- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gátoljuk meg játékaink halálát!
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- hcl: MS Office365 Linuxon
- MasterDeeJay: Noname 1TB-os SATA SSD teszt
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kernel
nagyúr
válasz
lifilif #16594 üzenetére
Az egy dolog, hogy te mit gondolsz, meg állítólag mit állítanak mások, én meg azt gondolom, hogy nem vagy elektronikai szakember (különben biztosan megoldottad volna), én meg forrasztópákával a kezemben születtem.
Ha nem írod le, hogy mivel próbálkoztál eddig, én nem tudhatom látatlanban. Márpedig ez az első lépés, amit laikusoknak távolról javasolni lehet, hogy iktasson be egy ilyen eszközt.
De lehetnek további problémák is, ami távolról ki sem vizsgálható, fel sem térképezhető a kábelgubanc, ami egyeseknél kialakul. Létrejöhet zavarhatású földhurok két földelt konnektor között is.
Legegyszerűbb példa, ami fórumokon is előkerül, hogy valaki a számítógéphez barkácsol egy erősítőt, amit egy földelt dugós tápegységgel lát el. A PC-táp is földelt, csodálkozik az illető, hogy mi zúg?
Ezzel szemben ráköt a PC-re egy "laposdugós" (földeletlen) erősítőt és csend lesz. De ha azt az erősítőt még ügyesen áthurkolja máshová, megint zúgni fog.
És még számos olyan probléma lehetséges, amit egy laikus fórumon keresztül el sem tud mondani, távolról át sem lehet látni, egyedileg kellene kivizsgálni, egyedi megoldást találni. Lehet a probléma forrása készüléken belül is.
Ugyanakkor számos okosnak tűnő cikket vagy hozzászólást is lehet olvasni a témában, csak én sokszor azokban is látok hibát, sokan csak ugatják a témát, de azért szeretnek úgy csinálni, mintha értenének hozzá.
Külön téma az áram alatti csatlakoztatáskor meghibásodó bemenetek vagy kimenetek, amikor egy feszültségkülönbség ott egyenlítődik ki. Hiába van úgy kiképezve a legtöbb csatlakozó, hogy először a külső fémrészeknek (GND) kell érintkezni egymással, ami a káros hatásokat kivédi, mégis mennek tönkre készülékek, HDMI-csatlakozások például. A központi antenna és a hálózati védőföld között pedig 100 V közeli feszültségkülönbség is elő tud állni, ami már ráz is, ha megérintik.
De ez részben kezelési hiba is, hiszen a legtöbb kezelési utasításban előírják, hogy áram alatt nem szabad dugdosni.
Egyébként, amikor már össze vannak testelve a készülékek, kábelben sincs megszakadva a GND, a digitális jelátvitelben nem okoz zavart a fellépő kiegyenlítőáram, hiba sem keletkezhet emiatt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- AKCIÓ! ASUS Z97-A Z97 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- 124 - Lenovo Yoga Pro 7 (14IMH9) - Intel Core Ultra 9 185H, RTX 4060 (48 hónap garancia!) (ELKELT)
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Z370M i5 9400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB ZALMAN S2 TG Corsair S650W
- BESZÁMÍTÁS! GigabyteA620M R5 7500F 32GB DDR5 500GB SSD RX6700XT 12GB Bitfenix Nova Mesh Enermax 750W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged