Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25351) Szten Márs válasza vth (#25350) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

És mutatsz is nekünk még további képeket? :B :D

(#25352) vth válasza Szten Márs (#25351) üzenetére


vth
tag

Az előbbi lett szerintem a legjobb, igy a többi már nem lenne nagy élmény, de itt van még néhány:
[link]
[link]
[link]
[link]

Egyenlőre ennyi

Every ship can be a minesweeper ... once

(#25353) kiskornel válasza rumos14 (#25334) üzenetére


kiskornel
addikt

Khm... Akkor inkább így fogalmazok: a háttér a légköri viszonyok miatt rendkívűl kontrasztalan. Az extra kontraszt, amit rárakhatsz a HÁTTÉRRE (tehát nem az előtérre, ami jelen esetben a FÁK-at jelenti) akár növelheti a látótávolságot, ugyanakkor nagymértékű zajt generál.
Valjuk be: az eredeti kép elég lapos. Tanulj meg úgy fényképezni, hogy mikor ott vagy a helyszínen, már ott próbáld meg elképzelni, hogy mit fogsz belőle csinálni. Ezt a fake HDR-t meg hagyd a *****ba... Csak néha ad olyan eredményt, ami megfelel.
Kicsit átalakítottam a képedet, hogy ne legyen annyira lapos. Ha nem örvendsz neki, szólsz és én törlöm:

Azt nem állítom, hogy olyan hűde nagy szépség lenne, de az eredeti laposnál 1000x jobb (már szerintem).

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#25354) kiskornel


kiskornel
addikt

(#25352) vth: ez mind nagyon jó. Akár a NatGeo-ba is elmehetne...
Amúgy meg jó irigy vagyok, hogy oda eljutottál, és ilyet fényképeztél...

(#25342) vth: szép, nekem nagyon tetszik. Esetleg egy átmenettel besötétítheted a felhőket, hogy kicsit drasztikusabb hatást adjanak... :R

(#25337) rumos14: ez valóban nem rossz. Szépek a színek ezen a HDR képen...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#25355) kricsi81 válasza vth (#25352) üzenetére


kricsi81
senior tag

A negyedik szerintem talán még jobb is, mint a legelöször linkelt :)

kovacsrichard.hu

(#25356) kiskornel válasza kricsi81 (#25341) üzenetére


kiskornel
addikt

Ahha. Itt a válasz. Azon gondolkodtam, hogy vajon neked megvolt a kiscsaj aztán sikerült rávenned, hogy egy ilyen pózt eltóljon a kamerának...
Úgy néz ki, mintha faszán beállítottad volna a modellt. :)
Hüde fasza a fénytechnika... :))
Mikor először láttam, ezt gondoltam: hűűű bakker. Merre is lakik ez a Ricsi. El kellene kérni a csaj számát. (ez persze csak poén, de igazi ringyós képre sikerült).

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#25357) Szten Márs válasza vth (#25352) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Baromi jók lettek egytől egyig :C :R Örülök, hogy ezeket is beraktad, feldobják kicsit a topicot, meg a napom :K

kiskornel #25353:
Jesszus! :Y Telepesek a Marson? :DDD

(#25358) *Ropi* válasza kricsi81 (#25345) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ennek a képnek pontosan ez a lényege. Hallottál már Ansel Adams műveiről? '84-ben bekövetkezett haláláig nagyon sok művészi tájképet készített, szinte már festmények voltak. A titkát sokan próbálták megfejteni, de ez a legmodernebb technikai segítséggel sem sikerült senkinek: a fényképek alapján meghatározták azok készítésének helyét és GPS segítségével odamentek. Csillagászati adatok figyelembevételével (a nap állása, ilyesmik) készítették el a képet, így elvileg ugyanazokat a természeti körülményeket biztosították a kép számára, mint amik az eredetijének készítésének pillanatában voltak. És mégis, közel sem ugyanaz lett a végeredmény. Egyrészt, mert hiányzott belőle az eredeti alkotó lelke, másrészt mert a természet sosem ismétli önmagát. Ezért művészet elkapni egy ilyen pillanatot.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25359) kricsi81 válasza kiskornel (#25356) üzenetére


kricsi81
senior tag

Neem :) Amit írtam, az az, aminek a képröl "eszébe kéne jutnia a nézönek", tehát azt írtam le,hogy milyen hatást szerettem volna elérni :). Amúgy természetesen beállított kép, "a tv fényét" vakuval helyettesítettem :d

kovacsrichard.hu

(#25360) 1010 válasza kiskornel (#25331) üzenetére


1010
őstag

mostanaban ezzel kiserletezek,kicsit kontrasztosabb stb.
valmikor jol nez ki valamikor nem
ja igen kompozicio,hat az egy kulon tudomany :DDD

(#25361) priusz válasza kiskornel (#25353) üzenetére


priusz
aktív tag

Szerintem ez nem lett jobb az eredetinél (lila ég, te jóég)?

