Hirdetés

2024. szeptember 10., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13551) H-Zol válasza 6030D (#13549) üzenetére


H-Zol
senior tag

Amire neked kell , arra a célra megfelel , és most az ára is elég barátságos !

(#13552) f4lcon válasza 6030D (#13546) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem ilyen van, 13. kerületi panelban mindenre elég volt, 35-ös (vagy 38-as) koronafúróhoz is
felvertem vele 35nm terasz csempét, meg lebontottam vele a fürdőt, megkevert vagy 50 zsák padlopont meg vagy 30 zsák csemperagasztót, kutya baja

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#13553) 6030D válasza f4lcon (#13552) üzenetére


6030D
Ármester

Pedig már elgondolkodtam az 5 J-os Parksideon egy húszasért. ;]
:R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#13554) a2d2 válasza ncc1701 (#13548) üzenetére


a2d2
addikt

Én most toltam át ezzel a monolit vb födémet: [link]
Ráadásul 14-es lyukat ütöttem.
Gondoltam hogy ránézek most mennyi ennek az ütési energiája, de nem találtam semmi infót. Ha jól sejtem ez csak téglára van? Csak mert youtube teszteken adtak neki betont is, ezért gondoltam hogy akkor nézzük meg mit tud. Annyira mondjuk nem élveztem a dolgot.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13555) f4lcon válasza 6030D (#13553) üzenetére


f4lcon
őstag

ehhez 5 év múlva is az összes bizbasz lesz majd raktáron
szerk: közben megnéztem, nekem gbh240-es van nem 220, de a lényegen érdemben nem változtat

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#13556) a2d2 válasza a2d2 (#13554) üzenetére


a2d2
addikt

Bocsánat, ezt félreírtam mert a linkelten nincs is ütvefúró mód. Ez az enyém: [link]
De mondjuk ugyanúgy nem látok itt sem ütési energiát. Viszont egyértelműen használható betonra is:
Rezgésszint, fúrás ütvecsavarozó módban betonba: 6 m/s2

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13557) Audience válasza f4lcon (#13555) üzenetére


Audience
aktív tag

Nekem a GBH 10+ évesen megadta magát, felmentem a linkelt oldalea mindent megvettem, ujabb cserélhető tokmanyt vettem ra es lett egy ij gepem....ez is penz

(#13558) f4lcon válasza Audience (#13557) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem is újított fel a Bosch 12v-os akkus csavarhúzót, anno le is írtam a teljes "experience"-t talán pont ebbe a topicba.
szuper pozitívan csalódtam bennük.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#13559) YAS-dude válasza a2d2 (#13556) üzenetére


YAS-dude
őstag

Azért nincs ütési energia leírva, mert ez a körmöstárcsás "ütőmű" akkorát "üt", amennyire nyomod előre (ameddig a körmök el nem kopnak). Az, hogy 14-es szárral átküzdöttél egy födémet inkább a te érdemed, de ezzel a fajta géppel nem okos dolog betont fúrni. Túl gyorsan forog és túl kicsit üt.

(#13560) a2d2 válasza YAS-dude (#13559) üzenetére


a2d2
addikt

Na, pedig még direkt kettes fokozatra is kapcsoltam. Na mindegy. Sok választásom nem volt. Van itthon egy rendes vezetékes fúrókalapács is, de egyszerűen nem fértem hozzá máshogy csak ezzel a kicsi géppel (felülről a tető hajol rá egyből, alulról pedig szét kellett volna szednem a beépített polcrendszert).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13561) hotkar válasza a2d2 (#13560) üzenetére


hotkar
aktív tag

Az nem baj, ha 2-es fokozaton fúrtad; 1-es fokozaton még most is fúrnád. Az ütvefúróként használt normál gépeknél az ütésszám az inkább meghatározó (mivel picit üt), így a magas fordulat a kívánatos.

Szerintem az ütésszámot is a legnagyobb fordulatra adják meg.

(#13562) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
Nem készül véletlenül valaki a napokban a Parkside outletbe Biatorbágyra? Érdekelne pár dolog, hogy kapható-e...szívesen körül néznék, de nekem 400km oda-vissza, szóval, leginkább csak akkor indulnék el, ha legalább 1-2 dolog van is, ami kellene.
Csak infót szeretnék (venni nem kell semmit) :R

(#13563) YAS-dude válasza hotkar (#13561) üzenetére


YAS-dude
őstag

Jah, csak épp elégeti a fúrószárat.

(#13564) zoli03 válasza st6969 (#13562) üzenetére


zoli03
őstag

Facebook csoportokban vannak képek/kommentek, nyitás másnapján én is voltam, mert útbaesett.

