Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) tbs válasza orbano (#5300) üzenetére


tbs
addikt

NatGeonak, de értettem... ;]

Harmadolópontokban jó vagy. Gondolom fényképeztél már régebben is, és nem tegnapra gondolok...

(#5302) orbano válasza tbs (#5301) üzenetére


orbano
félisten

kis nyikhaj koromban, meg úgy héba hóba, ha végre valaki a kezembe nyomott valami apparátust :B

a natgen meg nem tom honnan ragadt rám, de ez van a nyelvemen mindig :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#5303) Hydra SR válasza orbano (#5300) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szerintem egész jó gyakorlókép csak az ilyen gyakorlóképeket nem nagyon érdemes szubjektíven véleményezni mert nincs igazi céljuk a gyakorláson kívül. Nem látom, hogy meg akartál volna mutatni valamit a képpel és véleményezni lehetne, hogy az én szememben ez mennyire sikerült. Nem "szerintem" kérdése, hogy egyenes lett, éles lett, harmadolási szabályokhoz igazodtál, van hamis téma stb. Talán annyit, hogy én túlzsúfoltnak érzem. Ha alap kompozíciót akarsz létrehozni akkor egyszerűbbnek kell lennie, ez az az eset amikor a kevesebb több.
Kezdésnek jóez, csak majd később ne felejts el valamit kezdeni azokkal a dolgokkal amiket megtanultál. Kell, hogy legyen valami célja a technika megtanulásának, mondjuk az, hogy szépen-jól tudjuk megmutatni amire gondoltunk, ne akkor kelljen kitalálni az alapokat amikor már a jelenet van. De a technika még nem a fotózás csak kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5304) orbano válasza Hydra SR (#5303) üzenetére


orbano
félisten

yupp. jelenleg még a művészet részét mellőzöm, de az ezen felüli részén is van mit vesézni egy képnek. elég eleve szerintem csak alapul venni azt, ami a képen van. és akkor leehet agyalni: én így csináltam volna, ilyen szögből, kicsit másképp exponáltam volna, ez itt kicsit belóg, amaz ferde, rossz helyen van, más napszakban mentem, volna, vagy hazamentem volna meghírdetni a gépemet hogy inkább mégis eladó :)
meg lehet ilyeneket mondani, hogy mittomén egy ilyen kompozíciónak nem áll jól ilyen és ilyen fény, vagy ezt és ezt kellett volna jobban kiemelni.
vagy ahogy mondtad, túl zsúfolt a téma. ez pl egy jó támaszpont. és ehhez nem kell szubjektíven megítélni a képet, a szubjektív oldalának is van pszichológiája, amit tárgyilagosan ki lehet fejezni.

attól meg ne félj, hogy nem tanulok. minden szóból tanulok, iszom szavaitok :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#5305) tbs


tbs
addikt

Még egy a "lukszusautósó"-s képekből.
[link]

(#5306) *Ropi* válasza tbs (#5305) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hmmm...Korrekt. :R Olyan "city lights"-jellegű, mint a Nokia telefonok háttérképe. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5307) orbano válasza tbs (#5305) üzenetére


orbano
félisten

fuh, az orra nagyon fura lett így, olyan, mint ha oda lenne rakzolva, vagy körbe lenne végva magic wanddal :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5308) Hydra SR válasza tbs (#5305) üzenetére


Hydra SR
addikt

A minősége szép, a vágás is korrekt de ezek a háttérfények nekem nem annyira jönnek be. Főleg az orránál levő pötty ami kicsit olyan, mintha bohócorra lenne. A fényességekre mindig érdemes figyelni mert azok rántják először magukra a figyelmet amik a legvilágosabbak, és itt most ez nem a főtéma. (ezt nemrég tanultam meg én is pedig olyan egyszerűnek hangzik :) )

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5309) Cassidey válasza tbs (#5305) üzenetére


Cassidey
senior tag

Ez milyen obival keszult? :)

(#5310) orbano válasza Hydra SR (#5308) üzenetére


orbano
félisten

ha ponotsak akarunk lenni, a szem a nagy kontrasztra érzékeny, az vonzza oda a szemet a fény :o

A vér nem válik VAZZE!™

(#5311) tbs válasza Hydra SR (#5308) üzenetére


tbs
addikt

Ez a kép -> [link] is ebből a sorozatból való. Ez az oldalprofil annyira nekem nem jött be, de megkértek, hogy "hívjam" elő. Annyira meg nem rossz, így került ide :B

Köszi a véleményeket, még rugdaljátok, ha lehet.

