Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat

Hozzászólások

(#3701) peterszky válasza bbazsy (#3699) üzenetére


peterszky
őstag

Az mi? :D

Magyarország - Máltára jön valaki? (persze, ha van jegye, mert már elfogyott az összes :) )

What else you gonna do on a Saturday?

(#3702) bbazsy válasza peterszky (#3701) üzenetére


bbazsy
őstag

megy.

előtte haverjaival inni valamerre arra :D meccsre Isten ments.

jönnél inkább budaörsi napokra, jobban járnál.

..

(#3703) Mawyx


Mawyx
senior tag

Valahová most már kéne végre menni. :U

Kocsmai küzdősportok? Peti, bbazsy?
Jó lenne megtanulni biliárdozni. :D

Kocsmai Kuzdosportok kedden
Szeretnenk meghivni mindazon bator egyeneket, akik megkuzdenenek egymassal az alabbi kategoriakban:
Biliard, csocso, darts és foleg poker.
Minden hetfo este ingyenes tanulasi, gyakorlasi, illetve edzesi lehetoseget szeretnenk biztositani Nektek a Gold Center biliardszalonban (XI. Budafoki ut 111-113.), es mindezert csak annyit kerunk, hogy a kuzdosportok faradalmait egy laza sorozes mellett vezessetek le a helyszinen.

Gyertek el barmelyik kedden es nemcsak megtapasztalhatjatok, hogy mirol is szol ez az egesz. Eleg sokan vagyunk, de pokerhez meg elkelne par lelkes jatekos.

Tehát minden kedden a vizsgaidoszakig Gold Center poker, csocso, darts, biliard.

Tovabbi info: mazsom+kocsmai@gmail.com, illetve +3630-277-4044

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3704) Mawyx válasza gygabor88 (#3700) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én nem tehettem meg, hogy nyafogok, hogy jajj, nincs kedvem már beülni órára, mert harmadjára vettem fel legutóbb...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3705) Mawyx


Mawyx
senior tag

Holnap adatbázis és még csak most kezdeném full nulláról :O bbazsy, érdemes nekikezdenem, mert pár óra alatt esély lehet egy kettesre vagy már hagyjam most?

Holnap lesz más kiselőadás is, arra még előbb kell most pár óra...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3706) bbazsy válasza Mawyx (#3705) üzenetére


bbazsy
őstag

simán, adatb nemnehéz.

adatb hány ?
ha 1, akkor sikíts és rakok fel mintapéldákat, arra elég egy este.

..

(#3707) Mawyx válasza bbazsy (#3706) üzenetére


Mawyx
senior tag

1 :K
akkor tolok egy kis tejeskávét, mert rögtön elalszok, de akkor megpróbálom legalább :B

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3708) bbazsy válasza Mawyx (#3707) üzenetére


bbazsy
őstag

oracle

..

(#3709) Mawyx válasza bbazsy (#3708) üzenetére


Mawyx
senior tag

Köszi szépen! ;)
Ahogy ismerem magam már feltelepíteni se fogom tudni :W
Az online felületre egész nap nem lehetett belépni, most se :W

Papíron írjuk egyébként, gépen nem próbálhatjuk ki.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3710) bbazsy válasza Mawyx (#3709) üzenetére


bbazsy
őstag

sql developert telepíteni se kell :)

..

(#3711) bbazsy


bbazsy
őstag

BN _nagyon_ jó volt :)

..

(#3712) Mawyx válasza bbazsy (#3711) üzenetére


Mawyx
senior tag

a zh meg nem volt annyira jó, ez pót lesz :o

bn-re menni akartam melózni, ahogy jött levél, de nem rám gondoltak:((( erős embereket kerestek, én meg mint nagy kigyúrt pali, jelentkeztem. Azzal kezdtem, hogy biztos érdekelne a munka, de először azt írja már meg mi az a BN egyáltalán :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3713) peterszky


peterszky
őstag

ÁÁÁÁ, megvan az anal3 zh-m :D :D :D :D :D :D

(egy feladat még nincsen kijavítva, így eddig 16 pont, pont a kettes határa :D )

What else you gonna do on a Saturday?

(#3714) peterszky válasza bbazsy (#3711) üzenetére


peterszky
őstag

A meccs meg _nagyon_nagyon_jó volt :DDD

What else you gonna do on a Saturday?

