Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) hommeros


hommeros
őstag

Egyrészt a sztereo fejhallgatóhoz gondoltam, másrészt úgy ézem, hogy PC-vel nem adja le a teljes teljesítményét a soundbar.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#552) zsoika válasza hommeros (#551) üzenetére


zsoika
addikt

Tehát PC a lejátszó és a yas adja a hangot ...a tv meg a képet? Mit játszol le? Filmet, zenét , játékot?
Én pc-yas-tv sorrendbe kötném hdmi-vel. Gondolom videókártyádon van hdmi!? Ha van külön monitorod is akkor jó ha van 2hdmi csatlakozód a vga-n, de ha nincs akkor alaplapon esetleg van....ha az alaplapodon nincs és monitort is (pl.játék)és tv-t is(pl. film) akarod használni akkor kell egy hdmi switch ,esetleg optikával is átviheted a pc-ből a yasba .(ha van h.kártyád )

(#553) hommeros válasza zsoika (#552) üzenetére


hommeros
őstag

Jelenleg így van bekötve: PC - Optika - Yas Soundbar
A videókártya az megoldja a monitort és a tv-t is.
És a soundbar és PC közé kötném a Yamaha erősítőt.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#554) zsoika válasza hommeros (#553) üzenetére


zsoika
addikt

A pc-ről tudsz fülessel sztereót hallgatni és minek az avr a yas elé...még mindíg nem értem . :F
Ha veszel egy avr-t akkor add el a yast és veszel belőle egy 5.1-es hsz szettet.
Ha úgy érzed ,hogy optikán hallkabb a yas akkor próbáld ki pc-yas-tv hdmi bekötést és ha tv-d arc-s akkor még a tv hangja is menni fog rajta....vagy az most is azzal van? Igazából az optikára a pc-tv-yas hdmi arc bekötésnél sem kell ...mert a hang hdmin átmegy a tv-be ,majd hdmi arc-n a tv-ből a yas-ba...csak ennek men sok értelme van a pc-yas-tv az ajánlottabb.

[ Szerkesztve ]

(#555) zsoika válasza zsoika (#554) üzenetére


zsoika
addikt

Egy AVR(házimozi erősítő) nem való sztereó zenére. Van olyan ami igen de az 500eFt fölötti és kb 100eFt -os sztereó erősítő leveri....gondolom a hdmi miatt választottál AVR-t , mivel sztereó erősítőn meg nincs hdmi.
Szóval sztereóra sztereó erősítő és nagy álló hangfal,
Mozira AVR+5.1hsz,
Füleshez füleserősítős hangkártya,
Tv hangjának vállalhatóvá tételére meg SB.
Szerintem.
Az AVR+5.1 kiválthatja a SB-t is....szóval az mozira és tv hangjának feljavítására is jó, de akkor nem kell utána kötni az SB-t.

[ Szerkesztve ]

(#556) galaxys80


galaxys80
veterán

Sziasztok! Úgy 7-8 évvel ezelőtt vettem egy JBL mélynyomót házimozizáshoz, ami a közelmúltig nagyon jól működött. Pár hónapja viszont egy áramszünet után mikor visszajött az áram hangosan elkezdett búgó hangot adni. Ez aztán egyre halkulva kb 10 perc után megszűnt. Mára viszont ott tartok, hogy minden film indításnál mikor bekapcsol a mélynyomó előjön ez a búgó hang. Nem nagyon hangosan, de azért idegesítő. 10-15 perc mire teljesen megszűnik. Mi történhetett? Érdemes ezt még esetleg szervizbe vinni?

(#557) zsoika válasza galaxys80 (#556) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Ránézni biztosan érdemes!
Szedd ki az erősítő részét (persze konnektorból kihúzva) és végy rá egy pillantást!
A kondenzátorokat nézném meg(nem e púposak, kifolytak) elsőnek azok szoktak kiszáradni.
Az ilyen erősítők fillérekből javíthatók.

