Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Közelebbről jobban megnézve a filmek borítóit rájöttem valamire:
A nyomtatás minősége katasztrófális, passzerhibás mint az állat, az újságmellékletes filmeknek is jobb minőségű a borítója.
Ez nagyon hülyén jön ki egy ilyen volumenű kiadásnál.

(#302) bLaCkDoGoNe válasza HaroWerks (#301) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

No, már majdnem meggyőztem magam, hogy megveszem, de most akkor mégsem. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#303) HaroWerks válasza bLaCkDoGoNe (#302) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Attól, hogy gyenge minőségű a borító még nyugodtan vedd meg! :)
Ha a borító elejét nézed ott még teljesen korrekt, de a gerinc és a hátulja ahol a szöveg van már látszik, hogy nem a legjobb a nyomtatás.
Viszont mint ahogy mondtam a filmek a gyönyörű (isteni dombornyomásos) díszdobozban vannak, így meg annyira nem zavaró (max annak aki nem a dobozban fogja tartani őket).
Összességében azért én nagyon meg vagyok vele elégedve, tegnap este megnéztem az első részt, a kép brutálisan jól fel lett újítva, teljesen olyan mint ha mai film lenne.A hang nem a legjobb de a másik két résznél az is tökéletes.
Nekem csak a régi trilógia van meg (rongyosra nézett) vhs-en, a 97-es special editiont nem is láttam, így most ezzel a tökéletes minőséggel meg az új jelenetekkel egy teljesen más filmnek tűnt, egy nagyon jó filmnek :)
14 ezret megér, indulj a boltba, hidd el nagyon jó ez még így is.
Mondjuk elég ha csak a kezedbe fogod a dobozt, nagy valószinűséggel a kosaradban fog landolni, egyből magával ragad, sugárzik belőle az Erő :D

Lehet erre nemet mondani: ? :)


Nagyban: Bővebben: link

A végére pedig egy részletes teszt:

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#304) aesir válasza HaroWerks (#300) üzenetére


aesir
veterán

Nagyon hiszel az online újságoknak:)
Ennyire nem kellene.

Természetesen most is irtó nagy marhaságot írtak. Ez esetben akkor a világ összes feliratának rajta kellene lenni a lemezen. A helyi kiadó dönti el, hogy csatlakozik a nemzetközi brancshoz a gyártásban (mondjuk egy régióban, ami kb 3-5 ország), vagy gyárt egyedileg nem sokkal nagyobb költségért viszont országspecifikus kiadványt hoz létre.
Elhiheted ... Lucasnak egy piac sem jelentéktelen.

Van saját életem...

(#305) Szenty válasza TheVeryGuest (#272) üzenetére


Szenty
tag

Teljesen egyetértek az összes mondatoddal. :)
Lévén én is nagy Asimov-fan vagyok, elég volt csak a bemutatót látnom az ''Én, a robot''-ból, és máris elment a kedvem a megnézésétől.
Ja, hab a tortán... Megjelent könyvben... Will SMith a borítón (sugárban hányok). Gondoltam belenézek, hogy most akkor a film - gagyi - története van -e benne, vagy az eredeti tartalom. Szerencsére az eredeti tartalom van benne, kb 8 novella.
Elég fura egy módja ez annak, hogy nagyob tömegekkel is megismertessék Asimovot.

