Hirdetés

2024. augusztus 7., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13451) bbsofficial


bbsofficial
tag

Hallott valaki több infót a csütörtökön nyíló premier outletes Parkside storeról?

(#13452) Kiscsőke válasza ncc1701 (#13450) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Az nem olyan nagy gond, hogy sima akksi való a szintezőlézerbe, így ha valakinek csak lézerre van szüksége, nem kell akksit+töltőt vennie elég hozzá az elem méretű akksi

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#13453) BB9000 válasza bbsofficial (#13451) üzenetére


BB9000
senior tag

Nem tudom, hogy fontos-e, de az üzletvezető-helyettest még keresik. :) :)

(#13454) hotkar válasza BB9000 (#13453) üzenetére


hotkar
aktív tag

Egy pillanatra azt hittem, hogy a rendőrség keresi. :)

(#13455) bbsofficial válasza BB9000 (#13453) üzenetére


bbsofficial
tag

Szerintem nélküle is kinyit, engem most annyira nem érint az infó, de köszi. :D

(#13456) hzsolee válasza bbsofficial (#13451) üzenetére


hzsolee
őstag

Egy webshop többet ért volna. Legalább alávágott volna a neppereknek.
Mondjuk nekem mindegy...nem vagyok oda annyira a parkiért

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13457) robag93


robag93
aktív tag

Mi az általános vélekedés az Alzatools PRO gépekkel kapcsolatban? Pl. ezt néztem most ki 5 év garival.

(#13458) emre válasza robag93 (#13457) üzenetére


emre
veterán

Ezt az akksis flex-et használom némi faragás után Parkside 8Ah akksival, és nagyon tetszik. :K
De ha nem 10k-ért akciózzák valószínűleg nem veszem meg, most azt sajnálom hogy nem kettőt vettem.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#13459) st6969 válasza emre (#13458) üzenetére


st6969
őstag

"némi faragás után"
Korábban azt írta valaki, hogy "valószínűleg" kompatibilis a Parkside akkukkal. Ezek szerint nem az.
Mit jelent a némi faragás?

(#13460) emre válasza st6969 (#13459) üzenetére


emre
veterán

én így oldottam meg

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#13461) Audience válasza emre (#13460) üzenetére


Audience
aktív tag

Én vettem adapter a Bosch akkumhoz és használom Parkside-dal. Ahogy néztem szinte mindenhez van adapter csak bumszli lesz tőle a szerszám.

(#13462) st6969 válasza emre (#13460) üzenetére


st6969
őstag

Nagyon profi :R
De bánom, hogy nem vettem meg anno 10-ért :(

(#13463) f4lcon válasza emre (#13460) üzenetére


f4lcon
őstag

azóta én is megcsináltam, kb 5 perc volt dremellel
rendesen jól működik, meg vagyok vele elégedve
mivel a lamellás korong van rajta, varratok lecsiszolására, meg ilyesmire használom, a 4Ah akkuval elvagyok és az üzemidő sem vészes
nyilván nem 5mm falvastagságú 50x50 zártszelvényt kell vele darabolni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#13464) st6969 válasza zoli03 (#12559) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
tavaly csak a biztonság kedvéért kérdeztem, de sajnos szükség most már szükség van rá. Konkrétan egy Performance akkus felsőmarót vettem, de úgy alakult, hogy tavaly óta bontatlanul áll a kofferben, és most (kb. 1 évre a vásárláshoz képes) volt rá szükségem. 1cm-t martam vele, majd megállt, és azóta nem hajlandó elindulni. Ezt a pechet:W

Szóval, az lenne a kérdésem, hogy hol írják, hogy ugyanúgy tudom garanciáztatni, mintha itthon vettem volna? Természetesen felhívom majd őket, csak fel akarok készülni, ha valami kezdő ügyintéző nem lenne azzal tisztában, hogy írnak ilyet.
Köszönöm :R

(#13465) RandomName válasza st6969 (#13464) üzenetére


RandomName
aktív tag

Mivel a vásárolt gépekre 3/14 nap elállás van attól függően, hogy személyes/netes vásárlás nem jósolok sok esélyt.
Ha van garancia, akkor ott leírhatod mi történt, vagy elhiszik, vagy nem.
Ezért kell minden megvett gépet otthon kipróbálni minimum üresjáraton, de ha lehet terheléssel. Hamarabb kiderül ha bajság van.

