Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2401) erdoke válasza fokukac (#2397) üzenetére


erdoke
titán

98 %-nál szinte mindegy, de a CloneDVD2 azonos minőség mellett sokkal gyorsabb a Shrinknél (Deep Analyze bekapcsolásával a Shrink elég lassú, és csak akkor transzkódol elfogadhatóan).

A legjobb aláírás a héten

(#2402) domedee


domedee
senior tag

Vagy még a Nero Recode is elég jó hatásfokkal dolgozik szerintem.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2403) erdoke válasza domedee (#2402) üzenetére


erdoke
titán

Mivel az egy átdolgozott DVD Shrink... :D

A legjobb aláírás a héten

(#2404) domedee válasza erdoke (#2403) üzenetére


domedee
senior tag

Persze, de nekem valahogy szebben dolgozik, mint a shrink, meg még tud egy-két apróságot, pl: a Nero féle mp4 (2 féle hang + felirat). Tényleg, próbálta már valaki a Recode-dal az mp4 + 5.1 hangot? Mert kellene hozzá valami plugin, de sehol sem találok olyat a neten, legalább kipróbálni, milyen eredménnyel rakja bele az 5.1-et a filmbe, mert e nélkül csak szimpla sztereóban müxik.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2405) wedlock


wedlock
tag

Bocsi hogy belepofizok a nagyok dolgába,de szerintem a legegyszerübb módszer a CloneDVD nevü program használata.Azzal semmit sem kell kódolni,visszafejteni...

Csajokat a paplan fölé,éljenek a kezek!

(#2406) erdoke válasza wedlock (#2405) üzenetére


erdoke
titán

Azzal semmit. Összenyomja a képet, vagy hogyan éri el a méret csökkentését? :DD

A legjobb aláírás a héten

(#2407) wedlock válasza erdoke (#2406) üzenetére


wedlock
tag

Kiválaszthatod hogy a dvd-ről miket akarsz lementeni.(Hangok,felirat,extrák,stb).Ha egy az egyben akarsz másolni akor a legtöbb esetben DL-es iró kell hozzá,de hacsak pl a magyar szinkronos filmet leviszed,feliratok,extrák,és a többi szinkron nélkül,lazán kiviszi egy lemezre

Csajokat a paplan fölé,éljenek a kezek!

(#2408) erdoke válasza wedlock (#2407) üzenetére


erdoke
titán

Ez csakis filmtől és a másoló igényeitől függ. Sok olyan film van, ami egyetlen hanggal és semmi csicsával is 7 GB fölötti.

A legjobb aláírás a héten

(#2409) wedlock válasza erdoke (#2408) üzenetére


wedlock
tag

Nekem eddig teljesen megfelelt....Arról nem is beszélve,hogy a többi módszer nekem túl bonyolult és hosszadalmas

Csajokat a paplan fölé,éljenek a kezek!

(#2410) gg72 válasza domedee (#2404) üzenetére


gg72
veterán

Sok teszt alapján én is ki merem jelenteni, hogy a Recode jobb minőségben kódol, mint a Shrink. Nem tudom, hogy mi rá a magyarázat (állítólag ugyanazok a programozók készítik mindkettőt). Csak a beállított méretet (4480 MB) nem találja el mindig, pedig két lépcsőben és ''kitűnő minőségben'' kódol. Ez elég bosszantó.

(#2411) erdoke válasza gg72 (#2410) üzenetére


erdoke
titán

A Shrinket már nem készíti senki, elment a srác ''rekódolni''. ;) Ha a Shrinket fejlesztette voln az elmúlt egy évben fő munkaidőben, akkor az is lenne olyan jó.

A legjobb aláírás a héten

(#2412) gg72 válasza erdoke (#2411) üzenetére


gg72
veterán

Aha. Akkor így már érthető a dolog. ;)

(#2413) Cyberslider


Cyberslider
őstag

En nem hasznalom a clonedvd-t,de a clonecd regrol ismeros,azt a slysoft csinalta,most rakeresve kettot is talaltam,ez ket kulonbozo akkor,vagy hogy van?? Melyikrol van szo? Gondolom a slysoftosrol.De akkor mi ez a masik?

