Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14501) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

2 tv-hez van digim már 4 éve kb. Tegnap nézném a másik szobába a tvt és nincs jele a diginek,csak szemcsés kép.... Mint amikor nincs bedugva az antena. :F

Csináltam a beltérin egy gyári visszaállítást is :K ígyse jó csak az egyik szobába ahol van a beltéri ott jó csak. :U

Még egy kérdés. Hds beltérire szeretnék majd váltani. Ennek van valamilyen költsége vagy cserélik a régit ingyenesen Hd-ra ?

[ Szerkesztve ]

(#14502) frankstork válasza sajog159 (#14500) üzenetére


frankstork
aktív tag

Néhány hozzászólást kellene csak vissza olvasni..

(#14503) sajog159 válasza frovery (#14498) üzenetére


sajog159
aktív tag

Apró megjegyzés Chansort programot illetően.

Az eredeti honlapról is letölthető: https://github.com/PredatH0r/ChanSort

Itt korrekt módon le van írva, hogy ez szabad felhasználású szoftver és, mivel a TV gyártokkal semmilyen egyeztetés nincs, mindenki csak saját felelősségére használjon. Azt is megemlítik, hogy a programnak lehetnek „melléhatások” TV-re nézve, sőt kárt is tehet TV szoftverében, mind ezt 2 esetben volt is. Ezzel, persze nem akarok ijesztgetni senkit!
Néhány hasznos dolog le van írva felhasználást illetően és fórum is van, ahol fel lehet vetni a problémákat (angol).

Üdv,

(#14504) jozsi0104


jozsi0104
tag

Reklámoknál meg műsor előzeteseknél a kép szalad.
Mi lehet a probléma? :W

Kérdezz! Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)

(#14505) frankstork válasza frovery (#14498) üzenetére


frankstork
aktív tag

Hát ez öngól... Hogy a zanjába kell kimenteni?

(#14506) foxymaci válasza frankstork (#14505) üzenetére


foxymaci
senior tag

beállítások ->csatorna hangolása -> csatorna másolása és ott legördülő menü tv az usb-re

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#14507) Watt25 válasza jenei1994 (#14501) üzenetére


Watt25
veterán

nincs jele a diginek,csak szemcsés kép.... Mint amikor nincs bedugva az antena
??? Biztos, hogy műholdas Digi-ről van szó?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14508) frankstork válasza foxymaci (#14506) üzenetére


frankstork
aktív tag

Olyan nincs.
Ilyen van.

(#14509) dsd1 válasza jenei1994 (#14501) üzenetére


dsd1
tag

"2 tv-hez van digim már 4 éve kb. Tegnap nézném a másik szobába a tvt és nincs jele a diginek,csak szemcsés kép.... Mint amikor nincs bedugva az antena"

Tehát az RF kimenetről nem megy a jel vmi miatt a másik tv-hez? Meg kell nézni másik kábellel oszt kiderül hogy hol a baj. Amúgy meg sztem tartsd meg a kisebbik tévéhez a Hyundait, a nagyobbikhoz meg rendelj Kaon hd-t (Venni 15e, bérelni 300-500/hó)

[ Szerkesztve ]

(#14510) frankstork válasza frankstork (#14508) üzenetére


frankstork
aktív tag

Megoldódott! Köszi mindenkinek! :R

(#14511) CsJ1960


CsJ1960
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon megköszönném ha Valaki hozzá értő leírná hogy tudok HD adást nézni..vagy nem jó valami.a beltéri nem jó ehhez.

A tv..samsung ue32j5100..ezzel szeretnék HD adást fogni..a beltéri ami műholdas digi..HSS-5160NA..ez lehet

hogy nem jó hozzá.. ezen nincs HDMI csati...nem vagyok jártas a témában..kell-e hdmi csati.stb..

Köszi a Válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#14512) Clever0 válasza CsJ1960 (#14511) üzenetére


Clever0
senior tag

Csak Kaon beltérivel, vagy Smart Cam-mal, ha a tévédben lenne S2 tuner.

(#14513) CsJ1960 válasza Clever0 (#14512) üzenetére


CsJ1960
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Gondolom a kaon hd jó borsos áron van csak..ami a tévét illeti ..DVB Tuner Igen, DVB-T és DVB-C..ezek vannak benne..

