Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) BEE


BEE
addikt

Egy kis vasútnosztalgia.

[link] [link]

[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#8802) Fejo válasza philoxenia (#8800) üzenetére


Fejo
őstag

Szerintem lehet, de mielőtt megjelenne a moderátorok megnézik a hsz-t.

Köszönöm a próbálkozást! ;)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#8803) philoxenia válasza BEE (#8801) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szép képek. Hol készültek?

Fejo: alá volt írva, hogy moderálandó, pedig semmi olyat nem írtam bele.... :F

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8804) BEE válasza philoxenia (#8803) üzenetére


BEE
addikt

:)
Szuglói kőrvasútsor. Véletlenül arrajártam.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#8805) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Én is belépnék a klubba. :B

[link]

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8806) Fejo válasza philoxenia (#8803) üzenetére


Fejo
őstag

Az újoncoknál ott van egy darabig. Köszönöm az értékelésedet! :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#8807) philoxenia válasza Oliverda (#8805) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elsőhöz címnek " Én vagyok a legszebb" A másodiknál érdekes gép ez a Pajtás ....

Szép képek. :K

Fejo: megnéztem újra, most már elfogadták. :K

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8808) Terapeuta válasza BEE (#8801) üzenetére


Terapeuta
őstag

Jó kis vasútszagú képek...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#8809) Oliverda válasza philoxenia (#8807) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi. Még csak most ismerkedek a fozózással és magával a géppel is. Tehát a jövőben majd sűrűbben fogok benézni ide. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8810) BEE válasza Terapeuta (#8808) üzenetére


BEE
addikt

:)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#8811) delta9 válasza hemaka (#8783) üzenetére


delta9
senior tag

szia! veszem magamnak a bátorságot, és szintén amatőrként adok egy tanácsot hdr ügyben. elkövetted azt a - szerintem - hibát, amit én is első hdr próbálkozásaimnál, hogy túlzásba vitted a tone mappingot (szintén szubjektív). ezeknél is érvényes, hogy a kevesebb néha több, kivéve persze, ha az volt a célod, hogy látványosan természetellenes legyen a hatása (ez is lehet koncepció). túl a sokadik hdr-en, de határozottan amatőrként már ilyen lightosabbakat csinálok, és csak annyira tone mappingolok, amennyire muszáj: [link] [link]

üdv

(#8812) Fejo válasza Fejo (#8792) üzenetére


Fejo
őstag

Ebben a pillanatban a nap képe lett a fotozz.hu-n! :DD

Köszönöm mindenkinek aki az értékelésével segített ebben! :R :R :R

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#8813) Szoles válasza Fejo (#8812) üzenetére


Szoles
senior tag

Meg is érdemled! Gratulálok!

(#8814) Lauda


Lauda
félisten

(#8815) *Ropi* válasza philoxenia (#8791) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megnyugodtam, hogy nem csak én hallucináltam oda azt a szívet. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8816) *Ropi* válasza Fejo (#8812) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gratula, megérdemled. :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8817) Terapeuta válasza Fejo (#8812) üzenetére


Terapeuta
őstag

Hét hónapja nem értékeltem ottan, most csak Neked :K :DDD

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#8818) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Első supermacro próbálkozásaim ala Samsung S85.

Ritka pillanat: [link]

Virág:[link]

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#8819) molnigee


molnigee
aktív tag

Nózika nekem tetszik :)

Supermacro képek, az első jó első próbálkozásnak, vigyázz hogy ne nagyon vágj le a bogárból semmit, kivéve ha extra közelit csinálsz róla, és valami jobb szöget keress, ez a felülről lefotózzuk nem túl jó, de lesz ez még jobb is :)
A virág macron viszont nem találni az éles részt :S

Fejo, grat! ;)

Tegnap bulizni mentem, nálam volt a gép, s útközben nem tudtam elmenni emellett :)
Az alap kép nagyon sötét lett, így volt vele utómunka meg zajszűrés rendesen...
Nem is lett olyan jó, de azért mégis :D
Irány a Hold !
Kiváncsi vagyok kinek tetszik :D

Itt még mindig nincsenek szép fények morc!

