Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20101) garga01 válasza wassermann (#20098) üzenetére


garga01
senior tag

A Diseqc-nek elvileg semmi köze a földi vételhez, hacsak nem más paramétert is vezérel a tuneren.
A Diseqc alapból műholdas kapcsolók közötti váltásra vagy forgatómotor vezérlésére van.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#20102) JTAGSHOP válasza wassermann (#20098) üzenetére


JTAGSHOP
csendes tag

Köszönöm, megpróbáltam most a leírtak szerint.
Sajnos nem lett semmi javulás a HTSP protokollt használó KODI-s android tvboxon tvheadend pvr kliensben, de számítógépen VLC-vel továbbra is hibátlan a lejátszás azokon a csatornákon is !
A tuner driver bugot és a jelszint gondot akkor kizárnám, hogyan tudnék "MPEG-TS Pass-thru" streamet használni HTSP helyett tvn vagy iptv kliesben android alatt? Talán úgy nem lenne semmi gond. :))

(#20103) wassermann válasza garga01 (#20101) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nem tudom a Diseqc, pontosan itt DVB-T-nél mit fed, de a lényeg, hogy nincs eltüntetve, látszik és állítható. Ha fölé állok az egérrel, a súgó valami ilyet ír ki angolul: a tuner-nek küldött hangolási ismétlésekre vonatkozó kérés, alapesetben 0 (nem ismétli a ráhangolást).

(#20104) wassermann válasza JTAGSHOP (#20102) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Reméljük valaki jön majd, aki tud ebben segíteni.

Nálam azért nem jelentett problémát annak idején, mert próba erejéig az összes mobil-ra, tablet-re, PC-re feltettem a VLC-t.

(#20105) qnadam válasza wassermann (#20104) üzenetére


qnadam
veterán

amikor még tvh-t használtam, gond nélkül ment kodival.
tudom, most sokkal előrébb van a kérdező :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20106) Kenderice válasza wassermann (#20103) üzenetére


Kenderice
senior tag

Gondolom ha mondjuk van két antennád más-más adótornyokra állítva (mondjuk a határ mellett élsz és szeretnéd két vagy három ország DVB-T adását is nézni), akkor egy diseqc kapcsolón összefűzheted azokat és ezzel az opcióval azt tudod vezérelni, hogy éppen melyik antennát használja vételre.
Műholdas rendszereknél vagy több antenna, vagy egy antennán több fej esetében alkalmazzák, hogy ne kelljen tucatnyi koax kábelt levinni a vevőig.

(#20107) azbest válasza JTAGSHOP (#20096) üzenetére


azbest
félisten

Mivel egy tuneren van a T és C vevő rész is, de külön látszik, ezért be kell tenni, hogy azok a tunerek összetartoznak. Nehogy a háttérben a C módban is csatornákat próbáljon frissítgetni, miközben a T módban meg használnád. Linked input / csatolt bemenet. Abból tudja, hogy egy eszköz a kettő, ha ott beállítod. A c részből ki is veheted az engedélyezett pipát, mert az csak kábeltévéhez kell.

Megpróbáhatod az lna erősítő pipát is. Lehet jobb lesz a jelszint.

Óvatosan a kívülről elérhetővé tétellel, jelszót mindenképp állíts be rá, különben megtalálják és elkezdi más is használni. Aztán még belinkelik valahová és téged vesznek elő, hogy miért teszel közzé tartalmat.

A mindig tv go részt olvastad? Beregisztráltad az előfizetésed a weblapon? Sok csatorna elérhető online is, hivatalos appal, weblapról vagy kodi addonból is. Ott a lista, hogy az antennás előfizetésből melyik van meg online is alapból [link]

[ Szerkesztve ]

(#20108) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Segítséget szeretnék kérni az XBOX-os Tunerrel és tvheadend-del. DVB-C-t használok, DIgivel. Az a gond, hogy az ég világon semmi nem jön be, nem talál semmit. Beállítgattam a muxokat, Digi-s frekiket, symbol rate-eket, QAM/256-ot, (beállítások ITT), de semmi. Van vmi ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#20109) wassermann


wassermann
Topikgazda

Ha a Beállítások > Networks fülön kijelölöd a "DVB-C network"-ödet és rákattintassz asszem a Forced Scan gombra, azonnal lépj át az állapot fülre és ott látszania kell, hogy éppen végigmegy a frekisávon!

