Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

No, megérkeztünk Bambarába, kicsit pofára esés de nem vészes. (Recepció szintjén kértem szobát, közel a recepcióhoz, ehhez képest sikerült a legtávolabbi szobát kiadni. 😂 )
Node ott egye meg a franc, idő jó, wellness jó, sör hideg.
Nemsokára vacsi, csak hús, köret nem kell.
Aztán jöhet desszert. 😏😁

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#802) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ami azóta történt.
Szerdán jön egy független értékbecslő, aki megmondja mennyit ért most az ingatlanunk.
Ha megvan a kotta, szépen ráteszek mondjuk +10%-ot hogy legyen miből alkudni, aztán elballagok a közelünkben működő műintézményhez akik a faluban már több házat is megvettek. (nem a Samsung)
Kíváncsi vagyok, hogy mennyire értékelik a házat... :U
Mamával lázas keresést folytatunk, eddig amit meg tudunk (elvileg) fizetni az Erdőkertes.
Néhányszor már autóval/gyalog végigmentünk a falun, Veresegyház jobban tetszik, de az X+20MFT.
Így kompromisszum lesz, nekem fontos hogy legalább 800m2 telek legyen, NE ikerház, NE sorház.
Marad egy új építésű, elvileg van Vállakozó, aki megépíti.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#803) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Megvolt az értékbecslés, meglepődtem.
Többre számítottam, így lehet újratervezni.
Ami Budapesti és szóba jöhet, arra is locsolni kell(ene) mondjuk 10-20 mft között, Erdőkertes egyes részei pedig fertőzött. Nézegetjük a peremvidéket is folyamatosan, de elkeserítő hogy szarokért mi pénzt akarnak kérni.
Érd került képbe, de ugyanúgy vannak fertőzött részei, mint Erdőkertesnek.
Mama meg mindig bele van szerelmesedve Veresegyházába, de nekem őszintén nem tetszik. Zsúfolt szar, iszonyatosan rossz közlekedéssel. Autóval piac napokon halál a közlekedés, vonat pedig lassú a sok megálló miatt, illetve egy sínen megy.
Van még az az opció hogy Nagymaros, Kismaros, nekem személy szerint ezek tetszenek a legjobban, de ezeknél csak a használt ház játszik.
Szóval nem egyszerű az élet.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#804) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Átnyálaztuk a környékbeli ingatlanhirdetéseket, az ingatlanbecslő nem tudom mit nézett, (Cseh 2-öt?) de nem rentábilis az általa leírt ár.
Szóval beárazzuk mi, (mínusz az ingatlanos 3-5%-a), és megy fel a Facebook marketplace felületére.
Érden a kiszemelt ház ára 2 hét alatt +10%-ot ment fel, szóval nem lehetetlen hogy építési telket veszünk először, aztán egy generál kivitelezőt kezét fogjuk meg, aki meg tudja építeni az elvárt minőségben a kecót.
Remélem egy laposföld Fidesz hívő veszi meg, akit nem zavarnak a tények.
No mindegy, ha nem megy el arra is van forgatókönyv, akkor spórolás és veszünk vhol egy építési telket, amire aztán hitelből felhúzunk egy kecót, ezt meg kiadjuk az Ukránoknak. (or similar)
Gyerek jár még lovagolni, már csak szombatokra korlátozva, mert szerdánként Ovis torna van.
Óvónénije szerint okos gyerek, csak sajna az önbizalmát az Anyjától örökölte, (lelke hatalmas) így az iskolában kell/fog megegyződni. :U
Asszony megvan, bár időként összezörrenünk mert este 8-kor már beszédülök az ágyba, és ahogy a párnára hajtom a fejem, alszom el.
Reklamálja hogy a házi munkában is részt vehetnék, ezen mondjuk én is filózom.
Idei évértékelő összejövetelünk ismét megtartjuk szomszéd Zoli bácsival, kíváncsi vagyok a véleményére a 2021-es évről... :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#805) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sikerült megint teljesen elfelejteni a naplóírást, próbálok zanzásítani.

