Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) galagonya55


galagonya55
csendes tag

Sziasztok!
Van egy epson sx218 nyomtatom, a fekete csikóz és kihagy patron csere után is.
Tisztítottam programmal a fúvókat de semmi eredmény.
Tud vki segíteni.
Köszönöm

(#3202) virbal válasza lamiki (#3173) üzenetére


virbal
csendes tag

Mielőtt kidobom a nyomtatót, még kipróbálnám egy v6.0-nál újabb chip-pel. Az eBay-en láttm "V7"-est (http://www.ebay.co.uk/itm/15-COMPATIBLE-INK-CARTRIDGES-EPSON-STYLUS-PRINTER-/120755090281?pt=UK_BOI_Office_Office_Supplies_Stationery_ET&var=&hash=item61cc48f9d7). Itthon kapható ez valahol?

(#3203) Nagya21 válasza dazolooo (#3200) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
És a többi patron gyári??
A takaró fóliát jól leszedted róla??
Felismeri a nyomtató a patront??
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3204) Nagya21 válasza galagonya55 (#3201) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Próbáld meg másik márkáju patronnal, kb a patron negyedét eldolgozod mire javulást látsz(ennyi ideig tart mig a régi festéket kidolgozza magából)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3205) dazolooo válasza Nagya21 (#3203) üzenetére


dazolooo
csendes tag

Nem, minden patron utángyártott.
A nyomtató állt kb. egy évet. Beleraktam az utángyártott patronokat, rendben felismerte az összeset, csak színeket nem nyomtatott, csak fekete-fehéret. 2 napja nyomtatás közben kifogyott a fekete patron, miután kicseréltem egy ugyanolyan utángyártottra azután sem működött, majd egy másikkal sem. Ezután egymás után fogytak ki a színesek, annak ellenére, hogy papíron egy cseppet sem láttam ebből... Azokat is kicseréltem, de még így sem csinál semmit. :(
A fóliákat jól lehúztam. Jelenleg a nyomtató szerint minden rendben van.

(#3206) lamiki válasza Apfel (#3198) üzenetére


lamiki
senior tag

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3207) lamiki válasza lamiki (#3206) üzenetére


lamiki
senior tag

ezt is olvasd el

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3208) lamiki válasza virbal (#3202) üzenetére


lamiki
senior tag

Nem tudom , fogalmam sincs, hogy kapható e itthon már, én még nem láttam ilyen chippel szerelt patront

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3209) Nagya21 válasza dazolooo (#3205) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Akkor keress vissza a kék-zöld bogároldós fejtisztításra, szerintem az használni fog.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3210) torocsik válasza Nagya21 (#3209) üzenetére


torocsik
tag

Helló! Lenne egy kérdésem van egy Epson Stylus SX600FW nyomtatóm és kifogyott a fekete szín ha most rendelek utángyártottat és beleteszem el fog vele indulni tehát tudok nyomtatni mert most nem enged mert azt írja cserélni kell. A többi patron ami benne van az még eredeti epson?

Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre.

(#3211) Apfel válasza lamiki (#3206) üzenetére


Apfel
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#3212) Nagya21 válasza torocsik (#3210) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Valszeg elindul majd az utángyártott feketével, de majd ha kifogy vmeik szinesed akkor jönnek el a gondok, hogy nem fogja felismerni a többit.
Nemhiába mondjuk:patront nem keverünk, vagy gyári, vagy UT.
Sztem vegyél egy gyári feketét, és ha majd az összes gyári szined kifogyásközeli, akkor cseréld kompletten UT-ra.
Én egyből UT-val kezdtem nyomtatni, a gyári szinek itt vannak gyári csomagolásban.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3213) torocsik válasza Nagya21 (#3212) üzenetére


torocsik
tag

Köszi a válasz igen elindult simán az után töltöttel a továbbiakat meg majd meglátjuk.

Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre.

(#3214) Apfel válasza lamiki (#3206) üzenetére


Apfel
csendes tag

Kedves Fanatikus Tagok!
Kérdésem, hogy a mellékelt Tescos patront úgy kell-e tölteni, hogy a szivacsba fecskendezem a festéket?
Előre is köszönöm!

(#3215) lamiki válasza Apfel (#3214) üzenetére


lamiki
senior tag

A szivacsos rendszerű patronokba lényegében bárhol belenyomod a tintát a szivacs felszívja. De így oldalról nagyon nem látszik, a patron tetejét mutasd, lenni kellene ott 1 vagy 2 lyuknak.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3216) Apfel válasza lamiki (#3215) üzenetére


Apfel
csendes tag

A patron teteje teljesen zárt, csak egy pici levegőztetőnyílás van felül.

