Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) yanna válasza Francia91 (#3295) üzenetére


yanna
őstag

Hali!
Cimborámnak tűnt fel, hogy az Intel ax-es wifi kártyák rögzítése más mint pl. a ac 7260-nak, ill. csatlakozói sem egyformák. Így felvetődött a kérdés, hogy hogy honnan, milyen kártya került a gépedbe, a rögzítése hogyan oldható meg?

(#3302) Francia91 válasza yanna (#3301) üzenetére


Francia91
veterán

Korábban írtam ide ezzel kapcsolatban
MPE-AX3000, így keresd eBay-en vagy AliExpress-en

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3303) yanna válasza Francia91 (#3302) üzenetére


yanna
őstag

Oh, pedig olvasom a topikot, de nem emlékeztem... :B

(#3304) Farkass107


Farkass107
csendes tag

Sziasztok!
Lenne nekem egy dell precision m6800-as masinám ami a napokban gondolt egyet és már nem akar bekapcsolni. Semmi reakció nem volt a power gombra. Annyit sikerült elérni vele cmos akksi eltávolítása, majd újra csatlakoztatása után, hogy bekapcsol kb 3 secre aztán kikapcsol. Közben ventik felpörögnek, kép nincs,minden led világít. Procit eltávolítva a hdd led villog,gondolom hiányolja az alaplap. Tápellátás elvileg rendben van.
Kérdésem az lenne hogy ez alaplap/proci hiba lenne?
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Szabi

Szabi

(#3305) Francia91 válasza Farkass107 (#3304) üzenetére


Francia91
veterán

HDD nélkül még a post képernyőig el kell jutnia, BIOS-ba is be kell tudnod lépni

Akkut vedd ki, tápot húzd le a gépről, majd a bekapcs gombot tartsd nyomva 60 másodpercig. Eztán várj 2-3 percet, csak tápot adj neki, és kapcsold be így. Ez még időnként működni szokott

Esetleg ha több RAM modul van benne, szedegesd ki, és egyesével próbáld, nekem volt olyan, hogy egy picit elmozdult RAM modul miatt csinált ilyet

Ha továbbra sem változik, lehet mindkettő, de alaplap hamarabb. Ha hozzáértő szakemberhez vinnéd, aki ért hozzá, korrekt és nem dolgozik drágán, akkor keresd KillHates-t. Nagyon rendes tag, és korrekt, ki tudja szűrni a hibát, sokszor már abból, hogy leírod neki a pontos diagnózist, vagy ha máshogy nem, személyesen megnézve a gépet

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3306) Farkass107 válasza Francia91 (#3305) üzenetére


Farkass107
csendes tag

Köszönöm a gyors választ és a tanácsokat. :R :R
Holnap megnézem változik e valami.

Szabi

(#3307) Farkass107 válasza Francia91 (#3305) üzenetére


Farkass107
csendes tag

Megoldódott a probléma, az elem kavar be. Ha rá van dugva nem indul.
Próbáltam én először az áramtalanítást, de nem nyomtam a bekapcs gombot egy percig..
Elvileg minden működik, felismer mindent, az s7100x kártyát nem mutatja a windows, de
a drivere hiba nélkül felment. Majd letesztelem valamilyen progival.
Köszönöm a segítségedet! :R

Szabi

(#3308) Francia91 válasza Farkass107 (#3307) üzenetére


Francia91
veterán

Szívesen! :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3309) yanna válasza Farkass107 (#3307) üzenetére


yanna
őstag

Jó tudni, hogy nem a konkrét hardver adta meg magát. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.