Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) epzon válasza kerekzs (#3050) üzenetére


epzon
őstag

nem ingyenes, de nem is vészes az ára:
waste ink pad resetter

(#3053) Feripapi


Feripapi
csendes tag

Másnál is eltűnt a 3052-es hsz. vagy csak nálam???

A sorszámot látva biztos törölték!!

[ Szerkesztve ]

(#3054) Feripapi válasza kerekzs (#3050) üzenetére


Feripapi
csendes tag

Írtam privátban. Megkaptad?

(#3055) kerekzs


kerekzs
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét, az előzővel kapcsolatosan!

Még 1 gondom lenne...:D

Epson 10 000 nyomtatóm régen áll... beszeretném üzemelni, ha a fej nem száradt be... de az 1ik patron kifogyott...:S, így nem tudom kipróbálni. Tud valaki hozza chip resetert? Illetve ehez a nyomtatóhoz valamilyen service programot?

Előre is köszönök minden segítséget!

(#3056) lamiki válasza kerekzs (#3055) üzenetére


lamiki
senior tag

Ez milyen nyomtató lenne? Pontosítsd a típusát, nem Epson Stylus 1000 lenne? Ha igen, vagy más T071Xpatron előtti szériás a patron akkor neked egy ilyen kell Más egyébhez meg jó az Epson Service Utility 4.3 linket meg a nullázás menetét nem rég írtam a fórumban, ahogy az utántöltés és fejtisztítás menetét is..

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3057) kerekzs válasza lamiki (#3056) üzenetére


kerekzs
csendes tag

Ez egy nagy formátumu nyomtató Pontos típus Epson Pro 10 000 CF. Az Epson Service Utility 4.3-at próbáltam de nem ismeri fel sajnos. Pár éve nem használom mert kifogyott belőle a magenta. Mivel igen drága bele a festék ilyen 60 000körül/db ezért nem vettem bele már annó sem mert megjelentek a piacon olcsóbb nyomtatási költségű nyomtatók, és nem érte meg. Ellemben már lehet kapni ehez a tip. festéket az utántöltéshez, ezért megpróbálnám életre kelteni.

Ha lenne segítség ezügyben megköszönném!:D

(#3058) lamiki válasza kerekzs (#3057) üzenetére


lamiki
senior tag

Ebben sajnos nem tudok segíteni, ilyen nyomtatókkal még nem találkoztam, nem ismerem őket.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3059) lamiki válasza kerekzs (#3057) üzenetére


lamiki
senior tag

valami ilyesmit keresel

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3060) pinkilinki


pinkilinki
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 2 órája olvasom a fórumot, de nem találtam sajnos megoldást a problémámra!
Nekem egy EPSON DX7450-es nyomtatóm van ami egyszer csak feladta...

Nyomtatás után -amikor is még tele voltak a patronok- az alábbi képet jelenítette meg.
Egyszerre az összes patront üresnek vette.
Persze kicseréltem őket, azonban meg sem mozdul azóta sem a nyomtató és még mindig azt jelzi, hogy nincs festék a patronokban.

Utángyártott patronokat használtam most is és ez előtt is. Quality Print a márka.

Valami ötlet?
Vagy tipp?

Köszönöm
Petra

(#3061) Nagya21 válasza pinkilinki (#3060) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Lehet frissítette magát a netröl, és vele eggyüt nyomtató agyát, és most felismeri az UT patront
A CD-ről telepítsd ujra a szoftvert, és vegyél más gyártótol patront.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3062) mclaren777 válasza mclaren777 (#3045) üzenetére


mclaren777
senior tag

ERRE Valaki? :R

[ Szerkesztve ]

(#3063) Nagya21 válasza mclaren777 (#3062) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Használhatod TO7XX sorozattal is azokat meg kb 4-500/db áron megveheted.
Én innem a prohardverről rendelek, telejesen korrekt a tinta, és az eladó is.(keress rá)
A téntát nem szabad keverni, vagy csak gyári, vagy csak ut tinta van benne.
A program telepítésekor az autómata frissítést nem kipipálni!!!!
Igen lehet 1db patront is venni.
Amely patronokat én veszem azok csipesek, és amikor a gép kéri cserélem, nem resettelem, nem szórakozom.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3064) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Epson c43 nyomtatómból ma délelőtt kifogyott a fekete patron. Kicseréltem, de azóta feketét egyáltalán nem ad ki magából.. :F

