Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) TheVeryGuest válasza HaroWerks (#150) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Hát mondjuk ha jól emlékszem Mel Gibson hangja az első részben más volt, mint a többiben. De tényleg jó volt, főleg Joe Pesci. Szerintem a HF sorozatnál nem gáz, ha nincs szinkron, elvégre akciófilm, de, hogy a Vinny, az 1 ügyűnél sincs, meg a Harlemi éjszakáknál, az már gáz.

A Leon, a profihoz sem kell szinkron nagyon jók az akcentusok benne. Zseniális film, kis híjján befolyásolt a pályaválasztásban (bár még most sem késő váltani). ;]Gary Oldman élete legnagyobb alakítását nyújtja ebben a filmben.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#152) HaroWerks válasza TheVeryGuest (#151) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Na akkor neked sem adnék még egy vizipisztolyt sem a kezedbe :DD
A HF az akció/vigjáték, igen is fontos a szinkron, nagyon jó dumák vannak benne.
Szerintem a Leonhoz is kell szinkron :)
Attól függ, hogy egy filmet hogyan látok először és hogyan szokom meg.
Vannak filmek amiket sokkal jobban szeretek felirattal nézni mint szinkronnal mert azokat felirattal láttam sokszor és úgy szoktam meg.

(#153) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

InterCom szeptemberi megjelenések:


Szeptember 7.

Starsky és Hutch (mozifilm) (Starsky & Hutch)
Hideghegy (Cold Mountain)
Fék nélkül (Michel Vaillant)
Pizzás


Szeptember 14.

Mackótestvér (Brother Bear)
Shogun (Shogun)
Esőember (Rain Man)
Dugipénz (Milk Money)
Krokodil Dundee 2. (Crocodil Dundee 2)
Nagy Jake (Big Jake)
Lenny (Lenny)


Szeptember 21.

Star Wars trilógia (Star Wars Trilogy)


Szeptember 28.

Hegylakó (Highlander)
Elpusztíthatatlanok (They Live)
Air America (Air America)
Testi kapcsolatok (Carnal Knowledge)
A legjobb dobás (Hoosiers)
A legjobb védekezés (Best Defense)
Az elnök emberére talál (Welcome To Mooseport)
Haláli doktor (Critical Condition)

(#154) Trak válasza HaroWerks (#153) üzenetére


Trak
addikt

Remélem a ''klasszikusokat'' szinkronnal adják ki.
Konkrétan ezekre gondoltam: Shogun, Esőember, Hegylakó, Air America

A Star Wars trilógia pedig a régi szinkron nélkül semmit sem érne.
Ha azokat is csak feliratosan engedi Lucas kiadni, akkor nagyot csalódok benne.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#155) Trak válasza HaroWerks (#152) üzenetére


Trak
addikt

Ugyanígy vagyok én is:) A nagy klasszikusokat, amiket szinkronosan láttam, nem is tudom másképp elképzelni:) Furcsa feliratosan. Az újraszinkronizálásokról már ne is beszéljünk.

De a Leon a profi tényleg feliratosan az igazi:)

Az új filmeket viszont már nagyrészt csak feliratosan nézem.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#156) HaroWerks válasza Trak (#154) üzenetére


HaroWerks
senior tag

A Star Wars-ra Lucas nem engedte felrakni a szinkronokat, mindenhol csak angol hangsáv lesz rajta(asszem talán a franciák kaptak surround szinkront).
Ráadásul ez már nem is az eredeti változat hanem sok helyen módosítva van, más trükkök, stb.(állítólag a Vader vs Obi Van harcjelenet totál más lett)

A Hegylakón lesz angol DD5.1 és magyar stereó(ez elvileg az eredeti szinkron).

Az Esőemberen is az eredeti szinkron lesz, vagy monó vagy stereó.

(#157) TheVeryGuest válasza HaroWerks (#153) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Nah, csak kivárom míg az ''Esőember'' meg ''Diploma előtt'' ákcijós lesz.

