Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) myckey válasza d3tox1c (#300) üzenetére


myckey
veterán

Nem tudom....

Online toltam , myClub matchday eventben a bónuszokért......

Felemás az érzésem. Lehet a rendszerben volt hiba, elég laggzis menetnek hatott, nagyon furcsa volt a játékmenete....cudar dolgokat műveltünk fizika szempontjából.

De offline nem volt rossz.

Most nézem a granedfinálét :D

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#302) Cambi


Cambi
tag

Én három ML meccset toltam le, egyedül az tűnt fel így elsőre, hogy a bíró sokkal normálisabb volt, befújt két szabadrúgást, és egy tizenegyest is! :D Egész első évemben nem kaptam tizit, de szabadrúgást is csak keveset ilyen veszélyes helyről. A három lehetőségből sikerült kihagyni a tizit Pogbával, Mata intézte a szabadokat. :)

Ami a legnagyobb öröm, az viszont a Magyar Válogatott új, hivatalos meze. Meglepett rendesen a Konami, ráadásul Szoboszlai is 72-es lett. Korábbi években ilyen elképzelhetetlen lett volna, hogy menet közben változtatnak egy magyar játékos statisztikáin szerintem. Myclubban már 87-es lehet, ha az "új" Szoboszlait beszerezzük. :R

(#303) hajbel válasza Cambi (#302) üzenetére


hajbel
addikt

Ez mind nagyon jó hír! Már bátran kezdhetek myclubot Szobival.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#304) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Nem tudom, erdekes.
Jelenleg ML-t játszok, professional fokozaton.
Valahogy könnyebbnek érzem most a játékot, a jatekosaim meg szervezettlenebbek.
Viszont játszottam egy quick match-et top playeren, sokkal másabb volt a játékosok helyezkedese.
Nem vagyok egy hú de jó professional fokozaton sem, de most nagyon gondolkodom hogy váltsak top player-re, vagyis kezdjek egy új ML szezont(sokkal élvezetesebbnek tűnt).

[ Szerkesztve ]

(#305) myckey


myckey
veterán

Ami egyből feltűnt.....a játékosok hozzáállása a vesztett labdához, illetve magához a szerzéshez.

Jobban koncentrálnak a bogyóra.....kicsit reálisabban rárabolnak, ha a környezetükben van, ott pattog meg gurul stb....
Nekem ezzel volt gondom, most nem olyan teszetoszák.

Egyébként valószínű -netes- gond volt, mert az utolsó Matchdayes Online myClub mérkőzésemen már korrektebb volt a játékkép. Nem volt olyan durván robotikus és esetlen az egész.

Próbálgatjuk tovább......

hajbel

Neked melyik mod jön be a leginkább?
Az Ewoweb?

Jelenleg Heatpatchet használok.....

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#306) myckey


myckey
veterán

Redditről......

- - Now we are talking! Gameplay has improved

-So just tested gameplay after the new update, and I can say there is a huge postive difference! Though, I wonder how it would feel online.

Players in defense are more responsive. Not seen" the ball is lava" yet. This was my main issue and I believe it's fixed, the game is playable, I don't think I'll go back to PES19.

One issue which they should have fixed and I think is still there, the striker's run of the ball, I just noticed it's still there, it was working fine in PES 19, I don't think it'll be an issue to fix

Úgy fest, másnak is van némi pozitív tapasztalata a játékmenettel....

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#307) hajbel válasza myckey (#305) üzenetére


