Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat

Hozzászólások

(#3251) peterszky válasza proof88 (#3250) üzenetére


peterszky
őstag

Előfordulhat. Nekem is ki akarták húzni egyik gyakjegyemet, de végül megmaradt.

Déli tetején mutánsok? Izginek hangzik :D Biztos így akarnak az IK-n bosszút állni.

What else you gonna do on a Saturday?

(#3252) proof88 válasza peterszky (#3251) üzenetére


proof88
addikt

No mindegy, majd lesz valahogy, az életet meg kell tapasztalni. :D
Mutánsok alatt pedig azt értettem, hogy anno a Szalay azt mondta, hogy télen is fűteni kell az épületet rendesen a téli szünet alatt is, mert fenn vannak a biológusoknak mindenféle döge, ami elpusztulna egyébként. :D

(#3253) peterszky válasza proof88 (#3252) üzenetére


peterszky
őstag

Amúgy mit szeretnél előfeltétel nélkül megcsinálni? Hátha meg tudjuk mondani, hogy érdemes-e megpróbálni.

What else you gonna do on a Saturday?

(#3254) proof88 válasza peterszky (#3253) üzenetére


proof88
addikt

Az adatbázisok elméleti alapjai - se logika, se algoritmusok/adatszerkezetek vizsgám nincs. Utóbbit pedig tudom, csak hülyén viselkedtem az elmúlt félévben... logikát meg... az is kb lustaság.
Információs rendszerek EA - na ehhez meg a fenti adatbázisos tárgy kéne ...
Programozási nyelvek 2. (Ada) - progköröm sincs, helyette előző félévben lett volna Számítógépes alapismeretek, de az nagyon ütközött sok mindennel, úgyh elhalasztottam, most jöttem rá h nincs keresztfélévben ...
Operációs rendszerek 1. - szintén a progkör kéne. :D

(#3255) peterszky válasza proof88 (#3254) üzenetére


peterszky
őstag

Az adatbázisok elméleti alapjai -> szerintem neki ugorhatsz, ha jól ment a logika gyakorlat, a relációs algebrához nem árt.

Inf. Rendszerek: nem hiszem, hogy véletlenül utolsó féléves tárgy :DDD

Ada/Oprendszerek: szerintem nyugodtan.

What else you gonna do on a Saturday?

(#3256) bbazsy válasza proof88 (#3250) üzenetére


bbazsy
őstag

beteg vagy Te..

..

(#3257) proof88 válasza peterszky (#3255) üzenetére


proof88
addikt

THX! :) Inf rendszereket leadtam, többi marad...
Még valami: osztott rendszerek implementációja és specifikációját most akkor felvegyem-e vagy nem? :D Mert előfeltételek megvannak, csak bbazsy aszonta h később kell, és megnéztem későbbre is ajánlják nálunk is a hálóban, dehát miért ne ...

szerk.: ja és a funkcionális programozást szerintetek? Az is kb utolsó félévre van ajánlva. Előfeltételei megvannak.

[ Szerkesztve ]

(#3258) peterszky válasza proof88 (#3257) üzenetére


peterszky
őstag

BevProg, Algo ismeretek nélkül én nem erőltetném az orsit.

What else you gonna do on a Saturday?

(#3259) proof88 válasza peterszky (#3258) üzenetére


proof88
addikt

BevProg 1-2. megvannak, Algo 1.-et meg mondom tudom, csak 4-et hiányoztam gyakon. :B
Bevmatra gondoltál? Meg van algo 2. asszem, azt értetted algo alatt?

(#3260) Crystalheart válasza sghc_toma (#3227) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"jaja... én is megszívtam ezzel, mikor átjöttem TTK-ról ide... és még perkálnom is kellett, mert késve írattam be a jegyeket.."

Ez most komoly? És mennyit kellett, ha szabad kérdenem? Áááá. A TO-os gyerek azt mondta, ráér, majd ha arra járok, elkérem az Indexet, aztán lassankint felkeresgetem a tanárokat. Pheh... Mondjuk, mintha itt lenne a szomszédban, legalábbis úgy csinálnak. Egy vagyon az utazgatás.

Minek itt kavarni, ha én csak simán abba akarom hagyni az egészet? Legközelebb 2010-ben fogok felvételizni akárhova is... Mi a frásznak az egyest meg a nem megfelelést aláiratni ilyen esetben?

(#3261) peterszky válasza proof88 (#3259) üzenetére


peterszky
őstag

Szerintem nem árt hozzá algo1-2. Nem konkrétan az anyag miatt, inkább a szemlélet :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#3262) gygabor88 válasza Crystalheart (#3260) üzenetére


gygabor88
tag

Minek itt kavarni, ha én csak simán abba akarom hagyni az egészet?