(#14514) Clever0 válasza CsJ1960 (#14513) üzenetére


Clever0
senior tag

Bérleti díja van, havi 500 Ft, a Smart Cam csak 200 Ft: ÚJ IGÉNY MŰHOLDAS KONSTRUKCIÓRA
He előfizetsz a 300 Ft-os Digi Filmre, akkor a Smart Cam ingyenes, a box bérlet akkor is 500.

[ Szerkesztve ]

(#14515) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Cam modul hangolásnál ledől az összes csat. a holdról. Digim van, és a az tünet, kb. 20 csatorna átnézése után nem hozza be a további csatornákat (egyszerűen kódolt csatornának hozza és nem látszik semmi), ki kell kapcsolni a tv-t, majd onnan folytatni a digi csatornák kiválogatását. Talákoztatok már ilyennel?
Más:
A hangolási menüben van egy almenü ahol a szolgáltató "azonosítóját" lehet megadni. 5 számjegy. Diginek van ilyen? Mert lehet nem kellene bogarászni a 870 csatornából... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14516) frovery válasza Samanbacsii (#14515) üzenetére


frovery
senior tag

Miért nem csak azokat a tp-ket keresed le, amik a Digié?
[link]
[link]

Csatorna sorrendet pedig a ChanSort programmal pc-n, vagy laptopon könnyebb megszerkeszteni.
A lekeresés után kimented penre, majd pc-re átdugod, megszerkeszted és ezután visszatöltöd a tv-re.

(#14517) Samanbacsii válasza frovery (#14516) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Kézi kereséssel freq. és h-v beírva a linkek alapján? Ugy gondolod? Még nem csináltam de megpróba! :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14518) Samanbacsii válasza frovery (#14516) üzenetére


Samanbacsii
őstag

ok, de mit kell beírni, hogy csak a Digit hozza be? :R Bocs de amatör vagyok. Ha beírom a freq.-t, a seb-et, a polarizációt akkor ugyanúgy lejön a magyar mellé többi csat. is.... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14519) ladlac válasza frovery (#14516) üzenetére


ladlac
tag

Ez amúgy működik? Szintén CAM használó vagyok, elsőre nekifutottam automata hangolással, ~1000 csatorna. Na mondom ez nem jó, bújom a fórumot, van TP a Digihez, remek. Beállítok párat kézi keresésnél, 6-700 csatorna, kösz, beljebb vagyok. :) Szóval maradt a csatornalista szerkesztése PC-n, röpke fél nap alatt kész is voltam. Azóta sem tudom, hogy elrontottam valamit és lehet még szűkíteni, vagy tényleg ennyi opció van, mert ezeken a TP-ken jön a nekünk használhatatlan szlovák, román, ... Digi meg a UPC is.

(#14520) yanna válasza ladlac (#14519) üzenetére


yanna
őstag

Anno én is csak a digi TP-kkel kerestettem, mégis jött 900-1000 csatorna ide is. Fél nap a rendezés, csak én napokig rendeztem 10-15 perceket a TV-n, mert piszok unalmas volt.

(#14521) #94529552 válasza ladlac (#14519) üzenetére


#94529552
törölt tag

Működik. Lehet, hogy valamit nem jól csinálsz. Ha csak a szükséges kb. 20-21 TP-t hangolod be kézi hangolással, akkor 250 csatornád lesz nagyjából. Úgy kell nekifogni, hogy előtte üres legyen a csatornalista, majd egyenként lekerestetni. Aztán jöhet a Chansort. Türelem és idő kell hozzá így is. Sajnos nincs olyan opció, hogy beírjuk a szolgáltató nevét, és csak az ő csatornái legyenek a tévén. :F

(#14522) dpstef


dpstef
csendes tag

Sziasztok. Most készülök Digire váltani T-ről.
Egyrészt az érdekelne hogy érdemes-e, másrészt megköszönném ha valaki megadná a Kaon NA1000HD méreteit. Ha a másik TV-m nem DVB-C tuneres akkor kell hozzá beltéri egység?

(#14523) Gabir válasza dpstef (#14522) üzenetére


Gabir
aktív tag

Kell, de a DVB-C az kábel.
Ha nem raksz mellé, talán az (ingyenes) analóg adásokat tudod fogni.

(#14524) kecsawi válasza dpstef (#14522) üzenetére


kecsawi
senior tag

Szia!
19*14*3,7 cm
A műholdas vételhez dvb-s kell, szerintem kell a stb.