hajbel
addikt

Egyik sem. Ewo web patchben nincs bundesliga. Szerintem az új patchez csak CYPES patch jött még ki, mint OF helyettesítő. Heatpatchben pedig csak option file van. Nagyon megörültem a PES 2020 BMPES-nek amikor kijött, mert all in one, csukák, grafikák, eredményjelzők, zenék, hátterek, szurkolói hangok, stadionok, reklámtáblák, mini arcok, arcok vannak benne, de annyira nem szálltam el tőle. A szurkolói hangok egyszerűen nem működtek. Be kellett rakni a Signal Iduna parkot és az Anfieldet külön, mert nem voltak benne a patchben, eddig ok. Viszont minden mappa neve portugál, eleve rossz a mappa struktúra, a grafikák egyben vannak, ligánként szelektálva, így jó nehéz volt az eredményjelzőket kijavítani, mivel az alap Zlac féle scoreboard server hibás (sok nagy kijelző, ami a képernyő alján jelenik meg a meccs elején, illetve gólnál, átlátszó). A hátterek a főmenükben is brazil ligából vannak, ami nem tetszett. Viszont a zene csomag, ami belekerült, kiszedem, vagy megkeresem, mert nagyon jó. Mindent összevetve, szerintem megvárom az Evo web patchet, és egyenként berakok minden modot ami nekem kell. Legalább tudni fogom, hogy mit hol keressek, ha változtatni akarok. Elvileg Evo web patchbe később bele fog minden kerülni, grafikák, csukák, eredményjelző stb. így csak azt kell majd updatelni. Egybéként ha valakinek bármilyen kérdése van modolással kapcsolatban, szívesen segítek!

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#308) myckey válasza hajbel (#307) üzenetére


myckey
veterán

Az fasza....

ÉN nem rajongok azért, hogy össze vissza kell a különböző fileokkal bíbelődni.

Próbálnék valami allinone dolgot keresni, amit csak kicsomagolok aztán annyi is.

Ez a PES2020 BMPES jól hangzik, de ha ennyire mókolni kell a dolgokkal, akkor felejtős lesz.

Bár, football managerben is rendesen moddoltam.....

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#309) hajbel válasza myckey (#308) üzenetére


hajbel
addikt

Végülis nem olyan nagy ügy. Szurkoló hangokat, háttereket le lehet generálni DpFilelist geneartorral, az eredményjelzőket pedig ugyancsak bemásolod és kész. Managerben annyira nem volt nagy ügy, csak másolgatni kellett, arcokat, mezeket, logokat ha jól emlékszem. Sajnos egy ideje nincs időm managerezni, pedig azon nőttem fel.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#310) myckey válasza hajbel (#309) üzenetére


myckey
veterán

Még a másolgatással elvagyok....igen, az FM -ben javában ez volt a dörgés...#copypaste.

De a túl sok mókolást nem díjazom, ha csak nem kap el valami fejben....

Mondjuk nekem a hangok nem fontosak.
Én a hivatalos dolgokra vagyok ráfeszülve, meg a grafikai dolgokra. Nekem főként ez adja meg a plusz hangulatot.
Hang nem izgat, ( pláne ha zenét hallgatok közben, elég sűrűn ez van )

Jaja, a Manager nagyon adta/adja...csak idő idő....

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#311) ROBREGGAE válasza myckey (#310) üzenetére


ROBREGGAE
tag

A 19-ben speciel az evoswitcher faszásan megoldott mindent. Akár egy Artemio Franchit is betehettem, Fiorentinás reklámtáblákkal, szóval bármelyik stadiont. A Serie A intrója szólt, aztán az olasz bajnokság himnusza, Milannal voltam, kezdők bemutatásánál a Milan indulója is felcsengett. A BL-t szintén ugyanígy megcsinálták. Bíró mez, külön kapus mez választás stb.

Annyira dob az ember hangulatán az ilyen apróságok, van kedved neki ülni játszani. Nekem speciel megéri azt a plusz 10-20 perces másolgatást, meg a jegyzettömben beírni néhány sort.

(#312) myckey válasza ROBREGGAE (#311) üzenetére


myckey
veterán

Ez tényleg nagyon jól is hangzik, szó se róla !

De próbálok kivárni valami kompakt, és egész dologra...Mod oldalról tekintve.

Egyelőre nem igazán találom a megfelelőt....de sztm még nincs is igazán kiforrott munka. :F
Nem tudom mikor lesz egy praktikus és teljes megoldás.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#313) hajbel válasza myckey (#312) üzenetére


hajbel
addikt

Nincs. A fent említett BMPES patch eddig a legjobb.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#314) underdark válasza myckey (#310) üzenetére


underdark
aktív tag

Slideres megoldás a legjobb. Nem nehéz megcsinálni, csak annyi, hogy be kell jegyeztetni az infojaba a dokgokat és kész.
Nem ír felül semmit a jaték fileok közül. Bármit be lehet rakni, nekem minden bajnoksághoz bent van a kijelző stb.
Evo patch is ezt a megoldást használja, ha jól emlékszem.

