzenetére


zsoika
addikt

Olyan aminek zárt a doboza...tehát nem basszusreflex rendszerű (nincs rajta lyuk, nyílás).
A zárt kialakítás miatt a dobozban lévő levegő nem tud kifújódni a lyukon, így összenyomódik és ellentart a hátrafelé mozgó membránnak. Az így ellentartó levegő miatt, a membrán hamarabb lefékeződik...tehát nem lesz utóhatása(lengése). Gondolj bele! Ha lyuk van a ládán, akkor a hátrafelé mozgó membránt nem támasztja meg semmi, mivel a levegő kiszökhet azon és emiatt beleng a membrán.
Tehát a amikor jön egy ütem basszus, akkor hangban a zártnál BUM és a basszreflexnél BUUUUUM. :DDD
Két ütemnél a zárt már így hangzik BUM (szünet) BUM és reflexnél BUUUUMBUUUUUUM

[ Szerkesztve ]

(#917) kkp900 válasza zsoika (#916) üzenetére


kkp900
senior tag

Érdekes ,mert pont a kisméretű szobába amilyen az enyém is nem ajánlották a zártat hanem csak az olyat aminek előrefele van a hangszoró membránja ergó számomra azok a nyitottak.Ha jól látom a dolgokat.A zárt meg csak lefele van a hangszórója.Pont azt mondták ,hogy olyat ne vegyek semmiképpen sem.Látod kb ahány ember annyi félén mondják egy hozzá nem értő embernek.Utoljára amikor volt házimozim annak is lefele volt a hangszorója de volt egy reflex nyílása előre .JBL volt.Ahoz tudok viszonyítani.

persze az erősítőnek külön is meg van a maga előnye értem én ,hogy akkor bármikor cserélhetek hangfalat is pld később,de mondjuk minek is ha egyszer végre elérném ,hogy szépen szól mindennel amivel csak szeretném.Amit ajánlottál HK abból jelenleg nem garisat találtam csak 85 ezerért,Újba meg 159 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#918) zsoika válasza kkp900 (#913) üzenetére


zsoika
addikt

Még az jutott eszembe ha megveszed a Marantzot a Dalival akkor ott is lehet hiányérzeted az 50Hz miatt...persze alatta is szól de ott már nem -3dB esik az a tartomány. Szóval azt akarom mondani hogy nehéz innen messziről tanácsot adni mert csak te tudhatod hogy mit vársz a rendszertől.
Ha van módod rá akkor hallgatózni kéne hogy tisztában legyél vele kb. mit is tud hangban az egyik és a másik rendszer. Ezután tudnád eldönteni nagy bizonyossággal hogy merre indulj, vagy marad a használt AVX-es Dali ami ha nem tetszik akkor ennyiért bukó nélkül el is tudod adni , esetleg veszel hozzá egy használt zárt sub-ot.
Vagy weben rendelve új akciós szett és a visszaküldés , ha úgy adódik.

(#917) kkp900 Ekkora baromságot rég hallottam :Y Nem a hangszóró sugárzási iránya határozza meg a zárt, reflex kérdést. Sőt elvileg semmit sem jelent, de az Én tapasztalatom az hogy a lefelé játszókat nehezebb beállítani és jobban megérzi ha pl. beszorítják, vagy a fal közelségét.

[ Szerkesztve ]

(#919) zsoika


zsoika
addikt

"persze az erősítőnek külön is meg van a maga előnye értem én ,hogy akkor bármikor cserélhetek hangfalat is pld később,de mondjuk minek is ha egyszer végre elérném ,hogy szépen szól mindennel amivel csak szeretném" Pontosan erről van szó és mi garantálja hogy tetszeni fog a hangja? A hang mint olyan erősen szubjektív és minden belejátszik , a lejátszótól , a kábeleken át , a sugárzóig. Minden még a szobád akusztikájára nem is tértünk ki . Persze nem stúdió lesz a felhasználás csak a SB szintjénél többet/jobbat akarsz....csak azért írtam hogy tisztában legyél vele.