--> http://dronearena.hu/ <--

(#8820) bolcsodal válasza molnigee (#8819) üzenetére


bolcsodal
addikt

Visszanemtérő alkalom volt. Épp teregettem, amikor észrevettem a bábból kibújó lószúnyogot. Mivel balkonládában határozta el magát a születésre ezért a felvétel szögét nem nagyon tudtam változtatni... ;]

De ez a mérges fickó (izé hölgy..most veszem észre) tán jobban sikerült:[link]

Sétáltunk a gyerekkel... :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#8821) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Hali!

Itthon vagyok, úgyhogy túrtam pár képet régebbről (mostanság sajna nem nagyon volt időm fotózgatni). Az eszköz egy Optio 33L, még a hőskorból. :P



[ Szerkesztve ]

(#8822) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Ma hajnal-délelőtti termés. Én már kicsit unom a hártyásszárnyúakat de hátha ti még nem :) De vannak kisszöcskék is :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#8823) bolcsodal válasza Hydra SR (#8822) üzenetére


bolcsodal
addikt

Gyönyörűek! :R Bár a legyeket nem hártyászárnyúznám le (de ez csak rendszertani baromkodás a részemről elnézést érte)! :U

Szabad tudni milyen géppel készültek? Rendkívül intenzív színei vannak a képeknek..utómunka? :U

lol..bocsi..ránéztem a cuccaidra... :DDD

Szóval szépek!

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#8824) Lauda válasza Hydra SR (#8822) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon jók a képek, nekem a 2. és az utolsó tetszik legjobban. Milyen obival készültek?

molnigee: köszike! :R

[ Szerkesztve ]

(#8825) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Köszönöm :)

Objektív: Canon 50mm F/1.8 + közgyűrű sor, első két képen F/4.5-ön, harmadikon 7.1, negyediken 6.3, ötödiken 8, utolsón F/14
ISO: másodikon és az utolsón ISO200, a többin ISO100
Gépváz: 400D
Az utolsó képen egy saját fejlesztésű fényterelőt használtam a beépített vakun, a többi alapvetően természetes fénynél készült. Az utolsó előttin volt egy kis vakus derítés fólián keresztül.

bolcsodal: Én kérek elnézést, rendszertani ismereteim erősen hiányosak :) Mik tartoznak a hártásszárnyúakhoz? Eddig szentül meg voltam győződve, hogy minden, aminek ilyen átlátszó hártyaszerű szárnya van, mint például a legyeknek.

Utómunka nem sok van rajtuk, lényegében amennyit a Canon Digital Photo Professional enged a RAW-ból (elég primitív program, lokális beavatkozást egyáltalán nem tud), meg a szenzoron levő porszemek retusálása, leméretezés, vágás. A színek javarészt az éles fénynek voltak köszönhetők, de amúgy alapból +1-re van állítva nálam a saturation (-4-től +4-ig lehet állítani).

Lényegében azért morogtam kicsit rajtuk, mert lepkéket és bogarakat akartam volna inkább fotózni de azok nem lettek valami jó képek, semmi érdekes nincs rajtuk és még a kivitelezéssel is gondok vannak. Talán az utolsó még viszonylag érdekes, de szegény bogár nagyon ronda :) Nem találtam ma semmi szép lepkét vagy színes bogarat amit sikerült volna rendesen lefotózni. Ez a narancssárga lepke szép volt de a kép nem lett a legjobb róla.
Ilyenek lettek, ezeken semmi utómunka nincs:

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#8826) Lauda válasza Hydra SR (#8825) üzenetére


Lauda
félisten

Grat, ügyes vagy! Ez a három is nagyon ott van! :R

(#8827) bolcsodal válasza Hydra SR (#8825) üzenetére


bolcsodal
addikt

Minden darázs, méh, és hangya hártyásszárnyú (Hymenoptera). Nekik 2 pár hártyás szárnyuk van (a hangyáknál csak rajzáskor fejlődik repülő alak szárnyakkal).