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#315) myckey válasza underdark (#314) üzenetére


myckey
veterán

Na erről még nem is hallottam.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#316) d3tox1c válasza d3tox1c (#304) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Hát srácok.
Mindent vissza vonok, amiket írtam.
Olyan meccseket játszok, hogy valami eszméletlen.
Jelentősen javult a védekezés,az ellenfél nem futja le vegre őket minden tamadassal. Kicsivel talán könnyebb is lett, de igy végre mindent vissza raktam manualra, ahogy én szeretem(pass support-off, through ball-advanced, shot type-manual, auto sliding-off).
Tetszik ahogy minden apróbb szabálytalanságot befúj, de a lapot csak akkor húzza elő, amikor tényleg jár is.
És érezhetően számít a játékos aktuális formája.
Remélem nem rontják el ezt egy újabb frissítésel, ez most igy nekem tökéletes.
Egyetlen dolgot hiányolok már évek óta :az a rohadt kéz szabály.
Nem hiszem hogy olyan nehéz lenne bele tenni a játékba.

[ Szerkesztve ]

(#317) d3tox1c válasza d3tox1c (#316) üzenetére


d3tox1c
senior tag

ML, ezt elfelejtettem odairni, csak offline játszok :)

(#318) hajbel válasza myckey (#315) üzenetére


hajbel
addikt

Az általam linkelt BMPES is siderre épül.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#319) hajbel


hajbel
addikt

BMPES 1.02 az új adatbázishoz.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#320) myckey válasza hajbel (#319) üzenetére


myckey
veterán

Ez totál Portugálban adja elő magát?

Nem frankó. ha igen.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#321) hajbel válasza myckey (#320) üzenetére


hajbel
addikt

Hogy érted? Ha tovább akarsz moddolni akkor nehéz a struktúrára következtetni a mappanevek miatt, mivel néhány portugálul van beírva. Egyébként nyilván a játékban a nyelv nem változik, nem is változhat.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#322) myckey válasza hajbel (#321) üzenetére


myckey
veterán

Nem ingame értettem, csak nem írtam le teljesen.... :)
A moddolás során használatos fileokra, ha azok portugálul mennek....valóban megnehezítik kissé a dolgot.

De egyébként ez komplett, annyira ebbe én nem is nyúlnék bele. sztm elég ez nekem.

Más:

myClub csapatösszeállítás.

Ki, mekkora kerettel dolgozik?

Van 32 játékosom, és kissé soknak érzem a létszámot......De összesen 4db ezüst és egy db bronz szintű van benne.( többi mind arany és legfelső kategória ) Ezek is 81-81-80-80-70 es tudásban vannak. Viszont nem akarom őket bedarálni a tapasztalati pont miatt, mert tehetséges playerek, kiket szeretek.

Ti is ekkora kerettel dolgoztok?
Unom már cserélgetni őket, de a 90 es szint körüli emberkéket nem akarom kiszórni a keretből.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#323) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Örömmel látom, hogy többen jól ismeritek ezt a sorozatot! BÍzom benne, hogy tudtok segíteni nekem. :)

Tavaly megvásároltam a "PES 2014"-es PC DVD lemezes kiadását, és végre érdemben is tudok vele játszani, mert vettem egy "XBox One S" kontrollert.

Hétvégén unokatesómmal közösen ketten játszottunk a programmal. Elindítottuk a "Settings.exe" programot, az én XBox One S, és az ő XBox 360 vezetékes kontrollerét is hozzáadtuk a játékhoz. Utóbbi lett a "Controller 2".

Azonban a játék nagyon furcsán kezelte a kontrollereket.

FIFA-ban mindig valami bajnokságot szoktunk játszani úgy, hogy mindegyikünk választ egy csapatot, és külön-külön vívjuk meg a mérkőzéseket. Legjobb esetben a döntőben találkozunk, és egymás ellen játszunk.

Nos, ezúttal ezt nem tudtuk megoldani. A két csapatot kiválasztottuk, de mindkét csapat esetében mindkét kontroller működött a kiválasztott "Player" csapat oldalán. Tehát pl. nekem nem engedte középre húzni a "Side select" képernyőn, amikor unokatesóm csapata volt soros, és neki nem engedte az én csapatom esetében "vica versa".

