Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) underdark válasza Toguro San (#42) üzenetére


underdark
aktív tag

Legjobban azt várom, hogy végre az ML transfereket megcsinálják normálisan. Kicsit kiábrándító amikor a top játékosok összevissza igazolnak.. és te is kb bárkit meg tudsz venni egy szezon után és nem kell hozzá top csapattal lenned

A másik pedig a Become a legend, világ legjobb játékmódja lenne, ha nem szarnának rá 10 éve :D

[ Szerkesztve ]

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#52) Zoolee1976 válasza hajbel (#50) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Ai:ugye a bíró egy Stevie Wonder akinek nyomja a borítékot az ellenfél!Ez is Ai.A távoli lövések és az abból gól(kapusok mind egy szálig Oliverkánok),az egyvonal az nem les de mindig megoldja hogy az legyen, és az a oda odapattanok a ellenfélhez labda, mindig.természetesen még nehezményezem a hosszabbításban rúgott kapott gólokat.Ami addig nem ment be akkor sem menjen, ebből látszik igazán hogy rohadtul nem rajtunk múlik a játék, akkor meg minek játszunk!?Kb ennyi ami offline is létezik, valóságos.

Zoolee

(#53) Toguro San válasza Cambi (#48) üzenetére


Toguro San
tag

Elnézést a minőségért, de csak hirtelen lefotóztam a TV képernyőt!
Semmi megkülönböztetés a mentések között csak a sorszám.
Megjegyeztem, hogy az
Egyes a Real Madrid
Kettes a PSG
Hármas a MAnchester City
Négyes a Bayern München
Ötös a Juventus

Picit fura...

(#54) VinoRosso válasza hajbel (#46) üzenetére


VinoRosso
veterán

Na de én nem a kapott passzról beszélek, hanem arról amikor adja a passzt a játékos. Megnyomom a passzot és nem passzol, hanem toszogatja tovább a labdát a lába előtt. Lövésnél ugyanez. Jön a lekészített lövés amit simán el lehetne lőni egyből, meg is nyomom a lövést időben, de nem lövi el, hanem megtolja. Az agyamat el tudom dobni ilyenkor.

(#55) Cambi válasza Toguro San (#53) üzenetére


Cambi
tag

Ja ez így tényleg gázos. PC-n ilyen a load képernyő után.

(#56) Toguro San válasza Cambi (#55) üzenetére


Toguro San
tag

Ez így milliószor jobban fest! Nekem ennyi tökéletes lenne PS4-en, is hogy a csapatnevét oda generálná
Na meg a 20 mentési hellyel is kiegyeznék ;] ;]

(#57) Cambi válasza VinoRosso (#54) üzenetére


Cambi
tag

Online szerintem mindig is ilyen lószar volt, egy-egy részben ég és föld az online és az offline játékmenet. Azért is kezdtem nem rég legend módot is, mert ott nem kell idegeskedni az input lag, és a delay miatt. Ha amerikából sorsol össze a játék valakivel nem is éri meg elkezdeni a játékot kb...

Amit viszont észrevettem, hogy a sima online divisiokben mindig jobbnak tűnt a kapcsolat. Ott volt olyan meccsem, mintha offline játszottam volna. Te ugye ezt nem tudod tesztelni az ingyenes verzió miatt, de simán el tudom képzelni, hogy mivel a 90% még aktív player a Myclubot nyomja csak, jobban le van terhelve az a része a szervereknek vagy fogalmam sincs.

Meg persze azt javasolják az okosok, hogy keresésnél a level 5 connection-t be kell állítani. Az más kérdés, hogy úgy kb. 5-10 perceket is kell várni mire bedob valakit. Aztán nekem úgy se volt mindig tökéletes, úgyhogy már be se állítom.

(#58) VinoRosso válasza Cambi (#57) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem tudom, hogy ez input lag-e, de szerintem nem, mert akkor nagyjából konstans módon végig jelentkeznie kellene minden mozdulatnál, de nem ilyen, hanem random jelentkezik. Ráadásul látni lehet, hogy megjelenik a csík mikor nyomom a gombot, tehát az inputot megkapja a játék, csak a mozdulat késik másodperceket, közben meg totál mást csinál a játékos.

