- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- GoodSpeed: Samsung DV90DG52A0ABLE hőszivattyús szárítógép
- Lalikiraly: Commodore The C64, Ultimate
- sziku69: Szólánc.
- MasterDeeJay: Sikeres CoffeeTime modok
- Doky586: SecureBoot kulcsok frissítése (2026 nyara)
- KISDUCK: Diétás kaja tipp
Aktív témák
-
hajbazer
újonc
Nem csak ez számít, de ez is számít.
A #745-es hsz-ed picit aláássa az egészet egyébként...
Semmit nem ás alá. Az egész digitális állampolgárságos intézményrendszert azokra az alappillérekre kellett volna a kezdetektől felépíteni, amire a bankok már felépítették az internetbankolás intézményét 10-15 éve. Aminek van egy olyan alapelve, hogy a számítógépes és az okostelefonos ügyintézés megfér egymás mellett, átjárható, egymással helyettesítő és nem függ egyik eszköz a másiktól.
A működő gyakorlat ellenére az IdomSoft-nak sikerült egy csak okostelefonról működő alkalmazást összehoznia, amire elkezdték kiszervezni az olyan alapvető funkciókat, mint a dokumentumhitelesítés. Közben úgy vezették ki az AVDH-t, hogy senkinek sem működik. Közben bevezettek egy TOTP-t, amiről az autentikátorokat nem használó Ügyfélkapusok azt se tudták, hogy eszik-e vagy isszák. Aztán, mikor rájöttek, bevezették az e-mail-es második faktort. Kapkodás, bénázás, bétaminőségű szoftver, igazságtalan döntések.
És igen, továbbra is fenntartom azt az állításomat, hogy egy felhasználónév+jelszó párossal és egy 2G butatelefonra érkezett SMS-sel való belépés netbankba, Ügyfélkapura, akárhova, ha jól van használva, biztonságosabb, mint bármilyen okostelefonos alkalmazás, ahol igazából csak egy faktorod van (az az egy eszköz, ami a kezedben van) és elég azt az egy faktort kompromittálni. A TOTP pedig messze nem garantálja azt, hogy mindenki megfelelően fogja használni és nem osztja meg a BASE32 secretet (illetve a lefényképezett QR-kódot) fűvel-fával.
Aktív témák
- Hamarosan lesz a Nothingnak mondani valója
- Egérpad topik
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Gitáros topic
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Google Pixel topik
- Íme, a mágneses töltő, ami nem tapad az S26-hoz
- alza vélemények - tapasztalatok
- További aktív témák...
- Újszerű állapotú HP Elitebook 850 G8 (11.gen Core I5 16Gb 512Gb) laptopom eladó!
- Eladó ASUS TUF Gaming F15 (TUF507ZV4-LP121W) i7, 24gb ram RTX 4060, gamer laptop!
- Újszerű bivaly erős MAGYAR HP Zbook Fury G8 (Core I7 11850H 32Gb 512Gb 4Gb Nvidia) laptop eladó!
- Karcmentes Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Deep Blue 1OO% ! még 8Hó nemzetközi APPLE GARANCiA
- gyakorlatilag ÚJ csak beaktivált Apple iPhone 17 Air 256GB Space Black 1ÉV nemzetközi APPLE GARANCiA
- LG 55QNED813RE / QNED / 55" - 140 cm / 4K UHD / 120Hz & 4ms / HDR Dolby Vision / FreeSync + HDMI 2.1
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- ÚJ könyv: Gloviczki Zoltán - A holnapután iskolája
- BESZÁMÍTÁS! HP Elitedesk 800 G4 SFF brand számítógép - i5 8500 16GB DDR4 256GB SSD UHD630 250W WIN11
- LG 27US550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / Forgatható / sRGB 99%
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

