Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4951) OddMan


OddMan
őstag

ImgBurn 1.3.0.0 verziójával szeretnék kiírni egy MDS ISO formátumú filmet egy Ricoh DVD+R DL 2.4x 8.5GB lemezre. Az első kérdésem, hogyan tudom beállítani az ImgBurn progiba azt, hogy a BookType DVD-ROM típusú legyen? :U
Az asztali lejátszóm asszem támogatja a DVD+R DL lemezeket és ez miatt nem vagyok biztos abban, hogy érdemes-e a BookType-ot DVD-ROM típusúra állítani? :U
A +R lemezek BookType típusát az írok alapban tudják módosítani, vagy ehhez a művelethez is feltört firmware szükséges? :U Az íróm egy Pio DVR-108 v1.20 RPC1 firmware-el.
Előre is köszi a válaszokat/segítséget. :R


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4952) erdoke válasza OddMan (#4951) üzenetére


erdoke
titán

Ezzel az íróval nem tudod állítani a +R DL lemez BookType-ját. A +R lemezeken csak Piodata FW segítségével lehet ezt megoldani, de ott sem állítható, hanem fixen DVD-ROM.
Ha filmet írsz DL lemezre, nagyon fontos a rétegváltás helyének beállítása, legyen ugyanott támogatva a film adatstruktúrájában is.
Pio 108 és RICOH 2,4X DL lemez viszonyáról nincs sok tapasztalatom.

A legjobb aláírás a héten

(#4953) mexel


mexel
veterán

DVD filmet mire érdemesebb inkább írni? Pluszos, vagy inkább mínuszos dvd-re? Vagy mindegy?

(#4954) erdoke válasza mexel (#4953) üzenetére


erdoke
titán

Teljesen mindegy, amit visz a lejátszó. Régebbi lejátszóknál esetleg segít, ha +R lemezt DVD-ROM-ra állítva írsz. Erre gyárilag alkalmasak a Benq/Philips és a Plextor írók, kis trükkel alkalmassá tehető az NEC és Pioneer írók többsége is.

A legjobb aláírás a héten

(#4955) Gézengúz válasza erdoke (#4954) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szia! Segíts nekem légyszíves...2 db dvd videokamerával készített felvételt szeretnék nero visionnel egy lemezre rakni + a fényképeket diavetítésként(ezzel nincs bajom) azért szeretnék belőle diavetítést csinálni bár így tudom rosszabb a minősége de a régebbi jpeg-et nem támogató dvd-ken is nézhető lesz..
Na ott a problémám, hogy a két lemez egyelőre alcohol imageban van meg... ezeket a powerdvd gond nélkül játssza, de...ha nerovisionnel szeretném szerkeszteni akkor már szerkesztés közben a nero belső saját lejátszója...és a nero showtime is sercegős hangot ad vissza elég sok helyen...az anyagnak semmi problémája mint írtam ugyanis powerdvd-vel szuper...ez miatt a szerkesztés utánni anyagot már a powerdvd is pocsékul adja vissza.....mit lehet itt tenni??? szeretném nerovisionnel csinálni mert ezt már ismerem és amire kell nekem arra elég...

Mi lehet a bibi??? Előre is köszönöm! :( :( :(

(#4956) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Valaki más esetleg tudna segíteni.......ha máshogy nem akkor egy egyszerű és érthető progival..ha már a nerovisionnal nem akar működni???? :F :F

(#4957) erdoke válasza Gézengúz (#4955) üzenetére


erdoke
titán

Semmire nem használok Nero programokat, így nem tudom, mi lehet a gondod. DVD-re slideshow-t az Ulead DVD Picture Show vagy a MemoriesOnTV-vel tudsz csinálni. Legalább az egyik támogatja a videókat is.

