Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Ma megvettem az Inidiana Jones díszdobozt, volt itt nállunk a MM-ban egy utolsó darab, ráadásul 12 ezerért(eredetileg 17k).
Rögtön lecsaptam rá :)
Nos hát igen, ezt hívják díszdoboznak.
Minőségben keményen lemossa a SW-t.
Persze az egész cucc külföldi, az intercom csak nyomtatott hozzá magyar nyelvű tartalom ismertetőt (éredekes, kemény papíron van, tökéletes minőségben, a SW-ra ez a kivitelezés már nem futotta?), meg is látszik, hogy nem itthon kontárkodták össze.
A doboz kemény, dombornyomásos, bőrhatású karton (kb mint a 20 ezres Két torony tokja, nem olyan vékony papír mint a SW esetében), benne a filmek normális borítóval (meglátszik, hogy nem hazai gyártmány), feliratok a gerincen egyvonalban, nincsenek karikák, minden tökéletes.
Nézzük a kiadványt kicsit mélyebben.
Van szinkron mindegyik filmen, ráadásul nem olyan gagyi mint a SW új szinkronja, nagyon jó, élvezhető vele a film.
Van az ÖSSZES extrán MAGYAR FELIRAT!
Szóval ezután a kiadás után még tovább romlott a véleményem a SW-al kapcsolatban. (persze ott a filmek olyan brutálisan jók, hogy feledtetik a kiadás hiányosságait)

(#352) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Egy kis érdekesség, jól bevásárolt a MM a SW-ból :D



Nagyban: Bővebben: link

(#353) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Hétvégén rátettem a mancsom a ''Vinny az 1ügyű''-re [My Cousine Vinny].
Bővebben: link
Remek vígjáték, imádom benne Joe Pesci-t. Sajnos a DVD-n nincs szinkron és a felirat is középszar. Kimaradt néhány remek poén. Ez egy olyan film, amin a magyar szinkron rengeteget dob. Míg az eredeti angol a digó beszédre épít (elnyújtott szótagok, hadarás, kiabálás, affektálás, akcentus (a gonosz th-k ugye)), pl rosszul ejtik, pl. hogy ''youth'', addig a magyarban ezt zseniálisan szlengre cserélték ''skacok''. Sajnos ezek a remek poénok a feliratból teljesen elvesztek.
A felirat további hibája, hogy a gépjárműszakértő-s rész egy az egyben félre van fordítva. Nem tom nem tellett egy lektorra? Legalább egy gépjármű-mérnök hallgatót kereshettek volna, hogy tudják mi az a differenciálzár, merevtengely, hátsó híd, független felfüggesztés.
Szerintem a tárgyalótermi jelenetek fordítása is gyenge, pl nem jön le, hogy Vinny a film elején végig judge-nak szólítja a bírót a szokásos ''My Honor'' megszólítás helyett.
Van a lemezen rendezői kommentár is. Biztos lesznek benne vicces sztorik a forgatásról.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#354) TheVeryGuest válasza HaroWerks (#351) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Az IJ előrendelve 16k volt. Szerintem a szinkron nem teljesen az eredeti, én más Belloq-ra emlékszem az eredetiben. A hang új a szövegét megtartották.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#355) aesir válasza HaroWerks (#351) üzenetére


aesir
veterán

Ha jobban belehallgatsz azért kijönnek a hibák a keverésben.
Több helyen előfordul hogy a dialóg a centerben magyar, de a nemzetköziből nem keverték ki az angolt, és bizony a háttérsugárzókból az angol szöveg jön, miközben Dr. Jones magyarul beszél. (''kicsit'' gáz)

Viszont a felújított kép nagyon szép lett.

Van saját életem...