(#13565) dellfanboy válasza st6969 (#13562) üzenetére


dellfanboy
őstag

miért nem dobsz nekik egy emailt mi van/nincs?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#13566) st6969 válasza dellfanboy (#13565) üzenetére


st6969
őstag

Nekem is eszembe jutott, de...

(#13567) dellfanboy válasza st6969 (#13566) üzenetére


dellfanboy
őstag

lidl

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#13568) H-Zol válasza st6969 (#13566) üzenetére


H-Zol
senior tag

Faszául meg van oldva :D , ez tényleg csak akkor játszik , ha épp arra jár az ember !!

(#13569) hotkar válasza YAS-dude (#13563) üzenetére


hotkar
aktív tag

Többéves tapasztalat alapján a fúrószárat egyetlen dolog égeti el: ha nincs "kihúzva" elég gyakran a keletkezett por. Az ugyanis olyan mértékű (meddő, haszontalan) súrlódást okoz, hogy a keletkezett hőt a fúrószár már nem tudja elvezetni.

Ez bármilyen sebességre igaz, még a fúrókalapácsra is.

P.S.: leginkább a betonvas égeti el a kőzetfúrót ;]

(#13570) jeni válasza st6969 (#13566) üzenetére


jeni
félisten

magyarul sétáljon el oda a kedves vevő.

(#13571) YAS-dude válasza hotkar (#13569) üzenetére


YAS-dude
őstag

Fúrókalapácsnál teljesen igazad van, de mikor egy kereplős fúrógép 2000+ fordulattal dörzsölgeti a panelbetont, ott szinte semmi furatliszt nem keletkezik. Nagy fordulat, plusz rá is nehezedik a felhasználó, hátha úgy halad valamit: egyenes út az izzó vídiához ;)

(#13572) zoli03 válasza jeni (#13570) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt a boltot Facebookon is nagyon sokan félreértették. Itt azokat a gépeket/tartozékokat próbálják kiszórni, amik több hét után sem keltek el a boltokban az aktuális akció után, visszavitték és a raktárban álltak már jó ideje. Ez nem egy mintabolt teljes portfólióval, hanem egy outlet, ahol a megmaradt termékek vannak. Pl 20 V-os akku nincs is, Performance gépből is nagyon gyenge volt a választék.
Én pl 35e Ft-ért vettem Performance merülőfűrészt, de hiába mentem körbe 3x, mást nem találtam, amit érdemes lett volna megvennem (Performance akkus fúrókalapács jó lett volna, de az már van otthon). Zöld gépből nagyon sok volt, de azoknak annyira leromlott a minősége az elmúlt pár évben, hogy pár kivételtől eltekintve nem vennék olyat. Amik például megérik és a boltokban is elfogy (2 akkus fűnyíró, akkus fúrókalapács, vezetékes fúrókalapács, stb), az outletben sem voltak.

[ Szerkesztve ]

(#13573) 6030D válasza zoli03 (#13572) üzenetére


6030D
Ármester

A régiós katalógusban eddig Kecskeméten és Soltvadkerten voltak nagy leárazások. Gondolom Bp környékére is akartak egyet, de nem boltba, hanem külön. Vevőcsalogatónak biztos lesz majd akciós katalógus 20-30 termékkel.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#13574) f4lcon


f4lcon
őstag

egyébként se nagy a hely, kb 20nm vagy kevesebb
egy-egy komolyabb pesti boltban nagyobb nonfood rész van
nekem csalódás volt, semmit nem vettem

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#13575) zoli03 válasza f4lcon (#13574) üzenetére


zoli03
őstag

Annál sokkal nagyobb, a két folyosó kb 2x1,5 m, köztük van egy terméksor, ez megint kb 1,5m, és a két falon a polcok, a szélessége szerintem legalább 6 m a boltnak, a hossza meg több, így minimum 60 nm lesz az az üzlet.

(#13576) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Van a Parkside-nak 16000 körül olyan kisebb keverője. Az elég erős lehet maltert vagy ilyen masszákat keverni, ragasztókat stb.? Gondolkodom rajta, elvoltam eddig egy öreg fúrógéppel, de most vacakol a kapcsolója, néha kellene, de ha nagyon gyengus akkor lehet megoldom másképpen.

Kérek egy számot a jútútú

(#13577) Audience válasza Tasunkó (#13576) üzenetére


Audience
aktív tag

Nekem bevalt, egy 20 literes vödör betont simán megkever, fordulatszám szabályozás is van rajta, hogy ne verje szanaszét az anyagot.

(#13578) Tasunkó válasza Audience (#13577) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Köszi :R akkor jó is lesz.

