Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) Hydra SR válasza ThufirHawat (#5649) üzenetére


Hydra SR
addikt

A tied szebb :)
Tök gáz, hogy egy csomószor látom itt a szajkó párt a fiókával de egyszerűen nincs alkalmam rendesen lefotózni. 5 percekre tudok kimenni és átlagban minden 3. alkalommal látom őket, de 5 perc alatt nem tudom becserkészni őket a bozótban. Ráadásul többnyire fény sincs. Ezt is elkapkodtam kicsit, nem lett pontos a fókusz, utómunkával próbáltam gatyába rázni. Gondolom ettől lett darabos.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5652) ThufirHawat válasza Hydra SR (#5651) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Hát igen, a fotózáshoz, különösen a természetfotózáshoz mindenekelőtt idő kell.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#5653) menin


menin
tag

(#5654) orbano válasza menin (#5653) üzenetére


orbano
félisten

így fektetve fura :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#5655) Brian_RL válasza menin (#5653) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Nekem így fektetve is nagyon tetszik! Szép munka volt!

(#5656) ócskás


ócskás
aktív tag

Sziasztok!

Tudja valaki,hogy miféle madár ez itt?[link]

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#5657) johnjohn válasza ócskás (#5656) üzenetére


johnjohn
addikt

Asszem Szajkó, azaz Mátyásmadár.Bár a kutyákhoz jobban értek.

(#5658) ócskás válasza johnjohn (#5657) üzenetére


ócskás
aktív tag

Köszi!

Ma láttam először a kert végében...

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#5659) Hydra SR válasza ócskás (#5656) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hím szajkó valóban. Pár hozzászólással korábban 2 kép is volt linkelve róluk. Egyre gyakrabban látom őket Bp. sűrűn lakott területein is, ahol van egy kisebb fás terület ahova nem mászkálnak be emberek. Én is a Szépvölgyi Business Park melletti domboldalon fotóztam szajkót, él ott egy pár és van egy fiókájuk. A faágra kitett szalonnadarabokat, szalámit, meg mindenféle húsokat megeszik de nem akkor, amikor látják, hogy figyelik őket.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5660) ócskás válasza Hydra SR (#5659) üzenetére


ócskás
aktív tag

Néztem a korábbi linkeken a szajkókat de mivel szemből vannak,így nem látszik a kékes tollazata.Mindenesetre holnap reggel akasztok ki valami szalonnadarabkát,hátha ideszokik,én meg megpróbálkozom a madárfényképezéssel...Ha meg nem,a cinkéknek is jó lesz.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#5661) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Eszméletlen jó viccet olvastam most egy másik fórumon, muszáj veletek megosztanom:

Elmegy a manus a tűdőszűrő leletéért, mire a doki:
- Van egy jó meg egy rosszhírem!
- Kezdje a rosszal!
- Itt valami csúnya beszűródés látható.
- És mi a jó?
- Photoshoppal ki tudom szedni...
:)) :))

Tudom, off, de nem bírtam kihagyni :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5662) marsu válasza Hydra SR (#5661) üzenetére


marsu
addikt

:D :D :DDD

Press any key to continue ...

(#5663) *Ropi* válasza Hydra SR (#5661) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez nagyon jó, köszönjük! :K

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5664) ócskás válasza Hydra SR (#5661) üzenetére


ócskás
aktív tag

:C :C :C
Ez nagyon ütős!
:C :C :C

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#5665) BEE


BEE
addikt

Ma végre volt időm kattintani párat. :)

[link]

Mi a véleményetek róla ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5666) Mercutio_ válasza BEE (#5665) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azannyát, de szép képe van :C

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5667) orbano


orbano
félisten

Tegnapi buli esszenciája :B

BEE ez nagyon szép lett ;)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5668) ócskás válasza BEE (#5665) üzenetére


ócskás
aktív tag

Szerintem remek. :K

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#5669) D4rkm4n válasza Hydra SR (#5647) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Mátyás madát. :) Aranyos.