Az Air America is jó lenne szinkronnal, van benne egy jó jelenet, amikor minigolfoznak, a ''Klassz a hangtompítód!''.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#158) Out


Out
addikt

En ilyen Jackie Chan DVD-ket keresnek, max 3k-s arban, mar egy par darab megvan amiket a dvd-home, meg xpress-n vannak ilyen arkategoriaban, de szeretnem a tobbit is. Ha esetleg valakinek van es megvalna tole az irjon mar egy e-mailt nekem, koszi :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#159) HaroWerks válasza Out (#158) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Mail ment :)

(#160) HaroWerks válasza TheVeryGuest (#157) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Én is kiváncsi leszek, hogy lesz-e az Air Americán szinkron, ha igen akkor lehet, hogy beszerzem :)

(#161) Trak válasza HaroWerks (#156) üzenetére


Trak
addikt

Ez akkor baromság szvsz... Az új részek ok, hogy csak eredeti hanggal vannak, de azt úgyis szoktuk meg. De hogy a klasszikus Csillagok háborúja részeken nem lesz szinkron... Ez így üzletileg is hülyeség. Akik látták ezeket a 70-80 as években, akkor általában a szinkronnal nézték, ami nagyon is jó volt. Abban voltak az azóta szállóigévé vált mondatok. Szerintem ezzel legalább 20-30% -nyi vevőt veszítenek... Én pl így tuti nem veszem meg. Akkor inkább szinronos VHS, vagy AVI.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#162) Agyzuzo válasza Trak (#161) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Sztem jobb az eredeti hang, már csak azért is, mert eléggé megkavarták a szinkronhangokat minden részben (pl. Darth Vader szinkronja eredetileg minden részben más volt). Aztán most az új szinkron, brrr... Stohl Buci mint Luke áhhh... Marad az angol hang. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#163) HaroWerks válasza Trak (#161) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Amig úgy volt, hogy lesz rajta szinkron addig meg is akartam venni.
Most, hogy 1-2 hónapja kiderült szinkronra ismét esély sem lesz egyből letettem a dologról.
10 éves korom óta a klasszikus szinkronnal nézem, sokat vesztene a varázsából eredeti nyelven.(az új tv-s szinkrontól is feláll a szőr a hátamon, na annál még a felirat is jobb)
Nincs mit tenni, marad a jó öreg VHS.
Nem fogok valamire kiadni 17 ezer forintot amivel már most totál nem vagyok megelégedve.
Ha az Alien Quadrilogy-ra fel tudták rakni a szinkronokat (és a filmeket két féle változatban) akkor nehogy már egy Star Wars-al csinálják ezt.
Ahogy olvasom a külömböző dvd fórumokat látom, hogy sokan vannak ezzel így, sokan nem fogják ezért megvenni.
Lucas megint nem fért a bőrébe...(a szinkron az egy dolog, de a filmeket is megpiszkálta, sok minden megváltozott, ez már élből probléma, az első változatok voltak a legjobbak de ennek a kedves úriembrnek azok sem feleltek meg)

(#164) Trak válasza Agyzuzo (#162) üzenetére


Trak
addikt

Én a klasszikus szinron hangokról beszélek. Azokban minden a helyén volt.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#165) Agyzuzo válasza Trak (#164) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Igen, de azok nem passzolnak már a felújított változatokhoz sem, nemhogy ezekhez a még tovább újítottakhoz... A régi klasszikus szinkront felmondó színészek közül pedig azóta már többen is elhunytak. :( Úgyhogy azt rátenni tényleg csak úgy lehetne, ha az Alien-hez hasonlóan a film 2 verziója kerülne a korongra, arra meg esély nulla. Már a Schindler listájára se került szinkron, Spielberg-et túlzottan nem érdekli hogy kishazánkban mire van igény.

