Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) orbano válasza Smogus (#5400) üzenetére


orbano
félisten

általánosságban imádom a képeid, gondoltam ebből kiindulva építő jellegű, ha ezek nem :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#5402) tbs válasza Smogus (#5400) üzenetére


tbs
addikt

Most épp nincs időm szinte semmire. Orbano látta vasárnap milyen űzött vagyok... :(

Bennem is felmerült már, hogy elromlott a fókuszgyűrűd..? Adjak kölcsön p6 obit..? :DDD Flektogon most pihen nagyon. ;)

(#5403) Smogus válasza orbano (#5401) üzenetére


Smogus
őstag

Mindenféleképpen sokat segít, mivel én csinálom a képet teljes mértékben (laborálást is ide számítva) ezért eléggé megszeretem egyes képeim, és lehet hogy nem is olyan jók, csak én gondolom azt, bár szerintem ez mindenkivel így van :)

tbs:

a szkennerem rakoncátlankodik, meg a F4 -es rekesz is elég kicsi mélységélességet eredményez

[ Szerkesztve ]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#5404) werttzui válasza Smogus (#5400) üzenetére


werttzui
őstag

Ja. és szerintem jók

PENTAX

(#5405) Fejo


Fejo
őstag

Egy elcsépelt, ám de kötelező darab: :D

9 álló képből összerakva. Az eredeti 15k pixel széles... :DD

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#5406) Smogus válasza Fejo (#5405) üzenetére


Smogus
őstag

Kötelező darab, az lehet, de nagyon jól sikerült :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#5407) _seth_ válasza Fejo (#5405) üzenetére


_seth_
veterán

Szép, nagyobb méretben fel tudnád rakni? Pl úgy, hogy 800 pixel legyen a magassága :)

Budapesten rengeteg fotóznivaló van felénk meg... semmi :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5408) werttzui válasza Fejo (#5405) üzenetére


werttzui
őstag

Nagyon jó lett gratu

PENTAX

(#5409) Fejo válasza _seth_ (#5407) üzenetére


Fejo
őstag

Csak neked: :DD

smogus, werttzui: Köszi!

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#5410) menin


menin
tag

(#5411) menin válasza Fejo (#5409) üzenetére


menin
tag

Tényleg szuper lett.Írnál 1-2 dolgot a megvalósításról? 15 képből panorámafotó nem lehetett egyszerű...

(#5412) Szten Márs válasza menin (#5410) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hangulatos. Nagyon illik ez a színvilág ehhez a képhez, tetszik :C

(#5413) orbano válasza menin (#5410) üzenetére


orbano
félisten

tetszik, bár a környezet nem ad túl sokat a képbe, pici hiányérzetem van, mint ha csak egy részletet látnánk egy teljesebb kompozícióból. de a fények és a hangulat rendben van nálam.

A vér nem válik VAZZE!™

(#5414) Hydra SR válasza Fejo (#5409) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezt már egészen biztosan kipipálhatod a kötelezők listájáról, szép lett :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5415) Dtomi válasza Fejo (#5409) üzenetére


Dtomi
őstag

Szép munka gratula!!!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#5416) biggamer válasza Fejo (#5409) üzenetére


biggamer
veterán

:C :C :C

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5417) Fejo


Fejo
őstag

Hydra, DTomi, Biggamer: Köszönöm! :))

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#5418) Fejo válasza menin (#5411) üzenetére


Fejo
őstag

"Csak" 9 képből áll. ;)

Állványt (panoráma fej nélkül -> de jó lenne egy), távkioldót használtam és ~50% átfedéssel fotóztam, végül Panorama Maker 4 Pro-val raktam össze.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#5419) tbs válasza Fejo (#5409) üzenetére


tbs
addikt

:C

(#5420) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok...

Fuji S5600-os gépem van, és tájfotózáskor, nagylátószög használatakor nem vagyok elégedett a kapott képekkel, javaslatokat kérnék. Hiányzik a dinamika, néhol zajos sötét részek vannak. Mindegyik kép raw-ban megvan úgyhogy nyugodtan mondjátok milyen paraméteren változtassak.

Napnyugta: [link]
Napkelte: [link]
Felhők: [link]

Mindegyik kép Iso:64 v. 100-as érzékenységgel készült, F5,6 - F8-as rekeszértékekkel.
Napnyugta, Napkelte "állványról" , Felhők pedig kézbők készültek.

(#5421) drkbl válasza Monya78 (#5420) üzenetére


drkbl
őstag

Az ilyen típusú képek készítése ürügyén vettem egy D40-est, pontosan a leírtak miatt...

(#5422) orbano válasza Monya78 (#5420) üzenetére


orbano
félisten

pedig ezek nem tűnnek rossznak. legalábbis az eddig megszokott, hasonló gépekkel készült képekhez képest

A vér nem válik VAZZE!™

(#5423) orbano


orbano
félisten

végetért egy korszaka az életemnek :(
[link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5424) Mercutio_ válasza orbano (#5423) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem festel több üveget?:)

Fejo: Klassz lett! :C

tbs az űzött vad :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5425) Hydra SR válasza Monya78 (#5420) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nekem sem tűnnek rossznak. Utómunkával lehet manipulálgatni, de a gépen másképp állítgatni a dolgokat szerintem nem érdemes, jók lettek ezek. Ha macerálni akarod akkor élesítést és kontrasztnövelést javaslok, ízlés szerint.
Ekkora méretben nem látszik képzaj de 5 megapixeles jó minőségű kép nem lesz belőlük. (ha ez megnyugtat, nekem sincs túl sok olyan képem ami 10 megapixelen kifogástalan, le szoktam méretezni én is őket. Nem csak ezért hanem azért is mert a monitorom nem 10 megapixeles és nem nyomtatok plakátot a képekből)
;)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5426) tbs válasza Mercutio_ (#5424) üzenetére


tbs
addikt

(#5427) orbano válasza Mercutio_ (#5424) üzenetére


orbano
félisten

azt még az exem festette, és ma lecserélték az ablakokat újakra... :B az a festés egy nagyon nagyon édes emlék volt :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#5428) Zozzant válasza orbano (#5427) üzenetére


Zozzant
addikt

üvegessel kivágatni bekeretezni:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5429) Monya78


Monya78
veterán

Köszönöm az észrevételeket...

