Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) hajbel válasza Cambi (#198) üzenetére


hajbel
addikt

Megakaptam a kódot. Mondjuk előtölteni sajnos nem lehet, csak aktiválni :( A fórumon azt írják, hogy 18 óra angol és 19 óra közép európai idő szerint lesz játszható, illetve tölthető.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#202) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

2 meccsem van benne eddig, de megyek feküdni mert meló van ma.. :D

Ami viszont 2 meccsből gyorsan lejött, hogy gyorsítottak a játékmeneten, viszont olyan, mintha a játékosok gondolkodása még a lassított játékmenethez tartozna. Néha elhagyják a labdát, nem mozdulnak labdára, és ehhez hasonló dolgok. Nekem eddig a demo jobban tetszett, de 1-2 update után helyre fog ez állni.

Az ajándék Black Ball Agentből nyitottam egy C. Ronaldot így kezdésnek. :D

(#203) VinoRosso válasza TrueGooner (#202) üzenetére


VinoRosso
veterán

Luckbox XD

(#204) hajbel válasza TrueGooner (#202) üzenetére


hajbel
addikt

Gratulálok! Nekem is feltűnt, hogy gyorsabb a játékmenet (a feltett videók alapján), de azt írták vissza, hogy csak azért, mert a formák toppon voltak. Ezek szerint mégiscsak én láttam jól. Biztos leveszem majd a game speedet egyel.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#205) TrueGooner válasza hajbel (#204) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Egyértelműen gyorsult, a labda fizikája (nyilván) nem az aktuális formától függ, márpedig az is gyorsult... ML-ben valszeg én is lejjebb fogom venni, MyClubban tudtommal nem lehet állítani a sebességet.

(#206) hajbel


hajbel
addikt

Most, hogy kijött a cikk, átmegyünk oda, vagy maradunk itt?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#207) hajbel


hajbel
addikt

PES Universe option file linkek (leírás):
[link]
[link]
[link]

A PESfan.it option file is érdekes lehet, talán még több tartalom van benne (leírás):
[link]
[link]
[link]
[link]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#208) Cambi


Cambi
tag

Jól láttam, hogy most ennek az öt meccses challenge-nek nincs semmi feltétele? Mármint, nem kell, hogy ez legyen az első 5 online meccsed, mint tavaly, vagy ilyesmi.

Egyelőre 3-at lenyomtam, az eddig tapasztalataim nagyon jók voltak. Maradonát sorozatban harmadszor kapom meg, mint legenda... Kezdem már unni. Mindenesetre legalább az AM poszta megint megvagyok egy évre.

(#209) VinoRosso válasza Cambi (#208) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem tudom nekem online ellenfelet dobott be. Nem emlékszem, hogy lehetett volna vs COM-ot választani.

Maradonát lepasszolhatnád nekem ha unod (és ha lehetne...). Nekem a Laporte a legjobb akit bepörgetett.

Mondjuk annyira nem érdekel, standard játékosok zöme úgy is megy a levesbe amint megjelennek a featured playerek.

(#210) hajbel


hajbel
addikt

Elvileg első PC-s option file

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#211) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Nekem kicsit csalódás az a játék. Nem azt kaptuk amit a Demóban bemutattak... A játékosok néha össze-vissza szaladgálnak, a játék gyorsult sajnos... Az tuti, hogy én nem ezért a PES-ért fizettem, picit átverve érzem magam...

(#212) underdark válasza TrueGooner (#211) üzenetére


underdark
aktív tag

#190

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#213) VinoRosso válasza TrueGooner (#211) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szerintem a demo is ilyen volt, legalábbis nálam u.a. Nagy mezőnyfölény, kevés helyzet. 0:0. Hogy gyorsult-e nem tudom, zömében 60as játkosaim vannak még csak.

(#214) TrueGooner válasza underdark (#212) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Nem egészen értem a visszautalásod. Én a játékmenet alapvető megváltozásáról beszélek, ez az ami zavar, nem pedig a külsőségek...