"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)

(#13466) ratkaics válasza st6969 (#13464) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nem lehet, hogy az akku halt meg a hosszú állásban? Ha nem volt feltöltve, akkor szerintem van rá esély.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#13467) st6969 válasza RandomName (#13465) üzenetére


st6969
őstag

A Parkside Performance gépekre 5 év garancia van, kérdés nélkül cserélik vagy javítják. Itt a gond az, hogy Szlovákiából való. Megvan a számla, és a fórumtárs hsz-e alapján az is le van írva, hogy nem számít, melyik országban vettem, garanciáztathatom itthon. A kérdés, hogy hová van leírva.
A legrosszabb esetben Szlovákiába viszem, de jobb lenne ezt elkerülni.

(#13468) st6969 válasza ratkaics (#13466) üzenetére


st6969
őstag

Nem az a gond, ez akksi nélkül kapható, de több akksim van, egyikkel sem megy :(

[ Szerkesztve ]

(#13469) H-Zol válasza st6969 (#13467) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én anno 10+ éve vettem egy Husqvarna láncfűrészét Magyarországon és garanciális problémával Romániában megjavították!!
Hívd fel őket az a legbiztosabb !

(#13470) a2d2


a2d2
addikt

Nekem most kezd elegem lenni a Parkside cuccokból (igazából csak kiegészítőkből, gépeket nem is mertem venni).
Pár hete át kellett ütnöm a 40cm-es monolit födémet (ennél a műveletnél rendesen le lett tesztelve az akkus Makita fúró) és kifogytam a megfelelő hosszú fúrószárakból. Lidl-ben pont volt 5db-os készlet, mondtam asszonynak hogy hozzon hazafelé egyet. Na pont az első amit kivettem nem volt egyenes. Az sds vég ferde volt rajta. Mindegy, úgy sem SDS-es a fúróm, levágtam flexxel az utolsó 5cm-t így már jó volt.
Ezután ismét a Lidl-ben bóklásztam és láttam a kiárusításos részlegen hogy van 30% kedvezménnyel performance torziós bitkészlet jó fajta bit tartóval. Na ezt is hazavittem, fogom be a bittartót, megpörgetem, ez is excentrikusan pörög (akkor milyen lehet a nem performance!!!).
Visszavittem a boltba, beálltam a sorba, visszavették, utána visszamentem mert asszony még vásárolt, találtam 1500-ért 3db-os kardfűrész lap készletet, ebből vettem két fajtát és 4 oldalú gyémánt csiszoló készletet. Utóbbit bontom ki a totál gyári leragasztott csomagolásból, erre el van törve a teteje. :(
Lehet a kardfűrész lapokat is ki kellene próbálnom ezek után.

Szóval értem én hogy olcsó a Parkside, meg 3/5 év gari van rá, de gyakorlatilag szívatja magát vele az ember ész nélkül.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13471) zoli03 válasza st6969 (#13464) üzenetére


zoli03
őstag

Nem olvastam hivatalosan, de többször olvastam már, hogy más is garanciáztatta így. Szerintem felesleges találgatni, fel kell hívni őket vagy online bejelenteni (bár abból is telefonálás lesz valószínűleg). Kell a számla, az IAN szám, mással nem kell készülni.

(#13472) f4lcon válasza a2d2 (#13470) üzenetére


f4lcon
őstag

ez sajnos ilyen, pont kiegészítőkből kell normálisat venni
én teljesen átszoktam Millwaukee cuccokra, fűrészlap (kardfűrészbe és 254-es gérvágóba) sds fúrószár, sima fúrószár mostanában csak ilyeneket vettem.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#13473) Morris válasza f4lcon (#13472) üzenetére


Morris
veterán

Én sem veszek semmi parkside-ot már egy jó ideje. Egyszerűen szarok. Ennyi.
Nálam is Milwaukee és Makita már majdnem minden.
Hiába a 3-5 év gar...

[ Szerkesztve ]

(#13474) ncc1701 válasza Morris (#13473) üzenetére


ncc1701
veterán

Én mindig azt mondom, h nem vagyok olyan gazdag, h olcsót vegyek.

(#13475) f4lcon válasza Morris (#13473) üzenetére


f4lcon
őstag

gépből nem mind szar, nekem is vannak fekete Parkside cuccaim
csak rendes fúrószár kell bele, meg rendes fűrészlap, rendes csiszolóvászon, szóval az, amivel a munkát végzed :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#13476) H-Zol válasza Morris (#13473) üzenetére


H-Zol
senior tag

Valakitől kaptam tönkrement parkside aksikat , gondoltam felújítom őket de addig olvasgatok itt , hogy elmegy tölle a kedvem :D Írtam már többször , hogy én sok Yatós gépet gyűjtöttem be , az sem csúcsminőségű de szerintem jobbak , az akus sarokcsiszoló egyik kedvencem , azzal komoly anyagokat elvágtam már !!