A legyeket kétszárnyúaknak (Diptera) nevezték el, mert a 2 pár hártyás szárnyból kettő ún. billérré fejlődött, amelyek a repülés közbeni egyensúlyozás/navigációt segítik. A legyeknek értelemszerűen 1 pár hártyás szárnyuk van. Rendszertanilag egy rémálom határozni őket. ebben nagy segítség a tor hátoldalán végigfutó szőrsorozat megléte (vagy hiánya, sörték száma), az ún. hipopleurális sörtesor ( képeiden is jól látszanak ;) )

Ejj de régen volt már állattan terepgyakorlat... :O

Az a bogár ütős nagyon! :D Eddig meg voltam elégedve a Samsung S85-ös teljesítményével de látva a képeidet elég nyers fotókat készít. Mondjuk kompaktok között nagyon jó képességekkel bír.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#8828) Hydra SR válasza bolcsodal (#8827) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszönöm
Esetleg be tudod azonosítani a rovarokat amiket fotóztam? A szöcskét felismerem, a második képet rablólégynek tippelném, a többiről fogalmam sincs de a rablólégyben sem vagyok biztos.

Makrózás kompakttal: könnyebb, mint tükrössel, de soha nem lesz olyan minőségű, csak egészen kivételes esetben közelítheti meg. És minél újabb kompakt, annál kevésbé alkalmas minőségi képek készítésére illetve manuális beavatkozásra, trükkök alkalmazására mint például a vakufény terelése (amihez nem árt, ha felülbírálható a vakuteljesítmény de azt a kompaktok nem szokták engedi). Sajna ez van. Egy jó előtétlencse viszont sokat dobhat rajta, webre szánt méretben akár kifogástalan minőséget is ki lehet belőle hozni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#8829) bolcsodal válasza Hydra SR (#8828) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ha a kezemben lennének meg tudnám határozni őket, de képről elég gázos...De egy profi állathatározóval (könyv) te is könnyedén be tudod azonosítani őket, mármint a tetemeiket. ;) Ha számos szögből le tudod fotózni őket, akkor talán határozásra alkalmas anyag gyűlik össze, de egy képről nehéz. Nem közismert fajok az biztos (mármint a legyek). A második kép érdekessége, hogy a légy potroha tömve van petékkel. Szétfeszítik a potrohlemezeket és lehet látni is őket a potrohon belül. Én egy zengőlégyfajra tippelnék a második esetében.

Az biztos, hogy a szöcskék még nem kifejlett példányok. De nem mernék mondani rájuk semmit. A lényeg, hogy szöcskék és nem sáskák!

Áhh..abszolút hobby szinten tolom..csak megörültem a szupermakró képességén a gépnek. 1cm-ről lehet vele fotózni..persze vakut nélkülözve. Minimális ráhatással a reteszidőre..verőfényben. :DDD

Egyébként tényleg tapasztalom, hogy a régebbi Samsung S500-as szebb képeket készített manuális beállításokkal, mint az S85-ös. Ennek csak a szupermakró és az ISO1600 tulajdonságai fogtak meg. Nomeg a Teszkóban occsóér adták.... :DDD

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#8830) Hydra SR válasza bolcsodal (#8829) üzenetére


Hydra SR
addikt

Állathatározóm sajna nem igazán van, de majd beszerzek egyet mert nagyon felgyűltek a beazonosítatlan élőlényes fotóim :) Szöcskéket és sáskákat már sokat fotóztam, azokat már meg tudom különböztetni szerencsére. És igen, ezek még kis szöcskék, 1-1,5 cm-esek, tele van velük most a fű, meg a gyermekláncfű virágok amin épp fotóztam őket. A porzók méretéből látszik is, mennyire kicsik ezek a szöcskék. A sárga pöttyök rajtuk virágpor szemek. Az utolsón jól látszanak.
Tényleg feszíti valami a második légy potrohát, ezt észre sem vettem :)
Mindenesetre köszönöm az eddigi segítéget is.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#8831) :AMF:


:AMF:
senior tag

végre kisütött a nap, elkészülhetett az idei első infrám. :)

(#8832) bolcsodal válasza Hydra SR (#8830) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nincsmit, én köszönöm a remek fotókat! ;)

They drew first blood....