Hydra, fények: jaja, nagy igazság. Bohócorr. :D
Orbano: ez a neked tetsző Chinon 50mm F1.4 F2-n. ;) Nincs "magic wand" keze a képben. Az aura a CA... :DDD

(#5312) orbano válasza tbs (#5311) üzenetére


orbano
félisten

szerintem közrejátszik az is, hogy picit kiesik az orra a DOF-ból, így nem elég kontrasztos.

gondoltam hogy nem montírozott kép :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5313) tbs válasza orbano (#5312) üzenetére


tbs
addikt

Ja, elbírt volna még egy rekeszértéket, csak szemre utaztam, nem arcra. :B

#5309, Cassy: Auto Chinon 50mm F1.4 MC.

[ Szerkesztve ]

(#5314) Smogus válasza tbs (#5311) üzenetére


Smogus
őstag

Az előző jobb
én csak annyit tudok mondani hogy alulról hölgyet nem fényképezünk :)

De állat az obid, nekem nagyon tetszik a rajza :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#5315) Mercutio_ válasza Smogus (#5314) üzenetére


Mercutio_
félisten

Viszont a másodikon jobban látszik, a kicsit "rókás" érdekes szemzugú szem, és az - szerintem - olyan dolog amit érdemes megmutatni :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5316) werttzui válasza Mercutio_ (#5315) üzenetére


werttzui
őstag

És kár,hogy nincs kicsit még lejjebb ;] :D

PENTAX

(#5317) Mercutio_ válasza werttzui (#5316) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amire te utalsz, az túlságosan elterelné a figyelmet :P :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5318) orbano


orbano
félisten

[link]ilyenbol hogy lehet olyan fain képet csinálni, hogy a felhők világosak maradjanak de a néni meg a bácsi alul kivilágosodjon? (relatíve sok szufla van még bennük)

Hydra? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#5319) Szten Márs válasza orbano (#5318) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

ELTE TTK :D

(#5320) *Ropi* válasza orbano (#5318) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem inkább sötétek maradjanak a felhők? :F

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5321) orbano válasza Szten Márs (#5319) üzenetére


orbano
félisten

mitröhöx ne röhögjé :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#5322) tbs válasza orbano (#5318) üzenetére


tbs
addikt

"Egyhe" ellenfény, UV túltengés. Sötétre mérnék szpot (az árnyékos falrészre), és fél-harmad záridős fényértékenként sütnék egy-egy képet. Mivel a kijelzőn almás a válogatás, egy normálisabban beállított monitoron a legjobbat kiválasztanám, és megdolgoznám egy picit qtpfsgui segítségével. Ha muszáj. De szerintem nem kéne, mert lenne jól exponált kép.

Ha raw-ban lőtted, akkor nem reménytelen. Csak mosni kell majd rendesen a sötétzaj miatt...

Bocsánat, nem Hydra... :B

[ Szerkesztve ]

(#5323) Szten Márs válasza orbano (#5321) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Épp e percben indulok eme kellemes helyre :D
De most ki is merítettem 3 évre előre az offkeretemet eme extraoffal :O :D

(#5324) tbs válasza Szten Márs (#5323) üzenetére


tbs
addikt

Hugi jár még arra kvázi rendszeresen... :D

#5325, orbi: Google bazzeg... ;] HDR túl. Free, és megy nemwindowson is... És szerintem eléggé kurvajó. Egyetemi kutatók dobálják bele, mint közösbe, a képdinamikás cuccaikat. Ne rémisszen meg a sok bizgentyű. Szerintem meg lett volna jobb expó, bár nem voltam ott... Mivel a kompozíció is elég, khm, kétes értékű, mozogtam volna még jobb helyre... :U

[ Szerkesztve ]

(#5325) orbano válasza tbs (#5322) üzenetére


orbano
félisten

igazából valami hdr féleséget akartam. direkt lőttem ilyenre a képet, lőttem többet is, de ez lett a legjobb (a többien vagy a felhők éktek be, vagy az előtér).
nem hinném, hogy lett volna teljesen jól exponált kép. legalábbis nem erre a szenzorra :)
a kép célja (számomra) a gép dinamikatartományával való kísérletezgetés, csak azért linkeltem be, hogy hátha valaki tud vele valamit kezdeni, aztán én meg jól megtanulom.