(#356) HaroWerks válasza aesir (#355) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Hmm, ha más nem akkor marad az angol+felirat, sok baj azzal sincs :)

(#357) HaroWerks válasza TheVeryGuest (#354) üzenetére


HaroWerks
senior tag

A szinkron az új, pár éve készült a VHS-hez.
Neked is megvan a díszdoboz?
Nagyon szép darab :)

(#358) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Egymás mellé rakva a kettőt feltűnik egy kis minőségbeli eltérés :)

Bővebben: link

(#359) VladimirR válasza aesir (#345) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igazan koszonom a felajanlast, de szerintem sajnos nem hiszem, hogy megoldhato, mivel nem pesti vagyok, igy nem tudnam hozzad eljuttatni a filmeket, s te sem igazan tudnad visszajuttatni hozzam
viszont megprobalkozom vele, hatha sikerul, ugyhogy meg valoszinuleg fogok tanacsokat kerni
elsosorban azt kerdeznem, hogy honnan tudom, sikerult-e a konverzio - tesztelni ugye casak pc-n tudom, mert sem lejatszom, sem tv-m nincs ntsc szabvanyu
azert megegyszer koszonom

(#360) aesir válasza VladimirR (#359) üzenetére


aesir
veterán

Ha felirat nem kerül rá, akkor ajánlom a TMPGenc és TMPGenc DVD Author progikat, aránylag szépen dolgozik a képpel. A hangot mindenképpen külön kellene csinálni ha 5.1-es a forrás és ezt szeretnéd is megtartani. Mindkét program varázslója elég egyértelmű. Amennyiben a a DVD Author megeszi a végterméket és elkészíti az image-t, akkor biztos lehetsz abban hogy minden hiba nélkül sikerült.
Konkrét kérdésekkel keress mélben, ha közösen úgy ítéljük meg akkor ide is kerülhet.
Ha megírod melyik filmekről van szó és hozzájutok, akkor rápattanok a dologra én is.

Van saját életem...

(#361) efge


efge
aktív tag

na, végre megjelentek pontos adatok a karácsony legnagyobb megjelenéséről

Bővebben: link

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#362) HaroWerks válasza efge (#361) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Ó remek! :)
Mutatok egy mégjobbat:

Bővebben: link

(#363) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

OKTÓBERI MEGJELENÉSEK:

=> Warner Home Video

Október 5.

A rózsa neve (The Name of the Rose)
Titkos ablak (Secret Window)
A kutya rúgja meg - Európabajnokság (Soccer Dog)
Sírhant művek - 2. évad (Six Feet Under - Season 2)

Október 12.

Scooby-Doo 2. - Szörnyek pórázon (Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed)
Scooby-Doo 1-2.
Kisvárosi komédia (Chorus of Disapproval)
Fenegyerekek (Gunmen)
Az Árnyék (The Shadow)
Leharcolt oroszlánok (Secondhand Lions)
Tokiói keresztapák (Tokyo Godfathers)

Október 19.

Trója (Troy)
Heves jeges (Hibernatus)
Két tojás száz bajt csinál (Double, Double, Toil and Trouble)
Tom és Jerry - Cincogások és sikolyok (Hinks and Shrieks)
Szörnyszülöttek (Freaks)
Az elveszett fiúk - extra v. (The Lost Boys SE)
Az élőhalottak visszatérnek 2. (Return of the Living Dead 2)

Október 26.

Hamburger, vagyis marhakonzerv akció (L'Operation Corned Beef)
Jóbarátok - Kilencedik évad (Friends - Season 9)
Szakítani tudni kell (Breakup Handbook)
A tökéletes férj (The Perfect Husband)
Cary Grant díszdoboz
Célállomás: Tokió (Destination Tokyo)
Éjjel-nappal (Night and Day)


=> InterCom

október 5.:
Lapzárta - Veronica Guerin története (Veronica Guerin)
Ronin - extra változat
Star Trek 4-5-6

október 12.:

Egy hisztérika feljegyzései (Confessions of a Teenage Drama Queen)
Rap, Revü, Rómeó
Tökös ötös (Men at Work)
Keresztanya (Married to the Mob)

október 19.: Legendák Klubja:

Svindlerek (The Grifters)
Bűnös szívek (Crimes of the Heart)
Total Recall - Az emlékmás
A sötétség fejedelme (Prince of Darkness)
Aladdin - extra változat

október 26.:

Sarokba szorítva (Against the ropes)
Fények, nagyváros (Bright Lights, Big City)
Menekülés az életbe (Personal Velocity)
Holnapután (The Day After Tomorrow)
Lököttek (Crazy People)
Napfivér, Holdnővér (Brother Sun, Sister Moon)
A nagy busz (The Big Bus)


=> Universal Pictures

október 5.:

Barbie - The Princess and the Pauper
Nyerj egy randit Ted Hamiltonnal (Win a Date with Ted Hamilton)

október 12.:

Van Helsing
Van Helsing: Londoni küldetés (Van Helsing: London Assignment)
Drakula díszdoboz (Dracula Legacy Box - 3 DVD):
Dracula
Drakula fia (Son of Dracula) + Drakula háza (House of Dracula)
Dracula - spanyol változat + Drakula lánya (Dracula's Daughter) + extrák
Frakasember díszdoboz (Wolf Man Legacy Box - 3 DVD):
A farkasember (The Wolf Man)
Egy amerikai farkasember Londonban (Werewolf in London) + She Wolf in London
Frankenstein találkozika a farkasemberrel (Frankenstein Meets the Wolf Man) + extrák
Frankenstein díszdoboz (Frankenstein Legacy Box - 3 DVD):
Frankenstein + Frankenstein menyasszonya (The Bride of Frankenstein)
Frankenstein fia (Son of Frankenstein) + Fankenstein szelleme (Ghost of Frankenstein)
Frankenstein háza (House of Frankenstein) + extrák
Múmia gyűjtemény (The Mummy Complete Collection Box Set - 5 DVD):
A múmia (The Mummy - 2 DVD)
A múmia visszatér (The Mummy Returns - 2 DVD)
A skorpiókirály (The Scorpion King)

október 19.:

Western gyűjtemény:
Duel at Silver Creek
Night Passage - 1957
Bend of the River
Shenandoah
Winchester '73 - 1950
The Rare Breed - 1966
Cowboy az aranyásók között (The Far Country)
Asszonylázadás (Destry Rides Again - 1939)

október 26.:

Eurotúra (Euro Trip)


=> SPI

október 5.:

Szerelmi leckék hitetleneknek

október 8.:

Belleville randevú - Francia rémes - extra változat

október 12.:

Hellraiser: Pokolról pokolra
A Gonosz papjai

október 19.:

Felszabadult horizont
Szeresd apádat
Vasmarok

október 26.:

Apa lettem, kisapám!
Underworld - extra változat


=> Best Hollywood

szeptember 29.:

Tökös átverés (My Wife Maurice)
Csajok a csúcson + Hangyák a gatyában + Hangyák a gatyóban 2 díszdoboz (Mädchen, Mädchen + Harte Jungs + Knallharte Jungs)

október 6.:

Pelenkás bajkeverő (Mauvais esprit)
A repülő osztály (Das fliegende Klassenzimmer)

október 13.:

Trainspotting

október 20.:

A kiskirály (Oligarkh)

október 27.:

Az ellenség karmaiban (In Enemy Hands)
Jöttünk, láttunk, visszamennénk (Les visiteurs)

november 3.:

Az ötödik elem (The Fifth Element)


=> Budapest Film

október 5.:

Csak az a szex (Anything Else)

október 12.:

Swimming Pool
Nem félek (I'm Not Scared)

október 17.:

Washington Square
A csődtömeg (Rogue Trader)
Libidó (Human Nature)
Kevin és Perry a csúcsra tör (Kevin and Perry Go Large)
Rocky és Bakacsin kalandjai (The Adventures of Rocky & Bullwinkle)

október 19.:

Magyar vándor (1 DVD)
Magyar vándor (2 DVD)

október 26.:

Mambo Italiano - Bazi nagy lagzi olasz módra (Mambo Italiano)

[Szerkesztve]

(#364) aesir


aesir
veterán

Az egyszer biztos, hogy a Fenegyerekek és az Árnyék superbit-es képminőségű lesz. Már ezért is érdemes lesz megvenni.

