Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) M_o_g_y_i válasza siti (#1450) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Szénkefék milyen állapotúak?

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1452) siti válasza M_o_g_y_i (#1451) üzenetére


siti
senior tag

új, kb 30 percet ment eddig.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#1453) FatalEror válasza siti (#1450) üzenetére


FatalEror
addikt

Hány W-s a gép?
Szabad kézzel mennyire nehéz forgatni a tengelyt?

HardCore is my LifeStyle

(#1454) siti válasza FatalEror (#1453) üzenetére


siti
senior tag

W-t nem tudom, de szabad kézzel forgatva, mintha kicsit akadozna.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#1455) FatalEror válasza siti (#1454) üzenetére


FatalEror
addikt

Ott a gond!Szerintem.Garis még a cucc,ha nem akkor szedd szét,pucold ki kend át valami jobbfajta zsírral.

HardCore is my LifeStyle

(#1456) siti válasza FatalEror (#1455) üzenetére


siti
senior tag

szétszedték, összerakták, mintha a tengely nem lett volna rendesen a helyén és a szén keféknél kuszoló hangot adott, most megy gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#1457) FatalEror válasza siti (#1456) üzenetére


FatalEror
addikt

Na lényeg,hogy megoldódott!De nem vettél észre semmi furcsát a tengelyen?Például,hogy nem forog teljesen középpontosan,hanem kis "köröket" ír le?

HardCore is my LifeStyle

(#1458) siti válasza FatalEror (#1457) üzenetére


siti
senior tag

eddig csak vágtam vele és ott nem tűnt fel ilyen. a polir korog mondjuk járt rajta, de az meg lehet nem volt pont középen mikor feltettem.
ja és 125W -os, cimkén rajta van :B

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#1459) talpas válasza Laci4 (#1448) üzenetére


talpas
aktív tag

1,2 V-al számolj ha csak nem valami extrém kütyü. Ezekre gondoltam.
A csavarozókban a bébi méretű van.
Az aldis azért azzal az 1200mAh elemmel csak hobbira!. Szerintem a papírjai nélkül felejtős. Ha akku felújítást tervezel itt 1 példa 2500mAh. Ezt is érdemes megnézni.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1460) FatalEror válasza talpas (#1459) üzenetére


FatalEror
addikt

Eh jó téged errefelé látni!
És azért 2 szem többet lát. :K

HardCore is my LifeStyle

(#1461) Laci4 válasza talpas (#1459) üzenetére


Laci4
senior tag

Köszi!

Konkrétan nem tervezek felújítást, csak sok használt gépet látni "a gép tökéletes, akku gyenge, vagy kuka" jelzővel.
Kíváncsi voltam, mégis hogy néz ki belülről egy ilyen akku. (miből van felépítve).
Egy alapvető elektronikai ismeretem akad, anno elektroműszerészként végeztem, igaz, sose dolgoztam a szakmában.

Akkor ezek szerint nagy többségében egy mezei Ni-Cd, Ni-Mh akkucellákból áll a pakk,nem valami spéci cuccból.
Jó tudni.. köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#1462) talpas válasza FatalEror (#1460) üzenetére


talpas
aktív tag

Jönnék többet is csak nagybeteg lettem. Jól esett amit itt írtál. Köszönöm.
Közben elmondom. Szénkefék elkoptak ebben Ennél a hobby szintűnél motorcsere az előírás. Na persze, hogy a 18V-os tengerentúli gépemben is u.a a márkájú motor. Szétszedtem és kis "buherával" a szénkefe csere sikerült, be a bosch-ba. Kb. 5mm. még az elkoptatható vastagság. Nem üzletben vettem hanem Magyar O. szerelt, ellenőrzésen megbukott készletből. Kár, hogy azóta sem volt akció. Szegény 18V-os sokat dolgoztam vele. De 1 vagyon lenne feltölteni akkuval.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1463) FatalEror válasza talpas (#1462) üzenetére


FatalEror
addikt

Persze,mivel te is tapasztalatból,volt dolgod jó és rossz gépekkel is.
Milyen volt az a másik gép amit szétkaptál?

HardCore is my LifeStyle

(#1464) talpas válasza FatalEror (#1463) üzenetére


talpas
aktív tag

Ez márka, régebbi kivitelben. 2db. akkuval + reflektorral. 12 éve.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1465) FatalEror válasza talpas (#1464) üzenetére


FatalEror
addikt

Azt gondoltam,hogy craftsman,írtad is,hogy 2db dolgoztál,egy 14,4-s,és egy 18V-s darabbal.
Én ezt relatíve nincsen rossz ára. :N
Illetve még ezt ez is nagyon jó gépnek tűnik,és ezzel tényleg nincsen olyan csavar amit ne lehetne fába behajtani.