(#14525) dpstef válasza kecsawi (#14524) üzenetére


dpstef
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#14526) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Üdv mindenkinek! Szerdán adtam le a directet egy digire és a hd beltérit kértük. Eddig szép és jó csak a bekapcsolás fura nekem. Szal ha megnyomom a piros power gombot először narancs lesz a led, majd átvált zöldre, de kb 10sec minimum. Ez normális? Ma először hiába nyomkodtam a távirányítón/előlapon a power gombot nem indult el, csak áramtalanítás segített. Ez jellemző hiba?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#14527) napocska2 válasza Quqesz (#14526) üzenetére


napocska2
senior tag

Mostanában nálunk is így működik, annyi extrával, hogy a narancs után tök sötét lesz minden led, aztán jön a zöld. Néha villog is a narancs, mintha frissítés jönne, de ennyiszer nem frissítenek csatornákat, ahányszor ezt műveli. Pár napja csináltam egy gyári visszaállítást, akkor egy-két napig rendesen kapcsolt be, rögtön zöld és jött a kép is, aztán visszaállt erre a fura módira.
Ötletem sajnos nincs, hogy ez mi miatt lett ilyen, de hátha valaki tudja a megoldást. Nagyon tudnék neki örülni.

(#14528) dsd1 válasza Quqesz (#14526) üzenetére


dsd1
tag

Igen, kb 10 mp mire bekapcsol a Kaon, de ez megszokható. Eléggé stabilan müködik, nagyon ritkán fordul elő hogy áramtalanítással kelljen újraindítani. Ha meg-megismétlődne akkor jelentsd be hibára.

(#14529) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Végeztem a rendezgetéssel. A Chanshort proggi jó, ugyan nekem sikerült a visszatöltéskor lenullázni a csatornalistát ráadásul annyira, hogy a tv menüjében választhatatlanná vált a hangolás, újra kellett indítani. :Y
De ez user error volt biztosan... Most már excelben elmentettem mindent.
Érdekes volt, hogy a tvből kiolvasott ferkvenciák néhány helyen egyel eltértek a linkeken írtaktól. (pl.:11747 helyett 11746 volt a tvből kiolvasott)
Sajna az én készülékemen nem lehet "lenullázni" a csat. listát. Ha egyszer már automatán kerestél utána már bentmarad minden, törölni nem lehet csak "láthatatlanná" tenni. Ilyenkor az kézi keresés eredményének azt írja, hogy már a listában van... Lehet talán a készülék teljes alaphelyzetbe állítása segít, de akkor az összes többi beállítás (kép, hang, jelszavak..) is repül. :O

Pumma:
Sajnos nincs olyan opció, hogy beírjuk a szolgáltató nevét, és csak az ő csatornái legyenek a tévén. :F

Nem a CAM modul menüjére gondoltam hanem a tv kézi csat. keresésében van egy ilyen opció (Pana plazma) ahol szolgáltató azonosítót lehet megadni. Ebből következtettem arra, hogy ha lenne ilyen akkor csak ezeket a csat.kat hozná be... (5 szám) De a Diginek nincs ilyen. Én erre gondoltam... :R

Köszi mindenkinek a segítséget! :R (frovery)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#14530) #94529552 válasza Samanbacsii (#14529) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehet nullázni. Nemtom milyen tévéd van, én ha elindítom az automata hangolást, akkor nálam megkérdezi, hogy a behangoltakat törölje-e, szóval igen, majd a hangolás kezdetén Nulla db csatornánál megszakítod a folyamatot. Utána kézivel lehangolod a 20 TP-t.
Nem pont a Cam modul menüre gondoltam éppen, de mindegy is, hogy miként oldanák meg. Mondjuk kb úgy, mint a szolgáltatós beltériknél működik. Vagy ha lehet olyat, hogy a digi csinálna egy Chansort-os listát, azt leszeded, és betöltöd a tévébe oszt kész a hangolás. Max 75 csatorna rajta, és semmi kódolt külföldi. A másik, hogy lehetne akár 5-6 db TP-n is az összes digis csatorna, nem pedig 20-22-re szétszórva.