(Plusz furcsaság volt, hogy az adott mérkőzések eleőtti "team management"-et megnyitva, mindig a CPU csapat formációját adta be. Amikor aztán elkezdtük a mérkőzést, és kiléptünk a menübe, a saját, tehát "Player" csapatot menedzseltük. De a meccs előtti opcióknál nem.)

Kipróbáltuk a szimpla "Match" funkciót is, és ott mindketten szabadon tudtuk mozgatni a kontrollereinket mindkét csapat között bármelyik oldalra.


A kérdésem az, hogy mi a megoldás arra, hogy mindezt a bajnokság játékmódban is megtehessük? :F

Köszönettel: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#324) Cambi


Cambi
tag

Hm, az az igazság, hogy most fel kéne raknom gyors a PES 14-et, hogy érdemben tudjak segíteni, mert így pl. a játékmódok sincsenek meg hirtelen, hogy ott mire volt lehetőség.

Nekem úgy rémlik, hogy a legtöbb részben sima Cup indításnál, a number of userst ugye 2-re kell rakni, és akkor lehet két különböző csapatot választani, és akkor engednie kéne utána, hogy csak az egyik gamepad legyen az aktív, de gondolom ezt próbáltátok.

Ha lesz kis időm utánanézek, ha megvan még a DVD valahol. :U

Sajnos Master Leaguben, vagy ilyen több éven keresztül ívelő ligában biztos, hogy nem lehet két különböző csapattal játszani. Ott csak ketten lehettek együtt.

[ Szerkesztve ]

(#325) Piftuka válasza Cambi (#324) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát előre is nagyon hálás vagyok, ha megnézed Te is egy kicsit alaposabban.

Egyébként egy "szimpla" UEFA Bajnokok Ligája sorozatot nyomtunk, tehát nem több éven keresztül tartó bajnokságot.
(Nem megfelelő kifejezést használtam... mea culpa! A "bajnokság" valóban más, mint a "kupasorozat".)

Itt nem volt olyan lehetőség, hogy "number of users".

Egész egyszerűen egymást követően kiválasztottuk a két "Player" csapatot. FIFA-s tapasztalatokból kiindulva nem is gondoltuk, hogy bármilyen akadályba ütközhetünk egy ilyen viszonylag egyszerű funkció kapcsán.

Nyilván más az egyes menük és menüpontok elnevezése, de ezt nem éreztem problémának. Gyorsan megtaláltam a lehetőségét annak, hogy mindkettőnk számára elmentsünk egy-egy profilt, a nekünk tetsző kontroller gombkiosztással. (Amit aztán a "Select side" menüben a kontrollerek sematikus ábrája között a ravaszgombokkal lehet is váltogatni meccs előtt.)

Csak tényleg ez a kontroller "beragadás" ne volna... :(

Jó lenne, ha tudnánk külön-külön a saját csapatunkkal játszani ugyanabban a kupasorozatban.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#326) Cambi válasza myckey (#322) üzenetére


Cambi
tag

32 játékos szerintem egyáltalán nem sok, alapból ha az ember minden nap tolja, szükség van egy "A" meg egy "B" csapatra, ha számítanak a formák is, akkor 11 + 7 csere egy csapatban, tehát az összesen 36 ember.

Az én "A" csapatomban idővel csak MU vagy legend játékosokat szeretnék látni. Velük élvezem a játékot, nincs szükségem Ronaldora, vagy Messire, Neymarra, és a sok divat playerre. Játszottam amúgy velük is az elmúlt években, de már tényleg nem hatnak meg.

Jó, én mondjuk hetente egyszer örülök, ha tudok coopozni a haverokkal, akkor meg még inkább szeretném élvezni a játékot olyanokkal akiket szívesen nézek a való életben is.

Visszatérve a lényegre, a "B" csapatom a Magyar Válogatott, illetve megvan az összes magyar játékos, cseréknek és tartaléknak. Az lett volna a terv, hogy idővel kimaxolom őket, de ehhez kéne játszani is. :) Gulácsi, Orbán, Szalai, Dzsudzsák már max közelben vannak. Szoboszlaiból meg kellett venni az újat, így most kicsit le van maradva, hiába raktam rá edzőnek az előző Szoboszlait.