(#20110) Gabesz87 válasza wassermann (#20109) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, az Rpi topikban is épp ezt ajánlották. Látom, hogy keresi az általam megadott frekiket, alul a log-ban látom is, de mindegyiknél azt írja: scan no data, failed

(#20111) cof válasza Gabesz87 (#20110) üzenetére


cof
veterán

Tuner engedélyezés-letiltás megvolt? Újraindítás?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#20112) Gabesz87 válasza cof (#20111) üzenetére


Gabesz87
addikt

Engedélyezni, letiltani hogyan kell? Sajna nem vagyok nagy szakértője a Linuxozásnak, parancssorozásnak. Teljes ki-bekapcsolás volt többször. Már vagy 2 hete megvan a cucc, csak ritkán van időm vele foglalkozni, de miután feladom, sudo shutdown -h now paranccsal kikapcsolom az egész Pi-t.

(#20113) cof válasza Gabesz87 (#20112) üzenetére


cof
veterán

Csak kiveszed a pipát az enabled résznél, mentés, majd bepipálod, mentés.

TV-n gondolom tesztelted, hogy nem-e koax kábel/csatlakozó probléma és minden csatorna bejön rendben.

Meg nem tudom mennyire érzékeny ez a Tuner a túl erős jelre, ha ONT-ból jön a TV mert nekem nem ilyen van de az is lehet neki probléma.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#20114) Gabesz87 válasza cof (#20113) üzenetére


Gabesz87
addikt

EZ sem nyert :(

Persze, TV-ből húztam ki, ahol minden OK. Addig amíg nem működik rendesen, nem osztom el a kábelt két felé.

Hát, a régi dilemmámat alapul véve, lehet, hogy ezt a tvheadend-es témát elengedem, ha nem fog működni, és veszek inkább egy asztali STB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#20115) cof válasza Gabesz87 (#20114) üzenetére


cof
veterán

Azt a nevet adtad a hálózatnak amúgy, hogy "DVB-C Network"?

Megnézném PC-n is valami programmal pl. ProgDVB hátha a Tuner hibás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#20116) Gabesz87 válasza cof (#20115) üzenetére


Gabesz87
addikt

Fogalmam sincs őszintén szólva, hogy ezt én adtam-e, vagy ez volt "by default". Nem emlékszem.
Ok, kipróbálom majd PC-n is akkor, kösz a tippet.
Várom egyébként közben Ali-ról is a Mygica T230C vevőt, de szerintem az kútba fulladt. Elvileg 6-án megkaptam, gyakorlatban nem. Kiderítettem, hogy Tiszaújvárosba lett kézbesítve (Bp helyett) DHL Express által, csakhogy nem nekem szól, és a tartalma is más, úgyhogy rossz tracking numbert kaptam. Ma indítottam dispute-ot.

(#20117) wassermann válasza Gabesz87 (#20116) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Gyanús, hogy azt fogadtad el (DVB-C Network) , amit a TvHeadend felajánlott. De ezzel nincs gond, ha ez az, ami szerepel a network-öknél és a vevő is ehhez van hozzárendelve.