Más... Screamers.
Ez az egyik ledkedvencebb filmem, 1 CD-s DivX-ben van meg. Be kéne szerezni, már láttam valamelyik online DVD boltban, ha jól emléxem, kb 6500 körül. (Valakivel összedobjuk esetleg? :)
Erről a filmről még annyit, hogy Philip K. Dick ''Second Variety'' c. novellájából született. P.K.D. egy rendkívül termékeny amerikai sci-fi író volt anno. A következő filmek születtek az ő műveiből:
Szárnyas fejvadász, Az Emlékmás, Különvélemény, Imposztor, Paycheck (A felejtés bére).
Ez utóbbi filmet nem ajánlom senkinek, megint kimaradt belőle a mondanivaló... Ócska hollywoodi akció-gagyi. Igaz, elég lett volna csak annyit elmondani róla, hogy John Woo rendezte... :(((

(#306) HaroWerks válasza aesir (#304) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Az a furcsa, hogy ha az InterCom megtehette volna, hogy egy teljesen országspecifikus lemezt gyártson akkor miért nem tette? :)
Szinkronnal és feliratos extrákkal (plusz magyar nyelvű menüvel) még többet el tudott volna adni belőle, az év talán legnagyobb volumenű kiadásából.
Nem lehet, hogy ebbe a kiadásba tényleg nem volt semmi beleszólása a hazai forgalmazónak?
A legtöbb film tényleg ''itthon készül'' de néha azért lehetnek kivételek (mint mondjuk a SW) ami csak a gyártó stúdión múlik.
Nem? :D

(#307) Csigapa


Csigapa
tag

Sziasztok,

Nemrég jutottam hozzá dvd lejátszóhoz, eddig nem is nagyon érdekelt a téma...
Most meg, hogy benéztem ide, elgondolkoztam melyik film volna az amit igazán nagyon-nagyon szertnék dvd-n? nosza googletam egyet és tessék, mit látok az xpress-en:

Előrendelhető

A rózsa neve (2 DVD)
The Name of the Rose (Fra/Ola/Ném - 1986)

Műfaj: krimi, történelmi

Rendezte: Jean-Jacques Annaud

Szereplők: Sean Connery, F. Murray Abraham, Christian Slater, Elya Baskin

felirat, szinkron (bár én a világért sem javaslom senkinek), extrák, kaja, pia, buli nők... őrülök (meg)

:C

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#308) aesir válasza HaroWerks (#306) üzenetére


aesir
veterán

Bizony megtehette volna, de szerintem örüljünk hogy mégsem tette. Ld.: mit műveltek a borítóval is.
Kétfelé kell bontani a dolgot még ha sok esetben meg is egyezik a hazai jogtulajdonos és a forgalmazó.
Az eredeti jogtulajdonos maximum annyit köt ki a film eladásakor, mi az a minimum aminek rá kell kerülni a lemezre, a többit rábízza a helyi piacot jobban ismerő kiadóra.
Természetesen lehet kivétel az SW, de nagyon kevéssé valószínű. Lucasnak nem érdeke anyagilag sem, hogy egy adott országban -''bármilyen kicsi piac''- kevesebbet adjanak el a lehetségesnél, HACSAK nem hosszabb távú tervei vannak az adott anyaggal.
Itt vannak hosszútávú tervek.

Az eredeti gyártó stúdiónak csakis és kizárólag akkor lehet beleszólása film későbbi különböző médiumaiba, ha tulajdonosi jogokat is birtokol.

Van saját életem...

(#309) aesir válasza Csigapa (#307) üzenetére


aesir
veterán

Miért nem jevaslod a szinkront?
Ennek a filmnek nagyon jó a szinkronja.
Nálam tudathasadásos állapotot okoz, ha a középkori Olaszországban angolul beszélnek a szereplők, ha meg olaszul, akkor az is szinkron:)

Van saját életem...

(#310) Csigapa válasza aesir (#309) üzenetére


Csigapa
tag

Én, ha jól emlékszem, HBO-n láttam szinkronnal, és Jorge atya hátborzongató tónusa rettentően hiányzott erre biztosan emlékszem (elég rég volt). Persze lehet, hogy a dvd-n jobb szinkron van mint az, nemsokára megnézem és beszámolok róla. :))

Nekem sokszor a magyar szinkron inkább idéz elő tudathasadásos állapotot, mint hogyha ''az eredeti'' latin helyet angolul hallok valamit (persze az arab szinkronnál nincs jobb európai/amerikai filmhez...
Ja és az angol különben is jórészt latin... ;)


[Szerkesztve]

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#311) HaroWerks válasza aesir (#308) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Értem :)
Bizony tényleg jobb, hogy nem tette, ha már egy borítóval se boldogul :)
Az Alien Quadrilogy viszont egész szép darab lett, bár ott csak a füzetet csinálták itthon de annak legalább hibátlan a minősége.