[ Szerkesztve ]

(#558) galaxys80 válasza zsoika (#557) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Én nem igazán értek hozzá, de keresek majd egy szakit. :)

(#559) Just486 válasza zsoika (#555) üzenetére


Just486
senior tag

Üdv!
Esetleg ismersz olyan sztereó erősítőt, amin van jópár digitális bemenet? (főleg toslink optika kéne, 2-3) Beépített rádió sem lenne hátrány, meg a "normális" hifi méret. De mindkettőről le tudok mondani... Én nem nagyon talátam, mondjuk az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy nem tudom hol lehetne normálisan keresni.

That unconquered country we call the future.

(#560) zsoika válasza Just486 (#559) üzenetére


zsoika
addikt

Szia.
Sajnos sztereóban nem vagyok otthon, de szerintem elég ritka a 3 db optikai bemenet. Esetleg optikai elosztóval meg lehet oldani?
Hirtelen 2 erősítő jut az eszembe : Harman Kardon 3770 ami hálózatos lejátszó is (internetrádió, DLNA, bluetooth) és árban is jó....illetve a Cambridge Audio Topaz SR20 .

[ Szerkesztve ]

(#561) Just486 válasza zsoika (#560) üzenetére


Just486
senior tag

Köszönöm, ilyesmikre gondoltam :R
Ráadásul árkategóriában és tudásban is úgy látom megfelelnek.

That unconquered country we call the future.

(#562) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

egy kisméretű hordozható rendszert akarok összerakni.
van egy:
• kisméretű erősítőm, (Nordmende PA 900)
• 2 kisméretű hangfalam, (Mission MV-DS)
• egy aktív szűrőváltóm és egy (Bkercsó féle)
• kisméretű mélynyomóm (Samsung PSWS-100E)

ennek a meghajtására keresnék egy - mi mást - kisméretű végfokot, táppal (akár ház nélkül).

a mélynyomó egy 13cm, 3 Ohmos motor, samsung aktív rendszerhez tartozott, szerintem 10-30W-al elég lenne megszólaltatni. tehát egy egycsatornás végfok kellene táppal.
a váltón van szintszabályzó, így nem feltétel a poti, de azért jobb talán

a cél nem audiofil orgia, de valamilyen szinten kiegyenlített megszólalás utazáshoz, nyaraláshoz, ami befér egy kisméretű :D :DDD kartonba. a két kis dobozka amúgy nem szól rosszul,csak nagyon nincs alja.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#563) bkercso válasza Wolfskin (#562) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezt nagyon dicsérik (hamisítják, szóval Nobsound-ot kell venni). [link]Adatlap szerint a chip bír 3,2 ohmot, és védelem is van benne. Állítólag hangra is jó, vagyis később használható akár másra is.
A sok vacak között még a Lepy LP-2020A az, amiért érdemes pénzt adni. Mérés.
Állítólag 12V-ról bírja a 3 ohmot.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#564) bkercso válasza bkercso (#563) üzenetére


bkercso
nagyúr

ez és ez is megerősíti a 3 ohra való működést az utóbbi erősítőnél.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#565) Wolfskin válasza bkercso (#564) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, köszi a tippeket mindkét topikban! mondjuk ezek sztereo erősítők, gondolom hidalni nem lehet. de még egy csatornáról is elég.

egyszer vettem tőled egy szimamp fejhallgató erősítőt (amit azóta is elégedetten használok :), annak 24V táőja, azt nem lehetne használni tápnak? elég lenne és akkor vehetnék csak egy nyákot, vagyis egy végfok panelt, az van sokféle. Bedobozolnám az aktív szűrőváltóval együtt (igaz, annak meg 12V kell, de olyan van pár ezerét minden hiperben). és kész is?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#566) bkercso válasza Wolfskin (#565) üzenetére


bkercso
nagyúr

Van monó, hidalt erősítője is a Lepy-nek, de arról nincs tapasztalat, így ez a biztos. Így van, 1 csatornát használsz ekkor csupán.
Az egy 1A-es 24V-os táp lesz, és tökéletes!