(#215) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

sziasztok!
már a demoban is sírtam (itt a fórumon is) de tényleg több a kompenzálós meccs? eddig is volt a pesre jellezően okádék kamu meccs amikor vagy én győzök le egy nálam sokkal jobban játszó embert, vagy én kapok ki valami totál világtalan hulladéktól. ez eddig oké. viszont az arányok nálam jelenleg kb fele-fele, ami felháborító. a fifát is pontosan emiatt hagytam abba. nagyon remélem hogy ez most egy pechszéria és több mecsen jobban el fog oszalni, de jelenleg ez a játszhatatlan kategóriát súrolja. nem azért bszom el az értékes szabadidőm felét hogy a játék előre eldöntött scriptes trágyával idegefsítsen

[ Szerkesztve ]

(#216) VinoRosso válasza TrueGooner (#214) üzenetére


VinoRosso
veterán

Engem a külső is kezd zavarni, pedig általában nincsenekn nagy igényeim e téren. Észrevettem, hogy sok helyen olyan a háttér, hogy ez az otromba rózsaszín font alig elkülöníthetö.

Lehet valamivel modolni a UI-t?

[ Szerkesztve ]

(#217) Cambi


Cambi
tag

Na végeztem az első 5 1vs1 meccsel, és sikerült 4 vag 5 coop meccset is tolni haverral.

A játék szerintem eszméletlen. Ennyire még sosem különbözött két egymást követő rész a sorozatban... Minden passz, labdakezelés, lövés, szerelés, ütközés élményszámba megy. Az animációk fantasztikusak, a labdafizika meg nem tudom hogyan lehetne ennél is valósághűbb! Minden meccsen akadtak olyan jelenetek, amiket csak a TV-ben látott idáig az ember.

Semmiféle scriptel nem találkoztam még, olyan az ember érzése, hogy teljesen random történnek bizonyos dolgok, mindent a fizika határoz meg, és sok esetben nem tudod mi is lesz az adott szituációból...

Talán az a legjobb benne mégis, hogy a passzrendszer igencsak nehéz, aki csak kiugratni meg egyérintőzni szeretett idáig, az mehet fifázni. :D Néha még a legegyszerűbbnek tűnő passzt is el lehet rontani, na és a labdaátvételeknek nagyon nagy jelentősége van. Vagy átvered vele a védőt, vagy 3 méterre elpattan tőled és övé a labda.

Elég sokan dícsérték a FIFA demoját, de ilyen játékmenetet és játékélményt biztos nem tud nyújtani, de még feleennyit se. Számomra ez eddig tökéletes, nincs OP kiugratás, se OP beadás, mindent a lehetőségek határoznak meg. Védekezézni is sokkal eredményesebben lehet úgy vettem észre. (5 meccsemen egy gólt kaptam, az is egy vicces öngól volt... :(( ) Persze jönnek majd keményebb csapatok és játékosok.

Jah és ráadásul nem is lagolt még coopban se egyelőre. :)

(#218) kicsirobi


kicsirobi
tag

Sziasztok. Van olyan összehasonlító oldal, mint a fifanak a futhead és társai? Nem tudom van e értelme a Myclubban ennek.

Playstation 5, Miskolc, Spartan Race, Xiaomi 13, Garmin Fenix 6x Pro

(#219) VinoRosso válasza Cambi (#217) üzenetére


VinoRosso
veterán

Lehet a Legend Editionhöz jár valami protekció?

Nekem tökre máshogy működött. 3-ból 3x, 2db 0-0 meg egy 2-2, aminél beütött a szokásos script: kétszer vezettem, mind a kétszer középkezdésből gólt rúgott az ellenfél úgy hogy a labdába se tudtam beleszúrni, méterekre álltak az ellenféltől a játékosaim, amikor a passzsávot fogtam kötényben átment a játékosomnak, nem is egynek hanem kettőnek egymás után. Az annyira tipikus, hogy nem lehet nem felismerni.