"Amit ajánlottál HK abból jelenleg nem garisat találtam csak 85 ezerért,Újba meg 159 ezer." A 85eFt reális , 159eFt meg nem ér, de szerintem egyik cucc sem ér annyit ami a listaára. Vagy nagyon akciós újat kell venni, vagy használtat . Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#920) zsoika


zsoika
addikt

Ha olcsón akarod megúszni és viszonylag jó rendszert összehozni akkor megvenném az AVX-es Dalit és vennék hozzá egy Harman Kardon HKTS 200SUB mélynyomót....az zárt és pontos. Használtan nehéz kifogni ,de nem lehetetlen. Ára olyan 35eFt körül mozog.
Esetleg 210SUB/230 ast hamarabb találsz az aprón mert gyárihibás....sípol készenléti állapotban LFE bemeneten (normálon jó ezért alternatíva lehet).

Vagy tényleg a HK 3770 és hozzá egy pár nagyobb front.

[ Szerkesztve ]

(#921) Zoluska válasza kkp900 (#911) üzenetére


Zoluska
tag

A Yamahan van optikai és koax digitális bemenet. Ebayen van 5-6000 Ft körül aptX képes bluetooth vevő, amivel meg lehet kicsit okosítani. Persze komfortosabb, ha be van építve. Ezek az erősítők akkor jók, ha nincs igényed a sok extra szolgáltatásra, és a pénzedet csak a hangminőségre akarod költeni. Az "okos" erősítők terén én nem vagyok jártas.

(#922) zsoika válasza Zoluska (#921) üzenetére


zsoika
addikt

És sokszor nincs is rá szükség....hiszen a TV és a MP is okos manapság. Az erősítőnek meg csak egy dolgért legyen a felelős, a jó hangért. Szerintem is. ;)

(#923) zsoika válasza zsoika (#920) üzenetére


zsoika
addikt

Tessék. Már van is egy 200-as sub. :C [link]

Erősítőt mindenképpen olyat kell válassz hozzá hogy azon lehessen a vágást állítani (crossover) , mert ezen a sub-on nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#924) kkp900 válasza zsoika (#923) üzenetére


kkp900
senior tag

Azért ennyire szart biztos nem vennék meg.Oda van írva ,hogy javított a sarkán pld.Gondolom házilag oda okádott valamit mert széttört..Akkor nem vennék hozzá semmit se ha ez lenne az egyetlen megoldás akkor se.Csak azért mert ez lehet a legolcsóbb sub amit árulnak.Olyan is.Biztos sokan veszekedenek érte ,hogy megvegyék.... :K :Y

(#925) zsoika válasza kkp900 (#924) üzenetére


zsoika
addikt

Te tudod , de azért Én kérnék tőle a helyedben jobb felbontású képeket mert lehet csak egy kis karcolásról van szó és ráadásul a hátsó oldalon ...ami nem is látszik. Természetesen egy legyalult, szétnyírt sub nem kéne nekem sem.

Egyszer árultam egy Onkyo 515-ös hm erősítőt. Az elején végig volt egy nem mély karc. Lefotóztam és a leírásban fel is tüntettem, mert tudom hogy v.ki allergiás az ilyenre. Hetekig senki nem jelentkezett, majd egyszer egy debreceni csávó hívott hogy megnézné mert felém jár.
Mondom neki Oké. El is jött és nagyot lesett amikor meglátta hogy miről is van szó valójában.
Olyan jól sikerült a fotó hogy sokan megijedtek .

[ Szerkesztve ]

(#926) kkp900 válasza zsoika (#925) üzenetére


kkp900
senior tag

Tegnap akcióban megjelent egy ilyen szett is! Melyik lehet a jobb a Dalis hangfalal vagy ezzel ? https://www.denonmarkabolt.hu/hu/MM/Termekek/STEREO/SZTEREO_RENDSZER/MCR611___Signature_S20. Vagy elég egy ilyen is esetleg?https://www.denonmarkabolt.hu/hu/MM/Termekek/STEREO/SZTEREO_RENDSZER/RCD-M41___SP_206

[ Szerkesztve ]

(#927) zsoika válasza kkp900 (#926) üzenetére


zsoika
addikt

Használhatnád a link funkciót....telóról nehéz kimásolni a linket.