(#20118) JTAGSHOP válasza Gabesz87 (#20112) üzenetére


JTAGSHOP
csendes tag

Ezen a képen bejelöltem neked az engedélyezést, a tuner menüben a Panasonic szó előtt zölden kell világítania a jelzésnek ha engedélyezve van:

https://kepkuldes.com/image/xyU1c0

(#20119) JTAGSHOP válasza JTAGSHOP (#20102) üzenetére


JTAGSHOP
csendes tag

Magamnak válaszolva pedig:

Megvettem a dvbt erősítőt és beüzemeltem a padláson az antenna előtt. A jelszint 82-100% között van most is minden muxon (előtte is ennyi volt), minden mux külön tuneren jön.
Továbbra is vannak problémás csatornák, azok amik eddig is.
HTSP protokolon ugyanúgy vagy hang nincs ezeken vagy jelszint hibát dob a KODI tvheadend kliense.
m3u listából viszont PVR IPTV SIMPLE CLIENT alkalmazást használva KODIban a 9981 -es porton ezek nyílnak most is (csak odakapcsoláskor 2-3másodpercet kell várni, tehát ott is probémásak de elindulnak).
Samsung smart tvben is rendesen mennek SIPTV alkalmazásban m3u listából.

Szóval ez már előrelépés, meg is elégszem ezzel viszont 1 probléma még van:
ha a csatornalista megváltozik a TVHEADEND szerveren (törlök egy csatornát) akkor az m3u lista már nem működik a klienseken (se kodiban se a samsung tévén), mert a lista a PC-n módosult.
Van-e mód arra, hogy a kliensen a lista frissüljön? A következő bekapcsoláskor kapcsolódjon a tvheadend-et futtató pcmre és szedje le az új adatokat? HTSP protokollnál a 9982-es porton ez megtörténik, lehúzza az EPG-t és a friss listát a kliens de a tévére és a KODI-ban én töltöm rá az m3u-t a készülékekre manuálisan...ezt ki lehet váltani webes eléréssel?
:R

[ Szerkesztve ]

(#20120) Gabesz87 válasza JTAGSHOP (#20118) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok, köszi. Közben kdierült, hogy az volt a gond, hogy nem töltött be rendesen a fw, hiányzott, ami kell a tunerhez. Most kb. fél siker van, mert bár talált ugyan pár adót, de vajmi kevés. Csak 25-öt. És nem is tudom egyelőre, hol kéne látnom, mert nem a Channels-nél jeleni meg, hanem a Services-nél.
Azt sem értem amúgy, hogy miért nem magar a felület, holott a config-ban magyar van beállítva default-ra.
Nem gondoltam, hogy ezzel a Pi+tvheadend-el ekkora sz..ás van.

(#20121) qnadam válasza Gabesz87 (#20120) üzenetére


qnadam
veterán

meglepő, hogy ilyen nyűgös a dolog, nekem onnantól, hogy megkapta a fw-t, kb next-next-finish szinten ment a dolog. sima ubuntuval használtam, de gondolom az nem számít ebben a helyzetben.
viszont az xbox tunerrel sose sikerült continuity errortól mentes streamet csiholnom :(

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20122) JTAGSHOP válasza JTAGSHOP (#20119) üzenetére


JTAGSHOP
csendes tag

Egy kis google-zás után megvan a válasz arra, hogyan lehet automatizálni a csatornalista letöltést + csatlakozási adatokat:

http://USERNAME : PASSWORD@YourTVHeadendIP:9981/playlist/channels.m3u?profile=YOURPROFILENAME

Ez kell a kliensnek :R

[ Szerkesztve ]

(#20123) wassermann válasza Gabesz87 (#20120) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nekem is furcsa, hogy ennyit szenvedsz a TvHeadend-el...

Nálam: egyszer megcsináltam, akkor nálam is volt egy kis nyűglődés az egyik USB-s DVB-T vevő megfelelő firmware-ét megtalálni. Azóta megy, mint a karikacsapás.

