Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Skalci


Skalci
tag

Lenne, egy számotokra biztos egyszerű kérdésem, hogyan lehetne megoldani 2 utas erősítőre egy subwoofer csatlakozását? :)

(#52) KMT válasza Skalci (#51) üzenetére


KMT
addikt

Kimenetek, bemenetek?

(#53) Skalci válasza KMT (#52) üzenetére


Skalci
tag

Rca bemenet, kimenet sima csíptetős. :U

(#54) KMT válasza Skalci (#53) üzenetére


KMT
addikt

Ha csak ennyi, akkor leginkább sehogy. Hangfal-kimenetet rá ne köss rca-ra. Esetleg egy feszültségosztóval lehetne megoldani.

(#55) Skalci válasza KMT (#54) üzenetére


Skalci
tag

Akkor innentől már más a kérdés, milyen erősítővel lehetne ezt megoldani?

(#56) KMT válasza Skalci (#55) üzenetére


KMT
addikt

Ha csak RCA van a szubon, akkor olyan erősítő kell, amin vagy szub-, vagy előfok kimenet (pre-out) van. A lényeg, hogy szabályozható legyen, mert ha független a potméter állásától, akkor az ugye nem lesz túl nyerő.
Esetleg nézd meg, hogy nincs-e ilyen a mostani erősítődön.
A feszültségosztásos módszer is egyszerűbb, mint másik erősítőt venni, csak találj valakit, aki megcsinálja (ha nem értesz hozzá).

(#57) Skalci válasza KMT (#56) üzenetére


Skalci
tag

Rendben, köszi a segítséget, akkor most feszültségelosztóra áll a dolog, bár a jövőben úgyis be szeretnék ruházni egy új erősítőre. :)

(#58) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy Sony MHC-650-es Stereo erősítőm és hozzá két Dali Concept 2. A Sony erősítőnek megtaláltam a régi hangfalait és meg tudom-e csinálni a 4 hangfalas rendszert úgy, hogy csak egy Sztereo erősítőm van? A két kimenetnél rákötöm a 4 hangfalat. Vagy pl. ha a Dali csatlakozójánál továbbviszem a + - -t a Sonyhoz.

A kérdés az az lenne, hogy így párhuzamosan kötve ki tudom-e nyírni az erősítőt, vagy ha nem sorba kötöm, akkor nyugodtan rá lehet kötni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.
Alu :)

λŁƯ™

(#59) KMT válasza Alu (#58) üzenetére


KMT
addikt

Még, ha bírná is az erősítő, teljesen értelmetlen, ebből így nem lesz jó hang, legfeljebb hangerő.

(#60) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Van egy Pioneer SA-760-as erősítőm.
Jóféle régi cucc, nekem nagyon tetszik a hangja, azonban egyvalami nem hagy nyugodni.
Tekintve, hogy 1980-as évekből származó erőlködő, nem tudom mennyit fogyaszthat...
A hátuljára 220 v / 400 W van írva. Ez azt jelenti, hogy 400 W-ot vesz fel a konnektorból állandóan, vagy csak maximális terheléskor? Mert nekem napi 5-6 órákat megy, kb 10-15%-os terhelésen, és nem tetszik a gondolat, hogy netán ez ugrasztja le nekem a villanyórát feleslegesen :S
Ha nem szól semmi, csak be van kapcsolva (tehát jelet nem kap), akkor is eszik ugyanannyit? Tehát a fogyasztás permanens, és független a terheléstől? Bocs a láma kérdésekért, nem értek az elektronikához.

Csak elgondolkoztam, hogy vegyek-e netán egy modernebb cuccot az energiatakarékosság jegyében... bár mondom: a hangja nekem tökéletesen megfelel.

Ha netán valaki ismeri a típust, bármilyen infót szívesen fogadok (jó-e a minősége, tartsam-e meg ha valami baja lesz, stb. - gondolom nem gagyi, ha oldschool japán :) )

Előre is köszi.
DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#61) KMT válasza Den Hadnagy (#60) üzenetére


KMT
addikt

Miért gondolod, hogy független a "terheléstől"? Hajtsd meg, és ha jobban melegszik, akkor megvan a válasz.

Egyébként nem hiszem, hogy A osztályú, tehát terhelésfüggő lesz a fogyasztása. Néhány 10 W lehet üresben.

(#62) Den Hadnagy válasza KMT (#61) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nem igazán értek hozzá, belémbújt a kisördög, vagy nem is tudom... ilyen energiaárak mellett.