A legjobb aláírás a héten

(#4958) róland válasza erdoke (#4957) üzenetére


róland
veterán

Meglévő sorozat részei elé, mivel lehet csak menüt készíteni. (Korábban már próbálkoztam, de a használt programok nem feleltek meg teljesen a kívánságaimnak.) A lényeg a sorozat egyes epizódjai magyar, angol hanggal, valamint magyar, angol felirattal rendelkeznek. Sajnos a korábbi próbálkozásaim során ezekből mindig elveszett valami. ezért gondoltam arra, hogy csak a menü kellene, ami nem nyúl hozzá a meglévő VTS fájlokhuz.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4959) erdoke válasza róland (#4958) üzenetére


erdoke
titán

DVDLab Pro-val be tudsz hívni kész VOB fájlokat is, mozgó menüt is tud csinálni. Vagy egyszerűbb menüt DvdReMake Pro ''Merge'' funkciójánál.

A legjobb aláírás a héten

(#4960) lorcsi válasza erdoke (#4957) üzenetére


lorcsi
veterán

Annyira rosszak a nerok?
vagy csak mást szoktál meg?

(#4961) róland válasza erdoke (#4959) üzenetére


róland
veterán

Lab Pro-t próbáltam, de elvesztek a feliaratok.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4962) róland válasza lorcsi (#4960) üzenetére


róland
veterán

Korábban DVDDecrypter volt a legjobb minőséget adó író, ha DVD filmet írtál. Jelenleg lecsupaszítva, csak lemezkép kiírásra ImgBurn néven érhető el. Erdoke azt használja, ha jól tudom.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4963) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Tudom,hogy ez kicsit off,de mpeg1-es állománynál hogyan tudom megváltoztatni a képarányt 16:9-ről 4:3-ra? Mert hibásan van beleirva gondolom a header-be.
Van egy ilyen progim mpeg2-re (dvdpatcher) de az nem csinált semmit..

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#4964) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Nah még1 kérdés :)

Ha a DVD-re csak PCM hangot teszek (házivideó) akkor az szabvány lesz? Vagy csináljak hozzá egy AC3-at is,esetleg mpeg1 layer2-t?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#4965) Zomb€€ válasza Cyberslider (#4964) üzenetére


Zomb€€
őstag

Persze,az is szabvány.De sztem nem szabványosat össze se tudsz muxolni.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#4966) Hulot


Hulot
tag

Hogyan lehet egy film köré fekete sávot tenni? Alul-felül, jobbra-ballra, amit TV-én nézve úgysem látok.
Most láttam egy .avi-t tévén és lényegesen kevesebb látszik, mint ami monitoron volt látható.

(#4967) Chandler


Chandler
senior tag

hi

melyik programot ajanljatok a legjobban dvd-k biztonsagi masolasara?

(#4968) blattida válasza Chandler (#4967) üzenetére


blattida
nagyúr

Az az igényeidtől függ! A gyorsaság vagy a minőség fontos? Előbbihez mondjuk Clonedvd, utóbbihoz Dvd Rebuilder+HC Encoder(ez ingyenes) vagy CCE( ez nem) ajánlott. :B

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4969) Chandler válasza blattida (#4968) üzenetére


Chandler
senior tag

aha köszi :)
ekozben kiprobaltam a dvd shrinket es elegge bejon gyors es szep is a kepe :)
csak 1 a gondom vele: a hang tul halk lesz vmitol...
egyebkent szted jobb a dvd rebuilder + hc encoder vagy mi? :B

(#4970) Cyberslider válasza Chandler (#4969) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hogyne lenne jobb,a dvd srink az egyik legrosszabb minőségű kódoló... ;)
Jó minőséget akarsz,akkor rebuilder+CCE, vagy vmelyik ingyenes encoder. Igaz,ez lassabb,de jobb.
Ha mindenáron hamar végezni akarsz,akkor is inkább a clonedvd-t ajánlom,mert az is jobb a srink-től.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#4971) blattida válasza Chandler (#4969) üzenetére


blattida
nagyúr

Természetesen! A DvdvRebuilder ingyenes, a HC Encodert tartalmazza, nagyon jó minőségben backup-olhatsz véle, de tényleg nem gyors(sok óra)! Ha tényleg gyorsan akarod, akkor Clonedvd. Bár az gyengébb. A Shrink évekkel ezelőtt még elment, de ma már el kell felejteni, mint ahogy a szájbertérben csúszó kolléga jelezte! :D

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4972) Chandler


Chandler
senior tag

azt mondjatok hogy meg a clonedvd is jobb mint a dvd shrink?

