Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25801) máyköl


máyköl
veterán

Köszönöm mindenkinek az értékelést!

Szten Márs: Köszi! Én is erősen gondolkoztam, hogy felrakjam-e a negyediket, végül úgy döntöttem igen. Hiba volt. :(( Lehet, hogy le is törlöm a flickr-ről. :K Köszönöm az értékelésed! :R Igen, JPG-be fotózok. :K

Kazimír: Igen, gondolkoztam a képnél, hogy mekkora rekeszt használjak. Direkt emeltem is az 1,8-on, úgy látszik, nem eleget. :N Na, majd még próbálkozom. Ha minden igaz, a közeljövőben több idő jut a fotózásra, megpróbálom minden időmet kihasználni, hogy fejlődjek. :K Köszönöm az értékelésed! :R

BEE: Nekem is az első a favorit. :K A másodiknál igazából a levél meg a dér is egyben megfogott. Direkt csináltam többféle rekesszel is, majd még átnézem, hátha vannak közülük olyanok, amiknél nagyobb az éles rész. :K Köszönöm az értékelésed! :R

(mostanában egyre többet leszólítanak az utcán, hogy mit fotózok, stb. Néha segítenek is, hol találok több virágot ;) )

Máyköl :)

(#25802) Slowman válasza máyköl (#25797) üzenetére


Slowman
aktív tag

Ahogy a többiek is mondták, határozottan fejlődtél. Az 1. kép tényleg frankó, a 3 közül fav, de nekem is ez volt az első gondolatom amit Szten mondott, illetve mutatott. Adja magát a kép, hogy a növény szára a kép sarkából fusson átlósan. Nekem a 2.al nincs nagy bajom, bár kicsit vehetted volna tágabbra a rekeszt, hogy még a középső 2 levél benne legyen az élességi tartományba. A 3.nál már valami témai is van nem csak növények és ágak, és valami fantáziát visz bele ez a kék kerítés, jó meglátás. Ami viszont biztos, hogy nagyobb rekeszérték kellet volna és akkor talán bele is férne teljesen a témába a levél, és ezt is úgy vágtam volna, hogy a kerítést tartó kampós akármi a sarokból induljon, szinte felesleges az alsó homályos rész. Egy kicsit mintha alexpós volna, de egyáltalán nem vészes kb +0.3-0,5 kéne. Amúgy most már a színeket sikerült eltalálni :C , szép lett mindegyiken.

(#25803) Ybron


Ybron
senior tag

Hello,

Mos vettem kb egy hete DRLS gépet.
Most kezdem tanulgatni a dolgokat,bújom a könyvet,olvasgatom az erről szóló dolgokat. Jó rájönni, megtanulni "normálisan" fényképezni nem csak az automatikát használni(jobban is élvezhető így). Remélem eljutok arra szintre, vagy legalább a közelébe ahol ti jártok :)
Sokat kell még tanulnom, olvasgatnom és kérdezni is fogok majd, remélem majd fel is tudom tenni :D
Ezt most készítettem:
[link]
Hát ez csak olyan bemutatkozó féleség(nem kell vélemény, tudom nem egy keratív dolog, meg a beállítások is olyanok amilyenek)
De rájöttem hogy nem ártana egy állvány is a gépnek.

(#25804) kricsi81 válasza Ybron (#25803) üzenetére


kricsi81
senior tag

DRLS gép? Az milyen? :D
Max DSLR (digital single lens reflex) :)

kovacsrichard.hu

(#25805) Ybron válasza kricsi81 (#25804) üzenetére


Ybron
senior tag

tudom hogy elírtam, csak már nem akartam emiatt offolni :)
szerkeszteni meg már nem tudtam.
helyette itt van ez

[ Szerkesztve ]

(#25806) Magnum_ válasza máyköl (#25797) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem is tetszenek, leginkább az első a jómosott háttér miatt, és mostmár néznék portrét is tőled

I humbly and respectfully decline™

(#25807) pisti válasza máyköl (#25797) üzenetére


pisti
őstag

Ezek szerintem is jobbak mint amiket ez előtt tettél fel.
Végre van élesség a képeken, és szép élénk színek.
Az első leveles ami tényleg egész jó, meg szerintem még ami pofás a 3., "beszorulva" című.
Pont jó, hogy a kerítés kék a levél pedig narancsos színű, a kettő komplementer szín, ami feszültséget visz a képbe, úgyhogy a színek szépen harmonizálnak a kép mondanivalójával, mert itt talán már az is van, a címe is paszol hozzá.