A Hydra által javasolt módosításokat kipróbálom...

Monitor színprofilokkal vagyok bajban...hiába dolgozom fel a saját gépemen a saját monitoromhoz igazítva a képeket, egy másik gépre (monitorra) megnézve már ég és föld a különbség.

Van valami jól bevált általános színprofil (icm, icc fájl), vagy mindenki a monitorjához kapottat használja?

(#5430) orbano válasza Monya78 (#5429) üzenetére


orbano
félisten

én a PH-s teszten kalibrált beállításokat használom az enyémhez :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#5431) *Ropi* válasza Monya78 (#5429) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezzel szenvedtem én is sokáig, de végül sikerült megoldanom. Kapcsold ki az összes aktív, a színbeállításokba belenyúló program color managementjét (Photoshop, ACDsee, stb.)! A monitorod is úgy legyen beállítva, hogy változtatás nélkül adja vissza a színeket, ha van benne aktív színprofil (nálam ez volt a gond).

A másik változat, hogy 20-25k-ért már lehet kapni kalibrálóeszközt. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5432) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Tudtok mondani egy jól és könnyen kezelhető oldalt, ahol folytathatnám a képeim feltöltését (az iszonyúan el...ott) Origo Fotótár helyett? Nem tárolás céljára, hanem ismerősnek megmutatás végett.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#5433) *Ropi* válasza Fryskitt (#5432) üzenetére


*Ropi*
félisten

[Millu Photoline] :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5434) orbano válasza *Ropi* (#5431) üzenetére


orbano
félisten

ha nincsen bekalibrálva a monitorod akkor a hajadra kenheted a profilok kiiktatását. max azt éred el, hogy másképpen tér el a színhű ábrázolástól a monitor...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5435) *Ropi* válasza orbano (#5434) üzenetére


*Ropi*
félisten

Arra van a másik megoldás, amit írtam. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5436) Mercutio_ válasza tbs (#5426) üzenetére


Mercutio_
félisten

Téged nem űznek, már utol is értek és leromboltak :DDD

orbano: Ahogy azt előttem írták, kivégat, eltesz...nagyon-nagyon mélyre ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5437) tbs válasza Mercutio_ (#5436) üzenetére


tbs
addikt

Ez így van. Le vagyok rombolva... :(

(#5438) orbano válasza tbs (#5437) üzenetére


orbano
félisten

[link] :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#5439) Hydra SR válasza orbano (#5438) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez még a Qpán készült? :DDD

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5440) tbs válasza orbano (#5438) üzenetére


tbs
addikt

:C "Nem vak ez a ló! Bátor..." :DDD

(#5441) orbano válasza Hydra SR (#5439) üzenetére


orbano
félisten

fotobörze után a parkban :D:D:D

A vér nem válik VAZZE!™

(#5442) Smogus válasza tbs (#5437) üzenetére


Smogus
őstag

Tbs kollega mivel foglalkozik amikor éppen nincsen magába roskadva és nem egy bokor allat kuporog védősisaskban?

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#5443) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Kicsit megkésve ugyan, de: Luxusautó Show 2007 az én szememmel. (Nem szeretek embereket fényképezni, de itt főleg ezzel kísérleteztem. Egyben az első nagyobb nekifutás a K10D-vel + a két kitobival.) Kommenteket örömmel látom és várom!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5444) orbano válasza Smogus (#5442) üzenetére


orbano
félisten

az én vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A vér nem válik VAZZE!™

(#5445) orbano válasza bLaCkDoGoNe (#5443) üzenetére


orbano
félisten

Szia! Engem nem fogtak meg nagyon ezek a képek. Az autókról szerintem nem találtál el olyan jó perspektívákat, az emberekről készült képekben sem láttam sok koncepciót (bár 1-2 van ami érdekes). Az eddigi képeidhez képest ez meglepett, mert azok nagyon szoktak tetszeni :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#5446) bLaCkDoGoNe válasza orbano (#5445) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

:R
Köszi, ez egyenlőre nem is az én világom. (Szerintem soha nem is lesz...)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5447) Smogus válasza orbano (#5444) üzenetére


Smogus
őstag

Azóta már értesültem ;]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#5448) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#5443) üzenetére


BEE
addikt

Technikailag teljesen jók szerintem, bár ennyire leméretezve elbújnak a hibák is.
Tartalmilag pedig csináltál te már jobbakat is ezeknél, de abban a zsúfoltságban,
tömegben nehéz is lenne sokkal jobb nézőpontokat találni.
Ha meg találsz is, hát belegyalogolnak a képbe a bamba népek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5449) Smogus válasza bLaCkDoGoNe (#5443) üzenetére


Smogus
őstag

Számomra az első és a tizenötödik vizs mindent, a többi csak átlagos :)
az első nagy bejön kicsit a tetejéből vágnék hogy aszoknya vége ne zavarjon bele, de az nagyon jó absztraktos lett :)
Grat, és a gép nagyon jól dolgozott

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#5450) tbs válasza BEE (#5448) üzenetére


tbs
addikt

Ez teljesen így van. Teljesen jó képek, különösen, hogy jórészt géppróbálgatásból születtek. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.