(#4973) Cyberslider válasza Chandler (#4972) üzenetére


Cyberslider
őstag

Jobb.

Ha mindenáron srinket akarsz használni,akkor használd a Nero-ban lévő recode-ot,mivel a srink fejlesztője az Ahead-nál dolgozik már,hiszen a srink fejlesztése leállt.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#4974) blattida válasza Chandler (#4972) üzenetére


blattida
nagyúr

Jobb. Maga nemében az egyik legjobb. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4975) Met


Met
nagyúr

Esetleg még az Instant Copy-t is megnézheted

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4976) Hulot


Hulot
tag

Nincs valakinek ilyen könyve ''DVD-Lab Pro Authoring Guide''?

(#4977) róland válasza Hulot (#4976) üzenetére


róland
veterán

PDF-ben jó lesz? Az 1.5-ös verzió PDF-es leírása van meg nekem angolul. 269 oldalas dokumentum. Ha gondolod elküldöm neked mailben.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4978) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Na ezt a PCM hangot jól beszívtam.. Szabvány... hah......

Kiirom,beteszem a CHILI csodagépbe,ami ugye mindent játszik,hoppá..... Nincs hang,plusz szakad a kép ezerrel...
Utánnanézés.....
Forum: ''ja hát ennek a firmware-nek az a baja a chili játékossal,hogy pcm hang esetében nincs hang+szakadozik a kép''

Ehhhhhhhhehehehehehhhhhhhhhhh............ :O

Nesze szabvány...

AC3 rulez. Ezentúl kizárólag az lesz,kész! (Tudom,hogy erről az idióta dvd játékosok tehetnek,de akkoris.....rihtig kifogok egy gagyit)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#4979) curtis2


curtis2
tag

Láma lévén a segítségeteket kérem: 2 GB fölötti fájlok dvd-re írásánál milyen beállításokat kell használnom?
Ja, nero-ban..

curtis

(#4980) curtis2


curtis2
tag

:B
Ennél kicsit több segítő tanácsra számítottam..

curtis

(#4981) erdoke válasza curtis2 (#4979) üzenetére


erdoke
titán

Miért, kell bármilyen különös beállítás nekik? Írd ki egy RW-re, és meglátod, hogy van-e vele probléma.

A legjobb aláírás a héten

(#4982) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Na, ma kipróbáltam az IMGBurn -t, szépen megírta a lemezt csak... Nem találtam olyan opciót, hogy lemez lezárása. Csak külön a Tools -ban. Gondoltam akkor biztos lezárja magától.
Elindítom az írást, kiírta h lead in, mondom ok, aztán írás végén lead out helyett v.mi szinkronizálási akármi jelent meg, utána kijelentette h kész.
Gondoltam Tools -ból nyok rá close disc -et, de arra csak I/O error jött vissza.
Mindenesetre asztali lejátszóban ment rendesen a lemez. Akkor ezek szerint lezárta :F

Az viszont zavaró kissé, hogy olyan sebességeket is felajánl íráshoz amit sem az író, sem a lemez nem támogat...

[Szerkesztve]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4983) erdoke válasza Thulcandra (#4982) üzenetére


erdoke
titán

Miféle módon lehet képfájlt úgy kiírni, hogy nem zárod le? Ha a ''Write/Write Type''-nál DAO van kiválasztva, akkor egyértelmű, hogy lezárod a lemezt.
Minden lemeznél kiírja, hogy az író milyen sebességeket ajánl fel, úgyhogy tudsz értelemszerűen választani.

