Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) klac válasza feccus (#3600) üzenetére


klac
aktív tag

Igen, értelek, ugyanezt írtad le az előbb is csak más szavakkal az E betű ERROR magyarul HIBA.
Nézd meg a nyomtató dokumentációban mi a hiba ilyenkor ahogy azt az előbb leírtam, valószínű a használt tinta gyűjtő megtelt a hiba.

(#3602) feccus válasza klac (#3601) üzenetére


feccus
csendes tag

Köszönöm az infókat,próbálkozgatok majd.

feccus

(#3603) littlejohnny


littlejohnny
tag

Adott egy Epson R220-as nyomtato. Gyari patronok vannak benne. A fekete kivetelevel mindegyik tokeletesen nyomtat. De feketet nem tudok belecsiholni sehogy sem. Fejtitsztito folyadekkal probaltam, ha a "tuskebe" nyomom, s a fej ala rakok egy papirtorlot akkor latszik, hogy kijon a fekete festek, de utana visszahelyezve a patront, csak minimalisat nyomtat feketen. (Gondolom annyit, amennyit a tisztitofolyadek feloldott... mar ha egyaltalan a fuvoka van eldugulva.) Semmilyen hibajelzes nincs... Valakinek otlete?

(#3604) Mewryck


Mewryck
tag

hali

adott egy epson dx5050 multifunkciós eszköz,két gép (asztali win7 32bit és egy laptop winxp 32bit),mindkét gépen kb egyik napról a másikra az epson scan progi hibát észlel ezért leáll...a gyári programjával nem lehet scannelni;
win7 alatt a nyomtatóknál tudok scannelni,de csak kép formátumban,nekem pedig a pdf is kellene

epson scan beállításoknál az eszköz készen áll a használatra üzenetet írja ki
epson scan 2.96HU verziójú,nem is találtam frissebbet nála(alapból ez volt fent),újraraktam már a drivert,az egész nyomtatóét is,nem használt,elindítás után rögötn hibát észlel és leáll...
nyomtatni hibátlanul lehet vele továbbra is

valakinek valami ötlet?leszedtem a gépekröl a legutóbbi frissítéseket is,hátha azokkal akad össsze,de nem segített :(

üdv

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#3605) nagysandor88


nagysandor88
tag

Ha valakinek van rossz DX4400-as vagy DX4450-es gépe kérem jelentkezzen. Kellene róla egy alkatrész.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#3606) pasig


pasig
csendes tag

Szia epzon!

Vettem egy bx635-t.Van arra lehetőség,(az előző lexmarkomban volt) hogy ha fekete-fehér nyomtatásnál a tinta mennyiségét csökkentsem?Tehát ha spórolni akarok, akkor egy kicsit "világosabb" feketével nyomtasson.

(#3607) Nagya21 válasza pasig (#3606) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Szerintem van,mégozzá Piszkozat módban.
Üdv Nagya
UI: de itt aztán télleg takarékos, alig látni :DDD :DDD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3608) Hulot válasza pasig (#3606) üzenetére


Hulot
tag

Létezik tintahasználatot módosító, csökkentő szoftver, pl PretonSaver.

(#3609) epzon válasza pasig (#3606) üzenetére


epzon
őstag

szia,

vagy amit előttem soroltak vagy a színbeállításoknál tudsz kontrasztot is állítani

(#3610) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok hosszú a fórum de én nem találtam meg a problémámat hátha tudtok segíteni.
Nyomtató: Epson Stylus 4450
Probléma: 2 gyári és 2 utángyártott patron mikor bekapcsolom általában a magenta(utángyártott) és a fekete(gyári) nem tetszik neki. Ezzel csak az a baj hogy amikor megvettem az utángyártott patronokat és beleraktam a gyári mellé működtek.Utána win reinstall volt azóta nem szereti őket. Van valami soft reset progi a patronokhoz/nyomtatóhoz?
Az SSC 4.3 nem támogatja.
Köszi.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#3611) aracsim válasza SPF (#3368) üzenetére


aracsim
csendes tag

Nekem is SX125-öm van. SAJNOS !!! Ez egy akkora fostalicska egy nyomtató hogy csak na.
A 4 új gyári patron bele 10e felett vannak. Rendeltem utángyártottat hozzá 4x4 db-ot egy tizesért. Egy ideig működött is, de most már az új utángyártottat se akarja elfogadni. Az EPSON szervíz szerint azok tönkreteszik a nyomtatót. Kérdem én, hogy hogy? Szerintem pont úgy csinálták ezeket a szar nyomtatókat, hogyha már nem raksz eredeti patront bele akkor dobd is ki az egészet, mert többen tem használható. Persze adtak volna árajánlatot a javításra :Y jó drágán. Annyiért vehetek egy újat. Senki ne vegyen tintasugaras nyomtatót, ha csak néha nyomtat. Ez a legdrágább. Minden nyomtatáshoz új nyomtatót kell venni.
Az előző nyomtatóm HP Photosmart volt. Abba 2 patron kellett de a két új patron 18e lett volna. A következő nyomtatóm mindenképp lézeres lesz mert az legalább nem szárd be ha nem használom.