Ilyen pl a kapuskidobás is. Védek, nálam marad a labda, és dobnám ki gyorsan a kapus meg még fetreng a labdával. Nyomogatom a kidobást mint süket a csengőt, a kapus meg úgy kel fel a földről mintha épp most kelne ki az ágyikójából, mire kidobja már rég rázárnak a szélsőhátvédre.

Bedobás dettó. Kb 10 éve játszottam először a PES-sel, azóta ilyen, nem lehet gyorsan bedobni. Fogod, dobod, a való életben ennyi egy bedobás. Itt meg ráfordulok a játékosra akire dobnám, megnyomom a gombot, és nem dobja be, hanem mint valami nyugdíjas szép lassan rálendít, az ellenfél meg szépen odazár addigra mire bedobja.

Meg ha van egy helyzet ami kimarad, és elkezd mérgelődni rajta a játékos, és nem lehet irányítani. Húznám visszafele, hogy menjen a kidobásra, az meg ott tombol egy helyben.

Tele van ilyen faxsággal a játék amikkel másodperceket veszt az ember, és ebben a játékban még a tizedmásodperc is sok néha.

Némelyiket ezek közül felül lehet bírálni super cancellel, pl ha egy játékos lődörög mikor fáradt, de a többségével nem lehet mit tenni,és teljesen értelmetlen idegesítő feature a játékban.

(#59) hajbel válasza VinoRosso (#58) üzenetére


hajbel
addikt

Így van, az animációk miattt nem elég reszponzív a PES. Egyébként milyen platformon játszol, milyen kontrollerrel? Nálam a PS mintha reszponzívabb lenne az xbox one kontrollernél (vezeték nélküli) PC-n.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#60) VinoRosso válasza hajbel (#59) üzenetére


VinoRosso
veterán

Vezetékes xbox one gamepaddal PC-n.

(#61) Toguro San


Toguro San
tag

Van egy újabb észrevételem ami picit zavarja a csőrömet! Lehet tudtok rá választ adni.
Elkezdtem egy Master League mentést a Bayern Münchennel (is) és most látom, hogy nem a bajnokok ligájában szerepel a csapat, hanem az Európa Ligájában az első idényben.
Az lenne a kérdésem, hogy mielőtt elkezdek egy karriert, lehet állítani mely csapatok vegyenek részt az első idényben BL-ben vagy EL-ben. Esetleg szerkeszteni lehet e ezeket a beosztásokat. Vagy első idényben mindenképpen Európa Liga a Bayern-nek ?? :U :U

Köszönöm

(#62) Toguro San


Toguro San
tag

Még egy gyors kérdés az előzőhöz. Létezik olyan Options file ps4-re ahol a "scoreboards" -eredménykijelző is az adott liga hivatalos verziója lesz? Láttam youtube-n, hogy spanyol- angol- BL - EL, minden nagyobb ligának van már ilyen lehetősége, de én nem találtam egy options file-t
Vagy lehet hogy ps4-re nincs csak pc-re?

(#63) Cambi válasza Toguro San (#61) üzenetére


Cambi
tag

Szerintem az a gond itt, hogy alapból a Bayern illetve a Bundesliga nincs benne a játékban, gondolom a patch amit felraktál az bevarázsolta a játékba.

Viszont ezek szerint úgy sikerült éppen megoldaniuk (nem tudom melyik bajnokságot írták felül), hogy a Bayern csak az EL-ben indul. Én szerintem ezt nem is lehet variálni sajnos, legalábbis nem rémlik. De nem nagyon játszok offline ezért igazából nem csak találgatni tudok.

Egyébként NB1 nem érdekel? Az is van PS-re.

(#64) Cambi válasza Toguro San (#62) üzenetére


Cambi
tag

Lehet ilyen dolgokat csak PC-re tudnak megoldani igen ez benne van a pakliban.