A legjobb aláírás a héten

(#4984) blattida válasza curtis2 (#4979) üzenetére


blattida
nagyúr

Alapbeállítások, a kívánt mód és sebesség, elindít, kivesz, élvez. :D

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4985) Thulcandra válasza erdoke (#4983) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Azt látom, h kiírja miket ajánl. Értelemszerűen is tudok választani, azzal (nálam) nincs probléma.

Csak nem értem ha tényleg olyan jó ez a progi, akkor miért nem csinál kevésbé hozzáértők számára is érthető guit... Nem egy ismerősöm van aki simán kiválasztaná DVDhez az 52x írást mert gyorsan kell, s utána anyázna mert nem megy.

Igen, DAO -ban írtam, de a progi az írás végén semmi ilyet nem írt h lead out v closing disc v akármi...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4986) erdoke válasza Thulcandra (#4985) üzenetére


erdoke
titán

Ha 52X sebességet választ ki, az ahhoz legközelebb esővel írja meg a progi, tehát egy teljes sebességgel támogatott 16X lemeznél 16X-an.

Nekem +R lemeznél ezeket írja a végén, szerintem ebből egyértelmű:

I 11:44:23 Synchronising Cache...
I 11:44:24 Closing Track...
I 11:44:27 Finalising Disc...

A legjobb aláírás a héten

(#4987) Thulcandra válasza erdoke (#4986) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Sajnos log nálam nem volt bekapcsolva (alapból nincs) - csak azt láttam h írás vége után kiírta a progi status barjába h Synchronising Cache... felment 100% -ra s kiadta h kész.
Nagy sietségben nem néztem meg más progival h le lett e zárva, de asztaliban ment...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4988) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Adódóott egy fura problémám. Van egy lemez, amit le szeretnék másolni, kb 1 éve írt Fuji-R 4x. Az égvilágon semmilyen programmal nem tudtam eddig beolvastatni, csak a Power DVD-vel, az pedig nem fogja lemásolni. Hogy is van ez?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4989) Thulcandra válasza Dilikutya (#4988) üzenetére


Thulcandra
senior tag

PowerDVDben megy akadás nélkül? Mert akkor az tényleg durva.
Ellenkező esetben másik meghajtóban próbáld.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4990) e.vid válasza Dilikutya (#4988) üzenetére


e.vid
senior tag

Isobuster vagy Ultraiso sem boldogult vele?

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#4991) nat válasza Dilikutya (#4988) üzenetére


nat
senior tag

Prószáltad rárakni a vinyóra 1 az 1-be?

[Szerkesztve]

(#4992) curtis2 válasza erdoke (#4981) üzenetére


curtis2
tag

Vmi nem OK 2 GB feletti fájlok írása esetén.. Vmi üzenetet is írt ki, amit majd igyekszem reprodukálni ismét. De ez már holnap lesz.. Sziasztok!

curtis

(#4993) Dilikutya válasza nat (#4991) üzenetére


Dilikutya
félisten

Total Commander, Intéző sem látja, Alcohol, Nero detto semmit nem lát.
Isobustert még kipróbálom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4994) Dilikutya válasza Dilikutya (#4993) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az Isobuster látja a DVD-t, a VIDEO és AUDIO mappák mérete 2kb. Valami ilyesmit, egy pár kb-os iso-t az Alcohol is csinált, de én azt olvasási hibának néztem.
A PowerDVD viszont gond nélkül olvassa a lemezt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4995) curtis2 válasza curtis2 (#4992) üzenetére


curtis2
tag

Azt írja, hogy ISO módban ez nem megy, váltsak UDF-re, ott viszont hibát jelez az írás elindulása után..
Tanács??

curtis

(#4996) gabor128


gabor128
aktív tag

Nem tudna valaki normális .SUP-ot küldeni a killbill 1 és 2-höz. Olyat, amelyen csak a japán (v.kínai?) szövegek vannak, hogy a szinkronos filmen ezek a nem szinkronizált monológok olvashatóak legyenek!