Egy tavalyi megtörtént esettel kezdeném, amely eléggé rányomta a bélyegét a tavalyi karácsonyomra.
2021.12.21.-én délután a 14:45-ös személyvonaton Göd és Felsőgöd állomások között egy utas (hölgy) rosszul lett, én hívtam a 112-öt, Felsőgödön megállt a vonat, ott már elkezdődött az újraélesztés, a mentők kiérkezéséig az egyik utas (ápolónő) próbálta életben tartani a hölgyet, én pedig a mentőket navigáltam telefonon.
10 perc alatt kint voltak Vácról, azonban a szakszerű újraélesztés ellenére, a hölgy a vonaton meghalt.
Másnap a facebookról tudtuk meg, hogy 1 éve lett volna nyugdíjig.
Ez úgy rendbe rakta a fejem, kellett pár nap, amíg helyre billenek.
December végén feltettem az ingatlan.com-ra a házat, az első pár napban semmi, aztán sorban jöttek az ingatlanközvetítők, ingatlanszakértők, or similar.
Az első 10-15 embert még türelmesen végighallgattam, most már kérdés nélkül nyomom ki őket a pics@ba.
Nincs hozzá lelkierőm, hogy elmondjam ugyanazt a szöveget 1000x, pedig egyzésképp sokszor megnéztem Mucsi az Ingatlanos című youtube videóját...
No de ez van.
Elkezdtük kipakolni a pincét, Mama eladott egy csomó vackot pici pénzért, elvitték a régi redőnyöket a francba, elvileg a héten jönnek az új redőnyök, szóval épülünk, szépülünk.
Sajnos semmi esélyt nem látok a ház értékesítésére, de ez van. (esetleg ha mélyen bemegyek ár alá)
Mama sikeresen megfázott, és már 1,5 hete csúnyán köhög.
2db kokain árban vett covid teszt szerint negatív, valószínűleg tüdőgyulladás szerű valami, 1 hét után veszekedés után hívta fel az orvosát, AKI TELEFONON KERESZTÜL megállapította, hogy mi a baja.
Értem én hogy covid, meg pandémia, meg szar orvosi fizetés, de az ilyet elhajtanám a napszámba dolgozni. :U
Gyerek jól van, jár oviba töretlenül!
Múlthéten elugrottam vasárnap vele a Muterékhoz, kicsit unokáztak jól érezték magukat.
Én majdnem kinyírtam magam, kíváncsiságból. :D
(rosszul sült el egy pincebeli kísérletem ahol klórgáz szabadult fel, és kicsit megviselte a tüdőm)
Tudom, tudom, ennyi idősen miért hülyül meg az ember?
Nem tudom. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#806) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Elkiabáltam.
Gyerek ovijában a csoportból egy biztosan covidos, tegnap délben a gyerekem pedig kicsit köhögött.
Hát, ilyen ez a popszakma.
Az anyját tegnap már kicsit helyre tettem, mert úristen azonnal teszteljük, #mindmeghalunk, #mostmilesz, stb. után mondtam hogy figyeljen, mert csak 1x írom le.: nem veszek tesztet, és nem fogok a gyerek orrában a tarkójáig turkálni.
Tegnap este kicsit köhögött, meg karikásak voltak a szemei, egyébként elvan.
Ma bent vagyok a munkahelyen, de ez a nyamvadt időjárás szétcseszi a fejem, olyan nyomott vagyok mint a préselt pillangó.
Tegnap is hívott egy ingatlanos, már rafkósak mert nem úgy kezdi a dumát hogy jónapot Gipsz Jakab ingatlanszakértő vagyok, hanem az eladó ingatlan után érdeklődik, hogy megvan-e még, hol is van pontosan, jaja, mikor lehet megnézni, stb?
Aztán persze kiböki hogy ingatlanos, ekkor köszönök és bontom a vonalat.
A szomszéd utcában feltettek egy eladó kecót, hasonló méret, hasonló kialakítás, egy apró szépséghiba van vele, emlékeim szerint úgy 6-7 éve adták el, 20misi alatt, most fent van 80 misi felett, amikor beköltöztek, és a mai állapot között egy fűszál nem került arrébb. ;]
No de mindegy, reménykedünk a csodában, és veszem a lottót meg a kaparóst a gyereknek.
Igazából már tényleg csak az motivál, mivan ha bemákolom valamelyikkel?
Úgy tűnik az idei nyaralás kuka, mert megmaradtunk a 2db oltásunknál, és én 3.-ik 4.-ik, 5.-ik ki tudja hányadikat már kívánok beszúratni.