[ Szerkesztve ]

(#20124) JTAGSHOP válasza JTAGSHOP (#20122) üzenetére


JTAGSHOP
csendes tag

Korai volt az örömöm, ezzel a módszerrel sem tökéletes a streamelés.
(http://USERNAME : PASSWORD@YourTVHeadendIP:9981/playlist/channels.m3u?profile=YOURPROFILENAME)

A kapott csatornalista a felhasználónév és jelszó helyett a ticketID -vel biztosítja a szerver hozzáférést... kb 10 percig aztán csatornaváltás után a VLC leáll és kéri írjam be a felhnév+jelszót. KODI pedig szimplán lecsatlakozik a szerverről.
Igazából most kezd elmenni a kedvem az egésztől. Miért jár le a "ticket" ?
Van erre egy kapcsoló amit én nem állítottam be a tvheadendben? :DDD

(#20125) JTAGSHOP válasza JTAGSHOP (#20124) üzenetére


JTAGSHOP
csendes tag

Tovább googlezva másnál is az a helyzet ami nálam és meg is oldották a hibát (jelszavas azonosítással nem áll le a stream):
https://tvheadend.org/issues/5274

De ehhez már egy újabb verzió kell a Tvheadendből: 4.3-1532~g409a70630
Nálam Ubuntun a "HTS Tvheadend 4.2.8-dirty" verzió van.
Ubuntu alatt sikerült bárkinek ezt feltelepíteni? Nem találok ilyet.
:F

(#20126) azbest válasza JTAGSHOP (#20125) üzenetére


azbest
félisten

a hivatalos oldal letöltés részéről vezet egy link letölthető deb fájlos oldalra:
Ez a 64bites pécés deb-es link [link] ha másfajta kellene (arm, raspberry pi-s), akkor szűrés nélkül is ott vannak. Választ a te ubuntudnak buildeltet (a nevében van)

Ha jól látom hozzáadható repositoryként is [link]

Ez a leges legfrissebb módosítást is tartalmazza, nem biztos, hogy mindig stabil. Ha van egy bevált verziód lehet érdemes elmenteni / megjegyezni azt a deb fájlt is.

[ Szerkesztve ]

(#20127) wassermann válasza JTAGSHOP (#20125) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Sajnos a fejlődés néha hibás irányba vezet.

Amikor kb 8 éve először TvHeadend-et használtam, semmi ilyen gond nem volt: egyáltalán nem volt kötelező jelszavas védelem. Aztán megjelent és én is szembesültem vele, de szerencsémre én nem stream-elek, csak a web-es felületen keresztül használom videó-magnónak, ott meg nincsenek problémák.

(#20128) wassermann válasza wassermann (#20127) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Egyébként a sima VLC is tud helyből TV-vevőt megnyitni, csak nem hiszem hogy olyan széles a szolgáltatás-palettája, mint a TvHeadend-nek.

(#20129) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ez amúgy még mindig jó Tuner-nek számít (mármint a "Solo")? Főleg DVB-C-re és felvételre is kellene. Vagy van esetleg "olcsóbban" valami ajánlható típus manapság?

Amúgy Windows 11 alatt milyen felvevős (program) megoldás ajánlott manapság?

THX!

(#20130) JTAGSHOP válasza azbest (#20126) üzenetére


JTAGSHOP
csendes tag

Köszönöm a választ és segítséget mindenkinek, a frissítés megoldotta a problémákat. :R
Tesztelgetem, jónak tűnik egyelőre. Ezt telepítettem:

tvheadend_4.3-2096_g02987438d_jammy_amd64.deb

A listát most így érem el:
http://user:pass@ip:9981/playlist/auth

Tvben pedig így adom be az m3u -t:
http://user:pass@ip:9981/playlist/auth/channels.m3u

Arra van-e mód, hogy mondjuk a gyerekek tévéjére olyan listát tegyek ami csak a meséket tartalmazza. Mármint ne kézzel csináljak m3u-t hanem a fentebb említett url-ből tudjon lehúzni a tv listát:
http://user:pass@ip:9981/playlist/auth/channels.m3u

Én pedig továbbra is elérjek minden csatornát. :K

[ Szerkesztve ]

(#20131) Kenderice válasza SunMount3r (#20129) üzenetére


Kenderice
senior tag

Miért nem veszel egy DVB-C boxot?
Alapból mindent tud amit szeretnél és kevesebbet is fogyaszt mint egy PC.
Okos beltérire meg van egyéb "okosság" is...