Ez még mindig semmi ahhoz képest, ami BME-n megy. Ottani TTK-ról akartam megpattanni, fél évbe telt mire sikerült végleg, 5-6x vonatoztam fel pedig 2x is elég lett volna, ha azt csinálták volna, amit telefonba mondtak, le se szarják, hogy feleslegesen utazol 300 km-t és kiesik 1 napod, simán elhajtanak és még csúnyán is néznek.

[ Szerkesztve ]

(#3263) sghc_toma válasza Crystalheart (#3260) üzenetére


sghc_toma
senior tag

komoly.. hét tárgyam volt, 7x3500 Ft-ot fizettem.. volt a szintünkön egy srác, egy napon adtuk le az indexet, csak ő más TO-shoz tartozott.. ő nem fizetett semmit :((
gondolom ha a TO-s gyerek ezt mondta neked, akkor nem fog fizettetni...

azt mondták, azért kell beíratni mindent, mert rendesen le kell zárni az indexet, blabla... utálom a bürokráciát.. komolyan, több kellemetlenséget okoznak a TO-s marhaságok, mint a vizsgák..

in asm we trust

(#3264) Crystalheart válasza sghc_toma (#3263) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Remélem is... Rendesnek tűnt. De azért tárgyanként 3500 az durván beütne, már egy kurzus kifizetése is problémás volna. Az egyetemet is anyagiak miatt hagyom elsősorban abba - az ETR meg a TO vacakolásán kívül -, akkor 10 kurzus aláiratásának összesen 35K büntipénze egyszerűen áthidalhatatlan akadály volna. Csak nem nehezítik meg így a dolgom... Bár nem lesz semmi azt a 10 embert összevadászni.

(#3265) tomazin válasza proof88 (#3247) üzenetére


tomazin
veterán

Ált. gáz.De cseresznye kérdése.Pl. haver felvette anal7et analszig nélkül.De nekem anal2kellett az algohoz erősben,és addig nem írták be az algo jegyet,amíg meg nem lett az analom.So tanárra válogatja.Ha abszolúte meg sem csinálod az előfeltételt akkor szvsz hagyjad.De miről lenne szó?látom már megoldódott...

Crystalheart : De ha nem is mentél vizsgázni,akkor nem kell egyest beiratni.Ha megbuktattak gyakon,és etrbe nincs beírva az egyes,akkor megint nem kell beiratni.

Toma : Hát gratula,ha esetleg Martina nem mondta volna.Bazze egy állat vagy.Annyi és olyan tárgyat letolni 4nap alatt.. :C

[ Szerkesztve ]

(#3266) sghc_toma válasza tomazin (#3265) üzenetére


sghc_toma
senior tag

kösz.. amúgy mondta Martina, asszem.. kicsit álmos voltam, mikor hívott.. :) azért ez az uccsó hétre minden vizsga móka nem lesz a hobbim, úgy érzem :) elég kemény hét volt.. meg hát ugye progtech-re be sem mentem; anal miatt bele sem néztem, úgy meg nem volt pofám vizsgázni...

neked hogy sikerült ez a vizsgaidőszak?

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#3267) peterszky


peterszky
őstag

Bazsi!

[link] <- neked ilyen hdd-d van a notiban? Jó? :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#3268) sghc_toma válasza peterszky (#3267) üzenetére


sghc_toma
senior tag

bár nem tőlem kérdezted, de nekem is ilyen van; még itt a ph-n vettem 13k-ért.. gyors, halk, nem melegszik.. itt egy HD Tune összehasonlítás egy 7200 rpm-es Seagate Momentus-szal: [link]..

in asm we trust

(#3269) peterszky válasza sghc_toma (#3268) üzenetére


peterszky
őstag

Köszi, kicsit helyhiányos már a 80-as hdd...

Tényleg, ami még kimaradt Bazsi vagy Toma, ha IBM géped van. Ha ráengedem a recovery disket az új vinyóra azt is helyreteszi, formázza, rátolja a géppel vett oprendszert normálisan? Gondolom, hogy igen, de azért egy megerősítés jól jönne.

Meg utána kihasználnám végre az msdnaa-t is :D

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#3270) bbazsy válasza peterszky (#3269) üzenetére


bbazsy
őstag

gondolom igen.

de minek akarod azt a fost rátenni?
clean install sokkal jobb.

és igen, hasonló van. valami 320as WD, fingom sincs már melyik.
ja lehet pont ez. de remélem nem itt akarod megvenni...

ilyen e, megnéztem:
Merevlemez Notebook WD 320GB 8MB SATA 5400rpm WD3200BEVS 3év gar.

[ Szerkesztve ]

..

