Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14351) dsd1 válasza phanfantom (#14350) üzenetére


dsd1
tag

Nincsen "csak-kártya" opció, viszont a meglévő beltérik mellé bérelhetsz pluszban 2db Smart CAM modult (200 Ft/hó), ha műholdas és CI+ kompatibilis a tévéd vagy a saját tunered.

(#14352) phanfantom válasza dsd1 (#14351) üzenetére


phanfantom
senior tag

Ez jelenleg nem áll fenn, de nem rossz opció. Ha jól értem, csak akkor lehet ilyet igényelni, ha min. 2db beltérije(előfizetése) van az embernek vagy már 1db beltéri mellé is lehet plusz 1 vagy 2db kártyát kérni?

(#14353) dsd1 válasza phanfantom (#14352) üzenetére


dsd1
tag

Dehogyis, nem kell hozzá beltéri, ha neked egyáltalán nem kell a Kaon, akkor kérhetsz helyettük Smart Cam-ot. Azt csak arra írtam hogy a 2 meglévő mellé LEHET még pluszban bérelni.

(#14354) gofry válasza dethroner (#14229) üzenetére


gofry
senior tag

J szerias samunal hiaba kapcsolod ki..akkor is letolti. Szerviz menubol is kivettek ezt az opciot. Routerben kell tiltani a szervez kapcsolodast, akkor 100%. Egyebkent szeviz menuben at lehrt irni, hogy megkapd a development fweket is..sokszor jobb mint a vegleges :)

(#14355) phanfantom válasza dsd1 (#14353) üzenetére


phanfantom
senior tag

Még egyszer köszi a felvilágosítást :R

(#14356) gofry válasza frovery (#14346) üzenetére


gofry
senior tag

Digit átállítottam egyébre most tökéletes. :Y :R köszi :W

(#14357) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Mi az oka hogy a CI+ kártyával használt tévé műsorajánlója hülye módon jeleníti meg a hosszú magánhangzós szavakat? Valami más nyelvre kell állítani valahol valamit?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#14358) yanna válasza dethroner (#14357) üzenetére


yanna
őstag

Volt már kérdés részemről is, úgy rémlik, a régiót javasolta valaki átállítani talán észtre. Én nem tettem meg.

(#14359) adriano18


adriano18
tag

sziasztok!
Szeretnék váltani beltéri egységről Digi Smart Cam kártyára (Műholdas). Az lenne a kérdésem, hogy a Digi Smart Cam CI+ kártyához (műholdas) is szükséges-e a koax kábel ami bejön a parabola antennáról?

(#14360) AtHoS válasza adriano18 (#14359) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ennyire válaszolj: a coax kábel nélkül szerinted hogyan jut a jel a parabolától a TV S2 tuneréig?

read-only mode on the forum

(#14361) Orlin válasza AtHoS (#14360) üzenetére


Orlin
addikt

:D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#14362) chester99


chester99
aktív tag

Üdv

Általánosságban mennyi idő alatt kötik be, ha most megrendelem, olvastam róla, hogy szoktak csúszni a bekötéssel.

(#14363) Voice24 válasza dethroner (#14357) üzenetére


Voice24
őstag

Én is kérdeztem múltkor ezt, de akkor nem jött rá válasz. Igaz, annyiban különbözik a kérdésem, hogy én Kaon beltérivel nézem.

Chester99: nekem majdnem 3 hét volt, mire bekötötték. De akkor meg annyira beindultak, hogy egy óra eltéréssel két szerelő is hívott, hogy időpontot egyeztessünk... :D

[ Szerkesztve ]

(#14364) frovery válasza chester99 (#14362) üzenetére


frovery
senior tag

Területtől függ, hogy milyen az anyagellátottság. Dorog körzetében 3-4 hét az utóbbi 3 hónapban. :((( :((

(#14365) frovery válasza Voice24 (#14363) üzenetére


frovery
senior tag

A Diginek alapból ez a szolgáltatása is fapados. Bizonyos készülékek nem jól kezelik a karakter kódolást, amit a Digi használ. Viszont meg lehet próbálni a tv-t más területre beállítani. Pl: Észt, Lengyel, Cseh-re. A nyelv és a menü természetesen marad magyar.

