Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  DuckDuckGo

Hozzászólások

(#1) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Legyen ennek a keresőnek is témája, hírek, kritikák, vélemények, idézetek a duck blogból.

(#2) I02S3F válasza Igorovics (#1) üzenetére


I02S3F
őstag

Máris kérdezek, ha megmarad a topic! Elvileg biztonságosabb a google-nél. De olyan jó találatokat is ad? :R

[ Szerkesztve ]

(#3) GreenGoblin válasza I02S3F (#2) üzenetére


GreenGoblin
tag

Szinte majdnem ugyanazt adja mint a Google leszámítva hogy nincs reklám a tetején.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#4) Igorovics válasza I02S3F (#2) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Az anyagi lehetőségeik és a szerverparkjuk mérete alatta marad a Google-énak. :) Ezért szerintem lehetnek lemaradások, de folyamatosan fejlődnek.
De tudnak pontosan ugyanolyan releváns találatokkal szolgálni, mint a Google, lévén létezik "!g" bang :)

(#5) I02S3F válasza GreenGoblin (#3) üzenetére


I02S3F
őstag

És Igorovics / Köszönöm szépen!

(#6) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Amíg nincs a topicnak topicgazdája, hogy legyen összefoglaló, addig pár mondat és link erről a keresőről (ha valaki még nem ismerné):

A DDG egy olyan internetes kereső, amely úgy nyújt szolgáltatást a felhasználóinak, hogy közben azok magánéletét maximálisan tiszteletben tartja. Ezt a filozófiát olyan komolyan gondolják, hogy egyrészt erősen kiemelik a bemutatkozó oldalon, másrészt külön blogot szenteltek a témának.
Mivel semmilyen adatot nem tárolnak el az őket felhasználókról, a rivális Google viszont pont ebből szerzi a profitja nagy részét, a két cég között a múltban voltak súrlódások (hasonlóképp, mint e-mail tekintetben a Protonmail és Google között).

Néhány link:
Kereső: link
DDG blog: link
DDG forgalom kimutatás (átlag az utolsó 365 napra) : link
Egy hír arról, hogy a DDG az elmúlt évben az Egyesült Államokban a résesedését kb duplájára növelte és a napi látogatottsága elérte a 100M-t: link

Én örülnék, ha lenne pár kereső, amelyik labdába tudna rúgni a Google mellett, nem feltétlenül kellene, hogy ez a DDG legyen, lehetne bármelyik másik is (az Ecosia is nagyon rokonszenves), az biztos, hogy egy kialakuló versennyel mi felhasználók jól járnánk.

(#7) Rimuru válasza I02S3F (#2) üzenetére


Rimuru
veterán

Lokalizalt talalatokban meg mindig boven elmarad a google-tol es ilyen esetben erdemes hasznalni a regio beallitast is.

Angol (es amerikai) keresesekre viszont tenyleg kozel van.

Vigyázat, csalok!

(#8) Rimuru válasza Igorovics (#6) üzenetére


Rimuru
veterán

A legfontosabb es leghasznosabb feature a bangs, ha raall az ember akkor nagyon kenyelmes tud lenni.

Vigyázat, csalok!

(#9) GreenGoblin válasza Igorovics (#6) üzenetére


GreenGoblin
tag

Pár DuckDuckGo alternatíva:
Qwant
Startpage
Peekier
SwissCows
SearX
MetaGear
Mojeek
Givero
Search Encrypt
Gibiru
Yippy
Oscobo

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#10) Igorovics válasza Rimuru (#8) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Köszi, a bangs funkciót én is nagyon szeretem, a közeljövőben írok majd arról is.

(#11) Igorovics válasza GreenGoblin (#9) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Igen, ezek mind jók, van néhány, amelyik kicsit réteg (pl szerintem a SwissCows), kíváncsi vagyok, valamelyiküknek sikerül-e nagyobb népszerűségre szert tennie.

(#12) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Ahogy fentebb írták (Rimuru), a DDG nagy dobása a bangs, aminek során shortcutok használatával kapásból egy oldalon belül kereshetünk. Ezek használata roppant egyszerű, felkiáltójel után az adott oldal kódjának használata, majd amit keresni szeretnénk.
Pl. "!w Saddam Hussein" egyből a Wikipédián fog rákeresni az illetőre. Jelenleg 13 és fél ezer bang van, és lehet újakat is kérni, a magyarok is aktiválták magukat ezen a téren, a hvg-hez és indexhez is találtam pl. banget (a Prohardverhez nem :) ).

A keresővel kapcsolatos hír, hogy február másodikán a felhasználtsága ismét megdöntötte a korábbi rekordot, ezúttal 1.5 millióval, már majdnem elérte a 105M-t, és azóta is stabilan napi 100M fölött ragadni látszik.