mondjuk egy jó vakuval fasza kép lehetett volna önmagában is talán :F

mi a szent sz*r az a qtpfsgui ? :DDD

hugi? hmm ;]

Szten: milyen szak? :U

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5326) adik válasza orbano (#5318) üzenetére


adik
őstag

még nem igazán rázódtam vissza, de egy polárszűrő esetlegesen beleeléneki?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5327) werttzui válasza orbano (#5325) üzenetére


werttzui
őstag

Ha megvakuzod lehet,hogy a háttér lenne sötét .Mivel az emberek mozgásban voltak így a 3 képes hdr is kizárt max próbaképp 1 képes hdr szerűséget kéne csinálni mondjuk u ez a kép + 1 fé és -1 fé be elmented és hdr progival összehozod . Esetleg ps-szerűséggel eljátszol a szín görbékkel :F

PENTAX

(#5328) tbs válasza werttzui (#5327) üzenetére


tbs
addikt

Csak megjegyzem, hogy fölösleges +/-1 FÉ-t menteni, mert a fotomatix kivételével mindegyik általam nézett hdr eszköz rendesen dolgozott 1 képből is. Ugyanis ez a dolga. Nem a képecskéket összevágni... (Photomatix is lehet tudja, de nem jöttem rá. Nem tetszett eléggé... :DDD )

(#5329) Szten Márs válasza orbano (#5325) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Már írtam, hogy elfogyasztottam 3 évre előre az offkészletemet, így nem írhatom sajnos be, hogy biológus :(

(#5330) orbano válasza werttzui (#5327) üzenetére


orbano
félisten

igen, pontosan ezt akarom, kb 1 fényértéknyi szufla van a képben, azt akarnám kihozni. DE NEM TUDOM HOGY KELL :))

de azért örülök hogy mindenki segít és megmondja, mit kérdeztem az elején :) :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#5331) orbano válasza tbs (#5328) üzenetére


orbano
félisten

na mondjadcsak hogy kell ezt? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#5332) orbano


orbano
félisten

ezeken a képeken csak a cica az érdekes. az idő is szar volt, két kutyát próbáltam levakarni a lábaimról, meg elintézni hogy ne zavarják el a cicát...
hát nem édi... ő az enyém :B

[Macsek 1]
[Macsek 2]
[Macsek 3]

de legalább rájöttem, hogy ilyen gyors dolgokhoz rettenetes a kitobi, olyan lassan kófuszál. meg lehet ez valami hibás darab, mert néha nem mozdul meg a motor. tekernem kell kicsit a zoomon, hogy beinduljon az AF...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5333) tbs válasza orbano (#5331) üzenetére


tbs
addikt

Google, letöltöd. Keresel hozzá guide with Mr. Google. Oszt próbálkozol. A HDR-re nincs jótanács. Annyira szubjektív, és olyan sokváltozós a dolog, hogy reménytelen. Minden képen más a jó beállítás. A Photomatix (ha jól írom) klikkelgetős júzereknek jó lehet, de ritkán ad szép képet. Alapból olyan Csungi féléket generál. Ha meg már piszkálni kell a paramétereket a pfsgui tágabb teret enged ennek. ;)

Tone-mapping. Kizárólag raw-n érdemes próbálkozni, és lassú a mutatvány kegyetlenül. Jpegen is lehet küzdeni, de attól csak az ember kedve megy el. :D

(#5334) adik válasza orbano (#5332) üzenetére


adik
őstag

Ennivaló a nyivák :)
viszont egy hint: a perspektívára figyelj kérlek jobban! próbáld meg legközelebb a macsekot az ő szemmagasságából fényképezni, úgy kiemelkedik a környezetéből, nem fogod belevasalni abba.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5335) tbs válasza adik (#5334) üzenetére


tbs
addikt

Indiai konyha..? ;]

Télleg csinos cica. És micsoda gyenge dolog már a béna af-re fogni a homályt... :DDD

(#5336) orbano válasza adik (#5334) üzenetére


orbano
félisten

az a baj, hogy szakadt az eső, és a lábam alatt egy óriási rottweiler meg egy 3 hónapos puli ugrált. a macska meg folyamatosan hátrált. a gépet meg féltettem :) majd jóidőben csinálok róluk rendes képeket, akkor jól eljátszogatnak egymással és higgadtság van. most csak egy ismerősöm kedvéért lőttem párat.
de köszi, erre nem is gondoltam (bár tény hogy telón is jobban mutattak a földközelben készített képek).