(#14366) AtHoS válasza frovery (#14365) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt mondjuk az az alapvető probléma, hogy a KAON HD-k sem kezelik néha jól azt a fránya karakterkódolást ;] Pedig ennél nem széleskörűen változatos a típusválaszték ;]

read-only mode on the forum

(#14367) frovery válasza AtHoS (#14366) üzenetére


frovery
senior tag

Hát igen, sajnos ebben sem képviselteti magát a Digi az igazán színvonalas szolgáltatók között. :((

(#14368) adriano18 válasza AtHoS (#14360) üzenetére


adriano18
tag

én is gondoltam, hogy kell. Csak biztos ami biztos megkérdeztem mert így bonyolultabb lesz az átszerelés mivel egy dual beltéri van a 2 tv-re, akkor most lehet behozni plusz egy kábelt az antennától.

[ Szerkesztve ]

(#14369) AtHoS válasza adriano18 (#14368) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt is csinálhatod, hogy a mostani duál beltérihez húzod antennáról a kábelt (ha nem iker fejed van a tányérnál, akkor még azt is cserélni kell) és beletoldod F csatival abba, ami a "másik" TV-hez ment.

Mikor nálam cserélte a szerelő KAON-ra váltáskor duál beltériről, akkor így oldotta meg, pedig a amelyik TV-hez kellett volna vinni az sokkal közelebb van a tányérhoz. Kicsit furcsálltam ezt a kialakítást, de probléma nincs azóta sem. kop...kopp.koppp

read-only mode on the forum

(#14370) Prien


Prien
addikt

Mindenkinek meg van a Film+ mára virradóra?

Nekünk eltűnt, hiába keresem, manuálisan is. Tegnap még néztem. :W

A kevés is több a semminél.

(#14371) dsd1 válasza Prien (#14370) üzenetére


dsd1
tag

Pedig ott van az, a 17-es alatt.

(#14372) Janusz001


Janusz001
őstag

Sziasztok, meglévő kábeles T szolgáltatómból lett elegem, műholdas digi -re váltanék, családi ház 4 tv -vel, de ilyen opciót nem találtam a megrendelésnél.
Marad a 3 tv, ezek közül egyik dvb s2 képes, ide akkor elegendő lenne egy smart cam modul a hd adásokhoz?
Az opciók között nem találok sima beltéri bérlési lehetőséget, csak hd -t, ami viszont nem lenne létszükséglet, sima nem hd s eszközök bérlésére nincs lehetőség?
Másik dolog, hogy jelenleg koax fut mindenhova, új kábel behúzására nincs lehetőség (fúrás, faragás kizárt, 2 éve épült a ház, nem tervezünk még pár évig felújítást) , azt hallottam, hogy a digis szerelők csak az általuk telepített koaxra csatlakoznak, a meglévőkre nem, mi ebből az igazság?

(#14373) Feri1990 válasza Janusz001 (#14372) üzenetére


Feri1990
tag

Lehet, hogy az új konstrukciókban már csak hd beltérik szerepelnek. Nálunk rákötöttek a saját koaxra is (Előtte bemérte, hogy megfelelő e). Egyébként ha van cső a falban akkor csak kihúznák a régit és a helyére az újat. Nem hinném, hogy nagy fúrást faragást igényelne.

(#14374) Janusz001 válasza Feri1990 (#14373) üzenetére


Janusz001
őstag

Szia, sajnos nincs becsövezve, simán be lett vakolva a koax. Gondolom akkor itt is mérne, hogy megfelelő -e, ha nem akkor meg rá sem köt, mindenesetre bemegyek akkor személyesen a digi irodájába, hátha lesz ott valami hozzáértő műszakis emberke.