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#3065) Nagya21 válasza regvoltrossz (#3064) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
És a levegő lezáró szalag rendesen lejött a lukról??
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3066) regvoltrossz válasza Nagya21 (#3065) üzenetére


regvoltrossz
tag

Igen, természetesen letéptem. Valami dugulás, vagy beszáradás lehet, mert egy pici csepp ablaktörlő folyadék használata után már legalább elkezdett feketét is nyomni.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#3067) regvoltrossz válasza regvoltrossz (#3066) üzenetére


regvoltrossz
tag

Ezt nem hiszem el! egy darabig működött, aztán azóta már színeset sem nyomtat..A csúcs az, hogy a tinta elvileg fogy! A papíron viszont semmi nincs

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#3068) Nagya21 válasza regvoltrossz (#3067) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Sztem akkor levegős lett a rendszer.
Nem emlékszem a gyógyirra, de van rá.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3069) lamiki válasza regvoltrossz (#3067) üzenetére


lamiki
senior tag

Javaslom nézz körül a nyomtató fej környékén, vedd szemügyre a tintalehúzó gumit, a bölcső mechanikáját, ha vastagon rászáradt tintát látsz (mivel egy Epson C43-as már nem mai csirke, pl. egy haverom C43-asán olyan sok rászáradt tinta volt, hogy még a fej kijutását is gátolta a bölcsőből, a reteszelés nem engedte ki a fejet nyomtatáskor) szóval ha sok rászáradt tintát látsz, a fej alatt is ugyanez lesz a helyzet, és ez már a fúvókák működését is gátolhatja, pl nem nyomtat a nyomtató semmit, csak időnként megfolyik a papíron a tinta.
Ezt legkönnyebben fél ív összehajtogatott papírtörlővel szedheted le (olyan méretre mint az árok amiben a fej közlekedik) töltöl kevés zöld bogároldós szélvédőmosót az összehajtogatott papírtörlő közepére (ha sokat töltesz szétmállik hamar) és húzogatod a fej alatt amíg el nem szakad, ezt megcsinálod 5-6-szor, vagy amíg nem látod, hogy a papír már nem lesz olyan fekete tisztításkor, mert már kevés feloldani való tinta van. Valamennyire mindig tintás lesz a papír mert a papírtörlő tintát fog felszívni a patronokból a fúvókákon keresztül.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3070) regvoltrossz válasza lamiki (#3069) üzenetére


regvoltrossz
tag

Továbbra sem nyomtat semmit. Közben észrevettem, hogy a fej nyugalmi helyzete alatt lévő alkatrész (talán szivattyú?) ki van esve a helyéről. Nem ártana visszatenni a helyére, de a burkolat alatt van és le kellene venni a burkolatot, hogy könnyen hozzáférjek. Csakhogy sehol egy csavar rajta! Hogy lehet ezt szétpattintani, szétszedni?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#3071) regvoltrossz válasza regvoltrossz (#3070) üzenetére


regvoltrossz
tag

Úgy néz ki sikerült a helyére tennem valahogy. El is kezdett két oldalt nyomtatni még ha foltosan is. Aztán a harmadik papírt már rosszul húzta be becsípte, és onnantól két oldalt lenyomtatott ugyanúgy mint eddig, tehát a papíron nem jelent meg semmi. Majd ezután közölte, hogy kifogyott a színes tinta és nem hajlandó nyomtatni :W Egyébként az elmúlt napokban két garnitúra fogyott el virtuálisan. A valóságban a súlyuk alapján is tele vannak még. Hogyan lehetne a chipet kiütni? Régen xp alatt utángyártott patronokkal nem ment rendesen a driver, ami csak azt jelentette, hogy nem jelezte ki a tintaszintet, tehát addig tudtam nyomtatni, amíg volt festék a patronban. Win7 alatt persze jól működik, és az ujabb drigverekkel xp alatt is. Hogyan lehetne ezt a chipet kiütni? Próbáltam xp alatt SSC-vel, de nem ment. Bár lehe, hogy csak én vagyok béna..