:R

A vér nem válik VAZZE!™

(#5337) werttzui válasza orbano (#5332) üzenetére


werttzui
őstag

Mire fókuszáltál?

PENTAX

(#5338) Mercutio_ válasza werttzui (#5337) üzenetére


Mercutio_
félisten

A mellekre :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5339) Hydra SR válasza orbano (#5318) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ha már nekem van címezve a kérdés... ( :) ):
Ha jól értem, utómunkával szeretnéd elérni a kívánt végeredményt, merthogy az expozíció változtatásával csakis a kép teljes területén lehet változást elérni. Hardverből csak félszűrővel lehetne de itt azzal is nehezen mert nem egyenes az ég és a föld találkozása az épületeket is beleszámítva.
Mivel JPG-be fotóztál, igazából marha nehéz dolgod lesz ha ebből szépet akarsz mert 24 biten ha az alulexpós területet elkezded világosítani az ordenáré módon ocsmány lesz. Leginkább a képzajt fogod tudni megmutatni, szép nagy színes pacák formájában. A shadows-t felnyomhatod vagy a curves-en a grafikon alját görbítgetheted, világosodni fog anélkül, hogy a csúcsfényekhez nyúlna de baromi ronda lesz, ezt látatlanban is megmondhatom.

RAW-ban ott lenne az a jó kis "1 képből HDR"-technika. Annak a lényege, hogy kihasználja a RAW-nak (vagy a 48 bites TIF-nek) azt a dinamikatartományát ami a monitoron nem is igazán jelenik meg, pláne TFT-n mindaddig amíg nem nyúlsz bele. Elsőre kiégettnek/bebukottnak látszódhat a terület (JPG-ben valószínűleg az is lenne) de ha piszkálod a csúcsfényeket/árnyékokat akkor előbújnak azok a részletek amik addig csak a picker tool tologatásával voltak észrevehetőek, vagyis: viszed a kurzort azon a területen amit feketének látsz és azt veszed észre, hogy nem végig 0,0,0 az RGB kód vagyis VANNAK ott részletek csak elő kell csalni őket. Ehhez viszont kell az a színmélység. Tehát a folyamat: több eltérő, szoftveres EV korrekcióval dolgozod ki a képet RAW-ból 48 bites TIF-be. Mondjuk legyen ez a három: -1, 0, +1. Aztán ezekből HDR-ezel. Az eredmény elsőre nem lesz szép. Ott lesz minden a képen de "lapos" lesz és kontraszttalan. A kontrasztokat még helyre kell ekkor tenni de már minden információ rajta van a képen amit ki lehet belőle csalni.
Egy jóval egyszerűbb megoldás ha már profin utómunkázol: RAW-ból 1db sima 48 bites TIF, és a curves meg minden olyasmi basztatása aminek köze lehet a fényerőkhöz és kontrasztokhoz amíg jó nem lesz de ehhez nagyon kell rutin, hogy érdemes legyen hozzáfogni. Az eredmény még így sem feltétlenül lesz olyan, mint HDR-rel de lehet kielégítő.

Megnéztem az exifet: a körülmények egyáltalán nem indokolták az ISO200-at, még az 55mm is lazán kitartható lett volna ISO100-on, nemhogy a 18mm. A képzaj iszonyatosan megnehezíti az ilyen utómunkát, a HDR is nagyon előhozza és a kontraszt csesztetése is. No meg az utánélesítés, és az is ráférne a képre. Az F/14-et is enyhe túlzásnak érzem. F8-F11 körüli blendével ISO100-on lőttem volna RAW-ba. Ilyen körülmények között én ha nagyon maximalista vagyok akkor ezt csinálom: csinálok előpróbákat úgy, hogy a legvilágosabb területen addig emelem az expo értékét amíg egy icipici kiégés meg nem jelenik. Egy hangyányi kiégett területet el fog viselni a kép, épp csak egy pici pötty legyen de ha nem megy akkor épp eggyel alá amikor még nem villog egy kicsi sem. Naszóval az így kapott értékeket megjegyzem és manuálisban beállítva használom őket. Szigorúan RAW-ba mert ez a téma nagyon érzékeny a dimamikaátfogásra. Otthon meg jöhet a föntebb írt 1 RAW-ból HDR, vagy a sima 1db TIF és a curves kanyargatása. Ez már az abszolút maximalista, időigényes kivitelezés, egy sima spot méréssel a csúcsfényre is lehet jót de a RAW-ról nem nagyon lehet lemondani.