(#14531) Quqesz válasza napocska2 (#14527) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszi az infókat. Kicsit fura ez a bekapcsolási metódus,de majd megszokjuk. Directen is volt ilyen villogás csak kikapcsoláskor(2 fajtám volt, az egyik ritka xar volt, meg is adta magát a szoftverje, nem akart bekapcsolni). Gondolom ilyenkor ellenőriz vmit(csatorna,szoftverfrissítés). Ami érdekes, ha kikapcsolás után rövid időn belül kapcsolom vissza, akkor simán megy minden.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#14532) Metron5200


Metron5200
csendes tag

Sziasztok!
Kérlek segítsetek:
Szeretnénk átállni digitális TV-re analógról. Bajai vagyok, itt csak a DIGI-nek csak a műholdas változata kérhető.
Két TV van, amire lenne értelme, egyik HD ready, másik Full HD. Ezen kívül van még két régebbi Sony TV (CRT-s)

Az első kérdésem: ha előfizetek a Digi műholdas csomagjára (DIGITV), akkor a két Sony TV megkapja a sima DIGI analógot a már bekötött (Invitel analóg, most járt le a szerződés :) ) coax kábelen, mindenféle felár nélkül? És ilyenkor mehet a 4 TV, vagy ilyenkor is, csak 3 TV a maximum?

A másik pedig: a két TV amihez kellene CAM, vagy STB... mindkét TV régebbi gyártású, csak sima CI bemenet van rajtuk, tehát nem CI+ -osak... ilyenkor ez felfelé is kompatibilis? Mert látom, hogy a DIGI már csak ilyet ad. Illetve a CI+ csak arra jó, ha én fogni akarom az HBO, Cinemax, DIGI Film, stb. csatornákat?
Azokra nem is fizetnék elő, szóval nincs is szükségem a CI+ által nyújtott csatornákra.
Ja igen: a lenti nappaliban lévő TV-hez még hozzáköthetnék STB is, viszont a fentihez már nem igazán helyhiány miatt. A legjobb lenne 2 CAM, de 1 CAM - 1 STB is megoldható.

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#14533) Clever0 válasza Metron5200 (#14532) üzenetére


Clever0
senior tag

Sajnos a legtöbb kérdésedre "Nem" a válasz.
- Ha nincs kábeles Digi a környéken és a jelenlegi invitelest lemondod, akkor a meglévő koaxon nem fog jönni semmi.
- CI-ben nem működik a CI+os Digi modul.
- Műholdas Digihez műhold tuneres, CI+os beltéri vagy tévé kell.

[ Szerkesztve ]

(#14534) Metron5200 válasza Clever0 (#14533) üzenetére


Metron5200
csendes tag

:( Pedig már elég az Invitelből, jó lenne DIGI TV-re váltani. A netet mondjuk még az inviteltől kapnánk.
Én abban a hitben vagyok, hogy kapok egy antennát, majd tetőröl le a kábel a padlásig, majd a már behúzott koax kábeleken eljut minden TV-hez az adás, legyen az csak analóg, vagy digitális.
Tehát DIGI nem tudja használni a meglévő koax-ot? Igen sajnos csak a műholdas verzió játszik.
Akkor viszont új kábelezés kellene?

Újabb rossz hír, kár, hogy a DIGI teljesen átállt a CI+ használatára. :(
Az angol wiki-n ezt írják: "CI+ is backward compatible with DVB-CIv1. Old television receivers, which have CIv1 CI-slot, can be used with CI+ CAM and vice versa, but for viewing only those of TV programs which are not marked as CI+ protected."
Akkor ez most nem igaz? Itt a - LINK -
Bezzeg az Invitel sima CI-t használ elvileg - egyre jobban úgy tűnik, náluk maradunk...

A DVB-C-re gondolsz? Mert elvileg mindkét TV-ben van DVB-C és T tuner is.

Hmm, remélem valahogy megoldható a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#14535) Watt25 válasza Metron5200 (#14534) üzenetére


Watt25
veterán

majd a már behúzott koax kábeleken eljut minden TV-hez az adás, legyen az csak analóg, vagy digitális.
Két probléma van:
1. Analóg műholdas sugárzás már nem létezik elég régóta...
2. Műholdas vétel esetén minden tévéhez külön kábelnek kell mennie az antennafejhez, mert egyébként nem lehet bármelyik tévén bármelyik csatornát nézni.
Tehát DIGI nem tudja használni a meglévő koax-ot?
Elvileg tudja, több tévé esetén van a fenti probléma.
A CI+ -os eszemfuttatásod nem értem.
Van CI, meg van CI+. A Digi mindig is CI+ -t használt. Tehát tudnia kell az eszköznek a CI+ -t, amibe rakod a CAM-et. (CA modul.) Vagy lehet kérni a Digi-től is megfelelő box-ot.
De ahhoz, hogy box nélkül működjön, a tévének tudnia kell a DVB-S2-t is!
Mert elvileg mindkét TV-ben van DVB-C és T tuner is.
Ez tehát irreleváns. DVB-S2-t tudja valamelyik?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14536) Clever0 válasza Metron5200 (#14534) üzenetére