(#312) bLaCkDoGoNe válasza HaroWerks (#303) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem veszem... Nekem megvan ehhez hasonló díszdobozban az eredeti trilógia (ill. a SE), inkább megvárom a 8lemezes változatot :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#313) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlen, hogy az Amerikai História X-nek mikor terveznek egy magyar kiadást is, legalább egy nyomorult felirattal?Külföldi kiadással már találkoztam itthon is,de felirat vagy szinkron nélkül nekem nem ér egy film se 10 rongyot,de még azzal se.

(#314) VladimirR


VladimirR
nagyúr

lehet valahol kapni regiozar nelkuli, vagy 1-es regios Bud Spencer & Terrence Hill filmeket?

(#315) Out válasza VladimirR (#314) üzenetére


Out
addikt

Tescoba szoktam latni ilyen 999 ft-os aron oket...

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#316) carvelino


carvelino
csendes tag

Honnan van a simpsonos képed, amin ír a tablara, azt, hogy I'LL visit google before ask dumb questions vagy valami ilyesmi... ???? naon kéne:))

Túl sok állat, túl kevés cirkusz.

(#317) carvelino


carvelino
csendes tag

Lehet hogy már volt ilyen de nem tudja valaki, hogy mikor jelenik meg a gyuruk ura 3 bovitett kiadás?

Túl sok állat, túl kevés cirkusz.

(#318) aesir válasza adalbert1 (#313) üzenetére


aesir
veterán

Amerikai História X-nek már készen van a magyar 5.1 szinkronja, viszont a forgalmazónak lejárt a joga. A felszabadítási idő még nem telt le, ezért jelenleg nincs magyar jogtulajdonosa a filmnek.

Van saját életem...

(#319) VladimirR válasza Out (#315) üzenetére


VladimirR
nagyúr

de fontos lenne, hogy 1-es regiozaras (USA) lejatszoval le lehessen jatszani --- ezek olyanok?

(#320) Out válasza VladimirR (#319) üzenetére


Out
addikt

akkor bocs, felreolvastam a kerdesed.... de egyebkent nem tudom milyenek, majd megnezem, ma ugyis megyek Tescoba valszeg, ugyhogy megirom este kornyeken..

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#321) HaroWerks válasza carvelino (#317) üzenetére


HaroWerks
senior tag

2004 december 14.

(#322) HaroWerks válasza bLaCkDoGoNe (#312) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Te tudod :)
Én örülök, hogy megvan :)

(#323) TheVeryGuest válasza Szenty (#305) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Én megnéztem barátokkal. Egy hangyányival kevésbé volt szar, mint vártam. A megvalósításnál asszem beletrafáltam a régebbi hozzászólásomnál. Ami plusz volt, az az ember arcába lihegő JVC, Converse, és Audi-reklám.
Max két három ötlet került bele az eredeti történetekből a filmbe. Az egyik pl a módosított 2. törvényes robot kiszűrése volt.

Arra mindenesetre jó volt, hogy az egyik ismerősöm elmenjen a könyvtárba és kikölcsönözze az eredeti robottörténeteket, amik zseniálisak.