24V-os táp is van az elektronikai boltokban, de ma már csak kapcsolóüzemű adaptereket kapni. A TME-nél a ZsXX sorozat (ahol XX a feszültség) stabilizált, így egyben zajszűrt is, a váltóban meg van tápszűrés (ha erről van szó), szóval mehet így, két adapterről.

vehetnék csak egy nyákot, vagyis egy végfok panelt, az van sokféle.
Pont ez az, szóval nézz utána, mit veszel! Fórumokon leginkább: Head-Fi, DiyAudio.

BTW, hátha jól jön egyszer. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#567) dukola


dukola
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni sub láda építéséhez. A hangrendszer mély tartományát szeretném fejleszteni. A helyzet elég kacifántos, de nagyon igyekeztem előre olvasni és gondolkozni, mielőtt a segítségeteket kérem. Nem vagyok profi a témában, de nagyon igyekszem. Lehet, hogy a szokásostól eltérő dolgokat eszeltem ki, de ne vegyétek ezt rossz néven, ne nevessetek ki ezért.

Tehát

A TV alatti szekrény helyét kaptam meg az asszonytól, hogy építsek ide, amit akarok. Mélyládának nincs máshol hely a nappaliban, csak ide rakhatom. Igazából egy tölcséres mélysugárzót szerettem volna ide, de annak a tervezése meghaladta a képességeimet. Ezért a bass-reflex láda mellett tettem le a voksomat. A doboz alakjának a következőnek KELL lennie:

szélesség: 180cm
mélység: 45cm
magasság: 42 cm
+ alul 8cm lábazat.

Ez elég hülye alak a piacon lévő ládákhoz képest, tudom, de ez van. Legalább van benne kihívás.
Sokat olvasgattam a témában, és elég sok extrém megoldást is láttam. Ezek a következők voltak:

- A reflexcsőnek nem feltétlenül kell egyenesnek lennie, lehet benne ív is.
- A reflexcsőnek nem feltétlenül kell a dobozban lennie, lehet kívül is.
- Több reflexcsövet is lehet használni.

Ez mind bekerült ebbe a projektbe, de mielőtt időt és pénzt ölnék bele, szeretném, ha véleményeznétek.

A kiszemelt hangszóró a JBL CS 1214 lenne. Idemásolom az adatlapról a paramétereit. Ha lennétek olyan szívesek és leellenőriznétek, mondjuk a Win Isd-vel, azt nagyon megköszönném. Én is azt használtam.

VOICE-COIL DC RESISTANCE: REVC (OHMS) . . . . . . . 3.6
VOICE-COIL INDUCTANCE @ 1 KHZ: LEVC (MH) . . . . . . . 2.57
DRIVER RADIATING AREA: SD (IN2) . . . . . . . . . 85.4
SD (M2) . . . . . . . 551.00
MOTOR FORCE FACTOR: BL (TM) . . . . . . . . 14.08
COMPLIANCE VOLUME: VAS (FT3) . . . . . . . . . 2.7
VAS (LITERS) . . . . . . 76.7
SUSPENSION COMPLIANCE: CMS (µM/N) . . . . 177.00
MOVING MASS, AIR LOAD: MMS (GRAMS). . . . 179.00
MOVING MASS, DIAPHRAGM: MMD (GRAMS) . . . 171.00
FREE-AIR RESONANCE: FS (HZ) . . . . . . . . 28.00
MECHANICAL Q: QMS . . . . . . . . . . . 8.85
ELECTRICAL Q: QES . . . . . . . . . . . 0.57
TOTAL Q: QTS . . . . . . . . . . . . 0.54
MAGNETIC-GAP HEIGHT: HAG (IN) . . . . . . . . 0.307
HAG (MM) . . . . . . . . . 7.8
VOICE-COIL HEIGHT: HVC (IN) . . . . . . . . . 1.26
HVC (MM) . . . . . . . . . 32
MAXIMUM EXCURSION: XMAX (IN) . . . . . . . . 0.48
XMAX (MM) . . . . . . . 12.1

Mondjuk van az adatokban pár hiba, mert pl az SD az 551 cm2 és nem m2, de mindegy. Én csak ezt szúrtam ki.