(#3271) bbazsy válasza peterszky (#3269) üzenetére


bbazsy
őstag

80assal mit akarsz kezdeni ? :U

..

(#3272) Crystalheart válasza tomazin (#3265) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ha megbuktattak gyakon,és etrbe nincs beírva az egyes,akkor megint nem kell beiratni."

No, és azt hol tudom megnézni? :) ETR-hez én hónapok óta nem is nyúltam... Szívem csücske, olyan jól átlátható.

(#3273) peterszky válasza bbazsy (#3270) üzenetére


peterszky
őstag

Nem itt akarom megvenni :D

80-ast berakom fiókba. Ha baj van, akkor lesz egy működő rendszer :DDD

Mondjuk igazad van ebben a clean installban. Akkor lehet le is kapok msdnaaról egy XP-t.

What else you gonna do on a Saturday?

(#3274) tomazin válasza sghc_toma (#3266) üzenetére


tomazin
veterán

Hát az még akkor is naon tuti ;)
Meglett az anal7,so innentől csak 100% felett teljesítettem :)
Majdnem minden meglett,de az a baj ez így is csak 16kredit. :F

Crystalheart : Vizsgajelentkezés...gondolom akkor nem nagyon használtad ezt az opciót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3275) proof88


proof88
addikt

Egyik Ada gyakra sem jutottam be, mindegyik tele van, 20/20. Legalább olyan lenne, aminek az időpontja nem jó. :((( :P
Oprendszerek gyakok is mind tele.

Adatbázisok elm. alapjai gyak. Brányi László lett, ez maradt.

[ Szerkesztve ]

(#3276) sghc_toma válasza proof88 (#3275) üzenetére


sghc_toma
senior tag

én sem jutottam be... most írtam e-mail a tanárnak, hogy lehetne-e bővíteni a létszámot...

@szalontai: grat az anal7-hez...

in asm we trust

(#3277) Crystalheart válasza tomazin (#3274) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na ja, ETR jól mondja: KÉP :DDD

Minden csak "nem teljesítettre" van jelezve, ahogy kell, csak akkor nem értem, mi a fenét kell ezen aláiratni? Na mindegy - most elaludtam reggel -, majd héfőn megkérdezem.

Egyébként meg adja az ég, hogy sikerüljön 2010-ben a felvételi a Színművészetire, és akkor megúszok mindenféle, az órarendek, kurzusfelvételek meg társai miatti idegeskedést...

[ Szerkesztve ]

(#3278) Crystalheart válasza Crystalheart (#3277) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ah, megvan, az egyes tárgyakba belelépegetve rájöttem a dolog nyitjára. Néhány gyakvez beírogatott nekem auto jegyeket, mintha ott lettem volna, kapát. Kösz... :(((

(#3279) peterszky válasza proof88 (#3275) üzenetére


peterszky
őstag

Brányi vicces figura, de szar gyakvez.

What else you gonna do on a Saturday?

(#3280) bbazsy válasza Crystalheart (#3278) üzenetére


bbazsy
őstag

na azokat kell beiratnod.

..

(#3281) gygabor88


gygabor88
tag

Ösztöndíj összegét mikor állapítják meg?

(#3282) bbazsy válasza gygabor88 (#3281) üzenetére


bbazsy
őstag

márc első-második hetében utalják elsőt, február végén lesz meg kb az összeg..

..

(#3283) proof88 válasza peterszky (#3279) üzenetére


proof88
addikt

Hát, ez van. :U Amúgy variáltam és Ada gyakból sikerült felvennem Török Márkot. :D

(#3284) tomazin válasza Crystalheart (#3277) üzenetére


tomazin
veterán

Halgass bbazsyra,mivel én kicsit elpillegtem ilyen hogy...

nekem 1 nem teljesített sor így néz ki:

IKP-V2BNH1/1 Nagy hatékonyságú számítások RISC processzorokkal 1. GY 2 2008-12-12 23:59 2008-12-12 23:59 Auto gyakjegy Járai Antal I

So nem értem neked hogy nincs odaírva semmi :F

Toma:kci :B

mod: Osztott rendszereket vett fel valaki?Csak mert ha jól tudom már bsc-s tárgy.. :U

[ Szerkesztve ]

(#3285) proof88 válasza tomazin (#3284) üzenetére


proof88
addikt

ORSI-ra gondolsz, akkor igen, vettem fel.

(#3286) peterszky válasza tomazin (#3284) üzenetére


peterszky
őstag

Ugyanaz, mint PP, csak a nevét változtatták meg.

What else you gonna do on a Saturday?

(#3287) bbazsy válasza peterszky (#3286) üzenetére


bbazsy
őstag

osztott rendszerek A -s tárgy, nincs hozzá gyak. (orsi lájt)

ORSI B-s gyakkal.