(#13) zsamiatt válasza Igorovics (#12) üzenetére


zsamiatt
őstag

én is el kezdtem használni de valami furcsa. Egyrészt olyan találatokat is behoz amiben nincs benne a kulcs szó minden darabja, plusz hiába van megadva hogy előszór a magyar oldalakat adja még is keveredik a magyar és a többi találat. EZ valami bug lenne vagy én csinálok valamit rosszul?

Köszönöm,

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#14) Igorovics válasza zsamiatt (#13) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Nem tudom, nem vagyok szakértője a keresőnek, csak használom és remélem, hogy népszerűvé válik :)
A kulcsszavas részre a tippem, hogy az előző keresések alapján relevánsabbnak ítélt találatokat próbálja meg előre sorolni, még ha a szavak némelyike hiányzik is, a másodikra elképzelésem sincs, de ha mutatsz egy keresési linket, megnézhetjük.

(#15) zsamiatt válasza Igorovics (#14) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szia, most pl erre kerestem rá
raspberry pi zero ház
[link]
Be van kapcsolva a, hogy Magyarország
Első 3 külföldi, Utána jön egy két magyar. A baj az, hogy pl a ház szó benne sincs egy csomó találatba.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#16) Rimuru válasza zsamiatt (#15) üzenetére


Rimuru
veterán

Ki tudod eroltetni hogy benne legyen, "" vagy + jelekkel, bovebben (ezek nagy resze mashol is (pl google) kb ugyan igy mukodnek).
pl, raspberry pi zero "ház" vagy raspberry pi zero +ház, stb.

Vigyázat, csalok!

(#17) zsamiatt válasza Rimuru (#16) üzenetére


zsamiatt
őstag

a gugli előszór behozza elvileg amibe benne van aztán kezd alternatívákat feldobni. Ezért is furcsa ennek a müködése. Az az érzésem ez még főként az angol területekre van kihegyezve és nem a nemzetközi keresésekhez.
De így hogy "" ezt használtam már nem rossz.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#18) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Rövid DuckDuckGo összefoglaló februárról (egyik hír sem kacsa, haha):
- Február elsején megdőlt a napi keresési rekordszám (104.9 millió - összehasonlításképp a Google naponta több milliárd keresést szolgál ki)
- A hónapban naponta átlagosan 98.8 M keresés futtattak le a DDG-n, a januári 95.3 M után - valószínűsíthető, hogy márciusban a kereső átlépi a mágikus 100 M-t :)

A statisztikákat itt lehet megnézni.

- Mindezek mellett globálisan a DDG februárban 0.64%-os szeletet képviselt a keresőmotorok között, az Egyesült Államokban népszerűbbnek számít, ott 2.44%-on áll jelenleg.

(#19) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Márciusban stagnált a kacsa, hosszú idő után először, nem jött össze a napi 100M átlag, cserébe megvan a 3 milliárdodik keresés.
Még egy érdekes videó a keresőről, egy DDG-t használó informatikus kritikái vele kapcsolatban, összehasonlítás a google-lel (a hátrányok nagy része az anyagi lehetőségekre vezethető vissza).

(#20) Tapsi


Tapsi
addikt

Mi az üzleti modell a DDG mögött? Oké, nem követnek, nem bombáznak hirdetésekkel. Amíg kitart a befektetők pénze.

(#21) Rimuru válasza Tapsi (#20) üzenetére


Rimuru
veterán

Reklamok. :)
[link]

Vigyázat, csalok!

(#22) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Nálatok is behalt a duckduckgo?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#23) zoyoxy


zoyoxy
tag

Nem a keresőhöz tartozik, hanem az androidos alkalmazáshoz. Ha beállítom alapértelmezett böngészőnek és más alkalmazásokban linkre kattintok, majd a DDG-ben vissza, akkor nálam a böngészőben nyitva marad az oldal. Tehát például 20 katt után +20 fül. Másnál is így van? Többi böngésző bezárja az ilyen füleket(szerintem helyesen).

(#24) Igorovics válasza zoyoxy (#23) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Én nem tapasztaltam az általatok írtak közül egyiket sem.

(#25) kelna91 válasza Igorovics (#4) üzenetére


kelna91
senior tag

Bocs a necropostért, de akkor már inkább az !sp banget használja az ember !g helyett, lévén a StartPage egzaktul a G1G találatait adja vissza, követés nélkül.