(#3217) jeni válasza Apfel (#3216) üzenetére


jeni
félisten

Szia
A HP C4780 nyomtatóban (a pc gépen jelez nekem) hogyan tudnám a színes kevés tinta jelzést megszüntetni? Ugyanis a közelben levő István utcában a színes patront utántöltőtettem és azóta is ugyanazt jelzi.
Tudom,hogy ez a EPSON totyik,de hátha van valakinek erre ötlete? :U

(#3218) lamiki válasza Apfel (#3216) üzenetére


lamiki
senior tag

Érdekes kialakítású patron. Először kireseteled a chippet, aztán próbálj belenyomni vagy 10 ml tintát lassan, ill. annyit amennyit be bír fogadni a patron. Úgy töltsd, hogy a tűt benyomod a levegőztetőn kb. a patron feléig, az üres kamrák lefelé legyenek közben, a szivacsos rész meg felül

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3219) Apfel válasza lamiki (#3218) üzenetére


Apfel
csendes tag

Köszönöm a segítséget, további szép napot!

(#3220) mancib


mancib
csendes tag

Sziasztok,

Epson Stylus SX100-om van, kb 3 éve. Nem használom sűrűn, és tisztában vagyok a gyengeségeivel (pl eredeti patron), de most kifogott rajtam. Tegnap még nyomtatott, ma semmilyen dokumentumot nem nyomtat, de lázasan úgy csinál, mintha nyomtatna, behúzza a papírt, dolgozik, csak a végeredmény egy üres lap. A szövegablaka szerint a színes patronok tele vannak, a fekete félig. :W Van valakinek valami ötlete, hogy ilyen kor mi segíthet?
Előre is köszönöm.

(#3221) tonlajn


tonlajn
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem egy epson M2000D típusú nyomtatót,mindent úgy csináltam ahogy a lapon írta a gyártó de sehogy se akar nyomtatni.Össze van dugva a géppel,driver is van,win7 látja a nyomtatót,de ha ráklikkelek a nyomtatásra zölden villog egy led a készüléken,más nem történik,még egy apró zaj sincs,ami annak a jelét adná,hogy vmi történni fog.Aki tudna segíteni a problémámon,annak nagyon hálás lennék!

(#3222) torocsik válasza tonlajn (#3221) üzenetére


torocsik
tag

Alapértelmezett nyomtatóként van beállítva? Mert ha volt előtte másik nyomtatód akkor azt tálja annak, át kell állítani.Eszközök és Nyomtatók résznél.

Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre.

(#3223) epzon válasza tonlajn (#3221) üzenetére


epzon
őstag

és ha megnyomod a zöld gombot mikor villog akkor mi történik?

(#3224) tonlajn


tonlajn
csendes tag

vmiért fel volt függesztve a nyomtató státusza,de most már működik,azért köszi:)

(#3225) MIZO69


MIZO69
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan lehet beállítani hogy a fekete szín nyomtatásánál csak feketét használjon a gép és ne a többi 3 színt? Van ilyen lehetőség és hogyan? :U

(#3226) hanzi63


hanzi63
csendes tag

Tisztelettel érdeklődöm,hogy miképp lehet kivenni EPSON R2400-as nyomtatófejét?Ultrahangos tisztitás szeretnék,mert tisztitó folyadékkal csak a fekete-sárga és világos szürke jött helyre.Egy barátom saját és társai CANON nyomtatóit tökéletesen tisztitja vele,de a Canonokból egy pattintással könnyü kivenni fejet.Az Epson sajnos nem olyan.Hogy tudnám kivenni a nyomtatófejet????