Ja, a PKD történetek is jók, szeretem ezeket a komoly gondolat köré gombolyított cselekményű kis novellákat. A Blade Runner meg is van DVD-n, bár a szokásos gagyi Warner minőség, ha igényled szintetizálok neked is belőle. A Screamers nekem kicsit túl drága, kb a Galaktikus támadással egyező összeget (1000Ft) érne meg nekem. Hátha egyszer majd megjelenik a DVDRent-en és jól kikölcsönzöm, a Zöld Szójával együtt.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#324) Out válasza VladimirR (#319) üzenetére


Out
addikt

Nos, megjartam a Tescot, es egyfele Bud Spencer dvd-t lattam csak, de nem volt rairva a regiokodja, de az ara az 990 ft volt...

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#325) HaroWerks válasza Out (#324) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Magyarországon csak 2-es régiós filmeket lehet venni (legalábbis hivatalosan, akárcsak Európa többi országában).
Itt a régiótérkép:

Bővebben: link

(#326) VladimirR válasza HaroWerks (#325) üzenetére


VladimirR
nagyúr

es akkor mi a helyzet, hogyha en az usaba akarok ajandekba dvd-t kuldeni? kuldjek hozza egy lejatszot is vagy mi?


Out: kosz az utanajarast

(#327) HaroWerks válasza VladimirR (#326) üzenetére


HaroWerks
senior tag

A hivatalos állás szeritnt igen :D
Az ottani lejátszók ugye 1-es régiósak, tehát (gyárilag) nem fognak boldogulni az itteni lemezekkel.
Viszont majdnem minden lejátszóhoz van region free software, egy kis hack és lejátszanak bármit :)

(#328) VladimirR válasza HaroWerks (#327) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem tudom milyen lejatszo, s nem tudom, hogy akinek kuldom, az tudna/akarna-e piszkalni
akkor inkabb kuldok hekkelt filmet :(

egyebkent a lemezeket ajandekba kuldenem, mert ha jol tudom, az usa-ban nem adjak ezeket a filmeket, s ebbol ugy gondolom, hogy akkor venn/kolcsonozni sem nagyon lehet es csak nem hagyhatom, hogy unokatestverem gyermekei ugy nojjenek fel, hogy nem talalkoznak olyan klasszikusokkal, mint pl. a Kincs ami nincs, vagy a Nyomas utana, vagy sorolhatnam itt meg a tobbit is
ilyenkor mi lenne a helyes teendo? mert dvd lejatszot nem igazan akarok (tudnek - anyadi okokbol kifolyolag) kuldeni
ha megveszem, akkor biztonsagi masolatot kuldhetek? ajandekba kuldom, tehat nem orvgazdasag.... vagy ugy sem lehet?

valaszaitokat elore is koszonom

[Szerkesztve]

(#329) HaroWerks válasza VladimirR (#328) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Biztonságiban szerintem nyugodtan elküldheted, azt akkor bármilyen lejátszóval le lehet játszani.
Gyári lemezekkel nincs nagyon megoldás, csak a region free soft. (bár vannak gyárilag is olyan készülékek amelyek régió függetlenek, ezekre néznek csúnya szemmel a kiadók :) )

(#330) HaroWerks válasza HaroWerks (#329) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Esetleg még megoldás lehet egy számítógép+DVD Rom, ha jól tudom ott bizonyos szoftverekkel szabadon állítható a régió kód (vagy a DVD Rom-hoz kell szintén region free frimware), erre már pontosan nem emlékszem.

(#331) VladimirR válasza HaroWerks (#330) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen pc-nel firmware cserevel mukodik a dolog, de ezek asztaliban kerulnenek lejatszasra (azok kozt a bizonyos szoftverek kozt en meg nem talaltam mukodot)

[Szerkesztve]

(#332) HaroWerks válasza VladimirR (#331) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Akkor csak a dvd rip marad :(
Esetleg ha tudod kérdezd meg a rokonaidat, hogy milyen a lejátszó, az is lehet, hogy gyárilag region free, amcsiknál az se ritkaság.