CO-OPból 3 meccset toltam, 1 casual meg 2 clan, mind a háromnál kilaggolt az ellenfél, ebből kettőnél kaptam GP-t.

Vannak jobb dolgok, némileg gyorsabban lehet játszani, de a labdakezelésen rontottak a demohoz képest.
Pl passzolok Dinnyónak kb 4 méterről laposan, nem erősen, passz után leveszem az ujjam az analógról, a gép se mozgatja a játékost és három(!) méterre pattanik tőle a labda... nem hittem el, hogy ilyen van.

Belöbbölt labda a védelem mögé, full középen az ötösön a csatárom, jobb lábas labda középről, belsővel le akarom helyezni a bal alsóba kapásból és a 16-os csücskénél hagyja el az alapvonalat a lövés.. 78-as OVR. Még ha akarnám is nehezebb lenne mellé lőni onnét mint eltalálni a 7 méteres kaput.

A labdaátvételnél az LT-vel kapu felé fordulást továbbra sem sikerült megtalálni, ugyanígy a jobb analóggal magam elé pöccintést se. Ezeket kivették a játékból?

(#220) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Fantasztikus fizika[link] :DD

Szerintem azt akarták 'szimulálni', amikor a játékos elbénáz egy helyzetet, csak egy kicsit túltolták a dolgot.

(#221) Cambi válasza VinoRosso (#220) üzenetére


Cambi
tag

Egyszerűen csak melléfejelt, szerintem nincs ezzel semmi gond. :)

(#222) Cambi válasza kicsirobi (#218) üzenetére


Cambi
tag

Én csak ezt ismerem: Myclub adatbázis

Itt meg lehet nézni minden játékost akár a max. level ratingjével együtt, illetve a 100%-os tuti scoutokat, tehát hogy mit kell megvenni ahhoz, hogy megszerezd a játékost.

Sajnos a 20-hoz még nem találtam, de remélem már rajta vannak az ügyön.

(#223) underdark válasza kicsirobi (#218) üzenetére


underdark
aktív tag

pesmaster.com

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#224) VinoRosso válasza Cambi (#221) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az a gond, hogy fizikai képtelenség így melléfejelni. Ha behozok az utcáról egy járókelőt aki ugyanígy ellentétes irányból támadja a beadást és simán csak a kapu irányába fut nagy valószínűséggel bepattan róla a labda.
Ez pedig elvileg egy képzett labdarúgó, aki felugrik és a kapu irányába bólint. Ehhez képest a háta mögé esik a labda. És nem is pattan, hanem esik, mintha nem egy 30 méteres beadás lenne, hanem odaejtették volna a fejére 3 méterről...

(#225) Citroware


Citroware
addikt

Sziasztok! Fontolgatom a megvételt, ezért szeretnék kérdezni pár dolgot.

1. Mi a benyomásotok összességében a játékról?
2. Ezt az új részt hova rangsorolnátok az előző évekbeli részekhez képest? Tavaly a 2019 - évjárathoz viszonyítva - jobban sikerült, vagy rosszabb volt? És a 2018?
3. Mikor érkezik meg a hivatalos játékoskeretfrissítés, ami már tartalmazza a nyári átigazolásokat is?
4. Egy tesztben azt olvastam, hogy a játéknak vannak olyan apróbb borzasztó hibái, amiket majd patchekkel, update-ekkel talán ki fogják javítani. Érdemes-e emiatt esetleg nem most, hanem pár héttel később beleugranom, amikorra lesznek javítások?