(#65) Toguro San válasza Cambi (#63) üzenetére


Toguro San
tag

Első körben feltettem a Bundesligát is és az NB1-et is, és (most már tudom hogy csak egyszerre a kettő nem tud lenni) Így összekutyult nekem egy vegyes bajnokságot, német és magyar csapatokkal. Néztem is nagyot :D
Persze újra importáltam az egészet, és magyar bajnokság nélkül sikerült szépen belőnöm az egész Bundesligát 18 csapatosra ahogy kell is.
Valószínűleg az van amit említettél is, hogy mivel importált az egész liga, így felpatchelés után "véletlenszerűen" dobja be a a német csapatokat az európai kupákba.
Így lehet hogy Leverkursen és Schalke a BL-ben van (mondjuk ők alapból is benne vannak a játékban)
Az EL-ben pedig a Bayern, Dortmund, Lipcse :D :D

(#66) Toguro San


Toguro San
tag

Biztos hülye kérdés, de ugye a PES19-ben az egész Bundesliga kimaradt és csak mint "moddolható" bajnokságként került/kerülhetett bele.
Most, hogy a Bayern mint hivatalos licenszelt német csapatként ott van a PES borítóján, a bajnokság mennyire esélyes hogy helyet kap?
Gondolok itt arra, mint a spanyol-angol, hogy ilyen kamu nevekkel, de része a játéknak amelyet moddolni tudunk.

(#67) hajbel válasza Toguro San (#66) üzenetére


hajbel
addikt

Igen, egy fake liga be volt téve moddereknek. Ezért nem lehet fent egyszerre az MB1 és a Bundesliga, mivel ugye új csapatot nem lehet készíteni, muszáj egy meglévő helyére importálni. Nem hiszem, hogy lesz külön Bundesliga, aminek azért nincs is nagy jelentősége, mert sok európai másodosztályt emlegettek a készítők. A Leverkusen és a Schalke már így is licenszelve voltak. Pár éve még exkluzív szerződése volt a bundesligának az EA-vel, gondolom még mindig tart. A fake liga gondolom megmarad majd a bundesligának, a második vonalból pedig lehet majd csinálni egyéb ligákat, pl. mennyeit, így én bizakodó vagyok modding szempontjából. Régebben is a másodosztályokból lettek csinálva a szerkesztett ligák, csapatok. Holnap jön a demo :)

Mod.: Ha a BL miatt kérded, a Bayern biztos be lesz téve indulónak alapból, mivel licenszelt. Egyébként edit menüben nem lehet ezt állítani?

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#68) Toguro San válasza hajbel (#67) üzenetére


Toguro San
tag

Jól raktad össze a szálakat, a BL miatt is kíváncsi vagyok rá természetesen ;) De alapból is, hogy vajon mely bajnokságok kapnak szerepet "hivatalosan" a játékban.

Sajnos az Edit menüben BL-t EL-t nem lehet állítani. Csak a bajnokságokat, és a csapatokat cserélgetni.
(vagy legalábbis én nem találtam)

A holnapi Demo-ra azért nagyon kíváncsi leszek. Az új kameraállás pl.: nagyon tetszetős. Ha jól tudom a PES2019-ben PC-n már volt ilyen "tv közvetítéshez" hasonló kameraállás, de az is lehet hogy moddolva volt az is. De láttam olyan videókat ahol iszonyat szép kameraállással játszottak:

[link]

Ebben a videóban pl.: az egész körítés, kameraállás, az eredményjelző, minden olyan faszán meg van csinálva...
Örülnék ha PS4-re is lennének ilyen fejlesztési opciók.... De lehet ez inkább majd csak a következő generációs konzolokra marad :/

(#69) underdark válasza Toguro San (#68) üzenetére


underdark
aktív tag

Konzolon sose lesz ilyen
Én is offline játékos vagyok és idén ezért is veszem PCre a játékot, olyan jó modokat készítenek ahol a menü képektől kezdve a hanhokon át mindent lecserélnek és még a gameplayt is tudják javítani, amire a fejlesztők nem képesek...

Én is az ő csatornáját néztem régebben, mintha más játékkal játszana :)

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#70) Toguro San válasza underdark (#69) üzenetére


Toguro San
tag

Ha jól tudom pár éve van lehetőség moddolni a PS4-en is a PES-t, mert a Sony-val megegyezett a Konami. Xbox-ra ugyebár ezért nem lehet szerkeszteni semmit.