(#14375) dsd1 válasza Janusz001 (#14374) üzenetére


dsd1
tag

A Digi irodában sztem nem találsz illetékes műszakist, inkább hívj fel egy digis szerelőt, vagy a netboard-on a digi-szerelős fórumon kérdezz rá. Amúgy én is T-ről váltottam, semmit nem kellett változtatni a kábelezésen, csak a tányért forgatták rá a Thor-ra. Az SD beltérire külön kérdezz rá, használtból biztos van nekik, lehet hogy annak ingyenes lenne a bérlése.
(Csak nem az Eurosport2 száműzése miatt lett eleged a T-ből? ;-) )

(#14376) Janusz001 válasza dsd1 (#14375) üzenetére


Janusz001
őstag

Nem... egyrészt az árazás, mivel itt nincs más konkurens kábel szolgáltató, másrészt itt megszüntetik a digitális adást, amit eddig az iptv mellett lehetett fogni a többi dvb-c képes tv vel, nem volt sok csatorna, de az a 26 bőven elegendő volt. Iptv nek pedig külön kellene kábelezni mindenhova (amint említettem ez nem kivitelezhető) és 800ft/db box bérlet havonta. Digivel jóval kedvezőbben kijövök havonta.

(#14377) dsd1 válasza Janusz001 (#14376) üzenetére


dsd1
tag

No igen, az iptv erőltetése eléggé jellemző. A Telekom árazási politikája meg egyenesen bicskanyitogató, külön kell csengetni a HD-ért, a PVR opcióért, aztán egy nap arról értesítik az előfizetőt hogy a kedvenc csatornáját átrakták egy külön havidíjas minicsomagba. Szerintem sokan csak azért nem migrálnak a Digihez, mert nem számolják át hogy semmit nem veszítenek vele ha lemondanak a T "dupla-tripla" kedvezményeiről.

(#14378) Janusz001 válasza dsd1 (#14377) üzenetére


Janusz001
őstag

Ráadásul pont december elején írtam alá ismételt 2 évre.... viszont a T -s netet kénytelen vagyok megtartani alternatíva híján.

(#14379) tomic


tomic
addikt

Érdeklődni szeretnék,hogy mennyire kivitelezhető lehet az ha a tükröt a tetőn a hullámpala alá teszem fel és nem pedig kívülre? Tudom vad ötlet,de sajnos itt külföldön,társas házban nem szerelhetek fel bármit bárhová.
Átmehet rajta a jel vagy felejtsem el?

[ Szerkesztve ]

(#14380) Minstrel


Minstrel
senior tag

Kaon USB-vel volt már gondotok? Mert most elkezdte, hogy bekapcsoláskor olyan üzenettel fogad, hogy a HDD-t formázni kell, de nem tudja formázni és utána már nem is érzi, hogy csatlakoztatva van. Ha leformázom pc-n utána felismeri és működik is egy darabig, de egy idő után újra előjön ez a hiba. Van két meghajtóm és két usb házam is, de mindegyikkel csinálja, már cserélgettem a meghajtókat is, kipróbáltam minden variációt, pc-n jól működik mindkettő, tesztek is szépen végigfutnak rajtuk.

(#14381) dsd1 válasza tomic (#14379) üzenetére


dsd1
tag

Esélytelen. A műholdas vétel nagyon érzékeny a zavaró tényezőkre, a hullámpala lenullázná a jelet. Ez a társasházi antenna-stop eléggé jellemző Nyugat-Európában, ablakba szerelhető lapos antennával talán még ki is lehetne váltani ha nem lenne túl gyenge a Digihez, bár én nem teszteltem.

(#14382) bonat


bonat
senior tag

sziasztok
neme most egy Hyundai HSS-7160NA beltérim van
szeretnék váltani, hogy HS-t is tudjak nézni, és elég lessz az 1 TV-re is
érdemes saját HD-s beltérit venni???? vagy tökéletes lesz amit digitől fogok kapni?
vagy egyszerűbb, ha SmartCam-et fogok használni???