Minden napom állandó küzdelem. Evés előtt az éhséggel küzdök, utána meg az álmossággal.

(#3612) Nagya21 válasza akoska23 (#3610) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Epsonoknál alapkövetelmény, hogy gyári-UGY patront nem keverünk, vagy gyári, vagy UGY.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3613) aracsim válasza aracsim (#3611) üzenetére


aracsim
csendes tag

Egy darabig működött úgy, hogy az s22 nyomtató driverével nyomtattam, mert azzal nem látta a patronokat. De most már folyamatosan világít a nyomtatón a festékcsepp jelnél a led, és bármit csinálok meg se mozdul.

Minden napom állandó küzdelem. Evés előtt az éhséggel küzdök, utána meg az álmossággal.

(#3614) Nagya21 válasza aracsim (#3611) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ne szidd a nyomtatót, lehet csak bekapcsolva hagytad a gyári frissítések letöltését, és amiatt nem fogadja el mostmár az UGY patront. :DDD
Töröld le a programját ( a registriből is!!), telepítsd ujra a cd-ről, és ne jelöld be az autómata frissítést. ;]
Ha a fenti nem jön be, akkor vegyél másfajta UGY patront.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3615) epzon válasza aracsim (#3611) üzenetére


epzon
őstag

előtte azért nézd meg, hogy mennyi egy lézerbe egy szett toner

1 a nyomtató gyári patronnal gond nélkül működik
2, a nyomtató a nem gyári patronnal rosszul működik

ebből hogy lehet levonni azt a következtetést, hogy a nyomtató a szar?

az autódba is tankolhatsz szörpöt, ha ahhoz van kedved de nem az autó a szar ha tönkremegy

olcsó nyomtatásra megoldás az EPSON L100 L200-as nyomtatók
egyszer megveszed és pár évig gond nélkül használhatod, úgy hogy nem kell tintát venni hozzá

(#3616) Jarod1 válasza aracsim (#3611) üzenetére


Jarod1
addikt

vagy hasznáj chip resettert

(#3617) aimettirlz


aimettirlz
tag

ÁÁÁ elegem van már a nyomtatókból.. MI AZ ISSTEN van ezekkel... SX130am van már utángyártott szettről megy az egész de a második eset az hogy idő előtt mielőtt kifogyna a patron egyszerűen nem ismeri fel...nm hajlandó tovább nyomtatni... kajak számolja hogy hány oldalt nyomtatok ki vele? ÉS LETILT? :W

[ Szerkesztve ]

® aimeTTi atticuS ™

(#3618) Nagya21 válasza aimettirlz (#3617) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Számolja.
Vegyél egy csip resettert.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3619) aimettirlz válasza Nagya21 (#3618) üzenetére


aimettirlz
tag

Tudnál nekem ajánlani egy biztosat? :R köszii :R :R :R

ilyet kellene vennem? :O

® aimeTTi atticuS ™

(#3620) Nagya21 válasza aimettirlz (#3619) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Biztosat nemtudok ajánlani, de ITT van.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3621) aracsim válasza Nagya21 (#3620) üzenetére


aracsim
csendes tag

valaki használ már ilyet?

Minden napom állandó küzdelem. Evés előtt az éhséggel küzdök, utána meg az álmossággal.

(#3622) batizne


batizne
csendes tag

Sziasztok!

Egy Epson DX4050-es nyomtatóm van.Vettem hozzá utángyártott patronokat és a nyomtatás nem működik de fénymásolni tudok.Miért?
De azt tudni kell, hogy eredeti tintapatron után volt már egyszer utángyártott és akkor működött.Most is ugyan onnan vettem a patronokat és a gépről való nyomtatás nem műkszik:-)
Tud nekem valaki valami okosat mondani, hogy mit csináljak?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#3623) akoska23 válasza batizne (#3622) üzenetére


akoska23
aktív tag

A drivert vedd le és tedd újra szokott segíteni mivel a driver frissítéssel lejön egy csomó védelem. Ja és ha saját cd-ről rakod kapcsold ki a frissítést. Egyébként hol/mennyiért szoktad venni a patront nekem is ilyen nyomtatóm van és nem minden utángyártottat szeret.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#3624) Salak


Salak
tag

Sziasztok!

