Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) Mercutio_ válasza marsu (#5197) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pentaxot ez evidens :DDD

johnjohn: köcc:R Pont ez volt a cél, hogy a valóságot mutassák a képek...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5202) tbs válasza Rakeem (#5200) üzenetére


tbs
addikt

Fordítsd irányba public előtt. Meghálálja a public. ;)

Kérlek a mosottszar pont az jelenti, amit. Örülök, hogy tetszett a kifejezés. :DDD Igyekezz jó témákra utazni, akkor nem feltétlenül fog feltűnni a kép technikai korlátoltsága.

Ja, a leméretezés komoly beszólás volt. Egy akármilyen képcuccal (pl. IrfanView ACDSee XnView stb.) átlagolós leméretezés után egy picur élesítés csak jót tehet a képpel, pláne, ha jpeg a forrás. ;) (Javaslom a 69%-os resize-t, lanczos jellegű metódussal.)

(#5203) Rakeem válasza tbs (#5202) üzenetére


Rakeem
aktív tag

basszus. el is felejtettem őket irányba fordítani :S
na majd legközelebb nem feledkezek meg erről.
mindenkitől elnézést kérek
(látszik reggel fél4kor keltem és lehúztam a napi 12óra melót +3óra oda-vissza :S)

(#5204) tbs válasza Rakeem (#5203) üzenetére


tbs
addikt

Te is..? ;] (Nyugi. Beszólni mindig könnyebb. :B )

(#5205) Rakeem válasza tbs (#5204) üzenetére


Rakeem
aktív tag

na és amúgy milyenek lettek a képek / témák?

/ne feledjük hogy szinte mind telefonnal készült!!!/

(#5206) tbs válasza Rakeem (#5205) üzenetére


tbs
addikt

Hát... Öööö... Picit némelyik jobb, mint a Sony képei... Téma, kompozíció meg átlagos-kezdő katingató. Jó hír, hogy innen csak felfelé vezethet az út..! :DDD

A legdurvább dolog egyébként nem a kattingatás, hanem a válogatás, hogy mit is érdemes megmutatni. Pl. rohadt kevés képem üti meg azt a szintet, amit ebbe a barátságos közegbe fel merek tenni. :B Szóval válogass keménye(bbe)n. A közönség is meghálálja, ha nem 25db tucatfotó közül kell kiböknie az esetleges aranylövést... ;)

Aranymetszés, fototipp.hu cikkei, google. Hajrá! ;)

(#5207) werttzui válasza tbs (#5206) üzenetére


werttzui
őstag

Ill a képet néha vágni is lehet mert nem feltétlen mutat jól egy kettévágott kacsa a kép széleken

PENTAX

(#5208) Rakeem válasza tbs (#5206) üzenetére


Rakeem
aktív tag

igaz ami igaz...
sok képet raktam ide.
tudom.
de legalább látszani fog hogy honnan indultam el :D

1 apró megjegyzés.
némelyik talán azért jobb mint a sonymé mert szinte mind természetes fény mellett készült.
a sonymmal egyenlőre csak 2db energiatakarékos izzó mellett fotoztam.
/valahogy mindig sötétedés után érek haza :S (hülye meló)/

tippedet a fototipp.hu-val megszívlelem.

(#5209) tbs válasza Rakeem (#5208) üzenetére


tbs
addikt

:R

Werttzuira ne hallgass. Vágni majd akkor, ha már minden más okés. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5210) werttzui válasza tbs (#5209) üzenetére


werttzui
őstag

fakanál :DDD

PENTAX

(#5211) Rakeem


Rakeem
aktív tag

na elteszem magam holnapra mert azért az élet nem áll meg.
holnap is lesz meló...
jócakát!

(#5212) Fejo válasza Rakeem (#5200) üzenetére


Fejo
őstag

Meg tennéd, hogy legközelebb képernyő méretben linkelnéd be a képeket és be is forgatnád őket?

Köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#5213) Cassidey


Cassidey
senior tag

Semmi kul, csak csattogtattam egy-kettot hazafele..

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5214) Rakeem válasza Fejo (#5212) üzenetére


Rakeem
aktív tag

legközelebb el fogom őket forgatni.
de mit értesz képernyőméreten való belinkelés alatt???

(#5215) Rakeem


Rakeem
aktív tag

az utolsó 400 hszek között kicsit jobban szétnéztem.
srácok! fantasztikusak vagytok.
hol vagyok én ezektől a minőségektől, témáktól...
szerintem amit ti egy témában elkattintott 200 expotokból a legrosszabnak ítéltek azt én már ha a saját expom lenne az egekig magasztalnám magamban.
soha nem fogom még csak megközelíteni sem azt amit itt ti MŰveltek. (és a mű alatt mint művészet értendő)

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#5217) péter007 válasza chungee (#5216) üzenetére


péter007
senior tag

az utsó előtti kép sztem baromira jó
grat hozzá :)

(#5218) #16820480


#16820480
törölt tag

(#5219) Rakeem


Rakeem
aktív tag

fényképezett már valaki lángot makroban???
mondjuk egy öngyújtó lángját...