[ Szerkesztve ]

..

(#3288) peterszky válasza bbazsy (#3287) üzenetére


peterszky
őstag

Hupsz, tényleg :B Tehát az ORSI = PP :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#3289) bbazsy válasza peterszky (#3288) üzenetére


bbazsy
őstag

MI gyakotok van ?

..

(#3290) peterszky válasza bbazsy (#3289) üzenetére


peterszky
őstag

Van.

What else you gonna do on a Saturday?

(#3291) bbazsy válasza peterszky (#3290) üzenetére


bbazsy
őstag

ja hülye vagyok, nekünk is van.

fantasztikus 200 fős gyak lesz ez is.

..

(#3292) proof88


proof88
addikt

Nah kb összeállt az órarendem. Már várom nagyon. :D
Viszont hétfőn volt egy lyukasom, poénból rákerestem azokra a kurzusokra, ahol van szabad hely és akkor van és 1 tárgyon kívül semmi jót nem találtam magamnak, na mi az? :)
Logika EA. :DD
Felvettem... ez is és bevmat ea is (amit most diszkrét matek néven vettem fel és elhatároztam h hétről hétre átveszem az anyagot és első vizsgaalkalomra el fogok menni, de kiderült h most nem vizsgakurzus van, hanem rendes EA, amit nem a Járai tart, hanem Fülöp Ágnes, kíváncsi leszek, milyen, mert Járaié unalmaska volt) 3. tárgyfelvételem... ez a 2 tárgy nagy ősi ellenségeim, na nem mintha előző félévben bármelyikre is elmentem volna vizsgázni, vagy bejártam volna, nagy hülye voltam... úgyhogy most vagy soha, lelkiekben felkészültem arra h jó nehéz dolgom lesz, de ez könnyen abszolválható a rendszeres tanulással.
Nah ennyi. :D
Kívánjatok sok sikert plíz! :)

ui.: őszi féléveim eddig rosszak... tavaszi félévem nagyságrendekkel jobb volt, nem csak a szerzett kreditek, hanem a jegyek tekintetében is. Kezdem magam jobban érezni megint, hogy nemsokára eljő a tavasz. :)

(#3293) Mawyx


Mawyx
senior tag

Matek II (2) -t ki szokta tartani?
A nálunk lévő megfelelőjéről lejelentkeztem, mert nagyon sok az órám, de ha beírtok vmi izé nevet, akitől megijedek, akkor lehet mégis visszaveszem vagy nemtom :U

Ma nagy pakolást csináltam a "kamrában" meg az udvart felsöpörtem. Kintre egy kertész kellene, egyedül nem birok el a kerttel, ha jön a jó idő fel kellene ásni ahol nincs beton és megtrágyázni, majd beleültetni a virágokat (alig 3táskányi :DDD ), ahol betontörmelék van, azt felverni és elszállítani vhová és vmi rendezett kinézet kellene, mint amit újságokban látni, fakéreg dekorral, ilyen-olyan kövekkel, kis lampionokkal, kertitörpékkel :DDD , vettem fűmagot is meg 100l virágföldet....

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3294) gygabor88


gygabor88
tag

Elég gáz lett a végső órarend. Hétfőn tárgyütközés, csütörtök 18:00 - 20:30-ig is van órám, és péntekre is bekerült egy gyakorlat. Mindenhol 2 órás lyukak.

(#3295) proof88 válasza gygabor88 (#3294) üzenetére


proof88
addikt

Nekem is van ütközésem, szerencsére "csak" két EA és 1 órás diffivel lógnak egymásba.
Hétfőn 8-4-ig vagyok. Kedden 8-tól kb este 8-ig, 2x2 lyukas órával. Szerdán 8-tól 17:30-ig. Csütörtöktől pihi, 10-12-ig Web animáció csak, pénteken meg 10-14-ig vagyok, nekem is van egy gyak. :D

(#3296) peterszky válasza Mawyx (#3293) üzenetére


peterszky
őstag

Matek II (2) -> ez mi? progon így direktbe nincsen.

What else you gonna do on a Saturday?

(#3297) Mawyx válasza peterszky (#3296) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nincs? Az hogy lehet? :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3298) peterszky válasza Mawyx (#3297) üzenetére


peterszky
őstag

Tanároknak lehet van, azt nem tudom :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#3299) Mawyx válasza peterszky (#3298) üzenetére


Mawyx
senior tag

És a web animáció miféle lehet? Ha nehéz, akkor ezt is ledobnám amíg lehet.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3300) peterszky válasza Mawyx (#3299) üzenetére


peterszky
őstag

Szerintem az Flashről szól.

What else you gonna do on a Saturday?

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ELTE-IK proginfo/progmat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.