Hogy ne csak a nagyokról beszéljünk.


Jahh, eddigi információim szerint a Ronin sztereó szinkronnal lesz. Remélem rossz az információm.


[Szerkesztve]

Van saját életem...

(#365) fokukac válasza aesir (#364) üzenetére


fokukac
nagyúr

?? mi az, hogy superbites képminőség?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#366) HaroWerks válasza aesir (#364) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Remélem a Roninnal kapcsolatban nem lesz igazad és az eddigi információknak megfelelően surround szinkron lesz rajta :)

(#367) aesir válasza fokukac (#365) üzenetére


aesir
veterán

Ha emlékeim nem csalnak a Columbia vezette be, és azóta is csak az ő filmjeiken lehet alkalmazni mint megnevezést. Valójában azt jelenti, hogy átlag 9MB/sec körüli, vagy ezt nagyon megközelítő a képátvitel. DVD-hez képest is kimagaslóan jó képminőséget jelent. Külföldön a klasszikus látványfilmeket kiadják ilyen változatban is, a DVD-9 lemez nem tartalmaz extrákat, csak a kép-egy hang-maximum egy feliratsávot, a lehető legnagyobb képminőség elérése miatt. Természetesen mindezekhez tökéletes minőségű digit-Beta szalagot kell használni, hiszen egy gyyengébb minőségű digit_betát hiába digitalizálnak ekkora streamre, a minősége nem lesz jobb.

Van saját életem...

(#368) aesir válasza HaroWerks (#366) üzenetére


aesir
veterán

Én is remélem.
Bár ebben az esetben attól tartok hogy a surround nem más, mint az eredeti sztereosávok átkeverése hátra is.

Van saját életem...

(#369) HaroWerks válasza aesir (#368) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Október 5-én kiderül mi az igazság, ha meg nem lesz jó a szinkron akkor marad az eredeti+felirat.
Én még a Leon a profi (megj. okt. 1.) új 5.1-es szinkronjára vagyok kíváncsi, azt direkt a dvd megjelenés miatt csinálták, ráadásul állítólag a régi szinkronszínészekkel.

(#370) fokukac válasza aesir (#367) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#371) aesir válasza HaroWerks (#369) üzenetére


aesir
veterán

Jól tudod:)
És nagyon jó is lett:))

Van saját életem...

(#372) HaroWerks válasza fokukac (#370) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Még egy kis ismertető :)

DVDcenter.hu:

I. rész:

Superbit: csak vakítás?

A napokban a DVDcenteren is beszámoltunk a Superbit minőségű lemezek megjelenéséről. A kérdés csak az, hogy valóban nagyon jó minőségű lemezekkel van dolgunk, vagy csak mókusvakítás az egész?

--------------------------------------------------------------------------------



A Columbia például bejelentette az új „Superbit Deluxe” sorozatot, amelyben például újra kiadják a The Patriot és a Hollow Man című filmeket. De mit jelent a Superbit Deluxe?

Egy két lemezes készletről van szó, ahol az első lemezen csupán a film kap helyet, a másodikon pedig a megszokott extrákat találjuk. Ez jó ötletnek tűnik, tehát mi a probléma? Van néhány…

Az igazat megvallva, a marketingrizsa ellenére semmi szuper nincs a Superbitben. Természetesen minden DVD fanatikus a legjobb minőséget keresi, és most a minőségi lemezek mellett az extrákat sem kell nélkülözni, de persze ennek megvan a pénzben kifejezett ára is… Ebben azonban nincs semmi újdonság! Rengeteg DVD kapható extra nélkül, és jó néhány olyan is van, ahol az egyik lemezen a film, a másikon az extrák vannak. Mégsem neveztük őket „szupernek”. Egy dolog, ha valaki a speciális kiadást pl. „Platinum Series” névvel illeti, és más dolog egy „Superbit” márkát is bevezetni, ami elvileg azt sugallja, hogy itt van valami új, valami különleges.

