Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25401) eastsider


eastsider
nagyúr

[link]
Te melyik beállítással szeretnéd...? :)

nem tudom ki ismeri, de szerintem vicces :)

Cayman!
oda egy nikon logo kellett volna a canon mellé :DDD meg valami ágyúk :D

[ Szerkesztve ]

(#25402) #31757056 válasza eastsider (#25401) üzenetére


#31757056
törölt tag

Gondolkodtam Nikon logóval is, de úgy elég oltós lett volna, átfordult volna a fotó eredeti értelme :D

(#25403) kiskornel válasza #31757056 (#25402) üzenetére


kiskornel
addikt

Én a te helyedben újrafotóznám:
1. Nincs szinkronban a két obi. Amint látod, a kis obi nincs annyira kifordítva, mint a nagy (piros pöttyöt nézd).
2. Valljuk be, hogy a távolságkijelzőkkel együtt sokkal jobban mutatna mind a két obi.
3. A kis obi sokkal inkább fókuszban van, mint a nagy. Különösen a nagy az alja van elmászva, elhomályosodva.
4. Szerintem arányaiban sem jó, mert a kis obi túl középen van...

Micsoda sértés... Nikonnal fotózni egy Canon-t... találó. :) ;]

Nem akarsz esetleg egy főigét is hozzárakni az angol mondatodhoz? Szerintem ha ott a better szó, akkor már nem lehet rövidíteni a mondatot...
We can do better

Talán így??? Persze én nem vagyok nyelvész. Ha válaszként dobja valaki oda, akkor elmenne úgy is, ahogy írtad.

Vagy ez így van a reklámban is? Better szóval?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#25404) #31757056 válasza kiskornel (#25403) üzenetére


#31757056
törölt tag

Köszi a véleményt! :) Lehet megpróbálom egyszer újra, igazából ez nem tervezett ötlet volt. Ezeket a hibákat én is látom a képen, abszolút egyetértek. Habár azzal nem, hogy a kisebbik obi középen van, mert ha jól megfigyeled, az már átnyúlik a fotó jobb oldalára, át "súlyozódik", próbáltam jóval több hellyel bal oldalt de úgy nem volt jó az aránya az egésznek.

A reklámszöveggel kapcsolatban, először pontosan azt szerettem volna amit írtál, betűre, "we can do better". Szerintem nyelvtanilag mindkettő helyes, mert a we can do better azt jelenti "tudunk csinálni jobbat" vagy tudunk jobbat csinálni, a "we can better" pedig egyszerűen azt, hogy "tudunk jobbat". Az angol pedig ahogy megfigyeltem, még inkább hajlik az egyszerűsítésre.
Az eredeti reklámszöveg így szól: "you can" [link] ami magyarul ha lefordítod kicsit hülyén hangzik, (tudsz vagy te tudsz) ezért döntöttem végül én is a rövidebbik verzió mellett, hogy rövid és velős maradjak, akárcsak a Canon tette ezt. :)

[ Szerkesztve ]

(#25405) vth válasza #31757056 (#25404) üzenetére


vth
tag

Nem hiszem, hogy a felirat a lényeg, de ha már nyelvészkedés, a "we can better" tényleg sántit. Az eredeti szöveget nem tudod leforditani, mert igy önmagában nem jelent semmit, csak válasz egy fel nem tett kérdésre. Tulajdonképpen egy szimpla "igen"-t jelent.