(#327) Cambi válasza Piftuka (#325) üzenetére


Cambi
tag

Na, így már pontosan tudom akkor, hol keresgéljek. :) BL-t pedig tuti engednie kéne játszani több játékossal más-más csapatokkal! :U Megnézem azt a dvd-t közben.

(#328) Cambi


Cambi
tag

Úgy van pedig ahogy rémlett régről, Competition ----> BL ----> Number of Users 2., erősség, stb. kiválasztás, utána tudjátok kiválasztani a két csapatot. Az első csapaté lesz automatikusan az első gamepad a settingsből, a 2. csapaté a 2. ha jól láttam. De meccs közben engedte szabadon állítani, az egyik átmehetett akár az ellenfélhez is. :)

Team Managemntél meg bedobta a következő meccset játszó csapat felállását és taktikáját és szabadon lehetett állítani és menteni.

(#329) Cambi válasza Cambi (#328) üzenetére


Cambi
tag

Hm, tényleg nem engedi a keyboardot kivenni az aktív oldalról... Érdekes, megnézem két gamepaddal keyboard nélkül. A 2. gamepadot ki lehet venni és át lehet rakni a másik oldalra is.

Elvileg úgy minden gond nélkül tudtok amúgy játszani, hogy csak az egyik gamepadot állítjátok be az elsőhöz settingsben, max. ha egymás ellen játszotok akkor bedugjátok a másikat is. :D Így nem tud beragadni akkor. Konaminak mindig is voltak furcsa szokásai...

[ Szerkesztve ]

(#330) LoGeN90 válasza myckey (#322) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Nekem abszolut nincs nagy keretem, kb minden posztra 2 emberem van (kp-n azért több).

Amint volt lehetosegem, Emeryt leigazoltam edzonek, igy nem kell sakkozni a jatekosokkal, hanem a padon is fekete labdas jatekosok ulhetnek.

Az Online Divisionben egesz jo a nyeresi aranyom (60% koruli), viszont myClubban orulok ha tartom a 45%-ot..ott azert eleg jo jatekosok nyomulnak.

A legerosebb csapatom vhogy nez ki (plusz a cserek/tartalekok):

Donnarumma
Bernat, S. Ramos, Van Dijk, Dubois
Kroos, Modric, Thiago
Mbappe, Benzema, Ronaldo

Pad: Oblak, Chiellini, Ziyech, Piatek, Ribéry, Chiesa, Brozovic, Berradi, Busquets

(Xbox One)

[ Szerkesztve ]

(#331) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

ijesztő hogy mennyire nem számít hogy az ember hogy játszik ezzel a játékkal. egyszerűen tényleg teljesen mind1 hogy mit csinálsz az fog történni ami a meccs elején eldől. nagyon ritkán van olyan amikor tényleg egy ki-ki meccset játszik az ember ahol mondjuk a szerencse, esetleg valami nüansznyi dolog dönt, tehát élvezetes a meccs. de tényleg ilyen max 10/1x van. és nem a keserűség beszél belőlem. nyertem zsinórban 9 meccset. nevetséges volt. olyan embereket vertem meg 3-0-ra akik nálam sokkal jobbak voltak, de egyszerűen kettőt nem tudott szegény passzolni, mert el volt döntve, nekem meg olyan lövések mentek be amik amúgy soha. totál élvezhetetlen lett a myclub. mind1 milyen a csapatod, milyen a taktikád, az számít hogy a játék mit sorsol... ez döbbenetesen elkeserítő.
és tudom menjek játszak mást, meg ne itt sírjak, de annyira jó a játék ettől eltekintve hogy arra szavak nincsenek, azért hajszolom meg erőltetem, de erre nem értem mi szükség van. ennyire nem tudnk balanszolni?

(#332) Piftuka válasza Cambi (#329) üzenetére


Piftuka
veterán

" Érdekes, megnézem két gamepaddal keyboard nélkül. A 2. gamepadot ki lehet venni és át lehet rakni a másik oldalra is."

Köszönöm az info-t! :)

Kíváncsian várom, hogy Neked sikerül-e megoldani, hogy "deaktiváld" mérkőzés előtt az egyik gamepad-et!

(Az eszköz ki-be húzkodása sajnos nem megoldás... :( gondolj bele... egy BL sorozatban minimum 6, maximum 13 meccset játszunk fejenként. A játékvezérlőket rosszul kezelő program miatt a cserélgetésnek, óhatatlanul mindegyik mérkőzés előtt meg kell történnie mindkettőnk részéről.

