Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) VinoRosso válasza underdark (#38) üzenetére


VinoRosso
veterán

Érdekes olvasni ezeket a véleményeket, szerintem az egész PES egy focira nem emlékeztető japán faszság :D De nem mintha bármelyik (akár szimulátornak marketingelt) focis játék hasonlítana a futballra.

De szerintem nem is ez a feladata. Egy számítógépes játék az legyen számítógépes játék, a cipész maradjon a kaptafánál. Egy videójáték elsődleges célja pedig a szórakoztatás és nem a szimuláció (vagy pontosabban fogalmazva a szimuláció szimulálása).
Ezért szerettem a PES 2016-ot annyira, abban nem voltak akkora mesterséges fékek beépítve amik levettek volna abból az előnyből, amit az adott, hogy egy videójátékot irányítok és nem a pályán vagyok. Ha olyan taktikával játszottam, hogy egyből tudtam passzolni, akkor egyérintőből passzoltak a játékosok, nem toporogtak mint a fosó galamb a passz előtt, hanem ha lábra jött akkor adták tovább egy falpasszal. Vagy ha egyből el lehetett lőni akkor ha lövést nyomtam ellőtték.
Aztán a 2017-től elkezdtek beiktatni teljesen felesleges mozdulatokat ezekbe a szituációkba, átvételeket, labdamegtolásokat, amik kiveszik a játék irányítója kezéből a kontrollt és lehúzzák a játékát, mind emellé feltolták a védelem helyezkedését, labdaszerzését, a kapusok reflexeit irreális tartományokba. Sokszor olyanokat védenek a kapusok ami lehetetlen, máskor meg azt is belepkézik amit öreganyám is védene.
Mindezt azért, hogy ne legyenek 15-0-ás meccsek, pedig simán van ekkora különbség egy fogalmatlan és egy olyan játékos közt aki pár évet már eltöltött a játékkal, csak a játék kompenzál, hogy a játékosok x%-nak ne menjen el a kedve az egésztől.

De ennek nem erről kellene szólnia, legyen elsősorban egy jó számítógépes játék, aztán legyen futball élmény, és harmadiknak legyen fair, de ne fejjel lefelé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.