(#3715) Mawyx válasza peterszky (#3713) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ügyes vagy :C

Van vmi grillsütőtök? Ajánljátok vmelyiket? [link]
Kontaktom van, de gondoltam nem ártana vmi nagyobb, lapos, bár a raclettekhez meg vannak kis bödönök, amikbe el lehet szeparálni a különféle zöldségeket.
Tetszik pár:
Philips HD 4417 asztali grillsütő
Philips HD 4419 asztali grillsütő
Fagor BBC-846 asztali grill
Fagor BBC-820 asztali grill ez a 2 fagor kicsit fapadosnak tűnik
Philips HD 4427/00 asztali grillsütő
Tefal Simply Invent raclette grill, 6 személyes
Sencor SBG 105 többfunkciós grill- és raclette-sütõ
Tefal Ovation Compact raclette grill, 8 személyes
Tefal Plancha grill
Tefal Ovation raclette grill, 8 személyes

Szinte mind tetszik, ami nem mikró kinézetű és nem kontakt, mert kontaktom van.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3716) gygabor88


gygabor88
tag

Szeretnék tdk-zni, mert úgy érzem valami hasznossal kellene tölteni a nyarat. Az elte ik oldalán csak a foglalt témák vannak kiírva, tanszéki honlapokon meg szintén nem találtam semmit. Hol kell témát keresni? :F

Szerk.: Mintha etrben vagy levlistre kaptam volna egyszer üzenetet pár hete, hogy valamilyen fizikás témához keresnek C-s embereket, de már ezt sem találom, erről tud vki vmit?

[ Szerkesztve ]

(#3717) peterszky válasza Mawyx (#3715) üzenetére


peterszky
őstag

A grillsütés elengedhetetlen kelléke a szabadtér, tűz és a füst. Anélkül soha nem állnék neki grillezni, nem olyan az íze :(

What else you gonna do on a Saturday?

(#3718) Mawyx válasza peterszky (#3717) üzenetére


Mawyx
senior tag

De az csak kintre való, nekem olyan kell ami kint is bent is lehet. Barátok nélkül a nagy kertipartik kilőve :(
Most akarom rendbetenni a kertet, de füvet kéne vhogy varázsolni, asztal-székgarnitúrát vettem, alakul az lassacskán :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3719) peterszky válasza gygabor88 (#3716) üzenetére


peterszky
őstag

Fülöp Ágnes - Komp. Alg. tanszék, ő hirdette.

Mawyx: értem én, de akkor sincsen olyan íze, itthon is szokott anyukám próbálkozni, de nem finom. Egy jó sülthöz elengedhetetlen az az aroma, amit a láng-füst-pernye kombó ad.

Füvesítésről kérdezz nyugodtan, bátyám nagymester benne, biztosan tudok segíteni infókkal.

What else you gonna do on a Saturday?

(#3720) Mawyx válasza peterszky (#3719) üzenetére


Mawyx
senior tag

Tudom, hogy nem olyan, de ez van. Már tom, hogy ti se jöttök hozzám grillezni :D :(

fű kérdés
És nemtod honnan lehet sziklakerthez sziklákat szedni ingyen? Csak van vmi szabadtéri lelőhely, ahonnan lehet hozni pár db-ot. Ha abból indulok ki, hogy itt Pesten a szimpla homok is qrva drága, ami nálunk az Alföldön van dögivel, megállsz egy tanyabekötőnél és annyi homokot pakolhatsz amennyit csak akarsz. Sziklás vidéken meg gondolom van szikla, csak hol?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3721) peterszky válasza Mawyx (#3720) üzenetére


peterszky
őstag

Kőbányák, Duna-part :)

Fűre rákérdezek.

What else you gonna do on a Saturday?

(#3722) Mawyx válasza peterszky (#3721) üzenetére


Mawyx
senior tag

Tényleg! A Duna-parton vannak mindenféle kövek :K

Fűre vki azt mondta elég csak gereblyével megkapirgálni a felszínt és símán elszórni a magokat, nem kell beásni a földbe... hát nemtom, majd kiderül :)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3723) gygabor88 válasza peterszky (#3719) üzenetére


gygabor88
tag

Köszönöm, utánanézek.

(#3724) bbazsy válasza gygabor88 (#3723) üzenetére


bbazsy
őstag

4 téma van főleg, amibe be lehet sázllni.

főképp grides szimulációk futtatása, ill a mi TDKnk tovább írása.

de van csillagközi kommunikáció, van különböző rendszerek összekapcsolása, stb.

ha érdekel, akkor írj, tdok mondani mind az Ágiról, mind a fizikus főnöködről dolgokat. amúgy ELTE-KFKI együttműködés lesz ez is.

..

(#3725) bbazsy válasza bbazsy (#3724) üzenetére


bbazsy
őstag

ill még hirtelen:

HZnek sztem van erlang projekt, abból is lehet TDK,
Gulyásnak a szimulációi,

ill bármi lehet TDK, ha tudsz témát, keresel hozzá oktatót és hajrá.

volt már sudoku (v rubik kocka?) algoritmusok is :)

..