Kár, hogy nem jött ki a bozótból. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#5670) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Ma nagy fene köd volt Bp-en. Én meg újra rákaptam a HDR-re, de csak egyet csináltam :)
De a vízcseppjeimmel még mindig elvagyok.

A budapesti ködjelentés sorozat sokkal hosszabb, majd még töltök fel belőle. Elöljáróban annyit, hogy a Citadella kilátójából nem látszott a Sörnyitó (gyk: Szabadság szobor) úgy sem, hogy 3 méterre álltam a talapzattól. Durva...

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5671) drkbl válasza Hydra SR (#5670) üzenetére


drkbl
őstag

A harmadik olyan "Ryan közlegény megmentése" stílusú lett :D

A kereszt tetszene, kár, hogy ott az a korlát és kár, hogy nem merőleges a keresztre - de ez nem a fotós hibája.

[ Szerkesztve ]

(#5672) Hydra SR válasza drkbl (#5671) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi :)

A Ryan közlegényest nem értem. Voltak ilyen hulló vízcseppek a filmben?

A keresztnél engem is zavar az aszimmetria, akárhogy igyekeztem, nem tudtam geometriailag gatyába rázni manipuláció nélkül. Van halszemes is alulról, azon kevésbé feltűnő mert ott minden torz, majd feltöltöm ha hazaértem.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5673) drkbl válasza Hydra SR (#5672) üzenetére


drkbl
őstag

Ez engem arra a jelenetre emlékeztet, amikor a mély vizbe esett, a felszereléstől szabadulni igyekvő katonákat a víz alatt eltalálják...

(#5674) Hacker75 válasza Hydra SR (#5670) üzenetére


Hacker75
aktív tag

A vízcseppesek nagyon komolyak lettek! :C
Gondolom az 50/1.8-al lőtted... Volt közgyűrű? Hogy csinálod, hogy ilyen sötét a háttér?
Az utolsó, és a keresztes is nagyon jó! :)

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#5675) Hydra SR válasza Hacker75 (#5674) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi :)

Fekete háttér: tényleg fekete volt a háttér :) A fekete pulcsimat lógattam fel a TV asztalra. Fontos, hogy ne legyen túl közel, nehogy részleteket lehessen kivenni rajta vagy a vakufény bejátsszon. A vaku jelen esetben egy külső manuális vaku volt ami nem volt a vázhoz csatlakoztatva, kézzel villantottam el kicsit hátulról, így nem is a pulcsi felé villant. Az alacsony ISO és szűk blende miatt (valamint a szándékosan gyérül megvilágított szoba miatt) a vakufényen kívül semmi nem jelent meg a képen fényforrásként. Azért sajnos így sem teljesen RGB:0,0,0 volt a háttér, volt egy kis derengés, de RAW-ból az árnyékokat levágtam, így befeketedtek azok a területek amik egyébként is közel voltak a feketéhez.
A blendét tesztvillantásokkal állítottam be mivel a külső vaku egy buta villanó, semmit nem lehet rajta állítani. Diffúzorként egy légbuborékos védőfólia volt előtte két rétegbe hajtva. Egyébként hosszú záridős felvételek de csak a vakuvillanás idejére kaptak fényt, ezért alig van bemozdulás. Elemlámpával néztem, mikor kezd el lecsöppenni a víz az állványom középoszlopáról aminek a tetején egy szivacson keresztül adagoltam a vizet, és amikor már közel volt a lehulláshoz, megnyomtam a távkioldót. Ha 6 másodpercen belül leesett a csepp (ekkora volt a záridő), akkor igyekeztem a vakuval elkapni a pillanatot. Végeredményben a fénykaput helyettesítettem manuálisan. A fókuszt még villanyfénynél állítottam be manuálisan. Végeredményben ennél manuálisabb már csak az lett volna, ha pixelenként megrajzolom Paintben :DDD

Közgyűrű volt, váltogattam a 12 és a 20mm-est az 50mm-es obi alatt. A levél 2 gyurmagombóccal volt rögzítve a fekete objektívsapka tetejére, ezek tartották a helyén.