(végre valami, amibe érdemileg bele tudok szólni egy fényképes topikban :DD )

Every ship can be a minesweeper ... once

(#25406) kricsi81


kricsi81
senior tag

Meg szerintem a Canon szlogenje (You can) csak egy "szójáték", mert azért elég jól rímel is: You can - Canon (nyílván most nem úgy kell kiejteni, mint sok magyar szokta, hogy "kanon", hanem: "ju ken - kenon" :D

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#25407) eastsider válasza kricsi81 (#25406) üzenetére


eastsider
nagyúr

igen, ez a we can better afféle hunglish, néznének ránk, h "WTF"
meg akkor már "we can do it better"

Szten Márs: igaz, inkább a "jól hangzik"-ra gondolt ricsi

[ Szerkesztve ]

(#25408) Szten Márs válasza kricsi81 (#25406) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Biztos tisztába vagy azzal, hogy mit jelent a rím? :F

(#25409) kricsi81 válasza Szten Márs (#25408) üzenetére


kricsi81
senior tag

igen, inkább a jól hangzikra gondoltam, rosszul írtam :)

kovacsrichard.hu

(#25410) máyköl válasza kricsi81 (#25406) üzenetére


máyköl
veterán

Szerintem nem véletlen rímel. Érdekes, nem hallottam még olyat, aki úgy mondta volna a Canon-t, hogy "kanon". Csak "kenon" -t hallottam, ahogy ejteni kell. :)

(#25411) kricsi81 válasza máyköl (#25410) üzenetére


kricsi81
senior tag

én pedig sok olyat hallottam :K ;) (mondjuk lehet azért, mert a fotós ismerőseim nagy része NIKON-os :DD :DD )

kovacsrichard.hu

(#25412) máyköl válasza kricsi81 (#25411) üzenetére


máyköl
veterán

Hát, szerintem a Nikon-osok is annyit hallottak már az ellenségükről, hogy tudják, hogy kell mondani. :DDD

(#25413) forceberg válasza máyköl (#25412) üzenetére


forceberg
veterán

Konan a barbár! ;] :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25414) kricsi81 válasza forceberg (#25413) üzenetére


kricsi81
senior tag

ja őt ismerem :)

kovacsrichard.hu

(#25415) rumos14 válasza vth (#25386) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, hallottam már a helyről, de nem gondoltam volna h Arizonában hó is esik.

(#25416) rumos14 válasza kricsi81 (#25411) üzenetére


rumos14
nagyúr

azért arra kiváncsi vagyok, hogy egy japó hogy ejti a Canon-t.
és amúgy a nem japók 99,9%-a a Nikon-t is rosszul ejti, ugyanis autentikusan nyikon-nak kell ejteni ;)

(#25417) eastsider válasza rumos14 (#25416) üzenetére


eastsider
nagyúr

nájkon :D még azon szoktam röhögni, hogy "adobi fotosop"

egy HDR...még őszi

engem megfogtak a színek
vannak még ünnepesek, de már nem akarok olyat postolni... volt egy pár a topikban...
fickr:[link]

[ Szerkesztve ]

(#25418) Szten Márs válasza eastsider (#25417) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Te ennél ezerszer jobbat tudsz.
Szörnyen műanyag, ráadásul aura van a fák körül, a templom körül, mindenhol, még ha a műanyag valakinek be is jönne, ezt az aurát mindeképp le kell dolgozni. Bár templom, meg dicsfény, de szerintem nem ez volt a célod :DDD
Mindenesetre ez szerintem most nagyon nem, ráadásul nem is úgy vettem észre, hogy a te stílusod lenne.

rumos14:
Nyikonnak? :F Má' mé'? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25419) makimano


makimano
tag

Sziasztok!

Néhány fotómat megmutatnám és szívesen vennék tanácsot, hogy hogyan lehetne még jobb.

[Fotó 1]
[Fotó 2]
[Fotó 3]

Köszönöm

(#25420) Dorian


Dorian
félisten

Semmi komoly, csak barátnő kérte, h kapjam le a hóemberét :)
Miért van ekkora vignettálás a sarkokban, mi okozza? Ugyanezzel az obival más képeken nem láttam...