Kérek egy számot a jútútú

(#13579) st6969 válasza st6969 (#13464) üzenetére


st6969
őstag

Update: nem gond a szlovák számla, cserélték.

Viszont! Már rég nincs az az eljárás, hogy kérdés nélkül hozza a futár a komplett új szerszámot, és el sem viszi a régit (persze lehet, hogy ez már régóta így van, csak nekem új). Csak a csupasz géptestet kell becsomagolni (semmi tartozék nem lehet ott), és ugyanabban az akkorra már rongyos dobozban kapod vissza, amiben elküldted. Ha szarul csomagoltál, így jártál (az ebből adódó sérülésekért nem vállalnak felelősséget).
GLS veszi fel és hozza vissza (én automatába kértem vissza, ezt ki is pipálták a munkalapon, ehhez képest házhoz hozták volna, de a GLS rendszerében át lehetett irányítani. Nekem ez fontos. Ha valamit utálok, az otthon "ülni és várni" a futárt.

(#13580) robag93 válasza st6969 (#13579) üzenetére


robag93
aktív tag

Már rég nincs az az eljárás, hogy kérdés nélkül hozza a futár a komplett új szerszámot, és el sem viszi a régit
Megvan még, csak konkrét géptől függ, hogy javítják-e vagy kuka.

(#13581) varsam válasza st6969 (#13579) üzenetére


varsam
őstag

Én épp most gariztatok egy PABSP 20 Li C2 akkus fúró-csavarozót (meghalt a sebesség váltója), amit Ausztriában vettem 4 éve. A magyar ügyfélszolgálattal majd szervízzel pár email váltás után írták, hogy cserélik, a régi gép az enyém marad, azt csinálok vele amit akarok.

(#13582) f4lcon válasza robag93 (#13580) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem néha úgy tűnik inkább a gép eredeti gyártójától (Kompernass, Grizzly Tools, Scheppach, Einhell) függ mit kérnek vissza, és mit nem - azoknál, ahol már van B1, C1 stb azaz második-harmadik verzió és ráadásul menet közben beszállító váltás is volt, azok jó eséllyel nálad maradhatnak, ahol viszont épp aktuális generációt akarsz gariztatni, ott visszakérik, gondolom minőségbiztosítási okai lehetnek (vagy akár hulladékkezelési is)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#13583) 6030D válasza f4lcon (#13582) üzenetére


6030D
Ármester

Áprilisban cserélték a sövénynyírót. Szerintem értékfüggő is, drágább gépet biztos nem küldenek csak úgy. Esetleg vannak gyártási hibák, amiről tudják, hogy létezik. Nálunk pl volt egy borsónyi zsír a hajtásban, azért állt meg. A cserekészülék tele volt zsírral, a régit szétszedtem, telenyomtam, és működik.
De ügyintézőtől is függhet. Sógornőm felhívta őket, hogy a gyerek satupadon törött volt valami 10 cm alkatrész. Küldték az újat, régi maradt. Ezen felbuzdulva a festékhibás gyerekkonyhát bejelentettem, de nekem csak egy új mikróajtót küldtek. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#13584) st6969 válasza f4lcon (#13582) üzenetére


st6969
őstag

Ez épp aktuális generáció szerintem, egy akksis élmaró. Ez nemrég jött be hazánkba, 2023-ban még Szlovákiában is új volt. Kompernass a gyártó, a szerviz meg Hornos Kft.

OFF. Decemberben vettem egy darts táblát a Lidlből, abból az egyik kijelző hibás (nem azt mondom, hogy teljesen használhatatlan így a játék, de a 2. játékos pontszámát úgy kell kitalálgatni). Akkor azt sem fogom annyiban hagyni, cseréljék csak ki :K

(#13585) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Mi a vélemény a 20e alatti sövényvágókról? Nekem évente 2-3 alkalomra kellene, nem kell akksis, a sövényem is elég fiatal még, 3 éves, 1 m magas, de már kellene igazítanom.
Ha hulladék akkor mi az amire érdemes ránézni?
Köszi!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13586) dellfanboy válasza Flowtation (#13585) üzenetére


dellfanboy
őstag

jó lesz

hasonló felhasználásra fut a flottámban egy tescos sztem +10éve vettem talán10e ft-ért? fene tudja de a legolcsóbb volt akkoriban

max annyi hogy én magyar webshoptól vennék ahol van rá gari

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#13587) H-Zol válasza dellfanboy (#13586) üzenetére


H-Zol
senior tag

Régen az alja kategória is más volt , 10 + éve én is vettem a Tescobol egy vésőkalapacsot , valami tízezer Ft volt ( egy pár lyuk fúrására terveztem és azóta több száz lyuk lett vele furva ( 22-30 mm fúrókkal is ) , vésve is lett vele , nem is kevés , most olyan hibája van , hogy nem tartja már meg a vésőt ( elforog ) !
A mai alja kategória már a negyedét sem tudja
( az a világ már elmúlt :D )