Arra viszont kíváncsi lennék, hogy az elmúlt pár évben növekedett e a szerkesztési lehetőség egyik évről a másikra? Vagy minden évben van egy fix szerkesztési limit és annyi.
Mert ha folyamat bővülne ez jó irány lenne, hiszen ha PC-re tudnak moddolni rengeteg sok mindent azt szerintem PS4-re is kivitelezhető lenne, ha engedné játék. De ha nem nem.
Én mint azt már pár üzenetben említettem, idén fogok először PES-t venni. 12 éve eddig csak a FIFát gyűrtem. És bármilyen meglepő, azért van egy PS4-em már kb 5 éve, hogy a Fifával játsszak napi szinten.
Engem semmi más játék nem érdekel, nem köt le, csak hogy ha munka után hazaérek, akkor leülök a PS4 elé tudjak 1-1 izgalmas, élvezetes jó meccset játszani "offline". ÉS ebbe minden beletartozik (nem csak a játékmenet, hanem a körítés is)
Mivel a PES offline játékmenetben hihetetlen élvezetes, a körítés kicsit "lehangoló". Minden meccsen ugyanaz a kijelző, ugyanúgy néz ki a felállás, a menü minden mentésnél ugyanaz.... Kicsit monoton, melyet ilyen options file-okkal meg lehetne oldani.
Viszont amit te is mondasz, lehet hogy PS4-re nem lesz ez az opció, de PC-n mindent megoldanak, akkor lehet én is átkúszok lassan a PC-s játékra.
A kérdésem az lenne, hogy milyen laptop-ot szerintetek az amin elfutna a játék.
(számítógépek terén iszonyat analfabéta vagyok. Van egy 5 éves lenovo laptopom és annyi.)
Ergo beruháznék egy új gépre (ami már amúgy is esedékes lehet) de akkor már olyan gépet vennék melyen simán elfut a játék :)

(#71) underdark válasza Toguro San (#70) üzenetére


underdark
aktív tag

Van egy erre szakosodott fórum itt PH-n, kitöltöd nekik a kérdéseket és kapod is a választ
PS4-en teljesen már a mod része, mint pc-n, mondjuk úgy, hogy konzolra lebutították, hogy legyenek licenszek stb.
Nemrég kipróbáltam a 2017nek a magyar patchét ami 10giga feletti.. elég fun lett :)
Jó sok munka lehetett benne

[ Szerkesztve ]

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#72) Toguro San válasza underdark (#71) üzenetére


Toguro San
tag

Köszönöm ezt nem is tudtam, hogy van itt ilyen fórum.
Akkor meg is keresem.

(#73) hajbel válasza Toguro San (#70) üzenetére


hajbel
addikt

Annyi a különbség, hogy xboxban nem engedélyezett külső fileok importálása, sonyn igen. Zászlók, transzparensek, talán reklámtáblák lehetnének még importálhatóak elméletben, bár PC-n ez is már a játék fájljainak buherálásával érhető csak el. Ilyen lehetőség konzolon sohasem lesz. Egyébként Új-Zélandi accounttal már tölthető a demo :)

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#74) Toguro San válasza hajbel (#73) üzenetére


Toguro San
tag

Biztosan igazad van! Ezek a részek már biztos olyan fájlok megvariálásával érhetőek el, amelyeket konzolon már nem lehet megcsinálni.
Azt kell, hogy mondjam, hogy PC-n ez a totál "szétmoddolt" PES valami brutál jól néz ki. Bajnokság saját zenéje, logók, BL zene! És ez a 19 ami most ennyire magával ragadott! Simán tudnék a 19-es verzióval tolni most akár egy évet :D :D Gondolom a PES2020-ra is megoldanak ugyanígy mindent idővel :) Az meg csak a hab lesz a tortán!
(Ideje PC után néznem :U :C )
De addig is holnap már a demo-t ízlelhetjük. (nem mókolgatok új-zélandi hozzáféréssel, ezt a napot már kibírom) De twitteren nézegettem videókat és már a demo-hoz is millió szerkesztési lehetőséget adtak hozzá :D

(#75) Toguro San


Toguro San
tag

Nem tudom, hogy itt ki játszik PC-n, ki konzolon, ki online, ki offline!
De aki PC-n tolja, attól kérdezném, hogy ő személy szerint "teljesen szétmoddolja" a játékát? Importál mindent amit lehet, vagy mindenki maga ízlése szerint :)
Könnyen lehet, hogy csak az én hülye fajtámat fúrja ez a licenszelt eredményjelző, ligazene, bl induló.... más meg tojik bele mert nem lényeg!!! :DDD :))