[link]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25421) eastsider válasza Szten Márs (#25418) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi a vélemény! :R
nem bizony... az volt a címe, h "megagigabrutálhdr" csak furák voltak a visszajelzések.
igazából a fák körül van valami baromi nagy gebasz.. amúgy elég rendesen van ps-es vagdosás a képen...szerintem, ha csak a templom lenne ott, akkor jó lenne. mert szépek a színei, de a fa..pff, mint valami nem is tudom...
hozzátenném, hogy októberi kép, csak most találtam, katalogizálás közben

dorian: sajna nincs exif..de nyilván wide open volt az obi (legtágabb rekesz na...) és a világos képszéleken meglátszik, meg talán van némi utómunka is a képen, ami még jobban kihozta...
hmm jónak tűnik ez a k-x amúgy.
ezt a képet sötétben, sejtelmes megvilágítással kellett volna lőnöd...
és valami jobb helyre tenni a díszt... szép bokeht kölcsönözve köré köszönhetően a kis rekesznek és a karifaizzónak...

(vagy akár egy boának..)

[ Szerkesztve ]

(#25422) Kazimír válasza eastsider (#25417) üzenetére


Kazimír
őstag

Tessék, egy HDR-mentes, csak úgy.. :)

[link]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#25423) eastsider válasza Kazimír (#25422) üzenetére


eastsider
nagyúr

húúh most nem tudok mit előhúzni...ezen kívül van 1 HDR-em...azt kész :D
itt van ez: de ez csalás, mert csak a szászhermányi vártemplom várfalába épített szász lakások :)
szép kék az ég a képeden, gondolom polár volt rajtaa...
viszont szerintem nem így kellett volna kihazsnálni a nagylátószög adta torzítást, hanem balra komponálva a templonyot... így kicsit szerencsétlen hatást kelt a jobbra mutató, befelé dőlő torony, mintha sasszézna kifele a képből,csak nem látjuk, hogy hová...
amúgy a színek szépek! illenek egy templom méltóságához

(#25424) Kazimír válasza eastsider (#25423) üzenetére


Kazimír
őstag

Pedig nem. :) Kifogtam a megfelelő időpontot, szöget, páratartalmat, vagy tudomisén, de ez egy kis kontraszt-, és színtelítettség állítást leszámítva így jött a gépből (úgy emlékszem..)

Ja, és azért komponáltam a jobb szélre, mert azt a kis felhőcskét mindenképpen a képen akartam tudni. :B
De megfontolandó, amit mondasz, ha legközelebb arra járok, elkészítem úgy is. :K

A te képed is szép. Kellemes hatást kelt az épület íves vonulata, és az ezzel összhangban lévő járda.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#25425) sztyui2 válasza Kazimír (#25422) üzenetére


sztyui2
őstag

A torzítás tényleg nem valami szerencsés. Ebből még akár egy jó kép is lehetne, ahogy a pusztából kiemelkedik egy templom, szóval ezt akár megérné mégegyszer megcsinálni.
Úgy lenne érdemes(ahogy épületfotónál legtöbbször szokták), hogy a szenzor párhuzamos legyen az épület falával. Szóval az objektív teljesen szemben legyen a templommal és az optikai tengely merőleges legyen a templom falára. A további torzítások kiküszöbölésére a látószögből tekerd az obit kicsit a teleállás felé, de ne telében fotózd az épületet, mert a telének a vékonyító hatása nem biztos, hogy szerencsés. Kb. a normál látószög felé kellene közelíteni az objektív gyújtótávolságának(30-40mm).
És mivel gondolom nincs tilt-shift objektíved, így még mindig lehet torzítás a képen, amit pedig Photoshopban ki lehet húzni a képszélekkel párhuzamosra. Megjegyzem én egy jó drámai felhős napon mennék vissza ;)
Jah,és a villanyoszlopot szedd ki onnan a jobb alsó sarokból ;)

[ Szerkesztve ]

(#25426) Szten Márs válasza Kazimír (#25422) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen objektívvel fotóztad?