Csupán 10 játék alkalommal az már 200-230 USB-ből ki-be dugdosást jelent. Ez azért bármilyen csatlakozónak extrém használat. Kerülném, ha egy mód van rá...)

"Aquila non captat muscas."

(#333) Cambi válasza Piftuka (#332) üzenetére


Cambi
tag

Nem lehet egyszerűen kivenni, mindig berakja az első vezérlőt, és tényleg nem engedi deaktiválni ezt a szart, nevetséges amúgy, esetleg egy újabb PES-sel jobban járnátok gameplay miatt is... :U

Én arra a megoldásra gondotlam, hogy amelyik gamepaddal szívesen játszotok mind a ketten, csak azt állítjátok be a settingsben az 1-es helyre, a 2-at kiveszitek, akkor csak egy lesz a játékban, és egészen addig ez működőképes, amíg nem egymás ellen játszotok.

Ha pedig összekerültök egymás ellen a kiesési szakaszban, akkor elmentitek gyors, kiléptek, settingsben berakjátok a 2. helyre a másik gamepadot, és le tudjátok játszani a meccset akkor már a tényleg a saját gamepadotokkal szabadon, utána mentés, és visszarakni csak az egyiket, aki versenyben maradt esetleg akkor az övét. Sajnos más megoldást nem tudok mondani. Ez is csak egy szép "programozási" (?) hiba a Konami részéről, semmi más szerintem, de így nem kellene ki és be húzogatni a gamepadokat.

[ Szerkesztve ]

(#334) Zoolee1976


Zoolee1976
aktív tag

Nekem most kb 145 játékosom van,de ugye a fehéreket és a gyengébb barnákat ha lejár a szerződésük küldöm edzőnek.A Tottenham edzőjével nyomom valami Cuedro a neve de nekem bejön a nem túl agresszív letámadás és a sok passzos játék, bár általában a tökig tolt letámadás az eredményes online,de én nem szeretem ezt a fajta focit! Persze azért van még edzőm a Napoliból,a Citiből meg az Interből.Csak olyan elbas.zott neveik vannak hogy nem tudom megjegyezni.Gyűjtöm én is a Magyarokat,Korhut, Dzsudzsák, Orbán meg van csak Gulácsit nem tudtam még megszerezni mert mindig ott marad mellette valamelyik másik Magyar kapus úgy meg ugye kb 2.5 százalék az esélye hogy jön,na az semmi.Amúgy Saviola az egyik Magyar Pes youtuber most rakott fel egy tutorialt amiben a saját taktikáit ecseteli, nézzétek rá ha van időtök!

Zoolee

(#335) Zoolee1976 válasza zakarmihaly (#331) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Azért lenne jó ha ugyanazon a platformon nyomnánk,mivel a sima barátságos meccsek jók.Vagy mekkora királyság lenne valakivel végignyomni egy szezont coopba a gép ellen!A My clubba a coin az isten,aki vesz annak jönnek a legjobb játékosok és most avval cseszekednek hogy aki az aktuális héten bevásárolt annak full jó formában vannak a játékosai,de a kö evvev héten már az újak lesznek jó formában.145 játékosom van és ebből 120 C formában,10 D ben,10 B ben és a maradék öt van csak A ban.Mondanom sem kell az idei részben is egy Klopp vagy L.Roman egy A formában lévő csapattal szinten legyőzhetetlen! Iszonyatos pénzt keres evvel a konami.Sajnos ez nem lesz jobb,átvették ezt a modellt a WoT ból kb!De legalább a kommentárt megújíthatnák,meg azt az idióta bírót.