(#76) underdark


underdark
aktív tag

Pár meccs után:
Gyorsabb lett a játék egy fokkal, passzok, cselek minden
Ez az új kamera videókból jónak tűnt, de így játszva már nem, zavaró, távoli :S
Bíró végre fúj olyan akasztásokat amiket a 19ben simán elengeett a gépnek, viszont a csúszást nem szereti és mindenért sárgát ad superstaron
Animációk nagyon jók lettek, az esések,ütközések, blokoklások látványosak, grafika is javult szerintem, mindne más kb uaz

Így elsőre a játékmenetre idén se lesz okunk nagyon panaszkodni
Minden másra majd szeptembertől ;)

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#77) hajbel válasza underdark (#76) üzenetére


hajbel
addikt

Igaz, én csak top playeren nyomtam, de valami baromi érdekes az új fizika és a párharcok, valamint, hogy nem vágják ki a labdát rögtön a tizenhatosból, hanem ott pattog, vagy hogy egy lövés után bárhogy pattamhat a labda. Sajnos az összefutó védők és az op kapusok megvannak, valamint a hülye bíró is. Valamiért a barca ellen egymás után 4 szabályos szerelésemet fújta be, szemből. Túl pontosak a passzok (erre a furcsán forgó kamera miatt talán szükség is van, de sokakat zavarni fog), valamint távoli lövéseknél túl jók a kapusok, 100%-os helyetben pedig ha ellövöd a hosszúra, biztos gól. Max a kapusba lehet belevezetni. Igazából a legjobban az tetszik, hogy a 19-ben oldalpasszoknál, néha hirtelen passzoknál gépies mozgást fedeztem fel, elég csúnyán nézett ki. Itt minden teljesen fluid és élethű. Nekem tetszik az új kameraállás, az egész meccs nagyon élethű vele. Persze ha feljebb tolom majd a fokozatot elképzelhető, hogy átkozni fogom. Mondjuk így is előfordult már, hogy mire lekövette a védőtől labdát szerző játékosomat, hitelen ott volt a kapus. Az arcok fantasztikusak. Nagy hangulatnövelő, hogy amikor idegenben gólt szerzel, hirtelen félbeszakad a szurlolás és síri csend lesz a stadionban. A szitáló hó és eső is nagyon látványos. Előző részben nem figyeltem, de itt elég tetszetős, ahogy az egész hálóról lecsapódnak az esőcseppek amikor hozzáér a labda esőben. Összességében az idegesítő bírók ellenére óriási pozitív csalódáa a játék. Videók alalpján teljesen 2019-nek tűnt pár új animációval.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#78) daver88


daver88
aktív tag

Xbox-on már csorog lefelé a DEMO

(#79) Toguro San


Toguro San
tag

Reggel én is pörköltem pár meccset, és valami zseniális!
Sajnos ez az 5 perc eléggé rövidke kis idő, de amit írtok azzal teljesen egyet tudok érteni.
Nagyon jól eltalálták ezt a kameraállást szerintem.

(#80) VinoRosso válasza daver88 (#78) üzenetére


VinoRosso
veterán

PC-n még semmi :((

(#81) Toguro San


Toguro San
tag

Mondjuk az is igaz, hogy szerintem ehhez a kameraálláshoz kell egy nagyobb monitor, vagy TV, hogy élvezhető legyen mert kisebb kijelzőn azért nagyon apró tud lenni.

(#82) Zoolee1976 válasza daver88 (#78) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Dettó! Estefelé jön az én"élmény beszámolóm" is.

Zoolee

(#83) daver88


daver88
aktív tag

Távoli lövéseknél azért csak beakadnak, első online meccsen Lukakuval sikerült egy ilyet összehozni:

[link]

Érdemes megnézni a hátsó nézetben, hogy mennyire szitál a labda a levegőben :)) , ezt baromi jól megcsinálták...

Online rész amúgy elég körülményesen talál ellenfelet, 3-4 percet is vártam az előbb.

Ami így hirtelenjében feltűnt még, hogy a labdaátvételek után elég lassú a reakcióidő, szinte bármilyen mozgásra...de ezt még tesztelgetem, eddig talán ez a legzavaróbb tényező...