(#25427) vth válasza rumos14 (#25415) üzenetére


vth
tag

Nem gyakori, de akkor éppen volt hó. Két nappal később ugyanitt újra fényképeztem, de már nyoma sem volt a hónak :)

Every ship can be a minesweeper ... once

(#25428) forceberg válasza Szten Márs (#25426) üzenetére


forceberg
veterán

Az EXIF-ben benne van. 18-105VR.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25429) Kazimír válasza sztyui2 (#25425) üzenetére


Kazimír
őstag

Köszönöm szépen a tanácsokat, igyekszem majd legközelebb figyelembe venni őket! :K
(egyetlen kiegészítés: dombtetőn áll a templom, bár igaz, ez ebből a képkivágásból nem derül ki)

Szten: 18-105 kit. Lehet, hogy torzít mint az állat, de az élessége és pontossága miatt én szeretem.. :B (nomeg azért is, mert nem nagyon látok más, megfizethető alternatívát erre a látószögtartományra.. )

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#25430) Szten Márs válasza Kazimír (#25429) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, torzítás az van, igencsak lekonyult az a templom... ezt valahogy meg kell oldani, akár hátraséta és csak kissé nagyobb, de nagyobb gyújtótáv - lehet a torzítás már attól szépen csökken, a perspektíva meg nem lesz ordítóan más. Persze te ismered az objektíved karakterisztikájá.

Ejj de nagy a forgalom még ilyen késői órában is itt :D

(#25431) forceberg válasza Szten Márs (#25430) üzenetére


forceberg
veterán

Amit Sztyui írt, nem úgy lehet akár 0-ra levenni a torzulást? Azaz, ha az optika tengelye merőleges a tárgy lapjára. Ennél a képnél az a templom felénk eső fala. Így, felfelé néző obival, összetart a teteje.
A baglyok még csak most törölgetik a csipákat.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25432) #31757056


#31757056
törölt tag

Ezt a torzítást PS-al simán ki lehet kapni szerintem.

(#25433) forceberg válasza #31757056 (#25432) üzenetére


forceberg
veterán

Csak nagyobbra kell hagyni oldalt, alul és felül a képet, hogy legyen a téma mellett hely a korrekciók után.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25434) Kazimír válasza #31757056 (#25432) üzenetére


Kazimír
őstag

Akkor is, ha nem "sima" hordótorzítású az objektív? (A 18-105-ösben van egy kis "hullám" is ha jól olvastam valahol)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#25435) forceberg válasza Kazimír (#25434) üzenetére


forceberg
veterán

Szerintem a hullámos obikat kell kerülni, legalábbis szerintem azt a legnehezebb utómunkázni... De majd a tapasztaltabbak megmondják.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25436) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Ti hogyan szelektáljátok a RAW és JPEG képeket? Én úgy fotózom, hogy RAW + small JPEG, majd külön mappába másolom őket. A small JPEG képeket gyorsan át tudom nézni és szelektálni a notimmal, törlöm ami nem kell. A nehézség ez után letörölni azokat a RAW képeket, amiknek letöröltem előzőleg a JPEG párját. Jelenleg úgy oldom meg Total Commander-el, hogy:
1. a RAW mappa képeit átnevezem jpg kiterjesztésűre
2. TC-el összehasonlítom a két mappa tartalmát
3. törlöm a felesleges RAW képeket, amik ki lettek jelölve
4. vissza nevezem a kiterjesztést cr2-re

Biztos van ennél jobb módszer is, de a manuális törölgetésnél egy fokkal jobb ha sok képről van szó. A szelektált RAW képeket megtartom, sosem törlöm le, mert ki tudja mikor lesz rájuk szükségem és mióta a tárhely ára ennyire olcsó, mit számít az a pár gigabyte. :)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#25437) rumos14 válasza eastsider (#25417) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez nekem is műanyag, nem érzem a HDR "létjogosultságát". némi dinamika korrekció ráfér, de HDR felesleges. a másik képed sokkal kellemesebb.
Szten: a ni betűösszetételt nyi-nek ejtik, lásd még Nippon, Nintendo, Nissan.