(#14383) tomic válasza dsd1 (#14381) üzenetére


tomic
addikt

Igen ez itt katasztrófa.Csak a sport csatornák miatt érdekelne.Amit ajánlasz hogy néz ki? Mármint a lapos antenna. Tudnál esetleg linkelni nekem,hogy tudjam mit keressek?
Ablakba szerintem fel tudnám rakni,ha nem túl nagy darab.

(#14384) dsd1 válasza tomic (#14383) üzenetére


dsd1
tag

Ha ráguglizol a "H30D1 Single Megasat" antenna (németeknél kb 75€ ) képeire, akkor azon látod is hogy milyen módon van odaerősítve az ablakra, de asszem más ablakos rögzítőmegoldások is vannak a piacon. Mondom, nincs információm hogy a Digihez konkrétan ez a méret elég-e ott ahol laksz, mivel ez 60-as tányérnak felel meg ami tipikusan az Astra vagy a Hotbird erős jeléhez ideális. (Magyarországon a Digi hd-s adásaihoz 70-80cm átmérőt javasolnak.)

(#14385) tomic válasza dsd1 (#14384) üzenetére


tomic
addikt

Nagyon köszönöm! :R
Max kipróbálok egy ilyet, hátha működik.Azon gondolkodtam,hogy lehet nekem csak egy ablakba szerelhető tartót kéne vennem és a digi tányérát felraknom.Gondolom csak lehet külön azt is kapni.Kérdés elbírná-e? Néha vannak elég komoly széllökések.

(#14386) tomic válasza tomic (#14385) üzenetére


tomic
addikt

Kicsit utána olvasva,lehet jobban jártam volna az UPC-vel. Ők kisebb tányért használnak.Az irány meg megegyezik. Elvileg ahhoz elég lenne az ajánlott ablakos is.
Náluk is van hűségszerződés nélküli opció is?

[ Szerkesztve ]

(#14387) dsd1 válasza tomic (#14386) üzenetére


dsd1
tag

Ezt mondjuk kétlem, a UPC Directnél hiányoznak a digisportok. Az Eurosportok és a Sport1,2 viszont tudtommal közös feladásúak a Digivel, tehát ez utóbbi csatornák vétele biztos nem gyengébb a Digi esetében mint a UPC-nél. Esetleg az is lehetséges hogy a Digisportok SD változatai beérik a kisebb antennával, erről a veterán fórumtársak vagy digis szerelők tudnának infót mondani.

(#14388) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

A műholdas Telekomhoz képest milyen a műholdas Digi képminősége?
Jobb / gyengébb / kb. ugyanaz?

A kedvezőbb ár, a több csatorna és a médiakártya miatt elgondolkodtam a váltáson.

szerk: nem találom a weboldalukon, hogy mennyi lenne a havi díj összesen, ha bérelnék + 1db STB-ot is.
Mennyibe kerülnek havonta a plusz eszközök?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14389) frovery válasza TCr (#14388) üzenetére


frovery
senior tag

UPC Direkt nem is játszik?
Mert ha a digisportok nem érdekelnek, jobb a upc. Ott még modullal sem kell bajlódni, csak kártya, amit szinte bámelyik ma kapható beltéribe vagy tv-be be tudsz dugni.
Átlagosságban a upc-nél jobbak az sd csatornák. Telekomé agyontömörített, mosott vacak. Digi sd csatornái elmegy kategória. A Digi HD csatornái vernek mindent, az tényleg nyerő, csakhát kevés... :(

(#14390) #41635072 válasza TCr (#14388) üzenetére


#41635072
törölt tag

Minden tekintetben fényévekkel gyengébb a digi a telekomos megoldásnál. (Volt/van mindkettő)

frovery: Telekomé agyontömörített? Akkor a Digié mi? :D A csodás vételi paraméterekről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#14391) TCr


TCr
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek.
A csodás vételi paraméterek alatt mit értesz?
Akadozik, szemetel?