(#3726) bbazsy


bbazsy
őstag

megkaptammegkaptammegkaptam!!!!!!!!!!!!!!!!!
:+"'+:"'+":'"'+::+"'+"'_:+"'+_"'_?+"_:'?+_"':+?_"':?+_"':?+"'_:?

nyári németországi ösztöndíj, mwhahahaha :)

örülök mint majom a farkának és még annál is jobban... :D:DDD

>>> megéri TDKzni ;)

..

(#3727) peterszky válasza bbazsy (#3726) üzenetére


peterszky
őstag

Gratulálok! Hová mész? :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#3728) bbazsy válasza peterszky (#3727) üzenetére


bbazsy
őstag

köszi:)

Darmstadt,
GSI

..

(#3729) gygabor88 válasza bbazsy (#3726) üzenetére


gygabor88
tag

Gratulálok!

Nah most már biztos belevágok, hétfőn megkeresem a témavezetőt, remélem nem vagyok elkésve (kb 1 hónapja hirdették meg, kár, hogy akkor nem kaptam észbe ;) ). Mindenféle infot szívesen fogadok. Illetve még pár kérdés:
- Írják, hogy nemzetközi kutatócsoport munkájában kell részt venni. Nyelvtudásom egyelőre nem biztos, erre mennyire van szükség(mármint itt a magyarországi munkavégzés alatt természetesen)?
- Milyen szinten kell tudni programozni? A standard dolgokkal elég jól boldogulok, kernighan féle c és stroustrup féle cpp könyvekben leírtak nagy részét tudom alkalmazni, de pl semmilyen ismeretem nincs a különböző APIkkal, amikkel hálózatot meg grafikus felületet lehetne buherálni (bár gyorsan tanulok).
- Társat nekem kell találni?

[ Szerkesztve ]

(#3730) bbazsy válasza gygabor88 (#3729) üzenetére


bbazsy
őstag

nem vagy elkésve.
engem 'meghívtak' arra az 1 hónapja volt (szép fogalmazás) találkozóra, sok dolog nem dőlt el, csak ilyen brief jellegű volt.

tegnapelőtt kérdeztem Ágit mivan, Ő is mondta, h még a fix létszám sincs meg :D 6an vagytok, abból kb 2en maradnak a végére a tapasztalatok szerint.

nemzetközi kutatócsoportot ne úgy képzeld, h neked kell velük kapcsolatban lenni :)
az összes ilyen kutatás valamilyen szinten nemzetközileg megy, CERN, GSI, oroszok, stb. attól még Neked magyar témavezetőd lesz, ha nem mondják külön nem is tudnád, h nemzetközi :)

olyan szinten h ellegyél. nem vár senki csodát, nem a programozás része a szivatós az ilyeneknek főleg. bár most feldolgozás jön, akkor lehet :D
én gridre nagyon fogadok, h kell tudni (nyugi, 6 közül egyik se tudja, mindenki most fogja tanulni), ill legyél fogékony új dolgokra.

grafika fizikusoknál?! ne viccelj :D
hálózatot meg meg lehet tanulni (én is grides melóra jelentkeztem, mégse az lett belőle, szal lehet nem is fog kelleni ;))

társad ahogy említettem lesz, mind1ik másodéves.

amiről tudok köv heads-up az 21., v 28.
mivel szóltak, h elvileg nekem kéne sokat regélnem arról, amit csináltunk, ezért gondolom ez a feldolgozós csapaté lesz, de erről az Ági tud mesélni.
ha gondolod, akkor pedig itt a mi TDKnk. ezt mondjuk megnézegetheted, ebből látszik kb miről szól a dolog.

amire még számíthatsz: idő 80% -ában sz*pásnak fogod felfogni, mert az is. viszont tényleg megéri így visszatekintve. ill fizikusokkal dolgozni nem épp egy álom, de baromi sokat tanulhatsz, járhatsz CERNben, láthatsz valódi kutatást (első pár alkalommal sírva fogsz röhögni:D), ill ilyen dolgok.

érdekel még vmi ?

húdehosszúlett

[ Szerkesztve ]

..

(#3731) Mawyx válasza bbazsy (#3730) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én csak pislogok miket csinálsz...
Gratulálok az ösztöndíjhoz ;)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3732) bbazsy válasza Mawyx (#3731) üzenetére


bbazsy
őstag

köszi..

miért váltottál arcot ? szakállt már úgy megszoktam :DDD

..

