Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Francia91 válasza #73500928 (#3247) üzenetére


Francia91
veterán

Na, ma gép elé kerültem, leszedtem, megjavult minden :R
Nem gondoltam volna, hogy egy gyári Dell BT szoftver okozza a problémát, pedig a drivert leszedtem, és raktam fel újabb és korábbi verziót is

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3252) #73500928 válasza Francia91 (#3251) üzenetére


#73500928
törölt tag

Hát eddig nekem sem volt hasonló problémám vele, sőt szerencsére semmilyen, szóval ez bőven belefért. :DD

Egyébként gondolkozom az eladásán kihasználatlanság miatt..Nem tudjátok mennyire keresik mostanában ezeket a gépeket?

(#3253) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Segítsetek kicsit!
Adott továbbra is egy Dell Precision M6800-as.
Szereztem egy 256-os mSATA SSD-t... bele raktam, igaz félig kilógott a "picike" mSATA csatiból, de mondom kiváncsi vagyok, látja-e. Nem látta... Mondom akkor berakom a WWAN port helyére. Na ha ott volt az SSD, nem is adott képet a gép.
Jó akkor a WWAN-ba rakok egy 3G kártyát. Persze úgy azzal ment.
...Adott egy Dell Latitude E7440. Na érdekes mert annak a WWAN portjába lehet rakni 3G modemet is, de ha akarom SSD-t is rakhatok bele, az bezzeg lekezeli mindegyiket.
Ez így mennyire normális, hogy az M6800-as el sem indult egy második mSATA SSD-vel, illetve a rövid SLOT-ba berakva nem látta az SSD-t?

(#3254) Francia91 válasza bacsis (#3253) üzenetére


Francia91
veterán

Az M6800-asban elvileg csak a dedikált mSATA slotban megy az mSATA SSD, hiába írják pár helyen, hogy a WWAN helyén megy egy második is, ez nem igaz.
Latitude szériát nem ismerem, de az biztos, hogy az M6800-asban csak egy foglalatban, és egy helyen megy az mSATA SSD

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3255) bacsis válasza Francia91 (#3254) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ahha, és akkor a rövid foglalat mire jó? mert arrafelé még antennák vezetékei sincsenek elvezetve...

(#3256) Francia91 válasza bacsis (#3255) üzenetére


Francia91
veterán

Az jó kérdés, egyszer már kérdeztem itt a topikba, tárgyalgattuk, úgy emlékszem.
Emlékeim szerint a "Dell Data Encryption Accelerator Card"-hoz való, valami adattitkosításhoz, külön megvásárolható cucc volt akkoriban.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3257) bacsis válasza Francia91 (#3256) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszönöm szépen a válaszokat :R

(#3258) anorche1


anorche1
őstag

Megkérdezem ismét, hátha.

Mennyi idő alatt töltődik fel egy M4800 97Wh akkuval, 180W -os töltővel?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3259) Francia91 válasza anorche1 (#3258) üzenetére


Francia91
veterán

Mindkét akkum 65 Wh-s az M4800-asomban, így csak azzal tudok információt szolgálni.
Ezért nem válaszoltam korábban sem a kérdésedre

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3260) anorche1 válasza Francia91 (#3259) üzenetére


anorche1
őstag

:R
Azzal is tökéletes. De ha van esetleg aida64 -ed, akkor abban tudod nézni a töltés mértékét (Számítógép/Energiagazdálkodás és ott a töltés mértéke).
Vagy a bootkor F12 -t nyomogatva elérhető a diagnostics, ott a Primary Battery Current Flow érdekelne.
Vagy 3. opció, ha van konnektoros fogyasztásmérőd, akkor annak a mért értéke is megfelene.

Előre is nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3261) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok! M4600asban van egy quadro 1000m vga

Ár/érték arányban mi az amit megérheti upgradelni? (Akár ebay-ről)

(#3262) Francia91 válasza bacsis (#3261) üzenetére


Francia91
veterán

Az M4600-as szarul upgradelhető, azért nem foglalkoztam vele én sem. Tudtommal a 4600-as csak gyári kártyákkal fejleszthető, nem tovább

#3260 anorche1:

Nem vagy elfelejtve, hétfő-kedd fele odajutok, elég sok dolgom volt mostanság

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3263) #73500928


#73500928
törölt tag

és 4800-hoz mit ajánlanátok? nekem elég sanszos, hogy hibás a k1100m és elgondolkoztam egy lehetséges upgraden..