(#5220) Zozzant válasza Rakeem (#5219) üzenetére


Zozzant
addikt

hoggyne, tessék: gyertyaláng

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5221) Cs.-Istvan


Cs.-Istvan
csendes tag

Levelek.

[link]
;)

- Olympus E-510 - Debian lenny - GO - http://freedigital.hu

(#5222) Cs.-Istvan


Cs.-Istvan
csendes tag

Fa:

[link]

Templom:

[link]

[ Szerkesztve ]

- Olympus E-510 - Debian lenny - GO - http://freedigital.hu

(#5223) orbano


orbano
félisten

[link]

Szar dolog ez az influenza :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#5224) Brian_RL válasza chungee (#5216) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Az második nagyon tetszik!! Gratula
Csak így tovább!!!

(#5225) Mercutio_ válasza orbano (#5223) üzenetére


Mercutio_
félisten

No, megvan a kicsike? :C Jó a kép hangulata :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5226) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Vissza érkeztem erdélyböl, ahogy igértem teszek is fel képeket, elsőre:

nagyban

orbano, itt is grat a képhez, és föleg a Géphez, Sok szép képet, és jó fényeket hozzá.

IMHO, megyek camera Kft--> etörött a tükröm:(, ráadásul erdély kellős közepén, mikor épp jo idő lett volna, elötte meg löttem sok ködös, kontrasztalan iso 400-800 körüli képet:(.

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#5227) Szten Márs válasza orbano (#5223) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak nem vettél végre egy gépet? És 20D lett belőle? Szvsz jobb választás, mint amit eleinte terveztél, gratu hozzá! :C

(#5228) tbs válasza orbano (#5223) üzenetére


tbs
addikt

:C

(#5229) orbano


orbano
félisten

Köszi srácok :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#5230) orbano


orbano
félisten

baromira unatkozom :(

[link1]
[link2]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5231) Zozzant válasza orbano (#5230) üzenetére


Zozzant
addikt

akkor egy kicsit mesélhetnél is, werk szinten:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5232) Hydra SR válasza TexT-BoY (#5226) üzenetére


Hydra SR
addikt

Színeket még kaphatna szerintem. Egyébként egész jó.

orbano: tényleg vettél gépet? :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5233) orbano válasza Zozzant (#5231) üzenetére


orbano
félisten

ja, csiga barátunk említette nikonos topikban a wcpapír gurigát, mint a legolcsóbb közgyűrűt. na mondom megnézem... pont akkora a belső átméreje, hogy passzentosan beleíllett a fed3 50/2.8-as objektíve fejjel lefelé. így lényegében kaptam egy közgyűrű+fordító kombinációt. fükuszt ugye buktam, rekeszt előre állítottam, a fókuszt pedig a gép mozgatásával módosítottam. a zokni az árnyékolásra szolgált volna, mert elég sok fény szivárgott be a guriga mentén, de sokat nem segített. főleg iso800-on.
majd még dolgozom az ügyön, érdekes a fikuszom talajának az élővilága, ha megoldottam az árnyékolást, próbálok majd szűkeb blendével is alkotni (ez a kép 2.8-as rekesszel készült)

mondjuk egy állvány sem jönne rosszul :B

Hydra:mit gondolsz az a sok D betű mi az aláírásomban? Számold meg hány darab :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5234) werttzui válasza orbano (#5233) üzenetére


werttzui
őstag

Még jó,hogy nem 400-d t vettél :DDD

PENTAX

(#5235) Hydra SR válasza orbano (#5233) üzenetére


Hydra SR
addikt

Jah hogy az aláírásodban az 20 D :) (ha 400D-t vettél volna akkor azt hogy írod oda? :DDD )

werttzui: nem ér megelőzni :)

Tegyük már ki a PH! főoldalára egy hírnek, hogy orbano gépet vett :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5236) orbano válasza Hydra SR (#5235) üzenetére


orbano
félisten

hülye :D (csak ezért nem vettem 400D-t, nem támogatja a fórummotor :DDD)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5237) Hydra SR válasza orbano (#5236) üzenetére


Hydra SR
addikt

Egyszer majd ez lesz az aláírásom, ha sok pénzem lesz: D
:))

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5238) werttzui válasza Hydra SR (#5237) üzenetére


werttzui
őstag

Én beérném az egyszerű D3-al :)

PENTAX

(#5239) orbano


orbano
félisten

kicsit szenvedtem még, várom a makró guruk véleményét :)
a téma nem egy nagy szám, inkább a technikai részére lennék kíváncsi :U

[link1]
[link2]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5240) Hydra SR válasza orbano (#5239) üzenetére


Hydra SR
addikt

Írhatnál az obiról is. Mit raktál a gurigára? Milyen blendével dolgoztál? Úgy látom, manuális obi van rajta amin behúzhatod a blendét a váz közreműködése nélkül is. Néha érdemes is.