[ Szerkesztve ]

(#226) Citroware válasza VinoRosso (#220) üzenetére


Citroware
addikt

Egy pillanatra azt hitte magáról, hogy hátvéd, és vonal mellé tisztázott. Ez még mindig jobb, mint amikor egyesek fordítva csinálják. :DD

(#227) Toguro San


Toguro San
tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy a PS4-en a Master League mentési lehetőségei még mindig csak 5 db ? Valamint ad valami egyéni nevet a mentési fájlnak ?

Köszi :)

(#228) TrueGooner válasza Citroware (#225) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Őszintén mondom Neked, én nem tudom mi volt a Csütörtöki és a Mai karbantartás oka, de visszaszívok minden rosszat amkt eddig mondtam a játékról.

Elkezdtem a Monacoval egy menedzser módot, és aaah... Egyszerűen zseniális ez a játék. Egyelőre csak Profi szinten játszok, számomra ez most ideális kihívás, 1 gólokkal nyerem a meccseim, de fantasztikus érzés játszani. Baromi egyenletes, folyamatos a játék, érezni a szabadságot, a könnyedséget.

Én jelenleg, -a karbantartások óta- nem tudok hibát mondani. Mindjárt megyek is folytatni, eddig 5*15 perc bajnoki van mögöttem.

Érdemes hosszú meccseket nyomni, mert ha ész nélkül probalunk előre rohanni, sosem fogunk gólt szerezni. Ki kell várni a megfelelő pillanatokat, ehhez pedig idő kell.

2019-es részhez képest brutális, hogy mennyivel jobb szerintem! Nem csak a játékmenete, de a grafika is gyönyörű.

IMÁDOM!

(#229) VinoRosso válasza TrueGooner (#228) üzenetére


VinoRosso
veterán

Én olyan sok előrelépést nem látok, vagyis inkább nem tudom, hogy látok-e előrelépést. Inkább csak más. Mind a realitástól mind a jó videójáték élménytől még mindig olyan messze van, mint az nyócekrtől az Óperenciás tenger.

Karbantartás ide vagy oda, beállítottam egy saját mezt a csapatomnak, ami abból áll, hogy a zöld színt egy árnyalattal élénkebbre állítottam. Az első félidőben van az amit beállítottam, a második félidőben meg egy árnyalattal sötétebb és halványabb. Ez volt kedden azóta volt két karbantartás és még mindig ugyanolyan.

Nem reportoltam, és nem is fogom.

Gondolom volt pre alfa, alfa tesztelés minimum, a béta tesztelők meg mi vagyunk aki előrendelték a játékot.

Jobb helyeken ezért a tesztelőknek fizetnek, nem a tesztelők fizetnek az elvégzett munkáért.

Persze nem vagyok naiv, tudom, hogy van ennél sokkal rosszabb is és, hogy ez a játékiparban évtizedek óta így megy, és azért a PES nem produkált nagy súlyosságú hibákat sosem, mindig játszható volt.

Ilyen szempontból a QA jól teljesít, csak hát ez mégis csak szórakoztató ipar. Ha mondjuk veszek egy BF1-et, ahol annyi a csaló mint égen a csillag, és mégis egy csomóan játsszák (köztük én is) mert még így is k.va jól kitalált és összerakott game, meg hozzáveszi, hogy a PES-nek van ingyenes verziója is, akkor az ember elgondolkozik, hogy mennyi időt, pénzt, energiát fektessen bele.

Szerintem lehetne ezt sokkal jobban is csinálni, persze én is csak naivkodok. Lehet, hogy amit akarok kurva sok pénzbe kerülne, és jelenleg megveszik 20 ezren a játékot ami épp arra elég, hogy kijöjjön nullszaldóra a Konami és jófejségből tarja életben a játékot.

