Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) joecontra válasza canyyy (#8400) üzenetére


joecontra
addikt

Mit kell vennem a gépemhez, hogy tudjam nézni azon keresztül az adásokat, amit most a tv-n nézek?
Veszel egy analóg tunerkarit.

Illetve, akár a jövőre gondolva előfordulhat, hogy hagyom az előfizetést és elég lesz a földfelszíni adás is. Vagyis a készülék alkalmas legyen földi vételre is.
Ha az analógra gondolsz, akkor arra jó lesz a sima analóg tunerkari. Ha a digitálisra gondolsz, akkor egy hibrid megoldás kell neked. Vagy ha a kábeltévé felejtős, akkor vehetsz digital only karit is.

Üdv,
J

(#8402) canyyy válasza joecontra (#8401) üzenetére


canyyy
csendes tag

Köszönöm a választ!
Ha csak az usb-s megoldás jön szóba, akkor tudnál esetleg mondani konkrétat kártyatípust, mindkét lehetőségre?
Illetve még az nem tiszta, hogy akkor a választott kártya melyik DVB tulajdonsággal kell rendelekezzen?

üdv:
canyyy

(#8403) aag


aag
őstag

Sziasztok!

Vettem egy STRONG nevű erősítős szobaantennát. Mit rontok el, hogy egy 9cm-es lecsupaszítással több DVB-T-csatornát behoz? (Természetesen vízszintesen próbálkozom.)

Az egyik kupacot 642-ezrest kifogástalanul tudom venni a drótdarabbal, de a 794-ezres másik kupacot sajnos sehogyan sem.

Valami tipp?

(#8404) joecontra válasza canyyy (#8402) üzenetére


joecontra
addikt

Illetve még az nem tiszta, hogy akkor a választott kártya melyik DVB tulajdonsággal kell rendelekezzen?
Ha digitális földfelszíni vételt akarsz, akkor DVB-T-nek kell lennie.

Ami a konkrét típust illeti, itt érdeklődj.

Üdv,
J

(#8405) nfsu17 válasza csiszii (#8395) üzenetére


nfsu17
veterán

Újra van dvb-t+dvb-c készülékük. Tessék.
[link]

(#8406) csiszii válasza nfsu17 (#8405) üzenetére


csiszii
csendes tag

Köszi, közben emailen is írtak, hogy van ilyen gépük (2746-os cikkszámon). Viszont mint kiderült még nem dőlt el, hogy melyik csatornán lesznek szeptembertől a meccsek (eddig a SportKlub-on voltak, de most mások is érdeklődnek), addig mindenképp kivárok én is :)

(#8407) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Akinek WayteQ HD-90CX set top boxa van, leírná nekem, hogy hogyan kell időzített felvételt beállítani (egyáltalán lehet ilyet)? Próbáltam már minden firmware-t, de egyikkel sem megy. Az azonnali felvétel rendesen működik.

(#8408) flash-


flash-
veterán

mindigtv adast szeretnek nezni usb s eszkozzel
a gondtalan lejatszashoz eleg egy egymagos 1.4 ghz es procival 512 rammall ellatott laptop?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8409) csendes válasza flash- (#8408) üzenetére


csendes
őstag

A HD csatonákhoz nem elég, ha a grafikus kártya nem támogatja a H.264 dekódolást.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#8410) cigam válasza csendes (#8409) üzenetére


cigam
félisten

Talán még SD-hez sem (ha egy P4-es 2.4GHz-es cerkából indulok ki.)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8411) Kernel válasza flash- (#8408) üzenetére


Kernel
nagyúr

P3 1400-es Tualatin az SD adók felvételeit, vagyis a TS-fájlokat le tudja játszani VLC-vel. 1200-es Tualatin már azt sem, itt van a küszöb.

HD szóba sem jöhet.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8412) flash- válasza Kernel (#8411) üzenetére


flash-
veterán

proci:

Intel Celeron M Processor 410* (1.46-GHz, 533-MHz FSB, 1-MB L2 cache)

videókártya:
i945GM

gondolom kevés ez a mindigtv adások vételére.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8413) Kernel válasza flash- (#8412) üzenetére


Kernel
nagyúr

HD-t nem hinném, de könnyen meg lehet győződni róla, van itt asztali DVB-T vevővel rögzített stream. A készülékek átkódolás nélkül rögzítik az adatfolyamot, vagyis ugyanaz, mint az adás:

m1 HD / Eurovizió / Wolf Kati

Ez pedig egy SD felvétel:

RTL Klub / Csillag Születik / Szabó Ádám (A hibák vételi zavar miatt vannak benne.)