Nyilvánvalóan sokan úgy gondolják, hogy a DTS, és a maximális minőség tényleg különlegesnek számít. Bár a DVD-n az adatokat változó bitrátával tárolják (lásd a DVD GYIK…), akár tetszik, akár nem, minél hosszabb a film, annál rosszabb a kép és a hang minősége, hiszen el kell férni a lemezen. A „Superbit” nem jelent semmi újat a DVD világában: nem kell speciális hardver, nem aranyozott a lemez, nincs új technológia. Egyszerűen eldobták az extrákat, hogy maximalizálják a bitrátát. Azonban nemcsak a bitrátán múlik a „minőség”. A Superbit nem egy okos marketingstratégia arra, hogyan adják ki újra ugyanazt a filmet?

Ha a Superbit logikával gondolkozunk, akkor egy 90 perces film, előzetesekkel, mozgó menükkel rosszabb minőségű, mint egy 120 perces szürke gombokkal és extrák nélkül.

Minden DVD-vel foglalkozó stúdió azt mondja, hogy a bitráta fontos, de rengeteg más tényezőn is múlik a DVD minősége, melyek talán még fontosabbak. A forrásanyag minősége talán a leglényegesebb tényező, és hasonlóan lényeges, hogy mennyi időt töltenek egy-egy jelenet finomításával, hogy a legjobb minőséget érjék el. A szép menük és a kétperces előzetes eltüntetése valóban a DVD készítés művészete lenne?

És ha valaki arra gondol, hogy a Columbia speciális kódolót használ, vagy több időt tölt a Superbit filmek elkészítésével, akkor mit mondjuk a többi kiadványukra? Miért kellene többet fizetni azért, hogy megkapjuk a „Superbit” változatot? A többi film nem érdemli meg, hogy a lehető legjobb minőségben kerüljön a lemezre?

És most peregjenek a dobok, mert itt a Superbit Deluxe! De megint csak az a kérdés, hogy mi a különbség a többi stúdió által kiadott kétlemezes speciális változatok és a Superbit Deluxe között? Természetesen nem az a baj, hogy egy stúdió megkülönbözteti a speciális kiadványokat, de ez egy kicsit zavaró: mi a „szuper” a Suberbitben, a Deluxe-ban, és a többiben? Miért nem adja ki a Columbia az összes speciális kiadványt kétlemezes készletben DTS hanggal, és miért nem ismeri el kudarcot, és rakja fel a Suberbit miatt eltávolított kommentárokat? Nagyon nehéz elhinni, hogy egy hangkommentár, és néhány színes menü elrontaná egy jól elkészített DVD minőségét…

Végül, de nem utolsósorban érdemes összehasonlítani a kiadványokat. Igen, az igaz, hogy a legtöbb eddig megjelent Superbit lemez jobban néz ki, mint a korábbi változat. De ez vajon fair összehasonlítás? Néhány Superbit kiadvány új forrásanyagból készült, és a legtöbb a DVD korai időszakában jelent meg, ahol egy egyrétegű lemezen el kellett férnie mindennek. Ha filmet kiadják egy kétrétegű lemezen, és mellétesznek egy DTS hangsávot, attól még nem lesz „szuper”. Ez úgy hívják, hogy remastering. Jó néhány stúdió készített már ilyet, mégsem reklámozta úgy, hogy ez áttörés a DVD képminőségében. Kicsit ironikus, hogy a Paramount-ot sokan szidták amiatt, hogy nem rakott extrát a lemezeire, most pedig sokan örülnek a Columbia lépésének, mert elkötelezték magukat a minőség mellett.