(#928) kkp900 válasza zsoika (#927) üzenetére


kkp900
senior tag

Telóról csak így tudom sajnos...de lehet semmivel se jobb a helyzet mint a Dali Zensor 3 eddig ahogy elnézem a legjobb választás de itt most kisebb a hangfal .

https://www.denonmarkabolt.hu/hu/MM/Termekek/STEREO/SZTEREO_RENDSZER/MCR611___Signature_S20

https://www.denonmarkabolt.hu/hu/MM/Termekek/STEREO/SZTEREO_RENDSZER/RCD-M41___SP_206

[ Szerkesztve ]

(#929) Zoluska válasza kkp900 (#928) üzenetére


Zoluska
tag

Egyiket sem hallottam, ezért nem nagyon tudok rá mit mondani a hangminőséget tekintve. A teszteket te is el tudod olvasni. Ha nincs lehetőség meghallgatni, akkor annyit tudnék mondani, hogy rendeld meg azt, amelyik neked szimpatikus, aztán ha nem tetszik, netes vásárlásnál van két heted elállni a vásárlástól.
Nekem kicsit gyengusnak tűnnek ezek az erősítők. Normál hallgatási hangerőre elég, de nem vagyok benne biztos, hogy torzítástól mentesen képesek kihozni a maximumot ezekből a hangfalakból. Kérdés, hogy ez szempont vagy sem.
Amiről beszélek, a hangfalak viszonylag mérsékelt érzékenységéhez párosuló papíron is szerény, valójában annál is alacsonyabb teljesítmény. 55 ill. 70W-os tápegység van e két elektronikában, szóval a valóságban szerintem tudnak kb. 2x20 W-ot. Összehasonlításképp: az említett Yamaha A-S301 190W-os tápegységgel rendelkezik. Tehát ha messzebbről és hangosan szeretnéd hallgatni a rendszered, akkor lehet, hogy ezek az erősítők kevesek lesznek a kívánt hangerő eléréséhez.

(#930) zsoika válasza kkp900 (#928) üzenetére


zsoika
addikt

Én sem hallottam őket.

(#931) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdvözletem mindenkinek!

Az alany egy Harman Kardon AVR 270 lenne.
Olyan baja van, hogy hol hosszabb, hol rövidebb idő után de magától kikapcsol és a Power Indicator pirosan villog. (valami védelmi funkció aktiválódna ilyenkor túlmelegedés miatt? )
- Megérheti javítani?
- Lehet egyáltalán javítani?
- Találkozott már ilyennel valaki?

Több infót sajnos nem tudok, egy ismerősömtől kaptam ennyi infót a problémáról és gondoltam megkérdezem a fórumot, hátha találkoztatok már ilyennel.

Bárki tud iránymutatást adni, segíteni annak előre is köszönöm. :R

Üdv.: adidas4death

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#932) zsoika válasza adidas4death (#931) üzenetére


zsoika
addikt

Küldök egy privátot ezügyben.

(#933) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Van egy Pioneer VSX-323 erősítőm és az a gondom, hogy a távirányítón a hangerő gombok nem igazán akarnak már működni. Szétszedtem, megtakarítottam, de sajnos nem segített, ki van kopva. :(

Tudok én ehhez a készülékhez venni bármilyen távirányítót? Csak a Ki/Be kapcsoló gombot és a hangerőt használom, másra nekem nincs szükségem.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#934) VIPowER válasza fogirobi (#933) üzenetére


VIPowER
senior tag

Lehet hozzá venni távirányítót, nem értem a problémád. Google a barátod.

(#935) fogirobi válasza VIPowER (#934) üzenetére


fogirobi
senior tag

Köszi az építő jellegű hozzászólást. :R

(#936) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! A másik topikbol irányították át ide. A problémám a következő:

PROBLÉMA

Mondták, hogy a hangfalpárhoz szerezzek be akármilyen erősítőt, azzal megtudom szólaltani. De mivel egyáltalán nem értek hozzá így nemtudom mi az ami jó lenne. Mivel a többiek szerint elég rossz minőségről van szó és max csak garázsba mehetne, így valami olcsóbb erősítőt keresek hozzá.

Van itthon egy SoundBlaster E5 mobil erősítőm. Az esetleg jó lehet hozzá?