(#20132) SunMount3r válasza Kenderice (#20131) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak alkalmanként kellene, erre túlzásnak érzem kipengetni egy ilyen Box árát, ha már úgyis itt a PC-m.

Okos beltérire meg van egyéb "okosság" is...-> Vagyis? De írom, nem "állandó üzemre" kell. Csak annyi lenen fontos, hogy SD-ben és HD-ben is jó minőségben fogja és rögzítse a képet/hangot.

[ Szerkesztve ]

(#20133) Kenderice válasza SunMount3r (#20132) üzenetére


Kenderice
senior tag

Egy ilyen USB-s DVB-C tuner áráért simán vehetsz egy boxot...

(#20134) pjen válasza Kenderice (#20133) üzenetére


pjen
félisten

Ráadásul bedugja és müködik.

(#20135) SunMount3r válasza Kenderice (#20133) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pl.?

#20134 pjen: Miért ez a Tuner nem? OK lehet kell külön program hozzá Windows-ra, amivel megy a felvevés, de ha egyszer működik, akkor működik, a programot meg gondlom max. 1x kell beállítani hozzá.

(#20136) azbest válasza JTAGSHOP (#20130) üzenetére


azbest
félisten

egy régebbi issue kapcsán írják, hogy elvileg channel tag-elésre lehet szűrni felhasználónként. Ha felveszel valami gyerek tag-et, akkor a gyerek usernek esetleg beálltható, hogy csak azokat a csatornákat érje el [link]

Most nem fut nálam tvheadent, szóval megnézni nem tudom pontosabban.

[ Szerkesztve ]

(#20137) Kenderice válasza SunMount3r (#20135) üzenetére


Kenderice
senior tag

Pl:
[link]

(#20138) SunMount3r válasza Kenderice (#20137) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, tegyük fel, hogy egy ilyet beiktatok "állandóra" a kábel és TV közé:
1. Nem tudom ebben milyen "Tuner" van a TV-jéhez (2014-es SAMUSNG H64000-as) képest, de nem lehet, hogy a TV-ben eleve jobb van (pl. képminőség ügyileg)? Mert ugye akkor az "élő" TV adást is ezen "keresztül" kell majd néznem.
2. MPEG2/AVC-ben tud rögzíteni TS-ben, eddig OK, de gondlom egy PC-s TV Tuner és egy jó felvevőprogi esetén ennél azért szabadabbak a rögzítési lehetőségek. Pl. gondolok itt HEVC-re is (mármint, hogy abban rögzítse, mert tudom, a stream alapból nem az). Nem "feltétel", de ha a minőség is fontos, hát nem is tudom...
3. A vezérlés PC-ről egyértelmű, ennek a TV BOX-nak meg a saját app-ja, meg "mit tudom én milyen", meg hogyan vezérelhető pl. egy szimpla infrás távval...
4. De csupa fül vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#20139) pjen válasza SunMount3r (#20138) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell a tuneren keresztül nézned. Ketté osztod a koaxot egy a tunerbe egy a tv be. Aztán például egy HDMI kábellel összekötöd a Tv t és a tunert. Úgy használhatod mint egy VHS t.Nem kell azt nézni amit felveszel, akár ts ben is. Ráadásul az enyém pl kezeli a DIGI kártyát is. Adnak hozzá IR távot is. És ezt mind tudja kenderice fórumtárs által linkelt kütyü.

[ Szerkesztve ]

(#20140) SunMount3r válasza pjen (#20139) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ahhoz még kellen vennem és bebűvészkednem egy "coax elosztót", ráadás kábellel együtt.
Ráadásul a TV-t is be kell kapcsolnom, ha felvételre készülök/leállítani is, kell lássam mit csinálok, stb. A Tuner-el meg itt lenne, "egy pöccintésre" az egész a monitoromon, amikor csak akarom. Sőt, a BOX-ra még gondlom külön rá kellene dugnom pl. egy USB-s winyót, amire rögzít, mert feltételezem olyat pl. nem tudod, hogy egyből hálózatot keresztül mentené rá a "PC-mre", pl. SMB-n keresztül...
Szóval ez így kb. egy árban lenne pl. a linkelt USB-s Tuner-el és még mindig nem látom ennek az előnyeit. ???

