Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82) LouiS22 válasza edward2 (#81) üzenetére


LouiS22
veterán

A PayPass lényege, hogy 5 ezer alatt nincs PIN, nincs semmi. Érinted, fizetsz, viszlát. Azért én szeretném, ha ez így is maradna, meg szerintem sokan mások is.

OK, világos, a plasztikot is ugyanúgy elhagyhatod, de vélhetően egyik pénzintézet (akik nem jóléti intézmények, csak itthon utáljuk őket annyira erősen, köszönhetően a kormányzati propagandának...) sem örülne, ha "csak" úgy lehetne egy kártyát a telefonba tenni, és itt még mondok annyit, hogy klónozás. OK, egy számlához kötöd, arról szedi le a pénzt, de csak egy példa: van egy bankszámlád, rajta 100 ezer pénz. A kártyát "csak úgy" bele lehet tenni telefonba. Kártyád ellopják, nem veszed észre, szépen hozzáadják öt telefonhoz. 5 ezer alatt nincs PIN, egy szempillantás alatt máris kifosztottak, mondjuk öt perc alatt. Mindeközben te még vígan buszozol A-ból B-be, és tényleg észre sem vetted, hogy az előző megállóban megfújták a tárcád, vagy mondjuk a telefonod.

Ijesztő? Az.

Mellesleg a bank évszázadok óta a pénz forgatásából él. A kártya is egy üzlet. Egy a sok közül. Ja, és nem vagyok fizetett bérkommentelő :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.