VLC tudja dekódolni mindkettőt, vagy az MPlayer is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8414) gulyasa


gulyasa
őstag

Létezik-e olyan USB-stick formátumú tuner (pl. laptophoz), amely DVB-C és DVB-T tuner is egyben?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#8415) flash- válasza Kernel (#8413) üzenetére


flash-
veterán

koszi
amugy a 720p videokat akadasmentesen viszi a laptop vajon a mondigtv adasok magasabb bitsuruseggel jonnek mint a 720p mkv filmek?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8416) gulyasa válasza flash- (#8415) üzenetére


gulyasa
őstag

Valójában ezt nem lehet így megállapítani, mert a mindigtévés csatornákat "interlaced"-ben (váltottsoros - félképekben jön az adás) sugározzák, nem pedig "progressive"-ben (teljes képek egymás után).
Tehát - laikusként - az interlaced adásokhoz fele akkor bitsebesség is elég - de egy hozzáértő jobban elmagyarázhatná, és kijavíthatná, ha hülyeséget írtam...

A mindigtévé adásainak adatai a témában:
MindigTV kódolási technikák
(Ebből látszik, hogy a HD adásokat 1080i-ben, az SD adásokat 576i-ben sugározzák)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#8417) Kernel válasza flash- (#8415) üzenetére


Kernel
nagyúr

A torrentes 720p mozik még annyi erőforrást sem igényelnek, mint például az RTL Klub SD videója, közel sem. TV-adásnál a bitsűrűség minél alacsonyabban tartása érdekében H.264 kódolást alkalmaznak, aminek dekódolása elég számításigényes, sajnos ez fekteti meg a gyengébb gépeket.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8418) flash- válasza Kernel (#8417) üzenetére


flash-
veterán

akkor mar nagyjabol ertem h miert tunik olyan jo minosegunek a upc direct a divx filmekhez kepest

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8419) Kernel válasza flash- (#8418) üzenetére


Kernel
nagyúr

UPC a MinDigTV-hez képest is jobb, mert kábelen nagyobb sávszél áll rendelkezésre, több frekvenciát tud magának kiosztani, tetszése szerint.

Így állhat elő az a helyzet, hogy az MTV jobb a UPC-n, mint a MinDigTV-n, mert a UPC közvetlenül kap HD-jelet az MTV-től optikai kábelen, amit saját hálózatán országosan tud terjeszteni. Vagyis ők nyilván nem antennával veszik az adást, mint ahogy még a kezdeteknél működött a rendszer, vagy 15 éve.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8420) weeni


weeni
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom melyik topikba lenne érdemes beírni a problémámat, de mivel itt már pár emberrel cseréltem tudást és nem annyira off, így ide esett a választás!

Tehát, rendeltem egy Technisat Cablestar HD2-t hosszú tanakodás után, CI slottal együtt kiemelkedően jó árért 15400 HUF-ért hozzám is vágják ha megérkezik a kártya... Dobozban van hozzá DVBViewer TE (Technisat Edition) névre hallgató program is. Na ezzel vagyok bajban... sima DVBViewer-t ismerem, egyik ismerősöm ezen keresztül nézi az adásokat, de ez nekem teljesen új verzió... Valaki ismeri ezt a változatot? Tudjátok esetleg miben különbözik a sima verziótól? Butított-e vagy a sima szoftver minden tudása benne van? Jó lenne előre tudnom, mert ha butított akkor inkább rászánok pár eurót és befizetek egy sima DVBWiever-re...

Válaszotokat előre is köszönöm...

UI.: Kerestem a TE változatról infót, de semmi lényegit nem találtam, ezért fordultam hozzátok! :)

(#8421) csendes válasza weeni (#8420) üzenetére


csendes
őstag

Itt van egy összehasonlító táblázat a "Pro"-val és a "GE"-vel: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#8422) Kernel válasza weeni (#8420) üzenetére


Kernel
nagyúr

Banálisnak tűnik, de én úgy látom, ott a válasz a Google-ban. Német oldalak jönnek be, de a Google fordító segítségével kihámozható, hogy a TE egy csökkentett funkcionalitású verzió.

