Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#256) TheVeryGuest válasza aesir (#200) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Azt nem tudom, hogy hogy lehet egy Luc Besson film kiadását a Best Hollywood-ra bízni, aki videon is a leggagyibb c......knak (sötét bőrű őslakosok) való B-szériás akciófilmekkel foglalkozott. Valaki segget viselt a feje helyén, amikor ilyen céggel szerződést kötött.
Az hogy leterboxos, az valszeg azért zavart kevésbé, mert akkoriban 55cm-es TV-néztem a cuccokat H+ kártyával.

Találtam egy másik ilyen elb.....tt filmet, ''A Mélység titka'' [The Abyss]. Szeretem a filmet jó a látványvilága, fordulatos, érdekes. Azt is nagyon régen vettem, még 4:3-on néztem, fel sem tűnt, hogy nem anamorf a kép.

Ezt közelíti a ''Hunt for the Red October'' felirata. Nevetséges, hogy valaki nem bír bemenni bármelyik műszaki egyetem áramlás és hőtani gépek tanszékére, hogy kicsit utána járjon a szakkifejezéseknek, esetleg lektoráltassa. Biztos azt is azok fordították, akik a Discovery-s narrátorszövegeket. Siralmas, hogy valami agyas, még a hajó nevét is lefordította, a U.S.S Enterprise-t. Kiszórtak azóta egy extra változatot is nem tom javult-e a helyzet.

Sok ilyen van sorolhatnánk hány film feliratán érződik, hogy aki fordította az biztosan nem látta a filmet. Tom ezek apróságok, de akinek az adott film a kedvencei közé tartozik, az bármikor elkurvaanyázik vagy 5 percet habzó szájjal, ha eszébe juttatják a dolgot.

Az is nevetséges, ami a ''Drágán add az életed'' sorozattal történt. Lesz valaha harmadik rész? Végül is mindegy megvettem duty free shopban, csak kár, hogy Stirb langsaam van a gerincén. :))

Mostanában meg sikerült kétszer lemezcserébe botlanom. Az egyik a Jóbarátok II volt, ahol két disc#1-em volt, azt kicseréltettem. Most hogy kölcsönadtam a MIB-et, szóltak, hogy abban meg két filmlemez volt. Mondjuk nem vagyok egy nagy extra-rajongó (kivéve a kommentárt), fél éve álta a polcon. Nincs pofám fél év után kicseréltetni. Valaki nem akar egy MIB filmlemezt?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.