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#25362) forceberg válasza kricsi81 (#25345) üzenetére


forceberg
veterán

Múltkor Bogyesz rakott be ha jól emlékszem pár képeket nekünk "másvilágból".
Ez annyit tesz, hogy a képek témája unikum a mi szemünknek, ezért nagyon jónak tűnik mind. Egy szóval nem mondom, hogy rossz képek lennének, sőt. Csak a nem megszokott látványi világ teszi az ittenieknek, nekünk kimagaslóvá.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25363) kiskornel válasza priusz (#25361) üzenetére


kiskornel
addikt

Igaz. De most olyan hatást szerettem volna kicsikarni a képből, ami egy kicsit más, drasztikusabb... olyan, HDR színvilágos.
Persze, lehet hogy egy kicsit megcsúsztam a színekkel, meg hagytam egy kis kék-lilás átmenetet a felső vörös színszűrő maszkjánál (nem húztam le eléggé), de ha mondjuk 1 órát eltöltöttem volna vele, akkor bizti egy fasza képet ki lehetett volna hozni belőle.
Sztem rumos érteni fogja, hogy mit akartam mondani. Ha már mű képet csinál, akkor kicsit drasztikusabban fogjon hozzá. Ha mondjuk az egész eget vörösre festené színszűrővel, akkor az egy teljesen jó naplementének látszódna... vagy valami hasonlót tenni a képpel.
Az ultra realizmusnak nem igazán vagyok híve...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#25364) runner 125 válasza vth (#25352) üzenetére


runner 125
nagyúr

Részemről a 3. és a 4. :K

Gratu.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25365) kricsi81 válasza forceberg (#25362) üzenetére


kricsi81
senior tag

:K :)

kovacsrichard.hu

(#25366) priusz válasza kiskornel (#25363) üzenetére


priusz
aktív tag

Értem amit akartál, csak nem sikerült jól. Majd rumos is elmondja a véleményét.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#25367) ClintEastwoo


ClintEastwoo
tag

hali elfelejtettem a régi nickem ( talán gangster dany -lol- ) de most itt vagyok ez a lényeg

dobok pár hdr-t
[Sun]
[Floodplain]
[Floodplain2]
[Floodplain3]

véleményt ! :D

(#25368) ClintEastwoo válasza ClintEastwoo (#25367) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Floodplain 2 ma készült :D

(#25369) kricsi81 válasza ClintEastwoo (#25367) üzenetére


kricsi81
senior tag

Az első három elég jó lett, bár a kerettel legyél kicsit precízebb, mert nagyon látszik, hogy csak "kábéra" raktad oda, a 3. képnél elég zavaró :)

kovacsrichard.hu

(#25370) nesa válasza ClintEastwoo (#25367) üzenetére


nesa
veterán

Nekem a 2. es a 3. jon be igazan, a keret lehet kicsit visszafogottabb is szerintem.

Hol keszultek es mivel?

[ Szerkesztve ]

(#25371) máyköl válasza ClintEastwoo (#25368) üzenetére


máyköl
veterán

És az a legjobb. :K ;)

(#25372) Szten Márs válasza ClintEastwoo (#25367) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az elsőn (Sun) a nap kiégése a szemet is kiégeti egy kicsit - egyből odavonzza a tekintetet és nehéz elszakadni onnan, annyira túlzott erejú, és be kell valljam, a kép tónusvilágához zavaró. Meg amúgy is. Az elgondolás nem rossz, de ez szerintem most nem sikerült.
A Floodplain2-nél dől a horizont, nem is kicsit. A kis dőlés elnézhető, főleg, ha a képet elviszi a hangulata, de egy ekkora dőléshez már muszáj hozzányúlni, mert még a gyakorlatlanabb szemnek is zavaró lehet. Egyébként a színek szépek, a kompozíció is tetszik :K
A második kép, azaz a Floodplain is tetszik, sőt, nekem ez tetszik a legjobban. Egyedül az ég "mákossága" nem tetszik, nyílván az utómunka miatt lett ilyen, de ilyen kis méretben is jól látható, nagyobb méretben szerintem már igen zavaró lehet. Szerintem valahogy meg lehetne oldani ezt a dolgot, és akkor egy kifejezetten jó kép lenne :K
A Floodpain3-nál vagy túl tág rekeszt alkalmaztál, vagy más miatt, de nem látom élesnek a képet. Az első fűszálak mintha azok lennének, ebben a méretben igen nehéz megállapítani, de a többi határozottan életlennek tűnik. Lehet nagyban nem az, és csak így kicsiben tűnik annak. Az ég itt is darás kissé, és hiába a HDR, kis kiégés becsúszott.