Részletes összehasonlítás:

http://www.dvbviewer.com/de/index.php?page=features

Info:

http://www.dvbmagic.de/tv-software/dvbviewer.htm

Teszt:

http://www.dvbmagic.de/tv-karten/technisat-skystar2.htm

Letöltés:

http://www.technisat.de/indexc77f.html?nav=Downloads,de,33&pID=211

http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/soft/soft_1.3_cablestar_hd_2_(incl._dvbviewer_te2)_6792.zip

De azt nem tudom, hogy hardver nélkül lehet-e telepíteni, kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8423) weeni válasza Kernel (#8422) üzenetére


weeni
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Megtaláltam ezt a német oldalt én is és szerencsére elég jól tudok németül, így fordító se kell, de sok olyan dolog nincs benne amit nem is tudom mire szolgál..Ezért is gondoltam aki már talákozott ilyen verzióval az el tudja mondani hogy a minden nap használatot hátráltató opció közül mit nem lehet elérni (gondolok itt a felvételre, csatornalista szerkesztésre,, frissítésekre stb). Amire viszont rájöttem hogy érdemes lesz 1-2 felvételi opció, és beállítás miatt kiadni a 15eurot a dvbwiever pro-ra... Ráadásul elég egyszer megvenni, mivel erre frissítések is ingyenesek... Minden esetre ki fogom próbálni azt amit hozzá adnak, maximum 2x állítom be majd a csatornákat.

(#8424) gulyasa válasza gulyasa (#8414) üzenetére


gulyasa
őstag

Úgy látszik, túl sokat akarok...

Szóval elég lenne egy USB-s digitális kábeltuner (DVB-C).
Létezik olyan?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#8425) cigam válasza gulyasa (#8424) üzenetére


cigam
félisten

Nem akarsz sokat. Ilyen pl. a Terratec H6. Tud analóg, dvb-t, és dvb-c vételt is.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8426) hcs57 válasza gulyasa (#8424) üzenetére


hcs57
őstag

Az MSI Digvox trio pedig DVB-C és DVB-T-t is tud..ha találsz forgalmazót.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8427) hcs57 válasza gulyasa (#8424) üzenetére


hcs57
őstag

Az MSI Digvox trio pedig DVB-C és DVB-T-t is tud..ha találsz forgalmazót.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8428) Sleeper987 válasza gulyasa (#8414) üzenetére


Sleeper987
csendes tag

Üdv!

Nekem Pinnacle PCTV 510e Quatro-m van, DVB-T és DVB-C is. Kicsi, egyszerü a telepítése, dvbviewer-rel minden tökéletesen jön rajta.

[link]

(#8429) gulyasa


gulyasa
őstag

Köszönöm a tippeket.
Azt hiszem inkább keresek egy DVB-C/T set-top-box-ot timeshift és PVR funkcióval (mintha valahol már láttam volna olyat, még a digi-t is megemlítették a leírásában) - jobban megéri.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#8430) cigam válasza gulyasa (#8429) üzenetére


cigam
félisten

Gondolod, hogy az "asztali" megoldás olcsób? :N

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8431) gulyasa válasza cigam (#8430) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem gondolom, viszont...
Egyrészt a tippek közül a legtöbbet "kifutott termék" megjelöléssel már nem is forgalmazzák.
Amelyik meg kapható (Terratec), annál nem sokkal drágábban már egy STB-t is kapok.
Pl. ezt: OPTICUM Synaps CHD3000
USB-s HDD-m van hozzá... ö-öm, bódottá...

(Az elsődleges szempont a digi.tv digitális kábelszolgáltatásának kezelése. A számítógépen tévénézés csak "múló szeszélyként" merült fel... ;) )

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#8432) cigam válasza gulyasa (#8431) üzenetére


cigam
félisten

Oké, de amit linkeltél nem tud dvb-t-t, ami nemrég még feltétel volt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8433) gulyasa válasza cigam (#8432) üzenetére


gulyasa
őstag

Elfelejtetted, hogy azóta volt egy #8424-es hozzászólásom is...