Nyilván nem "A" energiakategória, 30 éves kb.
Akkor valószínűleg igazad van, mert ha meghajtom, akkor jobban melegszik, alacsony hangerőél meg max 20-30 W-ot disszipálhat.
Mindenesetre köszönöm a válaszod. :R

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#63) KMT válasza Den Hadnagy (#62) üzenetére


KMT
addikt

Eee, az nem az az osztályba sorolás. :D [link]

(#64) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdése, hogy mennyire jó a Trust SoundForce 2.1 hangfal?
Mert 2.1-es hangfalat szeretnék vásárólni, és ezt láttam elég olcsón, hogy megéri ezt a márkájut vásárolni vagy sem?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#65) Apika válasza Brucehun (#64) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ebben az árban már lehet Logitech hangfalat venni. Én inkább abban gondolkodnék...

(#66) Brucehun válasza Apika (#65) üzenetére


Brucehun
aktív tag

A Logitech S-220 2.1 jobban megéri?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#67) Apika válasza Brucehun (#66) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én mindenképpen a Logitech hangfalat ajánlom a kettő közül. :K

(#68) kali válasza Brucehun (#66) üzenetére


kali
legenda

szerintem szebben szól, és felnyomva kevésbé torzít!
az esetleges gariztatás jobb menetét, pedig csak halkan említem...

[ Szerkesztve ]

(#69) datatomm


datatomm
tag

A trust is nagyon nagyin jó. A Logitech-nek csak a neve ismertebb.

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#71) Den Hadnagy válasza KMT (#63) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Igen, utána esett le, hogy hülyeséget beszéltem :) :W
:R

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#72) bitovi


bitovi
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék!
Van egy hangkártya (3,5 jack), amit szeretnék 2 db hangfallal összekötni.
Na mármost a hangfal már rá van kötve egy házimozira, csak mivel a hangkártya nem alaplapi, ezért szeretném kihasználni, hogy stereoban is tudjam hallgatni a zenéket az erősítő kiiktatásával.
Milyen kábelt vegyek hozzá, hogy össze tudjam hozni?
Olyan kábelem van ami jack-2 rca.
Csak hát a hangfal csavaros és banán rögzítésű.
Olyannal nem nagyon találkoztam, hogy rca-banándugó
Vagy esetleg ezt nekem kell összehozni?
Ekkor a másik kérdésem az, hogy rca-nak melyik a pozitív és negatív pontja?

Természetesen manuálisan dugdosnám be a hangkártya kimenetét, mikor éppen zenét szeretnék csak hallgatni!

Köszi a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#73) KMT válasza bitovi (#72) üzenetére


KMT
addikt

Erősítő nélkül nem fog menni. Sőt, tönkre is teheted a hangkártyád, ha megpróbálsz meghajtani vele egy hangfalat. :Y Nem volt gyanús, hogy nincs rca-banán kábel? :F

[ Szerkesztve ]

(#74) still2


still2
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék! Harman Kardon AVR 355 erősítőhöz hol lehet távirányítót venni? Illetve milyen univerzálissal vagy utángyártottal lehet helyettesíteni? :R

(#75) bitovi válasza KMT (#73) üzenetére


bitovi
tag

Igazad van!

(#76) ^^|CC|^^


^^|CC|^^
tag

csáóóó

ha bekapcsolom a mélyládámat, akkor búg (már alapjáraton, ami persze nem "normális") és ha rá tekerem még a basszust is, na akkor meg már iszonyatosan búg:SS
vajon mi szállhatott el benne?:\

köszönöm..
:R :R

üdv.:
^^|CC|^^

Thug... The Hate U Gave Little Infants Fucks Everybody...  //by.: Tupac Amaru Shakur//

(#77) AaronBass válasza ^^|CC|^^ (#76) üzenetére


AaronBass
tag

Csáó!
Külön aktív ládáról van szó? Ha lekötsz mindent róla, akkor is búg?

(#78) AaronBass válasza still2 (#74) üzenetére


AaronBass
tag

Csáó!