(#230) #73540608


#73540608
törölt tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez konzol fórum, de hátha van valakinek pc-s ismerőse... Megvettem PC-re a játékot, nagyon tetszik, csak egy probléma van, CODE:SGJC_0014 hibával nem tölti be a nyári kereteket tartalmazó frissítést. Ezt leszámítva amúgy semmi baja, csak ugye a tavalyi csapatok keretei maradtak meg... Fórumokon utána olvastam, elég sok PC-s PESnél jelentkezett a hiba, sokan belenyúlkálnak manuálisan, amelyet én nem szeretnék, meg nem is mindenkinek működik. Mit gondoltok, a KONAMI-tól várható, hogy előbb-utóbb orvosolja a problémát? Ha már megvettem, nincs kedvem egyenként a csapatokat a transfer menüben piszkálgatni.

Köszönöm a választ előre is, meg elnézést, hogy ide írtam, de a pc fórumban nincs akkora forgalom, mint itt.

(#231) underdark válasza #73540608 (#230) üzenetére


underdark
aktív tag

Szerintem ezzel nem tud mit kezdeni a Konami, mert ahogy olvasgatom ez valami telepítési gond lehet. Valamiért a játék nem látja a dokumentum mappát. Vagyis ezeket a megoldásokat találni, hogy átnevezik csak simán az elérési utat stb. Esetleg nincs ékezet az user névben, azt nem szokták szeretni még a játékok...?
Nekem hiba nélkül megy a játék, ami a D-n van, míg a konami mappa ahol a mentések és az edit fileok vannak azok a c-n ahova alapból teszi.

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#232) #73540608 válasza underdark (#231) üzenetére


#73540608
törölt tag

Igen, user nevemben van ékezet. Nekem is másik meghajtón van telepítve a játék, a mentésfile-ok, edit file-ok a c:\user\nevem ékezettel\documents\konami mappában van. Azért fura, hogy csak ez a játék nem műkődik emiatt :( Egyébként win 8.1-et használok.
Ez a dokumentum mappa átnevezés/elérési útvonal hogyan működik? Félek, hogy ha módosítom a dokumentum mappa beállításait, az más programra is hatással lesz...

[ Szerkesztve ]

(#233) underdark válasza #73540608 (#232) üzenetére


underdark
aktív tag

Így most nem tudom pontosan. Délután otthon leszek, ha addig nem sikerül megoldanod akkor majd keresünk valamit
Win 8.1et nem ismerem, nekem az kimaradt, de gondolom az alapja ugyan az, mint a többi windowsnak

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#234) daver88


daver88
aktív tag

Helló!!

Alzáéknál 14490 Ft "ONLINEFIZETEK" kuponnal az Xbox verzió - ingyenes szállítással - utánvéttel.

kibírtam ezt a pár napot, hogy ne vegyem meg :) de most megrendeltem :))

[ Szerkesztve ]

(#235) hajbel válasza VinoRosso (#229) üzenetére


hajbel
addikt

Nem véletlenül azért van, mert dinamikusan változnak a napszakok?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#236) VinoRosso válasza hajbel (#235) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem, este is ilyen:

(#237) djdream


djdream
csendes tag

Sziasztok! megvettem a Efootball Pes 2020-at pc-re és valamiért nem a live update nem frissül. miért lehet ez?? a netem tökéletesen müködik

Virág Roland

(#238) djdream


djdream
csendes tag

még annyi kérdésem lenne hozzátok hogy a BUNDESLIGA-t hogyan lehet berakni a játékba??? a csapatok már megvannak csaka liga+logo-t nem tudom berakni.

segitenétek hogyan kell??? mire kell rámenni?? elöre is thx

Virág Roland

(#239) #73540608 válasza djdream (#237) üzenetére


#73540608
törölt tag

Ahogy fentebb írtam, nálam is ez van PC-n. Steam hivatalos fórumokon írnak megoldást, elég sok embert érint. Állítólag át kell helyezni a c meghajtóra a dokumentum mappát, de én inkább várnék még egy hivatalos megoldásra a KONAMI részéről.