Az mindenképpen jó dolog, hogy a Columbia több olyan kétlemezes speciális kiadványt jelentet meg, így nem kell teletömni egy lemezt, kényelmesen elfér minden. Ezt minden stúdiónak át kellene vennie, és néhány már át is vette. De nem kellene a „szuper” jelzőt felírni a lemezre. Inkább legyen valóban jó minőségű a lemez már az első kiadáskor, és ne csak a marketing miatt…

II. rész:

Superbit: A bitráta valóban magasabb

Április elsején az Egyesült Királyságban megjelent a Vertical Limit és a The Big Hit című filmek Superbit kiadása, így össze lehet hasonlítani őket. A legegzaktabb teszt a bitráta összehasonlítása:

The Big Hit - Superbit változat


The Big Hit - Hagyományos változat


Vertical Limit - Superbit változat


Vertical Limit - Hagyományos változat



Ahogy a képeken látszik, nagyjából 60 százalékkal nagyobb a bitráta a Superbit változatnál, mint a hagyományosnál. Ez persze nem jelenti azt, hogy szemmel is látható lenne a különbség, azonban erről még nem érkeztek beszámolók (mi sajnos nem tudjuk megvizsgálni, mert itthon még nem kaphatóak Superbit lemezek).
Ha lesznek képminőségbeli összehasonlítások, azonnal közöljük őket!

[Szerkesztve]

(#373) HaroWerks válasza aesir (#371) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Remek! :)
Akkor legalább azzal nem lesz gond :)

(#374) aesir válasza HaroWerks (#372) üzenetére


aesir
veterán

Végül is benne van a lényeg:

Más (újabb) forrásanyagból dolgoznak, és magasabb bitrátával.
NAGYON látszik a különbség.

Van saját életem...

(#375) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Októbertől 30 új film csatlakozik a DVD-MÁNIÁ-hoz!

Lássuk az új filmek teljes listáját:

Mátrix újratöltve
Végső állomás 2.
Ki nevel a végén?
A temetés
Túl mindenen
Azonosság
Bad Boys - Mire jók a rosszfiúk?
A Halászkirály legendája
A mecénás szeretője
My Fair Lady
Oviapu
Miről álmodik a lány?
Hazudozni Amerikában
Dolcsi vita
Filmcápák hálójában



Ben Hur
A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső
Idétlen időkig
Taxisofőr
Stuart Little, kisegér
Blöff
Közönséges bűnözők
A Sólyom végveszélyben
Pókember
MIIB - Sötét zsaruk 2.
Penge 2.
Ének az esőben
Édes kis semmiség
Stuart Little 2.
Nikita

(#376) bLaCkDoGoNe válasza HaroWerks (#363) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A Kevin és Perry... már régóta megjelent. 999HUF-ért dobálják az ember után a MM-okban.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#377) HaroWerks válasza bLaCkDoGoNe (#376) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Valóban, 990Ft-os dvd és már rég kapható, hogy került bele akkor a listába? :F

(#378) bLaCkDoGoNe válasza HaroWerks (#377) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem tudom... Lehet, hogy ez a rendezői változat lesz :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#379) HaroWerks válasza bLaCkDoGoNe (#378) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Ja :D
Egyik nap olvastam, hogy kiadják novemberben immár harmadszor a Ryan közlegényt :)
Most egy díszdoboz jön, 4 DVD-vel és még mindig szinkron nélkül.
Pedig ha lenne akkor elgondolkodtam volna rajta, hogy lecseréljem a mostani 2 dvd-s változatot.