Mindenesetre én meg fogom venni szinkron nélkül is. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#166) Trak válasza Agyzuzo (#165) üzenetére


Trak
addikt

Naigen már nem passzolnak. Az előző új jeleneteknek sem volt semmi jelentőségük... De mind1, barom Spielberg/Lucas....
Tényleg úgy kéne mint a Quadrology-t, az eredeti régi részekhez felirat+klasszikus szinkron, és az új változat csak felirattal. Lehet, hogy ki is adják majd, de csak 2 év múlva, addig is minél többet keresnek rajta...:C

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#167) Out válasza HaroWerks (#159) üzenetére


Out
addikt

Hello!

koszi, megkaptam, de nem tudok valaszolni, mert a mailcimed nem elerheto vagy ilyesmi hibat ir ki nekem :D De a lenyeg az hogy az megvan nekem is es nem tetszik hogy megvan vagva. :(

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#168) HaroWerks válasza Out (#167) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Rendben :)

(#169) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Pár érdekes új megjelenés:

Ronin SE - Ronin SE - 2 DVD

Bővebben: link

Air America - Air America

Bővebben: link

Duel - Párbaj

Bővebben: link

Hero - Hős

Bővebben: link

Highlander - Hegylakó

Bővebben: link


Úgy érzem ezeket meg kell majd szerezni :)


[Szerkesztve]

(#170) zaba


zaba
tag

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=63789
Senki?

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#171) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Megvettem a hétvégén az Elemi Ösztönt. Hát... Még mindig király egy film... Kivételesen nem az extrákkal kezdtem, hanem a filmmel. (Máskor, ha olyan filmet veszek, amit már láttam párszor, és vannak hozzá extrák, akkor minidg az extrákat nézem meg először.)
Magyar szinkronnal néztem, plusz alatta feliratban a rendezői kommentár... érdekes volt.

A lemezre felrakták az eredeti,remek magyar szinkront, tökjó... sajnos a hang szerintem kicsit halk lett...

A tok nem olyan igénytelen, mint a T2-nél, ugyanaz van rajta, mint a borítón.

Szerintem ajánlott.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#172) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Tegnapi beszerző körút:

Banán Joe: 999.- (MM Árkád)
Traffic: 999.- (MM Árkád)
Halálos Fegyver 3.: 1999.- (MM Árkád)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#173) HaroWerks válasza bLaCkDoGoNe (#172) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Hmmm, a 999 Ft-os Trafficra holnap a Pókember 2 mozi után benevezek :D
Halálos fegyver CSAK szinkronnal :)

(#174) HaroWerks válasza bLaCkDoGoNe (#171) üzenetére


HaroWerks
senior tag

A kiadás egész jó lett, a film viszont nekem nem tetszik :)
Még ezer éve láttam a tv-ben, valahogy nem fogott meg.

(#175) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Van egy új akció aminek a keretében indulásnak 150 film kapható a 3990Ft-ért:

Bővebben: link

(#176) bLaCkDoGoNe válasza HaroWerks (#173) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A HF3-nak egész jó lett a felirata, sok helyen mintha egy az egyben a magyar szöveget ''textesítették'' volna... Nekem Joe Pesci szinkronizálhatatlan, SZVSZ sokkal jobb ahogy eredetiben nyomja... Amúgy részben igazad van, én is jobban örültem volna egy szinkronos változatnak, de az meg legalább 5k lett volna, és annyit meg nem adnék ezekért a filmekért.

Amiket nagyon sajnálok, hogy nem szinkronizálva adják ki (és éppen ezért nem is veszem meg):

- Dutyi-dili (Sztankay Pryor magyar hangjaként egyszerűen _fantasztikus_!)
- Vaklárma.


Hű de megörültem, amikor egyszer a retekklub leadta a Dutyi-dilit... Mondom dejó, felveszem jól, és akkor lesz szinkronosan, jó minőségben - a régi MTV-s kópiám sajnos már nagyon döglődik... Erre azok a mocskok nem megvágják a filmet? :(((


[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#177) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!


A holnapután mikor jön ki DVD-n, nem tudjátok? A Tékák elvileg hamrabb kapják meg nem?

(#178) bLaCkDoGoNe válasza Sianis (#177) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szia,

A megjelenés: 2004. október 26.