Clever0
senior tag

Bocs, félreértettelek. Ha jó minőségű a kábel, akkor használható, de nem osztható úgy meg (olcsón), mint a kábeltévénél, minden vevőhöz külön kábel kell. A tévében S2 tunernek kellene lenni, a C-kábel, T-földi nem jó. 3-4 tévéhez 4 kimenetű fej és 3-4 lejövő kábel kell. Analóg tévékhez SD beltéri scart csatlakozóval, digitálisokhoz HD-s Kaon hdmi kábellel. Az árakról a honlapon vagy az ügyfélszolgálatnál érdeklődhetsz.

(#14537) Quqesz válasza Watt25 (#14535) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na most nyert értelmet számomra mikor múltkor vettünk tv-t keresztapámnak és volt belőle műholdas meg nem. Szóval a műholdasba ha belerakja vki a CI+-os kártyát, akkor nem kell a stb. Mik vannak :). Kezdünk összeszokni. Optikai kábellal összekötve az erősítővel. Sharp a tv és nem értem még, hogy az easy linknszerű vezérlésnek van-e ráhatása egymásra(tv-stb). Néha mintha igen, néha nem.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#14538) Watt25 válasza Quqesz (#14537) üzenetére


Watt25
veterán

Szóval a műholdasba ha belerakja vki a CI+-os kártyát, akkor nem kell a stb. Mik vannak
Mi más értelme lenne a beépített műholdas tunernek? :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14539) Metron5200


Metron5200
csendes tag

Watt25és Clever0 : Köszönöm srácok a válaszokat!

Watt25 - Közben megnéztem a UPC-s CI+ kompatibilis TV-k listáját(kezdhettem volna ezzel), és mint kiderült az egyik TV támogatja a CI+-t! (LG LS3450) Pont az amelyiknél kevés a hely, szóval oda mehet a CI+, és akkor le a nappaliba mehet akár a box is. (Samsung UE46B7000 - sima CI modul).
A padláson van egy coax elosztó, és onnan megy mindenhova elvileg, még le a nappaliba is.
A műholddal akkor véglis nem kapok analóg jelent egyáltalán? Csak digitális(kábel) csomagban kapok?

A DIGI honlapján van: "Mely csatornák vételéhez szükséges a DIGI Smart CAM?

A digitális kódolt csatornák vételéhez szükséges, melyek külön havi előfizetési díjért érhetőek el a hálózatunkon. A kódolt, előfizetett digitális adások (Prémium csatornák) a következők lehetnek:

DIGI Film, HBO, HBO 2, HBO Comedy, Cinemax, SuperOne, SuperOne HD"

Ebből a mezei user, mint én, azt vonhatja le, hogy a CI+-os Smart Cam, csak ezekhez a csatornákhoz kell.
És mivel én nem tervezem, hogy előfizetek rájuk, ezért én kaphatnék akár sima CI-t is. Az wiki szerint meg kompatibilis egymással a CI és a CI+.
Ezek alapján, akkor valahol hibádzik a kép. Persze, én nem értek nagyon hozzá, ha kell a CI+ akkor kell. :)
Sajnos a DVB-S/S2-t nem tudja egyik sem.

Clever0 - Azt nem tudom, hogy jó minőségű-e, sima fehér koax kábel. :)
Aha, szóval az SD tv-hez is vevőegység kell, a fenébe. :( Az nagyon nem jó.

Ha maradok az Invitelnél, akkor kaphatom kábelen a digitálist, szerintetek akkor az jobb lenne az én esetemben?

[ Szerkesztve ]

(#14540) Clever0 válasza Metron5200 (#14539) üzenetére


Clever0
senior tag

Kevered a kábeles digit a műholdassal.
- A tévédben hiába van CI+, ha nincs benne műhold vételre alkalmas S2 tuner.
- A műholdas kábelt nem lehet osztani, mert a teljes sáv 4 részre van osztva, ebből egyszerre csak egy van jelen a kábelen és ezt a műholdvevő vezérli.
- A magyar műholdas szolgáltatók mindegyik csatija kódolt és digitális.
- Mindegyik mostani tévédhez kellene SD vagy HD beltéri.

Az inviteles lehetőségekről mi nem tudunk nyilatkozni, annak is van topikja vagy megnézed a honlapjukat.