(#380) bLaCkDoGoNe válasza HaroWerks (#379) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én már nagyon várom... Az előző két kiadásról lemaradtam, úgyhogy ez most kelleni fog nekem! Ugyan műsoros VHS-en megvan már, de az szinkronos, nekem feliratosan sokkal jobban bejött.
Bár mostanában leálltam a DVD vásárlással, mert másra kell a pénz, de ezt meg fogom venni mindenképpen... Ez a november viszont elszomorított... Én még októberre emlékeztem... :(

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#381) VladimirR válasza aesir (#360) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kuldtem mail-t

(#382) HaroWerks válasza bLaCkDoGoNe (#380) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Ez a csomag külföldön már júniusban megjelent, egész pontosan a partraszállás 60. évfordulója alkalmából.
A szinkronja nekem nagyon tetszett de jó angolul is, a film alapmű.
Én most bringára költöttem el egy vagyont, nagy anyagi csőd van és most indul a nagy megjelenés dömping, amit én meg akarok venni:

október 5:

Leon a profi
Ronin

október 19:

Vissza a jövőbe díszdoboz
Trója

október 26:

Holnapután

és ezek csak a legfontosabbak, megjelenik még 1000 jó film :)

[Szerkesztve]

(#383) adalbert1


adalbert1
veterán

Nem tudja valaki,hogy honnan lehetne beszerezni a Keresztapa triológiát lehetőleg minél olcsóbban?Már régóta meg akarom venni, de a 17-25 k-t sajnálom dvd-re.Ha valakinek van ötlete írjon!

(#384) HaroWerks válasza adalbert1 (#383) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Én ezt tudom ajánlani:
Bővebben: link
Most van raktáron, 16890Ft.
Ennél olcsóbban még nem láttam, használtan meg szinte lehetetlen megszerezni, ez a trilógia alapmű, aki megvette biztos, hogy nem fogja eladni.

(#385) adalbert1 válasza HaroWerks (#384) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz!
Tőlük már rendeltem,elég korrekt cég, úgy tünik, hogy el kell kezdenem rá spórolni,max. 2-3 bulit kihagyok.

(#386) HaroWerks válasza adalbert1 (#385) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Én már sokszor rendeltem tőlük, nagyon korrekt cég, csak ajánlani tudom.

(#387) adalbert1


adalbert1
veterán

Nem tudja valaki, hogy a Remény Rabjait honnan lehet beszerezni?

(#388) TheVeryGuest válasza adalbert1 (#387) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Úgy látom lejárt jogú. Max eldugott boltokban akadhatsz rá véletlenül valami elfekvő példányra. Vagy valami turkálóban.

Nézz szét itt is, szoktak jó cuccok lenni:
Bővebben: link

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#389) HaroWerks válasza TheVeryGuest (#388) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Vagy esetleg rendelhet külföldről :) (mint én a Goldfingert ami idehaza sehol nincsen mert szintén lejárt jogú)

(#390) HaroWerks válasza bLaCkDoGoNe (#380) üzenetére


HaroWerks
senior tag



Kicsit bővebben:

DVDextra hír:
Bővebben: link

Xpress:
Bővebben: link


Én erősen elkezdtem gondolkozni rajta, bár az ára nagyon húzós szvsz.

(#391) bLaCkDoGoNe válasza HaroWerks (#390) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Aaaargh! Mikor lesz már nov. 23?
Nagyon várom már...

Kicsit off, de talán (némileg) ide tartozik.
Megvettem múlt csütörtökön az új Jean Michel Jarre albumot. Mindenkinek kötelező vétel, aki szereti a muzsikáit, és van DVD játékosa valamint 5.1 DD vagy DTS hangrendszere. Egyszerűen hihetetlen a keverés, ilyet zenében én még nem hallottam soha!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#392) LJoE válasza bLaCkDoGoNe (#391) üzenetére


LJoE
senior tag

akkor fulloff, de majd idővel szeretném kölcsönkérni :)

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#393) Májki válasza bLaCkDoGoNe (#391) üzenetére


Májki
tag

Volt alkalmam nekem is meghallgatni.
Tényleg szuper, amit lehetett Jarre bácsi kihozota belőle.