Egyszer szeretnék már kevésbé sufnituning körülmények között ilyesmit csinálni, a vaku gyenge volt ehhez és a fénye is túl direkt volt, és úgy 150 próbálkozásból kb. 6-7-szer tudtam pont akkor villantani amikor a csepp leért :O

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5676) *Ropi* válasza Hydra SR (#5675) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó úton haladsz a vízcseppes képekkel. :K :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5677) Hacker75 válasza Hydra SR (#5675) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Nem semmi! :R Akkor bele sem vágok a próbálkozásba (nincs semmilyen külső vakum :O ).
Jól láttam én az exif-ben, hogy hosszú záridős a dolog, de nem értettem, hogy hogyan....
Így már vágom, köszi hogy leírtad! :C

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#5678) werttzui válasza Hydra SR (#5675) üzenetére


werttzui
őstag

Teeeeeee megszállott :D :DD

PENTAX

(#5679) Hydra SR válasza Hacker75 (#5677) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ilyen vakut ami nekem van, 500 Ft-ért vehetsz az ócskapiacon vagy börzén :DDD Én ezt a darabot örököltem anyámtól de a talpfeszültsége többszáz V, és ez a buta villanó nem ér meg annyit, hogy korlátozó ellenállást barkácsoljak rá.

Egyébként először azzal próbálkoztam, hogy a beépített vakut veretem vissza és a direkt vakufényt árnyékolom. Működött volna csak kicsi volt ehhez a fényereje. Annak idején a sáskáknál működött, mert ott sokkal kisebbek voltak a távolságok. Alufóliába csomagolt fahasábbal vertem vissza a fényt:
Sáskák élfényben

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5680) *Ropi* válasza Hydra SR (#5679) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kreatív megoldásaid vannak, az biztos. :) :R

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5681) Hydra SR válasza *Ropi* (#5680) üzenetére


Hydra SR
addikt

Lényegében ezek nem teljesen az én ötleteim, a stúdiótechnikában használatos dolgokat ültettem át alacsony költségvetésűre. Egyszer részt vettem stúdiófotózáson és amit ott láttam azt mostanra már szinte mindet "leloptam" és megcsináltam fillérekből :) Szerintem annyi az egész, hogy megértjük a gép és a fizika működését. Aztán jön az ötlet, hogy mit kéne csinálni és vele a probléma, amit meg kell oldani. Ha érted a működést, akkor érted a problémát is. Ha érted a problémát, kitalálod a megoldást. Ha megvan a megoldás, már csak a kivitelezés hiányzik és kész is a kép amit kitaláltunk :) Nem a drága felszerelés fogja megoldani, hanem az, hogy érted amit csinálsz. Persze drága felszereléssel könnyebben és szebben lehet megoldani. Kicsit sarkos a dolog mert van olyan amit tényleg nem lehet olcsóbb cuccal megoldani de ilyen sokkal kevesebbszer fordul elő, mint ahányszor az olcsóbb gépek tulajai a felszerelésre fognak dolgokat.

Persze nem mindenkinek áll rá az agya, hogy a gép minden rezdüléséről tudja, hogy odabent éppen mi történik. De egy részletes leírás segíthet. Ezért is szoktam leírni úgy, hogy az alapján már reprodukálható legyen. Hátha valaki kedvet kap hasonlóhoz, esetleg észrevesz még egy lehetőséget a technikában, tovább fejleszti, másra használja. Szóval hajrá, aki olcsón akar stúdió-jellegű fotózást csinálni annak íme egy példa amit otthon is meg lehet oldani, és lehet ennél szebben is hiszen nekem is első próbálkozásom, biztos lehet belőle jobbat is kihozni. Hajrá :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5682) BEE


BEE
addikt

Mercutio_, orbano, ócskás

Köszi a véleményeket ! :)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5683) Mercutio_ válasza Hydra SR (#5675) üzenetére


Mercutio_
félisten

:C :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5684) ócskás válasza BEE (#5682) üzenetére


ócskás
aktív tag

:R

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#5685) Monya78 válasza Hydra SR (#5670) üzenetére


Monya78
veterán

Gratulálok...gyönyörű képek.