Az USB-s megoldás a mobilitás miatt kellene (pl. laptophoz), viszont a kábeltévé helyhez kötött, laptoppal "mozgásban" csak mindigtévé elérhető.
Eredetileg ezért gondoltam volna egy hibrid megoldásra, amely egyetlen eszközként itthon is és úton is használható.
Jobban utánagondolva, a kényelmi funkciók miatt döntöttem inkább egy DVB-C STB mellett, ami nem is sokkal drágább. Ráadásul itthon inkább nézek tévét a TV-n.
A laptophoz meg elég lesz egy sima USB-s DVB-T tuner, amit mostanság már 6-7 ezerért hozzád dobnak...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#8434) vuk777


vuk777
aktív tag

Erről vélemény valakinek?
USB adapter, Internet, Radio, TV Player :R

(#8435) azbest válasza vuk777 (#8434) üzenetére


azbest
félisten

Ez szerintem egy sima kisméretű pendrive, amin valami internetes tv néző program van...

(#8436) gulyasa


gulyasa
őstag

Digitális adások rögzítésével kapcsolatban lennének kérdéseim:

Azzal tisztában vagyok, hogy az analóg TV-adások rögzítésekor a DVD felvevők MPEG2-be kódolják az anyagot (némelyik MPEG4-re is képes) és mivel csak a minőségi beállításoktól függő konstans bitrátával kódolják az anyagot, így könnyen kikalkulálható, hogy egy adott kapacitású HDD-n mennyi órányi anyag fér el.
(pl. tudom, hogy az én DVD felvevőm 80GB-os HDD-jére SP-ben kb. 40 órát vehetek fel)

Viszont úgy tudom - ha nem tévedek -, hogy a digitális adások rögzítésére képes készülékek nem kódolják át a felvett anyagot, hanem egyszerűen a sugárzott stream-et rögzítik annak eredeti kép és hang kódolásával.

Felmerül a kérdés, hogy akkor hogyan lehet kikalkulálni előre, hogy egy ilyen készülékhez csatlakoztatott HDD-re mennyi órányi felvett anyag fér el?
Szóval minimum mekkora kapacitású HDD-t szükséges használni ilyen célra?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#8437) vlevi válasza gulyasa (#8436) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom mennyire mérvadó, de nekem van egy 1 órás felvételem. Egész pontosan 1:01:25, a BBC-ről felvett Top Gear, .ts állomány 9600Kb/sec. Ez így 4,11 GB (4 422 166 268 bájt)

De a múltkor Kernel rakott fel az M1 euróvízilós adásból egy részletet, ami HD volt, abból is ki lehetne saccolni. De emlékeim szerint néhol kockásodott egy kicsit, gondolom, annak még kisebb a bitrátája, mint a BBC-s adásnak.

[ Szerkesztve ]

(#8438) Rick4 válasza gulyasa (#8436) üzenetére


Rick4
félisten

Minél nagyobb annál jobb, ma egy közepes szinte alig olcsóbb, mint egy nagyobb. Én is a HD-s műholdvevőmbe biztos ami biztos alapon egy 500-as vinyót vettem, azzal pár évig nem ér meglepetés. Belefér, ha 1-2 hónapig nem törlök megnézett felvételeket.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8439) gulyasa


gulyasa
őstag

Köszönöm a válaszokat.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#8440) GBogyó válasza gulyasa (#8436) üzenetére


GBogyó
tag

A digitális tv adások esetében bár változó bitrátával adnak, mégis az átlagos bitrátával jól lehet kalkulálni.
Ha megmondod, milyen szolgáltatótól veszed a jelet, akkor könnyebb pontos értékeket mondani, de pl.:
MindigTV esetén (MPEG-4):
SD adás: 2-3Mb/s
HD adás: 7-8Mb/s
UPC Directnél:
SD adás: 2-4 Mb/s (ez azért is nagyobb, mert MPEG2)
HD adás: 6-12 Mb/s.

Teljesen pontos adataim nincsenek, de így emlékszem ezekre.
3Mb/s esetében olyan 1,3GB/óra saccra,
8Mb/s esetében 3,6GB/óra.

(#8441) Kernel válasza gulyasa (#8436) üzenetére


Kernel
nagyúr

A gyakorlatban ez egyszerűen működik, például az én készülékemnél csak megnyomom az Info gombot a távszabályzón felvétel közben, erre feldob egy kis táblázatot, ahol szerepel minden szükséges információ, aktuális fájlméret, szabad hely, bitsebesség stb.