Alapanyagnak csak famintás laminált bútorlap jöhet szóba, hogy passzoljon a többi szekrényhez. Mivel azt olvastam, hogy igazán az MDF lap lenne a legjobb, arra gondoltam, hogy duplafalú lenne a láda, belül MDF, kívül laminált faforgácslap. Így több mint 3,5cm lenne a falvastagság, amit persze merevíteni is kéne.

Három dobozváltozatot gondoltam el. Készítettem hozzá 3D-s terveket is, ezt 3D-s pdf-be mentettem ki. A doboztetőket és az előlapokat félig áttetszőnek állítottam be. Az egyszerűség kedvéért a 3D-ben csak egyszeres falvastagság szerepel. Igazából az elvekre vagyok kíváncsi, hogy valamelyik megoldás elfogadható-e a hozzáértők szerint.

[link]

Remélem a link sikerült. A fájlt le kell menteni és pl. Acrobat Readerrel megnyitni, azzal biztosan működik. Aktiválni kell a 3D-t, és akkor lehet forgatni-mozgatni-nagyítani.

Ezen látszik, hogy az egyiknél a portokat a tényleges dobozon kívűl vezettem el, de a szükséges dobozméreten belül. A térfogat így persze sokkal kisebb lett. 8 csövet használtam, mert a WinIsd ezt adta ki. A csövek hossza egyforma, csak az alakjuk különböző, mindegyik két ívet tartalmaz. ("8 felül")
A másik megoldásnál a csöveket belül vezettem, így nagyobb térfogat adódott, de a csövek legalább egyformák. ("8 belül")
A harmadik megoldásnál a portok nem kör keresztmetszetűek, hanem téglalap alakúak. Ebből csak kettő van, és oldalra kerültek. ("2 oldalt")

Ezeket WinIsd-vel szimuláltam, de nam vagyok 100%-ig biztos benne, hogy így jók. Figyeltem a levegősebességre a portokban, a maximális membránkitérésre és az egyenletes átvitelre.
A csövek 63mm-es PVC csőből lennének, mert az olcsó, mindenféle hosszban kapható és azt olvastam, hogy ez is megfelelő.
("8 felül")
[link]

("8 belül")
[link]

("2 oldalt")
[link]

Az egész mappa egyben
https://drive.google.com/open?id=1A1h33D1e9iY0Qb1SDJDN5B09k727c-zr

Azt kérném tehát, hogy aki igazán ért a témához, nézze át az ötleteimet a WinIsd fájlok, és a PDF alapján, és adjon tanácsot, milyen irányba induljak tovább.

Segítségeteket előre is megköszönöm. :R

Üdv:
DK

[ Szerkesztve ]

(#568) bkercso


bkercso
nagyúr

Egy ilyen Mola-Mola rendszert meghallgatnék!...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#569) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Egy 30nm-es nappaliba szeretnék erősítőt és hangfalat. 5.1 nekem felesleges csicsa, elég a 2.1.

Amit szeretnék:
- Jó minőség. Szeretem egyszer megvenni a dolgokat. 100k a plafon.
- Egy optikai bemenet a tv-nek.
- Bluetooth lejátszás számítógépről.
- USB-ről való lejátszás.
- Ha FLAC-ot tud az nem lenne rossz.
- Főként blues és rock zenét hallgatni szeretném.
- Jó minőségű FM rádió, RDS-el.

Kb ennyi. :) Honnan közelítsünk és hol kössünk kompromisszumot? :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#570) bkercso válasza V.Stryker (#569) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hifi-topikban most hasonló téma megy. Eddig annyi derült ki, hogy 60k nagyon sovány 40nm-re, de abban nem kellett lejátszó, csak erősítő+hangdoboz.

2.0 nem jó? Mekkora hangerőre kell?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#571) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Vélemény? :)

Avagy hogy a legésszerűbb megoldani a magas és mély külön kábelezését? Egyáltalán megéri-e a hajcihőt?