(#13477) a2d2 válasza f4lcon (#13472) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, akkor nem erőltetem többet én sem ezeket.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13478) Morris válasza f4lcon (#13475) üzenetére


Morris
veterán

Hát nem tudom. A normál fekete gépek is hullanak mint a legyek. Van egy akkus permetezőm amit nagyon szeretek. Perfomance. De mindenki köpködi hogy mennek tönkre. Már nézegetem mi lesz helyette.
Az ugyanilyen makita majdnem 100k. Drága de legalább nem kell rágnom a körmömet, hogy mikor megy tönkre.

(#13479) f4lcon válasza Morris (#13478) üzenetére


f4lcon
őstag

akkus permetezőből nekem egy 15 ezer forintos kínai van, évek óta semmi baja
lehet csak szerencsés vagyok :D
Performance szerszámmal se volt garis bajom, inkább csak ergonómiai

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#13480) hzsolee válasza ncc1701 (#13474) üzenetére


hzsolee
őstag

Ez nagy igazság...
A napokban halt be egy parkiside akkumulátor. Szokásos piros/zöld együtt villogás....ó mondom semmi baj, biztos túlmerült. Bikásás ON, de csak nem akart elindulni. Szétkaptam...egy cella kampec. Szétforraszt, csere, behegeszt... boldogság. De aki mindezt nem tudja megejteni annak ez mínusz. Főleg ha meló van és nincs idő szarakodni...
Már én is leredukáltam...egy performance fúró csavarozó van(még a fagyós verzió) meg egy kicsi ütvecsavarozó.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13481) kisskaresz21


kisskaresz21
tag

Sziasztok. Minap vettem egy metabo ütvefúrót, és kb 1-1.5 üzemóra után arra lettem figyelmes, hogy a fém motorház szélei pattognak lefele illetve megrepedeznek. Ez normális, vagy érdemes foglalkozni vele?

[ Szerkesztve ]

(#13482) San398 válasza kisskaresz21 (#13481) üzenetére


San398
őstag

Szerintem ez nem normális, ha ennyit nem birt ki. Vidd vissza mielőtt szétesik. :DDD

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13483) ncc1701 válasza kisskaresz21 (#13481) üzenetére


ncc1701
veterán

Tuti visszavinném, mi van ha tovább porlik később az öntvény?

(#13484) kisskaresz21 válasza ncc1701 (#13483) üzenetére


kisskaresz21
tag

Jaja. Én is ettől félek.

[ Szerkesztve ]

(#13485) Kiscsőke válasza kisskaresz21 (#13481) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Szia!
Mindenképp garanciáztasd. Ez teljesen elfogadhatatlan, hogy ilyen gyorsan amortizálódik.
Én másik kettő csapatból szemeznék, viszont ha sokat használod ütvefúráshoz akkor kulcsos tokmányt preferálnám, mert a gyorstokmányok nem mindig szeretik az ütvefúrást.

A Dewaltról annyit hallottam, hogy melegszik.
A Makitáknak panaszkodtak a tokmányára.
Az AEG-ről még rosszat nenm hallottam, sőt ebből a gyorstokmányos is mehet, mert kicsit máshogy működik mint a többi, ütvefúrást is bírja.
A Hikokival kapcsolatban sem hallottam negatívumot
A Milwaukee gyorstrokmánya is rendben van

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#13486) hzsolee válasza Kiscsőke (#13485) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem azért de ez neki sds... :U

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#13487) Kiscsőke válasza hzsolee (#13486) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

B4sszuskulcs, és tényleg! Én meg itt küzdök.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#13488) Kiscsőke válasza kisskaresz21 (#13481) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Akkor mégegyszer:

1.: az ütvefúró és a fúrókalapács nem egy és ugyanaz, a fórumon már többször ki lett tárgyalva, vissza lehet olvasni

2.: ebben az esetben ez a fúrókalapács amit használsz vagy selejt vagy konstrukciós hiba

3.: A fúrókalapácsot ütfefúrásra találták ki, ez a fekvőmotoros konstrukció

4.: A vésőkalapácsot vésésre találták ki, ez az álómotoros konstrukció

5.: A 3-as és a 4-es pontban taglalt berendezésekkel természetesen el lehet végezni a másik feladatát is, csak kompromisszumokkal pl.: vésőkalapáccsal nem lehet óvatosan fúrni mivel nagy az ütőereje,<->fúrókalapáccsal nem lehet hatékonyan kemény betont vésni mivel kisebb az ütőereje

Az árukeresőn a gépek besorolása eléggé vegye, sokszor megtévesztő

A fúrókalapács kategóriában az egyik legajánlottabb eszköz a Makita HR2470 bármelyik verziója, ez is többször szerepelt már a fórumban, ár érték arányban verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#13489) kisskaresz21


kisskaresz21
tag

A hikoki és metabo közt vacillaltam, de gondoltam a metobo jobb lesz, mertnémet és német gyártás is. A melegedés, nem tudom a dewalt mennyire melegszik, de ez szerintem nagyon.