Összességében ötletességükben, szerkesztésükban mindegyik jó, de mindegyiknél vannak zavaró hibák - ha ezeket kiküszöbölöd - már amelyiken és amit lehetséges -, akkor lesznek igazán jók.

(#25373) BEE válasza ClintEastwoo (#25367) üzenetére


BEE
addikt

A Norton minden képre 3 vírust jelzett !!! :Y

BEE

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#25374) Szten Márs válasza BEE (#25373) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az avast szerint tiszta. A vírusok nevét megnéznéd, amit a Norton jelez? Gyanús, hogy vaklárma, nálam is volt már ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#25375) BEE válasza Szten Márs (#25374) üzenetére


BEE
addikt

Majd a nálam hozzáértőbb illetékesek ránéznek, jeleztem nekik. :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#25376) ClintEastwoo


ClintEastwoo
tag

Köszi szépen srácok!

A minőségi hibákat egyes képeken javítottam, de úgy látszik nagy részén elfelejtettem vagy csak már lusta voltam hozzá :D.

A Sun valóban nem most készült, de nem is mondtam ilyet.

Floodplain2 nél nekem egyáltalán nem zavaró a horizont dőlése, sőt ha nem mondod észre se vettem volna :S Ja, és ennél a képnél elég nagyott romlott a minőség de nemtudom miért :S összébbnyomtam a képet meg a wideosításból adódóan az égből lemaradt egy kis rész de ez eddig nem okozott ilyet :S

(#25377) ClintEastwoo válasza nesa (#25370) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Kótaj külterülete ( Nyíregyháza után) és egy Olympus X760-nal

(#25378) rumos14 válasza vth (#25352) üzenetére


rumos14
nagyúr

gyönyörű táj és a képek is szépek. ellárulod, hol készültek (vagy lemaradtam róla?) USA, Colorado?

(#25379) rumos14 válasza kiskornel (#25353) üzenetére


rumos14
nagyúr

ó jaj. ez nekem nagyon nem tetszik, bocsi. de köszönöm, hogy foglalkoztál vele. én megengedem magamnak azt a luxust, hogy amikro fényképezek (fotózok), nem azt képzelem el, hogy ebből majd mit fogk csinálni, hanem csak simán lekapom. aztán ha megnyitom a raw-t és beindul a fantáziám, akkor lehet hogy keverek vele egyet, szándékosan "elcseszem" a színeket. többnyire reális-közeli végeredményt szeretke kihozni, mert nekem az tetszik.

(#25380) rumos14 válasza ClintEastwoo (#25367) üzenetére


rumos14
nagyúr

jó képek, szeretek én is ilyeneket lőni. a 3.-nál az előteret kicsit világosabbra vettem volna, a 4.-nél más színeket állítottam volna be, de így is szép.

(#25381) Szten Márs válasza BEE (#25375) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, esettanulmány:
[link] és [link] - ez vaklárma lesz. Előfordul néha, avast is csinált már ilyet :K

(#25382) Kazimír válasza Szten Márs (#25381) üzenetére


Kazimír
őstag

Kössz, hogy utánajártál! Izgultam egy kört, mert én is Avastot használok, amely nem jelzett a képekre..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#25383) Szten Márs válasza Szten Márs (#25381) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

És még egy adalék, hogy mitől is van ez: [link]

Kazimír: szívesen :K

(#25384) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Off topic amiről kérdeznék, de már több mint egy éve nem találtam megoldást a problémámra, úgyhogy megkérdeznélek titeket, hátha tudtok segíteni. Egy másik oldal fórumán tettem fel a kérdést, hogy hogyan tudok sérült JPEG képeket javítani, de nem találtunk megoldást a problémára azóta sem.
Nem akarok copy-paste-elni, inkább megadom a fórum linkjét: itt, itt leírtam mindent amit csak tudtam és hogy mikre jöttem rá. Corrupt JPEG képek javításáról lenne szó.
Ha van időtök a sok ünnep és beigli között, akkor légyszi nézzetek rá. Köszi.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#25385) rumos14 válasza Szten Márs (#25383) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha már avast, nekem az a bajom vele, hogy a WhereIsIt katalógus progira állandóan beriaszt, ha berakom a Kizárásokba, akkor is. maga a progi tök ártalmatlan.

