Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25751) forceberg válasza #65755648 (#25750) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem tetszenek, főleg a 3.
A 2-nál kár, hogy kilóg a seprű teteje...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25752) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

EKF Megnyitó sajtós szemmel, és fényképezőgéppel
Galéria később.

[ Szerkesztve ]

Fiat Punto 1.4 Lounge ELADÓ - https://tinyurl.com/2m87awz3 (Rám hivatkozva 300.000 Ft kedvezmény)

(#25753) pisti válasza Sir Riccio (#25752) üzenetére


pisti
őstag

Érdekes beszámoló és szerintem a kirakott képek is jók.

Ez a pécsi magyar EKF meg, szánalmas, sajnos...

Egy kis megjegyzés még a lapoddal kapcsolatban.
Nemtudom más hogy van vele, de a sötét alapon világos szöveg olvasása után, rendesen csíkosan látok, eléggé terheli a szemem. Talán nem egyedi dolog.

(#25754) Sir Riccio válasza pisti (#25753) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Más is mondta már, eredetileg fekete alapon fehér volt, ez már a szembarát verzió. :)

Fiat Punto 1.4 Lounge ELADÓ - https://tinyurl.com/2m87awz3 (Rám hivatkozva 300.000 Ft kedvezmény)

(#25755) priusz válasza Sir Riccio (#25752) üzenetére


priusz
aktív tag

Jók a tűzijátékos képek, olyan mintha zombik csápolnának előtte :)

[ Szerkesztve ]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#25756) rumos14 válasza Fejo (#25719) üzenetére


rumos14
nagyúr

gépre valamit, esetleg? vagy legalább bementél a B&H-be, és elámultál, hogy minden vázat, obit kézbe lehet venni? :)

(#25757) rumos14 válasza #31757056 (#25722) üzenetére


rumos14
nagyúr

velem komoly gond lehet, mert egyáltalán nem látok árnyékokat a nevezett helyeken.
a kéz kiégése engem is zavar kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#25758) rumos14 válasza Magnum_ (#25744) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem a te vágásod jobban tetszik, jó ez az 1:1 képarány.

(#25759) Sir Riccio válasza priusz (#25755) üzenetére


Sir Riccio
addikt

EKF Megnyitó sajtós szemmel, és fényképezőgéppel Teljes Galéria

Fiat Punto 1.4 Lounge ELADÓ - https://tinyurl.com/2m87awz3 (Rám hivatkozva 300.000 Ft kedvezmény)

(#25760) Fejo válasza rumos14 (#25756) üzenetére


Fejo
őstag

"gépre valamit, esetleg? vagy legalább bementél a B&H-be, és elámultál, hogy minden vázat, obit kézbe lehet venni?"

Igen egy Canon 50/1.4 USM obit vettem a B&H-nél. Hihetetlen hely, ami ott nincs fotózás terén az nem is létezik... :D Ráadásul csak 2 utcára volt a szállásunktól így voltam ott többször is. :D
Amikor mondtam a pasinak, hogy ez az obi érdekelne, kérdezte milyen gépen használnám, mondom 40D-n. Erre hozta az obit egy 7D-n, hogy progálgassam nyugodtan... :Y :) Mellettem a srác egy 600/4L IS telét probálgatott...

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#25761) forceberg válasza Fejo (#25760) üzenetére


forceberg
veterán

Más világ...
De amiért ott ez van, itt azért nincs semmi(sőt, sok helyen még ennyi sincs). A dolgok ugyanis az egészre levetítve kiegyenlítik egymást...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25762) nesa válasza Fejo (#25760) üzenetére


nesa
veterán

Az en gepem is B&H bol van:)

(#25763) Sir Riccio válasza Fejo (#25760) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Én meg azt hittem, hogy nekem van a legjobb dolgom mikor egy rakás profi között dolgozhattam, és a város egyik legelőkelőbb szállodájának konyhájának finomságait tömhettem magamba a szünetben.Tévedtem... :DDD

Fiat Punto 1.4 Lounge ELADÓ - https://tinyurl.com/2m87awz3 (Rám hivatkozva 300.000 Ft kedvezmény)

(#25764) Magnum_ válasza rumos14 (#25758) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi!
flickr-en népszerűbb lett az újravágott, legalábbis azt többen nézték

I humbly and respectfully decline™

(#25765) Chapel válasza Fejo (#25760) üzenetére


Chapel
addikt

Hogyhogy nem Sigma 50 1.4 akkor már? :F

Mindenhol azt olvasom h azt ajánlják,meghát abban van anyag,kb 2x akkora is mint a canon :D

Amúgy az ucsó brooklyn-hidas kép is állat!!