(#3733) Mawyx válasza bbazsy (#3732) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem tudom :D A szakáll tetszik, vissza is rakom :K

Indulni kéne haza, de nincs kedvem, olyan régen autóztam már, nem is merek vezetni. Semmit se merek, gyorsan elszokok mindentől :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3734) bbazsy válasza Mawyx (#3733) üzenetére


bbazsy
őstag

én is régen autóztam, hiányzik is. elvigyelek ? :D

..

(#3735) Mawyx válasza bbazsy (#3734) üzenetére


Mawyx
senior tag

ahan, vigyél :K :D

vettem pályamatrinyát, meg leporoltam az ablakokat, otthon nagymosás, nyáriasítás, végre ki lehet kotorni az undorító gumiszőnyegeket és mehetnek a textilek, a szélvédőcsík kifakult, új sötétítés kell :K

dögmeleg van, pólós idő

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3736) bbazsy válasza Mawyx (#3735) üzenetére


bbazsy
őstag

megnéztem a képeket most a kocsiról.

hát lehet a sok lelógó bigyó meg mittomén mi miatt be se mernék ülni :DDD

..

(#3737) bbazsy válasza bbazsy (#3736) üzenetére


bbazsy
őstag

na, én meg megyek órára suliba.

éljen a pszicho :D:(

..

(#3738) peterszky


peterszky
őstag

Nem egy szériapéldány, az tény :D Mondjuk lehetett volna inkább zöld-fehérre fényezni ;] :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#3739) bbazsy válasza peterszky (#3738) üzenetére


bbazsy
őstag

jó ez így.

de bazz, akkora dobókockák amik ott lógnak. minden kanyarban lefejeli, vagy mi ? :D

..

(#3740) peterszky válasza bbazsy (#3739) üzenetére


peterszky
őstag

Nekem a műszerfalon elhelyezkedő, már űrsikló vezérlésre is alkalmas eszközök tetszenek :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#3741) bbazsy válasza peterszky (#3740) üzenetére


bbazsy
őstag

szakállas barátunk lehet jobban vonzódik/ért az elektronikához mint egy átlag(normális?:D) ember :P

..

(#3742) gygabor88 válasza bbazsy (#3730) üzenetére


gygabor88
tag

Köszi, gridet miből érdemes tanulni?

(#3743) bbazsy válasza gygabor88 (#3742) üzenetére


bbazsy
őstag

manageléséből :)

..

(#3744) Mawyx válasza bbazsy (#3736) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nah, megjöttem :DD

Jó volt otthon, meg vezetni is :K Kicseréltem az ablaktörlő lapátokat, lefestettem végre a tükröket, nyáriszőnyeget be, fóliacsík elkopott, kapott másikat és felkerültek a nyári felnik.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3745) Mawyx válasza bbazsy (#3739) üzenetére


Mawyx
senior tag

Egy dobókockát pont előbb szedtem le, lentebb helyeztem..............
.................................................................de felkerült helyette két plüss szivecske :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3746) Mawyx válasza bbazsy (#3736) üzenetére


Mawyx
senior tag

Szombat este nem nézte vmelyikőtök véletlenül a honlapomat? Csináltam vkinek bodog szülinapot html oldalt, de pl most a képeket nem tölti be, így meg béna, ha tegnap se töltötte be, akkor az nem jó :( vagyis most egyáltalán nem működik. tegnap délelőtt még jó volt minden, de este 8:20kor nézte meg az illető...

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3747) Mawyx válasza peterszky (#3738) üzenetére


Mawyx
senior tag

Az azért kicsit meredek lenne :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3748) bbazsy válasza Mawyx (#3746) üzenetére


bbazsy
őstag

én vmikor néztem, de boldog szülinapot nem ugrott az arcomba..

grafika beadandóval lassan kész vagyok.
nincs kedve vkinek átírni a directx -em openglre is ? :)

ritka az olyan, h én reggel 10től éjjel 2ig programozzak szinte folyamatosan, utálom is.
ezért nem leszek programozó :K

[ Szerkesztve ]

..

(#3749) Mawyx válasza bbazsy (#3748) üzenetére


Mawyx
senior tag

nem a főoldalra raktam, nem linkeltem, deirekt címsorba írva lehet megnézni, csak hogy működött-e maga a honlap, mert amikor kérdeztem, akkor nekem a fő index html se jött be...
remélem működött :U

én meg nemtok programozósul gondolkodni :( flash tanárral is beszélgettünk erről, örülök, ha átesek vhogy a progis tárgyaimon :(((

nő a fű , kb 1cm-es és nagyon ritka még, de majdcsak már... 10nm2-re szórtam 40nm2-re való fűmagot :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3750) Mawyx válasza Mawyx (#3749) üzenetére


Mawyx
senior tag

képek itt

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.