(#84) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Lejött a demo PC-re is, játszottunk vele haverral 3 meccset. Egyelőre a benyomásaim nem túl pozitívak, a játék még a 2019-nél is lassabb, különösen a játékosok futási sebessége volt szembetűnő, irreálisan lassan sprintelnek, olyan az egész játék mintha egy lassított felvételt néznék, alig van benne dinamizmus. Meccsenként 1-1 helyzetekig jutottunk el, de gólt nem bírtunk rúgni 3 meccs alatt, igaz nem is kaptunk.
Egyedüli pozitívum, hogy a labdát mintha jobban kezelnék a játékosok.
Persze még adni kell neki jópár meccset, bízom benne, hogy meg tudom szokni, ha nem akkor még az is lehet átnyergelek fifára, ha az jobb lesz.

Ps.: mindemellé olyan neon színvilága van mint az amszterdami vöröslámpás negyednek, a színtelítettség alapból túl van tolva, így nem kell rá valami suta post process mod, hogy úgy nézzenek ki a játékosok, mint a hollandus pillangók a soron.

[ Szerkesztve ]

(#85) Cambi válasza VinoRosso (#84) üzenetére


Cambi
tag

Na ez furcsa, hogy ezt írtad, bár én még csak 1 online meccset toltam délelőtt PS4-en, és 1-et a gép ellen, de ami elsőre feltűnt, hogy gyorsabb a játékmenet, gyorsabbak a passzok, jobban pörög az egész játék. Ha úgy fogalmazok "fifásodott" kissé.

Most már jön lefelé PC-re is, aztán még tesztelni kell sokat. :)

(#86) VinoRosso válasza Cambi (#85) üzenetére


VinoRosso
veterán

A labdakezelés jobb, emiatt érezheted gyorsabbnak nagy átlagban. Viszont baromi lassan futnak.

Így néznek ki a sprintek a valóságban. Ahogy kapkodják a lábukat játékban az ránézésre ennek kb 60-70%-a. De lehet sokat mondtam, mert ismétlik lassítva is a sprinteket és még úgy is gyorsabbank tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#87) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Megnéztem online még rosszabb. 10-ből 10 meccsen közepesnek értékeli a connectiont és kb 10-ből 1 ellenfél fogadja el. 2 meccset tudtam játszani mindegyik 0-0 helyzet alig, 80. perc körül kilaggolt.

Maga a meccs előtti menü is laggol, méghozzá elég durván, be se tudtam állítani mindent amit szerettem volna. Érdekes, hogy meccs közben killlépve nem laggol.

Ha ezt így adják ki hatalmas bukta lesz belőle.

(#88) hajbel válasza Cambi (#85) üzenetére


hajbel
addikt

Pedig lassabb, taktikusabb, éltszerűbb. Direkt megnéztem még néhány véleményt a játékról és mindenki szerint lassabb, mint a tavalyi.

(#86) VinoRosso: Szöktetted magad a sprintgomb kétszeri lenyomásával? Szerintem még viccnek is rossz az 20-as pest egy lapon említeni a fifával.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#89) VinoRosso válasza hajbel (#88) üzenetére


VinoRosso
veterán

Burstot szoktam alkalmazni de az csak a robbanékonyságot veszi alapul és nem a top speedet. A top speed még lehet tök lassú 100-as explosiveness mellett. Jelen esetben szvsz a 2019-ben 100-as top speed (ami már ott is lassú volt) a 2020-ban kb 85-90 körüli.

Nem tudom milyen a fifa, de ha ennél rosszabb azzal nem tudom, hogyan lehet játszani.

Bár mondjuk már évek óta úgy vagyok vele, hogy ennél nincs lejjebb, aztán minden évben rámcáfolnak.

Most néztem Steamen a 2019 értékeléseit 48% pozitív, még amikor legutoljára a télen néztem ilyen 3x%-ra emlékszem. Viszont minden évben csökken. Nem tudom a Konami a negatív rekordra hajt vagy mi :F

(#90) Cambi válasza VinoRosso (#87) üzenetére


Cambi
tag

Egy meccsre volt csak időm tegnap este is, és még a netkábelt se dugtam be direkt, wifis nettel nyomtam, de semmi lag nem volt, mintha offline játszottam volna. Gólok is voltak bőven, az elsőt 5-0-ra nyertem még, utána 2-1-es élvezetes, taktikus mérkőzés volt óriási izgalommal.

Nekem egyelőre nagyon tetszik a játék.

(#91) Toguro San


Toguro San
tag

Eddig nekem is nagyon élvezetes. Kicsit sajnálom, hogy csak 5 percesek a meccsek, mert így rá vagy kicsit kényszerülve a "fifásabb" rohanósabb taktikára, mert mire észbe kapsz már félidő van.
Én a sebességhez nem nyúltam, (alap 0-ás beállításon hagytam) És személy szerint nagyon élvezetes a tempó így. Se nem lassú, se nem gyors. Valahogy így lőném be a normális tempót, és akkor ugye ehhez tudod húzni igény szerint mit szeretnél

(#92) VinoRosso válasza Cambi (#90) üzenetére


VinoRosso
veterán

Milyen OS? Én Win7 64bittel tolom.

(#93) Cambi válasza VinoRosso (#92) üzenetére


Cambi
tag

Win 10 64 bit. Úgy tudom sok játék már csak ezen megy így muszáj volt váltani.

(#94) Cambi


Cambi
tag

De nem hiszem, hogy az ennyit számít.

Gondolom sok noob leszedi a demot, azt se tudja mi az a foci, háttérben meg tölt ezerrel, és akkor csodálkozik, hogy egy perc alatt megszakad a meccs.

(#95) hajbel válasza VinoRosso (#89) üzenetére


hajbel
addikt

Most komolyan, ha a top speed a legfőbb tulajdonság számodra egy focis játékban, akkor inkább fifázz. Nyilván a szerverek miatt sok rossz értékelést kap a játék, viszont aki nem néz utána annak amit vesz, az így járt. A PES mindig is a rossz szerverekről és az offline tartalomról volt híres. A másik rész a ML transzfereket érinti. Van egy realisztikus mód és egy árkád. Én csak a realisztikuson játszottam, rendben voltak a transzferek, egy glitch volt benne még az elején (túl jó játékosokat lehetett kölcsön venni), viszont ez sem volt annyira nagy gond, mivel alaposan megnyírbálta az egyébként is szűkös bérkeretet. Fifánál elég megnézni az új gameplay mentes gameplay trailert, vagy ha az nem elég, akkor a komment szekciót. Nem 50% a pozitív komment, hanem 5 sem. Szvsz ez a PES rengeteget fejlődött animációkban, grafikában (a fű túlszaturált tényleg, majd moddolom), az élethű párcokkal, blokkokkal, szurkolói hangokkal. Sokkal többet, mint az előző 3 évben. Ha a realisztikus játékmenet zavar, akkor csak ismételni tudom magamat, a FIFA a Te játékod.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#96) Toguro San


Toguro San
tag

Én nem régóta szereztem be a PES2019-et és a Master League-ben az egy negatívum volt számomra, hogy a transzfer eléggé el lett hanyagolva. Az átigazolási keret is irreális volt, és a megszerezhető játékosok ára is szerintem nonszensz.
Azt meg pláne imádtam, amikor jött a Scout és szabadon igazolható "noname" játékosok 89, 90-es overall értékekkel rendelkeztek.
Ezt annyira nem tudtam hova tenni. (inkább nem is igazoltam senkit)

A beharangozásokból tudom, hogy a PES2020-ban nagy ráncfelvarráson esik át a master League és az átigazolásokat is rendbe teszik.... Nagyon kíváncsian várom

(#97) VinoRosso válasza hajbel (#95) üzenetére


VinoRosso
veterán

De épp ez az, hogy az zavar, hogy nem realisztikus. Akkor lenne realisztikus, ha úgy sprintelnének, mint a linkelt videón. A 2020-as játékosok meg úgy sprintelnek mint a robotok.Lassú, darabos, tördelt, körülményes emiatt a játék. Nem lehet megcsinálni ütemben egy normális kényszerítőt, mert a védők lezárják a területet mire odaérne a játékos.

(#98) hajbel válasza VinoRosso (#97) üzenetére


hajbel
addikt

Simán le lehet futni a védőt egy indítás után, nyilván ha kiszámíthatóan passzolsz, akkor elindul a védői is veled és lefülelik a labdát, ahogy a valóságban, vagy a blokkoló játékos áll a labda útjába. Vagy egy érintőből kell indítani, vagy hosszan pl. szélre, vagy meg kell várni, hogy kinyíljanak pl. vezetés megszerzése után. Én félpályáról indítva Gnabryt a Barcának lőttem gólt 0-0-nál, top playeren.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#99) Cambi válasza hajbel (#98) üzenetére


Cambi
tag

Egyetértek, szerintem van lendület bőven, egy frissen beállt csatárral vagy szélsővel olyan sprinteket lehet kivágni, hogy óriási.