(#937) Zoluska válasza zsolti_20 (#936) üzenetére


Zoluska
tag

Az a soundblaster egy fejhallgató erősítő. A teljesítménye töredéke annak, amire szükséged van. Valami erősen antik hangfalnak néz ki. Ránézésre ettől nem sokat kell várni basszusok terén.
Ha ebayről szoktál rendelni, onnan már 10 ezer körül lehet venni kis erősítőket:
Nobsound
Itthon valahol itt indul a dolog:
Skytronic
Vagy használtan megpróbálsz találni valamit, ami olcsó és működik.

[ Szerkesztve ]

(#938) zsolti_20 válasza Zoluska (#937) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Igen ettől féltem én is hogy nem lesz elég neki. Mondjuk egy bluetooh speakert már sikerült kinyirnom vele. :DDD Kipróbálom ezeket aztán írom a tapasztalatot.

(#939) Zoluska válasza zsolti_20 (#938) üzenetére


Zoluska
tag

Gyanítom azért, mert össze-vissza kötözgetsz, és rákötötted a vonalszintű bemenetre az erősített kimenetet. A BT hangszórókban beépített erősítő van. Ha elé kötsz még egyet, nem kizárt, hogy valami megadja magát. Valószínűleg nem a hangszóró.

(#940) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Nem tudom jó helyen járok-e, de hátha tudtok segíteni.
Van egy Denon AVR-2105-ös erősítőnk amin a rádiót is szoktuk hallgatni, de sajnos annyira szar a térerő, hogy csak a Petőfi jön be :O Nem olyan rossz, de jobb lenne ha mást is tudnánk hallgatni. :B
A kérdés az, hogy a telefont (android) rá tudom-e kötni valahogy? És akkor interneten keresztül bármit tudnánk hallgatni.
köszönöm

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#941) Zoluska válasza cikasz (#940) üzenetére


Zoluska
tag

Szia!
Természetesen rá tudod kötni. Ha van a telefonodon jack kimenet (fülhallgató csatlakozó), akkor egy egyszerű 3.5mm jack-RCA kábellel rá tudod kötni az erősítő valamelyik bemenetére.
Kényelmesebb megoldás a bluetooth, amit egy utólagos modul vásárlásával könnyedén meg tudsz oldani. Itt is van két út, az egyik az RCA bemenetre köthető BT vevő, a másik az optikai (digitális) bemenetre köthető vevő. Saját tapasztalatom alapján tudom ajánlani a Blitzwolf BW-BR3 típust, ami adóként, vevőként is működik, és analóg és digitális csatlakozással is rendelkezik. Valószínűleg optikai csatlakozóval fogsz jobb hangot elérni. Itthon kicsit drága ez a típus, ebayről jóval olcsóbb.

(#942) cikasz válasza Zoluska (#941) üzenetére


cikasz
őstag

Köszi vettem is egy ilyen Blitzwolfot! :K :R

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#943) majorgent


majorgent
tag

Sziasztok. Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet. A laptop hdmi-vel összekötve a Tv-vel, tv optikával az erősítővel (pioneer vsx808). Bluray Coax-al az erősítővel. A hangfalrendszer egy Infinity minuette 5.1 passzív subwooferrel.
A laptop csak 2 csatornát mutat, jó ebbe beletörődök mert még nem tudom biztosra még hogy csak ennyit tud e, vagy csak driver hiba. Viszont ha bluray-en játszottam le egy tesztvideót ami külön szólaltatja meg a hangfalakat akkor a hátsók nemigen akarnak szólni, amikor a hátsóknak kellene akkor is a front szól és a hátsók csak halkan.
Szóval mire hogy érdemes állítani az erősítőt ebben a helyzetben, illetve általánosságban? (Most ismerkedek eztel a hifi témával úgyhogy van mit tanulnom és bocsi a hülye kérdésért).
Honnan tudok letölteni olyan videót ami egyenként szólaltatja meg a hangfalakat? (Ki tudja, lehet amit letöltöttem nem is jó).
Rá lehet venni a laptopot hogy 5.1-t produkáljon?
Előre is köszi a válaszokat :) ui: tudom, vegyek egy új erősítôt és aktiv subwoofert :)