Abban tudtok segíteni, hogy honnan érdemes T1301-es fekete tintapatront rendelni az Epson BX635FWD masinámba? (Ugye a 1301-es nagyobb, mint a T1291?)
Köszi előre is!

"Winners never quit and quitters never win."

(#3625) epzon válasza Salak (#3624) üzenetére


epzon
őstag

igen nagyobb

vagy www.tintacentrum.hu
vagy www.webaruhaz.hu

(#3626) Salak válasza epzon (#3625) üzenetére


Salak
tag

Köszönöm!

"Winners never quit and quitters never win."

(#3627) flash-


flash-
veterán

sziasztok

van egy epson nyomtatóm

jól működött ma azonban nem akar nyomtatni.
ha szeretnék nyomtatni valamit akkor azt írja hogy a tintapatronok nem ismerhetőek fel.
pedig most cseréltem fekete patront is hátha menni fog de így sem nyomtat.

Fekete:T0711
Az Epson a fent felsorolt eredeti Epson patronok használatát javasolja. A tintapatron üzembe helyezéséről a Hogyan gombra kattintva kaphat további információt.

(ez utángyárott fekete patron de előtte is ilyet használtam és nem volt vele gond)

ötlet?

ez egy epson dx 4400 as nyomtató

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3628) akoska23 válasza flash- (#3627) üzenetére


akoska23
aktív tag

És mellette utángyártott vagy eredeti patronok vannak? Elvileg szokott ilyet csinálni mert folyamatosan fejlesztik a védelmét a patronoknak. (nekem vegyesen van eredeti és utángyártott mikor összeraktam működött azóta az egyik eredetit utángyártottnak ismeri...)
Olvastam egy trükköt: Driver uninstall gépből usb ki minden patron kiszedve majd gép nyomtató ki/be bele a patronokat és driver fel. Ja és kapcsold ki a frissítéseket a szoftvernél...

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#3629) flash- válasza akoska23 (#3628) üzenetére


flash-
veterán

a szinesek mellette eredetiek.

köszi a tippet kipróbálom

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3630) Jarod1 válasza flash- (#3629) üzenetére


Jarod1
addikt

és chipresetter is kipróbálhatod

(#3631) aimettirlz válasza Jarod1 (#3630) üzenetére


aimettirlz
tag

ezen filózom énis... csak fajlagosan aligha ér meg mire vissza hozzá az árát kb a majdnem 4ezer forintos reseter... érted nekem 700 forint egy fekete patron ahol letilt ott meg kb vesztek 1/3ad vagy 1/4ed tintát kb :R

® aimeTTi atticuS ™

(#3632) flash- válasza Jarod1 (#3630) üzenetére


flash-
veterán

chipresettelni hogy kell?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3633) Jarod1 válasza aimettirlz (#3631) üzenetére


Jarod1
addikt

nem tudom hol néztétek de a patronbirodalom.hu -n legutobb 1500 Ft ért vettem, na ez volt a reklám helye:) ;]

(#3634) o zsolo o


o zsolo o
csendes tag

sziasztok

nem vagyok "idevalósi", egy kis segítséget kérnék.
lehet-e, egy epson sx405 -ös masinával úgy scannelni, hogy az word dokumentumként használható legyen?
azaz esetleg pár kérdéses szó beírásával/kijavításával megspóroljam a gépelést?

válaszotok előre is köszi
zs

(#3635) Jarod1 válasza o zsolo o (#3634) üzenetére


Jarod1
addikt

Szia igen van ilyen irásfelismerő lehetőség a nyomtató cd jén rajta OCR nevű progi a neve aszem

(#3636) epzon válasza o zsolo o (#3634) üzenetére


epzon
őstag

igen ez az ABBYY Finereader ami külön CD-n kell hogy legyen

(#3637) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Hali!
Lenne egy kérdésem! Epson SX 115 nyomtató élettartam számlálóját hogyan lehet nullázni?
Régi C48 hoz volt progim de az ehez a nyomtatóhoz már nem jó.
(Garom már nincs.) Egy évvel ezelőtt a másikat ami ugyanígy járt még kicsieréltem (vettem egyet a "rosszat" visszacsomagoltam és visszakaptam az árát) De most már nem kapható.
Valakinek tipp?
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#3638) atala


atala
Topikgazda

Epsonoknál ki lehet kapcsolni a tintaszint figyelést? Vagy csak chippes utángyártott patronokat lehet kapni, és akkor meg nem is kell kikapcsolni?
Konkrétan a PX 660 érdekelne.

(#3639) fuzesseryr


fuzesseryr
csendes tag

üdv, a canon pixma 4850, most vettem 3 hónapja, ujratöltöttem a kéket de nem akar jönni belőle a kék szin.a többi patront is ujra töltöttem azokkal nincs problema, de a kék csak egy kevés idejig jön. mit csináljak?