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#25766) máyköl válasza Slowman (#25699) üzenetére


máyköl
veterán

Hali!
Közben újra átdolgoztam az elsőt, kíváncsi lennék a véleményetekre. Szerinted, szerintetek így jobb mint a múltkori?

[link]???

Máyköl ;)

(#25767) Slowman válasza máyköl (#25766) üzenetére


Slowman
aktív tag

Hát itt meg a WB csúszott el egy kicsit melegebb irányba a kelleténél és a hókristályok kiégtek. Azt tudnám tanácsolni, hogy több bőrt ne húzz le erről a fotóról inkább gyakorolj, és bátran kattintgass, nincs cukorból a zár! (mondom én ezt az 5700-al a 100.000-ből :D. de ne csinálj belőle ekkora ügyet, kicsi az esély, hogy tönkremenjen mostanában és ha meg így lenne megjavíttatod pár 10k-ból)

(#25768) máyköl válasza Slowman (#25767) üzenetére


máyköl
veterán

Ok! (Most ne beszéljünk már megint a zárról! :DDD ;] :W ) Majd inkább priviben. :D

(#25769) Szten Márs válasza máyköl (#25766) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem nem baj, hogy a wb elmászott, jól illik a képhez ez a színvilág. Nem rossz kép, szép bokeh, hangulatos, ugyanakkor nincs semmi "megfogható" éles részlet, amire felfűzhetnéd a bokehet, aminek a háttereként szolgálna. Ez akkor is szükséges, ha egy képnek a bokeh a valódi lényege, ha az viszi el a hátán a fotót.

(#25770) máyköl válasza Szten Márs (#25769) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi! Szerinted flickr-en érdemesebb lenne kicserélni, az előző változatot erre? :F ;)

(#25771) Szten Márs válasza máyköl (#25770) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez abszolút attól függ, hogy melyik képet érzed odaillőnek, melyik az, amire azt mondod, hogy vállalod a webgalériádban. Ezt pedig nem mi mondjuk meg.

(#25772) kricsi81


kricsi81
senior tag

A hétvégi Volvo-K2 sí és snowboard verseny terményei:

kovacsrichard.hu

(#25773) kricsi81 válasza pisti (#25753) üzenetére


kricsi81
senior tag

"Egy kis megjegyzés még a lapoddal kapcsolatban.
Nemtudom más hogy van vele, de a sötét alapon világos szöveg olvasása után, rendesen csíkosan látok, eléggé terheli a szemem. Talán nem egyedi dolog."

Hehh, egyik nap pont ugyanezt mondtam az egyik ismerősömnek az ilyen temetkezési vállalatos weboldalakról :D

kovacsrichard.hu

(#25774) Fejo válasza kricsi81 (#25772) üzenetére


Fejo
őstag

Az első tetszik a legjobban, de a szelektív szintelenítést erőltetettnek és feleslegesnek érzem itt. Azt szívesen megnézném eredeti színekkel. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#25775) kricsi81 válasza Fejo (#25774) üzenetére


kricsi81
senior tag

Pedig nincs szelektív színtelenítés, a háttérben levő fákon sok volt a hó, és a fényviszonyok így hozták :K

kovacsrichard.hu

(#25776) Magnum_ válasza kricsi81 (#25775) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem is az első tetszik a legjobban,tényleg olyan,mintha a háttér fekte-fehér lenne. bár nekem tetszik

I humbly and respectfully decline™

(#25777) kricsi81 válasza Magnum_ (#25776) üzenetére


kricsi81
senior tag

hmm, akkor majd holnap eljátszok kicsit a képpel :))

kovacsrichard.hu

(#25778) kiskornel válasza kricsi81 (#25772) üzenetére


kiskornel
addikt

Nálatok nem nagyon fehérek a képek? Szerintem az expo-ból vehetnél vissza egy kicsit. Az emberek is túlexposak. pl a csizmájuk uolyan fehér, mint a hó.
Mindazonáltal szép pillanatok. :C

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#25779) sztyui2 válasza kricsi81 (#25772) üzenetére


sztyui2
őstag

Jók lettek. Nekem nem tűnik annyira túlexponáltnak. Teljesen hihetőek a színek meg annyira nem is világos. Mondjuk tényleg kár, hogy nincsenek részletek a hóban, de legalább nem alexpósak mint sokak havas képei. Te már legalább arra rájöttél, hogy a fénymérőt megtéveszti a hó.
Egyébként mondom, nekem mindegyik bejön(bár azért megnézném részletekkel a hóban is), főleg a második, amit ebben a hsz-ben linkeltél. Az elsőt már nem látom, de mind1.