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#3072) regvoltrossz válasza regvoltrossz (#3071) üzenetére


regvoltrossz
tag

Jól elbeszélgetek itt magammal :)
Szóval adatm neki még egy esélyt és vettem egy színes patront. Most már nyomtat rendesen (Olyan 80-100 oldalt ki is nyomtattam vele.
Az továbbra is zavar, hogy az elmúlt napok miatt van itthon két-három garnitúra fekete és színes patron ami tele van, de mégis azt jelzi ki, hogy üres. Erre jó lenne valami megoldás.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#3073) Nagya21 válasza regvoltrossz (#3072) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Na erre kell a resetter :DD
Üdv Nagya
UI:A Nagy emberek jó tulajdonsága a magában beszélés!!!!!!!!!! :DD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3074) melinda1226


melinda1226
csendes tag

Sziasztok!
Segitségre lenne szükségem.Van egy BX300F tipusú nyomtatóm/faxos/minden este kikapcsolom az összes gépet amit használaok(számítógép,nyomtató)a nyomtatómat nem lehet eliditásra ösztönöznöm, vagyis besem kapcsol!!Este a partonokat kivettem mert cserélni kell öket,kikapcsoltam a gépet mint mindig, és másnap hiába nyomkodom a gobokat nem kapcsol be!Süketnéma az egész!
Meg néztem a vezetéket minden jól illeszkedik,semmi nincs meg törve,ezt onnan tudom mert a vezetékei most egy másik (régi )nyomtatónkkal használjuk.
Valaki tud segiteni,szerviz vagy kuka?
A segitséget előre is köszönöm!!!!!
Üdv,Meli

[ Szerkesztve ]

(#3075) guriga72


guriga72
csendes tag

Helló Urak! Olyan probléma van egy sx105-ös nyomival hogy elkezdi a nyomtatást,viszi a papírt ahogy kell közben jönnek a megfelelő hangok de a papíron nincs semmi.Se fekete se színes.Esetleg valami ötlet? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3076) lamiki válasza regvoltrossz (#3072) üzenetére


lamiki
senior tag

Veszel valami ilyesmit [link] meg egy ilyesmit és jó darabig nem lesz gondod patron vásárlásra, bár ebbe a típusba a patronok is nagyon olcsók. Chippet kiütni SSC-vel csak egy pár régi patron típusnál lehet, nekem csak T007 és T008-as patronnál sikerült.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3077) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv. Nagyon nem ástam bele a nyomtatók világába és ahogy olvastam itt sem kérdeztek sokan az sx125-ös típusról.
Nekem most egy epson stylus sx125-ös nyomtatóm van. Eddig vásárolgattam bele 2500 forintért az eredeti patronokat, de ahogy nézem már kapható utángyártott is.
Most mind eredeti ami benne van.

A színek ki vannak fogyva, a fekete még félig van.

Tehát most szeretnék utángyártottat vásárolni. A cél az lenne, hogy szöveget tudjak nyomtatni a színekre nincsen szükségem. Vehetek mind a 4 helyett utángyártottat és működni is fog? Köszönöm

Tomikapc

(#3078) melinda1226


melinda1226
csendes tag

Sziasztok!
Tényleg senki nincs aki tud esetleg valami megoldást az Epson Bx300F tipusú nyomtatóm bajára. :( Ami egyik nap még ment ,a másik napra meg már besem kapcsolt :F .
Ha nem muszály nem dobnám ki, viszont nem igen tudom hol van olyan szerviz(Budapesten) ahol nem az a lényeg hogy az embert lehúzzák anyagilag,hanem megis csinálják.
A segitséget kösznöm!
Tényleg fontos lenne a válasz,ha valaki tud megoldást vagy van tippje, kérem irjon! :R
S.O.S
Üdv,Meli

(#3079) graviti


graviti
csendes tag

Sziasztok!

Egy RX-585-öm van amit vagy 6 hónapig nem nagyon használtam. Most szerettem volna, de a fúvóka teszt gyalázatos eredménnyel zárult, voltak színek melyeknek közel fele - a fúvókáknak - nem működöt!
Vettem - v6 - önreszetelős patronokat mikbe az első töltéskor tettem 5-6 csepp "gyári" tisztító folyadékot, majd meg kezdődőt a tisztítási művelet, ami 6-7 napig tartót. Naponta csak 1 max 2 szoftveres tisztítás, majd pihi, másnap megint.
A 6-dik nap környékére az összes fúvóka működöt! Éljen!!
Viszont most meg a teszt nyomaton keveri a színeket, eleinte szinte az összes színt egymásba keverte!
A cyan a legmakacsabb, azt egy szoft. tísz. útán 5 perccel már belekeveri a magentába - az utolsó patront az utolsó előttibe - ha jól mondom a színeket!
Van erre valami megoldás?
Talán a rengeteg tisztítástól óda is tinta került ahova nem kellet volna?