(#25808) eastsider válasza máyköl (#25797) üzenetére


eastsider
nagyúr

na ezek már jók :)
főleg az első, de a vágás nem az igazi. szép a háttérmosás és a színek!
illetve a 3. tetszik még nagyon! szépek a színek, jól megfogtad! de szerintem itt lehetett volna nyugodtam picit nagyobb a rekesz, bár nem oszt nem szoroz, meg én ezt a képet is picit statikusabban fogtam volna fel, értsd full merőlegesen a kerítésre, de ez már egyéni kérdés szerintem...

még zongora:


ezt meg nem tudom eldönteni, hogy annyira szar, vagy csak nem vettétek észre, hogy nem írtatok rá, mert spec nekem ez a kedvencem!

mi a véleményetek róluk?

(#25809) Magnum_ válasza eastsider (#25808) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én néztem flickr-en is,nekem az ezek közül belinkelt 2. tetszik a legjobban,bárjö, hogy megcsináltad ugy, hogy felcserélted az éles részeket.

I humbly and respectfully decline™

(#25810) forceberg válasza eastsider (#25808) üzenetére


forceberg
veterán

Jó ez a félig elmosódó felirat. A kor múlását is előhozza szerintem ezen. A kicsinyedő bokeh buborékok is jók. Két dolgot néznék meg másképp: Talán felülről azt a fényfoltot tüntetném el és úgy állítanám be, hogy a felirat a legelejétől legyen éles.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25811) máyköl


máyköl
veterán

Húha, mennyi kommentet kapok. :DDD Persze ez nem baj. :N

Slowman: Köszi, igyekszem! :R

Saint_: Portrét nem hiszem, hogy fogok felrakni. Akit eddig fotóztam, az azt mondta mind, hogy inkább ne rakjam fel a netre az arcát, én meg inkább nem ellenkezem. :N Köszi! :R

pisti: Köszi! Úgy néz ki mindenkinek az 1., meg a 3. a favorit. ;] :D

eastsider: Direkt így vágtam, valahogy így jobban bejött nekem. Köszi az értékelésed! :R

Máyköl :)

(#25812) Magnum_ válasza máyköl (#25811) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hát ne tudjon róla :DDD
csak gondoltam, jöhetne más is falevélen kívül

I humbly and respectfully decline™

(#25813) Zozzant válasza máyköl (#25797) üzenetére


Zozzant
addikt

Gratula! Az elsőnél kicsit zavaró a levélbe "befutó" bokeh talán az alját kicsit el is homályosítja, de tudom hogy nehéz az ilyesmit a helyszínen észrevenni. A második a legjobb.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#25814) máyköl válasza Magnum_ (#25812) üzenetére


máyköl
veterán

:D :DDD Majd próbálok mást is rakni... Asszem most majd jön egy tele, és utána egy macro obi, mert egyre jobban meg vagy róla győződve, hogy nekem makróznom kell! ;] :D Tényleg, makrózni szeretek a legjobban... :K

Zozzant: Köszi! Érdekes, a másodikat még nem is mondták, hogy a legjobb. De nem vagyunk egyformák. :N Köszi a kommented! :R

(#25815) eastsider válasza forceberg (#25810) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi a véleményt!
nekem a fényfolt direkt tetszik! bár itt még nem lágyítottam a lámpa fényén.. a bokeh nekem is nagyon bejön, ahogy kicsinyedik.. majd megpróbálom előrébb helyezni a fókuszt (balrább), de szerintem így sem oylan vészes, mert az afféle megnyújtása az Y-nak, vagy milyen betű az :B és, ha ott lenne a DOF, akkor már az "Y" sem lenne éles :B

(#25816) #31757056 válasza máyköl (#25797) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nekem a második képed tetszik legjobban, ugyan a téma maga még mindig nem hordoz magában nagy tartalmat, de a minőségjavulás most komoly mértékben látszik a munkádon, ami önmagában már nagyon sokat hozzátesz a képedhez, főleg az előzőekhez képest! :)

(#25817) nesa válasza eastsider (#25808) üzenetére


nesa
veterán

Nekem az elso jon be :C

Teszek enis valamit:)

kep

kep2

(#25818) sztyui2


sztyui2
őstag

Unatkozok, ezért ilyen semmiségeket csinálok:

(#25819) máyköl válasza #31757056 (#25816) üzenetére


máyköl
veterán

Most kezdtem el fotózni ISO 100.on, eddig mindig magasabbra volt állítva. :K

sztyui: Hmm, tetszik! :K Mi volt a háttér? Vagy milyen környezetben fotóztad? Ilyet én is akarok! :DDD :F

[ Szerkesztve ]

(#25820) Magnum_ válasza sztyui2 (#25818) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:Y a háttér hogyan? nagyon jó

I humbly and respectfully decline™

(#25821) sztyui2 válasza máyköl (#25819) üzenetére


sztyui2
őstag

Semmi érdekes, mondom, hogy csak unalomból lőttem, nem nagyon kezdtem neki szarakodni, kb 5 perc volt az egész.
Így néz ki a szobámban az asztalom. A laptop épp az ágyban volt(mostmár nincs, mer ki kellett dolgozni a képet :) ), kb csak az egérpadot kellett ledobni az asztalról és kaptam egy minimal-design-os, majdnem tök üres asztalt :)
Ennek a végére odatettem a telefont és lefotóztam :) A háttér a radiátor volt, csak az 50-es szépen elmosta(szerencsére) a redőket rajta :D
Látjátok, hogy az asztalom kék és talán az is látszik, hogy tükröződik. Na ezért van a kékes tükröződés a képen ;)

Néha nem kell semmi bonyolultra gondolni, ilyen egyszerű dolgokból is kijöhetnek ilyen "látványos" dolgok ;)

[ Szerkesztve ]

(#25822) pdave válasza sztyui2 (#25821) üzenetére


pdave
aktív tag

hát a kép alapján nem így képzeltem el az asztalodat :DDD
egyébként nagyon jó minimal fotó lett :C

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#25823) máyköl válasza sztyui2 (#25821) üzenetére


máyköl
veterán

Értem, majd próbálkozom. Az én asztalom barna, és szintén mellette van a radiátor. :K Lehet, hogy majd én is megpróbálom egyik nap, bár nem hiszem, hogy olyan lesz, mint a tied. :N

(#25824) sztyui2 válasza máyköl (#25823) üzenetére


sztyui2
őstag

Mindig az eredeti a nyerő ;)
Bár tapasztalatszerzés céljából én is sok tippet/trükköt/praktikát ellesek a jobbaktól ;)

(#25825) Magnum_ válasza máyköl (#25823) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is meg fogom :D

I humbly and respectfully decline™

(#25826) máyköl válasza sztyui2 (#25824) üzenetére


máyköl
veterán

Aha. :) Most már csak azon kel gondolkoznom, milyen telefonról csináljam a képet. :DDD Igazából Iphone lenne a legjobb, de most nincs raktáron. :N :D Kíváncsi vagyok, mi sül ki majd a dologból. :K

(#25827) sztyui2 válasza máyköl (#25826) üzenetére


sztyui2
őstag

Én is iPhone-al akartam, de nekem is csak ez volt kéznél :DDD

(#25828) Fejo


Fejo
őstag

Éjszakai Manhattan New Jerseyből:

Vélemények? :B

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#25829) D4rkm4n válasza Fejo (#25828) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Milyen paraméterekkel fotóztál? Hogy lett ilyen bársonyos a vízfelület? :)

Egy ilyen képet nem lőttél véletlenül te is? ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#25830) Exfury


Exfury
tag

Éjszaka a sétányon:

[ Szerkesztve ]

(#25831) Fejo válasza D4rkm4n (#25829) üzenetére


Fejo
őstag

30 sec F11.

Mire gondolsz? Panoráma fotóra?

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#25832) Magnum_ válasza Fejo (#25828) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igazából tényleg nem tudok mit irni, ha feltöltöd valahová nagyban,én szeretném őket háttérképnek :B ugyanis sokáig ez volt a hátterem. milyen beállitások mellett lőtted?
azt látom,hogy irta eastsider, hogy 20sec, de a többi mi volt?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#25833) eastsider válasza D4rkm4n (#25829) üzenetére


eastsider
nagyúr

20s-es expo :) a vizet jéggé változtatja :))
fejó ölég jó képek
engem kicsit zavarnak a beégések, de ugye nem lehet velük mit csinálni... nem is tudom a "nagyok" mit művelnek ilyenkor :B ezért is az első az utolsó a nyerő! csak tot meg a kompozíció nem tetszik annyira (túl sok a vízfelület) bár nem nagyon tudtál volna mit csinálni, kihoztad a maxot