(#14541) Watt25 válasza Metron5200 (#14539) üzenetére


Watt25
veterán

Ha maradok az Invitelnél, akkor kaphatom kábelen a digitálist, szerintetek akkor az jobb lenne az én esetemben?
1. Nem használhatsz CA modult a Digi-nél, mert nem tudják a tévéid a DVB-S2-t
2. Nézd meg ezt. Bár az Invitel nincsen a listában, de valószínűsíthető, hogy a többi kábeles szolgáltató szintjét hozza. Tedd fel a kérdést magadnak: akarsz hányni a műholdas Digi minőségétől?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14542) renegat1


renegat1
tag

Sziasztok!

Most vettünk egy LG32LF592U tv-t. Eddig két beltéri volt.Az egyiket cserélném SMART CAM-ra. Ahogy olvastam a hozzászólásokat elég macerás beállítani a csatornákat. Valaki azt írta,hogy előbb kábel bedug, csatornákat megkeresni. Utána kártya be és aktiváltatni. Működik így a dolog? Pénteken megyek leadni a beltérit, addig minden tanácsot szívesen veszek.

(#14543) Watt25 válasza renegat1 (#14542) üzenetére


Watt25
veterán

Két dolog a lényeg:
1. Kézzel keresd le csak azokat a frekiket, ahol a Digi csatornái vannak.
2. Használj Chansort proggit a csatornák rendezéséhez.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14544) #94529552 válasza Watt25 (#14541) üzenetére


#94529552
törölt tag

Neked van digi műholdvételed? Analóg invitelnél ezerszer jobb a digi műholdas, meg kb. 1/3 áron is van, ha jól emlékszem még az árakra. Itt csak a külső eszközök miatt drágább az indulás, de ha valaki felrakja saját magának, akkor nem vészes.

(#14545) Watt25 válasza #94529552 (#14544) üzenetére


Watt25
veterán

Elnézést, nekem már eszembe sem jut az analóg kábeltévé, én arra gondoltam, hogy digitálist néz most is. (Ez mondjuk nem derült ki.) Az igaz, hogy minden analógnál bármelyik digitális jobb. (LCD tévén.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14546) Metron5200


Metron5200
csendes tag

Clever0 - Köszönöm a sok infót, mostmár kezdem megérteni a dolgot.
Rendben, ránézek majd az Inviteles topikra is. :R

Watt25 és Pumma - Igen, bármi lesz az nagy előrelépes lesz: analóg kábelen vagyunk. :)) A hányingeren meg már túl vagyunk. :D
Analógot nézni HD TV-n... elég durva az biztos.
Köszönöm nektek is a válaszokat! :R

Apró kérdés Invitel miatt off topic, hátha tudjátok: számíthatok arra, hogy az Invitelnél kábeles digitális csomagban is mindenhova Box, vagy modul kell?

(#14547) Watt25 válasza Metron5200 (#14546) üzenetére


Watt25
veterán

[link]. Tudtommal minden csatorna kódolt, tehát igen.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14548) #94529552 válasza Metron5200 (#14546) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szinte biztos, hogy a digitális invi-kábel tévéhez kell a beltéri vagy a kártya-modul, de van itt Invitel topic is, ha még lenne kérdésed azzal kapcsolatban. De az is biztos, hogy nem fogsz hányni a digitől, ezt csak olyanok hangoztatják itt, akik nem használnak ilyen szolgáltatást. A műholdas csomagban 13 HD adás is van.

[ Szerkesztve ]

(#14549) Metron5200


Metron5200
csendes tag

Watt25 , Pumma :

Rendben, köszönöm mindkettőtöknek.
Igen, ez tetszik még a DIGI-ben, hogy több a HD csatorna... Invitelnél megkapom az amúgy is ingyenes m1 HD, m2 HD, Duna HD... és stb. társait max. :U
Mindegy, bármi is lesz DIGI, Invitel, az analóg után megváltás lesz.

(#14550) Quqesz válasza Watt25 (#14545) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Emlékszem mikor a upc-nél dolgoztam és sokan megvették a full drága lcd meg plazma tv-ket és otthon rákötötték az analóg kábeltévét(2004-2007).....volt döbbenés rendesen milyen szar(jellemzően az 5 ker és a 2 ker egyes részein volt ilyen hálózat, a többin már megvolt a csillagpontos rendszer). Sokan nem fogtá fel: a mintavideó ami az áruházban ment nem az analóg kábeltévé szintje, és akkoriban a tv-k még rosszabbul kezelték az sd jeleket.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.