Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#839) janos666 válasza woryz (#838) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én is bénáztam pár perc és ellenfél erejéig, míg rájöttem miként lehet a korábbi DA részekhez hasonló módon és ezzel együtt viszonylag kényelmesen játszani.

Hamar berögződésemmé vált, hogy mikor ellenfélbe ütközöm, akkor suhintok egyet az egérgörgőn, ami úgy volt beállítva a játékmenüben, hogy kigörget egészen a "taktikai nézetig" és ezzel együtt automatikusan jön egy pause is (mondjuk talán ez az alapértelmezés is, de a menü tanulmányozásából jöttem rá, hogy vannak ilyen funkciók). + Ez részletkérdés, de átállítgattam a QWEASD gombokat úgy, hogy ugyan abba az irányba forgassák/tolják a kamerát a fókuszponthoz képest normál és taktikai nézetben is (azt hiszem, hogy ez valamiért nem így volt alapbeállításokkal, de lehet hogy csak én kapkodtam el a dolgot és állítottam el rosszul még a legelején, mielőtt láttam hogy mi mit csinál a gyakorlatban).

Szóval pause alatt többé-kevésbé körbenéztem a területet, illetve szükség szerint kiadtam pár parancsot a csapattagoknak, aztán nyomtam egy un/puase-t (amit beállítottam egy kényelmesen elérhető gombra), de a taktikai módból nem léptem ki az utolsó ellenfél haláláig, hanem így szituációtól függően vagy unottan bámultam, vagy vadul járkáltam körbe a kamerával és "micromanageltem" a harcot, szükség szerint akár köztes un/pause nyomkodással (de a harc közbeni pause nálam nem berögződés, ha lehet akkor valós időben próbálok játszani, ami a "boss fight"-ok kivételével általában elég).

Néhány puzzle-nél, ami több csapattag pozicionálását is igényelte, volt néha pár apróbb problémám, de már nem emlékszem pontosan, hogy miért kellett volna néha kilépnem a taktikai módból, aminek a hatására viszont mindenki elfelejtette a parancsait és elkóborolt a helyéről. De végül is megoldható volt minden.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.