Az alappal szerintem technikai részét tekintve nincs különösebb baj, esetleg az utómunkán lehetne finomítgatni:
Az árnyékokat lehetne sötétíteni (de lehet, hogy csak becsap a hülye munkahelyi low-cost TFT). Canon Digital Photo Professional-ban ez így néz ki: RAW-ban a görbe bal oldali, csúsztatgatható tengelyét jobbra kezded tolni, amíg a fekete tényleg fekete lesz de a többi árnyalatba még nem szól bele látványosan.
És egy kis élesítést is elviselne. Én leméretezés előtt szoktam élesíteni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5241) tbs válasza Hydra SR (#5240) üzenetére


tbs
addikt

"Én leméretezés előtt szoktam élesíteni." Érdekelne a "miért", "mennyire". Leírtad esetleg vhol..? (Nem találom hirtelen... :B )

(#5242) orbano válasza Hydra SR (#5240) üzenetére


orbano
félisten

a feketét úgy érzem pedig, hogy rendberaktam, élesíteni valóban elfelejtettem :B de én a leméretezés utáni élesítésre esküszöm :)
az obi egy 50/2.8 ruszki csoda, teljesen manuális, f11 a max rekesz, én f8-at bírtam kicsikarni a jelenlegi fényviszonyokkal. két gurigát is próbáltam most összeragasztani, de oda már végképp kevés a fény, a mélységélesség meg siralmas. majd szerzek egy 100wattos izzót valahonnan aztán újrapróbálom valamikor...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5243) Hydra SR válasza tbs (#5241) üzenetére


Hydra SR
addikt

Természetesebb hatásúnak találom ezt a módszert. Nem tudom pontosan, miért de részletesebb marad a kép, ha ezt a sorrendet alkalmazom. Általában először egy viszonylag nagy sugarú életlen maszkot alkalmazok, kis erősséggel. Mondjuk radius=6, strength=16 (Paint Shop Pro 9). Aztán egy jóval kisebb sugarút, nagyobb erősséggel, pl. radius=2 vagy akár 1, strength=36. Néha még dobok rá egy sima sharpent is. Zajszinttől és a téma részletességétől is függ. Nagyon csipkés témát nem éri meg túlzottan élesítgetni mert kivilágosodik (eredeti méretben fehér kontúrok lesznek, leméretezés után csak világosabb lesz a kép). Zajos témánál hasonló a helyzet. Szelektíven szoktam élesíteni, ha nagyon ráérek és úgy érzem, megér annyit a kép. Vagyis kijelölgetek. Jó kis pepecs munka nem mondom, de néha megéri bíbelődni vele. Igazából egy ilyen élesítgetés után alig lesz élesebb és részletesebb a kép, legalábbis ahogy én csinálom. Nem olyan drámai a változás. Épp csak annyi, hogy az ember szemét szúrja-e a lágyulás, vagy nem.

orbano: vakuzhatsz is. Csak terelni kell a vakufényt. Majd csinálok werkfotókat a saját módszeremről, alapból nekem se lát rá a beépítet vakum a közelpontra a szokásos elrendezésemben, de tudom úgy terelni a fényét, hogy ISO100, F16-on kézből lövöldözök a bemozdulás legcsekélyebb esélye nélkül és még szép szórt is a fénye. Persze a vakus kép az vakus kép, mindig látszik.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5244) orbano válasza Hydra SR (#5243) üzenetére


orbano
félisten

úúúúúúúútálom az utómunkát :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5245) Hydra SR válasza orbano (#5244) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én mindenféle munkával így vagyok :))

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5246) orbano válasza Hydra SR (#5245) üzenetére


orbano
félisten

javítottam kicsit, Mester: [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5247) werttzui válasza orbano (#5239) üzenetére


werttzui
őstag

Az első képről nem lehet tudni,hogy mi az és még életlen is Ilyen témánál vagy egyenletesebben kéne amolyan textúra szerűen kihozni vagy valamit ki kéne emelni de legalább éles valami lenne de menni fog ez a másodiknál meg elég sok zavaró dolog van a képen magyarul egy összevisszaság tesztfotónak sem igazán jó .

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#5248) Hydra SR válasza werttzui (#5247) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szigorúan csak a képminőségről kért véleményt és tanácsot, bár téma és kompozíció nélkül önmagában az tényleg nem sokat ér. Egyik témának ez áll jól, a másiknak más.

orbano: otthon jobban megnézem majd, ezt a monitort el kell felejteni ami itt van, még kicsit vibrál is néha, meg mocskos mint az állat.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5249) werttzui válasza Hydra SR (#5248) üzenetére


werttzui
őstag

Akkor technikailag életlen és nem jól komponált viszont nincs beégve és alexpózva sem és egy kis színt még lehet rá tolni de ezt csak szigorúan annak aki szereti manipulálni a képeit :)

PENTAX

(#5250) orbano válasza werttzui (#5247) üzenetére


orbano
félisten

Itt most tényleg azon volt a hangsúly, hogy mivel készült a kép és hogyan, nem maga a fénykép. A másodikon meg még ezt a technikát próbáltam tökéletesíteni :B

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.