[ Szerkesztve ]

(#13588) sanzi89 válasza Flowtation (#13585) üzenetére


sanzi89
addikt

Mi jópár éve vettünk a Lidl-ben vezetékes sövényvágót, szintén évi 4-5 használatra. Akkor még nem is Parkside volt a kerti gépek neve, hanem Florabest, de semmi gond vele.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13589) 6030D válasza Flowtation (#13585) üzenetére


6030D
Ármester

Sövényvágónál mondjuk nagy előny az akksi, mert ha nem figyelsz, akkor elvághatod a hosszabbítót. Persze ez senkivel sem történt meg eddig :P
Fiatal növényhez szerintem simán jó a Parkside, nekünk viszi, ha van benne ujjnyi ág, azt metszőollóval ki kell vágni. 3 év gari, ha gond lenne vele. Apósnak 100e körüli Makita van, az viszi az ujjnyit is. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#13590) Flowtation


Flowtation
őstag

Köszi srácok a sövényvágós ajánlatokat!
Bár most pont nincs PS gép a kínálatban, nem is annyira égetően sürgős, megvárom még a következő hetet, hátha. Vagy lehet ezt külön is venni valahol?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13591) hzsolee válasza Flowtation (#13590) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát nem tudom mennyire van messze, de ugye nyílott az a PS bolt...ott esetleg. Az árat nem tudom, de részemről csak a performance ajánlott. Zöldet én már nem igazán vennék. Aztán ugye ehhez nincs akku, 2 db kell eleve meg a töltő sem tartozék. Ebből is a nagyobb bt szerintem alap ami összesen (20+20+15) 55 ezer. Olyan kb 100 lehet cakkpakk... És akkor van akkukapacitás is meg 5 év gari... bár az akkukra szerint kevesebb.
Nekem besz@rt most a benyás sövényvágóm, jelenleg egy akkus Stihl-el nyomom. Hát súlyra megvett az biztos... Ha megjön a benzineshez az alkatrész összerakom, de aztán lehet könnyes búcsút veszünk...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13592) 6030D válasza hzsolee (#13591) üzenetére


6030D
Ármester

15x1,5 m sövényt vágtunk a zöld akkussal, 2Ah akksival, és még zölden világított. 15e a gép, (azt hiszem) 8000 az akksi+akku. De 10e a 4Ah, de azzal nehéz lesz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#13593) hzsolee válasza 6030D (#13592) üzenetére


hzsolee
őstag

Legyen...
Majd ő eldönti mit is szeretne. Mondjuk amit írtam 2 x a nagy bt akku az is valóban súlyban eléggé rátesz. Tesómnak van Stihl vezetékes...hát ja, az pehelysúlyú a benyáshoz képest...csakhát az a fránya vezeték...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13594) 6030D válasza hzsolee (#13593) üzenetére


6030D
Ármester

Annyiban igazad van, hogy a bt 4Ah elvileg akkora (súlyban is?), mint a sima 2Ah. Az jó lehet. Ha van más gép is, viszont ide felesleges (persze ha van 100 m sövény...).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#13595) herdsman12


herdsman12
őstag

Extol digitális nyomaték adapterrel (vagy más tipussal) dolgozott már valaki?

(#13596) dellfanboy válasza herdsman12 (#13595) üzenetére


dellfanboy
őstag

kínait rendeltem kb 5éve már az első használatkor fals értéket mutatott, aztán összemértem haver nyomatékkulcsához és teljesen más értékeket mutatott...

jah és ha jól emlékszem én még pár e ft-ért vettem talán 3 postával, kicsit felment azáruk aztaQ

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#13597) herdsman12 válasza dellfanboy (#13596) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, akkor kihagyom.

(#13598) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne elektromos kütyük portalanításához egy kompresszorra.
A lényeg, hogy nagyon halk legyen én ki tudjak fújni itthon vele minden port az eszközeimből.
Ezt a kettőt néztem ki eddig:
[link]
[link]

Ti melyiket vennétek ebből?
Az elsőnél van vízleválasztó, így amiatt az jobban tetszik.

Köszi

(#13599) YAS-dude válasza smallmer (#13598) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az első jóval halkabb is, ha hinni lehet a gyári adatoknak.

(#13600) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Sziasztok

Ma vettem egy akkus gardena lombszívót (ami eredetileg egy Husqvarna és az akku is az), a kérdésem az, hogy mennyire jók a husqvarna gépek? Illetve, hogy ilyen akkut felújít itt valaki?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.