Bővebben: link
Bővebben: link

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2414) erdoke válasza Cyberslider (#2413) üzenetére


erdoke
titán

Az első a jó, most valami 2.7.x-nél tart. A másikat nem tudom, micsoda, de szándékosan a 3-as verzióval indult. :(( Rakás kaki amúgy, kipróbáltam.
Asszem, ez itt az igazi honlap: Bővebben: link

A legjobb aláírás a héten

(#2415) Cyberslider válasza erdoke (#2414) üzenetére


Cyberslider
őstag

Agyam eldobom. Oké,kösz :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2416) OddMan


OddMan
őstag

Csak DVD Decrypter és CCE-vel lehet gyári DVD-t egy az egyben tömöríteni 4,3GB írható DVD-re??? :U :F

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#2417) erdoke válasza OddMan (#2416) üzenetére


erdoke
titán

Nem, sokféleképpen lehet.

A legjobb aláírás a héten

(#2418) OddMan válasza erdoke (#2417) üzenetére


OddMan
őstag

A DVD-Rebuilder-hez hasonló program létezik?
Olyan kéne, ami a CCE-t használja! Sajnos a Rebuilder nem mindegyik filmmel boldogul. A DVD Shrink-et meg már nem akarom használni, amióta kipróbáltam a CCE-t.

[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#2419) erdoke válasza OddMan (#2418) üzenetére


erdoke
titán

Rebuilderhez hasonló progi van, de még annyit se tud. Ebben a kategóriában a Rebuilder a legjobb. Vannak bonyolultabb módszerek, amivel bármilyen filmet meg lehet csinálni, de az nagyon időigényes, különösen a tanulási fázisban.

A legjobb aláírás a héten

(#2420) OddMan válasza erdoke (#2419) üzenetére


OddMan
őstag

Tudsz mondani egy ilyen bonyolultabb programot? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#2421) OddMan válasza erdoke (#2419) üzenetére


OddMan
őstag

erdoke: légyszi ird be a fórumba a rebuilderhez hasonló progik nevét.
Nem baj ha nehezebb, vagy nem fog működni, de legalább ki tudom próbálni őket. Talán valamelyikkel sikerül megcsinálnom az Alien3-at. Köszke

A rebuilder nagyon kicsi bitrátát állapít meg ezért lesz iszonyú ronda az elkészült DVD. Szerintem ugyanazt a részt többször is hozzáadja ezért a DVD méretét szerintem jóval felülbecsüli az eredeti mérethez képest. Szal a prepare-nél rosszul számol.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#2422) OddMan


OddMan
őstag

Esetleg még olyan progit is keresek, ami tud valamit kezdeni az .m2v fájlokkal.
A ReMpeg2-ről mi a véleményetek? Mennyivel rosszabb a CCE-nél?
CCE-vel lehet valahogyan M2V file-t tömöríteni? :U :F

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#2423) fokukac válasza OddMan (#2421) üzenetére


fokukac
nagyúr

miért, mennyit akarsz tömöríteni? úgy értem, mekkoráról?
mert ha egy fil már több, mint 2,5 óra, akkor inkább vágd ketté a filmet IfoEdit-tel.
doom9.hu-n van róla leírás, hgoy hogy kell.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2424) erdoke válasza OddMan (#2421) üzenetére


erdoke
titán

Sonic Scenarist, Spruce DVD Maestro, Mediachance DVDLab Pro

A legjobb aláírás a héten

(#2425) domedee válasza fokukac (#2423) üzenetére


domedee
senior tag

Még tudnám ajánlani a DVDFab nevű progit, egyszerű, pár kattintás.Korrektül működik, ki lehet venni belőle hangot, feliratot is, ha kell.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2426) attilam


attilam
őstag

Nem tudja valaki, hogy a The Filmmachine működik-e 2.70-es CCE-vel?