Ha tanítható a távirányító, akkor elvileg működni fog! Ha nem, 3 napon belül vásárold le az árát! :DD

(#80) ^^|CC|^^ válasza AaronBass (#77) üzenetére


^^|CC|^^
tag

igen.. ahogy bekapcsolom már búg:S

Thug... The Hate U Gave Little Infants Fucks Everybody...  //by.: Tupac Amaru Shakur//

(#81) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel állok elétek, hogy miből lehet megállapítani, hogy a Dóm magassugárzó már a végét járja?
Dali Concept 2 hangfalpárom van és az egyik hangfal magas sugárzója néha furán súgó hangokat ad ki, viszont a másik hangfal nem ad ki ilyen hangot. Arra gyanakszom, hogy a rendszer amit felerősít rossz minőségű vagy "szennyezett" jel az oka, (remélem) de lehet hogy lassan megadja magát? :F

Válaszokat előre is köszönöm! :R

ui.: Régebben kérdeztem, hogy hogy tudom megcsinálni, hogy a hangkártya a sub kimeneten is adjon jelet. Azóta vettem egy házimozi erősítőt, a mélyláda elé beraktam egy végfokot és zenehallgatás közben imádkozom, hogy a tető a helyén maradjon... ;) :Y :R

λŁƯ™

(#82) AaronBass válasza ^^|CC|^^ (#80) üzenetére


AaronBass
tag

Akkor ott szerintem vagy kontakt, táp, kondi hiba lesz... Típust tudnál küldeni?

(#83) AaronBass válasza Alu (#81) üzenetére


AaronBass
tag

Csáó!
Égettem már le dóm magasat! És ott sistergő rezonáló hangot adott ki! Lehet egy kicsit jobban elrúgtad a hangerőt, és egy kicsit megsült, emiatt a tekercs hozzá ér a maghoz! De lehet hogy a hangváltóba kéne kondit cserélni! Szerintem azt próbáld meg először, és ha még mindig megy a zaj, magas csere lesz! Ajánlom a cserét, mert ha netán leég, jobb esetben nem fog szólni! Rosszabb esetben ha a magas a rossz, zárlatot fog okozni, és akkor utána jön a hangváltó, és az erősítő!
Remélem tudtam segíteni!
Üdv. Ab.

(#84) AaronBass válasza AaronBass (#82) üzenetére


AaronBass
tag

Lehet, hogy a tápjánál a kondi kezdi megadni magát, és amiatt kevésbé stabil a táp, és amiatt lehet a hiba! Nem 1szer találkoztam már ilyen hibával, és mindig más volt a gond... :S

(#85) Alu válasza AaronBass (#83) üzenetére


Alu
senior tag

Tehát akkor "sistergő, rezonáló" hangot ha hallok, akkor jobb a csere... Hangváltót nem hinném, mert eddig gyönyörűen működött, de most ahogy vettem a házimozi erősítőt, Treb -2 és ha hangosan hallgattad mondjuk az Avilii - Levelst, akkor nem tudtál megmaradni a szobába, mert annyira visított... Dalikhoz alkatrészt merre lehetne keresni? Ebben tudnál esetleg segíteni? :F

Köszönöm a segítségedet! :R :R

Üdv.
Dani

(Neked folyamatosan csinálta a sistergő vagy a rezonáló hangot? Nekem csak néha néha, valamelyik zenénél és imádkozok, hogy a Youtube-s szar minőség miatt legyen.. :) )

λŁƯ™

(#86) AaronBass válasza Alu (#85) üzenetére


AaronBass
tag

Akkor ajánlom, hogy youtube-on nézz 720ba valami high tesztet, de az lenne a legjobb, ha rendes cd,dvd lejátszóról hajtanád meg, mert lehet a hangkártyáddal lesz valami! Cseréld meg az rca kábeleket-> teszteld, majd a hangfalak oldalát is cseréld meg, és ha egyértelműen "az" a magas csinálja a fesztivált, akkor ott csere lesz! De az is lehet, hogy a mágnesét kéne egy kicsit megigazítani, és akkor már látnád a tekercset is, és ha látszik elvan színeződve akkor tényleg parában van! Aránylag új tipusról van szó, így nem hinném, hogy találnál fél hibásat, és abból a magasat megmenteni, de lehet van más márka, ahol a csavarok megegyeznek, és akkor kéne kicserélni mindkettőt! Sajna ebbe tippet nem tudok adni! Több magasat, mélyt szedtem már szét, tekercs csere stb... nem egy ördöngös dolog! Ha óvatosan, és higgadtan állsz hozzá, elrontani nem tudod a magasat!