(#25438) Dorian válasza eastsider (#25421) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, legtágabb rekeszen volt. (de csináltam már tág rekeszen pár képet, azok nem vignettáltak :(( ) Á, csak gyorsan akartam egy képet, legtágabb rekesz, 1600iso, mert állvány nincs. Utómunka nuku. Viszont ezért nem is lehet túl sötét a kép.
A flickr meg sajna magától leméretezi a képet és úgy látom törli az exifet is....

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25439) rumos14 válasza Dorian (#25420) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem ez nem is olyan vészes. kb. ennyit minden cropos vázra tervezett obi produkál, orvosolható elég könnyen.

(#25440) #31757056 válasza Kazimír (#25434) üzenetére


#31757056
törölt tag

Hát ezt nem tudom így megmondani, illetve nem hallottam róla, hogy ez az obi hullámos lenne, pedig a Tamásnak is olyan D40-en (a kreatívkodjunk topikba jár), viszont én most megpróbáltam kivenni a torzítást, és egy kis perspektivikust torzítást is kellett használni mellé, az eredetitől jobb lett azért, noha ez sem tökéletes: [link]

(#25441) kricsi81 válasza rumos14 (#25416) üzenetére


kricsi81
senior tag

Kiejtés ügyben forduljatok ehhez a kolléganőhöz:
[link]
:D :D :))

(érdekes mondjuk, hogy Canon-t használ, mégis Nikon SB-600-as vakuja van :DDD :DDD )

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#25442) Exfury válasza kricsi81 (#25441) üzenetére


Exfury
tag

Ha már itt tartunk linkelnék egy kellemes videót :) [link]
[Érdemes megfigyelni a kiejtésekre :D Kellemes perceket hozott el számomra ez a videó :)]

[ Szerkesztve ]

(#25443) kricsi81 válasza Exfury (#25442) üzenetére


kricsi81
senior tag

ezt már énis láttam valahol...
De nekem nem annyira jött be :)

(nézzetek Mr. Bean-t jee :DD :D :D )

(hehh, Nikon D200-on 18-55-ös kitobi :DDD :DDD )

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#25444) máyköl válasza Exfury (#25442) üzenetére


máyköl
veterán

Na, ez bizonyítja, hogy lehetnek a Canonosok és a Nikonosok is barátok, párok. :D

(#25445) Szten Márs válasza rumos14 (#25437) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szvsz valahol félúton az ny és n között, de nem jól fejlett ny. Hidd el, tanultam japánul, ezért kérdeztem meg ;) Sok ilyen félig ez-félig az hang van. Bár inkább olyan fura gnóm hang :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25446) Paarthurnax válasza Szten Márs (#25445) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Most már engem is érdekelt, úgyhogy megkérdeztem asszonykám. "Nyikon" és "Kenon", de a végükön az "on" kicsit más, mint így leírva. Az ny betű jó kezdésnek, de ha így ejtjük ki akkor is mindenki érteni fogja a Bic Camera-ban. ;)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#25447) Szten Márs válasza Paarthurnax (#25446) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az asszonykád milyen kapcsolatban van a nyelvvel?
/Kissé elment a topic a megszokott irányból, de ennyi kell :DDD /

(#25448) Paarthurnax válasza Szten Márs (#25447) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Bocs, azt elfelejtettem írni, hogy japán. :)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#25449) Szten Márs válasza Paarthurnax (#25448) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Wow :Y :C

(#25450) vth válasza Szten Márs (#25445) üzenetére


vth
tag

hát ha a gyártót nézzük, lehet érdemesebb lenne Thailand környékén érdeklődni kiejtés témakörben ... ;]

Every ship can be a minesweeper ... once

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.