(#3640) krissz012


krissz012
csendes tag

Sziasztok! Kéne egy kis segítség!Egy Epson Stylus 310-em van és még ugye +4 patron hozzá és még 1 fekete +-ba.Nah eddig minden nagyon jó volt csak már fogyóban van a sárga és ezt végig az Epson Status Monitor közli velem.Jah és még úgy hogy nincs sárga az irományban,SEHOL ugyhogy nem tudom.Nem enged ez a státusz jelző miatt nyomtatni.Azt kéri tőlem a nyomtató hogy cseréljek sárga patront ,de nem akarok mert drága meg azért mert most nem is kéne csak késöbb a sárga patron.Reméem tudtok segíteni :(

(#3641) epzon válasza krissz012 (#3640) üzenetére


epzon
őstag

ha valamelyik szín kifogyott akkor addig nem tudsz nyomtatni amíg azt ki nem cseréled

a nyomtatófej védelme miatt van erre szükség (általában így működnek a nyomtatók nem csak az epson)

(#3642) krissz012 válasza epzon (#3641) üzenetére


krissz012
csendes tag

Kösz majd megpróbálok szerezni :)

(#3643) Roxy27


Roxy27
tag

Sziasztok! Most már nagyon kezd tele lenni a hócipőm egy SX420-szal :W
Vagy lehet csak ennyire LÁMA vagyok... nem tudná valaki megmondani, hogy ki lehet kapcsolni valahol, hogy ne használja a színes patronokat????????? :Y A kék kifogyott, és nem enged semmit... X van a helyén...
A többiven még bőven van... és doksit nyomtatnék még vele...
Nem találom a menüjében, a nyomtató saját menüjét meg el sem érem, mert ott meg csak a csere jön be...
Többet EPSONT nem javítok az tuti... :W

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#3644) klac válasza Roxy27 (#3643) üzenetére


klac
aktív tag

Sajnos nem lehet kikapcsolni, hogy ne használja a színes patronokat.
Addig sem míg nem fogy avagy fogynak ki, tehát semmikor sem.
Megoldás lehet resetelni a kifogyott patront, egy resetelő készülékkel, vagy kicserélni még nem kifogyott, avagy új patronra.
Amig minden szín nincs valamennyire töltött állapotban a nyomtató szerint addig nem lehet vele nyomtatni.

(#3645) tsika válasza klac (#3644) üzenetére


tsika
tag

Ha az üres patront reszeteled és véletlen lessz olyan színre szükség ami nincs benne szerintem a fej ki fog nyíródni!

Tsika

(#3646) Nagya21 válasza Roxy27 (#3643) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nyomtathatsz csak szürkével(fekete), de akkor át keell a nyomtató menüjét állítani, de szinest akkor is fog fogyasztani a fejtisztításkor.
Ha 1 szin kifogy nem nyomtat(de ezt már többezerszer leirtuk), ezért van nekem itthon mindég 3 garnitura szinem.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3647) epzon válasza Roxy27 (#3643) üzenetére


epzon
őstag

btw ez a színenként cserélhető tintasugaras gépek 99%-nál ugyanígy működik

sőt a színes lézerek 100%-nál is

ennek technológiai okai vannak

(#3648) atala válasza Roxy27 (#3643) üzenetére


atala
Topikgazda

Nálam a canon ip4700-nél külön van szöveg nyomtatásra egy fekete patron. Én meg csak a színes patronokat használom, és mégis minden második patroncserénél cserélnem kell a szöveg feketét is. Gondolom fej tisztításnál fogy belőle, mert a fotókon nem használja.
Ezzel együtt kell élni.

(#3649) Molly1102


Molly1102
csendes tag

Sziasztok!
Igyekeztem visszaolvasni, h találjak megoldást a problémámra, de annyit kellett volna, h feladtam :D
Vettem egy sx218-as nyomtatót, ami akkor már 1 éve állt, és vettem hozzá chipreseteres patronokat is.( mind a 4 belekerült).
Ha fénymásolok, akkor semmi gond nincs, de ha nyomtatok, csupa csík a lap. Már újratelepítettem a programot is, és nem engedélyeztem a netes dolgokat. Segítsetek, hátha van vkinek 1 jó ötlete!

Köszi: Helga

(#3650) Nagya21 válasza Molly1102 (#3649) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Benne van a válasz a leirásodba....."1 éve állt" :W
Mit vársz te egy egy évet állt nyomtatótól?????, :Y az csak akkor lesz jó ha a fejek egybe vannak építve a téntával, az Epson nem ilyen.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.