HardCore is my LifeStyle

(#1466) agoka07


agoka07
senior tag

Üdv!
Fúrógép és dekopír vásárlás előtt állok, ezeket szemeltem ki:
Fúró: [link]
Dekopír: [link]
A fúróból elég a 650w, fa és néminemű vas fúrásához?
Ez lesz az első dekopírom. Teljesítménye megfelelő?
Tapasztalatok? Esetleg ilyen árba jobb gépek vannak? :)
előre is köszi :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#1467) talpas válasza FatalEror (#1465) üzenetére


talpas
aktív tag

Anno "gyengébbet" elajándékoztam, mikor ajándékba kaptam a 18-ast.
Tapasztalatom az volt, hogy a 14-es a 10-es skálán nálam 10, a 18-as 5-öt ért. Töltés, folyamatos munka egész nap a két elemmel, súly, erő. Igen, később megjelentek itthon is a csavarozó 220-as gépek.
Számomra mindig nagy előnyt jelent a kábelnélküliség, ez nagyon előnyös tud lenni. Sok-sok munkához meg ki mihez szokik ill. mit kap a kezébe vagy otthon mit tud beszerezni. Aztán mindig jönnek az Általad is linkelt gyönyörű jó gépek, az ember megvenné mind ha tehetné. De mellé is tudok nyúlni pld. a lidl-ből a kézi körfűrész. 3 év gari az igen jó, a működése is. Na de a méret! Mint régen a testvérek szerszámai.:).Itt a környéken azért láttam bútoros vállalkozót azonnal vette. Vagy szintén onnan a sövényvágó. Ezzel mellmagasságban vágni.......fárasztó tud lenni. A kertészem meg felmondott:)

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1468) FatalEror válasza agoka07 (#1466) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem mind a kettő felejtős.

[link]

[link]

talpas
Igen-igen,de nekem sajnos az bajom,hogy egy aksis gép sosem tud annyit,mint hasonló árkategóriájú hálózati.
A vezeték nélküli cucc is jó dolog,vannak használtan jó állapotú szettek,nem olcsóak,de gondolkozok a gyűjtésen,mert lenne egy csomó szerszámom amit nagyon gyakran nem használok,de ha előveszem egy aksis gép paraméteri is kiszolgálnak,amiket gyakrabban használok abból egy két kivétellel,már úgy is van itthon egy minőségibb komolyabb darab.
A súly az igen nem egyszerű eset,van nekem egy jó kis masszív orosz körfűrészem,hát szo-szo,nem a pehely kategória,1150W-ra lett hitelesítve a motorja,de még így is nagyobb a motorja,mint az 1600W-s láncosé.
Még egy kis finomság a hálózati vs. akkus gépek csatájához.Csak,hogy tisztába tegyük az ősembert,a szürke gép,ami középen van az egy DeWALT,és a DeWA melletti gép pedig egy BOSCH,és mind 2 gép a gyártó SDS+-s "class" zászlóshajója.

HardCore is my LifeStyle

(#1469) szab.tam válasza agoka07 (#1466) üzenetére


szab.tam
nagyúr

csak részleges válasz.

amikor döntően fémmegmunkáláshoz, (főként alu, néha acél), fúrót kerestem, egyet felejtettek el a kollégák. hogy ne ütvefúrót vegyek, és miért ne.
így persze, hogy azt vettem, és a mai napig szívom a hátrányát.
az ütvefúróknak tengelyirányban elmozog, kotyog az egész tokmányuk. nem kicsit.
vettem állványt.
hiába pontozom, jelölöm meg, most előre ki kell találnom, hogy milyen irányba fog kicsit elmászni.
rutinnal ez is megy, de hát egy nem ütvefúróval jobban jártam volna.
ráadásul ahová az ember az ütvefúrót szánná, oda úgyis fúrókalapács kell...

einhell cuccom még nincs, de alapól egy választhatóan jó ár/minőségű cucc.
(az esztergályos, ahová jártam, szintén birtokolt és használt 2 db einhell oszlopos fúrót. klassziikus szocreál pinyóműhely, az ilyen nem használ konzumidióta dolgokat....)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1470) FatalEror válasza szab.tam (#1469) üzenetére


FatalEror
addikt

Amikor ütvekúrót vettél előtte is írtam,hogy a sima fúróval az baj,hogy barkács kategóriában nincsen,csak ipari kategóriában ott pedig 25-30k az induló ár.És egy jó ütvefúró azért sok mindenre jó,tégla,vályog,ytong stb.Illetve puhább betonok.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#1471) szab.tam válasza FatalEror (#1470) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok, lehet.

a tengelyirányú tokmánykotyogásról akkor sem tudtam. vagy nem volt kellőképpen kihangsúlyozva, vagy figyelemetlen voltam a választásnál.
ma már tök mindegy.

de egy olyan tulajdonság, amire fel kell hívni a figyelmet, hátha valaki ugyanúgy nem tudja, mint én anno, akinek ez volt az első fúrója, és gyakorlatilag az első fúró a kezében... :)

***

"csak ipari kategóriában ott pedig 25-30k az induló ár"
ez pontosan így volt.
de ha tudom az ütvefúró eme tulajdonságát, akkor már egészen biztos, hogy a kisebbik oszlopos einhell-t veszem, akciósan, 30 alatt.