(#333) TheVeryGuest válasza VladimirR (#331) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Asztalit is lehet régiókódmentesíteni. A Sony-kat állítólag egy kézi PC-re telepített infratávirányító szoftverrel (meg persze a megfelelő infrakódokkal) lehet. De gondolom jó pénzért valami szervízes is meg tudja csinálni. A másik megoldás, hogy vesznek valahogy az ismerőseid egy regió kettes asztalit, legrosszabb esetben megrendelik a britt amazon-ról.
Ha meg minimális költség mellett kell megoldani, akkor fogod veszel dupla DVD-s tokot darabja vagy 70Ft, meg pár nyers lemezt darabja kb 200Ft, és lerippeled. Jó esetben úgysem túl nagyok a filmek, az is lehet, hogy egyrétegűek és újra sem kell tömöríteni. Aztán elküldöd egy tokban a két lemezt. Ha papírtokosak a filmek, akkor még borítót is kell szkennelni/nyomtatni.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#334) aesir válasza VladimirR (#328) üzenetére


aesir
veterán

Nem feltétlenül fogja tudni lejátszani, csak akkor ha a lejátszója ÉS a TV-je is ismeri a PAL-szabványt.

Van saját életem...

(#335) VladimirR válasza aesir (#334) üzenetére


VladimirR
nagyúr

szoval akkor eselyetlen a vallakozas, hogy dvd-t kuldjek?
es ha ntsc-be kodolom? pc-nek mindegy, az meg tudja csinalni a kodolast, csak le tudjak-e jatszani

egyebkent aruljatok el plz, hogy mire jo ez az egesz regios dolog...

(#336) HaroWerks válasza VladimirR (#335) üzenetére


HaroWerks
senior tag

DVDcenter FAQ:

A filmstúdiók akarják irányítani a filmek kiadását a különböző országokban, mert a mozikban nem egyszerre jelennek meg a filmek (lehet, hogy egy film már kijön videón az USA-ban, amikor Európában elkezdik játszani a mozik). A stúdiók adják el a disztribúciós jogokat a különböző külföldi disztribútoroknak, és szeretnék garantálni az exkluzív piacot. Ezért kérték, hogy a DVD szabvány tartalmazza azokat a kódokat, amelyek megakadályozzák a lejátszást bizonyos földrajzi területeken. Minden lejátszó azt a kódot kapja, ahol eladják. A készülék nem játssza le azt a lemezt, amelyet nem ahhoz a régióhoz kódoltak. Ez azt jelenti, hogy az egyik országban megvásárolt lemezt esetleg nem játssza le a másik országban vásárolt lejátszó.

Magyarul ha most tegyük fel az amcsiknál már kapható az Alien vs Predator DVD-n akkor nehogy már te ott megvedd és itt nálunk vígan megnézd amikor nállunk csak novemberben lesz a mozikban.

(#337) VladimirR válasza HaroWerks (#336) üzenetére


VladimirR
nagyúr

szerintem a tobbsegnek eleg nagy visszatarto ero az is, hogy az usa-ban vasarolt lemezen nincs felirat (es plane nincs szinkron)
meg ott van ugye az is, hogy ntsc vs pal (erre most vilagitott ra aesir)

(#338) aesir válasza VladimirR (#335) üzenetére


aesir
veterán

Nem esélytelen. Viszont eddig egyetlen egy szoftveres kódolóval találkoztam, ami hibátlanul szaggatás nélkül el tudja végezni a konverziót. A hangból viszont mindegyik maximum sztereót csinál, tehát azt külön, lehetóleg sávonként kell megfelelő hosszra tömörítened. Ez szoftveresen sosem lesz korrekt, maximum úgy tűnik hogy az (framenként lesznek csúszások, de javítható). Most mindezt amit leírtam majd jól meg fogják cáfolni a szoftvereswarezolósok:), de elhiheted hogy JELENTŐS különbségek vannak.
Mindazonáltal ha sikerül átkódolnod egy filmet hanggal együtt NTSC-be szaggatás és (nagyon látható) képminőség-romlás nélkül, akkor le fogják tudni játszani.
Mint írtad, ott nem kapható filmekről van szó, tehát a professzionális minőség valószínőleg nem elvárás.
Mégegy egy szimpla jó tanács: lehetőleg az átkódoláshoz használd a CANOPUS PROcoder II-őt (300.000 Ft), az Authoringhoz a SONIC SCENARIST-ot (1.000.000 Ft), a hanghoz pedig a GoldWave editort (30.000 Ft), VERBATIM, vagy PRIME Disc lemezre írd ki lehetőleg 1x sebességgel, vagy bízz meg egy profit hogy mindezeket megcsinálja.