Az egész játék, minden passz, a labdaátvételek valami fantasztikusak. Még nagyobb jelentősége van annak, hogy veszi át az ember a labdát. Nekem ma is végigment minden lag nélkül 3 online meccs.

Az elsőn 88. percig vezetett az ellenfél, aztán sikerült fordítani. :) Óriási meccsélmények vannak már most is a demoban, ha komolyabb ellenfél jön.

Azt hiszem sokáig nem is kell halogatnom azt a megrendelést. Engem meggyőzött, már kedvem sincs elindítani a 19-et, hát ilyen sincs minden évben...

(#100) VinoRosso válasza Cambi (#99) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nekem nem sikerül, lehet rossz gombot nyomok vagy nem tudom :) Legtöbbször elnyomnak induláskor vagy utolérnek és visszahúznak. Ha van terület a védelem mögött akkor persze lehet mindent, nyertem én is most volt, hogy egy 5-össel, de mégse élveztem. Nekem ez a kontrás foci nem jön be, máshogy meg nemigen lehet érvényesülni. A kis területen való körömpasszos játék mission impossible a végrehajtás dinamikájának lagymatagsága és a védelem ehhez mért gyorsasága miatt.

Olyan megindulásokat mint amilyeneket ebben a játékban csináltam nemigen lehet csinálni. Pedig itt nem voltak olyan jó játékosaim. Mégis sokkal dinamikusabb volt minden, a ritmusváltások, a testcselek, ahogy a játékosok fordulnak, hirtelen irányt váltanak, maguk a passzok is erősebbek és emiatt gyorsabban lehetett járatni a labdát. Az újabb PES-ekben meg max úgy lehet rövid érintésekkel játszani, ha alig nyomom meg a passzot, de úgy meg lassú lesz a labda és a védők könnyen lecsapnak rá. És még ilyen lassú labdáknál is sokszor felpattanik, elpattanik, rosszul kezeli stb. Ilyen gólt pl, hogy gyorsan passzolom, háttal a kapunak átvesz, megfordul, lő nem lehet szerezni a 2020-ban. Egyszerűen túl lassan és körülményesen hajtják végre a mozdulatokat a játékosok, mire megcsinálna valamit a védő zárja a passzsávot, vagy odaér és taszajt egyet a támadón és vége a dalnak.

Nekem már alapból az aránytalan, hogy a passzokhoz lövésekhez hosszan kell nyomva tartani a gombot, a szereléshez meg elég csak rápöttyinteni. Akkor lenne arányos, ha a szereléshez is legalább annyi ideig nyomva kellene tartani mint a passzhoz, vagy a passz is instant menne mint ahogy a védőmozdulat. Az, hogy a védőmozdulatok utasításaira gyorsabban reagál a játék mint a támadóra az a védekezés felé billenti el az erőegyensúlyt.És erre még rátesz jópár lapáttal az animáció lassúsága. A végtermék mindennek meg olyan, mintha valami öregfiúk meccset néznék, vagy durva mód belennének xanaxozva a játékosok.

Meg azt vettem észre, hogy sokszor nem tud oldalra passzolni a játékos, hiába húzom balra vagy jobbra, pedig lehetne simán oldalra passzolni a játékos által felvett testhelyzetből, de mégis nyílegyenesen adja. Miért? nem értem...

Azt se értem miért kell minden évben megváltoztatni valamit az irányításon. Most átvariálták az átlépőst cselt a close controlra, én meg labdaátvételkor folyton azt nyomtam, hogy ne pattanjon el, vagy ha úgy van egyből tegye maga elé, hogy ne vesszek ütemet, most meg csak pislogtam nagyokat mikor átlépegette a labdát. Erre mi szükség? Legalább ajánlanák fel, hogy használhassam a régi gombkiosztást, vagy kérdeznék meg, hogy akarom-e használni az újat? Ha már a userek fizetek a játékért ez lenne a minimum, nem rájuk erőltetni valami tök felesleges dolgot.

Ja meg amúgy észrevettem, hogy csak akkor laggol a game plan, ha hazai vagyok. Idegen oldalnál pöccre bejön minden, szóval ez tuti, hogy valami bug.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.