(#3080) lamiki válasza melinda1226 (#3078) üzenetére


lamiki
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem amikor az Epson C62-esem ilyet csinált akkor a komplett vezérlő panel ment ki belőle.Körbe lehet nézni a bekapcsoló gomb környékén, hogy nem e csak ott tört el valami, működteti e a bekapcsoló gomb az alatta lévő micro kapcsolót.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3081) lamiki válasza graviti (#3079) üzenetére


lamiki
senior tag

Mi volt az a tisztító folyadék? Arra gondolok valami olyan anyag lehetett, ami feloldotta a színek közötti válaszfalat, és ezért tudnak keveredni a színek. Esetleg nem használtál sűrített levegőt is? Ami szintén okozhatott kamra átszakadást.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3082) graviti válasza lamiki (#3081) üzenetére


graviti
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszod!
A tisztító folyadékot a festékkel együtt vettem. Csináltam egy olyan tisztítást hogy átlátszó gumi cső a nyomtató csonkjára és 1ml tisztító folyadékot nyomtam - óda-vissza - a csonkba de kb 1ml/30 másodperc sebességgel!
Ha mégis tönkre vágtam a fejet, lehetséges a javítása nem hivatalos úton, gondolok arra, hogy nem szervizben horribilis áron.
Nem nagyon akarok meg válni tőle - 99%-ban fotó nyomtatásra használom - mert minden eszközöm megvan hozzá, hogy gond nélkül nyomtassak. Gondolok arra, megbízható patronok, festék, színbeállítások ... stb.
Ha találtam volna új készüléket vennék is egyet!
Ha mégsem érné meg a javítás akkor ebben az árkategóriában - 30ft - melyik többfunkciós nyomtatót érdemes megvenni amelyikbe ezek a patronok valók - v6 autoreset, t0801 ... t0806-ig?

(#3083) Margonca


Margonca
csendes tag

Sziasztok!

Kéne 1 kis segitség! Van 1 stylus photo px710w nyomtatóm,kicseréltem a patronokat és azota nem nyomtat rendesen. Mintha levegös lenne.Néha van szin néha nincs.Mit lehet ilyenkor csinálni? Nyomtasak addig,mig jó nem lessz?

ezeket nyomtattam

ez lett belöle

(#3084) Szabolcs78 válasza lamiki (#3019) üzenetére


Szabolcs78
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítségedet, pár napja jutottunk el a megvalósításig.

Az eredmény: nyomtat a nyomtató!!!

KÖSZÖNÖM! :DD

(#3085) lamiki válasza Szabolcs78 (#3084) üzenetére


lamiki
senior tag

Örülök, hogy segíthettem.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3086) lamiki válasza Margonca (#3083) üzenetére


lamiki
senior tag

Patron csere után szoftveres fejtisztítást csináltál? Néha azonnal jó lesz, de általában 1-3 fejtisztítás is kellhet, mondjuk ez gyári tintával elég nagy szívás, ha töltöd akkor nem.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3087) Margonca válasza lamiki (#3086) üzenetére


Margonca
csendes tag

Két napja csak fejet tisztítok de nem javul.Van valami más medoldás esetleg?
Valami szervizféleséget nem tud valaki vas vagy győrsopronba

(#3088) Margonca


Margonca
csendes tag

Hali!
Elöször csak kihagyott szineket,utána összkeverte öket.Most már be se kapcsol. Itt valami nagyobb gond van. Márkaszervizt kihagynám.Stylus photo px710w a nyomi.
Ha valaki ismer valakit aki foglalkozik javítással please help!!