-

(#394) Májki válasza HaroWerks (#390) üzenetére


Májki
tag

Nemrég jártam Londonban és szétnéztem egy-két Virgin Store-ban (Micsoda választék!!!!!).
Ott vettem meg (több film mellett) a 2 lemezes papírtokos DTS változatot 2200 Ft-ért!!!. Valószínű ezért ezt a díszdobozt én már kihagyom.

[Szerkesztve]

-

(#395) TheVeryGuest válasza HaroWerks (#390) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ennyit nekem nem érnek meg ezek az Extrák. Még ha a MoH összes részét adnák hozzá talán, de így inkább csak a szimpla változat. Ha te lecserélnéd a tiédet, csak szóljál! Amúgy a tiéd DTS-ses vagy DD5.1-es?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#396) HaroWerks válasza bLaCkDoGoNe (#391) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Nagy gondban vagyok ezzel a Ryan díszdobozzal.
A film nagyon tetszik és az a 2 extra dokumentum film is nagyon jó lehet, de az ára már egyenesen pofátlanság.
Az xpressen írják, hogy nem végleges ár így bízok benne, hogy talán olcsóbb lesz valamivel.
Egyre jobban hajlok rá, hogy megveszem de az ár sok, sok és sok :(
(csak viszonyításnak, nov. 17-én megjelenik megint a Vissza a jövőbe trilógia, 9390Ft-ért)

Egyáltalán nem off a zenei dvd, arról is szívesen várunk minden hozzászólást :)
Mi az album címe és mennyiért vetted?
Jean Michel Jarre zenéit szeressük nagyon :D

[Szerkesztve]

(#397) HaroWerks válasza Májki (#394) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Ha ilyet hallok csak sírok :(
Külföld=> nagyobb választék, olcsóbb filmek, jobb kiszerelés (és sokszor jobb tartalom), nagyobb fizetések... :(

(#398) HaroWerks válasza TheVeryGuest (#395) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Én úgy néz ki lecserélem az enyémet :)
A szoftver piacban van egy topic nézz be oda :)

(#399) bLaCkDoGoNe válasza HaroWerks (#396) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Jean Michel Jarre: AERO

A tokban két lemezt találunk, a CD lemezen az album SuperStereo keverésű változata kapott helyet, az átvezető ''scene''-k nélkül. A DVD-n pedig átvezető scene-kkel együtt hallgatható számos nagy sláger és néhány új szám, persze a korhoz méltóan újrahangszerelve és DD5.1 vagy DTS5.1 keverésben. A régi számok közül néhány, a teljesség igénye nélkül: Oxygene 2, Oxygene 4, Equionxe 8, Zoolookogie, Last Rendez-Vous, Souvenir Of Chine, Magnetic Fields 1.
Bár nem ez az első 5.1-es audio DVD lemez, de biztosan ez lesz az, ami meghonosítja ezt a zene világában. Miután meghallgattam, egyáltalán nem találtam túlzónak, amit olvastam (talán a lemezborítóban?) róla: az AERO olyan technikai ugrás, mint a monó keverés után a sztereó.
Extraként találunk a lemezen egy hetvenakárhány perces videót, aminek az érdekessége az, hogy egyetlen, vágatlan felvétel, amely végig egy francia színésznő szemeit mutatja, ill. azt, hogy ő hogyan reagál a zenére. Érdekes.

Én az MCD-ben vettem 5499 HUF-ért.
Értékelés: 10/10. Történelmi, ne hagyd ki!

LJoE: Ok, megbeszéljük majd!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#400) HaroWerks válasza bLaCkDoGoNe (#399) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Én úgy vagyok az zene dvd-vel, hogy 4-5-6 ezret nem nagyon adnék ki értük.
Igényes kiadásnak tűnik, csak nekem nem ér meg ennyit :)
Mindenesetre filmeknél bevezethetnék azt (mondjuk az extra kiadásoknál, díszdobozoknál), hogy a filmzenét is mellékelnék egy külön dvd-n (a pókember díszdobozban van egy maxi cd a film zenéivel azon 3 szám van)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.