(#25780) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Fordított kitűző.

Fiat Punto 1.4 Lounge ELADÓ - https://tinyurl.com/2m87awz3 (Rám hivatkozva 300.000 Ft kedvezmény)

(#25781) rumos14 válasza Fejo (#25760) üzenetére


rumos14
nagyúr

/kötözködés on/
Sigma 50/1.4 nem jobb a Canon-nál? így vagy úgy, tedd be az aláírásodba :K
/kötözködés off/

(látom, no, hogy Csepel is ezt kérdezi.)

én is seggre ültem ahogy bementem a boltba. minden elképzelhető váz kirakva, pl. Sigma DSLR-ek, életemben nem láttam ilyet. felső kategóriás FF vázak ki vannak téve, mint nálunk itthon a szappantartó kompaktok a MM-ban. azzal a különbséggel, hogy mindenhol profi tanácsadó áll készenlétben, de egyáltalán nem tolakodik. minden obit ki lehet kérni, basszus, mint amikor Tompika beszabadul az édességboltba, úgy éreztem magam.

[ Szerkesztve ]

(#25782) kricsi81 válasza sztyui2 (#25779) üzenetére


kricsi81
senior tag

Az én monitoromon nem túlexpósak, de pl anyukám laptopján kicsit világosak...
Holnap eljátszadozom kicsit a képekkel, hogy a versenyző, a kapu, és a hó is rendesen exponált, részletgazdag legyen, és mivel RAW-ban lőttem a képeket, ez nem is hiszem hogy nehéz lesz...

az első hsz-emből az első link: :D

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#25783) eastsider


eastsider
nagyúr

szerintetek melyik? :)

[ Szerkesztve ]

(#25784) máyköl válasza eastsider (#25783) üzenetére


máyköl
veterán

2. :)

(#25785) Kazimír válasza eastsider (#25783) üzenetére


Kazimír
őstag

Nekem az első, a világos-sötét részek jobb egyensúlya miatt.
(A torzításon csökkentettél?)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#25786) eastsider válasza Kazimír (#25785) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem csökkentettem. nem csináltam még ilyet, nem sok mindent csináltam velük.. lehetne azonban csökkentetni a torzítást én is úgy vélem...
van egy kép, amin szebbek a színek, viszont beégett az egyik billentyű :( itt már lágyítottam a lámpa fényét

[ Szerkesztve ]

(#25787) eastsider


eastsider
nagyúr

bocs a kommentekért, de kicsúsztam...
szerintem ez is érdekes:

~<=1sec-es expok

Kazimír: van sok expo, érdekesek is, egyelőre ezek tetszettek meg, de ettől függetlenül lehet, hogy holnap szebbeket találok :) így is eljátszottam vele egy ideig...amúgy azért kellett lágyítani, mert beégett az egyik billentyű nagyon csúnyán, különben jól jött az a fény:)

LR-ban lehet csökkenteni a torzítást? :Y

[ Szerkesztve ]

(#25788) Kazimír válasza eastsider (#25786) üzenetére


Kazimír
őstag

Azt hiszem ez nem egy pillanatfelvétel, szóval megismételhető, tudsz vele próbálkozni. :K
Feltehetően a lightroomban (úgy emlékszem azt használsz) is van mód csökkenteni az obi torzításán.
Egyébként tetszik a lakkozott fa színe is, és jól tetted, hogy lágyítottál a fényen, így nem vonja el a figyelmet a feliratról.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#25789) #31757056 válasza kricsi81 (#25772) üzenetére


#31757056
törölt tag

Annyit hozzátennék, hogy az utolsó az ISO 3200 miatt elég durván színzajos. Ez egyszerűen orvosolható, pl Lightroom is tudja. Ha megcsinálod a színzajszűrést, rögtön jó kép lesz belőle. Az előzőekhez előttem elmondtak már mindent. :) Egyébként az én monitoromon nézve túlexpósnak nem mondanám őket, csak erősen fényesnek, de szerintem is jobb mintha alexpós lenne mind. Talán egy RAW konverzió során meg tudnád azt csinálni, hogy külön layer-ben visszahozod a havon a részleteket, feltéve ha elegendő információt tartalmaz hozzá a kép, illetve van kedved elszórakozni ezzel.

(#25790) Kazimír válasza eastsider (#25787) üzenetére


Kazimír
őstag

"LR-ban lehet csökkenteni a torzítást?"