***

ez most nem egy múlt boncolgatás, hanem felhívás, hogy érdemes megosztani a fúró keresőknek ezt a tulajdonságot. pláne, ha fémet is akarnak megmunkálni. és a tanácsot kérő kolléga "vas"-ról is beszél...

:)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1472) FatalEror válasza szab.tam (#1471) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát nekem ez az egész olyan abszúrd,nem hülyének nézlek,elhiszem,de nem lehet,hogy valami gyártási hiba?Így kiadnák a gyártók? :F

HardCore is my LifeStyle

(#1473) szab.tam válasza FatalEror (#1472) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem. kicsit kérdezz utána. az ütvefúrok márcsak ilyenek.
ez az ütvefúrási képesség miatt, a szerkezetükből adódik.
én egyáltalán nem értek hozzá.
nekem is úgy mondták, mert csodálkoztam az első állványba befogás utáni fúrásoknál miért megy ennyit félre.

ha nem hiszed, kérdezd meg pl blasko92 kollégát, vagy macko20-at...

ugyan többen mondták, hogy oszloposat vegyek, csak a pontos miért lett kihagyva...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1474) FatalEror válasza szab.tam (#1473) üzenetére


FatalEror
addikt

Én elhiszem,csak furcsa,mivel nekem is van 2db,és nem igazán voltak ilyen gondok.
Amúgy találtam neked valamit :)

HardCore is my LifeStyle

(#1475) szab.tam válasza FatalEror (#1474) üzenetére


szab.tam
nagyúr

köszi! :R

de sajnos nem jó. a közepén az zárt rész üreges profilja nem megfelelő. négyzetes, túl nagy az üreg, kevés az "anyag", amit fel lehetne fúrni. azaz így nem lehet.
az ára első ránézésre még jó is lehetne, de mivel nem jó a keresztmetszet, így ki sem számolom.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1476) FatalEror válasza szab.tam (#1475) üzenetére


FatalEror
addikt

ugyan többen mondták, hogy oszloposat vegyek, csak a pontos miért lett kihagyva
Hát annyi,hogy nagyon jó a gép leáttéttelezése,az ékszíj csigák miatt,és a kar miatt finoman lehet adagolni a nyomóerőt is,illetve csak a motor méretre érdemes vetni egy pillantást,hogy egy 500W-s állványos motorja nagyobb mint egy 500W-s komplett fúrógép!És a csigákra visszatérve,ezeknek köszönhető,hogy a fordulat,és a nyomaték is nagyon jól skálázódik.De,hogy ezek a lemez vackok mit tudnak azt már nem tudom. :N

agoka07:
Még egy jelölt:[link]
Ezt nagyon melegen ajánlom,hasonló évjárat a dekopírom,és már vágtam vele kb 1km bútor lapot,de még mindig hibátlan,egy jó lappal az 5cm-s pallót is viszi mint a kisangyal,a bosch-nak ez egy nagyon-nagyon jól eltalált szériája. :K

Illetve sokan keresnek fúrókalapácsot is,hát ajánljak egyet.[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#1477) szab.tam válasza FatalEror (#1476) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem az oszlopos miért "igen"-je. az világos.
az ütvefúró miért "ne"-je...

***

de nem ragozom tovább. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1478) agoka07


agoka07
senior tag

Nos... még jó, hogy vagytok :R
Az ütvefúfóval lehet csavarozni, van benne potenciaméter? :B

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#1479) FatalEror válasza agoka07 (#1478) üzenetére


FatalEror
addikt

Lehet,csak nem előnyös,mert nem jó az áttéttelezés,mivel nagy fordulat alacsony nyomaték,és tökig kell húzni a ravaszt,ami könnyen csavar daráláshoz vezet.De egy kis gyakorlással meglehet oldani.