(#87) Alu válasza AaronBass (#86) üzenetére


Alu
senior tag

Meghallgattam ugyan azt a koncert DVD-t DVD lejátszóról és a gép DVD olvasóról, egyiknél se csinálta, pedig ráküldtem a magasat is +4-re, csilingelt össze vissza, de nem hallottam recsegő, vagy sistergő hangokat. A gépről volt egy kis susogás, de a DVD minőségi optikai kábellel van összekötve az erősítővel és semmilyen susogás, recsegés, semmilyen zaj nem volt benne. Közelebb hoztam a két hangfalat, akkor se hallottam, vagy ha valami ilyesmi volt, akkor mind a kettő csinálta.
Youtube-n meghallgattam pár számot, a végén az Avicili - Levels-re került a sor, ami igen csak nem magas kímélő, ott visszavettem a magasat +2-ig, de hallottam valami fura hangot a szám közben és szerintem arra hittem azt, hogy meg akarja adni magát a magas. Gépet összedugtam fater Concept 8-asaival, annál is a DVD az nagyon szépen szólt, a YouTube-s videók viszont nagyon szarul szóltak és a Levelsben is halottam azt az érdekes hangot, amit a Concept 2-eseknél..

Szerintem nem a magas a ludas, hanem a "sz@r" minőségű Youtube-s videók...
Azért holnap még tesztelgetem, átviszem őket egy nagyobb helységbe, szerzek még néhány koncert dvd/cd-t.

Köszönöm a segítségedet! :R

λŁƯ™

(#88) AaronBass válasza Alu (#87) üzenetére


AaronBass
tag

"Meghallgattam ugyan azt a koncert DVD-t" -> Nem lehet, hogy azzal van baj? Próbáld ki másik CD-vel, több stílussal, és ha akkor sem "természetes" hangon szól, próbáld meg lecsavarozni a mágnes, emeld le a tekercsről, és ha elvan színeződve a tekercs, dobd ki, vagy vidd el hifishez újratekercseltetni, vagy bányászni valamit helyette... Mást nem nagyon tudsz tenni... Max. ha ügyes vagy, akkor a külső keretet-tölcsér részét megtartod, és ha veszel helyette valami "clón magasat" - arra teszed rá a gyári tölcsért! Lehetőleg úgy vegyél magasat, hogy viszed a tölcsért, és megnézed hogy "nagyjából ugyan akkora legyen, a csavar táv az új, és régi tölcsér közt"!

Ha eredeti kell, akkor meg sok sikert! :R

Üdv. Ab. :))

(#89) Alu válasza AaronBass (#88) üzenetére


Alu
senior tag

""Meghallgattam ugyan azt a koncert DVD-t" -> Nem lehet, hogy azzal van baj? " - ezt hogy érted? :U
Azt írtam, hogy meghallgattam ugyan azt a koncert dvd-t egy dvd lejátszón és a számítógépen is, de egyiken se csinálta azt a hangot. Felmentem youtube-ra és volt olyan szám, amit rakhattam 360p-be vagy 1080p-be, de mindig volt benne az a fura hang...
Tehát szerintem nem a magassal lesz a gond, mert kb. 1.5 órát ment előbb rockgitáros számok alatt, igaz nem nagy hangerőn, de nem is halkan és se közben, se utána nem csinálta, akár feltekertem a hangerőt akár nem. De végülis lényegtelen, holnap hozok még pár cd-t és meghallgatom azokkal.
"Csak úgy" szétszedni meg nem nagyon szeretném, mert attól tartok, hogy akkor már nem úgy lesznek beragasztva a csavarok, ahogy eddig voltak, rezonálni fog, állandóan újra kell majd húzni... áhh.. :D Inkább reggel bekapcsolom, járatom pár órát és ha nem csinálja, akkor elvileg a youtube-s hangminőség lesz a ludas...

λŁƯ™

(#90) AaronBass válasza Alu (#89) üzenetére


AaronBass
tag

Annyi! :R

(#91) BluEyes válasza Alu (#89) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha csak az egyik oldal csinálja, akkor cseréld meg a hangfalakat, hogy a másik doboz is csinálja-e, hallgasd meg fejhallgatóval hogy hátha a forrás a szar eleve, stb. Nem bonyolult kisakkozni a hibát

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#92) Alu válasza BluEyes (#91) üzenetére


Alu
senior tag

Nem bonyolult, csak marha macerás.. :F :)
Most nem csinálja. Már lassan egy órája mennek DVD lejátszóról, különböző koncert DVD-kről és nem hallom, hogy recsegne, vagy azt a fura hangot adná ki. Szépen szól hangosan, halkan egyaránt.
Előbb felmentem YouTube-ra, és ott 1080p-ben is már súgott. Meghallgattam néhány mp3 zenét ami a gépemen van, az susogás nélkül szólt.. (tegnap óta szereztem a hangkártya és az erősítő közé is optikai kábelt!) Véleményem szerint a netes rossz minőség miatt csinálta.

