Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) BonFire válasza Fogas János (#3100) üzenetére


BonFire
veterán

Most mondjuk azt, hogy a Genius cuccok hulladékok? Biztos nem hiszed el, de sajnos így van. Olcsó, és híg a leve. Régen is ezt csinálta, vagy csak egy ideje? A toll hogy volt tárolva? A speciális tartójában, vagy beledobva egy köcsögbe? Utóbbi nem javallott, éppen azért, mert így a toll hegye állandó nyomásnak van kitéve, és az érzékelője túlterhelődhet.

Azért sem tartoznak a jobb eszközök közé, mert nincs hozzájuk megfelelő support, nem is lehet tudni, hol szervizelik, ha javítják egyáltalán. Én mielőtt a Wacom táblát vettem, átolvastam ezer+ táblás fórumot, és mindenki nagy ívben eltanácsolt az olcsóbb Genius, Trust és hasonló borzadályoktól. Táblában van a Wacom, aztán slussz. Kis pénzű ember (mint én) vesz egy belépőszintű Bamboo Pen and Touch-t, aki meg jobban zsebbe tud nyúlni, az Intuos-t.

Nem nagyon tudlak vigasztalni semmivel. :(

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3102) Fogas János válasza BonFire (#3101) üzenetére


Fogas János
csendes tag

Szia,
Köszönöm a gyors választ!
Ma hoztam el a boltból , tegnap volt ugyanonnan a kisebbik, ami viszont tökéletesen működött.
Ezt az i608X-et kipróbáltam a hozzáadott új hegyekkel, és azokkal is nagy erőt kell kifejteni, hogy rajzolni, pontosabban retusálni tudjak, vagyis feltehetően nem a hegy a probléma
Mivel mindkettő bemutató darab volt, így olcsóbban tudom megvenni, lehet hogy visszacserélem a kisebbikre.
Most sajnos egy kisebb Wacom se fér bele a költségvetésembe, csak ezért választottam ezt a megoldást.
Azért ha valakinek van ötlete, erre a viszonylag nagy erőt igénylő i608X-al rajzolás könnyebbé tételére, köszönöm ha megírja.

(#3103) BonFire válasza Fogas János (#3102) üzenetére


BonFire
veterán

Ha még csak próba volt, akkor kóstolót kaptál belőle, mire számíthatsz a jövőben. Írd be a termék nevét a keresőbe, hozzátéve, hogy "problem", és nézd meg, mennyien szenvednek vele.

Igaz, hogy a Wacom kétszer annyiba kerül, de mérföldekkel jobb a kialakítása, a működése és a supportja. Egy 10 éves Geniushoz pl biztos nem lesz Win8 driver, míg a Wacomra megírják. Lehet, hogy most megveszed, és 5-6 év múlva már driverhiány miatt nem tudod majd használni, hiába jó a tábla.

Aztán olyat is mondanak, hogy ha elkopik a hozzá adott hegy (márpedig gyorsan kopik, nekem elhiheted), akkor Geniushoz, Trushoz valami horror beszerezni új hegyet, gyakorlatilag nincs folyamatos utánpótlás belőle, túrd fel a webet, hogy valakitől elfekvőben lévő hegyet tudjál venni hozzá horror áron. Végül apránként többet fogsz rákölteni, mintha egy Wacomot vettél volna, és több lesz vele a macera.

Én se vagyok pénzügyileg eleresztve, de technikai eszközből nem veszek bóvlit, legyen az egy rajztábla, vagy telefon vagy fényképezőgép. A nóném vacakok hamar megbosszulják magukat, a nevesebb gyártók pedig belépőszintű termékekkel igyekeznek magukhoz édesgetni a szegényebbeket is.

Ezeket mind gondold át, mielőtt döntesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3104) jimspie válasza Fogas János (#3102) üzenetére


jimspie
tag

Hallgass BonFire-re!!!

(#3105) LamaCube válasza BonFire (#3103) üzenetére


LamaCube
addikt

+1

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3106) Fogas János válasza BonFire (#3103) üzenetére


Fogas János
csendes tag

Még egyszer köszönöm!
Visszavittem, a pénzt visszakaptam, gyűjtök.

(#3107) LamaCube válasza Fogas János (#3106) üzenetére


LamaCube
addikt

Jól tetted :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3108) Metlacii


Metlacii
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnék karácsonyra venni egy digitalizáló táblát. Kb. 20eFt rá a keret, ebből kellene kihozni valami normális darabot. Amire használná, kézi skiccek, rajzok, amatőr szinten, ilyenek.

Néztem a Wacom Bamboo A6 PEN és a PEN&Touch táblákat A6 méretben. A fő kérdés, hogy megér-e szerintetek 8000 pénzt a kettő közötti árkülönbség? Bevallom néztem Geniust is, de fórumot olvasva kezdem elvetni ezen irányú ötletemet, bár a mérete tetszene, hogy A5.

A segítséget előre is köszönöm.

Metlacii

(#3109) BonFire válasza Metlacii (#3108) üzenetére


BonFire
veterán

Bár az Árgép most nem dobja ki, de a Chipnet.hu-n még mindig megkapod 23-ért a Bamboo P&T-t. Azért kerestem rá a boltra, mert én is innen rendeltem. És ez nem A6-os, hanem A5-ös!

Geniust ne vegyél, mert később válóok lesz. ;] Tegyél még hozzá a húszashoz három lepedőt, és kapsz egy jó A5-ös táblát.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3110) Metlacii válasza BonFire (#3109) üzenetére


Metlacii
csendes tag

szia!

köszi a gyors választ! nem 3000 pénzen múlik! :DDD

akkor meg is rendelem. Köszi szépen!

Metlacii

(#3111) Busmann02 válasza Metlacii (#3108) üzenetére


Busmann02
tag

Metlaci,és BonFire neharagudjatok hogy én is bele Vau-zok...
De SZERINTEM ha csak amatőr szinten lenne használva akkor az A6-os is bőven elég,valamint ajánlanám a Grasshoppert,ugyanis ott ő általuk készített majd 100 oldalas MAGYAR NYELVŰ használati útmutatót is küldenek a vásárlásod után az emailedre, ami számomra igen hasznos volt,rengeteg dolog volt benne ami számomra is hasznos info volt.

persze ez a saját véleményem, nemszándékom h befolyásoljalak, és nem áll érdekemben hasznot hajtani a Grasshopper malmára,de sokunk tapasztalata szerint tényleg hozzáértő,és vásárló barát eladókkal lehet dolgod ha náluk vásárolsz.

(#3112) BonFire válasza Busmann02 (#3111) üzenetére


BonFire
veterán

Lehet, hogy elég az A6-os, de amit én likeltem, az A5-ös. És miért ne venné a nagyobbat, ha nem drágább? Nem kétlem, lehet, hogy jó a Grasshopper is, viszont sokaknak nincs lehetősége több eszközt egymás után is kipróbálni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3113) drtimot


drtimot
aktív tag

Fel tudjátok sorolni nekem, mik a lényegi különbségek egy Wacom Graphire 4 tábla és egy (2. gen) Bamboo P&T között? És melyik az ajánlottabb vétel, ha mondjuk egy árban tudom beszerezni a kettőt? (Valamint: ugyanolyan hegyet használ a kettő?)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#3114) winglet válasza BonFire (#3112) üzenetére


winglet
csendes tag

Szia!
A próféta szóljon belőled...De ezt benézted,a linken egy A/6-os tábla van.Túl szép lett volna fele annyiért megvenni.

(#3115) BonFire válasza winglet (#3114) üzenetére


BonFire
veterán

Elhiszed nekem, hogy becsületszavamra mondom, hogy A5-ös? Az A6-os tenyérnyi.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3116) Busmann02 válasza BonFire (#3115) üzenetére


Busmann02
tag

Bonfi nem akarok beszólni...de úgytudom hogy a fekete natúr P&t 3rd-ből csak A6os van(persze lehet hogy tévedek) de így emlékszem...valamint ha megnézed az A5ös könyved tényleg befedi a táblát,de az aktív felület a kis L-alakú jelzésekel csak A6os területet zár be,nem???

(#3117) BonFire válasza Busmann02 (#3116) üzenetére


BonFire
veterán

És tényleg való igaz! Még sosem néztem ezeket a kis jeleket rajta.

Tehát akkor úgy módosul ez a dolog, hogy ez egy A6-os tábla, ami pont csuklófordulásnyi mozdulatokat fog át. Ha valaki karból rajzol, annak lehet, hogy kicsi; én még mindenre elegendőnek találtam. Persze nyilván egy professzionális grafikusnak ez nem elég, na de ő nem is Bamboot vesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3118) Busmann02 válasza BonFire (#3117) üzenetére


Busmann02
tag

És akkor ebből kiindulva grasshoppernél azthiszem olcsóbb...kipróbálható...ésvan hozzá kb 100oldalas magyarnelvű képes kézikönyv amit máshol nemadnak:)

(#3119) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!

Milyen digitalizáló táblát ajánlotok olyan ~15k-ért?

Köszi előre is! :R

(#3120) BonFire válasza menjapipaba (#3119) üzenetére


BonFire
veterán

Rosszul van feltéve a kérdés. 15 alatt ilyen táblákat Iehet kapni. Azonban megvétele egyiknek sem ajánlott, a fent már unásig kitárgyalt szempontok miatt.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3121) menjapipaba válasza BonFire (#3120) üzenetére


menjapipaba
tag

Igen, azóta visszaolvastam így egyértelmű, hogy wacom.
Kérdésem még az lenne, hogy e között [link] és e [link] között mi a különbség?

(#3122) BonFire válasza menjapipaba (#3121) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem nem sok. Amennyi szemre is látszik. Más a formája. Meg lehetnek szoftverekben is különbségek, bár úgysem használja az ember a gyárilag hozzá kapott szoftvert. Nekem Bamboo Dockot adnak hozzá, és sosem telepítem.

Viszont 18 100-ért már láttam az Árukeresőn Pen and Touch-t is; méretre ugyanakkora, mint amit te linkeltél, csak ezt még tapizni is lehet. A Bamboo Pen csak tollal működik, míg a Pen and Touch tollal és kézzel is. Utóbbit képszerkesztésnél nagyon jól ki lehet használni, vagy akár csak böngészéskor vagy bármi más esetben. Az egeret is kiválthatod vele.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3123) menjapipaba válasza BonFire (#3122) üzenetére


menjapipaba
tag

Köszönöm szépen! :R
Ráadásul 16ker, így közel is van :C

(#3124) sunnysys válasza BonFire (#3122) üzenetére


sunnysys
tag

a 18.100 Ft-os ajánlat nem sima PEN? mert ha véletlenül az, akkor az a Grasshoppernél 16.900 Ft, karácsonyi akcióban ingyenes házhoz szállítással, 10 napos elállási lehetőséggel. (ha tévedtem, sorry!)

[ Szerkesztve ]

(#3125) sunnysys válasza sunnysys (#3124) üzenetére


sunnysys
tag

(bocsánat, a karácsonyi ingyenes házhoz szállítási akció lehet, hogy már nem él. meg kellene kérdezni.)

[ Szerkesztve ]

(#3126) BonFire válasza sunnysys (#3124) üzenetére


BonFire
veterán

Nem! Ha rákattintanál a linkre és elolvasnád, akkor láthatnád, hogy Pen & Touch. Én is csodálkoztam, hogy ilyen olcsó, de biztos „jóárasították” valamilyen kamionból. ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3127) tybaa válasza BonFire (#3126) üzenetére


tybaa
csendes tag

Én rákattintottam és elolvastam, de akárhogy nézem, az van odaírva, hogy
WACOM BAMBOO 3 PEN A6 Digitalizáló Tábla :U

De ezt nem a lap tetején fogod megtalálni, hanem a bolt neve mellett az ajánlatoknál. Muszáj kicsit tovább olvasni. :) Persze ilyen termékük ennyiért nincs. Csak drágábban.

(#3128) BonFire válasza tybaa (#3127) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor meg az árukeresőn van xarul kiírva, ráadásul az adott boltban nem is kapható. De legalább a mézesmadzag megvan. :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3129) winglet


winglet
csendes tag

Sziasztok!
Tényleg ilyen jók az Intuos táblák?A srác mint egy varázsló.[link] Tudom ez itt nem a reklám helye,de a Grasshoppersnek vannak a legjobb árai Magyarországon.A többi inkább felfelé kerekít :-( Plusz a 100 oldalas magyar nyelvű kezelési útmutató amit a táblához adnak,komoly előny felhasználói szempontból is.

(#3130) BonFire


BonFire
veterán

Aki most karácsonyra táblát készül venni, érdemes szétnéznie a Wacomnál, illetve a Szoftver.hu-n, év végi 12%-os akciózást hirdetnek.

LINK

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3131) jimspie válasza winglet (#3129) üzenetére


jimspie
tag

Ebben mi az extra? Semmi különös nincs abban amit a videón csinál .. ezt a bamboo is tudja. Szerintem a varázslás itt kezdődik (semmiből valamit alkotni full respect az ilyeneknek): [link]

Próbálom a srác tanácsait megfogadni és aszerint alkotni fejből .. nagyon nehéz
Ezt ma dobtam össze. . még rohadt távol vagyok az igazi tudástól:
[link]

(#3132) BonFire válasza jimspie (#3131) üzenetére


BonFire
veterán

Azért hogy fejből így tudjon valaki festeni, előtte hosszú éveken át másolt és másolt. Nagyon kevés ember jut el arra a szintre, hogy vizualizálni tudjon egy képet, amit aztán meg is fest fejből. Legtöbbször a rajzolás másolásról szól. Piktoroknak rendelkezésére áll mozgatható torzó pozitúrákhoz (sőt, interaktív emberi póz gyűjtemény is van), a rengeteg fénykép, csendélet esetén a köznapi tárgyak, tájképfestőknek meg maga a táj a modelljük.

Persze vannak zsenik, de nem sokan, és véletlenül sem az a mérce, mert akkor legtöbbször kudarcot vallunk, és frusztráltak leszünk, ha túl magasra tesszük a lécet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3133) jimspie válasza BonFire (#3132) üzenetére


jimspie
tag

Ez pontosan így van!!! Rengeteg másolás és referenciakönyv/album/gyűjtemény stb kell. Ezért is mondom, hogy ez a varázslás, ha valaki ilyenre képes .. nagyon durva.

(#3134) jimspie


jimspie
tag

Tud valaki esetleg segíteni nekem, hol lehet beszerezni model bábut?

Ilyet: [link]

(#3135) DeltaPower válasza jimspie (#3134) üzenetére


DeltaPower
őstag

Leginkább művészellátó boltokból, pl. [link] de google "modell bábu" és lesz egy csomó találat.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3136) jimspie válasza DeltaPower (#3135) üzenetére


jimspie
tag

Kerestem google-n én is, de semmi konkrét helyet nem találtam, hogy miféle boltokban lehet ezt kapni .. művészellátó boltokról meg még csak nem is hallottam :D kössz tuti nem találtam volna sehol! Még guglizni is béna vagyok ezt is megéltem.

(#3137) Busmann02 válasza jimspie (#3134) üzenetére


Busmann02
tag

Én pár éve pesten az ikeában vettem!!!nem rossz kis kütyü de azért nemegészen adja vissza a természetes emberi mozgást... de irányadásnak megfelel:)
GESTALTA bábu néven is rálehet keresni!:)

(#3138) LamaCube válasza jimspie (#3136) üzenetére


LamaCube
addikt

Látom szegedi vagy. Viktor Hugo utca 4 ez eléggé jól ellátott boltocska vagy régebben /nem 100%/ a maros utcai vagy a passzázs soron lévő Printkerben is láttam. A művészellátóban /Viktor Hugo/ több esélyt látok.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3139) BonFire válasza jimspie (#3136) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt ha nem ismernéd, tedd el a könyvjelzők közé: 3D-s nyúzott emberi pozitúrák, természetesen körbefordíthatók a modellek és tetszőleges szögből rajzolhatók. Vannak köztük animált figurák is, erről lehet pl a futást vagy a lépést rajzolni. A nyúzott test segít az izomzatot anatómiailag helyesen megrajzolni, vannak külön női és férfi testek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3140) jimspie válasza BonFire (#3139) üzenetére


jimspie
tag

Kösziiiii!!!!!! Pont ilyet kerestem hátha van valahol de nem találtam! :DD :C :R :R :R :R

(#3141) aurora2


aurora2
csendes tag

Hali,

Engem az érdekelne, hogy olyan 10ezer forint körül lehet-e kapni egyáltalán olyan digitalizáló rajztáblát, ami nem selejt és tényleg használható?

Elég gyakori Photoshopos rajzolásra kéne.

Persze sejtem, hogy nem igazán kapni minőségit ilyen árban, de nem nagyon telik többre... még erre se igazán. Azért benézek a Media Marktba is holnap, hátha találok valamit.

(#3142) Reno7 válasza aurora2 (#3141) üzenetére


Reno7
senior tag

Esetleg használt Wacom Bamboo-t találhatsz ilyen árban, valami nem agyonhasználtat.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#3143) jimspie válasza aurora2 (#3141) üzenetére


jimspie
tag

Szia!
Volt egyszer egy Media marktos posztom melyben kifejtettem, hogy a lehető legrosszabb hely a vásárlásra. Minden termékre úgy kb 25% rá van dobva. Egy wacom A5-os FUN 72 000 ft volt .. amúgy meg 50 körül van. Ennyit a media markt-ról. Messze kerüld el! 10 000 ft-ért sztem még geniust sem kapsz ami alapból hulladék kategória. Mindenképp gyűjts egy picit és vegyél egy wacom A6 pen-t LEGALÁBB!!! Ennél lejjebb ne add!!!

(#3144) aurora2 válasza jimspie (#3143) üzenetére


aurora2
csendes tag

Lehet az lesz, hogy megpróbálok gyüjteni... A media marktban tudom, hogy drágábbak a dolgok, igazából csak azért nézném meg, hogy élöben is lássam mekkorák ezek a táblák, stb.

(#3145) BonFire válasza aurora2 (#3144) üzenetére


BonFire
veterán

Ne nézd meg élőben, mert ha már ott van az ember, nagyon nehéz megállni, hogy meg ne vegyen valami vacakot, amit ráadásul tukmálnak is ráfele az emberre az eladók. Különben ekkora a tábla emberhez viszonyítva:

Kicsivel nagyobb mint egy Füles rejtvényújság, mert plusz hely kell még a gomboknak is. Így képzeld el.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3146) aurora2 válasza BonFire (#3145) üzenetére


aurora2
csendes tag

Persze, ha folyton pénzzel rohangálsz a zsebedben és mindenre telik, akkor nehéz lehet. Még egy ezres se volt nálam, így nehezen vettem volna meg :)

Viszont megnéztem, valamelyik Bamboo van nekik, bár arra nem jöttem rá a dobozról, hogy melyik, de 50ezerbe került.

(#3147) deger


deger
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. Vettem egy Genius PenSketch 9x12 táblát. Minden okés vele VISZONT
a win7 akármit csinálok, a saját driverét telepíti fel és így a genius progija nem látja.
Tehát nem működik a nyomásérzékenység, nem tudom állítani a rajzfelület méretét, a gyorsgombokat.

Valaki segítsen, mert ideg megöl! :)

(#3148) BonFire válasza aurora2 (#3146) üzenetére


BonFire
veterán


aurora2: „…ha folyton pénzzel rohangálsz a zsebedben és mindenre telik…” – nyugtass meg, hogy ez irónia akart lenni! :Y Ha most azt mondanám, hogy sose legyen több pénzed, mint nekem, az merő rosszmájúság volna. :P

Nem. Itt arról van szó, hogy ritka az olyan ember, aki úgy megy el egy bizonyos dolgot megvenni, hogy nincs nála pénz (hátha megtalálom a tutit, és akkor már ne kelljen kétszer rohangálni hazafelé a pénzért…), tehát a rászánt összeget zsebre rakja, és elmegy „szétnézni”, majd azon veszi magát észre, hogy olyasvalamit vett meg, amit nem is kellett volna. De ha pénz nélkül indulsz el, akkor is túlságosan közel van az ATM (van a MM mellett is, illetve magában az épületben). Akkor a legjobb, ha se nálad, se otthon, sem a bankszámládon nincs elkölthető pénz, így nem jársz pórul! ;]


deger: A plug & pray csodája, hogy még be se dugtad, a Windows már telepít. Ezen csak úgy lehet segíteni, hogy először mindig a telepítő CD-t (DVD-t) futtatod, feltelepül a drájver eszköz nélkül is, majd ha újraindítod a rendszert, ráérsz akkor bedugni a táblát. Olyan telepítő is van, ami szól, hogy most tessék csatlakoztatni az eszközt. És akkor az a progi lesz fent, amit te szeretnél, nem amit a Windows.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3149) vati182


vati182
aktív tag

Sziasztok

Néztem a grasshopper-nél, a táblázatokat, hogy miért vegyek wacom bamboo pen and tpuch vagy a fun pen and touch-t, és nem értem mi a különbség, miért kellene, a fun-t jobban megvenni, mint a simát, még gondolkodtam intuos-on hogy abban van dőlésszög meg még pontosabb, a vonalhúzás lehetősége.
De komolyan nem értem melyikbe kellene beruháznom, pedig most terveznék egyet venni.

http://www.youtube.com/watch?v=Ga3Ibl97IQU

Nem tudom ez a kék dobozos a sima ennek jobban néz ki a tolla, a táblája is és multi touch is működik benne, nem úgy mint a szürke fun-nak, annak a táblája sem tetszik meg a tolla sem, szín ügyileg, tudásban meg grasshopper összehasonlító táblázat alapján nem láttam különbséget.

mind a 2 használható jobb és bal kézzel is.
segítsetek köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#3150) BonFire válasza vati182 (#3149) üzenetére


BonFire
veterán

A választást nagyban befolyásolja, hogy főleg milyen célra szeretnéd használni. Ha Photoshopban maszkok festésére, kijelölések finomítására, képek kézi felirattal ellátására, néhány skicc készítésére, valamint böngészésre, tallózásra, akkor elég a kisebb tudású Pen and Touch is. Az Intuos dőlésérzékenysége arra jó, amire a ceruzát is használjuk. Gyakorlatilag tudsz vele ceruza módon satírozni – ezt a fícsört viszont csak a grafikusok tudják kihasználni, akik ténylegesen festenek-rajzolnak is vele. Ha komplett készíted a grafikát digitális festészeti technikával, ott elkél a nagyobb tudású tábla. Ha csak körvonalazol vele, a többit fillel, gradienttel, árnyékokat/tükröződéseket effekttel oldod meg, akkor nem kell profi tábla. Csak ezért nem érdemes feltétlenül a drágábbat megvenni, különösen azért, mert az Opacity-érzékenységet Photoshopban is be lehet kapcsolni, így a nyomásnak megfelelően változtatja az Opacity-t, tehát egy kvázi satírozást lehet vele szimulálni (persze a natív satírozás az igazi).

Ezen kívül: ha lehetőséged van rá kipróbálni, feltétlenül tedd meg, és a boltban rajzolgass-irkálj vele bátran, mert akkor fog kiderülni, hogy hosszabb távon melyik toll fogása neked a kényelmesebb.

U.i: Minden valamirevaló tábla univerzálisan jobb illetve balkezes.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.