HardCore is my LifeStyle

(#1480) sanzi89 válasza agoka07 (#1478) üzenetére


sanzi89
addikt

Lehet, de mint írták, nem előnyös. Én mikor először csavartam bizony ledaráltam párat, de ha muszáj és nincs más megoldható.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1481) agoka07 válasza FatalEror (#1468) üzenetére


agoka07
senior tag

A belinkelt gépek pontos nevét nem tudod véletlen, meg kellene nézzem a hazai árakat is :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#1482) FatalEror válasza agoka07 (#1481) üzenetére


FatalEror
addikt

Extol-ról nincsen semmi info,a bosch-t pedig már nem lehet kapni,de mindenképp azt javasolnám,ha más nem postával. :R

HardCore is my LifeStyle

(#1483) agoka07 válasza FatalEror (#1482) üzenetére


agoka07
senior tag

Megkérdeztem és sajnos nem postáznak Romániába :(

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#1484) agoka07


agoka07
senior tag

Mikro géphez van olyan marófej ami képes oldal irányú vágásra? Körkivágásra alkalmaznám. :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#1485) FatalEror válasza agoka07 (#1484) üzenetére


FatalEror
addikt

Marófej.
De attól függ,hogy mit szeretnél vele marni,mert 175W-ra sokat nem bíznék. :(

HardCore is my LifeStyle

(#1486) M_o_g_y_i válasza agoka07 (#1484) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:K

Dremel marófejek

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1487) FatalEror válasza M_o_g_y_i (#1486) üzenetére


FatalEror
addikt

Eh téged is látni errefelé. :)

HardCore is my LifeStyle

(#1488) agoka07 válasza FatalEror (#1485) üzenetére


agoka07
senior tag

Fa munkára használnám. :) Hangládáknak a hangszóró helyét kivágni... ilyenek :)

M_o_g_y_i: köszi szépen! :R

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#1489) M_o_g_y_i válasza FatalEror (#1487) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Passzivitásban vagyok. :DDD

(#1488) agoka07: szívesen ;) Lada kalaptartót vágtam már ki Dremel géppel, pedig az kb. 1mm-es lemez. Bírni fogja a fát! :K Bár legalább két fogás lesz körönként, mert a farostemez/MDF minimum 18mm hangszóró céljára ugye. Lehet inkább dekopír lenne a jó ide? :F

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1490) FatalEror válasza M_o_g_y_i (#1489) üzenetére


FatalEror
addikt

Amúgy jók ezek a dremel felső maró állványok?Mert azért jobb egy 1Kg-s géppel dolgozni,egy kisebb munkadarabon,vékony plexi lemezen,mint a dög nehéz marógéppel. :K

HardCore is my LifeStyle

(#1491) M_o_g_y_i válasza FatalEror (#1490) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Passzolom, nekem nincs hozzá. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1492) FatalEror válasza M_o_g_y_i (#1491) üzenetére


FatalEror
addikt

És az állvány jó szolgálatot tesz?
Apropó valakinek nincsen ilyen állapotban lévő gépe? :R

HardCore is my LifeStyle

(#1493) agoka07 válasza FatalEror (#1490) üzenetére


agoka07
senior tag

kép Ilyenre gondolsz? Ha igen én is kíváncsi vagyok. Végül is a stabilitásba és a szög megtartásába sokat segít.

[ Szerkesztve ]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#1494) FatalEror válasza agoka07 (#1493) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem erre ez a csempe fuga kiszedő bizbasz,az amiről kérdeztem,az konkrétan egy maró állvány.

HardCore is my LifeStyle

(#1495) agoka07 válasza FatalEror (#1494) üzenetére


agoka07
senior tag

Értelek, viszont ötletes, ebből indultam ki: videó :DDD

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#1496) FatalEror válasza agoka07 (#1495) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem rossz. :N

HardCore is my LifeStyle

(#1497) M_o_g_y_i válasza FatalEror (#1492) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem, mert folyton belerúgok. :DDD
(az asztal alatt pihen...:o)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1498) Blabcsi válasza agoka07 (#1495) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Dekopír fűrész, aztán csiszoló.
Ne fáraszd magad ilyennel, nem bírná.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#1499) agoka07 válasza Blabcsi (#1498) üzenetére


agoka07
senior tag

A tavaszi beruházásom az mindenképp egy dekopír, egy fúró és egy műhely :DD viszont nem tudom, -mert tapasztalat hiányba szenvedek-, hogy dekopírral lehetséges-e szabályos kör kivágás. :F

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#1500) Blabcsi válasza agoka07 (#1499) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Persze, gondolom köződ van. ;]
Felrajzolod a kivágandó részt, a körön belül megfúrod, hogy a dekó lapja beleférjen, aztán szépen, óvatosan körbevágod, persze a köríven belül, hagyva némi csiszolni valót. :DDD Kicsiszolod pontosan a rajzhoz, örülsz.
Az egész kb. fél óra - óra meló.
De addig akár kölcsön is kérhetsz egy dekopírt.
Viszont az ilyen multi gépekkel többet szenvedsz vele, bár pontosabb és talán szebb a végkifejlet.

De ha lehozod egy soproni társaságában szívesen kivágom neked. :))

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.