[ Szerkesztve ]

(#20141) wassermann válasza SunMount3r (#20138) üzenetére


wassermann
Topikgazda

" a TV-ben eleve jobb van (pl. képminőség ügyileg)"

A digitális műsorszórásban (és ennek rögzítésében) pont az a lényeg, hogy az adótorony által sugárzott stream-et rögzíted vagy adod mindig tovább újrakódolás nélkül, így a minőség ugyanaz marad, akár TV-n akár PC-n vagy máson nézed

[ Szerkesztve ]

(#20142) SunMount3r válasza wassermann (#20141) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, de a "dekódolás" mindig ugyan úgy zajlik, bitől-bitre ugyanolyan eredménnyel?

Szerk.: Sorry. Jah, hogy nincs is "dekódolás", mert stream 1:1-ben való rögzítése történik (gyak.: "capture")? Meg ez még egy dolog, de ha már "átjátszás is van közvetlen a TV-re", akkor ott már van dekódolás is.

[ Szerkesztve ]

(#20143) pjen válasza SunMount3r (#20140) üzenetére


pjen
félisten

A koax elosztó tokkal vonóval nincs 1K. A PC t is be kell kapcsolni, hogy lásd,mit csinálsz. Végülis egyetlen hatalmas előnye van az amikónak, gond nélkül működik. De ezek csak ötletek, ha nem hát nem.

(#20144) wassermann válasza SunMount3r (#20142) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Megjelenítheted a TV-vel is: megosztod neki hálózaton a rögzített TS-t vagy pendrive-ra másolod és a TV-be dugod.

(#20145) qnadam válasza SunMount3r (#20129) üzenetére


qnadam
veterán

windowson nekem az astrometa is teljesen jól működik, az olcsóbb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20146) Bozek válasza SunMount3r (#20138) üzenetére


Bozek
nagyúr

"azért szabadabbak a rögzítési lehetőségek. Pl. gondolok itt HEVC-re is (mármint, hogy abban rögzítse, mert tudom, a stream alapból nem az)"

Ha tudsz is realtime kódolni (a DVBViewer például felvételt csak utólag tud), akkor is mi értelme? A minőség jobb nem lesz, csak a méret kisebb. És azért HEVC-hez kell egy erős PC is, ha jó minőséget akarsz. Mert bár van NVENC, de az nem lesz minőségi.

Egyetlen egy okból van értelme, márpedig akkor, ha az adást máshová streameled és gyenge a neted. Ezt mondjuk egy box-al (legalábbis az olcsóbbakkal) nem tudod megoldani.

(#20147) qnadam válasza Bozek (#20146) üzenetére


qnadam
veterán

korszerűbb vga-val az nvenc most már elég jó, az intel quicksync meg jó pár éve. más kérdés, hogy én se kódolok át szinte semmit, de háttérben nézett dolgoknál akár lehet is értelme egy realtime tömörítésnek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20148) Bozek válasza qnadam (#20147) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem a sebesség a gond, hanem a minőség. Persze ha csak streamre kell, arra tökéletes, de más célra nem használnám.

(#20149) qnadam válasza Bozek (#20148) üzenetére


qnadam
veterán

minőségről beszélek én is, a gyárban az rtx 3070-ből meglepően korrekt videó tud kijönni, sokkal jobb, mint az itthoni 105ti-ből.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#20150) wassermann


wassermann
Topikgazda

Én sem kódolom át mióta digitális a sugárzás, hagyom úgy ts-ben ahogy a TvHeadend az eredeti stream-et rögzíti. Így a több hangcsatorna is megmarad és nincs az újratömörítés miatt minőségvesztés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.