Zoolee

(#336) zakarmihaly


zakarmihaly
tag

bármilyen csapattal meglehet verni bármilyet, ezzel nincs is gond. azzal már inkább hogy a meccs elején eldől hogy ki fog nyerni. vertem meg 750-es szinten 900-as Messi Ronaldo Bappé 3-assal felálló, fullextrás csapatot. és érezhetően nem azért mert én vagyok a világ legjobb pes játékosa, hanem azért mert szerencsétlen ellenfél kettő egyeneset nem tudott passzolni. nyilván nem ennyire szar, hiszen nem jut el egy fogalmatlan ember 900-as rankig. a következő meccsen (gondolom kompenzációként) kikaptam egy olyan embertől aki látszólag nem tudott játszani (pl folyamatosan háttal álló játékosokkal passzolt, nem volt szépen felépített támadása, csak vagdalkozott meg malackodott) de mégis megvert mert nekem mindent kihagytak a játékosaim, akár 100%-os ziccerre kijátszva is, míg ő rúgott 1 gólt valahogy a semmiből. a tag 400-as volt és az elmúlt 3 meccsen kikapott

(#337) myckey


myckey
veterán

Nem semmi.

Próbálom lezavarni myClub - Matchday kiírást........

Nem tudom honnan keres ellenfeleket, vagy mi a szitu....de olyan botrányos a kapcsolat, vagy akármi más.ááá
Majdnem belevertem a Fasza gamer monitorba a kontrollert.
Kedvenc Lengyel csatárom, úgy mellé verte a labdát a gólvonalról ( méteren belül ) , hogy azt hittem lefordulok a székről.

Olyan a mozgás....labdajáratás....emberválasztás.

Természetesen kikaptam kettővel.
Azt se tudtam mi miért és hogy. :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#338) Piftuka válasza Cambi (#333) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon szépen köszönöm, hogy utánanéztél! :R

Sajnálattal hallom, hogy ezt így programozta le a KONAMI! Ez nem jó hír... :(

Ebben az egy dologban tehát a FIFA mindenképpen fejlettebb. Annak akármelyik részével játszottam, az bizony gond nélkül felismerte és helyesen kezelte az összes kontrollert. (A '97 esetében például még az egér is lehetett kontroller..)

Ott soha nem volt probléma, hogy adott csapattal, csak egyikünk játsszon, azzal a kontrollerrel, amelyik tetszik.

Viszont ha a PES-sel ez a helyzet... Hadd kérdezzem meg, hogy melyik részre javították ki ezt a problémát?

Melyik az a 2014 után megjelent rész, ahol már nem "bugos" a kontrollerválasztás, és szabadon, bármelyik beállított kontrollerrel játszható minden játékmódban bármelyik csapat?

"Aquila non captat muscas."

(#339) underdark válasza Piftuka (#338) üzenetére


underdark
aktív tag

Amelyik elérhető steamen, mert az felülírja a Konami balfasz settings részét és magának kezeli a kontrollereket

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#340) ivcsi86


ivcsi86
tag

Azzal nem értek egyet h csak igazi pénzzel nagyon jo csapaot építeni. Inkább ugy helyes, hogy úgy könnyebb. Én elvből nem költök pénz "játékpénzre". Ha ügyesen végigjátszod a heti kampányokat, akkor sok coin is gyűlik és featured turbózott playereket nagy eséllyel lehet szerezni.
Én ezeket trainingezem fel max fejlődési azintre azokból a gyengébb játékosokból akiket kapok. Én ugy 25 fős kerettel vagyok, de látom ebben van más taktika is, nekem ez passzentosabb.
Igy lóvé nélkül a 19-ben ez volt a csapatom, szerintem nem ergya:

(#341) myckey válasza ivcsi86 (#340) üzenetére


myckey
veterán

Szintén zenész.

Én sem veszek valós pénzen a játékban semmilyen tételt.
Ennek ellenére bőven korrekt keretem van.



3 részletben van

Jelenleg két edzőt használok: R. Koeman 433 --- T. Tuchel 4222. Védekező taktikával mindkét esetben. Tuchel más néven szerepel.

Ezt a 36 fős keretet tartom, így van két teljesen eltérő csapatom.
A játékosokat 80-as érték körül/alatt bedarálom tapasztalati pontért, Ritka esetektől eltekintve.
Potenciál is van még bőven a csapatban, de van hogy cserélek és nem bíbelődöm a kineveléssel. Attól függ mit dob Fortuna.....és mennyire ízlik nekem. ;]

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#342) Piftuka válasza underdark (#339) üzenetére


Piftuka
veterán

Értem. És a nem Steam-es változatok közül?