(#25834) Fejo válasza eastsider (#25833) üzenetére


Fejo
őstag

A 3.-on szándékosan van túlsúlyban a víz, hisz az aranyhídon van a hangsúly... ;)

Meg lehetett volna próbálkozni több expot lőnni és utólag PS-ban összerakni, de hihetetlen erős, jéghideg szél volt. Fotóskesztyűben is szétfagytak az ujjaim. Nem nagyon volt hangulatom sokat vacakolni. :D

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#25835) D4rkm4n válasza Fejo (#25831) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Igen, egy nagyobb volumenű panorámára gondoltam. Bár ez a hideg szél már megmagyaráz egyet s mást. :)

Az Empire State Building tetejéről lőtt képekhez pedig így utólag is gratulálok!

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#25836) cirmiiii


cirmiiii
csendes tag

sziasztok!

csak ámulokbámulok, milyen szép képeket készítettetek!:)

nyáááúúú:)

(#25837) Chapel válasza Fejo (#25834) üzenetére


Chapel
addikt

Van direkt fotóskesztyű? :D De most komolyan az mitől az? Beszerelt kioldó? :D
Viccen kivül amúgy azért mert így télen nekem is jól jönne valami fotózásra alkalmas kesztyű.

Nekem 1. a nyerő :K

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#25838) Fejo válasza Chapel (#25837) üzenetére


Fejo
őstag

;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#25839) macskajancsi válasza Fejo (#25838) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

és ez mi fán terem?
mennyire használható? tud egyebet is, mint a láthatólag jól szigetelő, szpájdermenesen ragadóspöttyös kesztyű fícsöröket? :DDD

egyébként bocs az offért.

coito ergo sum...

(#25840) jorden06 válasza Fejo (#25838) üzenetére


jorden06
senior tag

Az ujjaidat nem zavarja, a rajta lévő textil, tudod vele nyomkodni a gombokat? Ez szvsz egy random kertész kesztyű, csak bélelt a belseje..
Én ezért is használok ehhez hasonlót, nem fázik a kezem, az ujjaim szabadon vannak, ha véletlen fázik, ráhúzom a cuccot. Vadász boltba, óccsóé, 3-4e-ért lehet venni jó thinsulate-ot

(#25841) Magnum_ válasza jorden06 (#25840) üzenetére


Magnum_
nagyúr

direkt vékonyitott a mutató ujjnál, ahogy látom, gondolom pont azért.

Fejo:milyen beállitásokkal lőtted a folyós képeket?

I humbly and respectfully decline™

(#25842) eastsider válasza jorden06 (#25840) üzenetére


eastsider
nagyúr

én mezei bőrkesztyűben szoktam fotózni:) még obit is cseréltem vele

(#25843) Magnum_ válasza eastsider (#25842) üzenetére


Magnum_
nagyúr

most én is ugy toltam, igaz, nehézkesebb is volt... de hát a hideg...

I humbly and respectfully decline™

(#25844) Exfury


Exfury
tag

én meg vagyok annyira elvetemült, hogy kesztyű nélkül fotózzak ;] ;]

(#25845) sztyui2 válasza Exfury (#25844) üzenetére


sztyui2
őstag

Én is :))

(#25846) máyköl válasza sztyui2 (#25845) üzenetére


máyköl
veterán

Én se használok soha.... :N

(#25847) jorden06 válasza eastsider (#25842) üzenetére


jorden06
senior tag

Én nem szeretem, ha van valami textil/bőr a kezemen, nem érzem a gombokat, hiába tudom, hogy mit hova kell tekerni, nyomni. Ezért sem tudnék se vékonyított fotóskesztyűbe, sem jó minőségű (vagy rossz) bőrkesztyűben ellenni. De persze ezek ízlések és pofonok.
Most már annyira nem, de decemberben voltak igen hidegek, és tartósan nem kellemes csupasz kézzel szabadban lenni :)

(#25848) máyköl


máyköl
veterán

(#25849) Magnum_ válasza máyköl (#25848) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hehe én is akarok ilyen képet

I humbly and respectfully decline™

(#25850) máyköl válasza Magnum_ (#25849) üzenetére


máyköl
veterán

:DDD :DDD :D Csinálj! Ehhez tényleg nem kell nagy művészet. :N :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.