Reménykedem hogy vége lesz már egyszer ennek az elmebajnak, mert igen teli van vele a padlás.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#807) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Hétfőn délután elmentünk covid tesztre, miután a gyerekorvos elküldött rá, és pozitív.
Szóval 7 nap karantén, jövő héten hétfőn keressük őket hogy mivan. Ha van még beteg a családban, azt is teszteljük le, asszony 2db negatív tesztje nem számít.
Ha meggyógyult a gyerek, vigyük beoltatni.
Oké. Nem.
Nekem bedugult az orrom, szóval önkéntes karanténban vagyok a héten, a gyerek akinek egyébként a néha köhögésen kívül semmi baja sincs, szétkapja a házat, mert unja magát.
Aki be van oltva, mehet mindenhová, csak a gyerek van karanténban.
Hülye egy világban élünk.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#808) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Gyerek szétunja magát, utcára nem mehetünk, marad az udvar. A héten itthonról dolgoztam, hát nem tudom más hogyan csinálja, de nekem minden bajom van.
Házra az ingatlanosokon kívül nincs érdeklődő, egyenlőre kívánunk.
Asszony továbbra is köhög, nagy nehezen mászik ki ebből a kehéből, jó lenne ha már kitavaszodna, már a jó idő látványa is segítene ezen a nyamvadt göthös társadalmon.
Ma reggel levezettem Anyósnak aki OV hívő, hogy minden egyes forintodból 60 fillér az államé.
Bruttó nettó közti különbségem 33%, az áfa pedig 27%.
Kicsit pislogott, aztán nyugtázta a tényeket.
Jó így éldegélni, befizetni amit be kell, aztán matekozni.
Piszok fáradt vagyok, és még csak február van...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#809) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Mai nap történései.
Reggel Asszony ment dolgozni, én elindultam lemosni a Tipo-t, aztán irány bevásárolni.
Szombat reggel, Penny mellett piac, szóval mindne lehetséges parkolóhelyen álltak.
Kiszúrtam egy megfelelő helyet, ahol épp kiálltak.
Egyik oldalán egy kutyás ember próbálta kiszedni/betenni a kutyáját, a másik oldalán pedig apuka ugyanezt egy gyerekkel.
Türelemmek vártam hogy végezzenek, mikor egy pici piros kocsi megprópált az üresen "tátongó" helyre ügyesen beállni.
Z rákönyökölt a dudára, hogy nanemá'...
Piroska vette a lapot, elhúzott.
Eddig semmi extra, szállok ki a Tipoból mikor hallom a jobb oldalon Aput, amint mondja a gyereknek, hogy a Bácsinak biztosan mentális problémái vannak, azért fekszik a dudán.
Gondolom azt hitte nekik dudálok, hogy mikor húznak már el.
Mély levegő, nem kommentálok.
Gyors bevásárlás, mivel nem volt minden, átmentem a Sparba is.
Otthon a kapuban látom, hogy egy hatalmas csula figyel a kocsi orrán, mert "valaki" leköpte.
Ilyen tahót rég nem láttam már, innen is szeretnék gratulálni anyukájának, hogy ilyen értelmes lényt sikerült a világra hoznia. :)
Persze lemostam, dehátna.
Asszony harapós, egész héten mindennap ment mert az egyik kollégája lázasan fekszik otthon, így maradtak ketten.
Asszony újra elkezdett köhögni, szóval mindenki vidám.
Gyereknek semmi baja, hétfőn írunk a Gyerekdokinak hogy mehet Oviba, mert lebontja a házat unalmában.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#810) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Elkiabáltam.
Anyós lerokkant, hidegrázás, fejfájás, stb....
Szerintem maradok itthon hétfő kedd home office, mert asszony nem akar betétállományba menni, se szabadságra. Reméljük Anyóson átmegy gyorsan a nyavalya, csóri elég szarul van.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#811) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Eltelt néhány hónap, még élünk.
Épp Kefalonia szigetén, gyerek kezd az idegeinkre menni, nagyon meleg van.
Pénteken megyünk haza, vár a gálya.
Feldobok pár nyaralós képet.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#812) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ezek szerint majd otthon, görögöknek nem erősségük a wifi. 😀😏

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#813) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ezek szerint majd otthon görögöknek nem erősségük a wifi. 😄😏

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#814) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Próbáltam képeket feltenni, de a legtöbb HD minőségű, így fel kellene tölteni valahová, utána direkt linkkel betenni ide. (Lusta vagyok)

Hanna szeptember 1.-el megkezdte az 1/A osztályt, eddig nagyon tetszik neki.
Asszony az Oviban 3 hete nyomja dajka poziban, egyenlőre tetszik neki.
Online oktatással csinálja a pedagógia asszisztens képzést, eddig sima liba.
Havi 120.000 Ft mínusz a festék bolthoz képest, ami mocskosul fáj, de ha nem lesz idegbeteg, megéri.
Szeptember 6.-án jönnek napelemet telepíteni, egy 4.05 kWp-s rendszer megy fel, 5kW Huawei inverterrel.
Mocsok sok lölö fillért fizettem érte, de nagy a keco, így nem szeretném gázzal fűteni.
Váltottam valutát, és másnak is ezt tanácsolom.
Bármiben, csak ne forintban legyen a lóvé.
Van egy olyan érzésem, hogy ez a forint leértékelődés csak a jéghegy csúcsa.
Idén kb. 20% inflálódott a forint, és ez egy optimista becslés.
Azt nem tudom, hogy a komplett EU, vagy csak mi szakadunk be?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#815) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Szerk:
Beszart a mosogatógép, a szerelő Fagort nem vállal.
Semmi gond, net elő, alkatrész berendel.
Voltunk Vácon a sörfesztiválon.
Idén is fasza volt, mentünk egy kört az óriás kerékkel.
Gyerek nagyon élvezte. 😄

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#816) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Felszerelték a HMKE-t, 4,05kWp Sharp napelem, 5kW Huawei inverterrel,
Ad-vesz mérőre várok, illetve indítom az 50% lakás felújítási program visszautalást.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#817) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Augusztus 26.-án délelőtt sikerült felszerelni az ad-vesz mérőt, azóta termel a rendszer.
Az látszik, hogy ha nem sikerül eladni a kecót, a második stringre is fel kell szerelni néhány kW-ot.
Leadtam az 50%-os állami visszatérítésre is a kérelmet, de nekem úgy tűnik, azt buktam.
Lejegyzem az utókor számára, ma 423 forint az euró közép árfolyama.
Aki szerint minden rendben van ebben az országban, az vagy nem itt él, vagy szimplán hülye.
Esetleg a klientúrához tartozik, akik vezetnek minket...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#818) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Érdekes a világ....
Hanna a héten 3 napot itthon volt, napközben semmi baja, este, inkább éjjel köhög.
Párásító elő, Salvus víz bele, és nyomatom éjjel.
Orrát kiszívjuk, igazából neki is az orrkancsó lenne a jó, de arra nem tudom rávenni, hogy használja.
Leállok a sörrel. Múlt hét vasárnap ittam utoljára sört, egyenlőre jól bírom.
A hétvégék neccesek, főleg akkor szoktam elszopogatni néhány sört, de egyrészt a májam nem a legjobb, másrészt olyan kurvadrága lett a sör, hogy gazdasági megfontolás is áll a döntés mögött.
Kíváncsi vagyok, meddig bírom.
Asszony is göthös, napok óta be van dugulva az orra, és éjjel horkol.
Ami kiváló, a gyerek kezdi éjjel a köhögést, majd az asszony horkolása teszi be a kaput, úgy hajnali 2 felé.

Ennek következtében, ezen a héten minimális alá csökkent az alvással töltött óráim száma, szóval eléggé kivagyok nyúlva.

Faterék, Anyós elvan, kutya megvan még.

Jövő áprilisban lesz a Tipo 3 éves, van benne kemény 31.000 km.
Matiz még elfut, bár nyáron egyszer elfogyott belőle a hűtővíz, azóta nézegetem 2-3 hetente, és pótlom.
Olaj nem fogy, csak a víz.
Amikor utántöltök, elég nagy benne a nyomás, szóval valami nem oké, szerelő már le akarta kapni a hengerfejet, én még kivárok vele.
Túl sokat nem akarok rákölteni, A-ból B-be elmegy.
Az állami 50%-os visszatérítésről még nincs hír, 26.-ig kell(ene) valamit böfögniük.
Kíváncsi leszek, hogy visszakapom-e a forintot.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#819) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kezdek izgulni.
Kolléganő, akivel egy időben vágtunk bele a HMKE telepítésbe, tegnap megkapta az átutalást az államkincstártól, nálam még mindig semmi.
Tegnap megjött a 3 héttel ezelőtt beígért 2.-ik körös fa, összesen 3 erdei m3, 164.000 Ft.-ért.
Ami nem olcsó, de legalább van fánk télre, ha nagyon hideg lesz.
Gyerek a hétvégén nagyon köhögött, vasárnap elugrottunk a Faterékhez szülinapot ünnepelni, aztán futi haza.
Tegnap délután elvittem a gyerekorvoshoz, mindent jól csinálunk, folytassuk tovább a már megkezdett kezelést.
Oké, de mikor mehet legközelebb iskola közelébe, tekintve hogy szeptember óta fele suli, fele otthon??
Csütörtökön, ha addig javul. Oké.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#820) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Gyerek ma megy iskolába, végre.
Már szétunta magát otthon, és kezdte szétszedni a házat.... :U
Visszautalásról még mindig semmi, lehet hogy hiánypótlásra fogok futni.
Kár, pedig kaptam egy nagyon jó ötletet, hogy merre kellene kimenni kirándulni és vásárolni Ausztriába, jövő héten hétfőn.
Még nem szóltam a Nyanyának, hogy túlságosan ne élje bele magát ha nem jön vissza a lóvé.
Ilyen ez a popszakma. :(((
Marad a favágás hétvégén, Anyós vett 3 liter benzint a fűrészbe, és nekiállok fát vágni.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#821) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Megint jól elfelejtettem írni...

Ami azóta történt.
Megérkezett a visszautalás, igaz volt még 1 pici hiánypótlás, de ezt követően utaltak.
Nagyon bosszantó, hogy amiért az égészbe belevágtam, (éves szaldó) valószínűleg 2024 évvel kivezetik, így ez a beruházás sosem fog megtérülni.
Hanna 1-2 iskola, utána 1 hét betegállományban. Jó lenne kimászni ebből a vírusos, bakteriális, or similar állapotból.
Asszony elvan, egyenlőre még szokja az Ovi hangulatát, kicsit össze kell kapnia magát tanulás terén, mert nemsokára vizsga...
Anyós is elvan, bár az évek óta tartó köhögés nem javul. (gondolom long covid tünet, ment néhány helyre Orvosokhoz, volt pár vizsgálat, de kb. fingjuk sincs hogy mi okozza)
Én is elvagyok, 2 hónapig nem ittam semmilyen alkoholt, nagyon jól bírtam, karácsonykor toltam pár sört, de miután elfogyott, nem kívántam meg, sőt azóta citromos Drehert vettem a Pennyben.
Autók mennek, Matizból időnként elfogy a hűtővíz, így figyelem a tartályt, és minimum szint alatt töltök rá.
Tipo-ban már 33 ezer futott km van, lassan bejelentkezem az éves olajcserére.
Brava is rendbe lett téve az ünnepek előtt, ott a futóműben hullott ki valami, ezért gyorsan még elvittem egy ismerős autószerelőhöz, aki némi forint ellenében rendbe tette.
Apropó forint.
Ilyen szar rég volt a fizetőeszközünk, így mindent ami nem az életbenmaradáshoz kell, átváltottam eur+chf-re.
Könyökömbe kaptam egy szteroidos szurit, miután kiderült hogy teniszkönyököm van. Elvileg januárban kell(ene) a következőt kapni, de ezt szeretném megúszni. Meglátjuk.
Hanna kapott karácsonyra jó sok társasjátékot, néhány állatot a farmjához, meg persze csokit.
Asszony kapott (Anyóssal közösen) egy MI forró levegős sütőt, tőlem egy nyakláncot, (a régit már többször javították, de mindig elszakad) illetve várok még egy MI telefonra is, mert a Redmi 7-e már eléggé a halálán van.
Anyós kapott pár könyvet, testápolót, meg ilyen csecsebecséket.
Én kaptam egy Bvlgari parfümöt, meg pár apróságot.
Júliusban ha minden összejön, Zakhyntos, Laganas.
Tudom, hülye vagyok, de eddig ez az a hely, ami minden szempontból megfelelő nekünk, tengerpart+szállás+kaja kombót nézve. :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#822) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ismét eltelt egy fél év.

Gyerek 1 osztály pipa,
Mama munkahely pipa,
Matizban -1 motor pipa, (motorcsere)
Tipo működik, pipa,
Könyököm szar, pipa,
Zakhyntos, Laganas augusztus 03-10-ig pipa,
Sör visszaszoktam (ez van)
HMKE termelt 3,2MWh, pipa.
Továbbra is váltok minden hónapban eurót, pipa.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#823) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ezt le kell jegyezzem.

Történt a héten, hogy a vízóraleolvasó kiszúrta a rutinellenörzés során, miszerint a vízóra után két helyen is lukas az olómcső, és szökik a víz. Anyóst (aki nyugger) leküldte, hogy zárja el.
Mamma lemászott, elzárta.
Jött a telefonálgatást, a sorban második hívott vízszerelő Ember kijött, és megnézte, majd közölte hogy 40.000 ft ellenében megjavítja.
Anyós szólt neki, hogy ez oké, de csak délután tudja odaadni rá lóvét, vagy másnap reggel.
Ezt a Szerelő elfogadta, majd 1 óra molyolás után visszahívta hogy nem kap alkatrészt, de nincs gond mert otthon van neki minden, sőt így még olcsóbb is lesz, csak 25.000 forint, ez így oké?
Persze, gyere csinálni.
Emberünk jött, mókolt, majd mikor végzett villámsebesen lecsapta a vízóra akna fedelét, és közölte a Mamával, hogy hát izé, valami történt a szolgáltató oldalán, és folyik a víz.
Hívja SOS a vízműveket, és ne mondja nekik, hogy Ő ott gépészkedett bármit is.
Mamma hívta a vízműveket, jött is nemsokára három olyan 120 kilós jóember, akik kinyitották a vízóra akna tetejét és közölték, hogy el van roppantva (sérült) a plomba, és valaki eltörte a szolgáltató oldali csapot.
Ez szabálytalan vételezés, a szerelő nem értesítette őket a plomba bontásról, irgum burgum, már írja is a szabálytalan vételezési jegyzőkönyvet, és még az óra sincs regisztrálva a rendszerbe, ez valami fusi óra lehet...
Na ezen a ponton durrant el a Mamma agya, hogy akkor Ő most bemegy és kihozza azt a munkalapot, amit a néhány évvel ezelőtti szerelő aláírt, rajta a plombák és a mérő gyári száma, ember aláírásával, és ő most valakit fel fog jelenteni/hívja a zsarukat.
Erre embereink összenéztek majd közölték, hogy telefonálnak párat.
Meglett a mérő a rendszerben, rögtön békülékenyebb hangot ütöttek meg a helyszínen megjelent fiúk, sőt, még a szabálytalan vételezési lapot is eltépték.
Jött is a javaslat részükről, hogy amit az előző ember belegányolt, azt ők helyre tudják tenni, kiszivattyúzzák az ekkor már 1,5 méteres vízoszlopot, újraplombálják, mindez csupán 20.000 ft zsebbe, az előző kóklernek pedig egy kanyi vasat se adjon.
Mamma az ajánlatot elfogadta, emberek serényen dolgoztak, előtte persze velük is le lett tisztázva, hogy másnapra lesz korpa, ezt elfogadták.
Mindent szépen megcsináltak, majd elhúztak.
Délután felhívták az egyes vízszerelőt embert, aki ezekszerint eltörte a szolgáltatói (csapot?) valamit, és közölték vele hogy itt egy kanyi vasat se fog kapni, amit meg beszeretl, viheti el a portáról.
Nekiállt emberünk hepciáskodni, hogy ő kiment, szerelt, neki bukta van ez miatt, és különben is mennyit kértek az vízmű emberei??? (maffia?)
Le lett szerelve hogy semennyit, ekkor jött hogy nem is nyúlhattak volna a mért utáni részre amit ő szerelt, így valakit fel fog jelenteni.
Oké, sok sikert.
Másnap délután megejlentek a vízmű emberei, és boldogan elvitték a 20.000 JMF-et.
Természetesen ez egy kitalált történet, minden a valósággal megegyező részlete a véletlen műve.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#824) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Gyereknek fájt a hasa, doki elküldte mindenfelé kivizsgálásra, utolsó eleme a vérvétel.
Tegnap hajnalban otthon megpróbálták, sikertelenül.
Ma hajnalban a rendelőben 4 felnőtt segítségével sikerült, nagyon félt és hisztizett csóri, aztán persze "túlélte ".
Matizban figyelnem kell az olajszintet, motorcserekor nem néztem meg a nivópálcát, de 3 ezret futottam azóta, és a minimum alá került kicsivel az olajszint. Töltöttem rá, figyelni kell.
Elvileg dec. 9.-én megyünk Székesfehérvárra rokonlátogatóba, unokatesóim már sok éve nem láttam.
Tipo szépen fut, már 42 ezret beletettünk 2020 óta.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#825) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