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#572) zsoika válasza Eugene Roe (#571) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
Nem feltétlen igaz! A kapott eredmény nagymértékben függ a felhasznált kébel és banándugó illetve szerelés minőségétől.....a kapott hang karaktere pedig vagy tetszik vagy nem.

(#573) bkercso válasza Eugene Roe (#571) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez nem külön kábelezés: az erősítőnél kell összeérnie a kábeleknek. Az a lényeg, hogy a mély árama által a kábelen ejtett feszültség ne mérődjön bele a magas jelébe.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#574) bkercso válasza bkercso (#573) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak a képeket néztem, de érdekes cikk lehet.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#575) Eugene Roe válasza bkercso (#574) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Igen, ezt olvastam én is, csak az a baj, hogy hallani kellene :D

Márpedig, ha egyszer már összerakom (valamikor) a hangfalat, többé nem akarom már szétszedni, úgyhogy ez is a $-ok csatája lesz.

Felkészíteni végülis csak kevés pénzbe kerül, utána még mindig használhatom az olcsó jumperes megoldást. (erősítőn nem nagy árkülönbség a bi-wire)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#576) bkercso válasza Eugene Roe (#575) üzenetére


bkercso
nagyúr

ezt most nem értem. Nyilván mindkettőt fel kell készíteni a bi-wire-re, aztán kölcsönkábellel meghallgatod. Ha nincs akkora diffi, visszaadod a kölcsönkábelt és kész.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#577) zsoika válasza Eugene Roe (#575) üzenetére


zsoika
addikt

Általánosságban én azt mondanám, hogy a kettős kábelezésre szánt pénzből inkább egy jobb minőségű kábel többet ér.

(#578) bkercso válasza bkercso (#574) üzenetére


bkercso
nagyúr

Fejlesztés, agymenés! :DDD
Active bi-wiring

A cikkbeli mérés szerint egyébként 0,01%-os elektromos torzítást produkáltak a kábelezett hangszórók, ami talán nem vészes (?). A kábelek mikrofóniája nagyobb lehet szerintem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#579) Eugene Roe válasza bkercso (#578) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Rendben van, akkor ezzel megvolnánk! :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#580) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni házimozi hangfalat szeretnék vásárolni,de nem tudom eldönteni melyiket a lényeg ,hogy falra szerelhető legyen kis helyet foglaljon két kiszemelt van Bose acoustimas 10 vagy Logitech Z 625 5.1 hangfalai tudom ,hogy nem egy kategória a kettő ,de érdemes e beruházni a Bose ra van e hangzásban nagy észrevehető különbség tud e annyival többet a Bose hogy azt mondjam ez igen gyönyörűen szól zenére ,filmezésre , kellene a válaszokat előre is köszönöm :)

(#581) V.Stryker válasza bkercso (#570) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát igazából nem tudom, hogy jó-e 2.0. Mikor kell a +mélynyomó? Mint mondtam rock, blues zene, rádió hallgatás lenne a cél, normális minőségben. A hangerő nem hiszem, hogy kérdés, mert normál, nem bömbölő hangerőn használnánk, azt meg tudja mind. Semmi diszkó... :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#582) zsoika válasza V.Stryker (#581) üzenetére


zsoika
addikt

Zenénél nem kell +mélynyomó csak ha szetelit sugárzós a szett.(pl. HKTS 60)
Zenére(nem mp3 és youtube) nagy álló frontok kellenek vagy esetleg állványos (csúnyán polcsugárzó)...olyan ami képes lemenni min. 40Hz ig vagy még alá egy kicsit.

jocoka75: Azok a szettek sz.gépes 5.1-es szettek. Jó a Bose már közelít a hm-hoz ,de volt szerencsém kipróbálni egyet és nem estem hasra tőle. A szalagkábeles megoldását meg nem is értem?! :F
Az erősítőből az 5.0 egy szalagkábelen megy a SUB-ba és oda kell jack csatlakozással bedugni a hangszórókat. Minek átfuttatni a mélynyomón, ráadásul a gyári gagyi hangfalkábellel?
Szerintem ha kicsi , kompakt de jót akarsz akkor vegyél egy HK hkts 60 vagy 65 -öst.