(#3089) lamiki válasza Margonca (#3088) üzenetére


lamiki
senior tag

Valószínű megcsináltad, de azért megkérdezem, a vákuum záró fóliát letépted rendesen a patronokról? Kapnak rendesen levegőt a patronok? Gyári vagy utángyártott patronokról van szó? Ha a színeket is összekeveri ott már tényleg komolyabb a baj, mert szín csak úgy tud keveredni ha rossz sorrendben rakod bele, de ekkor a nyomtató nem ismeri fel a patront és nem nyomtat, vagy még úgy, hogy átszakad 2 színt elválasztó kamra a fejben.
Mit tettél te azzal a nyomtatóval, hogy még be sem kapcsol? Semmi nem világít rajta, vagy ledek azért villognak rajta különböző sorrendben? Ha igen akkor valószínű csak sikerült túlcsordítani a hulladék tinta gyűjtő számlálóját, a sok tisztítással, láttam már ilyet, ha haver eltisztított vagy 2 garnitúra tintapatront, és letiltott a nyomtató.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3090) Margonca válasza lamiki (#3089) üzenetére


Margonca
csendes tag

Utángyártott centralprint a fóliákat leszedtem.Ellenörzö mintát akaram nyomtatni akkor kikapcsolt és azóta nem tudom bekapcsolni.Valami nagy baja lehet mer elöte a kijelző kifehéredett nem volt rajt semmi csak világított fehéren.

(#3091) petszol válasza kerekzs (#3050) üzenetére


petszol
tag

Szia.
Olvastam a problémádról.
Ezt a progit töltsd le innen.
[link]
Ez elméletileg hozzá való.
Más epson nyomim van. Szedtem le hozzá orthotamin progit és sikerült a restelés.
Sok sikert.

Üdv: Petszol

(#3092) lamiki válasza petszol (#3091) üzenetére


lamiki
senior tag

Kíváncsi vagyok a te hozzászólásodat milyen gyorsan szedik le :)
Az enyémet ugyanerre nagyon hamar megtették akkor

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3093) petszol válasza lamiki (#3092) üzenetére


petszol
tag

privi ment.

Üdv: Petszol

(#3094) Zazie2


Zazie2
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kellene fotó nyomtatáshoz!
Epson SX410 multi nyomtatóm van ,milyen beállításokkal nyomtassak fotópapírra ,hogy szép legyen a minősége!
Epson Glossy papírt használok most ,de ha jobban megnézem a kinyomtatott képet,úgy néz ki mintha csíkos lenne,nyomtam fejtisztítást,nyomtattam teszt ábrát az jó.
Arra gondolok hogy valami beállítási probléma lehet.

(#3095) lamiki válasza Zazie2 (#3094) üzenetére


lamiki
senior tag

Fúvóka ellenőrző mintázatnál biztos minden fúvóka dolgozik? Nincs egy kihagyás sem?
Ha így van van akkor csinálj szerintem egy nyomtatófej kalibrálást, a karbantartás/Nyomtatófej beigazítása menüben

Esetleg megpróbálhatod a Gyors beállítás mellől kivenni a pipát ez a kétirányú nyomtatásért felel, de szerintem erre nem lesz szükség, mert ha fotónyomtatásban csíkoz, ott akkor jó néhány fúvóka nem dolgozik rendesen szerintem.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3096) Zazie2 válasza lamiki (#3095) üzenetére


Zazie2
csendes tag

Köszönöm hogy válaszoltál!
Fúvókák tiszták,a mintáról egy csík sem hiányzik,nem hiányosak!
A fejigazítást nem értem igazán hogy milyen sávokat kell keresni?

(#3097) lamiki válasza Zazie2 (#3096) üzenetére


lamiki
senior tag

Elindítod a fejkalibrálást, és beírod azt a számot mindig, aminél a függőleges vonalak leginkább egymás alá esnek, ennek több oldal kinyomtatása után lesz vége, és a nyomtatófej függőleges kalibrálásához kell, az oda-vissza irányban történő pontos nyomtatáshoz. Bár általában alapban nem szokott ezzel túl nagy gond lenni.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3098) lamiki válasza Zazie2 (#3096) üzenetére


lamiki
senior tag

A nyomtató menüjéből is elvégezheted a fejkalibrálást 42-43. oldal

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#3099) Zazie2 válasza lamiki (#3098) üzenetére


Zazie2
csendes tag

Be szkenneltem a kinyomtatott képet azt hiszem látszik rajta a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#3100) Zazie2 válasza Zazie2 (#3099) üzenetére


Zazie2
csendes tag


Be szkenneltem a kinyomtatott képet azt hiszem látszik rajta a probléma.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.