Bár a táblázatról nincs fotó, de így néz ki a menü:

http://www.digiportal.hu/page.php?89

Sok PVR-es típusban használják ugyanezt a menürendszert és processzort, Alcor stb.

Az aktuális bitsebességgel kalkulálva kijelzi, hogy mennyi idő van hátra, ami elfér az adathordozón. Mondjuk az enyémnél annyi szépséghibája van, hogy menet közben az időérték már nem változik, tehát legjobb a felvétel elején ránézni, ha kevés a hely.

Mert ha például kiírja, hogy 1 órányi szabad hely van, akkor legalább tudok mire számítani. De amikor fél óra múlva is 1 órát közöl, az nyilván megtévesztő.

Így különböző adóknál egy-egy próbafelvételt indítva le tudom tesztelni, hogy például egy 4 GB méretű pendrive-ra HD adóból kb. 1 óra fér el, SD-adóból talán 8 óra, nem emlékszem pontosan. Amúgy is adónként eltérő a bitsebesség.

Felvétel céljára egyébként legpraktikusabb a pendrive, szerintem. Nekem ott figyel mindig benne, gombnyomásra indul a felvétel, például jön egy telefonhívás, megzavarnak valaminek a nézése közben, csak rányomok, később vissza tudom nézni.

Merevlemez már kényelmetlenebb, forog a motor, esetleg soha nem áll le, akkor kapcsold ki, de akkor nem fog készenlétben figyelni, nekem legalábbis hamar elegem lett belőle.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8442) nfsu17 válasza Kernel (#8441) üzenetére


nfsu17
veterán

"Merevlemez már kényelmetlenebb, forog a motor, esetleg soha nem áll le, akkor kapcsold ki, de akkor nem fog készenlétben figyelni, nekem legalábbis hamar elegem lett belőle."

Természetesen, ha már 128GB-os pen-eket adnának fillérekért, akkor ez így valóban kényelmesebb lenne. Aki nem akar 2 óránál több HD adást rögzíteni, annak is jó megoldás ez. De azért 1 óra HD adás az ölég kevéske és ha megnéztem, törölhetem is, mert több nem is fér rá.
Én 320GB-os 2,5"-os, táp nélküli hdd-t használok.
Hangja nincs, ha bekapcsolom a boxot, ez is bekapcsol, ha lekapcsolom, ez is lekapcsol. Ha időzítve vesz fel valamit, akkor is bemountolja a hdd-t, hozzá sem kell nyúlni. Be lehet állítani, hogy X idő után lekapcsoljon. Na ezt még nem próbáltam, de ez után valószínű már nem is vesz fel semmit, ha nyomom a REC-et, hisz már lekapcsolta. Nekem mindig megy a hdd, ha tévézek.
Tök úgy működik, mint a pendrive, nem is értem miért lett belőle eleged. :F

[ Szerkesztve ]

(#8443) Jocky


Jocky
tag

Sziasztok srácok!
Segítséget szeretnék kérni, mert én nem értek igazán ezekhez a dolgokhoz.Van egy Samsung tv-m, amiben van DVB-C tuner és CI kártyaolvasó is.Előfizettem a Vidanetnél egy digitális csomagra.Kijött a szerelő, berakta a kártyát a tv-be, a tv megtalálja az összes digitális adót, de mindre azt írja ki, hogy kódolt adás.Azt mondja a szerelő, hogy nem is fog menni STB nélkül, de hogy miért arrol fingja sincs.Igényeltem egy STB-t, de szeretnék mellé egy CI kártyaillesztőt is venni, mert van egy haver aki talán be tudná állítani a tv-t, hogy STB nélkül is tudjam használni, de most külföldön van a srác és amire hazajön addigra meglesz a STB, de vagy a CI kártyaillesztőt adják kártyával csak vagy a STB-t, együtt a kettő nem megy.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy ilyen CI kártyaillesztőt lehet-e kapni valahol külön, és ha igen, akkor hol?
Bocs a hosszú hozászólásér! :)
Előre is köszi a segítséget!
Üdv: Jocky

(#8444) nfsu17 válasza Jocky (#8443) üzenetére


nfsu17
veterán

Én pont VidaNet-es vagyok és megy gyári STB nélkül a dolog (hála az égnek), LG tévével, a Vidás gyári CAM-el és kártyával.
Tehát a dolog működik, nálad nem tudom mi lehet.
De még másik STB-al is megy, csak a conax kártyával.