(Egyébként biztos, hogy a "Settings" a hibás, nem a játékszoftver lett rosszul leprogramozva? Hiszen előbbiben "csak" azt állítom be, hogy hány kontrollert érzékeljen a program. Utóbbi viszont nem kezeli megfelelően azokat.)

"Aquila non captat muscas."

(#343) underdark válasza Piftuka (#342) üzenetére


underdark
aktív tag

Megnéztem, 14 ,17, 19 és 20-as résszel és mindenhol így van a kupákban/ligákban, hogy az első számú kontrollert nem lehet mozgatni. A régi PES6 részben úgy rémlik még lehetett így mozgatni amit szeretnétek.

Az miért nem jó, hogy ugyan azzal a gamepaddal játszátok le a meccseket és a döntőben ( ha összekerültök) pedig a 2-es kontrollert áthúzzátok a másik csapthoz?

[ Szerkesztve ]

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#344) Stylerr


Stylerr
addikt

Gondolkoztam, hogy megveszem a játékot, de valóban ilyen kicsi a játékosbázis, hogy itt is ilyen inaktív a topic? :F

(#345) hajbel válasza Stylerr (#344) üzenetére


hajbel
addikt

Sajnos ez így van, mindent elvisz a Fifa. Pesklub.hu-n van elég jó közösség egyébként, kivéve azokat, akik az option filet készítik.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#346) Z'Z" válasza Stylerr (#344) üzenetére


Z'Z"
őstag

Nyugi, ha így folytatja az EA, nemsokára szerintem többen átpártolnak. :)
Ráadásul, ha a Konaminak még több licencet sikerül megszereznie, akkor aztán felköthetik a gatyát.

(#347) hajbel válasza Z'Z" (#346) üzenetére


hajbel
addikt

Idén is sokan átjöttek, mert már 2 fokkal jobb a gameplay (szerintem), de még így is tetemes a Fifa előnye. Az sem segít sokat, amit az option fileal művelnek a pesklubon. Sokan azért váltottak fifáról, mert a pes jó és lehetőség van PS-en magyar bajnokság importálására. Erre az option file készítői rögtön pénzzé akarták tenni az eddig mindig ingyenes patchet úgy, hogy ingyenesnek ígérték idén is...

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#348) Stylerr válasza hajbel (#347) üzenetére


Stylerr
addikt

Engem az Online rész érdekel. Van olyasmi content benne mint a Fifában? Ultimate Team, Weekend League, Rivals? (Ezen módok PES-es megfelelői?)

(#349) ivcsi86 válasza hajbel (#347) üzenetére


ivcsi86
tag

Szerintem azzal semmi gond nincs, hogy valaki egy munkáért pénz kér. Egyrészt úgy tudom, hogy donate-t várnak, aminek az összegét te határozod meg. Másrészt meg hihetetlen, hogy emberek 100-ai a fórumon fikázzák őket, mert nem akarnak fizetni semmit, de le akarják tölteni a contentjüket. Persze van egy Ps-ük (50-100e Ft), a játék ebben az időszakban kb 15e Ft minden éveben, előfizetsz a netre, pspluszra ami kb ugy együtt megint egy 50e egy évben, de 1000.- Ft-ért már ölre mennek, mert mé nem ingyen???
Amúgy sem kötelező letölteni vagy mindenki megcsinálhatja magának, az eszközök adottak. Ja mert melós...

[ Szerkesztve ]

(#350) hajbel válasza ivcsi86 (#349) üzenetére


hajbel
addikt

Hol írtam, hogy ezzel van a baj? Azzal van baj, hogy hazudtak, engem pedig személy szerint lehúztak. Magyarul Te is leírtad, hogy árulják a patchet. Ez tiszta Zimmer Feri. Bemész egy boltba, amire ki van írva, hogy ingyen adnak valamit, majd amikor a kasszához mész, szólnak, hogy meggondolta magát az eladó, mégiscsak fizess érte. A mai napig ki van írva, hogy ingyenes a patch ha emailt küldesz. Amikor ezt valaki szóvá tette elkezdtek anyázni, hogy had válassza már meg, hogy kivel osztja meg + néhány anyázás, anyázó mailt is küldtek a bizonyos felhasználónak, aki szóvá tette, hogy ingyen lett ígérve a patch. Sokan ez miatt vettek pes-t, de a Zimmer Feri biznisz miatt szerintem egy életre el is felejtik.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.