(#13490) zoli03 válasza Kiscsőke (#13488) üzenetére


zoli03
őstag

Fúrókalapács lehet álló és fekvőmotoros is, nem ez különbözteti meg a vésőkalapácstól. Annyi, hogy az állómotorosoknak általában nagyobb az ütőereje.
A vésőkalapács abban különbözik a fúrókalapácstól, hogy nem forog ütés közben, így fúrásra nem tudod használni (viszont sokkal nagyobb az ütőereje).

(#13491) kisskaresz21 válasza kisskaresz21 (#13489) üzenetére


kisskaresz21
tag

Először a HR2740-et néztem ki, csak aztán gondoltam keresek egy erősebben, így maradt a hikoki és a metabo, aztán a boltban meg nézegettem is a makitat, de csak a metabo mellett döntöttem. Amúgy szerszamoutletben vettem hétfőn. Gondolom esélytelen, hogy, égy másik fajta gépre becsereljék nekem ezt.

(#13492) Gyarmati_ válasza kisskaresz21 (#13491) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Esélyes hogy gyári hibás, és ott rugalmasak a srácok, akár csere is lehet belőle, pláne hogy 3 napon belül vagy.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#13493) kisskaresz21 válasza Gyarmati_ (#13492) üzenetére


kisskaresz21
tag

3 napon belül ma vagyok. Holnap már letelik a 3 nap.

[ Szerkesztve ]

(#13494) robag93 válasza kisskaresz21 (#13493) üzenetére


robag93
aktív tag

Akárhogy is számolom, de ha hétfő x órakkor vetted, akkor a három nap csütörtök x óráig tart.

(#13495) kisskaresz21 válasza robag93 (#13494) üzenetére


kisskaresz21
tag

Igen, ha 72 órát számolunk. Mindegy is, visszavittem. Azt mondta a metabos szaki, hogy nem konstrukciós hiba, hanem esztétikai. Ilyen az öntvény ahogy legyartottak és kivették a formából, a szélei letöredeznek. Mindegy, van 3 év gari rá, ha elromlik maj viszem.

(#13496) ncc1701 válasza kisskaresz21 (#13495) üzenetére


ncc1701
veterán

Neki röntgen szeme van, és látja, h az öntvény jó?

(#13497) Gyarmati_ válasza kisskaresz21 (#13495) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

3 napon belül bármilyen hiba miatt elálhatsz a vásárlástól. Cseréljék ki, vagy adják vissza a pénzt, ez a dolguk.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#13498) asdf_ válasza Gyarmati_ (#13497) üzenetére


asdf_
veterán

3 napon belül bármilyen hiba miatt elálhatsz a vásárlástól. Cseréljék ki, vagy adják vissza a pénzt, ez a dolguk.

Tökre nem. sajnos nem lehet kiírtani ezt és még mindig terjed a téves információ. 3 napon belül meghibásodás esetén csere jár (a javításs van tiltva, kivéve pár kisbetűs rész) és ennyi. A pénz visszakapása akkor opció, ha a cserét nem tudják biztosítani. Nincs jog által biztosított lehetőség elállni (önként biztosított, nem hibás termékre vonatkozó van, lásd Lidl, Aldi 60 nap, MM karácsony után visszaveszi a bontatlan nem tetsző, duplán vásárolt terméket, stb.).
Elállási jogot csak távollevők között kötött szerződés esetén biztosítanak a jogszabályok akkor viszont nem 3, hanem 14 napon belül.

[ Szerkesztve ]

(#13499) Gyarmati_ válasza asdf_ (#13498) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Pont ezt írtam. :R

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#13500) asdf_ válasza Gyarmati_ (#13499) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, mert az elállás az az, hogy nem kéred a terméket és visszakapod az árát. Ide 3 napon belüli hiba esetén csak akkor lehet kifutni, ha meghibásodik a termék ÉS nem tudják cserélni. Ha tudnak cserélni, akkor csereterméket kapsz (és NEM jár pénzvissza a jog szerint), az meg nem elállás (az elállás a szerződéskötés előtti állapot visszaállítása, csere esetén ez nyilván nem valósul meg).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.