Nem akarok mindenképp váltani, mint írtam is, a kedvezőbb ár és a több csatorna miatt fordult meg a fejemben.
A UPC (ha jól láttam néhány hónapja) nem olcsóbb a T-nél.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14392) Watt25 válasza TCr (#14388) üzenetére


Watt25
veterán

Ez sokat segíthet.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14393) frovery válasza #41635072 (#14390) üzenetére


frovery
senior tag

A Telekomé agyontömörített, igen. Hiába használ mpeg-4-et, ami korszerűbb, az utóbbi 2 évben sokkal rosszabb lett, mint ami a legelején volt.
A digié pedig kevés sávszélességgel megy, azért pixeles, kockásodó. A kettő nem ugyanaz a minőség.
17 éve szerelek majd minden cégnek, látom évek óta a változásokat a mai napig.
Természetesen műholdasról beszélünk!

(#14394) frovery válasza TCr (#14391) üzenetére


frovery
senior tag

"A UPC (ha jól láttam néhány hónapja) nem olcsóbb a T-nél."

Ezt hol olvastad???
A T csakis a tripla akcióival lehet olcsóbb, bármely más szolgáltatónál.
A UPC direkt kártyánál a medium közepes csomag 63 csatornával 1990Ft/hó. A plus csomag 2690Ft/hó. Ha ez drága, akkor nem tudom mi lehet ennél olcsóbb.
Persze, itt kalkulálni kell, hogy a készülékeket, modult a tv-hez neked kell megvenned. Modul csak a tv-hez kell, műholdvevőbe nem. Az antennát, vevőfejet, koaxot, beállítást is neked kell megoldanod. Hosszú távon mégis kifizetődő. 3 éve így használom.

(#14395) TCr válasza Watt25 (#14392) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm!
A táblázat szerint (ha csatornánként nézzük) a videó bitráták magasabbak a műholdas Diginél a műholdas Telekommal szemben.
Viszont nem h.264, hanem mpeg2.
De akkor miért kevesebb mégis a Digi szumma átlagja?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14396) TCr válasza frovery (#14394) üzenetére


TCr
veterán

Én a hírhedt 29-es körzetben lakom. :(
http://www.upc.hu/29-es-korzet/televizio/

Szerk: elnézést, én eddig a nálam elérhető UPC kábeltévére gondoltam, a műholdas Direct eszembe sem jutott. Átnyálazom, köszönöm!
Náluk is van csak médiakártya (CI+) lehetőség?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14397) Watt25 válasza #41635072 (#14390) üzenetére


Watt25
veterán

HD csatornák esetén sokkal jobb a Digi!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14398) Watt25 válasza TCr (#14395) üzenetére


Watt25
veterán

De akkor miért kevesebb mégis a Digi szumma átlagja?
Mert a szumma átlag a piros mezőbe írt osztóval "átkonvertálva" :) jelenik meg. Így lesz összehasonlítható a kettő. (A zöld sor alatti érték a sima átlag, az nagyobb, mint a Telekom-é.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14399) TCr válasza frovery (#14394) üzenetére


TCr
veterán

Valami nem kerek az általad írt árakkal (vagy csak én vagyok ismét figyelmetlen).

http://hu.upcdirect.com/muholdas-tv/plus-tv

Plus TV
2120 Ft/hó
(a 9. hónaptól 4240 Ft/hó)

(#14398) Watt25: értem, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14400) Watt25 válasza TCr (#14396) üzenetére


Watt25
veterán

Náluk is van csak médiakártya (CI+) lehetőség?
Van, de nem CI+, hanem CI. DirektKártyának hívják, bár a weblap eléggé titkolja a meglétét. Viszonteladóknál ellenben beszerezhető. [link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.