Bővebben: link

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#179) Sianis válasza bLaCkDoGoNe (#178) üzenetére


Sianis
addikt

hát akkor még egy kicsit várhatok, de barátnőm szülinapjára pont meg tudom venni...:P

(#180) bLaCkDoGoNe válasza Sianis (#179) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ehe... :)
Bár nekem annyira nem tetszett a film, hogy ennyi pénzt kiadjak érte - azt viszont hozzá kell tenni, hogy igazi házimozi film. Látvány, dübörgő hangok, stb.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#181) Sianis válasza bLaCkDoGoNe (#180) üzenetére


Sianis
addikt

erről van szó. Nekem tetszett, mert végre valami elgondolkodtató témáról készült egy film, talán ennnyire nem aktuális, mint a film mutatja, de végre nem egy ölök-halok film, hanem ember vs természet harca van...ez egy valóságos csata

(#182) bLaCkDoGoNe válasza Sianis (#181) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem jelen formájában a film semmi pluszt nem adott a globális felmelegedés témájához. Nekem inkább úgy tűnik, hogy egy ''slágertémát'' felhasználva, a ''társadalmi mondanivaló'' mögé bújva csináltak egy nagyon látványos akciófilmet, amit egyszer mindenképpen érdemes megnézni; de a mondanivalója ebben a formában sajnos túl hollywoodi nekem.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#183) Sianis válasza bLaCkDoGoNe (#182) üzenetére


Sianis
addikt

igen ez így igaz, de mégsem Európa csinálta meg, hanem az amcsik. És nem baj, hogy hollywoodi, mert így legalább mégtöbben beülnek a filmer, és lehet, hogy több emberben mozdul meg valami, mint egy dokumentumfilm láttán, amit csak a kockafejűek néznek meg

(#184) bLaCkDoGoNe válasza Sianis (#183) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hmmm... A moziközönséget elnézve (amikor kijöttünk a moziból) nem sok minden mozdut meg bennük.
De teljesen mindegy, Neked tetszett a film, nekem nem annyira, Te várod, hogy megjelenjen, én meg drukkolok hogy olcsó legyen Neked, mer' az jó, és el van intézve a dolog. :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#185) Sianis válasza bLaCkDoGoNe (#184) üzenetére


Sianis
addikt

oksa :))

(#186) HaroWerks válasza bLaCkDoGoNe (#176) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Én azért nem veszem meg a Halálos Fegyver filmeket mert tuti, hogy előbb-utóbb kiadják szinkronos extra változatban.(akár egy díszdobozban is).
A magyar szinkronhangok nagyon jók, 20 éve ezt hallom akárhányszor megnézem a filmet, felirattal nekem nem nyújt valami nagy élményt.
A 4. rész viszont megvan dvd-n, azt felirattal láttam legelőször is, ott nem zavar mert azt úgy szoktam meg.(persze azért szívesebben nézném szinkronnal :) )
Szóval remélem, hogy hamarosan kiadja a Warner megint a filmeket, ezúttal szinkronnal.
Sok film megélt már 2. vagy 3. kiadást is, nem hinném, hogy pont a HF maradna ki.

(#187) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Megnéztem ma moziban a Pókember 2. részét, kicsit talán csalódás volt, én valahogy többet vártam.
Összességében nem volt rossz, volt benne minden, akció, poénok, szerelem, stb...ha megjelenik DVD-n meg kellene venni.
Bár az a gond, hogy egyelőre csak a ''sima'' kétlemezes kiadást jelentették be, de nekem olyan kiadásban kellene mint ahogy az első rész is megjelent.
3 DVD-s gyönyörű díszdobozban.
Furcsán mutatna egymás mellett a két film, az első rész díszdobozban a második meg egy normál tokban.

(#188) Sianis


Sianis
addikt

Most mire jó a díszdoboz? A film a lényeg nem?

(#189) HaroWerks válasza Sianis (#188) üzenetére


HaroWerks
senior tag

A film a lényeg de egy gyűjtőnek az sem mindegy, hogy miben van ez a film.
Sokkal másabb egy gyönyörű díszdobozban a film amit kirakhatsz a polrca és öröm ránézni mint egy egyszerű dvd tokos kiadás ami nem zavar sok vizet.
Ráadásul általában a díszdobozban más is lapul a filmen kívül, plusz füzet, lemez, stb.
Az említett pókember díszdobozban a sima kiadáshoz képest van pár külömbség:
- szétnyitható gyönyörű díszdoboz
- egy audio cd a film zenéivel
- egy eredeti filmkocka
- egy pókember rajz