(#2427) fokukac


fokukac
nagyúr

végre megszereztem a 2.70.1.05-ös CCE-t, és a 0.74-es Rebuildert.
Most próbálom, tényleg sokkal gyorsabbnak tűnik.
Viszont egy 73 %-os tömörítéshez beállítottam 4 pass-t, és a felnyíló CCE-ablakokban csak kettőt ír... lehet, hogy tényleg csak 2 pass-szal csinálja meg?

kíváncsi vagyok az eredményre.... mindenesetre nagyon gyorsnak tűnik eddig. 2 óra 10 perce csinálja éa mindjárt végez. (kb. 2 órás film)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2428) attilam válasza fokukac (#2427) üzenetére


attilam
őstag

Nem tudom, nekem a 4 pass-nél 4 pass-t is csinál. Ugye nem használsz EclCCE-t? Bár azt hiszem 2.70-eshez nem is lehetne.

(#2429) fokukac válasza attilam (#2428) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, megcsinálta 2 pass-szal, egész jó lett, egyszerűen nem látok benne hibát... :U

de azért még próbálkozom.
átállítottam 5-re, és úgy már hajlandó volt 5-tel kezdeni... nem értem, a 4 helyett miért cisnált kettőt... na mindegy most újraindítottam, és most kiírja, hogy 4-gyel csinálja.

---------------------------------

Erdoke, egy láma kérdés : van jelentősége, hogy a MPEG2Dec3dg.dll - t, vagy a DGDecode.dll-t használjuk? [kép]

(Minthogy AviSynth már nincs, hanem van helyette DGMPGDec :U)

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2430) fokukac


fokukac
nagyúr

Még egy hülye kérdés : a CCE Expert Settings-ben hogy lehet játszani a különféle értékekkel?
Most a VBR_Bias-re, és a Quality_Prec - re gondolok. Nekem most az előbbinél 25 van, az utóbbinál 16. ez jó átlagos használatra? :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2431) gabe_


gabe_
őstag

Hali

Szeretném megtudni, hogy mik a minimális hardver feltételei a biztonságos dvd írásnak.
(Kerestem, de nem találtam ilyen hsz-t)
Amúgy Pioneer 108 -asról van szó...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2432) gabe_


gabe_
őstag

Tehát az érdekelne konkrétan, hogy berakhatom-e egy PII 433-as Celeron 64 mb memóriával rendelkező gépbe. Illetve hát berakhatom, csak fog-e benne jó dvd lemezeket írni a kicsike...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2433) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Belevagtam en is ebbe a dvd authoring dologba, azonban eddig sajna nem sok sikerrel. Az Monty-fele leiras alapjan probalkoztam a Kor cimu filmmel. Sajna a folyamat legvegen a rebuild elszall overflow hibaval, azon eblul is 3-as hibakoddal.
Lattam, hogy masnak is volt hasonlo problemaja. Sikerult valakinek rajonni, hogy mitol van ez?

Elore is koszi a segitseget,
Fisha

u.i.: gyors segitseget varok, mert mar csak 2 nap van hatra a hetbol. :DD

(#2434) erdoke válasza gabe_ (#2432) üzenetére


erdoke
titán

A RAM az elég sovány. 256 MB + Win2000 szerintem jobb lenne. Ezen kívükl csak a HDD sebessége és stabil működése fontos.

A legjobb aláírás a héten

(#2435) erdoke válasza Fisha (#2433) üzenetére


erdoke
titán

Programverziók? Előszerkesztetted a filmet?

A legjobb aláírás a héten

(#2436) gabe_


gabe_
őstag

Ja igen. Xp van a gépen. Akkor ramot szerezzek még bele...
A Vinyók amúgy Seagate 40gb 7200-as fordulatú + Samsung 160gb-os lenne még bele...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2437) Fisha válasza erdoke (#2435) üzenetére


Fisha
őstag

DVDReMake 1.3.1
IfoEdit 0.96
DVD Rebuilder 0.52 valamint 0.74
CCE 2.67
EclCCE_1_81
RB-Optv0.9a

Szerkesztettem a filmet. A pontos lepeseket mar nem tudnam leirni,de a Monty fele leiras szerint jartam el. Egy helyen proaktivkodtam csak a leirashoz kepest: A dvd indulasa utan megjelenik egy nyelvi menu, amibol ki lehet valasztani a root menu nyelvet. Minden nyelvhez full le volt tarolvi a hattermovie. Igy, ami nem kellett azt egyszeruen kiszedtem remakeval, es a gombjait is eltavolitottam.