(#3264) Francia91 válasza #73500928 (#3263) üzenetére


Francia91
veterán

Quadro M2000M, ha találsz jó áron ebay-en. Módosított inf fájlos driver kell hozzá, amúgy simán megeszi. Én is ilyet vadászok az M4800-asomba. Itthon szökőévente találni csak ilyen kártyát, ebay-en 30-60 ezer közti áron találni, aránylag jó teljesítménye van játékokban is. Elvileg nem probléma, ha HP-ból bontott kártyát találsz, de ez csak az elmélet.
Amúgy elvileg az MXM-es GTX 1050 Ti a teteje, amit megeszik az M4800-as (szintén csak a drivernek az inf fájljába kell beleírni + 1 sort)

De ha nem kell akkora kraft, akkor vadászol K2100M-et.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3265) #73500928


#73500928
törölt tag

Na akkor körül nézek az M2000M-ek és a GTX 1050 Ti-ok közt hátha találok valami jó vételt, de ha nem nekem a K2100M is tökéletesen meg fog felelni.
Köszi a segítséget! :DD

(#3266) hpé válasza bacsis (#3261) üzenetére


hpé
tag

M5100 keresés.
Nekem is az van benne, fontos hogy dell piros nyákos legyen, amit hivatalosan a 4800-as szériához árultak. Nekem idén kellett cserélnem 4év után, kb 15e Ft volt a német ebayről.

(#3267) #73500928


#73500928
törölt tag

Ez milyen lehet?

(#3268) Francia91 válasza #73500928 (#3267) üzenetére


Francia91
veterán

Ez is elmegy benne, szintén módosított .inf fájl esetén, erősebb is, mint a K1100M ( a K2100M-nél is)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3269) bacsis válasza hpé (#3266) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Uhh szuper vagy, ennyit simán megér! Köszi a tippet :R

(#3270) #73500928


#73500928
törölt tag

Sziasztok! M4800-ba milyen HDD Caddy megy be?

(#3271) Chal


Chal
addikt

Vásároltam a napokban egy Precision 3630-at, házi szerver lesz belőle, ezért is kellett az SFF like méret. Minden oké a géppel látszólag, tesztelgetem egy ideje benne a dolgokat, viszont hard reset, vagy power cycle után furcsán viselkedik: többször (talán 2-3 alkalommal) is ki be kapcsolja magát, ilyenkor felpörög, majd megáll. Közben hallani ahogy (talán a tápban) kapcsolgat egy relé. Utána tökéletesen működik bármeddig, akár terhelve is. Soft reboot vagy reset esetén nem csinálja a dolgot.

Nekem inkább valamiféle self testnek tűnik, de gondoltam inkább megkérdezem, biztos ami biztos.. van még rá próbagari. UEFI event log tiszta, nincsenek benne hibák.

Szóval ez így normális, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#3272) Chal válasza Chal (#3271) üzenetére


Chal
addikt

Na csak le kellett írnom úgy látszik, mert egyből beugrott hogy vélhetően le van merülve az elem :) És be is jött, kicseréltem, és csak 1db ki-be kapcsolgatás volt az első indítás után.

Szóval a dolog normális, ilyenkor tényleg van self test, meg valami első inicializálás, de a lemerült elem miatt ezt minden alkalommal végrehajtotta.

[ Szerkesztve ]

(#3273) csixy


csixy
addikt

Dell precision 5520 hangszórója kidurrant, recseg. Hol lehetne beszerezni, gondolom párban ? Mennyire bonyolult kicserélni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3274) csixy válasza csixy (#3273) üzenetére


csixy
addikt

Probléma megoldva. Hangteszt alapján a bal hangszóró recseg. A piros-fekete érpár a jobb hangszóróé így a másik kék-fehér párból elvágtam a fehéret. A kódját lefényképeztem. Addig monó hangja lesz amíg nem érkezik meg az új hangszórópár.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3275) csixy válasza csixy (#3274) üzenetére


csixy
addikt

Megszívtam, mert az aksi csatlakozóját elfelejtettem visszadugni. :W Most megint szerkeszthetem ki a 12 pici csavart!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3276) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Dell Precision M6700-as bármilyen WIFI kártyát megeszik, nincs Whitelist meg hasonló, jól tévedek?
Egy Intel 7260-ast tennék bele az AC szabvány miatt, esetleg egy még újabbat