Az én tapasztalatom egyébként az, hogy angol keresésre a DDG kb. 99%-ban ugyanazt vagy ugyanolyan jó találatokat ad, mint a G. Tényleg nagyjából 100 angol keresésből egyszer kell !sp banget használnom, és legtöbbször az is csak arra jó, hogy kiderüljön, hogy a Google sem találja. Magyar kifejezésekre kicsit rosszabb, olyan 95-98%-os lehet. A !bangek, a végtelen görgetés és a sötét téma viszont olyan használhatóságbeli előnyök, amik a G-nél jobb keresővé teszik. A magánélet védelmét meg sem említem, evidens, hogy az a lényeg.

(#26) kelna91


kelna91
senior tag

Ajánlok néhány hasznos !banget:
!wen: angol wiki
!whu: magyar wiki
!aru: árukereső
!wa: wolframalpha
!maps: google maps (fúj! :D )
!osm: open street maps :K
!yt: youtube
!a: amazon
!e: ebay

[ Szerkesztve ]

(#27) Igorovics válasza kelna91 (#25) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Jogos, a startpage nekem is eszembe juthatott volna :)

(#28) Rimuru válasza Igorovics (#27) üzenetére


Rimuru
veterán

Vegre megjelent a custom date opcio. :)

Vigyázat, csalok!

(#29) kelna91 válasza Rimuru (#28) üzenetére


kelna91
senior tag

Á, ez király! Kösz az említést.

(#30) zizidor


zizidor
senior tag

Desktopon használtok DDG bővítményt? Én elkezdtem, a leírása szerint kiváltja a HTTPS Everywhere és a Privacy Badger bővítményeket, de talán még a reklám-blokkolókat is. Van erről valami gyakorlati tapasztalatotok?

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#31) Igorovics válasza zizidor (#30) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Bocs a lassú reagálásért, egy ideig mindenféle okokból nem használtam az oldalt. Én jelenleg az általad említett Firefox kiegészítőket használom, nem a DDG-t. Milyen tapasztalatokat szereztél?

(#32) zizidor válasza Igorovics (#31) üzenetére


zizidor
senior tag

Az én tapasztalataim meglepően jók. Jó ideje már az említett HTTPS Everywhere, Privacy Badger, uBlock Origin szentháromságot használtam mindenhol, ahol csak lehetett, még a céges gépeken is. Most a DDG mellett ezeket nem töröltem, csak kikapcsoltam, és az élmény szinte ugyanaz.

A HTTPS-ről nehéz nyilatkozni, mivel rengeteg site átállt már sima http-ről. Viszont a közösségi appok elkezdtek irreleváns hirdetéseket tolni, és semmi közük a webes tevékenységemhez vagy a kereséseimhez. Privacy Badger ide vagy oda, korábban nem volt ritka, hogy mondjuk PC-n, árukeresőn néztem valamit, másnap mobilon instagram hirdetésekben találkoztam vele. Na most ez nincs, legalábbis pár hét használat után ez tűnt fel leginkább.

Ezt kb. egy hete még megtoldottam azzal, hogy mindkét mobilon a DDG böngészőt állítottam be alapértelmezettnek. :))

Ami viszont hiányzik, az a uBlock cookie warning szűrője. A gigatonnányi idegesítő, kötelezően felugró, totálisan értelmetlen figyelmeztetés miatt lehet hogy azt azért visszakapcsolom.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#33) Igorovics válasza zizidor (#32) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Szuper, köszi szépen a választ!

(#34) zizidor


zizidor
senior tag

Csak beszámolnék az újabb tapasztalatokról. Ahol felbukkannak reklámok (pl. mobil appok, közösségi média), ott leginkább csak Spotify és Tidal reklámok vannak, időnként egyes közeli (~50 km-en belül) események, meg teljesen általános dolgok, de szerencsére teljesen elszakadtak a netes tevékenységeimtől, keresésektől.

A uBlock-ot visszaraktam, így az idióta cookie meg adatvédelmi figyelmeztetések is csak igen ritkán jelennek meg. Így marad.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#35) Igorovics


Igorovics
csendes tag

A júliusig tartó csökkenés után ismét erőre kapott a kacsa, folyamatos növekedést produkál és októberben megdőlt a napi csúcs is, az új rekord 105.983.795

(#36) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Novemberben ismét rekordot döntött a DuckDuckGo, több szempontból is, 29-én a napi csúcs 108,882,447-ra módosult, a hónapban történt napi átlaglekérdezések száma pedig először lépte át a százmilliót. Ahhoz képest, hogy év elején még az volt a nagy hír, hogy volt egy olyan nap, amikor 100M fölé jutottak, nem kis fejlődés. :)

Forrás

[ Szerkesztve ]

(#37) Fred23


Fred23
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  DuckDuckGo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.