(#8833) bolcsodal válasza :AMF: (#8831) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ez baromi jó! :)

They drew first blood....

(#8834) *Ropi* válasza Hydra SR (#8822) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hihetetlenül jó képek, gratula! :R Mennyire közelről csináltad őket? Hajnalban még alszanak ezek, hogy nem repültek / ugrottak el? :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8835) Jinxx válasza Hydra SR (#8822) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ismét nagyon jó képeket csináltál, gratula! Az ötödik tetszik a legjobban a szimmetria miatt. Úgy néz ki mintha tükrözve lenne.

(#8836) Lauda válasza bolcsodal (#8829) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt potrohos dolgot én se vettem észre, nagyon érdekes jelenség, tényleg látszanak belül a kis petécskék. :)

:AMF: ez hogy készült és miért infra? :D

[ Szerkesztve ]

(#8837) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Szerintetek mennyért javítanak CCD hibás kompakt fényképezőgépet? Sajnos nem tudom milyen szenzor van benne tán 1/2,5"-os. Azt főleg nem tudom milyen márkájú.

Azt állították, hogy Kb 15K-ba fáj egy ilyen csere. Eddig úgy gondoltam nem éri meg, de az új gép nem csinál olyan szép képeket, mint a régi.. :(

Ilyen képeket csinál a hibás gép:[link]

They drew first blood....

(#8838) Terapeuta válasza Hydra SR (#8822) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nekem az első tetszik...mintha távcsőbe nézne a légy :)

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#8839) Fejo válasza Hydra SR (#8822) üzenetére


Fejo
őstag

:C :R :C :R

Ezeket hány órakor lőtted mennyire hajnal) és merre?

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#8840) *Ropi* válasza bolcsodal (#8837) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha Canon, akkor ingyen :Y , kint van az oldalukon az idevonatkozó passzus. :K Nekem is ingyen cserélték. :R Más kérdés, hogy mást meg el***tak rajta. :W

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8841) bolcsodal válasza *Ropi* (#8840) üzenetére


bolcsodal
addikt

Samsung Digimax S500. És már nem garanciás... :U

They drew first blood....

(#8842) BEE válasza bolcsodal (#8829) üzenetére


BEE
addikt

Végre egy hozzáértő ember ! :)
Tudnál nekem segíteni ?
Ebben a hsz-ben [link] feltettem egy darázsféle képét,
amiről senki sem tudott semmit.
Először találkoztam vele, eddig hasonlót sem láttam.
Meg tudnád mondani hogy milyen jószág ez ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#8843) bolcsodal válasza BEE (#8842) üzenetére


bolcsodal
addikt

Trükkös..elsőre lódarázsnak tűnik de az csak álcázás! :DDD

Ez ugye nem magyarországon készült?

They drew first blood....

(#8844) BEE válasza bolcsodal (#8843) üzenetére


BEE
addikt

De, itthoni kép.
Életemben ekkora darazsat nem láttam még.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#8845) Teng válasza :AMF: (#8831) üzenetére


Teng
aktív tag

Az a kép tényleg infra felvétel akar lenni? vagy miért írtad, hogy "első infrám"?

(#8846) BEE válasza bolcsodal (#8843) üzenetére


BEE
addikt

Ha érdekel van még róla kép.
Amikor megláttam nyomtam a gombot ahogy bírtam. :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#8847) bolcsodal válasza BEE (#8844) üzenetére


bolcsodal
addikt

CSak meglett.

Óriás Tőrösdarázs: [link]

Gyanús volt, hogy szőrös volt a potroha...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#8848) BEE válasza bolcsodal (#8847) üzenetére


BEE
addikt

Köszönöm !
Most már legalább tudom hogy nem ismeretlen nálunk.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#8849) bolcsodal válasza BEE (#8848) üzenetére


bolcsodal
addikt

Csak így tudtam infót róla:
[link] :B

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#8850) werttzui válasza BEE (#8842) üzenetére


werttzui
őstag

Rusnya rovar oszt kész! :D :D

PENTAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.