[ Szerkesztve ]

(#583) zsoika válasza jocoka75 (#580) üzenetére


zsoika
addikt

Látom a HM topikban is írtál. :)

VoidXs jól mondja .......HKTS-t nézz, vagy Klipsch Quintet-et is jó 5let. :K

(#584) jocoka75 válasza zsoika (#583) üzenetére


jocoka75
tag

Köszönöm szépen a választ 😀

(#585) zsoika válasza jocoka75 (#584) üzenetére


zsoika
addikt

Olcsóbban HK hkts 16 -os esetleg. Kicsit másabb a hangszórókészlete...... kisebb magas és nem kerámia ,de egyébként hasonlóan szól, a magasai nem annyira ércesek.

(#586) bkercso válasza V.Stryker (#581) üzenetére


bkercso
nagyúr

A 2.0 nulla a hagyományos hifi, tisztességes dobozokkal. Mélynyomó akkor kell, ha a dobozok nem adnak mélyet, mert kicsik és eleve 2.1-hez lettek kitalálva, vagy, ha ki akarod egészíteni a "tisztességes" hangfalakat, hogy mélyebbre menjen vagy nagyobb legyen a mélyek max. hangereje (mozihoz).

Ha 40-50Hz-ig lemegy a doboz, akkor az általánosan elég ebből a szempontból. De a hangminősége is kell, hogy tessen, ugyebár ezért fórumozunk vásárlás előtt. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#587) V.Stryker válasza bkercso (#586) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És akkor mik a javasolt eszközök,márkák, ahol lehet nézelődni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#588) bkercso válasza V.Stryker (#587) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sajnos nem tudom; én inkább csak fejlesztek. Azért javasoltam és linkeltem a hifi-topikot. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#589) Nyugis


Nyugis
senior tag

üdv mindenkinek!

azzal kezdem, hogy nem is igazán tudom, hogy Melyik topikba/ hoz forduljak a kérdésemmel.
szóval elnézést ha rossz helyre írom!

a kérdésem a következő:
nekem jelenleg asus U7 ( [link] ) külső hangkártyám van. és szeretném összekötni egy régebbi házimozi erősítővel!
vagy onkyo tx-ds787 ( [link] )

vagy egy sony-val: Sony STR-K670p 5.1-es [link]

az a kérdésem, hogy ezt hogy tudom illetve MIVEL tudom összekötni?

a pozitív segítő választ előre is megköszönve, tisztelettel: -.-

(#590) Just486 válasza Nyugis (#589) üzenetére


Just486
senior tag

Spdif coax-szal.

That unconquered country we call the future.

(#591) zsoika válasza Nyugis (#589) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
A Sonynál 5.1-es hang átvitelre csak digitális jelként van lehetőséged S/PDIF.... Optika vagy koax. Ilyenkor az U7 csak átengedi a jelet és az erősítő DAC dekódolja.

Az Onkyonál is megvan ez a lehetőséged ,de akár analóg RCA apa to 3,5 jack kábellel is összekötheted az U7 Left és Right RCA, side, center/sub, rear jackbe dugva és az AVR(hm erősítő) ha jól látom a homályos képen a bal alsó szekcióban vannak a bemenetek. Analóg kötésnél az U7 DAC -ja végzi a dekódolást.
Kérdéses hogy melyiknek van jobb DAC -ja ....AVR vagy U7?! Ki kell próbálni így is , úgy is.
Analóg kábelezésnél érdemes dupla árnyékolású kábeleket használni mert az RFI és EMI beleszól a hangba...tehát nem 100Ft -os kábelek kellenek. A különböző analóg kábelek cserélgetésével változik a kapott hang....míg a digitálisnál nem.
Kb ennyi. ;)

(#592) Nyugis válasza zsoika (#591) üzenetére


Nyugis
senior tag

nagyon köszönöm a válaszokat!
elolvastam de persze a felét nem értettem.
akkor vegyok olyan kábelt ami spdif az egyik oldala és mi amásik? az is spdif-es kell legyen?