BUÉK mindenkinek!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#826) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Elkezdődött az év, úgy néz ki februárban költözünk.
Pontosan még nincs meg az időpont,.de egyenlőre ez tűnik valósnak.
Könyököm egyre jobban fáj, sajnos ismét vissza kell mennem egy (kettő) szteroid szurira, ez így nem állapot.
Hanna ügyes, jól tanul, még jár balettra illetve lovagolni.
Asszony is elvan, már a nyaralást tervezi, idénre Tenerifét nézte ki.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#827) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

A költözés (céges) egyre biztosabbnak tűnik, saját költözésünk (ház eladás) még sehogy sem áll.
Sikerült ráfutnom egy aknára, Magyar Posta fejléccel beúszott egy spam, és egy külföldi csomag beérkezése előtt (fél órával a házhoz szállítás előtt) vámra hivatkozva lóvét kért tőlem.
Én állat nem nyitottam le a feladó e-mail címét, és utaltam volna (kártya adatok egy gombnyomás ugye) mire kaptam egy sms-t a banktól, hogy most tiltották le a kártyámat visszaélés gyanúval.
Fain, öreg koromra hülyülök el?? :U :(((
Gyerek jól van, lassan visszaállunk a lovaglásra, balett egyenlőre még megy, de húzza a száját.
Mama kitalálta hogy szét kellene verni a fenti fürdőszobát, ami szerintem 2,5-3mft között valahol, mondtam hogy előtte talán prióban a lenti bejárati ajtót kellene kicserélni, mert az a 2018-as nagy cserénél kimaradt.
Illetve a fenti fürdőben lévő fa tetőablakot is ki kellene cserélni, mert az mellett is húz a hideg.
Ezeket leszámítva minden fasza, idén kitalálta hogy menjünk el vmi extrább helyre, így naponta nézegeti Tenerifét, illetve a fapadosok árait. ;]
Matiz egyenlőre bírja, kíváncsi leszek hogy a napi 60km ingázáshoz mit fog szólni.
Tipot nem akarom erre befogni, havi 1080km elméletileg a bejárás háztól a melóhelyig, és vissza.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#828) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

No, ami azóta történt.
Hanna hasa időnként most is fáj, gyerek szakorvos a világon nincs, (van fél év előretartás a kórházban, oszt' akihez kerülsz, vagy szerecséd van, vagy nem) szóval kínomban az én háziorvosomhoz kunyeráltam be, aki nem mellesleg felnőtt gasztrós.
Persze ez ilyen félmegoldás, de örülök hogy 400 az eruó, és lesz maxi dubai burdzs kalifa Rákosrendezőn. :U
Ilyen a világon nincs.
Szóval, ház eladás sehol, egy azaz egy darab nem ingaltanos érdeklődő volt, aki már majdnem kijött megnézni, de aztán szerintem rákeresett a guglin, és rájött hogy ez a RED zone-ban van.
Matizka gurul, most volt általános szervízen, jobbos lengőkart cserélni kell záros határidőn belül, mert a szilent elfáradt.
Tipo áprilisban megy műszakira, 150-200 között mondott a szagszervíz. :Y
Voltunk a Bambarában múlthéten pár napot, na most van az a pont, hogy fel kellene legalább részlegesen újítani a helyet, mert itt-ott málik a lazúr...
Azért ennyi lóvéért ez igazán bele kellene férjen, ebből valószínűleg érzéleknek vmit a döntéshozók is, mert ottjártunkkor épp a gyereksarkot verték szét.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.