(#25386) vth válasza rumos14 (#25378) üzenetére


vth
tag

USA, Arizona állam, a település neve pedig Sedona. A vicces az benne, hogy nincs messze a Grand Canyontól, ami ugye hiresebb, de volt szerencsém két napon belül látni a két helyszint, és nekem Sedona sokkal jobban tetszik. Tehát akinek van lehetősége elmenni a Grand Canyonba, ezt sem szabad kihagyni.

Every ship can be a minesweeper ... once

(#25387) Exfury


Exfury
tag

valaki kitörölné ?? véletlen eggyel többször kattintottam az újra :S

[ Szerkesztve ]

(#25388) Exfury


Exfury
tag

Ma elmentem egy sétára és a végeredménye :)

(#25389) máyköl


máyköl
veterán

[link]

[link]

(#25390) #31757056


#31757056
törölt tag

Ezzel a reklámfotóval szeretnék kedveskedni a Canon márkát használó fórumtársaimnak, és utólag is boldog karácsonyt, és egyéb közhelyeket kívánni! :D Utóbbit természetesen mindenkinek!

[link]

Ezt most csak gyorsba összedobtam, de már megvan nagyjából, hogy miket javítok rajta. Remélem jogi szempontból ez nem törvénybeütköző, főleg, hogy a reklámszöveget galád módon írtam át! :B

[ Szerkesztve ]

(#25391) máyköl válasza #31757056 (#25390) üzenetére


máyköl
veterán

Jó lett. :K Jobb oldali milyen obi?

(#25392) nesa válasza #31757056 (#25390) üzenetére


nesa
veterán

Nekem tetszik :)

Es milyen a 3. obi?

Hupp mar latom a canon reklamfotot NIKONAL csinalsz ,ez vilagos es ertheto :D bar lehetne kicsit elesebb a feliratoknal...

[ Szerkesztve ]

(#25393) forceberg válasza #31757056 (#25390) üzenetére


forceberg
veterán

Küldd be nekik, hátha megnézik az EXIF-et! ;] :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25394) Magnum_ válasza Exfury (#25388) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez atom jó lett...
én is igyekszem a legtöbb képemet kicsit ferdére, szerintem sok képnek "jól áll" :B

I humbly and respectfully decline™

(#25395) #31757056 válasza máyköl (#25391) üzenetére


#31757056
törölt tag

28-135 IS.

Nesa sajnos kicsit szellemképes lett a nagyon tág rekesz miatt a felirat, ezen csak iszonyú pepecs munkával tudnék javítani. :(

forceberg jó, hogy említetted az exif-et, most vettem észre, hogy az új Lightroom (2.6) exportjaiba bekerül még a tárgytávolság is exif adatként :Y Magyarán, hogy milyen messze van a fókuszpont.

(#25396) máyköl


máyköl
veterán

#25389-re valaki? :DDD

(#25397) Exfury válasza máyköl (#25396) üzenetére


Exfury
tag

máyköl: tetszik a templom kompozíciója és a színek is :) ferdeséééééég (Y) az előző bokeh-s képed is tetszett csak szerintem kellene valami ami a főtéma ami mögött ott a bokeh..

Saint_: köszönöm :) elég sokáig ott voltam mer épp egy vonat robbant le elöttem :D és várnom kellet amíg elmegy....

[ Szerkesztve ]

(#25398) sztyui2 válasza #31757056 (#25395) üzenetére


sztyui2
őstag

Jó kis obi az a 28-135:D
Megszerettem, mert amikor vettem a vázam, akkor nem volt pénzem obira, és egyik ismerősömtől kaptam kölcsön egy ilyet kb 2 hónapra.
Persze nem L-es minőség, de csóró Full Frame-esek is sokan használják :)
Annyi baja van, hogy APS-C-n nem valami nagy látószög az a 28mm, de amúgy minden rendben van vele :)
50mm f1.4 is faja, de azt csak 1 napig volt alkalmam használni, hogy összehasonlítsam az 1.8-assal :D

[ Szerkesztve ]

(#25399) máyköl válasza Exfury (#25397) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi szépen! :)

(#25400) #31757056 válasza sztyui2 (#25398) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ha jól rémlik a kolléga akié (ra\/asz)
a közeljövőben szeretne megválni tőle, csak ha már ennyire reklámban vagyok :D

Egyébként itt a végleges változata képnek, ha valakit érdekel, és nem jár flickr-re. Kicsit csiszolva lett a logón és a kereten: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.