Cseppes képek emlékeztetnek, az Én amatőr próbálkozásaim a kis fujival :B , most megmutattad hogy kellene ezt a témát profi módon megcsinálni. (Most miattad próbálkozhatok újra :DDD )

(#5686) Predator...


Predator...
tag

Üdvözletem!

Hoztam 2 képet köszönésképp, mert már eléggé régen jártam itt....

tessék csak kritikálni bátran :K
[Kék Boglárkalepke]
[Erdei Sik-low]

Peace

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#5687) ThufirHawat válasza Predator... (#5686) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Boglárka: A kompozíciót nem jól raktad össze. Pont levágod a hátsó csápja hegyét, illetve a virág is furcsán van elnyesve. Kicsit közelebb, vagy kicsit távolabb kellett volna menned. Élesség dolgában sem százas. Mindesetre érződik rajta a tudatosság, és szépek a színek is. :)
Sikló: Ez csak egy sikló, ami le van fényképezve. Ritka, és persze hogy meg kell örökíteni, de mint kép, nincs azon a szinten, mint a boglárkád. Nagyon rossz a látószög, az egész zavaros is kissé... Amerikaiak azt mondanák rá, hogy too busy. Ráadásul szerintem a fehéregyensúly sincs a helyén. :(

De ez csak az én privát véleményem.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#5688) Predator... válasza ThufirHawat (#5687) üzenetére


Predator...
tag

na pont ezért tettem fel ide a képeket...

Mindenesetre rád számítottam hogy meg mondod a frankót....

mééég ilyet :C

Köszöntem

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#5689) kavicssli


kavicssli
addikt

Pfff.. beleolvastam a topikban és eszméletlen durva képek vannak fent! Csak pislogok mint hal a vizben... :R Esetleg akinél illetve akiknél van hó az csinálhatna havas képeket...nekem nagyon bejönnek... :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#5690) bLaCkDoGoNe válasza BEE (#5665) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Remek képe van!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5691) ThufirHawat válasza Predator... (#5688) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

rád számítottam hogy meg mondod a frankó

Távol álljon tőlem. :B A fikázás vagy idétlen tapsikálás helyett inkább próbáltam konstruktív lenni. :B
Most látom viszont a lapodon, hogy kis géped van, így már érthető a viszonylagos életlenség. Valami előtétet használsz hozzá?

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#5692) Predator... válasza ThufirHawat (#5691) üzenetére


Predator...
tag

Pana. FZ30 a gép és raynox 250 az előtét

Ha az oldal alatt a PredatorVision-t érted akkor ott még a G5 van feltüntetve de ezek már az FZ30-al lettek megörökítve.

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#5693) j.bravo válasza BEE (#5682) üzenetére


j.bravo
addikt

Nekem is tetszik :B

Hydra: irigyellek a kitartásodért, hogy ennyi időt és energiát tudsz szánni ezekre. Szerintem megérte :) de ha nekem kellett volna küzdenem vele, lehet hogy kevésbé gondolnám így, mint csak a végeredményt látva.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#5694) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#5690) üzenetére


BEE
addikt

Hát most akkor mégsem a fotós volt ügyes ? :O :O :O

BEE :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5695) BEE válasza j.bravo (#5693) üzenetére


BEE
addikt

Köszi ! :)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5696) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Ködjelentés folytatása, a végére pedig egy újabb manipulált kép az Erzsébet hídról:

Köszönet mindenkinek az eddigi véleményekért is :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5697) Hacker75 válasza Hydra SR (#5696) üzenetére


Hacker75
aktív tag

A keresztes nagyon állat, először azt hittem nagylátóval készült, de rájöttem, hogy az 50/1.8-al... :) :C :Y

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#5698) ócskás válasza Hydra SR (#5696) üzenetére


ócskás
aktív tag

tetszik a "sörnyitó"! :K

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#5699) Pilács válasza Hydra SR (#5696) üzenetére


Pilács
senior tag

Nekem tetszenek... :)

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#5700) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Köszi :)

Hacker75: halszemmel készült a keresztes, 16mm Zenitar. Az 50mm-es egyáltalán nem torzít, a halszem meg mint az állat :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.