Van saját életem...

(#339) aesir válasza HaroWerks (#336) üzenetére


aesir
veterán

A leírás majdnem korrekt. Egy dolog maradt ki belőle: a hardvergyártóknak sokkal nagyobb biznisz ha nem egységesített szabványra való készüléket kell gyártani és eladni.

Van saját életem...

(#340) fokukac


fokukac
nagyúr

egy dolgot kihagytatok : a dvd-lejátszók régiókódját általában néhányszor meg lehet változtatni. épp' most játszottam el ezt egy ismerős lányka amcsiból hozott szuper mobil DVD-lejátszójával.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#341) VladimirR válasza aesir (#338) üzenetére


VladimirR
nagyúr

na, akkor kerek egy kis felvilagositast
en eddig ugy tudtam, hogy az ntsc es a pal szabvanyok kozt az elteres mindossze az fps es a kepmeret, de az altalad leirtakbol ugy tunik, hogy mas is lehet, hisz ezek ennyire nem nehezitenek meg a konverziot (s foleg nem csinalnanak stereo-t az 5.1-bol)
a software-ek kozul a legkisebb es a legnagyobb tetellel mar talalkoztam, a goldwave (nem is tudtam, hogy meg fejlesztik, nekem egy 3-4 eves shareware darab van) az ugy ahogy megy is, viszont a scenarist eleg ilyeszto volt elso ranezesre, de ugy tunik muszaly lesz kitanulni

3 kerdesem lenne:
-mennyiert csinalja meg ezt egy altalad emlitett profi (megerne-e egyaltalan 3-4db 1000 forintos filmet atalakittatni 1-1 peldanyban)?
-mik akkor az elteresek a pal es az ntsc szabvanyok kozott?
-le tudom valahogy ellenorizni (ntsc rendszeru lejatszo es tv nelkul), hogy amit csinaltam, az mukodni fog?


koszonom


(minel tobbet segitetek, annal kilatastalanabbnak tartom a helyzetete :()

fokukac: pc-s lejatszoknal 5x es nem hiszem, hogy asztaliknal sokkal nagyobb lenne ez a szam, s ez igy eleg sovanyka (eddig 2x tudtam megnezni az 1-es regios matrixomat, ha harmadik megtelkintes utan meg akarok europai lemezt is nezni, muszaj leszek meghekkelni a dvd-rom-omat)

[Szerkesztve]

(#342) fokukac válasza VladimirR (#341) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát igen, lehet hekkelni is a DVD-ket.

de ha már pc-ről van szó, akkor ilyen esetekre megfontolandó, hogy két dvd-rom-ot tartson az ember, az egyiket beállítja 1-es, a másikat meg 2-es régióra, és már mehet is.

az újvilági unokaöcsiknek is ez volna a legjobb megoldás. talán...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#343) VladimirR válasza fokukac (#342) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az ujvilagi unokaocsinek asztali lejatszasra lenne a film (a'sse tudom hasznalhatjak-e a sracok a gepet --- remelem nem)
pc-rol az en esetemben volt szo, de en meg jelenleg nem allok ugy anyagilag, hogy vegyek egy masik dvd olvasot is, csak erre a celra