Fogalmam sincs amúgy, majd megmondja, aki már használta. :)
Én csak feltételeztem, hogy egy ilyen neves program már tud valamit..
A Capture NX-ről nyilatkozhatok - az tudja.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#25791) BLiNk3r válasza kricsi81 (#25782) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Ezen a fotón a síelő arca konkrétan piros - egy kicsit megugorhatott a szaturációs csúszka ;)

(#25792) runner 125 válasza Sir Riccio (#25759) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bajnai Úrról feltűnően sok kép született. ;]

kricsi81

Korrekt sportfotók, bár engem elvakít így a hav'..., részleteket valahogy csalogasd elő.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25793) Fejo válasza kricsi81 (#25775) üzenetére


Fejo
őstag

Akkor nem szóltam, azt is csak halkan! ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#25794) Fejo


Fejo
őstag

téves hsz... :D

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#25795) rumos14 válasza eastsider (#25783) üzenetére


rumos14
nagyúr

az első, egyértetlműen. a kopottas csík sokat dob a fílingen. kis hordótorzítás azért látszik. LR-ban sajnos nincs torzításkorrekció.

(#25796) rumos14 válasza runner 125 (#25792) üzenetére


rumos14
nagyúr

majd ha te leszel min.elnök, rólad is sok kép fog készülni :P

(#25797) máyköl


máyköl
veterán

Újabb képek tőlem.

Véleményeket várok!

1.
2.
3.
4.

Előre is köszi! :K
Máyköl :)

(#25798) Szten Márs válasza máyköl (#25797) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Alakul ez :K
Az első nem rossz, szép színvilág, szép bokeh, viszont dobna rajta, ha felülről és jobbról vágnál egy keveset. Valami ilyesmire gondolok: [link]
A kettesnek is jó a színvilága, szép a háttér-bokeh és gyakorta nem szokott jó ötlet lenni az előtér-bokeh határozott megjelenítése, de itt még az is jól mutat, bár talán ha egy egész kicsit kevesebb lenne belőle, még jobb lenne. Egyébként inkább biológia-könyvbe való kép, annyira nem erős a hangulata, mint az elsőnek, vagy a harmadiknak. Apropó harmadik: ez sem rossz, jól elkaptad a témát, a negyedik viszont egy kis mélységélességgel lekapott középre szerkesztett növény, ebben a sorozatban szvsz a leggyengébb láncszem. Nyílván egyik sem formabontó kép, egyiknek sincsenek szédítő mélységei, de itt talán nem is ez a lényeg és nyugodtan vállalhatóak szvsz, fejlődtél az eddigiekhez képest :K

jpg-ben fotózol? Az összes képnek igen klassz lett a színvilága szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#25799) Kazimír válasza máyköl (#25797) üzenetére


Kazimír
őstag

A harmadikon látok igazán ötletet is, szép munka. Tényleg tetszetős a színvilága, s bár lehet, hogy az őszhöz/télhez, elszáradt falevélhez illik a kevesebb fény, én talán még egy picit világosítottam volna az egész képen utólag.
Tudom, hogy élvezed a tág rekesz nyújtotta lehetőségeket, de ebben az esetben tényleg lehetne enyhén szűkebb, hogy az egész levél éles legyen. Már csak azért is, mert úgysem tudod a kis mélységélességgel leválasztani a témát a háttérről..

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#25800) BEE válasza máyköl (#25797) üzenetére


BEE
addikt

Az első egész jó kép ! :K
Tán az eddigi legjobb képed itt.
Jó a háttér, jó a téma, én is sok hasonlót készítek ha sikerül, mert tetszik.
Annyit tennék hozzá, hogy közelebb kellett volna lépned.
Ugyanezzel a háttérrel kb másfélszer ekkora levél jobban mutatna.
A képeid egészéhez képest általában is kicsik a témáid.
A bemutatásnál nem kell ekkora képet felrakni. Én 800-850 képpont magas
képeket készítek általában monitorra, de sok helyen 600 körüli a max.
Ilyen méretben nem fér a képre, nem lehet egészben megnézni.

A másodiknál nincs eldöntve, hogy mi a téma.
A növény vagy a levele, esetleg a dér ?
Most egy nagy rakás életlenség között van egy kis éles rész, de az nem elég
hangsúlyos hogy főtéma legyen.

Szép és hasznos dolog a háttér elmosása, de nem kötelező mindig.
A környezet sokat segíthet a témának, ezt is gyakorold néha ! ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.