(#593) Just486 válasza Nyugis (#592) üzenetére


Just486
senior tag

Koaxiális 75 ohmos kábel kell legyen, RCA csatlakozóval szerelve mindkét felén. Az U7 SPDIF feliratú csatlakozójába kell az egyik fele, a másik fele meg az erősítő narancssárga COAXIAL feliratújába. Ez a legegyszerűbb megoldás. Általános hipermarketekben is kapni, de ilyen helyeken lehet neked kell kiválasztani. Ha ennél eggyel szakosodottabb áruházba mész (mediamarkt, euronics, stb), már valószínűleg az eladó is tudja miről beszélsz, elég csak kérni és megfelelőt ad. Az analóg kábelrengeteges megoldással csak az Onkyo-val tudod összekötni, de szerintem nem éri meg a szenvedést.

That unconquered country we call the future.

(#594) zsoika válasza Just486 (#593) üzenetére


zsoika
addikt

"Onkyo-val tudod összekötni, de szerintem nem éri meg a szenvedést." Ez csak akkor derülnre ki ha kipróbálja az összes lehetőséget . Az biztos hogy a koax vagy optika a legegyszerűbb (és legolcsóbb), de korántsem biztos hogy a legjobb megoldás.

(#595) Just486 válasza zsoika (#594) üzenetére


Just486
senior tag

A minijack dugókból indultam ki. Bár nyilván a mögötte lévő adc a meghatározó, számomra árulkodónak tűnik. Na meg hasonló anus kártyám van nekem is, (stx) és elég rossz vételnek gondolom. Minden esetre a 787 reléinek biztos jót tenne az analóg kábelezéssel járó mozgás.

That unconquered country we call the future.

(#596) Nyugis válasza Just486 (#593) üzenetére


Nyugis
senior tag

köszönöm szépen. a sonyra esett a választás. ( [link] ) igy a legolcsóbb..

akkor szerzek olyan kábelt amit írtál ("Koaxiális 75 ohmos kábel kell legyen, RCA csatlakozóval szerelve mindkét felén. ") és össze kötöm vele.
akkor semmi más dolgom nincs működik príma ugye? :B

(#597) Just486 válasza Nyugis (#596) üzenetére


Just486
senior tag

A hangkártya szoftverében lehet majd állítani kell a mintavét frekvenciáját. Erre csak akkor lesz szükség ha összekötöd a kettőt, de megy át hang.

That unconquered country we call the future.

(#598) Nyugis


Nyugis
senior tag

Nagyon köszönöm!

még egy kérdésem van.
a sony-nál hátul a hangfal kimeneteknél nem találtam subwoofer bekötést, csak azt az egyet ami talán "aktiv" lenne?
ehhez milyen mélyládát lehet akkor rátolni?
mert az aktivaknak talán, az lenne a lényege, hogy nem kell neki erősités nem?
de inkább az a kérdés, hogy külön mélynyomot kell hozzá venni?
és ha igen akkor milyet?

(#599) bkercso válasza Nyugis (#598) üzenetére


bkercso
nagyúr

A legtöbb aktív mélyládában van beépített szűrő is, amire vagy vonal szintű jelet adsz (RCA-csatin), vagy a hangfalak jelét, amelyik tudja fogadni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#600) zsoika válasza Nyugis (#598) üzenetére


zsoika
addikt

Igen külön aktív mélyláda kell....olyan amiben van egy másik, külön erősítő. Kell venned egy speciális árnyékolt sub kábelt (a szüksléges hosszban) ami összeköti az AVR subwoofer out és sub mono vagy sztereó, bemenetével.
Zenére zárt rendszerű subot válasz , mozira jó a bass reflex is(nem olyan pontos).
Olcsó zárt pl. Hkts 200sub.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.