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3277) Francia91


Francia91
veterán

Új jövevény váltotta a Precision M4800-ast :)
A nagytesója, M6800. És eDP kijelzős, így Quadro P5000-ig mehet bele MXM-es videokártya. Bár első lépésként szerintem az M3000M/M4000M valamelyike is bőséges előrelépés lesz grafikai teljesítményben. Bár ez a FirePro M6100-as meglepően jól teljesít 128 bites létére, meglepődtem rajta, gyengébb teljesítményre számítottam tőle.
Processzort pedig megkapta az M4800-asból, alapvetően i7-4810MQ-val jött a nagytesó, de mivel ennek nagyobb a hűtése, jobban boldogul az Extreme procival, a 4810MQ meg ment a kistesóba. Meg hát legyen kimaxolva, na :P

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3278) Tom1939 válasza Francia91 (#3277) üzenetére


Tom1939
őstag

A nosztalgia :) Egy M6600 szolgált 2011-től 2017-ig, az ugyanebben a házban az első (ha minden igaz az M6800 meg az utolsó).

(#3279) Francia91 válasza Tom1939 (#3278) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, volt M6600-asom is :)
A végére ilyen konfiggal adtam el

És ahogy írod, M6600/6700/6800 szinte azonos házban voltak, nagyon apró eltérésekkel (FireWire port, stb)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3280) Tom1939 válasza Francia91 (#3279) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja, quadroval valószínűleg jobban jártam volna, a firepro (talán 8900?) kétszer halt meg, másodszor garin kívül az volt a gazdasági totálkár :)

(#3281) Francia91 válasza Tom1939 (#3280) üzenetére


Francia91
veterán

A most vásárolt M6800-asnál is jobban örültem volna Quadro-s verziónak, de mivel az utóbbi 2-3 évben alig bukkan fel itthon eladó M6800-as, szép állapotban, és nem elszállt áron, nem volt sok opcióm, erre az M6800-asra 100 ezerért le kellett csapnom.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3282) Francia91 válasza Francia91 (#3281) üzenetére


Francia91
veterán

Rossz gombra kattintottam :B

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3283) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!

Következő lenne a problémám, jelenleg egy DELL Precision M6800-assal, korábban pedig egy M4800-assal kapcsolatban:

Amikor feltelepítem a Windows-t (10 vagy 11), dokkolóra helyezés nélkül a gépet, még látja az otthoni WIFI hálózatot. Nem csatlakozok rá, mert miután fent van a Windows, megy a gép a dokkolóra, abba pedig be van dugva az Ethernet kábel, és úgy kap netet. Na ezután ha leveszem a dokkolóról a gépet, nem látja az elérhető WLAN hálózatok közt az enyémet, csak ami a szomszédból átsugárzik pár hálózatot.
Hardveres kapcsolót kikapcsoltam, bekapcsoltam, újrakerestettem vele, az enyémet nem látja.

Az M4800-ast váltottam M6800-asra, a 4800-as barátnőmé lett, mert a tejfölösdoboz ipari hulladék Acer helyett kellett neki egy normálisabb teljesítményű laptop. Újratelepítettem, Windows 11-gyel, nem tettem dokkolóra, hibátlanul működik az otthoni WIFI-n. De újratelepítés előtt ez is dokkolón volt javarészt, az abba bekötött Etherneten keresztül kapva az internetet, és ha levettem, mert a ház másik pontján kellett, az én hálózatomat nem látta....
Az M6800 is látta Windows telepítéskor a WLAN hálózatomat, a dokkolóra rakás óta azzal az eggyel kevesebb hálózatot találja az elérhetőek közt...

Mi lehet az ütközés/probléma oka? Tudtommal külön kéne kezelnie a vezetékes és vezeték nélküli kapcsolatokat.

Ráadásul a dokkoló előtt pöpecül kezeli az itthoni WLAN hálózatomat, aztán megy tönkre ez a dolog, hogy a dokkolóról kap vezetékes internetet....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3284) hpé válasza Francia91 (#3283) üzenetére


hpé
tag

Ezt nézd meg hátha.

(#3285) Francia91 válasza hpé (#3284) üzenetére


Francia91
veterán

A BIOS beállítás opció nálam megvan, megnéztem, bekapcsoltam a "Control WLAN" opciót, de semmi változás, a saját WLAN hálózatomat nem látja. Windows-ban kézi beállításokkal rácsatlakoztam volna, dokkolóról leszedve, azt írja, ez a hálózatnév a Vezeték nélküli kapcsolatoknál már létezik (ugyebár mikor telepítve volt a gép, először WIFIN csatlakoztattam a géphez

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3286) Francia91 válasza hpé (#3284) üzenetére


Francia91
veterán

Az M4800-as nem volt dokkolón újratelepítés óta (Windows 11 Pro), vígan elvan a WIFI-vel, miközben újratelepítés előtt az is ugyanezt produkálta.... Van egy olyan sanda gyanúm, hogy valami Windows gebasz lesz ez is....