Köszi! :U :U

(#4997) Zomb€€ válasza gabor128 (#4996) üzenetére


Zomb€€
őstag

Kill Bill 1-hez:[link]
Kill Bill 2-höz:[link]

Ezeket alakítsad át .SUP-á és müködni fognak.(A progi neve SRT2SUP)

[Szerkesztve]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#4998) gabor128 válasza Zomb€€ (#4997) üzenetére


gabor128
aktív tag

Köszi! :D

[Szerkesztve]

(#4999) szucsi


szucsi
őstag

sziasztok, egy ideje nem követem figyelemmel az eseményeket dvd film biztonsági karcolás témában.

Rebuildert használok még mindig CCE-vel, egyszerű, ügyes, nagyon jó minőséget ad. Azt láttam, hogy a Rebuildernek leállt a fejlesztése, nem tudom, hogy van-e valami amire érdemes lehet átállni, mert haj de sokkal szebb/gyorsabb.

képbe hozna valaki?

thx

btw: majdnem betelt a totty

[Szerkesztve]

(#5000) blattida válasza szucsi (#4999) üzenetére


blattida
nagyúr

A Rebuildernek nem állt le a fejlesztése, csak a free verzók mindig lassabban frissülnek!
Más meg, a rebuilder helyett, egyenlőre nincs! :DDD

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5001) Jamis


Jamis
tag

Üdv. Mindenkinek! :R

Meg tudná mondani valaki, hogy miért írja ki a Nero ezt [link] amikor isoból szeretnék DVD filmet kiírni?

Előre is köszi.

Csáo

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#5002) Cyberslider válasza Jamis (#5001) üzenetére


Cyberslider
őstag

Huh,hát betehettél volna nagyobb képet is...... :)
Úgylátom a blokkmérettel van valami baja. (Nem szabványos?)

Nemtudom mi lehet a gond,de próbáld meg kicsomagolni az ISO-ból,van erre 1-2 jó progi pl.: isobuster,talán még ellenőrizni/javítani is lehet vele,passz annyira nem ismerem...

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#5003) Józsika85


Józsika85
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne.
Adott egy film sorozat, szeretném kiírni dvd-re felirattal. A forrás: hdtv-rip és sub. Ezt szeretném, normál, asztali lejátszóban lejátszható lemezként megírni. Nem kell hozzá sok nyelv meg szinkron. Csak angolul + a magyar felirat. Hogy érdemes nekiállni? Milyen progit használjak?
Még elég új vagyok ebben a témában (2 napos) :)

köszönöm a segítséget!

(#5004) Met válasza Józsika85 (#5003) üzenetére


Met
nagyúr

Winavi Video Converter, VSO DivxtoDVD, The Filmmachine.
Utóbbi ha jól rémlik a feliratot is ráteszi egyből.
Szóval ezek valamelyikével átkonvertálod dvd formátumba és hozzáadod a feliratot[link]

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5005) nyomika


nyomika
csendes tag

Hello mindenki!

Adott egy eredeti dvd, aminek azonban nagyon halk a hangja. Biztonsági másolatot szeretnék róla készíteni, de úgy, hogy egyúttal a hangerőt is följebb tornászom (mindkét hangsávét).

Az utóbbi lépéshez várnék ötleteket és (ingyenes) programokat, amivel ez kivitelezhető.

Köszönöm, üdv

(#5006) erdoke válasza nyomika (#5005) üzenetére


erdoke
titán

BeSweettel (+ valamelyik GUI, pl. BeLight) csináltam már ilyet valamikor, de nem emlékszek, pontosan hogyan. Talán normalizáltam 99 %-ra? :F

A legjobb aláírás a héten

(#5007) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok:)
Vettem egy DVD s camot bemásolom a gépre a lemezröl videt.
De nem tudom kirini se szerkeszteni:(
Tudnátok ebben segiteni?
Milyen progi kell hozzá?
Elöre is köszi:Netkoo

Samsung S22+

(#5008) Batman


Batman
őstag

Itt a folytatás:

[link]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  DVD film írás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.