Azt nem is mondtam, hogy sikerült elkunyiznom fater Marantz sr 4600-as erősítőjét és annak kigyullad egy piros jelzés a kijelzőjén ha rossz minőségű jelet kap. Dvd lejátszóról 1x se csinálta. Számítógépről az mp3-nál talán 1x villant fel. Youtube-n 1080p-ben is folyamatosan villogott. :U (4 számot hallgattam meg youtube-b és mindegyiknél villogott)

Mindjárt megcserélem a hangfalakat, meglátjuk mi sül ki belőle.. :U :)

λŁƯ™

(#93) ^^|CC|^^ válasza AaronBass (#82) üzenetére


^^|CC|^^
tag

típusa :))

Thug... The Hate U Gave Little Infants Fucks Everybody...  //by.: Tupac Amaru Shakur//

(#94) Alu válasza BluEyes (#91) üzenetére


Alu
senior tag

Most értem haza, még nem sikerült megcserélnem a hangfalakat, de megtaláltam azt a számot, aminél csinálja azt a fura recsegő vagy én nem is tudom milyen hangot, + ahogy hangosítok recseg a magas...
Tegnap rákötöttem a Front B-re két Sony hangfalat, ma azokon is meghallgattam ezt a számot és az is csinálta. Méghozzá mind a két hangfal.

Ez lenne az a szám. Méghozzá az eleje, a 13-14. mp-ig. 360-ban és 720p-ben is recseg a szám ezen része (legalábbis nálam). Legyetek szívesek hallgassátok meg ti is, hátha nálatok is csinálja és akkor megnyugodhatok. :) Nagyon féltem ezeket a hangfalaimat, gyönyörűen szólnak és nem szeretném őket kinyírni, a 70+ ezer Ft-s vételárról ne is beszéljünk.. :U

Foster The People - Pumped Up Kicks (Butch Clancy Dubstep Remix)

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R :R :R

λŁƯ™

(#95) AaronBass válasza Alu (#94) üzenetére


AaronBass
tag

Igen az elején recseg! Nagy mázlid van! :D

(#96) Alu válasza AaronBass (#95) üzenetére


Alu
senior tag

:U Hála istennek! :DDD

Tesztelgetés közben észrevettem, hogy ha nem szól semmi, akkor az erősítő -25-nél nem súg, -24-nél pedig már súg... ez mitől lehet? :F
Típe: Pioneer VSX - D712

λŁƯ™

(#97) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok !

Melyiket ajánlanátok mekkora ezek közt a különbség Genius SP-HF 1100X, Genius SP-HF 1201A 2.0, Genius SP- HF2.0, 1255A, Genius SW-HF 1200, Genius SP-HF1800A. Egy jó kis hangfalt kellene vennem. Vagy valaki tud még valami más jót ajánlani hasonló árban ? Vagy maradjak ennél a Geniusnál valamelyik tipusnál ?

(#98) AaronBass válasza Alu (#96) üzenetére


AaronBass
tag

Talán kontaktos... De ha -xx-től -26ig nem "súg" akkor ott más gond lesz... :(

(#99) AaronBass válasza Irvkhf (#97) üzenetére


AaronBass
tag

Csáó!
Nem rosszak, de ha gondolod itt van az ajánlatom! Philips Trust Ezek jónak tűnnek! Talán a Trust jobb, mivel a két front 2utas (magas+közép), nem pedig széles sávú! Vagy a választásaid közül ezt!Minden féle kép új kéne? És mennyit szánnál max a témára? Ezt viszont különösen ajánlom! Nem egy ismerősömnél hallottam, és meglepő, hogy mit tud ennyiért :Y !

[ Szerkesztve ]

(#100) Irvkhf válasza AaronBass (#99) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Szia !

Köszi a linkelt darabokat amúgy néztem a Genius SP-HF1800A is csak szerintem egy 2.1 es jobban szól. Azért akarok inkább egy 2.1 est. Neked mi a véleményed ? A Philipset nem néztem az is jó lehet. Kíváncsi lennék rá élőben. Te hallottál már ilyen Philipset vagy valamelyiket azok közül amit én is írtam ? Milyen sorrendet tennél közöttük szerinted.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.