(#3227) lamiki válasza hanzi63 (#3226) üzenetére


lamiki
senior tag

A tisztító folyadékos tisztítást hogy csináltad, hogy nem hozott eredményt?
Itt letöltheted a service manualt hozzá, 3 részes, ha mindhármat letöltötted akkor kicsomagolod.
Mielőtt szétcseszed a micro piezzo kristályokat a fejben, szerintem keress egy Epsonost aki csinált már Epson nyomtató fejjel ultrahangos tisztítást. Nem mondom, hogy kárt tesz benne, mert nincs ez irányú tapasztatom, de inkább 2x kérdezz, mint 1x hibásan cselekedj.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3228) hanzi63 válasza lamiki (#3227) üzenetére


hanzi63
csendes tag

Tisztelt lamiki!Nagyon hálás vagyok válaszodért.A tisztítást a folyadékkal kapott csomagban leírtak alapján,mely teljesen megegyezik e topikban korábban javasoltak és az Epson szerviz egy jóindulatú embere elmondása szerint.Előzmények:csak a világos szürke csíkozott,a többi rendben volt.Akkor még nem volt tudomásom a PROHARDVER topikról és az EPSON szerviz is 220km-re van tőlem.Pécsre kellett mennem látogatóba és bevittem a nyomtatót egy szervizbe tisztításra még reggel korán.Délután négyre kellett menni érte,fizettem 1500Ft-ot és szervizes emberke mondta,hogy ázik valami folyadékban a nyomtatófej és másnapra rendbejön.Számlát sajnos nem kértem és a nyomtató sem jött helyre-sőt a színek is elmentek.Ennyit az előzményekről.Aztán keresés a neten és így találtam meg e topikot.Rendeltem tisztító folyadékot.A feketén a sárgán és világos szürkén gyöngéden nyomva az injekciós-műanyagcsőves tisztítót folyadékkal átmegy szép lassan,de a többin nem.Erőltetni nem merem,hátha átszakad.Próbáltam e topikban ajánlottak alapján habosítani-kiszivni a bent maradt tintát-ez ment is-majd tisztító folyadékot nyomni utána-na ez nem megy.Aztán közeli városkában járva egy barátomnak panaszkodtam e témában.Nevetve mondta,hogy direkt ezért vett a Tesco-ban kb. 8ezerFt-ért ultrahangos folyadékos tisztítót,azóta azzal tisztítja a saját és baráti köre Canon nyomtatóit.Vegyem ki fejet és ő haveri alapon kitisztítja.Na de a kivétel.......bonyolultnak tűnik....aztán válaszoltál...letöltöm a manuált...reménykedem és köszönöm mégegyszer.Felhívom az Epsont is előtte....köszönettel mégegyszer ...hanzi63......beszámolok majd az eredményről.

(#3229) graphicman


graphicman
csendes tag

Hello!
Nekem van egy Epson SX205 multigépem, vettem bele Procolor utángyártott patront (kollégám ajánlotta, neki bevált). Sajnos az én gépen azt írja ki, nem ismerhető fel a patron. :W Ehhez képest jelzi, hogy tele vannak a patronok. Nem lehet vele nyomtatni, még tesztlapot sem. Van erre valami trükk???

(Fontos, sürgős lenne a megoldás!)

(#3230) hanzi63 válasza lamiki (#3227) üzenetére


hanzi63
csendes tag

Hi LAMIKI!Megpróbálom pdf-ben idetenni az ultrahangos tisztítás leírását.Segits a service manual letöltésében,mert csak az első jött le.Kicsomagolásnál kéri a másodikat stb....annyira nem vagyok jó net és számgép ügyben....

(#3231) lamiki válasza hanzi63 (#3230) üzenetére


lamiki
senior tag


Ahol az egér kurzor áll ott választod ki melyik részt töltse le.
Akkor ezek szerint a szerviz sem garancia a jó munkára.
Ha nagyon beszáradt szerintem próbálj meg ráhúzni a csonkra valami vékony csövet, és abba nyomj bele zöld bogároldós nyári szélvédőmosót, had ázzon pár órát, a fej alatti árokba a fej alá tegyél fél ív összehajtogatott papírtörlőt, ha leszivárgott a folyadék, akkor pótold, majd pár óra ázás után megpróbálhatsz átnyomni egyszerre 1-1 ml folyadékot a fejen, ha megindulna, akkor ezt ismételd meg még 1-2x, közben az átázott papírtörlőt cseréld. Csak óvatosan azért a tisztítással, egyszerre csak keveset nyomj a fejbe, és ha folyadék kerülne az érintkezőkre, vagy a fej kábel köré, akkor töröld le gondosan, vagy fújd ki sűrített levegővel, de a levegőt a fejbe ne nyomd, mert tönkre mehet a fej.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3232) lamiki válasza MIZO69 (#3225) üzenetére


lamiki
senior tag

Nyomtató beállításoknál a Speciális menüben ki lehet választani, hogy csak fekete tintával

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3233) MIZO69 válasza lamiki (#3232) üzenetére


MIZO69
csendes tag

Köszi a választ,megvan! :C

(#3234) retrolany válasza MIZO69 (#3233) üzenetére


retrolany
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni!
Epson SX600 nyomtatóm elromlott, csak úgy küldhetem fel szervízbe ha van benne eredeti tintapatron.Mindegy hogy üres de legyen benne.Na én per pill az összeset kidobtam ami volt, s így meg nem veszik át.
Ha valakinek van otthon, akkor írjon please egy privit!