Beüzemelés után mennyit vártál?
Pár óra azért lehet nem árt, míg aktiválódik.

[ Szerkesztve ]

(#8445) Jocky válasza nfsu17 (#8444) üzenetére


Jocky
tag

Kijött egy szerelő, az üzemelte be, de sztem nem sokat értett az egészhez ahogy elnéztem.Azért szeretném megnézetni a haverral, de nem hagyták itt a kártyát és a kártyaillesztőt sem.Akkor kapok csak kártyát, amikor a STB-ot is kihozzák, de a kártyaillesztőt viszont nem kapom meg, és anélkül nem tudom berakni a kártyát a tv-be hogy beállitsuk STB nélkül.Ezért szeretnék kártyaillesztőt venni, de nem tudom ilyesmit hol lehet kapni és egyáltalán mi a neve hivatalosan.Tudsz ebben segíteni? :)

(#8446) nfsu17 válasza Jocky (#8445) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekünk a kártyaillesztőt=CAM modul is a Vidanet adta, amint visszavittük a STB-ot. Ingyen.

Most úgy néz ki, hogy van ez a CAM modulunk, a Vidanet által, benne a Conax kártya, szintén Vidanetes, ez egy LG HD tévében, szuperül megy.

Van ezen kívül még egy Vidanetes gyári, ultragagyi STB is, benne a Conax kártya. Ez már havidíjas. Ebből kiszedtem a kártyát és egy magam vett jó minőségű STBban használom.

(#8447) Jocky válasza nfsu17 (#8446) üzenetére


Jocky
tag

Értem.És ha én veszek egy ilyen CAM modult, akkor azzal megy a Vidanetes kártya?Arra gondolok, hogy szolgáltatónként nem egyedi ez a CAM modul?Tehát ebbe minden szolgáltató kártyája jó?

(#8448) nfsu17 válasza Jocky (#8447) üzenetére


nfsu17
veterán

Úgy tudom megy vett modullal is, mert régebb óta használják már egyesek, amikor még a Vidanet nem adta a CAM modult.
Tehát igen, ha veszel egyet, bele a kártyát, akkor mennie kell. De nem tudok erre garanciát vállalni. Mivel ingyen adja a Vidanet, én nem is vettem ezért. De mivel a tévé nem tud felvenni, ezért vettem egy felvevős boxot 2.-nak, szintén bele a kártya és megy.
Technisat modullal megy általában, akik úgy vették.

[ Szerkesztve ]

(#8449) Jocky válasza nfsu17 (#8448) üzenetére


Jocky
tag

Csak nálam az a gond hogy most mikor kint voltak akkor azt mondták, hogy nem fog úgy menni ha a tv-ben van a conax kártya, ezért adnak STB-t, de akkor a CAm modult nem kapom meg.Azért gondoltam arra, hogy veszek egy CAM modult és a haver majd beállítja, ha hazajön.De ha adnak pluszban a STB mellé, akkor lehet inkább bérelek.Mennyit kell érte fizetni havonta?

(#8450) nfsu17 válasza Jocky (#8449) üzenetére


nfsu17
veterán

A 2. készülék, legyen az CAM, vagy STB 800-900Ft körül/hó, de nem találom sehol az oldalon.
Én a helyedben azt csinálnám, hogy a STB-ot egyelőre hagynám a francba, elkérném mégegyszer a CAM-ot, szerelő nélkül. Egy napig, vagy ameddig kell, szüttyögni vele, míg bejön az adás, mert be kell jönnie rajta. Ha nagyon nem megy, CAM vissza, STB újra ide. STB-al megnézni mi a helyzet, aztán ha nagyon kell, vehetsz CAM-et, de ha a Vidanetessel nem jön be, akkor nagy valószínűség szerint a technisattal sem fog jönni. Az idei, új CAMük már elég jó, sőt, nagyon jó.
Ilyet szoktak ajánlani, mikor keresed a csatornát.
Először gyári beállítás visszaállítása, terület finn, nyelv magyar, teljes keresés, gyors keresés, várni pár órát, majd újból, stb.
Nekünk alig kellett 20 perc és már volt adás, de nekünk LG van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.