(#344) fokukac válasza VladimirR (#343) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez esetben nem tudok semmit mondani. esetleg használd a dvd-írás adta előnyoket....
a dvddecrypter+dvdrebulider+cce a barátod. vagy az instantcopy. csak a távoli unokatesók kedvéért. :)

és akkor régiómentes lesz az ajándék, a gyerkőcök nagy örömére. :)
és különben is, milyen szar lehet úgy felnőni, hogy az ember nem látja huszonháromszor a kincs, ami nincs-et....
az úgy az igazi, amikor már kívülről tudja az ember az egészet. ! :D


--------------------------------------


erről jut eszembe, megvettem a kincs, ami nincs-et dvd-n, és nem tudom, hogy másnak is olyan-e, de amellett, hogy szemcsés a kép (jó, régi a film), az egész képe föl-le mászkál végig, hol jobban, hol kevésbé. másnak lehet, hogy fel se tűnik, de nekem igen.
ez normális dolog? nem lehet, hogy csak az én példányom hibás? :( szomorú vagyok emiatt....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#345) aesir válasza VladimirR (#341) üzenetére


aesir
veterán

Általában a szoftverek kezelik a hangot sztereoként, de a hangot külön is meg lehet csinálni.
Maga a konverzió az ami mecerás ha mjinőséget akarsz, de megoldható.
3-4 db filmet szívsen megcsinálok neked teljesen ingyen, csak üres lemezt hozz.
Mélcímem az adatoknál.

Van saját életem...

(#346) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Megnéztem a trilógiát, hát nem volt semmi :)
A kép felújítása tökéletes, a 2. 3. rész esetében a hang is nagyon jó lett.
Az extrák is egész jók (még a felirat hiánya ellenére is)
A 2 órás doksi filmet még nem néztem végig de az is nagyon jó, kis angol tudással ezért érteni lehet a lényeget.
Milyen poén, hogy Han Solo szerepére ott volt a próbán a Kurt Russell is :D
Viszont a gyalázatos InterCom borítókon(plus a szép karikákon) megakad az ember szeme, ezzel nagyon leszerepeltek az igényesebb vásárló réteg előtt.
Ami még feltűnt, hogy a feliratokban rengeteg a hiba, elírás.

(#347) adalbert1 válasza aesir (#318) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz a választ Aesir!(Remélem jól írtam le, ha nem akkor bocs)

Esetleg nem tudod, hogy ez a régi szinkron-e amivel anno ment az Hbo-n is, vagy valami újat gyártottak hozzá? Esetleg valami bővebb info arról, hogy mikor lesz kiadva? 1 v. 2 dvd-s lesz-e? Hogy lehet ebbe a dvd bizniszbe bekerülni?
Kösz

(#348) aesir válasza adalbert1 (#347) üzenetére


aesir
veterán

A szinkron új, de ugyanazokkal a hangokkal (Az 5.1 keverés miatt célszerű ilyenkor újra felvenni). Mint írtam még senki sem tudja mikor jelenik meg, a specifikációjáról nem is beszélve.

A bizniszbe bekerülni nagyon sok tanulást feltételez, rengeteg tapasztalatot ÉS nagyon jó kapcsolatokat. Ha mindez megvan, akkor sincs garancia arra hogy 5 percnél tovább vagy a szakmában:)

Nagyon kevés Mo-n a jó szakember a szakmában, viszont többre nincs is szükség mint most.

Van saját életem...

(#349) adalbert1 válasza aesir (#348) üzenetére


adalbert1
veterán

Esetleg ezekről a filmekről tudsz valamit: Ponyvaregény, Kutyaszorítóban,a Maffiozók további részei?

(#350) aesir válasza adalbert1 (#349) üzenetére


aesir
veterán

Pont múlt pénteken hallottam, Kutyaszorítóban nemsokára kijön. A Ponyvaregény legutolsó infoim szerint még a nem stisztázott jogi helyzete miatt egy ideig nem lesz, Maffiózókról nem tudok.

Van saját életem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.