Köszi

(#3235) hanzi63 válasza lamiki (#3231) üzenetére


hanzi63
csendes tag

Hi lamiki!Pontosan igy csináltam,ahogy leirtad a tisztitást.Ez egyébként a YouTube-on is fent van,pontosan az Epson R2400-assal csinálják.Csak én nem tescós bogároldót használtam,hanem az Epson szerviz álltal javasolt kék Clean ablaktisztitót,meg amit a neten vásároltam un.tisztitó folyadékot.Holnap szerzek a Tescóból ha még van ilyen folyadékot.Az LLK a PK és a Y átmosható a többi nem.FF szöveget tudok nyomtatni.A service manuál ltöltésének magyarázatáért ezer köszönet,te egy zseni vagy lamiki!!!!Köszi addig is.....üdv hanzi

(#3236) lamiki válasza hanzi63 (#3235) üzenetére


lamiki
senior tag

Nem igen kapsz már nyárit, csak télit, abba meg vagy alkohol, vagy fagyálló is van, az meg nem biztos, hogy jót tesz a fejnek.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3237) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Epson sx420w be vettem új patronokat, de most semmit nem nyomtat. A fejet kellene beigazítani, de nem sikerül. A rózsaszín négyzetes oldal kijön, de azt hogy kell nézni? Melyik a sor és melyik az oszlop? A teszteknél nyomtat szépen, de ha mást nyomtatok, akkor csak üres lap jön ki.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3238) lamiki válasza icemad (#3237) üzenetére


lamiki
senior tag

Nem tudom a te nyomtatódnál, hogy néz ki, de az SX200-nál így néz ki a függőleges igazítási lap, a sorokat bejelöltem rajta pirossal, mindig azt a számot kell kiválasztani amelyiknél a legkevesebb függőeges csík van a négyzetben.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3239) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ezer hála és köszönet. Nálam is hasonló jön ki, de csak rózsaszín négyzetek vannak, számok nincsenek. (Gondolom azért, mert rosszul van a fej beállítva.) Ez így nagy segítség. Köszönöm.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3240) herczeg07


herczeg07
csendes tag

Sziasztok.

Tudnátok segíteni abban ,hogy tudnám kicserélni az epson SX 215-ben a tinta patront.
Előre is köszönöm.

(#3241) lamiki válasza herczeg07 (#3240) üzenetére


lamiki
senior tag

Pl. a tálcán a nyomtató ikonján jobb klikk. Ott a nyomtató beállítások/Karbantartás menüben megleled a tintapatron cserét is, de ugyan ezt megteheted a nyomtatón is, a mikéntjét megleled a gépkönyvben, vagy letöltöd az Epsontól

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3242) lamiki válasza icemad (#3239) üzenetére


lamiki
senior tag

Szerintem a kalibrálással nem sokat fog változni a helyzet, nyomtass egy fúvóka ellenőrző mintázatot, úgy gondolom a feketéd egyáltalán nem nyomtat azért nincsenek számok neked, és más színnel is gondok lehetnek. Csinálj 1 szoftveres fejtisztítást, majd ismét fúvóka ellenőrző mintázat, ha javult, de még nem az igazi akkor megint csinálhatsz egy újabb tisztítást. Ha már csak néhány fúvóka nem megy akkor ne tisztíts ma már többet, mert másnapra magától is jó lehet.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3243) Osynho


Osynho
addikt

Hello!
Az miért van, hogy az sx515w nyomtatóm nem szkennel, mert üresek a patronok? :W Mindenre azt mondja, hogy a művelet érvénytelen. :((
Valaki tud megoldást, vagy csak a patroncsere után fog lapot beolvasni?

(#3244) bodnaar


bodnaar
csendes tag

Üdv.
Epson Stylus Office BX300F nyomtató azt írja, a ciánkék patron nem felismerhető, illetve "hiba, nézze meg a dokumentációt". Úgy tudom, beszáradt/eltömődött a fejben a festék. A fekete scannerágyat már leszedtem, hozzáférek a fejhez, viszont nem tudom, azt érdemes-e tovább bontani. Javítási tanácsokat várok.