(#240) #73540608 válasza #73540608 (#239) üzenetére


#73540608
törölt tag

Vagyis a C: gyökérbe kell áthelyezni. Sokaknak azonban így sem működik :(

(#241) enterember


enterember
csendes tag

Én is pörgettem ma párat és játszottam párat, lehet csak a csalódottság beszél belőlem, de ONLINE egyszerűen olyan hendikep van, hogy sokkot kaptam...
Első meccsen 5*-os csapat ellen nyertem 1-0, második meccs szintén 5* 0-2 (nagyon jól játszott) de, hogy a harmadik meccsen egy 4*-os ellen eleve jobb voltam, elején egy-két helyzetem, ami ziccerben mellé-fölé majd jött a fekete leves a két 90-es védőm között a 82-es csatárral 11-es pontról fejesgóllal vezetést szerzett, ezt követően kiegyenlítettem, majd a játékosaim mintha ólomlábakon közlekedtek volna, úgy cikáztak a játékosai, mintha valami gyorsítót vettek volna be, a vége 1-3..."le is tettem" a kontrollert.

Egyébként a master league szerintem is nagyon élvezetes - ahogy előttem is írták már - szerintem az tényleg nagyon jól sikerült, iszonyat, hogy mennyire "kötetlen" az egész játékmenet, toltam előző részeket is, de ez most nagyon nagyon!!! Egyszerűen nem értem, hogy az online részt, miért kell így tönkre tenni...

(#242) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Nem tudja valaki, hogy hogyan kell a 2020-ban sombrerot csinálni? Akárhogy nyomom az RS-t mindig felpörgeti a feje fölé a játékos.

(#243) hajbel válasza VinoRosso (#242) üzenetére


hajbel
addikt

[link]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#244) VinoRosso válasza hajbel (#243) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ez a combo volt 2019-ben is, de most valamiért nem jó. Nem csak csípőmagasságig pörgeti fel a labdát, hanem a feje fölé így nem lehet behúzni lábbal esernyőbe.

(#245) zakarmihaly válasza enterember (#241) üzenetére


zakarmihaly
tag

ez az ólomláb ez nagyon jó kifejezés. olyan mintha a játékosok -30 pontot kapnának az ellenfél játékosai meg mondjuk +30at. egyszerűen hihetetlen. a legegyszerűbb passzokat is elrontják a jó formában levő 90+os védők és gólt kapsz. vagy addig pattog, disznólkodik, gusztustalankodik amíg gólt kapsz. te meg persze nem tudsz lőni, mert kapufa, mindent kivéd stb. már a tavalyi részbe is volt ilyen (meg korábban is de arra már ki emlékszik) ,de csak 1-2 meccsen mondjuk a 10ből. itt ha nyersz 2 meccset akkor utána szinte biztosan kapod a "hendit", ergo minden 3 meccs egy frusztráló, okádék fos. nagyon szomorú vagyok,mert amúgy jó játék, de ne legyen már minden 3. meccs szar. ennél jóval értékesebb a szabadidőm

[ Szerkesztve ]

(#246) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziaaztok. Nem tudjatok, ML-ben fog valtozni az edzo szerkesztese, vagy maradnak ezek a gyari edzok?Nem is értem miért vették ki a szerkesztes lehetőségét :/

(#247) hajbel válasza d3tox1c (#246) üzenetére


hajbel
addikt

Ha PC-s vagy, akkor modokkal meg lehet oldani, egyébként nem hinném, hogy változik majd.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#248) d3tox1c válasza hajbel (#247) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Ps4
Akkor ez sajnos így marad, érdekes megoldás ez a Konami-tol

(#249) hajbel


hajbel
addikt

Új Heat Patch PC-re. [link] Egyszerűen csak be kell másolni ide: \Documents\KONAMI\eFootball PES 2020\[Numbers]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#250) VinoRosso válasza hajbel (#249) üzenetére


VinoRosso
veterán

Olyan OF/Patch-el nem találkoztál esetleg, ami a Classic csapatok játékosainak neveit rakja rendbe?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.