(#944) zsoika válasza majorgent (#943) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Hú ...kérdeztél össze-vissza mindent, de akkor kezdjük.
Arra az erősítőre nem tudsz passzív subot kötni csak aktívat.
Az az erősítő még jó ahhoz az 5.0-hoz ...bár kétségtelen egy hdmi-s erősítővel könnyebb dolgod lenne , mert a haggal ki tudnád kerülni a tv-t.
A számítógép nagyon jó forrásnak csak küszködős(nem árt érteni hozzá). Úgy kellene beállítani a lejátszóprogit (pl. VLC, )hogy a laptop csak átengedje az 5.1-es hangot hdmi-n és a tv dekódoljon....viszont vannak olyan tv k amik csak sztereóban képesek kiadni, ezért is jobb volna a tv-t kihagyni.
A filmek letöltésekor az infoban írja milyen hangsáv van a filmhez, de a lejászó proginál is mutatnia kell...sőt az erősítő is jelzi milyen sávot kap(pl.dd, dts)

[ Szerkesztve ]

(#945) majorgent válasza zsoika (#944) üzenetére


majorgent
tag

Szia. Köszi a reagálást :) nos igen sikerűlt jól összevissza fogalmaznom :) nos a passzív sub úgy van rákötve hogy az erősítő front kimenetei vannak a sub front bemeneteire kötve, a frontsugárzók pedig a sub front kimeneteire. Ez egy ilyen szett :)
Mivel használtan vettem ezt az erősítőt és a hangfalakat szeretném először az erősítőt resetelni, ki tudja hogy az előző tulaj miket állított át.
A TV egy 8 éves LG, nemtudom hogy tud e a sztereónál többet... A laptopot sem tudom hogy tud e 2 csatornánál többet kiadni hdmi-n.
Első körben lehet tényleg egy olyan kis tesztvideó kellene amit a bluray-el lejátszva ki tudnám próbálni a rendszert, mert az tuti hogy nem csak sztereót tud :)

(#946) zsoika válasza majorgent (#945) üzenetére


zsoika
addikt

A hdmi simán átengedi az 5.1-et....még a 7.1-et vagy az atmost is.
Ha a frontra van kötve a passzív làda és az 5 kicsi közül 2db ...akkor nincs .1 sub csatornád csak 5.0 és a frontok mélyhangjai jönnek a passzívból .
Kvázi úgy működik mint 2 állvanyos sugárzó, de annál rosszabb mert pl. ha a bal front mellé teszed a passzívat, akkor a jobb oldal mélye is a bal oldalon fog szólni.
Az lg tv-k szokták tudni kiadni az 5.1-et

(#947) majorgent


majorgent
tag

A sub messze van a frontoktól, sarokban elrejtve. A laptop meg a hangbeállításoknál csak 2 audio csatornát ír a hdmi-s kimenetre...
Éjjel meg holnap délelőtt lesz időm játszani a dolgokkal :)

(#948) zsoika válasza majorgent (#947) üzenetére


zsoika
addikt

Az átengedést a tv-n is be kell állítani hogy ne keverje le sztereóra (bitsream)és a laptopon is azt kell beállítani (passtrough). Legegyszerűbb lejátszó progi sz. Gépre talán a Kodi.....próbáld azzal. A hang beállításoknál kell az átengedést (passtrough) engedélyezni és a dd ,dts -t.

(#949) zsoika válasza Darth_Revan (#901) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Egy olcsóbb kábel is megtenné szerintem ,de az a prémium kábel nagyon jó (volt nekem is)....megéri azt a pénzt. Próbálj meg esetleg használtan venni ha sokallod, de biztosíthatlak róla ilyen minőség csak drágábban van.

(#950) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv!

Kérdezni szeretnék,
adott egy Panasonic SBWA-885 5.1 aktív iker subwoofer láda, amiről sztereóban van használva a 2 gyári front (+ugye a center) , és vajon ha a 2 rear kimenetet is a frontokra küldeném (nagyobb hangerő reményében), járhat bármi problémával???
Lehet az erősítőnek baja,illetve a hangsugárzóknak?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.