Egy rajongó az ilyen extrákat sokra értékeli :)

Szépen néznénk ki ha például a bővített Gyűrűk ura se díszdobozban hanem egy mezei dvd tokban jelenne meg.
Ennyi erővel akkor extra sem kell a dvd filmekre(és még menü sem kell), sőt tok sem kell nekik, csak a film felirattal egy papír tokban mint az újságmelléklet cd-k, hiszen csak a film a lényeg :DD

(#190) Sianis válasza HaroWerks (#189) üzenetére


Sianis
addikt

A vége egy kicsit túlzás, de lassan én is ilyen rajongó leszek :DD

(#191) HaroWerks válasza Sianis (#190) üzenetére


HaroWerks
senior tag

:DD
Lényeg, hogy minnél több díszdobozt a népnek! :D

(#192) Sianis válasza HaroWerks (#191) üzenetére


Sianis
addikt

és lehetne egy kicsit olcsóbban is...

(#193) Sianis válasza HaroWerks (#191) üzenetére


Sianis
addikt

Amúgy mennyibe fájt a Pókember díszes kiszerelésben?

(#194) HaroWerks válasza Sianis (#193) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Amikor én vettem (2002, december) akkor 8k volt.(a sima változat meg 6,5k).
Nemrég volt egy akció amikor 5 ezerért lehetett megvenni, sokan akkor vették meg.

(#195) HaroWerks válasza Sianis (#192) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Némelyik díszdoboznak nagyon jó ára van.
Ott van például az Alien Quadrilogy, 4 film, 9 DVD és 16 ezerbe kerül (magyarul 4 ezerre jönnek ki a filmek).

(#196) Sianis válasza HaroWerks (#195) üzenetére


Sianis
addikt

igen ez így tényleg jól hangzik

(#197) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Meg kell említenem megint a Leon a profi dvd-t :)
Ma írták az egyik oldalon, hogy 2 dvd-s lesz és a bővített változaton kívül rajta lesz a sima mozis változat is! (ráadásul mindkát változat szinkronnal & felirattal, nem úgy mint az Alien Quadrilogy-nál ahol a bővített változat csak felirattal volt nézhető)
Továbbá piros pont a kiadónak, hogy mindezt változatlan áron :)
Úgy gondolom, hogy kötelező vétel 4990-ért.:D

(#198) aesir válasza HaroWerks (#5) üzenetére


aesir
veterán

Kedves HaroWerks,

Sajnos tévedsz. Csak és kizárólag a forgalmazón múlik hogy mit tesz a lemezre. A magyar forgalmazó akát kínai hangsávot is tehet rá, sőt a jogtulajdonos eleve szabad hozzáfárást biztosít a DVD kiadvány helyi kiadójának minden helyben készült anyaghoz (ún. Free Access Letter). Magyarul a kiadó eldönti... hogy vásárolt magyar szinkronnal, esetleg saját készítésű vadonatúj szinkronnal, vagy szinkron nélkül adja ki a filmet. Ezt csak az adott filmhez kötődő üzletpolitikája, vagy pillanatnyi nyereségessége határozza meg.

Van saját életem...

(#199) aesir válasza TheVeryGuest (#26) üzenetére


aesir
veterán

Kedves TheVeryGuest,

Közönséges Bűnözők van magyar kiadásban, szimplán feliratos. Ha jól emlékszem 2001-ben jött ki az INTERCOM forgalmazásában.

Van saját életem...

(#200) aesir válasza TheVeryGuest (#35) üzenetére


aesir
veterán

Kedves TheVeryGuest,

Az Ötödik elem csúszása ebben az esetben a legkevesebb. Minden jelölés ellenére a filmet vágottan adták ki, mert ehhez készült a szinkron. Ami viszont még nagyobb csúfság, hogy a film képe letterboxos, azaz 4:3-ba illesztett úgynevezett 16:9. A külföldről VHS-kiadáshoz vásárol full screen 4:3-as anyagból alul-felül kitakartak egy részt, hogy szélesnek látszódjon. Így a film fele hiányzik.

Azóta is ez a film a magyar DVD-kiadás negatív rekordja.

Van saját életem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.