Nem akarsz előbb jó témákat találni és aztán kitalálni, hogy hogyan tudod szépen megvalósítani őket? Ez a kép rém unalmas és tök értelmetlen basztatni :P Odakint nagyon ocsmányak a természetes fények mostanság, én ha most fotózni akarnék és jobban ráérnék akkor éjjeli városképeket és beltéri absztraktokat, esetleg ff utcaképeket csinálnék.
Ja és koszos a szenzorod ;)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5340) tbs válasza Hydra SR (#5339) üzenetére


tbs
addikt

Kiválóak a fények. Szép szórt. Vagy durván súroló. :DDD

(#5341) Hydra SR válasza tbs (#5340) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szórtak de színtelenek és többnyire kevés is van és az is hamar elmúlik, 4-kor már sötétedik. Azt a maradék színt is elviszi a pára és a szmog Bp-en. Minden vizes, saras, a levegő párás és szmogos, a levelek már lehullottak és csak rothadnak de hó és jég még nincs. Az évnek ezt a szakát kifejezetten utálom, csak a hó reménye tart életben :) ff-ben lehet street photo-zni és szociozni, már aki szereti. Mást szerintem nem nagyon érdemes most odakint, városban.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5342) Hydra SR válasza tbs (#5340) üzenetére


Hydra SR
addikt

Azt a durván súrolót tényleg lehet használni csak marha ritkán sikerül elcsípni. Reggel néha, ha nem felhős az ég alja. A hajamat téptem múlt pénteken, mentem Kaposvárra és olyan gyönyörű hajnalt láttam de nem volt nálam gép. :W :W :W

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5343) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Kicsit felújítottam egy régebbi képemet:

Bocs a minőségért, ez ilyen volt :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5344) orbano válasza Hydra SR (#5339) üzenetére


orbano
félisten

jó, akkor jól exponáltam ezt a képet, csak ezt akartam tudni (a jobb felső részen van egy lehelletnyit beégve a kép). az iso 200 a varjak miatt volt.
ebből a képből nem nem nagyon akartam jó képet csinálni, csak a technikára voltam kíváncsi. tehát az alapanyag (az iso200-at leszámítva) jó, csak rawba kéne lőnöm és akkor el tudnám játszani. faxa.
igazából tényleg csak arra volam kíváncsi, hogy kb. mennyi részletet tudok megtartani az alexpós részeken.
szép témákat pedig nem keresek addig, amíg ki nem ismerem a gépet és nem tudok minden helyzetben makulátlanul exponálni. rühellem, ha egy jó témát a bénaságommal elrontok :)
a gépet meg majd kipucolom ha lesz felszerelésem hozzá, valóban tiszta por. én is sokat baxtattam, de már eleve a tükör is tiszta dzsuva volt. még az lcd alatt is van 1 porszem :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5345) D4rkm4n válasza Hydra SR (#5343) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Remek kép. Mennyi időt töltöttél a retusálással?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#5346) Hydra SR válasza D4rkm4n (#5345) üzenetére


Hydra SR
addikt

Viszonylag sokat. A szelektív zajszűréssel és élesítéssel kellett a legtöbbet szöszölni, azzal talán összesen elment vagy 20 perc. Az egész úgy fél óra volt. Hozzáteszem, hogy ha nem egy 933MHz-es P III-on nyomnám akkor lehet nem kéne perceket várni a zajszűrésre és hasonlókra. De 20 perc egy jobb gépen is kellett volna.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5347) orbano


orbano
félisten

Elkezdtem a Komlody-féle fotóterápiát, nemsokára jönnek a képek :D (na jó, nem jönnek :) )

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5348) D4rkm4n válasza Hydra SR (#5346) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Bár úgy vélem érdemes volt rászánni ennyi időt. Az eredmény a fontos.

Az a baj, hogy nekem mostanában nincs időm még a 10 perces retusálásra sem. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#5349) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Esik a hóóóó, gyerünk fotózni :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5350) marsu válasza Hydra SR (#5349) üzenetére


marsu
addikt

Sajnos nálunk még nem marad meg, de ha így folytatja hamarosan minden szép fehér lesz!

:) ;)

Press any key to continue ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.