(#2438) OddMan


OddMan
őstag

CCE guruk: ez az opció mit jelent ''add sequence and code'' ? :U :F

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#2439) gg72


gg72
veterán

Átnéztem a hozzászólásokat, de nem igazán jöttem rá, hogy miként tudnék DivX-ből úgy DVD-t készíteni, hogy a magyar felirat megmaradjon. Létezik erre vmilyen egyszerűbb program? Kösz a választ!

(#2440) erdoke válasza Fisha (#2437) üzenetére


erdoke
titán

Néhány program nagyon régi verzió, azóta rengeteg hibát kijavítottak bennük. Ilyen az 1.3.1-es ReMake pl, de az RB-Opt is 0.16 magasságában jár már.
Dekódered és AviSynth-ed milyen?

A legjobb aláírás a héten

(#2441) fokukac válasza erdoke (#2440) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem is 1.3.1-es DVD ReMake-m van. ez nagyon réginek számít? :U
ahogy néztem, már 2.0 is van belőle, de az advanced lehetőségek nem elérhetők, csak a fizetős változatban.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2442) erdoke válasza fokukac (#2441) üzenetére


erdoke
titán

Minden csak a fizetős változatban érhető el, a Demo nem tud exportálni.
Már 2.6.6 van belőle, illetve teszt alatt jelenleg a 3b19. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#2443) fokukac válasza fokukac (#2429) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, fejlemények.
DGDecode.dll-t használva a végeredmény nem film lett, hanem egy felirat lejátszáskor :

MPEG2 Source : couldn't open source file, or obsolete D2V file.
[elérési út] \ *.avs, line 6


Szóval kísérletnek jó volt, de kárba veszett 5 órám... :O
a DGDecode.dll-let nem működik, pedig a doom9.org-os Rebuilder-használati utasításban ezt javasolják...

Szóval én maradok a jól bevált MPEG2Dec3dg.dll - nél.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2444) Fisha válasza erdoke (#2440) üzenetére


Fisha
őstag

A menukiszedes jelenthet problemat?
A verziokat megprobalom ma este frissiteni.

(#2445) OddMan


OddMan
őstag

#2435-re valaki? :U :F

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#2446) erdoke válasza fokukac (#2443) üzenetére


erdoke
titán

Nekem az 1.1.0 DGDecode.dll tökéletesen megy. Újabbakkal nem megy, de ez köztudott. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#2447) erdoke válasza Fisha (#2444) üzenetére


erdoke
titán

Minden előszerkesztés jelenthet problémát, ha nem 100% szabványosan dolgozó programmal csinálod.

A legjobb aláírás a héten

(#2448) fokukac válasza erdoke (#2446) üzenetére


fokukac
nagyúr

''mint az köztudott'' - erről a MAcskafogó jut az eszembe... ;)
(''Safranek, maga gúnyolódik velem''
''Én nem, miszter Tájfel... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!'')

--------------------------

SZóval nekem persze a legújabb volt meg...
na mindegy, hülye ember a saját kárán tanul. :O

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2449) Fisha válasza erdoke (#2447) üzenetére


Fisha
őstag

Minden jelenthet problemat... :(
Komolyan mondom, reg volt ennyi kudarcelmenyem szamitastechnikaval kapcsolatban. De nem adom fol! :) (egyelore)

(#2450) OddMan


OddMan
őstag

''Add sequence end code'' mit jelent?
Berakok egy képet, hátha így már tudtok segíteni.
Az újabb CCE-k már eltérnek ettől, de ez az opció az újakban is bent van. A help sajnos nagyon nem ír erről semmit, viszont több helyen ajánlották, hogy legyen bekapcsolva. Ezért lenne jó tudni, hogy mit jelent ez az opció.

[kép]

[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.