Tesztoldalt és egyebeket sem tudok addig nyomtatni, amíg a hibaüzenetem megvan.

[ Szerkesztve ]

(#3245) lamiki válasza bodnaar (#3244) üzenetére


lamiki
senior tag

Ezt a partont korábban felismerte, működött a nyomtatóban, vagy patron cserekor nem ismerte fel? Ha ez a patron korábban működött, akkor egy chip resetelő (utángyártott patronnál) valószínű megoldja a gondodat, a chippet kinullázva nagy valószínűséggel fel fogja ismerni a nyomtató a patront (patroncserét kihúzott USBkábellel csináld lehetőleg, a nyomtatóról elvégezve).
Ha patroncserekor nem ismeri fel a patront, akkor csak nem tetszik a nyomtatónak az adott patronon lévő chip, ekkor újabb verziójú chippel rendelkező patront, vagy más gyártótól származó patront kell megpróbálni., és ne feledd utángyártott ás gyári patront nem keverni, mert a nyomtató utánna letiltja a többi patront is.
Én egy patron felismerési gondért nem bontanám szét a nyomtatót, kicsit olyan mintha egy defekt miatt lebontanád az egész futóművet az autódról.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3246) bodnaar válasza lamiki (#3245) üzenetére


bodnaar
csendes tag

Jó kérdés. Nem működő állapotban kaptam a nyomtatót, tehát csak valószínűsíteni tudom hogy így egy az egyben működött valaha (csak pl. eldugult, vagy az chip interface meghibásodott).

A patron chipjének tesztelése megoldható úgy, hogy például felcserélem a ciánt a sárgával, és nézem, melyiket látja?

Pusztán a patron hibájának gyanúja miatt én sem szedtem volna szét. Gyanítom, hogy több a baj, mert akkor meg sem kaptam volna a nyomtatót. Fecskendővel átpumpálgattam némi vizet a cián csonkon (alul felitatva), gondolom dugulás nem áll fenn, ha átmegy.

Utánanézek a chip resetnek, köszönöm a tanácsot.

(#3247) lamiki válasza bodnaar (#3246) üzenetére


lamiki
senior tag

Nem tudod a két patront felcseréni, mert nem fogja felismerni. Az Epsonok néha csinálnak olyat, akár még nyomtatás közben is, hogy az addig működő patronra kiírja, hogy nem felismerhető, ekkor ha nem a chip romlott el, aminek kicsi az esélye, a chip nullázás után új patronnak elfogadja a nyomtató legtöbbször.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3248) horrortown


horrortown
csendes tag

Sziasztok!

Régebben már írtam én is ide a fórumba, mert nekem is van egy Epson nyomtatom, egy DX4450. Meggyűlt elég rendesen a bajom vele, volt, hogy 2 garnitúra patront vettem egyszerre, és nem volt, nem ismerte fel, és hiába vettem meg a patronokat.
Aztán volt, hogy sikerült működésre bírni, aztán 10 oldal után megint nem ismerte fel.
Végül ráhagytam, és sikerült beszereznem egy Xerox lézer nyomtatót.

A lényeg, hogy tegnap megint elővettem az Epson nyomtatót, mert még 1 év után sem száradt be a patron, megint órákig szenvedtem vele, mire négyből három színt felismert, de a magentát sehogy sem akartad.
Végül egy elkeseredett percben előkaptam egy mágnest, és párszor végighúztam a chipen és a magenta helyét a nyomtatófejen. És láss csodát, azóta szépen nyomtat :)) :)) :)) :)) :))

Szóval aki el van keseredve, és sehol se tud életet lehelni Epson nyomtatójába, az próbálja ki ezt is, nekem sikerült. ( Nem tudod meddig marad így, szóval most mindent nyomtatok amit csak lehet, csak hogy kihasználjam a patront, ne kelljen már kidobni :) )

(#3249) Nagya21 válasza horrortown (#3248) üzenetére


Nagya21
addikt

:C :C :C :C :C :C :C :C :C
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3250) sweethomest


sweethomest
csendes tag

üdv!

van egy epson stylus photo r200 nyomtatóm, ami az egyik pillanatról a másikra megadta magát. a probléma következő: bekapcsolás után nem csinál semmit csak felváltva villog a két piros led a tetején. eddig tökéetesen működött. op rendszer win7 64 bit. van valakinek valami mentő ötlete? előre is köszönöm.

sweethomest

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.