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3287) Francia91


Francia91
veterán

Kíváncsiságból (és mert nem kaptam választ a topikban a kérdésemre, hogy a 6700/6800-as Precikben lehet-e fejleszteni a WLAN kártyát, nincs-e whitelist vagy hasonló korlátozás) az M6800-ashoz berendeltem egy WLAN kártyát, mivel az Intel 7260-as nem volt képes kihasználni az 1000-es net sávszélességét, miközben a szolgáltatótól ac/ax-es routert kaptam. Az Intel 7260-as kártya 300 Mbit/s felső korláttal megállt, a most érkezett kártya pedig a következő tudja

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3288) Francia91


Francia91
veterán

Dell Precision M4800-asban a Quadro M2000M beüzemelve sikeresen :)
Volt egy kis probléma, ugyanis hibátlanként volt hirdetve a kártya, de elkezdtem szopni vele, mert kiderült, hogy el volt flashelve a VBIOS a kártyán... :U

Tzoltan21 fórumtárs szerencsére közel lakik, és nagyon segítőkész volt, a driver inf.fájl átírásán felül eljött, és felflashelte a kártyát, mert 2 opció volt: vagy halott a kártya, vagy el van flashelve.... Szerencsére az utóbbi volt

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3289) Attikusz


Attikusz
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves, hátha már valaki találkozott ezzel a problémával:
DELL Precision 7510 laptopot még a nyáron vettem használtan, kb. 50 %-os akku kapacitásnál hirtelen lemerül az akkumulátor 8%-ra. (elhasználódás kb 45 %). Gyári új akksit vettem hozzá, ugyanez történt ma megint.

Véletlenszerűen csinálja, nem minden egyes használatnál.

A Google találatok nem hoztak eredményt részemre.

[ Szerkesztve ]

(#3290) VANESSZA1 válasza Attikusz (#3289) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Alaplap híba lesz.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3291) havasil


havasil
csendes tag

Sziasztok,

7680 CAMM verzió. Mennyire korlátozó tényező ez egy esetleges utólagos memória upgrade szempontjából?

(#3292) #57171968 válasza havasil (#3291) üzenetére


#57171968
törölt tag

Lehet rendelni sima DDR5-el is, a camm modulok horror drágák.
Nem a camm a korlátozó, inkább harmat gyenge hűtése.

(#3293) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Precision M6800 palmrest-je kezd ragadóssá válni, tisztítani sem egyszerű emiatt, próbáltam már izopropil alkohollal is, de nem javít rajta. Van erre valami bevált módszer, vagy vadásszak hozzá gyári újat ebay-ről?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3294) yanna válasza Francia91 (#3293) üzenetére


yanna
őstag

Jó a kérdés. A napokban vettem én is észre a 4800-on, ugyanis dokkolón pihent éveken keresztül.

(#3295) Francia91 válasza yanna (#3294) üzenetére


Francia91
veterán

A gép nagyon fasza, imádom, WIFi-t fejlesztettem benne, GPU-t is cseréltem benne januárban, hardveresen bőségesen elég nekem, mint notebook :)
Viszont erre az egyetlen problémájára jó lennem megoldást találni, ha nem marad más, akkor gyári új palmrest külföldről


"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3296) yanna válasza Francia91 (#3295) üzenetére


yanna
őstag

Az enyém azért karcsúbb, de én is imádom. Kiszolgál engem még 10 évig, főleg ha a jelenlegi WIN10 helyett majd rá tudom varázsolni a WIN...ööööö...32-őt.

(#3297) Francia91 válasza yanna (#3296) üzenetére


Francia91
veterán

Én az M4800-ast barátnőmnek adtam, megelégedve használja, szereti, abba egy Quadro M2000M kártya ment :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3298) yanna válasza Francia91 (#3297) üzenetére


yanna
őstag

De szép rózsaszín... :B

(#3299) Francia91 válasza yanna (#3298) üzenetére


Francia91
veterán

Azt a témát már párom állítgatta magának :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3300) yanna válasza Francia91 (#3299) üzenetére


yanna
őstag

Jajj... de... valamilyen. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.